صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آمریکا می تواند غلط بکند یا نه!!!

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

اشاره آمریکا می تواند غلط بکند یا نه!!!

سلام.ذهنم چند روزه مشغول این جمله شده:

.آمریکا می تواند غلط بکند یا نه!!!..
    نمیدونم امریکا که هرکاری خواسته کرده.
    تهاجم فرهنگی که کرده.که به نظرم خیلی بدتر از جنگ رودرو با یه کشوره.چون پایه ایمان و اعتقاد جوونا را سست میکنه.و به وضوح پیداس که چقدر رسوخ کرده بین ملت.و اینجوری خودشم هیچ تلفاتی نداده.که بهتره این نوع جنگ ها.
    تحریمم کرده که دیگه کلی ضرر زده و همه مینالن.
    (شاید بگین تحریم هیچ اثری نداره روی کشور.و تازه کشور بیشتر پیشرفت کرده.از زبون یکی از مسئولین اینو شنیدم.خب اگه تاثیری نداشته چرا رفتین مذاکره کردین!!)
    دانشمندای هسته ای هم که تو کشور خودمون ترور میکنن.
    توی کشورای سوریه و ... اینا هم که جنگ راه انداخته.داعشم که درست کرده.به کشورهای همسایه هم که تجاوز کرده.
    نمیدونم منظور این جمله چیه!!!دیگه امریکا چیکار باید میکرده که نکرده!!!

ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۰۹/۲۷ در ساعت ۲۳:۴۱
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

آمریکا می تواند غلط بکند یا نه!!!

کارشناس بحث: استاد طاها

5. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

با عرض سلام به شما دوست گرامی

امام خمینی در تاریخ: 16/8/1358 و چند روزی پس از ماجرای تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) در جمع گروهی از دانشجویان سخنرانی ای داشتند با این موضوع: «مقصد توطئه‌ گرها این است که جوانهاى ما را از راهى که رفتند مایوس کنند».

در خلال این سخنرانی بود که امام خمینی جمله تاریخی «آمریکا هیچ غلطى نمى‌ تواند بکند» را بیان کرده اند. وقتی متن این سخرانی را مطالعه میکنیم در می یابیم:

منظور امام از این جمله تاریخی این نیست که «آمریکا هیچ توطئه و شیطنتی نمیتواند بکند و یا نمیتواند ما را محدود کند و یا ضربه ای بزند»

بلکه

منظور این است که «آمریکا نمیتواند آزادی، استقلال و حکومتی که در سایه انقلاب اسلامی در ایران به دست آمده را از او باز پس گیرد البته اگر مردم و جوانان به هوش باشند».

این مطلب را میتوان از جای جای عبارات ایشان به خوبی فهمید. از اینرو توصیه میکنم متن سخنرانی امام (لا اقل دو سه صفحه اول ) را مطالعه فرمایید: http://lib.eshia.ir/50080/10/148.

در پناه حق

7. صلوات ها 10

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    سلام

کارشناس محترم کامل و واضح پاسخ دادن ...

و

آمریکا هدف خاصی رو دنبال میکنه و هدفش هر چی که هست حق و رسیدن به حقیقت نیست .. منظور اینه که مکر میکنن اما نهایتا جاء الحق و زهق الباطل ..
    خدانگهدار اسکدین

9. صلوات ها 5

نوشته
    882
    حضور
    20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    17
    صلوات
    2369

.آمریکا می تواند غلط بکند یا نه!!!..
    آخه کدوم بیسوادی این ترجمه به انگلیسی رو انجام داده؟ معنی این جملۀ انگلیسی اینه: آمریکا نمی تواند اشتباه کند، یا به مفهوم دقیقتر، آمریکا خطاناپذیر است. یه جورایی یعنی آمریکا معصوم است.

نمیدونم امریکا که هرکاری خواسته کرده.
    تهاجم فرهنگی که کرده.که به نظرم خیلی بدتر از جنگ رودرو با یه کشوره.چون پایه ایمان و اعتقاد جوونا را سست میکنه.و به وضوح پیداس که چقدر رسوخ کرده بین ملت.و اینجوری خودشم هیچ تلفاتی نداده.که بهتره این نوع جنگ ها.
    تحریمم کرده که دیگه کلی ضرر زده و همه مینالن.
    (شاید بگین تحریم هیچ اثری نداره روی کشور.و تازه کشور بیشتر پیشرفت کرده.از زبون یکی از مسئولین اینو شنیدم.خب اگه تاثیری نداشته چرا رفتین مذاکره کردین!!)
    دانشمندای هسته ای هم که تو کشور خودمون ترور میکنن.
    توی کشورای سوریه و ... اینا هم که جنگ راه انداخته.داعشم که درست کرده.به کشورهای همسایه هم که تجاوز کرده.
    این مثالهایی که شما می فرمایید رو آمریکا در شرایطی انجام داده که جوانهای غیوری مثل شما حضور نداشتن، و گرنه وقتی افراد غیوری مثل شما باشن، میشه مثل ویتنام که آمریکا کلی زور زد و هیچ غلطی نتونست بکنه، میشه مثل کرۀ شمالی که هنوز که هنوزه هیچ غلطی نتونسته علیهش بکنه، و البته میشه مثل ایران که سالهاست میخواد امروز بزنه، فردا بزنه و هنوز هیچ غلطی نکرده.

به قول چرچیل، اینها برای انجام این کار، نیاز به اقلیت خائن و اکثریت نادان دارن، که خب توی ایران متأسفانه هنوز به چنین ترکیبی نرسیده ایم، شما کمی صبر کنید به این مرحله برسیم بعد ان شاء الشیطان، آمریکا هم یک غلطهایی علیه ما خواهد کرد!

نقل قول نوشته اصلی توسط javadx97 نمایش پست ها
    من رفتم در مورد تمام ادیان تحقیق کردم......این ادیان هیچ کدوم الهی و ماوراالطبیعه نیستند.
    خب شما مثل اون کودکی هستی که هنوز نمی دونه دو دو تا میشه چند تا، بعد میخواد به روشهای حل انتگرال چندگانۀ مختلط ایراد بگیره. شما علی الحساب برید مقدماتتونو درست کنید. بعد بحث خواهیم کرد.

ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

11. صلوات ها 5

نوشته
    882
    حضور
    20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    17
    صلوات
    2369

اقدامات آمریکا علیه ایران، کره، ویتنام، کوبا و...

آمریکا در سطح جهانی دشمنان زیادی برای خودش می سازد، و اساساً بدون دشمن نمی تواند به حیات کثیف خودش ادامه بدهد، و مثل شده که «ترس را زنده نگه دار». حال آیا او موفق شده است به تمام دشمنانش ضربه بزند؟ آیا همه را ساقط کرده است؟ آیا آمریکا خودش فیدل کاسترو را در کوبا سرنگون کرد یا خود کاسترو بعد از سالها سیطره بر کوبا، کنار کشید؟ آیا آمریکا توانست مانع ساخت بمب اتمی کرۀ شمالی شود؟ آیا آمریکا توانست اهداف استراتژیک خود در ویتنام را به دست آورد؟ و آیا آمریکا توانسته است به هر هدفی که در ایران دنبال میکرد، برسد؟

بله وقتی آمریکا هدفی را دنبال می کند. ضرباتی می زند، بسیاری از مردم ویتنام در طول تجاوز آمریکا جان دادند. کره به شدت اسیر تحریم و خطر شد، تا جایی که به کشوری با بالاترین شرایط امنیتی بدل شد. ایران زیر تحریمهای شدید رفت و البته کوبا صدها بحران را پشت سر نهاد. ولی مسئله اینجاست که آمریکا در این کشورها، به اهداف خودش نرسیده و رسماً نتوانسته هیچ غلطی بکند، مگر زخمی کردن حریف! وقتی به هدفت نمی رسی و میلیاردها دلار هزینه ای که کرده ای نتیجه ای جز به سختی افتادن حریف ندارد، منطقی است بگویند هیچ غلطی نکرده ای، زیرا هر چند حریف را متضرر ضرر کرده ای، ولی خودت میلیاردها دلار پول را با هدفی واهی از دست داده ای.

بله آمریکا به جهان اسلام یورش آورد، ولی بعد از 10 سال، چه شد؟ تسخیر اهداف در افغانستان و عراق، آیا توانست اهداف استراتژیک آمریکا را برآورده کند؟ بهبود روابط ایران با عراق و افغانستان که از نتایج حملۀ آمریکا به این دو کشور و ساقط کردنِ حاکمین ضدایران آنهاست، آیا نتیجه ای مطلوب برای آمریکاست؟ آیا آمریکا توانست میخ خود را در منطق محکم کند؟ نوکران محترم آمریکا یادشان هست که وقتی آمریکا در عراق و افغانستان ساکن شد، خودشان صحبت تسخیر ایران در آینده را می کردند و بعضاً در شبکه هایشان از آمریکا دعوت به عملیات می کردند، ولی آیا احیاناً این رؤیایشان محقق شد؟

خب غربزده که باشی، همیشه باید خدایت را ستایش کنی، الان هم غربزده ها، امیدشان به چند ناو هواپیمابر است که در جنوب ایران ول می چرخند(فکر کنم یک سری از سربازهای آمریکایی توی جنوب ایران، از جوونی به پیری رسیدن، آخه از اول انقلاب اینها اونجا بودن تا حالا)! مارکسیستها و کمونیستها هم تا دو روز قبل از فروپاشی شوروی، معتقد بودن که شوروی همین امروز و فرداست که بزنه پدر آمریکای امپریالیست را بسوزونه!! البته هنوز هم امیدوارن! مثل اون بنده خدایی که افتاد زمین، بعد تا دم خونه ش سینه خیز رفت که بگه من نیفتادم زمین، خودم دلم خواسته سینه خیز برم!

حالا شما فکر کنید آمریکا هر غلطی که خواسته ،کرده!

ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

13. صلوات ها 4

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3698

با سلام

مسئله این است که دشمنى آمریکا با ملّت ایران و با جمهورى اسلامى اصلاً حول محور هسته‌اى نیست؛ این خطا است اگر خیال کنیم که دعواى آمریکا با ما سرِ قضیّه‌ى هسته‌اى است؛ نه، قضیّه‌ى هسته‌اى بهانه است؛ قبل از اینکه مسئله‌ى هسته‌اى مطرح باشد، همین دشمنى‌ها، همین مخالفتها از اوّل انقلاب بود؛ اگر یک روزى هم مسئله‌ى هسته‌اى حل شد - فرض کنید جمهورى اسلامى عقب‌نشینى کرد؛ همان‌که آنها میخواهند - خیال نکنید مسئله تمام خواهد شد؛ نه، ده بهانه‌ى دیگر را به‌تدریج پیش میکشند: چرا شما موشک دارید؟ چرا هواپیماى بدون سرنشین دارید؟ چرا با رژیم صهیونیستى بدید؟ چرا رژیم صهیونیستى را به رسمیّت نمى‌شناسید؟ چرا از مقاومت در منطقه‌ى به قول خودشان خاورمیانه حمایت میکنید؟ و چرا؟ و چرا؟ و چرا؟ مسئله این نیست که اینها سرِ قضیّه‌ى هسته‌اى با جمهورى اسلامى اختلاف پیدا کرده باشند؛ نه، تحریم آمریکا از اوّل انقلاب شروع شد، روزبه‌روز هم بیشتر شده است، تا امروز که خب به نقطه‌ى بالایى رسیده. دشمنى‌هاى دیگر هم کردند: اینها هواپیماى جمهورى اسلامى ر ا سرنگون کردند، ۲۹۰ انسان مسافر را کشتند؛ اینها اوایل انقلاب هنوز مردم از هیجان انقلاب بیرون نیامده، کودتاى پایگاه شهید نوژه را به راه انداختند، علیه انقلاب کودتا کردند؛ اینها از ضدّانقلابها در هر نقطه‌اى از کشور که بودند حمایت کردند؛ به ضدّانقلاب سلاح دادند و مانند اینها؛ همان کارى که بعدها در بعضى کشورهاى دیگر کردند، در اینجا هم‌ این کارها را کردند. باید همه به این توجّه داشته باشند. این نیست که ما خیال کنیم دشمنى آمریکا با جمهورى اسلامى ایران به‌خاطر مسئله‌ى هسته‌اى است؛ نه، مسئله مسئله‌ى دیگرى است؛ مسئله این است که‌ ملّت ایران به خواسته‌هاى آمریکا نه گفت، ملّت ایران گفت آمریکا علیه ما هیچ غلطى نمیتواند بکند. اینها با موجودیّت جمهورى اسلامى مخالفند، با نفوذ و اقتدار جمهورى اسلامى مخالفند. همین اواخر یکى از سیاستمداران و از عناصر فکرى آمریکا گفت - و گفته‌ى او پخش شد، این مسئله‌ى پنهانى هم نیست - که ایران چه اتمى باشد، چه اتمى نباشد، خطرناک است. این شخص صریحاً گفت نفوذ و اقتدار ایران - به قول خودشان هژمونى ایران - در منطقه خطرناک است؛ ایرانى که امروز از اعتبار برخوردار است، از احترام برخوردار است، از اقتدار برخوردار است. آنها با این دشمنند، با این مخالفند. آن روزى اینها راضى میشوند که ایران یک ملّت ضعیف، کنارمانده، منزوى، بى‌اعتبار و بى‌احترام باشد؛

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

15. صلوات ها 2

نوشته
    258
    حضور
    11 روز 8 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    921

فکر می کنم جواب کارشناس به این سوال به اندازه کافی گویا هست
    شرارت و شیطنت همیشه بوده و هست و خواهد بود و این توانایی و برتری ان قدرت را نمی رساند
    شیطان دستش بازه و تا وقتی که شیطان باشد عناصر شیطان هم خواهند بود

تاریخ را دنبال کنیم امریکا جنگ هشت ساله را به واسطه صدام بر ما تحمیل کرد که اگر می توانست مثل زمان شاه در ایران حضور داشته باشد از عناصر وابسته استفاده نمی کرد
    اینها مکره دشمنه و نه قدرت دشمن. قدرت انست که میدانی باشه و نیازی با واسطه و یا واسطه ها نداشته باشد مثل حضور امریکا در برخی کشورهای خاورمیانه که حتما ان را دنبال کردید و وضعیت نا بسامان این کشورها جای شک باقی نگذاشته

جنگ نرم هم یک مبارزه غیر مستقیم اما پراز مکرو شیطنت دشمن است و این نشان می دهد امریکا نمی تواند بی خیال قدرتی مثل ایران در خاورمیانه شود این یعنی ترس دشمن از ایران .

اگر امریکا می توانست غلط اضافه بکند موضوع هسته ای را بهانه ای برای ایجاد چالش در فضای سیاسی ایران نمی کرد مثل همیشه از گزینه معروف نظامی که همیشه اماده روی میز دارد و کشورها را به واسطه ان تهدید می کند استفاده می کرد . مگر اینکه شما به قدرت نظامی درجه یک امریکا شک داشته باشید که نخواسته باشید این مطلب را بپذیرید .
    فاطمةُ بضعت منّی من اذاه فقد اذانی و من اذانی فقد اذاللّه

17. صلوات ها 2

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط tazkie نمایش پست ها
    آخه کدوم بیسوادی این ترجمه به انگلیسی رو انجام داده؟ معنی این جملۀ انگلیسی اینه: آمریکا نمی تواند اشتباه کند، یا به مفهوم دقیقتر، آمریکا خطاناپذیر است. یه جورایی یعنی آمریکا معصوم است.
    تو گوگل جمله اصلی را سرچ کردم اولین عکسی که اومدو گذاشتم.سایت مشرق نیوز.

این مثالهایی که شما می فرمایید رو آمریکا در شرایطی انجام داده که جوانهای غیوری مثل شما حضور نداشتن، و گرنه وقتی افراد غیوری مثل شما باشن، میشه مثل ویتنام که آمریکا کلی زور زد و هیچ غلطی نتونست بکنه، میشه مثل کرۀ شمالی که هنوز که هنوزه هیچ غلطی نتونسته علیهش بکنه، و البته میشه مثل ایران که سالهاست میخواد امروز بزنه، فردا بزنه و هنوز هیچ غلطی نکرده.
    شما کاری کردن یا نکردن را توی جنگ میبینین فقط!!! تهاجم فرهنگی و فساد را مقایسه کنید نسبت به چندین سال پیش.شاید بگین تموم دنیا اینجوریه...جواب:تمومه دنیا که ادعای کشور اسلامی و حکومت امام زمان ندارن.

به قول چرچیل، اینها برای انجام این کار، نیاز به اقلیت خائن و اکثریت نادان دارن،
    همین چند وقته پیش به خاطر قضیه فتیله ای ها و بعدش مهران مدیری فحش هایی که از طرف بعضی افراد به فارس داده میشد و کلن تاریخ کشور را زیر سوال بردن این قضیه را میتونین ببینید که داریم یا نداریم.ازینجور ادما.جدایی طلب و خائن کم نداریم.
    اکثریت نادان هم زیاد داریم.دیدین چقدر زودباور هستن مردم.یه شایعه یا .... را راحت باور میکنن.راحت میشه سرشون کلاه گذاشت.پس اینم دارم.

که خب توی ایران متأسفانه هنوز به چنین ترکیبی نرسیده ایم
    چرا متاسفانه!!!

گر جا نداری…!

19. صلوات ها 2

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط طاها نمایش پست ها
    منظور امام از این جمله تاریخی این نیست که «آمریکا هیچ توطئه و شیطنتی نمیتواند بکند و یا نمیتواند ما را محدود کند و یا ضربه ای بزند»
    شما دارین اونجور که خودتون دوست دارین حرفای ایشونو تفسیر میکنین.اگه اینجوریه از یه جمله هزاران برداشت میشه کرد.
    خب مارا محدود کردن."تحریم کردن" مگه محدود کردن نیست!!؟؟؟
    مگه اینهمه فساد شده بین جوونا و خونواده ها ضربه زدن نیست!!!؟؟اینا همش کار امریکاس.قشنگ با ماهواره و اینترنت مخ جوونا را داره میشوره.من جوونای ساده را تو اینترنت میبینم که کم سن و سال هستن و وقتی باهاشون میحرفم میبینم چقدر زود باورن.همینا را امریکا روی مخشون کار میکنه با فیلم و مطالب و تفرقه اندازی بین قومیت ها و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط مشک نمایش پست ها
    منظور اینه که مکر میکنن اما نهایتا جاء الحق و زهق الباطل ..
    به نوشته بالا توجه بفرمایید.

گر جا نداری…!

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری