جمع بندی شهادت امام حسین (ع) و حضرت رقیه

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شهادت امام حسین (ع) و حضرت رقیه

سلام علیکم
1-درکتاب بهایی آمده که موضوع شهادت امام حسین راازاطفال مخفی کردند تاخانه یزیدولی امام سجاددرخطبه خودگفت من فرزندکسی هستم که اوراکشتید بااین حساب اطفالی مثل رقیه درآنجااین رافهمید آیا این درست است
2-درنقلی ازتلویزیون ازکتاب فوق شنیدم که رقیه دیداطفال شامی به خانه هایشان می روند آیااین درست است
3-اگرمطلب فوق درست است من فکرمی کنم به جهت یادآوری خانه وخرابه نشینی فعلی ودلتنگی برای بابا درحالیکه علم به شهادت داشت شهید شدند آیادرست است

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مقداد

آیت الله شفیعی;759826 نوشت:
سلام علیکم
1-درکتاب بهایی آمده که موضوع شهادت امام حسین راازاطفال مخفی کردند تاخانه یزیدولی امام سجاددرخطبه خودگفت من فرزندکسی هستم که اوراکشتید بااین حساب اطفالی مثل رقیه درآنجااین رافهمید آیا این درست است

علیکم السلام.

کودکان خردسال بخاطر اینکه درک درستی از مرگ و مردن ندارند،مخفی نگه داشتند مرگ نزدیکانشان از آنها راحت صورت می گیرد.

2-درنقلی ازتلویزیون ازکتاب فوق شنیدم که رقیه دیداطفال شامی به خانه هایشان می روند آیااین درست است
3-اگرمطلب فوق درست است من فکرمی کنم به جهت یادآوری خانه وخرابه نشینی فعلی ودلتنگی برای بابا درحالیکه علم به شهادت داشت شهید شدند آیادرست است

با عرض سلام و ادب

این دو سوال خیلی واضح نیستند.

سلام علیکم

سلام
از كامل بهائي نقل شده اهل‌بيت ـ عليهم‌السلام ـ شهادت پدران را از كودكان خردسال پنهان مي‌داشتند.
و به آنها مي‌گفتند كه پدر شما سفر كرده، تا اينكه شبي دختري از امام حسين ـ عليه‌السلام ـ به نام رقيه از خواب بلند مي‌شود و بهانه بابا را مي‌گيرد و ضجه و ناله مي‌كند و همه اهل خرابه با اين كودك همنوا مي‌شوند تا اينكه سر امام را در طشتي مي‌آورند خانم رقيه سر را به بالين گرفته و با آن سر درد دل مي‌كند.
پدر بعد از تو محنت‌ها كشيدم بيابان‌ها و صحراها دويدم.
بعد از مدتي ديدند كه سر به يك طرف افتاد و كودك هم طرف ديگر او را حركت دادند. ديدند كه جان به جان آفرين تسليم كرده -1

1-محمدعلي، عالمي، حسين نفس مطمئنه، انتشارات هادي، چاپ اول، 1372، ص 350.

سلام علیکم

با سلام
اما در مورد اینکه امام حسین ع دختری به نام رقیه داشته جای تردید است
میتوانید مطالب این تاپیک را مشاهده کنید

[h=1]آیا امام حسین (ع)دختری به نام رقیه داشته اند؟[/h]

.

مخفی کردن شهادت امام حسین(علیه السلام) از اطفال

جمع بندی

پرسش:
در روضه ها گفته می شود شهادت امام حسین(علیه السلام) را از اطفال مخفی می کردند،از طرفی امام سجاد(علیه السلام) و حضرت زینب(سلام الله علیها) در سخنرانی های خود شهادت آن حضرت را اعلان می کردند،این چگونه قابل توجیه است؟

پاسخ:
کودکان خردسال بخاطر اینکه درک درستی از مرگ و مردن ندارند،مخفی نگه داشتن مرگ نزدیکانشان از آنها راحت صورت می گیرد.

موضوع قفل شده است