سفیران هدایت بهتره یا هجرت بلند مدت؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سفیران هدایت بهتره یا هجرت بلند مدت؟

به نام خدا

ســـــــــــلام...

من د انش آموز چهارم انسانی هستم و اگر خدا بخواد میخوام برم حوزه علمیه..
میخواستم بدونم
*آزمون سفیران هدایت با هجرت بلند مدت یکیه؟
*تو چند سایت دیدم سفیران هدایت ویژه برادرانه! این واقعا حقیقت داره؟
*سفیران هدایت بهتره یا هجرت بلند مدت؟
مثلا داشتن مدرک سطح ۱ از هجرت بلند مدت کارایی بیشتری نسبت به سفیران هدایت داره؟
*سفیران هدایت مثله هجرت بلند مدت سطح بندیه؟
*آزمون سال تحصیلی۹۵-۹۶ کیه؟
* داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای ورود به حوزه با مدرک دیپلم فرقی داره؟
ممنون:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

ღ تبسم زندگی ღ;759816 نوشت:

با عرض سلام و ادب
بله درست است و سفیران تنها برای برادران می باشد.

فرقی ندارد

برای کسب اطلاع بیشتر و زمان ثت نام و آزمون از حوزه علمیه خواهران محل سکونت خود و یا سایت حوزه علمیه خواهران و یا جامعه الزهرا پیگیری نمایید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[=WebRoya]با سلام

اگر بخواهیم یکی از مصادیق بارز تحول را که مورد تأکید مقام معظم رهبری است بیان کنیم، می توان به حوزه های علمیه سفیران هدایت اشاره کرد. این طرح نه تنها استقبال از تحول است بلکه تحقق یک تحول است و اگر به نسبت سازمان های فرهنگی کشور که بنا بوده در آن تحول رخ بدهد، در نظر بگیریم، اقدام قابل توجهی صورت گرفته است. مثلا شورای انقلاب فرهنگی، موظف بوده است که بحث انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها را دنبال کند، اما به نظر من تحولی که حوزه های سفیران نسبت به حوزه ایجاد می کند، بسیار گسترده تر از تحولی است که شورای انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها ایجاد کرده است و تقریبا تمام ایده های مقام معظم رهبری برای تحول در حوزه، در سفیران هدایت دیده شده است. علاوه بر آن، ایده های مراجع بزرگوار در ارتباط با بایسته ها و نیازهای حوزه به نوعی در حوزه های سفیران هدایت، ایجاد شده و رخ داده است. سفیران هدایت، یک طرح نو برای حوزه هاست و هدف گذاری، برنامه ریزی کلان، برنامه های خرد و روش ها و حتی تکنولوژی آموزشی آن، از تحول جدی نسبت به وضعیت سابق حوزه ها برخوردار است؛ اما در این تحول، سعی شده که ویژگی های بسیار مثبت و قوی حوزه های قدیم، حفظ شود. به عبارت دیگر، این طور نبود که به هر قیمتی فقط به دگرگونی فکر کنیم، بلکه به دنبال حفظ روش ها، شیوه ها و مشخصه های حوزه های قدیم در حوزه های سفیران هدایت بوده ایم، در عین حال ایجاد تحول با توجه به نیاز جامعه، پیشرفت علوم و تغییرات ممکن در سیستم های آموزشی، مدنظر بوده است.

به نام خدا

ســـــــــــلام...

من د انش آموز چهارم انسانی هستم و اگر خدا بخواد میخوام برم حوزه علمیه..
میخواستم بدونم
*آزمون سفیران هدایت با هجرت بلند مدت یکیه؟
*سفیران هدایت بهتره یا هجرت بلند مدت؟
مثلا داشتن مدرک سطح ۱ از هجرت بلند مدت کارایی بیشتری نسبت به سفیران هدایت داره؟
*سفیران هدایت مثله هجرت بلند مدت سطح بندیه؟
*آزمون سال تحصیلی۹۵-۹۶ کیه؟
ممنون

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام.
من امسال طلبه سال اوّل یکی از حوزه های بلند مدت اهوازم...
همونطورم که میدونید، اگه نگیم قوی ترین، ولی یکی از قوی ترین حوزه های سفیران کشور، حوزه سفیران x اهواز هستش.
من آزمون حوزه سفیران رو دادم و با تمام سخت گیریشون، مصاحبه هم قبول شدم ولی رفتم بلند مدّت!
در کل، جمع بندی کلّی‌ام، بعد 1-2 ماه تحقیق درباره‌ی حوزه بلند مدت و سفیران، این شد بجز حوزه های بلند مدّت قــوی، وضعیّت حوزه های سفیران هدایت در کل از بلند مدت بهتره... یعنی چی؟ یعنی بنظرم، وضعیّت جمع بندی شده‌ی حوزه های فعلی(با معیار علمی و کار فرهنگی):
اوّل حوزه های بلند مدّت قوّی و ترجیحاً با زیر 100 طلبه،
دوم حوزه های خوب سفیران هدایت،
سوم حوزه های متوسط سفیران هدایت،
چهارم حوزه های بلند مدت متوسط و...
البته این نتیجه‌ی تحقیقات و بررسی ها و مشورت های بنده هست. ادعا نمیکنم که این حرفم درسته! ولی خب، بنده -درست یا غلط- ، به این نتیجه رسیدم.
نکته‌‎ی خیلی مهم اینه که بعضیا به خاطر سنوات تحصیلی پایین تر سفیران، میان سفیران؛ در این باره عرض کنم که تقریباً سنوات تحصیلی دوتاشون یکی هست!(برای شخصی که از نظر علمی قوی هست و عجله‌ی زیادی برای کار فرهنگی نداره.)
یعنی شخص دیپلمی که میره حوزه سفیران، بعد از 5 سال، معادل پایه 7 حوزه بلند مدت میشه! و میتونه ادامه تحصیل بده تا پایه 10(ادامه تحصیل پایه 7 تا 10 در حوزه های بلند مدت)، میتونه هم مستقیم بره تبلیغ. پس شد حدود 7-8 سال، تا پایه 10!
حالا شخصی که دیپلمه بره حوزه‌ی بلند مدّت، متوسط اینه که هر پایه رو یک سال بخونه! یعنی همون 10 سال! ولی بعضی حوزه ها(مثل حوزه ای که بنده داخلش هستم)، اکثر طلبه‌ها، 10 پایه تحصیلی رو به طور میانگین توی 7-8 سال میخونن. یعنی دو تا از پایه ها رو ارتقایی میگیرن.
در کل، بنده که بعد پیش دانشگاهی وارد حوزه شدم و الان حدود 3-4 ماه هست که داخل حوزه بلند مدّت‌ام، خیلی خیلی راضی‌ام و ساعات مطالعاتی و اساتید و محتوی درسامون(بدایه النحو برای نحو، صرف ساده برای صرف، منطق شهید مطهری برای منطق، اصول عقاید برای عقاید، آموزش احکام فلاح زاده و تجوید آقای شهیدی) خیلی خوبن.
البته بستگی به شهرتون داره و سطح حوزه هاتون...
شاید حوزه های بلند مدت شما فعال و قوی نباشه و حوزه های سفیران هدایتتون، بهتر باشه...
شاید هم برعکس باشه!
در کل خیلی بررسی و مشورت و تحقیق کنید.
التماس دعا
سوالی بود درخدمتم.
-------------------------------------------------------------
البته این اطلاعاتی که من داشتم و عرض کردم، درباره‌ی حوزه سفیران برادران بود...
درمورد خواهران اطلاعات زیادی ندارم. میتونید با طلبه های خواهر حوزه های شهرتون ارتباط برقرار کنید و مشورت بگیرید و سوال کنید...

موضوع قفل شده است