صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهکارهای پیشگیری از بلوغ زودرس و تحریکات جنسی کودکان

نوشته
    1,156
    حضور
    28 روز 20 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6863

راهکارهای پیشگیری از بلوغ زودرس و تحریکات جنسی کودکان

نکات کاربردی برای پیشگیری از انحرافات جنسی در کودکان
    برای پیشگیری از بلوغ زودرس و تحریکات جنسی فرزندانمان در سنین پایین ، لازم است مواردی را رعایت کنیم، تا از آسیب ها و انحرافات اخلاقی کودکان در امان باشیم.
    1. یکی از مواردی که در پیشگیری چنین موضوعی خیلی مهم و ضروری می باشد، پوشش مناسب والدین در منزل می باشد.
    پوشش های نیمه عریان و نامناسب و تنگ باعث افزایش حس کنجکاوی فرزندان خواهد شد، در نتیجه می تواند انگیزه حساسیت را بیشتر و به مرور زمان تاثیرات منفی را بگذارد.
    2. مراقبت در نحوه معاشرت والدین
    چشم و گوش کودکان بسیار تیز و زیرکانه است، والدین در عین حال که باید در گفتگوهای خود رعایت کنند، در رفتار و اعمال خود هم از شوخی های جنسی پرهیز کنند.
    اکثر کودکان در توجیه انحرافات خود، آنها را به تقلید از پدر یا مادر خود استناد می دهند.
    در حقیقت عدم رعایت والدین، زمینه ساز انحراف اخلاقی و جنسی فرزندان می شود.
    نحوه خوابیدن خاص در کنار فرزندان، نیز باید رعایت شود،
    بنابراین پدر و مادر ها بهتر است محل خواب و استراحت خود را جدا کنند. و به فرزندان خود بیاموزند که بدون اجازه وارد اطاق آنها نشوند.
    3. خوابیدن به موقع کودکان
    پدر و مادر باید توجه کنند، هنگامی فرزند خود را به بستر خواب بفرستند که کاملا خسته باشد و در بستر به بی خوابی مبتلا نشود، چرا که افکار پریشان در این زمان بیشتر به سراغ کودک و نوجوان می آید و از طرفی ممکن است متوجه معاشرت والدین گردد.

2. صلوات ها 12

3.  

نوشته
    1,156
    حضور
    28 روز 20 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6863

4. نوع در آغوش کشیدن و بوسیدن کودک
    برای در آغوش کشیدن، توصیه شده است که تماس بدنی والدین با فرزندان از روی پوشش باشد؛ چرا که در غیر این صورت، فرزندان نوع خاصی از لذت را حس می کنند و میل کنجکاوی آنها موجب می شود، که بدنبال تداوم لذت تماس بدنی بوده و آن را با هم سالان تجربه کنند.
    در مورد بوسیدن هم نباید افراط کرد.
    حتی سفارش دین به ترک و پرهیز بوسیدن مردان نا محرم ازدختران شش سال به بالا، و زنان از پسران هفت سال به بالا، ناظر به همین موضوع است.(وسائل الشیعه، ج20، ص230)

5. صلوات ها 10

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3698

با سلام

بسیاری از انحرافات جنسی فرزندمان ، از رفتارهای ما سرچشمه می گیرد . شاید والدین خواهان انحراف فرزند خود نباشند ولی اگر مراقبت های لازم را در سنین کودکی نکنند ،در سنین نوجوانی وگاهی قبل از آن موجب انحرافات جنسی فرزند شان می شود . برای آن که فرزند مان ار این انحرافات محفوظ بمانند والدین باید به نکات زیر توجه کنند.

گاهی اوقات مادر یا افراد دیگری با آلت جنسی کودک بازی می کنند ، کودک در حالی که آرام می گیرد ، عادت به آن می کند ؛ اگر کسی با او این کار نکند ، خودش مبادرت به استمناء می نماید.

از آن جایی که با هم خوابیدن ، ممکن است باعث تماس بدنی آنها با یکدیگر وشاید تحریک حس کنجکاوی آنها شود ، لذا طبق اصل لزوم علاج واقعه ، قبل از وقوع ، پیش از آگاه شدن کودکان به لذت های جنسی ، باید رخت خواب آنها جدا گردد .

والدین ، در پیشگیری از بازی های جنسی کودکان وظیفه دارند و باید مراقب باشند تا شرایط محیطی برای این نوع بازی ها برای کودکان فراهم نشود واگر احیاناً این صحنه ها را مشاهده کردند ، باید به صورت معقول ، از ن بازی ها جلوگیری کنند

علی رغم این که در اسلام به محبت کردن ، نوازش کردن وبوسیدن بچه ها سفارش شده ، اما این رفتار ، پس از سن معین ، از سوی افراد نامحرم منع می شود . با این که در هیچ روایتی ندیده ایم که دختر بچه ها پیش از سن بلوغ ، به حجاب وپوشش مخصوص وادار شده باشند ، یا روایتی که حضور دختر بچه ها را در برابر مردان یا پسران ، منع کرده باشد ، اما روابطی مثل : بوسیدن ودر آغوش گرفتن آنها از سوی نامحرمان ، منع شده است

کودکان ، به دلیل کنجکاوی برای شناخت دنیای اطراف خود ، به جستجوی در هر چیزی می پردازند . از جمله می خواهند بدن را کشف کنند . در این جستجوهاست که با اندام تناسلی خود آشنا می شوند وسپس کنجکاوانه ، می خواهند بدانند که آیا دیگر کودکان نیز همین گونه یا خیر ؟ لذا به بازی هایی نظیر : دکتر بازی ومامان بازی روی می آورند که در این بازی ها سعی می کنند از چگونگی اندام های یکدیگر آگاه شوند. این مسئله،در کودکانی که شاهدروابط جنسی والدین بوده اند ویا اندام تناسلی آنها را دیده اند ، بیشتر حساس تر می شود؛ زیرا در این موارد ، کودک دوست دارد به تقلید از بزرگ سالان بپردازد ورفتار های آنان را انجام دهد . در این صورت ، گاه ممکن است طرفین بازی ، با رضایت ، به بازی با آلات تناسلی یکدیگر بپردازند واز این طریق ، احساس لذت کنند وکم کم ، زمینه برای انحراف جنسی آنان فراهم می شود .

با تشکر

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

7. صلوات ها 7

نوشته
    1,156
    حضور
    28 روز 20 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6863

5. استحمام صحیح
    والدین باید در خصوص استحمام فرزندان خود دقت کنند.
    استحمام مادر با پسر بچه و پدر با دختر خانم، خصوصا از 4 سالگی به بعد صحیح نیست.
    از استحمام کردن فرزندان هم جنس و یا خواهر و بردار،تلب باز صحیح نیست.
    پس باید از اول آموزش دهیم که چگونه استحمام کنند.
    6. نقش رسانه و وسائل ارتباط جمعی
    شبکه های مجازی اعم از اینترنت، تلگرام و... با این اینکه یک تکنولوژی بسیار خوبی است، اما در عین حال به علت داشتن شرایط ارتباط وسیع با دیگران و سایر برنامه، و خصوصا برخی از سایت ها که اهدافشان ترویج فرهنگ ابتذال و بی بند باری است، می طلبد که نظارت و دقت کافی در این مورد داشته باشیم، تا مبادا به خاطر سهل گیری و بی دقتی باعث بدبختی فرزندان بشویم.

9. صلوات ها 9

علاقه
    شنا
    نوشته
    67
    حضور
    2 روز 4 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    147

خداوکیلی نگذارید بچه هاتون به بلوغ زودرس برسن. اون وقت می شن مثل من که به بلوغ زودرس رسیدم و الان از خدا و پیغمبر و ... متنفرنیستم .
    ویرایش توسط انتخاب اول : ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ در ساعت ۱۰:۳۰ دلیل: اصلاحش کردم خوبه

11. صلوات

نوشته
    33
    حضور
    2 روز 12 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    126

نقل قول نوشته اصلی توسط انتخاب اول نمایش پست ها
    خداوکیلی نگذارید بچه هاتون به بلوغ زودرس برسن. اون وقت می شن مثل من که به بلوغ زودرس رسیدم و الان از خدا و پیغمبر و ... متنفرم .
    نستجیر بالله تنفر از خدا؟ چه ربطی به بلوغ زودرس داره؟؟

13. صلوات ها 4

نوشته
    1,156
    حضور
    28 روز 20 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6863

خداوکیلی نگذارید بچه هاتون به بلوغ زودرس برسن. اون وقت می شن مثل من که به بلوغ زودرس رسیدم و الان از خدا و پیغمبر و ... متنفرم .
    با سلام
    ان شاء الله که این گفته تون را اصلاح می کنید.

15. صلوات ها 5

علاقه
    مسافرت
    نوشته
    206
    حضور
    5 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    664

خداوکیلی نگذارید بچه هاتون به بلوغ زودرس برسن. اون وقت می شن مثل من که به بلوغ زودرس رسیدم و الان از خدا و پیغمبر و ... متنفرم

اگرخدای نکرده واقعا احساستون اینه بیانش به این صراحت کار درستیه؟؟؟؟؟؟
    مگه اونا مقصر بلوغ زودرس شمان؟؟؟؟؟؟؟

17. صلوات

علاقه
    مسافرت
    نوشته
    206
    حضور
    5 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    664

به نطر من سخت گیری زیادم خوب نیست نباید خیلی بچه رو محدود کرد نه که بگم هرجور میخاین لباس بپوشین وهر طور دوست دارین باهمسرتون رفتار کنین و....دوتابچه ی هم سن هستندتوی فامیل که یکی باسخت گیری زیاد دیگری با میانه روی و اعتدال بزرگ شده اون که درموردش سخت گیری شده به شدت حساسه وهمیشه تا یه بچه گیر بیاره لمسش میکنه و.....خیلی جوانان زیادی هم دیدم که پدر مادر سخت گیری داشتن حتی درمورد اهنگ که بعد از ازدواج انگار از زندان فرارکردن رفتارای عجیب وغریب نشون میدادن
    من طرفدار میانه روی هستم الان پسرم 2سال و4ماهه هست به شدت به من وابسته اس دوست داره تو اغوشه مادرش بخابه حتی بهم میگه عزیزم شب بخیر دوستت دارم عشق منی و و وهمه چیزایی که خودم موقع خواب بهش میگم ولی بااین که سنش کمه به شدت باحیاهست

19. صلوات ها 3

نوشته
    49
    حضور
    1 روز 6 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    138

نقل قول نوشته اصلی توسط تنهای تنها نمایش پست ها
    به نطر من سخت گیری زیادم خوب نیست نباید خیلی بچه رو محدود کرد نه که بگم هرجور میخاین لباس بپوشین وهر طور دوست دارین باهمسرتون رفتار کنین و....دوتابچه ی هم سن هستندتوی فامیل که یکی باسخت گیری زیاد دیگری با میانه روی و اعتدال بزرگ شده اون که درموردش سخت گیری شده به شدت حساسه وهمیشه تا یه بچه گیر بیاره لمسش میکنه و.....خیلی جوانان زیادی هم دیدم که پدر مادر سخت گیری داشتن حتی درمورد اهنگ که بعد از ازدواج انگار از زندان فرارکردن رفتارای عجیب وغریب نشون میدادن
    من طرفدار میانه روی هستم الان پسرم 2سال و4ماهه هست به شدت به من وابسته اس دوست داره تو اغوشه مادرش بخابه حتی بهم میگه عزیزم شب بخیر دوستت دارم عشق منی و و وهمه چیزایی که خودم موقع خواب بهش میگم ولی بااین که سنش کمه به شدت باحیاهست
    ملاک میانه روی چیه ؟ شما هر دو تا چیز رو وسطش رو بگیرید میشه میانه ! !! پس با لغت میانه روی خودتونو گول نزنید! بعدشم الان بچه هاتون کوچیکن هنوز بزرگ نشدن که بگید من این جوری کردم اتفاقا خوب شد پس مثالتون درست نیست
    ملاک میانه حق است و حق با علی است و علی با حق است اگر به راه اهل بیت رفتیم میانه روی کرده ایم اگر نه راه خودمان را برویم خب اون دیگه دین مداری نیست در ضمن مثال هایی که میزنید در مورد هر کسی ممکنه رخ بده پسر نوح مثال معروف و قرآنیش و در ضمن کسانی که معمولا این طور میشوند ممکنه به خاطر رعایت نکردن کامل دستورات اهل بیته نه این که چون یه کارایی رو رعایت کردن اینطور شدن و البته مثال پسر حضرت نوح هم نشون میده حتی با تربیت درست هم بازم انسان اختیار داره و خودش میتونه راه خودشو انتخاب کنه چه راه درست چه نادرست

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری