جمع بندی برای دین چه کنم؟

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برای دین چه کنم؟

سلام و خسته نباشید.

من جوانی هستم که دغدغه دین رو دارم.
نمیدونم باید چیکار کنم برای دین و امام زمانم.گیج شدم.سردرگمم.
یک روز به فکر بازی سازی با محتوای مذهبی میوفتم.یک روز به فکر ساخت انیمیشن برای تبلیغ دین.یک روز به فکر گرداوری و شرح مفاتیح الجنان.
یک روز میخوام وزیرشم و مشکلات ایران اسلامی رو رفع کنم.یک روز میخوام وزیر اقتصاد شم مشکلات اقتصادی رو رفع کنم
خلاصه سردرگمم.نمیدونم برای دین و امام زمانم چه بایدبکنم.الانم ساعت 5 صبح و یک ساعته بیدارم دارم فکر میکنم.الان به فکر مترجمی افتادم تا معارف دین رو نشر جهانی بدم.
خواهشا راهنماییم کنین.بگین کدوم راه رو برم که بهترین نتیجه رو برای دین و امام زمان داره.
کلافه شدم از دست خودم

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

minavand;757557 نوشت:

داشتن دغدغه دین، امری ارزشمند و ستودنی است اما این که چگونه به این مهم بپردازیم و وظیفه ما چیست؟، بستگی به نیاز ها و شرایط فرد و جامعه و استعداد های درونی هر کس دارد.
کاربر گرامی؛
متاسفانه برای ما از خودتان ننوشته اید و ما نمی دانیم که شما چندسال دارید و آقا پسر هستید و یا دختر خانم ؟ و ... بااین همه باید بدانید :
این که شما برای تحقق این دغدغه، جولان ذهنی داری خوبه اما باید دقت کنید که باید قبل از هر کار و هر اقدامی شرایط فردی و اجتماعی، استعداد های خودت و آن چه جامعه به آن نیاز دارد، را نیز مرور کنید. و به دنبال پاسخ این سوالات باشید که مثلا واقعا ضعف جامعه ما در چیست ؟شرح مفاتیح الجنان؟ ساخت بازی کامپیوتری؟ اقتصاد؟ بر فرض که همه باشند، کدام مهم و کدام اهم است؟ کدام واقعی و کدام غیر واقعی است ؟ نیاز جامعه ما در کجاست ؟
با این همه آن چه مهم است این است که انسان برای خدمت به دین و البته به خود، لازم است در مسیر تقوای الهی و اخلاق اسلامی گام بردارد. بهترین خدمت به خدا و دین خدا، رعایت این هاست. در این صورت می توان الگوی برای دیگران بود و دیگران با الگو گیری از ما خواهند توانست به سعادت دنیا و عقبی برسند.

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

minavand;757557 نوشت:
سلام و خسته نباشید.

یک روز به فکر بازی سازی با محتوای مذهبی میوفتم.یک روز به فکر ساخت انیمیشن برای تبلیغ دین.یک روز به فکر گرداوری و شرح مفاتیح الجنان.
یک روز میخوام وزیرشم و مشکلات ایران اسلامی رو رفع کنم.یک روز میخوام وزیر اقتصاد شم مشکلات اقتصادی رو رفع کنم
خلاصه سردرگمم.نمیدونم برای دین و امام زمانم چه بایدبکنم.الانم ساعت 5 صبح و یک ساعته بیدارم دارم فکر میکنم.الان به فکر مترجمی افتادم تا معارف دین رو نشر جهانی بدم.
خواهشا راهنماییم کنین.بگین کدوم راه رو برم که بهترین نتیجه رو برای دین و امام زمان داره.
کلافه شدم از دست خودم

سلام

هر کاری هم کردی ... فقط خیلی داغ نباش یا توقع نداشته باش که زودی نتیجشو ببینی...

یه داستانی هست که طرف می خواست دنیا رو عوض کنه، دید زورش نمی رسه گفت کشور خودمو عوض کنم،دید زورش نمی رسه گفت شهر خودمو... نتونست... گفت محله خودمو....

آخرش به این نتیجه رسید که :

اگه خودمو عوض می کردم... شاید رو مردم محلمون تاثیر می ذاشتم و اونا هم از من تاثیر می گرفتن و مردم شهر هم از مردم محلمون تاثیر می گرفتن و خوب می شدن و مردم کشور هم از مردم شهرمون تاثیر می گرفتن و در نهایت دنیا هم از کشورم تاثیر می گرفت....

:Nishkhand::ok:

یا علی[/]

با سلام

دین به انسانها می آموزد تا خود را با عالمی که در آن زندگی می کنند هماهنگ سازند . چرا که بدون چنین هماهنگی میان انسان و جهان پیرامونش ، تداوم زندگی برایش دشوار می شود و احساس پوچی و بیگانگی به او دست می دهد .
آنچه دین به انسانها می آموزد ، چه در بخش اعتقادات و چه در بخش احکام ، به منظور رساندن آنان به کمال و سعادت است . دو چیزی که جزء خواسته های ذاتی انسانها است و چنین سعادت و کمالی منحصر در رشد مادی و دستاوردهای رفاهی نیست .
دین حرفه ای نیست که با آموختن آن بتوان رنج ها را کاهش داد و نابسامانی ها را از بین برد . دین احساسی قلبی است که وجودش آثار و ثمرات پیش گفته را دارد .
ادیان غالباً، توسط ساختارها و نهادهای رسمی و روحانیتی تعلیم یافته، میان پیروان خود نشر و توسعه یافته و می یابد. وظیفه ی اصلی روحانی یک دین، تفسیر متون دینی و دفاع از آئین عقیدتی در برابر آئین های عقیدتی رقیب است. علاوه بر آن، یک روحانی "وظیفه دارد نگذارد توده ی مردم غیرروحانی نسبت به دین سرد گردند. امروزه این وظیفه را غالباً به صورت موعظه و ارشاد انجام می دهند". روحانیت در خدمت یک سنت دینی پایدار و تاریخی است که توسط پیشینیان در طول زمانی طولانی پی ریزی شده است. به همین دلیل است که نسبت به معارف جدید و ارزش های نو، روحیه و موضعی محافظه کارانه می یابد. از نظر تاریخی، سازمان، مکان و محل اصلی نشر معارف دینی و بروز انواع رفتارهای دینی و همچنین محل اجتماع دینداران، مسجد، کلیسا و سایر معابد بوده است.و هم اکنون نیز چنین است. مسجد در اسلام نه تنها محل عبادت ،بلکه مکان ترویج و نشر معارف دینی، ارتباطات دین و در نهایت ظهور احساسات دینی است. نقش اصلی و مستمر روحانیت در اداره ی مساجد و ارائه موعظه و ارشاد دینی، سبب نزدیک شدن جماعت مؤمن و دیندار با روحانیت گردیده است. عموم مردم باورها و اعتقادات دینی خود را در پای منابر و وعظ واعظان دریافت می کرده اند. جریان آموزش دینی مساجد، در چارچوب سنت دینی و مبتنی بر تفاسیر و اندیشه های بزرگان دین که از گذشته بر جای مانده است، یکی از عاملان مهم جامعه پذیری دینی محسوب می شود.

با تشکر

minavand;757557 نوشت:
سلام و خسته نباشید.

کلافه شدم از دست خودم

عرض سلام و ادب
انگار داشتید منو توصیف می کردید

همه این هایی که گفتید خوب هستند در هر زمینه ای که توانایی دارید شروع به کار کنید ما در همه زمینه ها مومن متعهد متخصص نیاز داریم
اما
بهترین کار برای دین اینه که عطش ظهور امام زمان عج رو در دل مردم بندازیم
و در عین حال از ارتکاب گناه دوری کنیم

ممنون از دوستان که پاسخ دادن و کمک کردن

نسیم رحمت;759254 نوشت:
داشتن دغدغه دین، امری ارزشمند و ستودنی است اما این که چگونه به این مهم بپردازیم و وظیفه ما چیست؟، بستگی به نیاز ها و شرایط فرد و جامعه و استعداد های درونی هر کس دارد.
کاربر گرامی؛
متاسفانه برای ما از خودتان ننوشته اید و ما نمی دانیم که شما چندسال دارید و آقا پسر هستید و یا دختر خانم ؟ و ... بااین همه باید بدانید :
این که شما برای تحقق این دغدغه، جولان ذهنی داری خوبه اما باید دقت کنید که باید قبل از هر کار و هر اقدامی شرایط فردی و اجتماعی، استعداد های خودت و آن چه جامعه به آن نیاز دارد، را نیز مرور کنید. و به دنبال پاسخ این سوالات باشید که مثلا واقعا ضعف جامعه ما در چیست ؟شرح مفاتیح الجنان؟ ساخت بازی کامپیوتری؟ اقتصاد؟ بر فرض که همه باشند، کدام مهم و کدام اهم است؟ کدام واقعی و کدام غیر واقعی است ؟ نیاز جامعه ما در کجاست ؟
با این همه آن چه مهم است این است که انسان برای خدمت به دین و البته به خود، لازم است در مسیر تقوای الهی و اخلاق اسلامی گام بردارد. بهترین خدمت به خدا و دین خدا، رعایت این هاست. در این صورت می توان الگوی برای دیگران بود و دیگران با الگو گیری از ما خواهند توانست به سعادت دنیا و عقبی برسند.

سلام استاد.
من پسرم.اهل کرج.من به کارهای برنامه نویسی و گرافیک علاقه دارم.ولی نمیدونم چیکار کنم.
دوستان مطرح کردند که باید اول تقوا داشت.تو جامعه امروز برای تقوا باید متاهل شد.برای متاهل شدنم باید کار داشت.
من الان موندم کار برای نشر دین کنم یا برای اینکه تقوا داشته باشم برم سرکاری در حوزه برنامه نویسی؟
شما مطرح کردین که نیاز سنجی کنم.من در حال حاضر توانایی نیاز سنجی جامعه رو ندارم.شما نظرتون چیه؟در چه حوزه ای وارد شم.

yalda solimani;759330 نوشت:
با سلام

دین به انسانها می آموزد تا خود را با عالمی که در آن زندگی می کنند هماهنگ سازند . چرا که بدون چنین هماهنگی میان انسان و جهان پیرامونش ، تداوم زندگی برایش دشوار می شود و احساس پوچی و بیگانگی به او دست می دهد .
آنچه دین به انسانها می آموزد ، چه در بخش اعتقادات و چه در بخش احکام ، به منظور رساندن آنان به کمال و سعادت است . دو چیزی که جزء خواسته های ذاتی انسانها است و چنین سعادت و کمالی منحصر در رشد مادی و دستاوردهای رفاهی نیست .
دین حرفه ای نیست که با آموختن آن بتوان رنج ها را کاهش داد و نابسامانی ها را از بین برد . دین احساسی قلبی است که وجودش آثار و ثمرات پیش گفته را دارد .
ادیان غالباً، توسط ساختارها و نهادهای رسمی و روحانیتی تعلیم یافته، میان پیروان خود نشر و توسعه یافته و می یابد. وظیفه ی اصلی روحانی یک دین، تفسیر متون دینی و دفاع از آئین عقیدتی در برابر آئین های عقیدتی رقیب است. علاوه بر آن، یک روحانی "وظیفه دارد نگذارد توده ی مردم غیرروحانی نسبت به دین سرد گردند. امروزه این وظیفه را غالباً به صورت موعظه و ارشاد انجام می دهند". روحانیت در خدمت یک سنت دینی پایدار و تاریخی است که توسط پیشینیان در طول زمانی طولانی پی ریزی شده است. به همین دلیل است که نسبت به معارف جدید و ارزش های نو، روحیه و موضعی محافظه کارانه می یابد. از نظر تاریخی، سازمان، مکان و محل اصلی نشر معارف دینی و بروز انواع رفتارهای دینی و همچنین محل اجتماع دینداران، مسجد، کلیسا و سایر معابد بوده است.و هم اکنون نیز چنین است. مسجد در اسلام نه تنها محل عبادت ،بلکه مکان ترویج و نشر معارف دینی، ارتباطات دین و در نهایت ظهور احساسات دینی است. نقش اصلی و مستمر روحانیت در اداره ی مساجد و ارائه موعظه و ارشاد دینی، سبب نزدیک شدن جماعت مؤمن و دیندار با روحانیت گردیده است. عموم مردم باورها و اعتقادات دینی خود را در پای منابر و وعظ واعظان دریافت می کرده اند. جریان آموزش دینی مساجد، در چارچوب سنت دینی و مبتنی بر تفاسیر و اندیشه های بزرگان دین که از گذشته بر جای مانده است، یکی از عاملان مهم جامعه پذیری دینی محسوب می شود.

با تشکر

متن کدوم مقالست و ربطش با این موضوع چیه:khaneh::khaneh:

minavand;766778 نوشت:
من پسرم.اهل کرج.من به کارهای برنامه نویسی و گرافیک علاقه دارم.ولی نمیدونم چیکار کنم.
دوستان مطرح کردند که باید اول تقوا داشت.تو جامعه امروز برای تقوا باید متاهل شد.برای متاهل شدنم باید کار داشت.
من الان موندم کار برای نشر دین کنم یا برای اینکه تقوا داشته باشم برم سرکاری در حوزه برنامه نویسی؟
شما مطرح کردین که نیاز سنجی کنم.من در حال حاضر توانایی نیاز سنجی جامعه رو ندارم.شما نظرتون چیه؟در چه حوزه ای وارد شم.

طبعا اگر در سن ازدواج هستید، ازدواج مقدم بر هر کار دیگه ای است .
البته ازدواج توقف تمام العله ای برای کار نیست. اما جزءالعله هست. لذا سعی کنید اصلاح رو از خود شروع کنید. با ایجاد زمینه برای رعایت تقوا، خودتان رو برای اصلاح دیگران آماده کنید.
با لحاظ این نکته؛ می تونید در همون رشته مورد علاقه تون فعالیت کنید.

minavand;757557 نوشت:
سلام و خسته نباشید.

کلافه شدم از دست خودم

سلام ..

چقدر خوب که داغ دین دارید و دنبال راهی هستید برای گسترشش ..:Gol:

حالتهایی که شرح دادید رو بنده هم دارم !! خیلی خیلی دوست دارم کاری کنم ... بخاطر همینم نشستم برای خودم برنامه ریزی کردم .. که چه رشته یا رشته هایی و زبان یا زبان هایی رو باید بخونم و مدرکش رو بگیرم و حرفی داشته باشم برای گفتن ... الان مدتی از اون برنامه ریزی میگذره و همونجوری که میخواستم دارم پیش میرم ( علت عضو شدنمم تو این سایت این بود که مطالب بروز و مطالب مذهبی رو بیشتر مطالعه کنم ، سوالات بچه ها ورفرنس های کارشناسان عالی هستن ) ... به هدفی که تو ذهنمه ، میتونم حدودا هفت سال دیگه برسم .. چون باید اطلاعات ریشه ای و عمیق باشه نه سطحی و کم عمق ...

اگر انیمیشن سازی و ساخت فیلم و بازی بلدید چرا به موسسه ی جنبش مصاف آقای رائفی پور نمیپیوندید ؟ البته اگر تهران هستید ...

ببینید اگر کار فردی میخواید انجام بدید باید خیلی تلاش کنید ، شب و روز بخونید و چند رشته ی تحصیلی رو بگذرونید ... اما اگر در قالب گروه میخواید کاری انجام بدید آسونتره و نمیخواد زیاد از این شاخه به اون شاخه بپرید ...

حالا دوست دارید چجوری فعالیت کنید ؟

اینو هم بگم که موقع ازدواج به همسرتون بگید که چنین نیتی دارید .. و بگید که سختی هایی باید تحمل کنیم ... و اتمام حجت کنید و نزارید این آتش درونتون خاموش و سرد بشه ...

این اشتیاق رو زنده و تازه نگه دارید ...

مشک;767186 نوشت:
به هدفی که تو ذهنمه ، میتونم حدودا هفت سال دیگه برسم .. چون باید اطلاعات ریشه ای و عمیق باشه نه سطحی و کم عمق ...

بسمه الحسیب

سلام و عرض ادب سرکار مشک

آفرین به شما،واقعا انسان شایسته ای هستید

کسی که برای زندگیش برنامه دارد حتما موفق می شود.

(ان شاالله):Gol::Gol::Gol:

حبیبه;767289 نوشت:
بسمه الحسیب

سلام و عرض ادب سرکار مشک

آفرین به شما،واقعا انسان شایسته ای هستید

کسی که برای زندگیش برنامه دارد حتما موفق می شود.

(ان شاالله):Gol::Gol::Gol:

سلام آبجی گلم :Gol:

تشکر :khejalati:.. این شایستگی شماست که بر همگان محرز هست ..

شما لطف دارید به بنده .. دعام کنید بشه اون چیزی که میخوام و خیره ..:ok:

:Gol::Gol::Gol:

مشک;767186 نوشت:
سلام ..

چقدر خوب که داغ دین دارید و دنبال راهی هستید برای گسترشش ..:Gol:

حالتهایی که شرح دادید رو بنده هم دارم !! خیلی خیلی دوست دارم کاری کنم ... بخاطر همینم نشستم برای خودم برنامه ریزی کردم .. که چه رشته یا رشته هایی و زبان یا زبان هایی رو باید بخونم و مدرکش رو بگیرم و حرفی داشته باشم برای گفتن ... الان مدتی از اون برنامه ریزی میگذره و همونجوری که میخواستم دارم پیش میرم ( علت عضو شدنمم تو این سایت این بود که مطالب بروز و مطالب مذهبی رو بیشتر مطالعه کنم ، سوالات بچه ها ورفرنس های کارشناسان عالی هستن ) ... به هدفی که تو ذهنمه ، میتونم حدودا هفت سال دیگه برسم .. چون باید اطلاعات ریشه ای و عمیق باشه نه سطحی و کم عمق ...

اگر انیمیشن سازی و ساخت فیلم و بازی بلدید چرا به موسسه ی جنبش مصاف آقای رائفی پور نمیپیوندید ؟ البته اگر تهران هستید ...

ببینید اگر کار فردی میخواید انجام بدید باید خیلی تلاش کنید ، شب و روز بخونید و چند رشته ی تحصیلی رو بگذرونید ... اما اگر در قالب گروه میخواید کاری انجام بدید آسونتره و نمیخواد زیاد از این شاخه به اون شاخه بپرید ...

ممنون.عالی بود حرفتون.کلی استفاده کردم

دوستان یک موضوع دیگه که فکرمو درگیرش کرده بحث پوله.
من اگه بخوام برم دنبال نشر دین ( که هدف منه ) توش پول نیست.با این مشکل چه کنم؟
در جامعه امروز مشکل بسیار جدی هستش.
نظر دوستان؟

خیلی خوبه که دوستان میان ت بحث ها شرکت میکنن و نظر میدن.خیلی مفید و کار سازه.
ممون از اساتید و کاربرای سایت

مشک;767186 نوشت:
:Gol:

میخوام در زمینه اندروید وارد شم.جامعه امروز درگیر موبایل شده و میشه از این موضوع استفاده کرد.
اگه بشه محتوای خوب و برنامه خوب و کاربر پسند تولید کرد که میشه مردم جذب دین میشن.
متاسفانه کارهای مذهبی و دینی که در حال حاضر هست (اونایی که من دیدم البته) خوب نیستن

minavand;767340 نوشت:
دوستان یک موضوع دیگه که فکرمو درگیرش کرده بحث پوله.
من اگه بخوام برم دنبال نشر دین ( که هدف منه ) توش پول نیست.با این مشکل چه کنم؟
در جامعه امروز مشکل بسیار جدی هستش.
نظر دوستان؟

سلام

دوست عزیز ... شما اگر بازی و انیمیشن بسازید و بصورت سی دی بیرون بدید بهرحال کمی درآمد داره .. اما خب آره اونقدرا نیست .. یعنی در اصل شما باید ابتدا کار خوبی پیدا کنید و در کنارش علم خودتون رو بالا ببرید و گاهی هم فعالیت های دینی بکنید حالا در هر زمینه ای ، مهدویت یا هر چیز دیگه ای ...

الان دیگه کوچیک و بزرگ، شدن خوره ی یوتیوب دیگه تی وی کمتر میبینن .. یکیشم خودمم!! کلیپ ها خیلی بیننده دارن .. شما مثلا انیمیشنی در مورد مسائل مهدوی یا قرآنی یا کلا هر چیزی در حوزه ی دین بسازید و آپ کنید تو یوتیوب .. و هی لینکش رو پخش کنید تو نت ... اگر بتونید زبان انگلیسی رو هم اضافه کنید به محصولاتتون عالیه .. چون بالاخره یک جور جنگه دیگه از هر سلاحی باید استفاده کرد ..

یه کانال برای خودتون تو یوتیوب بسازید و فعالیت هاتون رو مرتب آپلود کنید ..

بعد از مدتی اسم و رسمی پیدا میکنید و ازتون میخوان که رسما با موسساتی همکاری کنید ... کارای سروش رضایی رو دیدید ؟ سوری لند منظورمه ... ایشون همینجوری خورد خورد کار کرد و مشهور شد..( البته زمینه ی مذهبی نیست فعالیتهاشون )

باید تفکرتون در این مسائل بلند مدت باشه و خودتون رو کنترل کنید تا بتونید جایگاهتون رو تثبیت کنید ... احساساتی نشید .

ضمن اینکه ، کسیکه نیتش خدایی باشه ، خدا از یه جاهایی راهشو باز میکنه که بهت زده میشه .. یکی از دوستام یه پروژه ی خیلی ساده در زمینه مسائل دینی تو ذهنش بود .. به یه بنده خدایی گفت ، یعنی صرفا داشت بلند بلند فکر میکرد ! .. بعد ایشون در کمال تعجب بهشون گفته بودن که تو بخون و مطالبت رو جمع کن ، ساپورت مالیش با من هر چقدر که باشه :Moteajeb!: ..!! در صورتیکه اصلا فکر نمیکرد اینجوری بشه ..

من بهتون اطمینان میدم که شما قدم هاتون رو اگر با نیت خالص برداری .. همه چیز حل میشه و مسائل مالیش هم همینطور...:Gol:

minavand;757557 نوشت:

به نظر بنده مهمترین چیز در عصر حاضر بحران معنویت و بی تقوایی و فاصله داشتن از مکارم اخلاقی است که در نتیجه (این بی تقوایی و ا ارتکاب گناهای فراگیر) -شاید - باعث تأخیر در ظهور حضرت حجت ارواحنا فداه شود.

لذا به نظر حقیر و بسیاری از صاحب نظران، هنر در انتقال اندیشه بسیار مهم است. میتوانید به روشنی ببینید که چگونه دشمنان اسلام و تشیع برای گمراه سازی جوانان مسلمان، از هنر های جدید و جوان پسند علیه اسلام استفاده میکنند؟

القا از طریق هنر تأثیر بسزایی دارد. به نظرم من یکی از اعجاز قرآن در آن ابتدا که خیلی گرفت و مجذوب کننده بود (و الان هم برای کسانی که زبان بفهمند یا نفهمند) هست ادبیات فوق العاده است.

لذا سعی کنید، امر به معروف واجبهای فراگیر ترک شده و نهی از منکر گناه های رایج و فراگیر را انجام بدید از طریق هنری که تأثیر گذار باشد.
مشورت با اهل این کار و استفاده از تجربیات آنان نیز بسیار تأثیر گذار خواهد بود.

دو نکته:

اول اینکه ابتدا اصلاحات را از خودتان شروع کنید، و چه بهتر از راه طلبگی؟؟ با طلبگی و بهره از دانش دینی، آن دانش را در خود پیاده سازی کنید و جان خود را از رذائل خالی کنید و به علومی که فراگرفتید عمل کنید و دست دیگران را بگیرید تا دیگران هم بتوانند به این فضل نائل آیند.

دوم با طلبگی و طلبه شدن میتوانید خدمتی کاملتر و بهتر انجام بدهید. در این رابطه فکر کردید؟

آنچه گفتم یک نظر شخصی بود و باید با نظر اهل فن مقایسه شود.

یاعلی

minavand;767346 نوشت:
میخوام در زمینه اندروید وارد شم.جامعه امروز درگیر موبایل شده و میشه از این موضوع استفاده کرد.
اگه بشه محتوای خوب و برنامه خوب و کاربر پسند تولید کرد که میشه مردم جذب دین میشن.
متاسفانه کارهای مذهبی و دینی که در حال حاضر هست (اونایی که من دیدم البته) خوب نیستن

اینکه عالیه .... :ok:

برای خودتون لوگو و اسم ورنگ خاصی انتخاب کنید .. جوری باشه که فردا که مردم پسند شدید ، همه جوره مناسب و زیبا باشه .. البته میدونم خودتون میدونید ...

از صمیم قلب براتون آرزوی موفقیت میکنم ...

راستی میتونید حالا که میخواید رو اندروید کار کنید ، فایلتون رو پولی کنید .. اوایل البته باید یه معروفیتی کسب کنید بعد ..

الان نرم افزارایی هستن که حتی هزار تومن یا دوهزار تومن از تو بازار اندروید میشه خرید و بعد دانلود کرد .. اینا دیگه خلاقیت و هوش شمارو میخواد که چجوری جذابیت بدید به کاراتون در کنار مسائل مذهبی ای که میخواید بیان کنید ..

با سلام.

اگر گروه اینترنتی تشکیل دادید در زمینه کارهای هنری و فرهنگی، توی تلگرام یا هر برنامه دیگه ای منو هم حتما دعوت کنید. ممنون میشم.

مشک;767311 نوشت:
دعام کنید بشه اون چیزی که میخوام و خیره ..

ان شاالله حاجت روا باشید و خیر دنیا و آخرت نصیبتان شود.

:Gol::Gol::Gol:

نکته سنج;767374 نوشت:
با سلام.

اگر گروه اینترنتی تشکیل دادید در زمینه کارهای هنری و فرهنگی، توی تلگرام یا هر برنامه دیگه ای منو هم حتما دعوت کنید. ممنون میشم.

اره تو فکرش هستم.ولی تازه با این انجمن اشنا شدم.
افراد رو هنوز نمیشناسم.
ایا کسایی هستن که در زمینه های it تو انجمن فعالیت کنن.
به قول یکی از دوستان تکی نمیشه کاری کرد.چون این مسر مسیر یک نفر نیست.باید گروهی کار کرد.
قصد دارم کسایی که در این زمینه حرفه ای هستن یا کسایی که علاقه دارند رو یک تیم کنم.اونایی که حرفه ای هستند به کسایی که تازه کار هستند اموزش بدن.و البته یک گروه تولید محتوا قوی.
دوستان اگه موافق یا مخالف این طرح هستین اعلام کنین

دوستان موضوعی که فکرمو مشغول کرده و دوستان جواب دادن مسئله مالیه.
نمیدونم این فکری که تو ذهنم خطور میکنه شیطانیه یا نه.
پیش خودم میگم سخنران ها و حجت الاسلام که ماشالله وضعشون توپه.یک سخنرانی و یا مداحی میکنن فلان قدر پول میگیرن.آیندشون هم روشنه و مشخص.ولی من اگه بخوام وارد این حوزه شم نه پول داره نه اینده ای روشن.پر از درد سر هم هست(البته اگه نخوام به جایی وصل شم.ولی نه اگه به جایی وصل شم قضیه فرق میکنه.منم از این نوع رابطه و شغل ها خوشم نمیاد)

minavand;767412 نوشت:
دوستان موضوعی که فکرمو مشغول کرده و دوستان جواب دادن مسئله مالیه.
نمیدونم این فکری که تو ذهنم خطور میکنه شیطانیه یا نه.
پیش خودم میگم سخنران ها و حجت الاسلام که ماشالله وضعشون توپه

کاربر محترم
خیلی عجله نکن. همه جا نمیشه یه شبه ره صد ساله رو پیمود، باید یه کم صبور باشید. زحمت کشید به قول قدیمی ها دود چراغ خورد.
(اگر فلان سخنران بابت سخنرانی اش فلان مبلغ رو می گیره ـ کاری به درستی و غلط بودن کارش ندارم ـ در همه اقشار همین جوره. دکتری ویزیتش 30 هزار تومنه، 5 دقیقه هم وقت برای معاینه ات نمی ذاره، مهندسی که فلان مبلغ گرفته، در مجموع 5 ساعت بالای سر کارت نیست. فلان تعمیر کار 5 دقیقه ماشینت رو درست می کنه این قدر مزد میگیره و ...)
در همه مشاغل، اول رفتن یه مدتی درس خوندن و یا تجربه ای به دست آوردن، حالا از علم و تجربه خود استفاده می کنند و درآمد دارند. خوب البته باید انصاف به خرج بدهند و طمع نکنند. همون سخنران، برای ارائه یه منبر 45 دقیقه ای باید ساعت ها مطالعه کنه. اگر سخنرانی کار راحتی می بود همه می رفتن سخنران می شدن. و ...... این مباحث، زیاد توش مناقشه میشه و من نمی خوام وراد بحثش بشوم و مرادمم نیست.
همه حرف من اینه که باید براساس علاقه و استعداد خودت، وارد کاری بشی و درس بخونی و تجربه کسب کنی. خوب طبعا بعدا از اون استفاده خواهی کرد و درآمد هم خواهی داشت. تا اون وقت هم باید از مدیریت زمان و درآمدت خوب استفاده کنی که به مشکل جدی برنخوری.

[=arial black]سلام[=arial black]
مداد العلماء أفضل من دما الشهداء

قلم دانشمندان برتر از خون شهیدان است.
نمیگیم حتما" هدفمون استعمار و سلطه باشه.بلکه مثل خودشون جنگ نرم باید کرد.(تهاجم فرهنگی)
منم قبلا دوس داشتم مثل شما مبلغ دین بشم برم فرنگ بین این مسیحی ها تبلیغ کنم.بعدش دیدم کتاب بنویسم بهتره.بعدش دیدم برم جنگ نرم
از تبلیغ بهتره .
خلاصه خوشا به حال کسی که تو این راه قدمی برداره.

برنج هندی را با قاشق فرانسوی ودر لباس ترکیه ای ورفتاری انگلیسی همراه نوشابه اسرائیلی وگوشت برزیلی بر سر سفره چینی کنار مبل لهستانی روبه روی تلویزیون کره ای با طعم بی بی سی می خورند وبه آریایی بودنشان افتخار میکنند .............
فراموش کرده ایم صحبت های رهبر فرزانه مان که پیوسته ما را به اقتصاد مقاومتی وسبک زندگی اسلامی دعوت میکرد
امام علی ع هرکس زمان یاری رهبرش خواب باشد بالگد دشمنان بیدار میشود
از خودمان شروع کنیم ........
ببخشید نمی دونستم کجا بنویسمش به نظرم جالب بود

پرسش :
من جوانی هستم که به کارهای برنامه نویسی و گرافیک علاقه دارم اما دغدغه دین دارم. نمی دانم برای دین و امام زمانم چیکار کنم.گیج شدم.سردرگمم. یک روز به فکر بازی سازی با محتوای مذهبی میوفتم.یک روز به فکر ساخت انیمیشن برای تبلیغ دین.یک روز به فکر گرداوری و شرح مفاتیح الجنان. یک روز می خواهم وزیر شوم و مشکلات ایران اسلامی رو رفع کنم.یک روز می خواهم وزیر اقتصاد شوم مشکلات اقتصادی را رفع کنم.
دوستان می گویند برای رسیدن به مقصود باید اول تقوا داشت.تو جامعه امروز برای تقوا باید متاهل شد.برای متاهل شدنم باید کار داشت.
من الان ماندم کار برای نشر دین کنم یا برای اینکه تقوا داشته باشم برم سرکاری در حوزه برنامه نویسی؟
ناگفته نماند موضوعی که فکرم را مشغول کرده، مسئله مالی است.

پاسخ :
کاربر گرامی؛
برادر گرامی؛

طبعا اگر در سن ازدواج هستید، ازدواج مقدم بر هر کار دیگری است .
البته ازدواج توقف تمام العله ای برای کار نیست. اما جزءالعله هست. لذا سعی کنید اصلاح را از خود شروع کنید. با ایجاد زمینه برای رعایت تقوا، خودتان را برای اصلاح دیگران آماده کنید.
با لحاظ این نکته؛ می توانید در همان رشته مورد علاقه تان فعالیت کنید و تشکیل خانواده هم بدهید.

دوست عزیز برای دستیابی به ارتقاء رتبه باید صبور بود. همه جا نمی شود یک شبه ره صد ساله را پیمود، باید یک کم صبور باشید. زحمت کشید به قول قدیمی ها دود چراغ خورد.
در همه مشاغل، اول رفتن یک مدتی درس خوندن و یا با شاگردی تجربه ای به دست آوردند، حالا از علم و تجربه خود استفاده می کنند و درآمد دارند. خوب البته باید انصاف به خرج بدهند و طمع نکنند.
خلاصه کلام این که باید براساس علاقه و استعداد خودت، ابتدا نیاز سنجی کنید و درس بخوانید و یا تجربه کسب کنید. سپس وارد بازار کار شوید. طبعا بعدا از آن استفاده خواهید کرد و درآمد هم خواهید داشت. تا آن زمان باید از مدیریت زمان و درآمدتان خوب استفاده کنید که به مشکل جدی برنخورید.

موضوع قفل شده است