صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برای دین چه کنم؟

نوشته
    13
    حضور
    3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    43

اشاره برای دین چه کنم؟

سلام و خسته نباشید.

من جوانی هستم که دغدغه دین رو دارم.
    نمیدونم باید چیکار کنم برای دین و امام زمانم.گیج شدم.سردرگمم.
    یک روز به فکر بازی سازی با محتوای مذهبی میوفتم.یک روز به فکر ساخت انیمیشن برای تبلیغ دین.یک روز به فکر گرداوری و شرح مفاتیح الجنان.
    یک روز میخوام وزیرشم و مشکلات ایران اسلامی رو رفع کنم.یک روز میخوام وزیر اقتصاد شم مشکلات اقتصادی رو رفع کنم
    خلاصه سردرگمم.نمیدونم برای دین و امام زمانم چه بایدبکنم.الانم ساعت 5 صبح و یک ساعته بیدارم دارم فکر میکنم.الان به فکر مترجمی افتادم تا معارف دین رو نشر جهانی بدم.
    خواهشا راهنماییم کنین.بگین کدوم راه رو برم که بهترین نتیجه رو برای دین و امام زمان داره.
    کلافه شدم از دست خودم
    ویرایش توسط همای رحمت : ۱۳۹۴/۱۱/۳۰ در ساعت ۰۶:۴۶

2. صلوات ها 9

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

برای دین چه کنم؟

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

5. صلوات ها 5

نوشته
    1,725
    حضور
    48 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

نقل قول نوشته اصلی توسط minavand نمایش پست ها
    داشتن دغدغه دین، امری ارزشمند و ستودنی است اما این که چگونه به این مهم بپردازیم و وظیفه ما چیست؟، بستگی به نیاز ها و شرایط فرد و جامعه و استعداد های درونی هر کس دارد.
    کاربر گرامی؛
    متاسفانه برای ما از خودتان ننوشته اید و ما نمی دانیم که شما چندسال دارید و آقا پسر هستید و یا دختر خانم ؟ و ... بااین همه باید بدانید :
    این که شما برای تحقق این دغدغه، جولان ذهنی داری خوبه اما باید دقت کنید که باید قبل از هر کار و هر اقدامی شرایط فردی و اجتماعی، استعداد های خودت و آن چه جامعه به آن نیاز دارد، را نیز مرور کنید. و به دنبال پاسخ این سوالات باشید که مثلا واقعا ضعف جامعه ما در چیست ؟شرح مفاتیح الجنان؟ ساخت بازی کامپیوتری؟ اقتصاد؟ بر فرض که همه باشند، کدام مهم و کدام اهم است؟ کدام واقعی و کدام غیر واقعی است ؟ نیاز جامعه ما در کجاست ؟
    با این همه آن چه مهم است این است که انسان برای خدمت به دین و البته به خود، لازم است در مسیر تقوای الهی و اخلاق اسلامی گام بردارد. بهترین خدمت به خدا و دین خدا، رعایت این هاست. در این صورت می توان الگوی برای دیگران بود و دیگران با الگو گیری از ما خواهند توانست به سعادت دنیا و عقبی برسند.

ویرایش توسط نسیم رحمت : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ در ساعت ۰۸:۲۷
    برای دین چه کنم؟
    ....إِلَهِي‏ كَفَى‏ بِي‏ عِزّاً أَنْ أَكُونَ لَكَ عَبْداً وَ كَفَى بِي فَخْراً أَنْ تَكُونَ لِي رَبّاً أَنْتَ كَمَا أُحِبُّ فَاجْعَلْنِي كَمَا تُحِب‏ ....

7. صلوات ها 5

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6347

سلام و خسته نباشید.

یک روز به فکر بازی سازی با محتوای مذهبی میوفتم.یک روز به فکر ساخت انیمیشن برای تبلیغ دین.یک روز به فکر گرداوری و شرح مفاتیح الجنان.
    یک روز میخوام وزیرشم و مشکلات ایران اسلامی رو رفع کنم.یک روز میخوام وزیر اقتصاد شم مشکلات اقتصادی رو رفع کنم
    خلاصه سردرگمم.نمیدونم برای دین و امام زمانم چه بایدبکنم.الانم ساعت 5 صبح و یک ساعته بیدارم دارم فکر میکنم.الان به فکر مترجمی افتادم تا معارف دین رو نشر جهانی بدم.
    خواهشا راهنماییم کنین.بگین کدوم راه رو برم که بهترین نتیجه رو برای دین و امام زمان داره.
    کلافه شدم از دست خودم
    سلام

هر کاری هم کردی ... فقط خیلی داغ نباش یا توقع نداشته باش که زودی نتیجشو ببینی...

یه داستانی هست که طرف می خواست دنیا رو عوض کنه، دید زورش نمی رسه گفت کشور خودمو عوض کنم،دید زورش نمی رسه گفت شهر خودمو... نتونست... گفت محله خودمو....

آخرش به این نتیجه رسید که :

اگه خودمو عوض می کردم... شاید رو مردم محلمون تاثیر می ذاشتم و اونا هم از من تاثیر می گرفتن و مردم شهر هم از مردم محلمون تاثیر می گرفتن و خوب می شدن و مردم کشور هم از مردم شهرمون تاثیر می گرفتن و در نهایت دنیا هم از کشورم تاثیر می گرفت....

یا علی

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

9. صلوات ها 7

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3698

با سلام

دین به انسانها می آموزد تا خود را با عالمی که در آن زندگی می کنند هماهنگ سازند . چرا که بدون چنین هماهنگی میان انسان و جهان پیرامونش ، تداوم زندگی برایش دشوار می شود و احساس پوچی و بیگانگی به او دست می دهد .
    آنچه دین به انسانها می آموزد ، چه در بخش اعتقادات و چه در بخش احکام ، به منظور رساندن آنان به کمال و سعادت است . دو چیزی که جزء خواسته های ذاتی انسانها است و چنین سعادت و کمالی منحصر در رشد مادی و دستاوردهای رفاهی نیست .
    دین حرفه ای نیست که با آموختن آن بتوان رنج ها را کاهش داد و نابسامانی ها را از بین برد . دین احساسی قلبی است که وجودش آثار و ثمرات پیش گفته را دارد .
    ادیان غالباً، توسط ساختارها و نهادهای رسمی و روحانیتی تعلیم یافته، میان پیروان خود نشر و توسعه یافته و می یابد. وظیفه ی اصلی روحانی یک دین، تفسیر متون دینی و دفاع از آئین عقیدتی در برابر آئین های عقیدتی رقیب است. علاوه بر آن، یک روحانی "وظیفه دارد نگذارد توده ی مردم غیرروحانی نسبت به دین سرد گردند. امروزه این وظیفه را غالباً به صورت موعظه و ارشاد انجام می دهند". روحانیت در خدمت یک سنت دینی پایدار و تاریخی است که توسط پیشینیان در طول زمانی طولانی پی ریزی شده است. به همین دلیل است که نسبت به معارف جدید و ارزش های نو، روحیه و موضعی محافظه کارانه می یابد. از نظر تاریخی، سازمان، مکان و محل اصلی نشر معارف دینی و بروز انواع رفتارهای دینی و همچنین محل اجتماع دینداران، مسجد، کلیسا و سایر معابد بوده است.و هم اکنون نیز چنین است. مسجد در اسلام نه تنها محل عبادت ،بلکه مکان ترویج و نشر معارف دینی، ارتباطات دین و در نهایت ظهور احساسات دینی است. نقش اصلی و مستمر روحانیت در اداره ی مساجد و ارائه موعظه و ارشاد دینی، سبب نزدیک شدن جماعت مؤمن و دیندار با روحانیت گردیده است. عموم مردم باورها و اعتقادات دینی خود را در پای منابر و وعظ واعظان دریافت می کرده اند. جریان آموزش دینی مساجد، در چارچوب سنت دینی و مبتنی بر تفاسیر و اندیشه های بزرگان دین که از گذشته بر جای مانده است، یکی از عاملان مهم جامعه پذیری دینی محسوب می شود.

با تشکر

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

11. صلوات

زینبیون آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش مدیریت و نرم افزار

علاقه
    اللهم ارزقنا توفیق الشهادة فی سبیلکــــ
    نوشته
    754
    حضور
    42 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    2977

سلام و خسته نباشید.

کلافه شدم از دست خودم
    عرض سلام و ادب
    انگار داشتید منو توصیف می کردید

همه این هایی که گفتید خوب هستند در هر زمینه ای که توانایی دارید شروع به کار کنید ما در همه زمینه ها مومن متعهد متخصص نیاز داریم
    اما
    بهترین کار برای دین اینه که عطش ظهور امام زمان عج رو در دل مردم بندازیم
    و در عین حال از ارتکاب گناه دوری کنیم

حضرت امیر علیه السلام:
    شرم از خداوند بسیاری از گناهان را پاک می کند
    غررالحکم و دررالکلم ،ح 1548

برای دین چه کنم؟
    کانال حفظ قرآن + مشاوره رایگان حفظ ( کلیک)

13. صلوات ها 4

نوشته
    13
    حضور
    3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    43

ممنون از دوستان که پاسخ دادن و کمک کردن

15. صلوات

نوشته
    13
    حضور
    3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم رحمت نمایش پست ها
    داشتن دغدغه دین، امری ارزشمند و ستودنی است اما این که چگونه به این مهم بپردازیم و وظیفه ما چیست؟، بستگی به نیاز ها و شرایط فرد و جامعه و استعداد های درونی هر کس دارد.
    کاربر گرامی؛
    متاسفانه برای ما از خودتان ننوشته اید و ما نمی دانیم که شما چندسال دارید و آقا پسر هستید و یا دختر خانم ؟ و ... بااین همه باید بدانید :
    این که شما برای تحقق این دغدغه، جولان ذهنی داری خوبه اما باید دقت کنید که باید قبل از هر کار و هر اقدامی شرایط فردی و اجتماعی، استعداد های خودت و آن چه جامعه به آن نیاز دارد، را نیز مرور کنید. و به دنبال پاسخ این سوالات باشید که مثلا واقعا ضعف جامعه ما در چیست ؟شرح مفاتیح الجنان؟ ساخت بازی کامپیوتری؟ اقتصاد؟ بر فرض که همه باشند، کدام مهم و کدام اهم است؟ کدام واقعی و کدام غیر واقعی است ؟ نیاز جامعه ما در کجاست ؟
    با این همه آن چه مهم است این است که انسان برای خدمت به دین و البته به خود، لازم است در مسیر تقوای الهی و اخلاق اسلامی گام بردارد. بهترین خدمت به خدا و دین خدا، رعایت این هاست. در این صورت می توان الگوی برای دیگران بود و دیگران با الگو گیری از ما خواهند توانست به سعادت دنیا و عقبی برسند.

سلام استاد.
    من پسرم.اهل کرج.من به کارهای برنامه نویسی و گرافیک علاقه دارم.ولی نمیدونم چیکار کنم.
    دوستان مطرح کردند که باید اول تقوا داشت.تو جامعه امروز برای تقوا باید متاهل شد.برای متاهل شدنم باید کار داشت.
    من الان موندم کار برای نشر دین کنم یا برای اینکه تقوا داشته باشم برم سرکاری در حوزه برنامه نویسی؟
    شما مطرح کردین که نیاز سنجی کنم.من در حال حاضر توانایی نیاز سنجی جامعه رو ندارم.شما نظرتون چیه؟در چه حوزه ای وارد شم.

17. صلوات

نوشته
    13
    حضور
    3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها
    با سلام

دین به انسانها می آموزد تا خود را با عالمی که در آن زندگی می کنند هماهنگ سازند . چرا که بدون چنین هماهنگی میان انسان و جهان پیرامونش ، تداوم زندگی برایش دشوار می شود و احساس پوچی و بیگانگی به او دست می دهد .
    آنچه دین به انسانها می آموزد ، چه در بخش اعتقادات و چه در بخش احکام ، به منظور رساندن آنان به کمال و سعادت است . دو چیزی که جزء خواسته های ذاتی انسانها است و چنین سعادت و کمالی منحصر در رشد مادی و دستاوردهای رفاهی نیست .
    دین حرفه ای نیست که با آموختن آن بتوان رنج ها را کاهش داد و نابسامانی ها را از بین برد . دین احساسی قلبی است که وجودش آثار و ثمرات پیش گفته را دارد .
    ادیان غالباً، توسط ساختارها و نهادهای رسمی و روحانیتی تعلیم یافته، میان پیروان خود نشر و توسعه یافته و می یابد. وظیفه ی اصلی روحانی یک دین، تفسیر متون دینی و دفاع از آئین عقیدتی در برابر آئین های عقیدتی رقیب است. علاوه بر آن، یک روحانی "وظیفه دارد نگذارد توده ی مردم غیرروحانی نسبت به دین سرد گردند. امروزه این وظیفه را غالباً به صورت موعظه و ارشاد انجام می دهند". روحانیت در خدمت یک سنت دینی پایدار و تاریخی است که توسط پیشینیان در طول زمانی طولانی پی ریزی شده است. به همین دلیل است که نسبت به معارف جدید و ارزش های نو، روحیه و موضعی محافظه کارانه می یابد. از نظر تاریخی، سازمان، مکان و محل اصلی نشر معارف دینی و بروز انواع رفتارهای دینی و همچنین محل اجتماع دینداران، مسجد، کلیسا و سایر معابد بوده است.و هم اکنون نیز چنین است. مسجد در اسلام نه تنها محل عبادت ،بلکه مکان ترویج و نشر معارف دینی، ارتباطات دین و در نهایت ظهور احساسات دینی است. نقش اصلی و مستمر روحانیت در اداره ی مساجد و ارائه موعظه و ارشاد دینی، سبب نزدیک شدن جماعت مؤمن و دیندار با روحانیت گردیده است. عموم مردم باورها و اعتقادات دینی خود را در پای منابر و وعظ واعظان دریافت می کرده اند. جریان آموزش دینی مساجد، در چارچوب سنت دینی و مبتنی بر تفاسیر و اندیشه های بزرگان دین که از گذشته بر جای مانده است، یکی از عاملان مهم جامعه پذیری دینی محسوب می شود.

با تشکر
    متن کدوم مقالست و ربطش با این موضوع چیه

19. صلوات

نوشته
    1,725
    حضور
    48 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

من پسرم.اهل کرج.من به کارهای برنامه نویسی و گرافیک علاقه دارم.ولی نمیدونم چیکار کنم.
    دوستان مطرح کردند که باید اول تقوا داشت.تو جامعه امروز برای تقوا باید متاهل شد.برای متاهل شدنم باید کار داشت.
    من الان موندم کار برای نشر دین کنم یا برای اینکه تقوا داشته باشم برم سرکاری در حوزه برنامه نویسی؟
    شما مطرح کردین که نیاز سنجی کنم.من در حال حاضر توانایی نیاز سنجی جامعه رو ندارم.شما نظرتون چیه؟در چه حوزه ای وارد شم.
    طبعا اگر در سن ازدواج هستید، ازدواج مقدم بر هر کار دیگه ای است .
    البته ازدواج توقف تمام العله ای برای کار نیست. اما جزءالعله هست. لذا سعی کنید اصلاح رو از خود شروع کنید. با ایجاد زمینه برای رعایت تقوا، خودتان رو برای اصلاح دیگران آماده کنید.
    با لحاظ این نکته؛ می تونید در همون رشته مورد علاقه تون فعالیت کنید.

برای دین چه کنم؟
    ....إِلَهِي‏ كَفَى‏ بِي‏ عِزّاً أَنْ أَكُونَ لَكَ عَبْداً وَ كَفَى بِي فَخْراً أَنْ تَكُونَ لِي رَبّاً أَنْتَ كَمَا أُحِبُّ فَاجْعَلْنِي كَمَا تُحِب‏ ....

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۱/۳۱, ۱۳:۰۵ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری