صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با همسر بچه ننه چگونه باید برخورد کرد؟!

نوشته
    1
    حضور
    27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12

اشاره با همسر بچه ننه چگونه باید برخورد کرد؟!

سلام
    از عنوان تاپیک سوال من مشخصه،همسر شخصی بسیار وابسته به مادرش می باشد تقریبا از روز بعد از ازدواج این روحیه مشخص شد! حتی تنها برادر این خانم هم به مادرش به شدت وابسته است!
    خانم در زمانی که مکان زندگی به مادرش نزدیک بود (نه خیلی نزدیک اما خیلی دور هم نبود) هر روز به مادرش سر می زد و روزانه مکررا با تلفن با مادرش صحبت می کرد و تقریبا مادرش را در جزئیات تمام کارهایش می گذارد و مادرش در تصمیماتش نقش بسیار زیادی می گذارد اگر نگویم برایش تصمیم هم می گیرد!
    شوهر برای اینکه این وابستگی را کم کند در اقدامی سعی بر تغییر مکان زندگی می کند که فاصله دور شود تا شاید وابستگی کمتر و سر زدن های روزانه کم شود در ابتدا خانمش مخالفت می کند اما مرد با سیاست های خودش خانم را به اینکار راضی می کند اما تقریبا از چاله به چاه با این کارش می افتد تقریبا یک روز در میان خانم شروع به بهانه گیری می کند که من می خواهم به مادرم سر بزنم و با هم بریم سر بزنیم و ... در هفته های اول مرد هم مجبور به چنین کاری می شود و این مسیر طولانی را طی کند اما در طول زمان به تدریج این ملاقات ها را کم و کمتر می کند و تا حدودی اکنون معتدل شده اما مشکلی که هنوز وجود دارد تماس های روزانه طولانی این خانم با مادرش است که مرد نمی داند چگونه این نوع ارتباط را هم کم کند؟ البته از ابتدا هم چیزی راجع به اینکه از اینکه تا این حد به مادرش وابسته است ناراحت است ابراز نکرده،ولی چگونه می توان بدون اینکه چنین حرفی را ابراز کرد و حساسیتی ایجاد کرد این روابط را کم نمود؟
    باتشکر
    ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ در ساعت ۱۵:۳۶

2. صلوات ها 12

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

با همسر بچه ننه چگونه باید برخورد کرد؟!

کارشناس بحث: استادنشاط

5. صلوات ها 9

نوشته
    1,156
    حضور
    28 روز 20 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6861

جمع بندی

پرسش:
    خانمی بعد از ازدواج بخاطر وابستگی شدیدی که به مادرش دارد هر روز به سرکشی ایشان می رفت همسر این خانم با نقل مکان به راه دورتر باعث تعدیل این ارتباط شد اما تماس های تلفنی را نمی تواند تعدیل نماید خواهشمندم راهنمایی فرمائید.

پاسخ:
    این مسئله ای که شما با آن درگیر هستید، برای ما قابل درک است که در زندگی مختصری احساس ناراحتی دارید؛ اما آنچه به عنوان راهکار می توانیم خدمت شما بزرگوار عرض کنیم:
    1. انتظار تغییر یک دفعه ایی را نداشته باشید. می توانید به تدریج با محبت بیشتر و احساس علاقه و درک او این رفت و آمدها را کمتر و به مرور زمان، رفت و آمدها متعادل باشند.

2. سعی نکنید با دعوا و مشاجره این مسئله را حل کنید، این شخص با این سبک تربیت شده، فقط چاره شما این است که با نرم خویی و آرامش بیشتر و با صبوری روی ذهن و رفتار ایشان کار کنید تا تغییرات اساسی و انگیزه کافی برای ترک این افراط با علاقه خود داشته باشد، از این دعوا و مشاجره و هر گونه رفتار خشن گونه نمی تواند مانع و حل این مشکل باشد.

3. برنامه تفریح یا مشغولیت ذهنی برای همسرتان ایجاد کنید؛ فراهم کردن کلاس آموزشی، یا ادامه تحصیل، تصمیم به باردار شدن، و ... می تواند به مرور این مسئله را حل کند.

4. باید طوری برخورد کنید که این نیاز عاطفی همسرتان نسبت به شما بیشتر متمایل شود. وقتی مادرش این قدر محبت و پیگیر مشکلات و خیلی از مسائلش باشد، خوب طبیعی است گرایش به او بیشتر خواهد شد.

5. هر گونه افراط و زیاده روی در این مسائل مشکل ساز خواهد شد. پس رفتارهای خودتان را کنترل کنید.

6. توجه خودتان را به نظر و فکر همسرتان بیشتر کنید (دختران این چنینی معمولا اعتماد به نفس پایینی دارند و برای حل این مشکل به مادر پناهنده می شوند) شما می توانید به گفته های او اهمیت بدهید، به او ارزش بدهید، روی اعتماد به نفس او کار کنید تا وابستگی به مادر کم شود.

خلاصه کلام:
    1. در اصلاح و تغییر رفتارش صبور باشید، عجله کردن دردی را درمان نمی کند.
    2. شما اگر می خواهید روابط با مادرش متعادل باشد، بدون خودتان این مسئله حل نخواهد شد. (خصوصا مسئله ابراز محبت و علاقه، و تقویت اعتماد به نفس همسرتان، و جلب توجه بیشتر به او)
    3. شما ازصبح تا شب یکسره مشغول کار و فعالیت باشید و انتظار تغییر و اصلاح هم از همسرتان داشته باشید، نتیجه نمی گیرید.

ویرایش توسط همکار تدوین : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ در ساعت ۰۱:۴۲ دلیل: همکار ویراستار تدوین

7. صلوات ها 17

علاقه
    مسافرت
    نوشته
    206
    حضور
    5 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    664

چه توقعی داری ؟ادم 20سال تمام مدت پیش مامانش اینا باشه یه دفعه بخاد ازشون دل بکنه جدا شه
    خونه ی من از خونه ی مامانم خیلی دوره ومن هرروز بهشون سر میزنم از ساعت 4تا10شب
    وهرروز ساعت 9تا 9-30 صبح تلفنی باهشون حرف میزنم
    تازه 6ساله ازدواج کردم
    شبم که برمیگردم میرم خونه مادر شوهرم تا12یا1شب و هفته ای 2بار از صبح میرم خونه مامانم و2بارهم از صبح میرم خونه مادر شوهر
    حالا شما برو خدا رو شگر کن خانومت فرشته اس بخدا
    اصلن چه اصراریه جداشون کنی مادر وپدر ادم جز مصلحت ادم چیزی نمیخان مامانه من که حرفاش همینه اسراف نکن مطیع همسرت باش متوقع نباش همدمش باش کنارش باش نه روبروش اذیتش نکن چرا همه ی مردا مقصر مشکلاته زندگیشون رو مادر زن میدونن
    مگه خودتون میتونید از مادرتون دل بکنین همسره من که روزی 2یا3بار به مادرش سر میزنه

9. صلوات ها 7

نوشته
    79
    حضور
    10 روز 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط تنهای تنها نمایش پست ها

همسره من که روزی 2یا3بار به مادرش سر میزنه

11. صلوات ها 5

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3698

با سلام

در صورتی که همسر شما به خانواده خود وابستگی زیادی دارد میتوانید از راهکارهای زیر کاهش این وابستگی کمک بگیرید

1- همسرتان را متوجه این موضوع کنید که دخالت های خانواده اش سبب بروز اختلافات و فاصله بین شما شده است به آرامی و با احترام با او صبحت کنید شما یک زوج هستید پس او را متقاعد کنید به او یگویید پدر و مادر مشاور خوبی هستند و شما میتوانید از آنها راهنمایی بگیرید اما در نهایت باید با هم فکری تصمیم نهایی را بگیرید

2- در زمان گفتوگو با همسرتون پیش داوری نکنید به مواردی که اتفاق افتاده و به صورت تجربی پیش آمده اشاره کنید و روی موارد موجود اظهار نظر کنید برای او مثال بزنید که با توصیه های خانواده اش چه نتایج و غم انگیزی برایتون حاصل شده است و اگر دخالت خانواده او نبود این مشکل پیش نمی آمد

3- او را متهم نکنید تنها آثار کارش را به او گوشزد کنید.

4- با همسرتان ارتباط صمیمی تری داشته باشید تا او شما را محرم بداند و احساس نزدیکی بیشتری با شما بکند با او صبحت کنید تا او تشویق شود حرفهایش را به شما بزند.

اگر وابسته و اتکای به دیگران ویژگی اساسی اختلاف شخصیت وابسته است اما تا وقتی نشانه های دیگری وجود نداشته باشد نمیتوان گفت که فرد دارای اختلال شخصیت وابسته است زیرا همه ما گاهی اوقات در کارهای خود از دیگران کمک می خواهیم و گاهی نسبت به فردی خاص احساس دلبستگی زیادی می کنیم و تمایل داریم که پیش تر در کنار او باشیم این حالت ها در حد مشخصی طبیعی محصوب میشود و حتی فقدان آن ها میتوان به منزله باشد.

با تشکر

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

13. صلوات ها 5

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

چه توقعی داری ؟ادم 20سال تمام مدت پیش مامانش اینا باشه یه دفعه بخاد ازشون دل بکنه جدا شه خونه ی من از خونه ی مامانم خیلی دوره ومن هرروز بهشون سر میزنم از ساعت 4تا10شب وهرروز ساعت 9تا 9-30 صبح تلفنی باهشون حرف میزنم تازه 6ساله ازدواج کردم شبم که برمیگردم میرم خونه مادر شوهرم تا12یا1شب و هفته ای 2بار از صبح میرم خونه مامانم و2بارهم از صبح میرم خونه مادر شوهرحالا شما برو خدا رو شگر کن خانومت فرشته اس بخدااصلن چه اصراریه جداشون کنی مادر وپدر ادم جز مصلحت ادم چیزی نمیخان مامانه من که حرفاش همینه اسراف نکن مطیع همسرت باش متوقع نباش همدمش باش کنارش باش نه روبروش اذیتش نکن چرا همه ی مردا مقصر مشکلاته زندگیشون رو مادر زن میدونن مگه خودتون میتونید از مادرتون دل بکنین همسره من که روزی 2یا3بار به مادرش سر میزنه
    کار اشتباهی هستش،من زن بگیرم هفته ای یه بار اونم دو سه ساعت میبرمش خونه باباش و برش میگردونم،این نظر من هستش شاید یه اقای دیگه ای 24 ساعته خونه مادرزنش باشه

15. صلوات ها 5

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 16 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3035

نقل قول نوشته اصلی توسط پرسشگر1 نمایش پست ها
    سلام علیکم
    خوب کارشناس محترم و سرکار خانم سلطانی نظرات خوبی ارائه کردند...
    بخصوص که گاهی شما قصد داری این آتیش رو خاموش کنی, بیشتر با سختگیری یا انتقاد اونو هل میدی تو بغل مامانش اینا...
    حالا اول همونطور که اشاره شد
    صبوری کن... تا این بچه نه نه یکم متوجه حضور شوهر در زندگی بشه
    هان
    گرفتی معلومه بچه زرنگی هستی
    بچسب رو پر رنگ کردن حضورت تو زندگیش...
    نشد
    اقایانن خانها ببخشند
    صواب داره بگم
    از ابزار تفرقه بینداز حکومت کن
    استفاده کن
    ما تجویز کردیم
    مجرب بود

ما لیلی ها را
    مجنون ساخته ایم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

17. صلوات ها 3

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

چه توقعی داری ؟ادم 20سال تمام مدت پیش مامانش اینا باشه یه دفعه بخاد ازشون دل بکنه جدا شه
    خونه ی من از خونه ی مامانم خیلی دوره ومن هرروز بهشون سر میزنم از ساعت 4تا10شب
    وهرروز ساعت 9تا 9-30 صبح تلفنی باهشون حرف میزنم
    تازه 6ساله ازدواج کردم
    شبم که برمیگردم میرم خونه مادر شوهرم تا12یا1شب و هفته ای 2بار از صبح میرم خونه مامانم و2بارهم از صبح میرم خونه مادر شوهر
    حالا شما برو خدا رو شگر کن خانومت فرشته اس بخدا
    اصلن چه اصراریه جداشون کنی مادر وپدر ادم جز مصلحت ادم چیزی نمیخان مامانه من که حرفاش همینه اسراف نکن مطیع همسرت باش متوقع نباش همدمش باش کنارش باش نه روبروش اذیتش نکن چرا همه ی مردا مقصر مشکلاته زندگیشون رو مادر زن میدونن
    مگه خودتون میتونید از مادرتون دل بکنین همسره من که روزی 2یا3بار به مادرش سر میزنه
    یعنی حداکثر زمانی که در طول روز برای بودن با همسرتون وقت میگذارید فقط یک ساعته با این حساب
    اگر ایشون یه شغل ادازی داشته باشه از 8 صبح تا ظهر سرکاره.تا برسه خونه حدودا ساعت 2ونیم یا 3 میشه . شما ساعت4دیگه میرید خونه مادرتون تا 10 و بعدش میرید خونه مادرشوهرتون تا 1 بعد هم که حتما برمیگردید خونه همسرتون خوابه چون میخواد صبح بره سرکار....
    و تازه همین مقدار یکساعت هم دو روز هفته باهاش نیستید چون از صبح میرید خونه مادرتون

19. صلوات ها 8

علاقه
    مسافرت
    نوشته
    206
    حضور
    5 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    664

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    یعنی حداکثر زمانی که در طول روز برای بودن با همسرتون وقت میگذارید فقط یک ساعته با این حساب
    اگر ایشون یه شغل ادازی داشته باشه از 8 صبح تا ظهر سرکاره.تا برسه خونه حدودا ساعت 2ونیم یا 3 میشه . شما ساعت4دیگه میرید خونه مادرتون تا 10 و بعدش میرید خونه مادرشوهرتون تا 1 بعد هم که حتما برمیگردید خونه همسرتون خوابه چون میخواد صبح بره سرکار....
    و تازه همین مقدار یکساعت هم دو روز هفته باهاش نیستید چون از صبح میرید خونه مادرتون
    خیر ایشون مغازه دارن صبح ساعت 9تا 2 وعصر ساعت 4 تا 10 مغازه ان 4منو میبره خونه مامانم 10میاد دنبالم بعد هم باهم میریم خونه مامانشون وقتی هم از صبح میرم مهمونی باهم میریم دیگه

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۷/۰۳, ۲۱:۴۲ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری