صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نامه دوم رهبر انقلاب اسلامی به عموم جوانان در کشور های غربی+واکنش ها و بازتاب ها

 1. #1

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  1,413
  حضور
  109 روز 5 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  27
  آپلود
  0
  گالری
  755
  صلوات
  7273

  نامه دوم رهبر انقلاب اسلامی به عموم جوانان در کشور های غربی+واکنش ها و بازتاب ها
  بسم الله الرحمن الرحیم


  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نامه‌ای به عموم جوانان در کشورهای غربی، حوادث تلخ تروریستی فرانسه را زمینه‌ای برای همفکری خواندند و با برشمردن نمونه‌های دردناکی از «آثار تروریسم مورد حمایت برخی قدرت‌های بزرگ در دنیای اسلام، پشتیبانی از تروریسم دولتی اسرائیل و لشکرکشی‌های خسارت‌آفرین سالهای اخیر به دنیای اسلام»، خطاب به جوانان خاطرنشان کردند: من از شما جوانان میخواهم که بر مبنای یک شناخت درست و با ژرف‌بینی و استفاده از تجربه‌های ناگوار، بنیانهای یک تعامل صحیح و شرافتمندانه را با جهان اسلام پی‌ریزی کنید. متن نامه‌ی رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:


  بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

  به عموم جوانان در کشورهای غربی‌

  حوادث تلخی که تروریسم کور در فرانسه رقم زد، بار دیگر مرا به گفتگو با شما جوانان برانگیخت. برای من تأسّف‌بار است که چنین رویدادهایی بستر سخن را بسازد، امّا واقعیّت این است که اگر مسائل دردناک، زمینه‌ای برای چاره‌اندیشی و محملی برای همفکری فراهم نکند، خسارت دوچندان خواهد شد. رنج هر انسانی در هر نقطه از جهان، به‌خودی‌خود برای همنوعان اندوه‌بار است. منظره‌ی کودکی که در برابر دیدگان عزیزانش جان میدهد، مادری که شادی خانواده‌اش به عزا مبدّل میشود، شوهری که پیکر بی‌جان همسرش را شتابان به سویی میبرد، و یا تماشاگری که نمیداند تا لحظاتی دیگر آخرین پرده‌ی نمایش زندگی را خواهد دید، مناظری نیست که عواطف و احساسات انسانی را برنینگیزد. هرکس که از محبّت و انسانیّت بهره‌ای برده باشد، از دیدن این صحنه‌ها متأثّر و متألّم میشود؛ چه در فرانسه رخ دهد، چه در فلسطین و عراق و لبنان و سوریه. قطعاً یک‌ونیم میلیارد مسلمان همین احساس را دارند و از عاملان و مسبّبان این فجایع، منزجر و بیزارند. امّا مسئله این است که رنجهای امروز اگر مایه‌ی ساختن فردایی بهتر و ایمن‌تر نشود، فقط به خاطره‌هایی تلخ و بی‌ثمر فرو خواهد کاست. من ایمان دارم که تنها شما جوانهایید که با درس گرفتن از ناملایمات امروز، قادر خواهید بود راه‌هایی نو برای ساخت آینده بیابید و سدّ بیراهه‌هایی شوید که غرب را به نقطه‌ی کنونی رسانده است.

  درست است که امروز تروریسم درد مشترک ما و شما است، امّا لازم است بدانید که ناامنی و اضطرابی که در حوادث اخیر تجربه کردید، با رنجی که مردم عراق، یمن، سوریه، و افغانستان طیّ سالهای متمادی تحمّل کرده‌اند دو تفاوت عمده دارد؛ نخست اینکه دنیای اسلام در ابعادی بمراتب وسیع‌تر، در حجمی انبوه‌تر و به مدّت بسیار طولانی‌تر قربانی وحشت‌افکنی و خشونت بوده است؛ و دوّم اینکه متأسّفانه این خشونتها همواره از طرف برخی از قدرتهای بزرگ به شیوه‌های گوناگون و به شکل مؤثّر حمایت شده است. امروز کمتر کسی از نقش ایالات متّحده‌ی آمریکا در ایجاد یا تقویت و تسلیح القاعده، طالبان و دنباله‌های شوم آنان بی‌اطّلاع است. در کنار این پشتیبانی مستقیم، حامیان آشکار و شناخته‌شده‌ی تروریسم
  تکفیری، علی‌رغم داشتن عقب‌مانده‌ترین نظامهای سیاسی، همواره در ردیف متّحدان غرب جای گرفته‌اند، و این در حالی است که پیشروترین و روشن‌ترین اندیشه‌های برخاسته از مردم‌سالاری‌های پویا در منطقه، بی‌رحمانه مورد سرکوب قرار گرفته است. برخورد دوگانه‌ی غرب با جنبش بیداری در جهان اسلام، نمونه‌ی گویایی از تضاد در سیاستهای غربی است.

  چهره‌ی دیگر این تضاد، در پشتیبانی از
  تروریسم دولتی اسرائیل دیده میشود. مردم ستمدیده‌ی فلسطین بیش از شصت سال است که بدترین نوع تروریسم را تجربه میکنند. اگر مردم اروپا اکنون چند روزی در خانه‌های خود پناه میگیرند و از حضور در مجامع و مراکز پرجمعیّت پرهیز میکنند، یک خانواده‌ی فلسطینی ده‌ها سال است که حتّی در خانه‌ی خود از ماشین کشتار و تخریب رژیم صهیونیست در امان نیست. امروزه چه نوع خشونتی را میتوان از نظر شدّت قساوت با شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیست مقایسه کرد؟ این رژیم بدون اینکه هرگز به‌طور جدّی و مؤثّر مورد سرزنش متّحدان پرنفوذ خود و یا لااقل نهادهای بظاهر مستقلّ بین‌المللی قرار گیرد، هر روز خانه‌ی فلسطینیان را ویران و باغها و مزارعشان را نابود میکند، بی‌آنکه حتّی فرصت انتقال اسباب زندگی یا مجال جمع‌آوری محصول کشاورزی را به آنان بدهد؛ و همه‌ی اینها اغلب در برابر دیدگان وحشت‌زده و چشمان اشک‌بار زنان و کودکانی روی میدهد که شاهد ضرب و جرح اعضای خانواده‌ی خود و در مواردی انتقال آنها به شکنجه‌گاه‌های مخوفند. آیا در دنیای امروز، قساوت دیگری را در این حجم و ابعاد و با این تداوم زمانی می‌شناسید‌؟ به گلوله بستن بانویی در وسط خیابان فقط به جرم اعتراض به سربازِ تا دندان مسلّح، اگر تروریسم نیست پس چیست؟ این بربریّت چون توسّط نیروی نظامی یک دولت اشغالگر انجام میشود، نباید افراطی‌گری خوانده شود؟ یا شاید این تصاویر فقط به این علّت که شصت سال مکرّراً از صفحه‌ی تلویزیون‌ها دیده شده، دیگر نباید وجدان ما را تحریک کند.

  لشکرکشی‌های سالهای اخیر به دنیای اسلام که خود قربانیان بی‌شماری داشت، نمونه‌ای دیگر از منطق متناقض غرب است. کشورهای مورد تهاجم، علاوه بر خسارتهای انسانی، زیرساخت‌های اقتصادی و صنعتی خود را از دست داده‌اند، حرکت آنها به سوی رشد و توسعه به توقّف یا کندی گراییده، و در مواردی ده‌ها سال به عقب برگشته‌اند؛ با وجود این، گستاخانه از آنان خواسته میشود که خود را ستمدیده ندانند. چگونه میتوان کشوری را به ویرانه تبدیل کرد و شهر و روستایش را به خاکستر نشاند، سپس به آنها گفت که لطفاً خود را ستمدیده ندانید! به جای دعوت به نفهمیدن و یا از یاد بردن فاجعه‌ها، آیا عذرخواهیِ صادقانه بهتر نیست؟ رنجی که در این سالها دنیای اسلام از دورویی و چهره‌آرایی مهاجمان کشیده است، کمتر از خسارتهای مادّی نیست.

  جوانان عزیز! من امید دارم که شما در حال یا آینده، این ذهنیّت آلوده به تزویر را تغییر دهید؛ ذهنیّتی که هنرش پنهان کردن اهداف دور و آراستن اغراض موذیانه است. به نظر من نخستین مرحله در ایجاد امنیّت و آرامش، اصلاح این اندیشه‌ی خشونت‌زا است. تا زمانی که معیارهای دوگانه بر سیاست غرب مسلّط باشد، و تا وقتی که تروریسم در نگاه حامیان قدرتمندش به انواع خوب و بد تقسیم شود، و تا روزی که منافع دولتها بر ارزشهای انسانی و اخلاقی ترجیح داده شود، نباید ریشه‌های خشونت را در جای دیگر جستجو کرد.

  متأسّفانه این ریشه‌ها طیّ سالیان متمادی، بتدریج در اعماق سیاستهای فرهنگی غرب نیز رسوخ کرده و یک
  هجوم نرم و خاموش را سامان داده است. بسیاری از کشورهای دنیا به فرهنگ بومی و ملّی خود افتخار میکنند، فرهنگهایی که در عین بالندگی و زایش، صدها سال جوامع بشری را بخوبی تغذیه کرده است؛ دنیای اسلام نیز از این امر مستثنا نبوده است. امّا در دوره‌ی معاصر، جهان غرب با بهره‌گیری از ابزارهای پیشرفته، بر شبیه‌سازی و همانندسازی فرهنگی جهان پافشاری میکند. من تحمیل فرهنگ غرب بر سایر ملّتها و کوچک شمردن فرهنگهای مستقل را یک خشونت خاموش و بسیار زیان‌بار تلقّی میکنم. تحقیر فرهنگهای غنی و اهانت به محترم‌ترین بخشهای آنها در حالی صورت میگیردکه فرهنگ جایگزین، به‌هیچ‌وجه از ظرفیّت جانشینی برخوردار نیست. به طور مثال، دو عنصر «پرخاشگری» و «بی‌بندوباری اخلاقی» که متأسّفانه به مؤلّفه‌های اصلی فرهنگ غربی تبدیل شده است، مقبولیّت و جایگاه آن را حتّی در خاستگاهش تنزّل داده است. اینک سؤال این است که اگر ما یک فرهنگ ستیزه‌جو، مبتذل و معناگریز را نخواهیم، گنهکاریم؟ اگر مانع سیل ویرانگری شویم که در قالب انواع محصولات شبه هنری به سوی جوانان ما روانه میشود، مقصّریم؟ من اهمّیّت و ارزش پیوندهای فرهنگی را انکار نمیکنم. این پیوندها هر گاه در شرایط طبیعی و با احترام به جامعه‌ی پذیرا صورت گرفته، رشد و بالندگی و غنا را به ارمغان آورده است. در مقابل، پیوندهای ناهمگون و تحمیلی، ناموفّق و خسارت‌بار بوده است. با کمال تأسّف باید بگویم که گروه‌های فرومایه‌ای مثل داعش، زاییده‌ی این‌گونه وصلتهای ناموفّق با فرهنگهای وارداتی است. اگر مشکل واقعاً عقیدتی بود، میبایست پیش از عصر استعمار نیز نظیر این پدیده‌ها در جهان اسلام مشاهده میشد، درحالی‌که تاریخ، خلاف آن را گواهی میدهد. مستندات مسلّم تاریخی بروشنی نشان میدهد که چگونه تلاقی استعمار با یک تفکّر افراطی و مطرود، آن‌هم در دل یک قبیله‌ی بدوی، بذر تندروی را در این منطقه کاشت. وگرنه چگونه ممکن است از یکی از اخلاقی‌ترین و انسانی‌ترین مکاتب دینی جهان که در متن بنیادینِ خود، گرفتن جان یک انسان را به مثابه‌ی کشتن همه‌ی بشریّت میداند، زباله‌ای مثل داعش بیرون بیاید؟

  از طرف دیگر باید پرسید چرا کسانی که در اروپا متولّد شده‌اند و در همان محیط، پرورش فکری و روحی یافته‌اند، جذب این نوع گروه‌ها میشوند؟ آیا میتوان باور کرد که افراد با یکی دو سفر به مناطق جنگی، ناگهان آن‌قدر افراطی شوند که هم‌وطنان خود را گلوله‌باران کنند؟ قطعاً نباید تأثیر یک عمر تغذیه‌ی فرهنگی ناسالم در محیط آلوده و مولّد خشونت را فراموش کرد. باید در این زمینه تحلیلی جامع داشت، تحلیلی که آلودگی‌های پیدا و پنهان جامعه را بیابد. شاید نفرت عمیقی که طیّ سالهای
  شکوفایی صنعتی و اقتصادی، در اثر نابرابری‌ها و احیاناً تبعیض‌های قانونی و ساختاری در دل اقشاری از جوامع غربی کاشته شده، عقده‌هایی را ایجاد کرده که هر از چندی بیمارگونه به این صورت گشوده میشود.

  به‌هرحال این شما هستید که باید لایه‌های ظاهری جامعه‌ی خود را بشکافید، گره‌ها و کینه‌ها را بیابید و بزدایید. شکافها را به جای تعمیق، باید ترمیم کرد. اشتباه بزرگ در مبارزه با تروریسم، واکنشهای عجولانه‌‌ای است که گسست‌های موجود را افزایش دهد. هر حرکت هیجانی و شتاب‌زده که جامعه‌ی مسلمان ساکن اروپا و آمریکا را که متشکّل از میلیون‌ها انسان فعّال و مسئولیّت‌پذیر است، در انزوا یا هراس و اضطراب قرار دهد و بیش از گذشته آنان را از حقوق اصلی‌شان محروم سازد و از صحنه‌ی اجتماع کنار گذارَد، نه تنها مشکل را حل نخواهد کرد بلکه فاصله‌ها را عمق، و کدورتها را وسعت خواهد داد. تدابیر سطحی و واکنشی ــ مخصوصاً اگر وجاهت قانونی بیابد ــ جز اینکه با افزایش قطب‌بندی‌های موجود، راه را بر بحرانهای آینده بگشاید، ثمر دیگری نخواهد داشت. طبق اخبار رسیده، در برخی از کشورهای اروپایی مقرّراتی وضع شده است که شهروندان را به جاسوسی علیه مسلمانان وامیدارد؛ این رفتارها ظالمانه است و همه میدانیم که ظلم، خواه‌ناخواه خاصیّت برگشت‌پذیری دارد. وانگهی مسلمانان، شایسته‌ی این ناسپاسی‌ها نیستند. دنیای باختر قرنها است که مسلمانان را بخوبی می‌شناسد؛ هم آن روز که غربیان در خاک اسلام میهمان شدند و به ثروت صاحبخانه چشم دوختند، و هم روز دیگر که میزبان بودند و از کار و فکر مسلمانان بهره جستند، اغلب جز مهربانی و شکیبایی ندیدند. بنابراین من از شما جوانان میخواهم که بر مبنای یک شناخت درست و با ژرف‌بینی و استفاده از تجربه‌های ناگوار، بنیانهای یک تعامل صحیح و شرافتمندانه را با جهان اسلام پی‌ریزی کنید. در این صورت، در آینده‌ای نه‌چندان دور خواهید دید بنایی که بر چنین شالوده‌ای استوار کرده‌اید، سایه‌ی اطمینان و اعتماد را بر سر معمارانش میگستراند، گرمای امنیّت و آرامش را به آنان هدیه میدهد، و فروغ امید به آینده‌ای روشن را بر صفحه‌ی گیتی میتاباند.

  سیّدعلی خامنه‌ای
  ۸ آذر ۱۳۹۴


  منبع:
  http://farsi.khamenei.ir
  ویرایش توسط *طهورا* : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ در ساعت ۲۰:۵۴

 2. صلوات ها 7


 3. #2

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۴
  نوشته
  292
  حضور
  6 روز 3 ساعت 24 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  971  متن انگلیسی نامه

  In the Name of God, the Beneficent, the Merciful

  To the Youth in Western Countries,

  The bitter events brought about by blind terrorism in France have once again, moved me to speak to you young people. For me, it is unfortunate that such incidents would have to create the framework for a conversation, however the truth is that if painful matters do not create the grounds for finding solutions and mutual consultation, then the damage caused will be multiplied.

  The pain of any human being anywhere in the world causes sorrow for a fellow human being. The sight of a child losing his life in the presence of his loved ones, a mother whose joy for her family turns into mourning, a husband who is rushing the lifeless body of his spouse to some place and the spectator who does not know whether he will be seeing the final scene of life- these are scenes that rouse the emotions and feelings of any human being. Anyone who has benefited from affection and humanity is affected and disturbed by witnessing these scenes- whether it occurs in France or in Palestine or Iraq or Lebanon or Syria.

  I genuinely believe that it is only you youth who by learning the lessons of today’s hardship, have the power to discover new means for building the future.

  Without a doubt, the one-and-a-half billion Muslims also have these feelings and abhor and are revolted by the perpetrators and those responsible for these calamities. The issue, however, is that if today’s pain is not used to build a better and safer future, then it will just turn into bitter and fruitless memories. I genuinely believe that it is only you youth who by learning the lessons of today’s hardship, have the power to discover new means for building the future and who can be barriers in the misguided path that has brought the west to its current impasse.

  It is correct that today terrorism is our common worry. However it is necessary for you to know that the insecurity and strain that you experienced during the recent events, differs from the pain that the people of Iraq, Yemen, Syria and Afghanistan have been experiencing for many years, in two significant ways. First, the Islamic world has been the victim of terror and brutality to a larger extent territorially, to greater amount quantitatively and for a longer period in terms of time. Second, that unfortunately this violence has been supported by certain great powers through various methods and effective means.

  Today, there are very few people who are uninformed about the role of the United States of America in creating, nurturing and arming al-Qaeda, the Taliban and their inauspicious successors. Besides this direct support, the overt and well-known supporters of takfiri terrorism- despite having the most backward political systems- are standing arrayed as allies of the west while the most pioneering, brightest and most dynamic democrats in the region are suppressed mercilessly. The prejudiced response of the west to the awakening movement in the Islamic world is an illustrative example of the contradictory western policies.

  The other side of these contradictory policies is seen in supporting the state terrorism of Israel. The oppressed people of Palestine have experienced the worst kind of terrorism for the last sixty years. If the people of Europe have now taken refuge in their homes for a few days and refrain from being present in busy places- it is decades that a Palestinian family is not secure even in its own home from the Zionist regime’s death and destruction machinery. What kind of atrocious violence today is comparable to that of the settlement constructions of the Zionists regime?

  This regime- without ever being seriously and significantly censured by its influential allies or even by the so-called independent international organizations- everyday demolishes the homes of Palestinians and destroys their orchards and farms. This is done without even giving them time to gather their belongings or agricultural products and usually it is done in front of the terrified and tear-filled eyes of women and children who witness the brutal beatings of their family members who in some cases are being dragged away to gruesome torture chambers. In today’s world, do we know of any other violence on this scale and scope and for such an extended period of time?

  Shooting down a woman in the middle of the street for the crime of protesting against a soldier who is armed to the teeth- if this is not terrorism, what is? This barbarism, because it is being done by the armed forces of an occupying government, should not be called extremism? Or maybe only because these scenes have been seen repeatedly on television screens for sixty years, they should no longer stir our consciences.

  The military invasions of the Islamic world in recent years- with countless victims- are another example of the contradictory logic of the west. The assaulted countries, in addition to the human damage caused, have lost their economic and industrial infrastructure, their movement towards growth and development has been stopped or delayed and in some cases, has been thrown back decades. Despite all this, they are rudely being asked not to see themselves as oppressed. How can a country be turned into ruins, have its cities and towns covered in dust and then be told that it should please not view itself as oppressed? Instead of enticements to not understand and to not mention disasters, would not an honest apology be better? The pain that the Islamic world has suffered in these years from the hypocrisy and duplicity of the invaders is not less than the pain from the material damage.

  Dear youth! I have the hope that you- now or in the future- can change this mentality corrupted by duplicity, a mentality whose highest skill is hiding long-term goals and adorning malevolent objectives. In my opinion, the first step in creating security and peace is reforming this violence-breeding mentality. Until double-standards dominate western policies, until terrorism- in the view of its powerful supporters- is divided into “good” and “bad” types, and until governmental interests are given precedence over human values and ethics, the roots of violence should not be searched for in other places.

  Unfortunately, these roots have taken hold in the depths of western political culture over the course of many years and they have caused a soft and silent invasion. Many countries of the world take pride in their local and national cultures, cultures which through development and regeneration have soundly nurtured human societies for centuries. The Islamic world is not an exception to this. However in the current era, the western world with the use of advanced tools is insisting on the cloning and replication of its culture on a global scale. I consider the imposition of western culture upon other peoples and the trivialization of independent cultures as a form of silent violence and extreme harmfulness.

  Humiliating rich cultures and insulting the most honored parts of these, is occurring while the alternative culture being offered in no way has any qualification for being a replacement. For example, the two elements of “aggression” and “moral promiscuity” which unfortunately have become the main elements of western culture, has even degraded the position and acceptability of its source region.

  So now the question is: are we “sinners” for not wanting an aggressive, vulgar and fatuous culture? Are we to be blamed for blocking the flood of impropriety that is directed towards our youth in the shape of various forms of quasi-art? I do not deny the importance and value of cultural interaction. Whenever these interactions are conducted in natural circumstances and with respect for the receiving culture, they result in growth, development and richness. On the contrary, inharmonious interactions have been unsuccessful and harmful impositions.

  We have to state with full regret that vile groups such as DAESH are the spawn of such ill-fated pairings with imported cultures. If the matter was simply theological, we would have had to witness such phenomena before the colonialist era, yet history shows the contrary. Authoritative historical records clearly show how colonialist confluence of extremist and rejected thoughts in the heart of a Bedouin tribe, planted the seed of extremism in this region. How then is it possible that such garbage as DAESH comes out of one of the most ethical and humane religious schools who as part of its inner core, includes the notion that taking the life of one human being is equivalent to killing the whole humanity?

  One has to ask why people who are born in Europe and who have been intellectually and mentally nurtured in that environment are attracted to such groups? Can we really believe that people with only one or two trips to war zones, suddenly become so extreme that they can riddle the bodies of their compatriots with bullets? On this matter, we certainly cannot forget about the effects of a life nurtured in a pathologic culture in a corrupt environment borne out of violence. On this matter, we need complete analyses, analyses that see the hidden and apparent corruptions. Maybe a deep hate- planted in the years of economic and industrial growth and borne out of inequality and possibly legal and structural prejudice- created ideas that every few years appear in a sickening manner.


  In any case, you are the ones that have to uncover the apparent layers of your own society and untie and disentangle the knots and resentments. Fissures have to be sealed, not deepened. Hasty reactions is a major mistake when fighting terrorism which only widens the chasms. Any rushed and emotional reaction which would isolate, intimidate and create more anxiety for the Muslim communities living in Europe and America- which are comprised of millions of active and responsible human beings- and which would deprive them of their basic rights more than has already happened and which would drive them away from society- not only will not solve the problem but will increase the chasms and resentments.

  Superficial measures and reactions, especially if they take legal forms, will do nothing but increase the current polarizations, open the way for future crises and will result in nothing else. According to reports received, some countries in Europe have issued guidelines encouraging citizens to spy on Muslims. This behavior is unjust and we all know that pursuing injustice has the characteristic of unwanted reversibility. Besides, the Muslims do not deserve such ill-treatment. For centuries, the western world has known Muslims well- the day that westerners were guests in Islamic lands and were attracted to the riches of their hosts and on another day when they were hosts and benefitted from the efforts and thoughts of Muslims- they generally experienced nothing but kindness and forbearance.

  Therefore I want you youth to lay the foundations for a correct and honorable interaction with the Islamic world based on correct understanding, deep insight and lessons learned from horrible experiences. In such a case and in the not too distant future, you will witness the edifice built on these firm foundations which creates a shade of confidence and trust which cools the crown of its architect, a warmth of security and peace that it bequests on them and a blaze of hope in a bright future which illuminates the canvass of the earth.


  Sayyid Ali Khamenei

  8th of Azar, 1394 - 29th of Nov, 2015


 4. صلوات ها 8


 5. #3

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۴
  علاقه
  ثقلین وبزرگان دین
  نوشته
  1,798
  حضور
  37 روز 1 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2788  بسم الله الرحمن الرحیم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  سلام علیکم

  ای کاش میتوانیستیم به گسترش اسلام و تشیع و معارف ثقلین در جهان بپردازیم تا با این کار هم باعث اعتلای اسلام شویم و هم اینکه چهره ای که داعش ها خواسته اند از اسلام به جهان ارائه دهند را از بین ببریم

  باور کنید اصلاسخت نیست فقط یک برنامه ریزی منسجم و خوب و حمایت برخی سازمان های اقتصادی و سیاسی را میخواهد همین!!

  چرا مانند زمان آیت الله بروجردی و خویی مراکز اسلامی و مسجد و مدرسه و ... در دنیا نمیسازیم؟؟؟! با وجود آنکه مراجع فعلی 10 ها برابر از نظر مالی غنی تر از آقای بروجردی و خویی هستند!!(اگر اشتباه میگویم و یا بی خبرم دوستان خبر دهند خوشحال میشوم)

  این است که عربستان با تبلیغات خود در اروپا و آمریکا توانسته چنین فتنه بزرگی چون وهابیت و داعش را درست کند و عملا با در اختیار گرفتن منابع فکری و حتی سیاسی عمده کشور های اسلامی کاری کند که آنها همه از عربستان حمایت کنند(به طوری که عمده جهان اسلام در برابر تجاوز دژخیمان سعودی به یمن ساکت هستند و بلکه برخی صراحتا از عربستان سعودی حمایت میکنند!!!
  وعملا شیعه ستیزی میکنند!! (که نمونه های آن در کویت-مالزی-مصر و... به وضوح و با جسارت دیده و شنیده میشود!)

  این ضعف برخی از علمای ماست!!
  چرا ما باید ساکت باشیم با وجود ثروت و قدرت خود اما آنها جولان دهند و تفکرات شیطانی خود را به جای اسلام رحمانی به خورد جهان اسلام و دنیای بشری بدهند؟؟؟!

  ادامه...


 6. صلوات


 7. #4

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۴
  علاقه
  ثقلین وبزرگان دین
  نوشته
  1,798
  حضور
  37 روز 1 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2788  خدا میداند که سایر مذاهب و ادیان و نحله های فکری اینقدر در برابر اسلام ناب قرآنی ضعیف و زبون هستند که تنها با یک حرکت تمام بنیان های آنها از هم فرو

  میپاشد! بنگرید که آمریکا و اروپا و اسرائیل با تمام قدرت و ثروت خود نتوانستند در برابر تفکر ناب شیعه ایستادگی کنند(تازه با وجود کم کاری ما!!!!!) و دائما دارند در

  جبهه های مختلف شکست میخورند!!(البته مسلما به ظاهر پیروزی هایی هم بدست آوردند اما یا به زودی شکست خوردند یا پیروزی های آنها به خاطر ضعف ما بوده

  که وقتی با قدرت بودیم همان پیروزی را به شکست آنها تبدیل کردیم
  )

  بگذارید یک مثال ساده بزنم:
  شما همین کتاب ((بشارات عهدین)) نوشته آیت الله دکتر صادقی تهرانی که در رد و مقابله متقن با مسیحیت و یهودیت و زرتشتیت و ... است(تصیه میکنم حتما این کتاب را بخوانید بی نظیر است) در همین ایران میان اهل کتاب فارسی زبان پخش کنید در جلوی کلیسا یا کنیسه به کشیش ها و خاخام ها و مردم عادی آن وقت نتیجه آن را ببینید!

  همین کتاب را در میان فارسی زبانان دنیا در افغانستان و تاجیکستان و غیره پخش کنید!

  ترجمه همین کتاب را در روسیه-کانادا-آمریکا-هندوستان-آمریکای جنوبی-اروپا و ... پخش کنید! برای کشیش ها و خاخام های سراسر دنیا بفرستید
  ! ببینید چند میلیون

  نفر مسلمان خواهند شد
  ! مگر چند میلیون نسخه میخواهد! حد اکثر 100 میلیون نسخه! خدا میداند که با پول خمس اگر مراجع همکاری کنند به راحتی میشود این

  کتاب را چاپ کرده و با کمک سیاسی و دولتی در سفارت ها و کنسولگری ها در سراسر دنیا پخش کرد
  !

  ادامه...


 8. صلوات


 9. #5

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۴
  علاقه
  ثقلین وبزرگان دین
  نوشته
  1,798
  حضور
  37 روز 1 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2788  مگر در جنگ نرم آنها چه کار میکنند؟؟! به جای حمله نظامی و توپ و تفنگ با یک شبکه ماهواره ای با یک سایت اینترنتی با یک اپلیکیشن موبایل به راحتی تمام بنیاد های فکری و فرهنگی یک کشور را نابود و سپس آنگونه که خودشان میخواهند میسازند!!

  خوب چرا ما این کار نکنیم؟ چرا ما از درون اسرائیل-آمریکا و اروپا را با تهاجم فرهنگی اسلامی نابود نکنیم؟! چرا ما ازدرون عربستان وهابی را شیعه جعفری نکنیم؟؟! به خدا شدنی است! به خدا سخت نیست! فقط برنامه میخواهد! اگر ما نصف آنچه آنها خرج میکنند و برنامه میریزند برنامه ریزی کنیم نه تنها حملاتشان به ما دفع خواهد شد بلکه ما از درون آنها را متلاشی خواهیم کرد
  !

  آخر واقعا خجالت آور و تعجب آور نیست که روسیه ای که 10 ها سال همسایه مرزی ما بود با ما در جنگ بود و ... الان از 20 میلیون مسلمان حدود 17 میلیون آنها سنی باشد؟؟؟؟!!!!!!!! (البته تا آنجایی که بنده آمار دارم که اگر تغییر محسوسی کرده و شما خبر دارید بفرمایید) خوب این یعنی کم کاری ما!!!

  میدانستید که ترجمه ژاپنی قرآن که توسط سعودی های خبیث انجام شده دارای تحریف صریح است؟؟؟!(یک خانم ژاپنی که شیعه شده بود در صدا و سیمای خودمان گفت که عربستان در ترجمه ژاپنی قرآن در بخش آیه وضو در سوره مائده صراحتا مسح را حذف و شستن پا را به عنوان ترجمه قرار داده!!!! ) حالا تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!!

  ادامه...


 10. صلوات


 11. #6

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۴
  علاقه
  ثقلین وبزرگان دین
  نوشته
  1,798
  حضور
  37 روز 1 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2788  شما الان در جهان آمار بگیرید چند درصد از تازه مسلمان ها در جهان ابتدا شیعه میشوند؟!!! از آن طرف چند درصد با تفکر وهابی مسلمان میشوند؟؟!! یا حتی اصلا ابتدا سنی میشوند!!! خوب این یعنی ضعف! چرا؟ چون ما هم پول داریم! هم قدرت حکومتی داریم! هم منابع قوی و زحمات فراوان علمای بزرگ مذهبمان را داریم! اما....

  خلاصه که میشود خیلی کارها کرد اما متاسفانه عدم تحرک و سستی برخی از علما و حوزویان و دانشگاهیان ما را در گوشه رینگ قرار داده که با زحمت باقی مانده فرهیختگان باید جان بکنیم تا فقط از خودمان دفاع کنیم و مشت های شیاطین را دفع کنیم
  !!!  امیدوارم بیداری قرآنی جهان گیر شود چنان که علمای بزرگ ما چون امام خمینی انقلاب بزرگ سیاسی کردند خدا کند که انقلابی قرآنی هم شکل بگیرد و این بزرگترین ناموس اسلام در اوج همه علوم و کارهای مسلمین قرار گیرد!

  بنده فکر میکنم که متاسفانه هنوز حقایق قرآن کریم چه در زمینه علوم اسلامی و چه از نظر ادبی و لغوی و علوم تجربی برای جوانان و مسلمین آنگونه که باید و شاید باز نشده!! و الا فطرت و وجدان آنها با دیدن تمام این حقایق که در اوج است مسلما به قرآن کریم میل خواهد یافت
  !

  ادامه...


 12. صلوات


 13. #7

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۴
  علاقه
  ثقلین وبزرگان دین
  نوشته
  1,798
  حضور
  37 روز 1 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2788  کار در 2 بعد باید انجام شود:

  الف-خود سازی فردی با شناخت و محور قرار دادن قران کریم در تمامی زندگی علمی و فرهنگی و
  ...

  ب-ساختن اجتماع

  اجتماع چند بعد دارد:

  اول درون جامعه شیعه است!
  یعنی باید شیعیان در سراسر دنیا با معارف اهل بیت و قران کریم آشنا ساخت الان متاسفانه هجمه هایی به اسلام و شیعه میشود که مثلا فلان عالم مذهب ما در چند صد سال پیش آن شبهه را جواب داده اما چون کتابش به عربی است یا با گذر زمان مورد بی مهری و فراموشی قرار گرفته و نتیجه آن میشود که گمان میشه این شبهه جدید و بعضا بدون جواب از طرف اسلام و تشیع است!!
  در این زمینه به نظرم کتب علامه محمد تقی جعفری-آیت الله دکتر صادقی تهرانی و کتاب ارزشمند مفاتیح الحیاه آیت الله جوادی آملی بسیار مفید و کار گشا است


  دوم درون جامعه اسلامی است

  یعنی ما باید برای مقابله و همچنین گسترش تشیع قرآنی در جهان اسلام با فتنه بزرگی به نام وهابیت و تکفیر و پدیده شیعه انگلیسی(به فرموده رهبر انقلاب
  ) بسیار قدرتمند و با پشتوانه قوی علمی و اطلاعاتی و رسانه ای مقابله و منطق خود را که برگرفته از قرآن و عترت است به جهان اسلام عرضه کنیم و به این سمت برویم که یا اساسا دیگر غیر از شیعه جعفری مذهبی در اسلام باقی نماند که پیروی داشته باشد یا اینکه مذهب تشیع بیشترین میزان پیرو در میان مذاهب اسلامی را داشته باشد!
  در این زمینه هم کتاب الغدیر علامه امینی-علی و زمام داران که (ترجمه فارسی علی و الحاکمون است) آیت الله دکتر صادقی تهرانی-کتب دکتر تیجانی و کتاب ارزشمند امام شناسی علامه محمد حسین طهرانی بسیار مفید و کارگشا خواهد بود

  ادامه...


 14. صلوات


 15. #8

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۴
  علاقه
  ثقلین وبزرگان دین
  نوشته
  1,798
  حضور
  37 روز 1 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2788  سوم بعد فرای از جهان اسلام در ادیان دیگر اعم از ابراهیمی و غیر ابراهیمی است!
  ما باید با تبلیغات و تبشرات مسیحیت-زرتشتیت(که متاسفانه به نام وطن پرستی در حال گسترش است)
  و همچنین سایر ادیان مقابله علمی و فرهنگی کنیم و بتوانیم حداقل حداقل حملات آنها را کاملا خنثی و هم چنین حداقل 10 درصد کل پیروان ادیان غیر اسلام را مسلمان کنیم!!!

  دقت کنید اگر حداقل بتوان
  10 درصد را مسلمان کرد یعنی عددی در حدود 400 میلیون نفر!!!(که واقعا به راحتی میتوان این کار را کرد فقط مقداری هزینه مالی و پشت کار و تلاش علمی از سوی مردم مسلمان و علما میخواهد که البته این واقعا کمترین میزانی است که با این حرکت میشود مسلمان کرد) که در طول حدود 20 سال این تعداد حداقل بدون هیچ گونه تبلیغی از سوی ما توسط همین افراد تازه مسلمان شده به وسیله های مختلف چون(ازدواج-بچه دار شدن-تاثیر بر فرزند و دوست و پدر و مادر و فامیل و همسایه و غیره) حداقل حداقل به 1 میلیارد نفر خواهد رسید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)ببینید آن وقت اسلام چقدر قدرتمند تر و با عظمت تر خواهد شد!!یعنی با یک حرکت مدبرانه و برنامه ریزی خوب میتوان در عرض 20 سال بیش از 1 میلیارد انسان را مسلمان کرد!!!!

  در این زمینه کتاب ارزشمند و بی نظیر ((بشارات عهدین)) حضرت آیت الله دکتر صادقی تهرانی که در عین کم حجم بودن فوق العاده پر محتوا و قوی است و مشتمل بر مطالب علمی و دقیق از کتاب مقدس اعم از تورات و انجیل و سایر کتب و هم چنین برخی دیگر از نوشته های معتبر سایر ادیان مانند زرتشتی ها-هندو ها و... است! بنده اعتقاد دارم اگر همین کتاب به تمام زبان های دنیا ترجمه شده و در اختیار انبوه و عموم مردم مسیحی و یهودی و بودایی و زرتشتی و... قرار گیرد بدون اغراق 10 ها و بلکه 100 ها میلیون نفر مسلمان و شیعه خواهند شد
  !

  چهارم هم بعد فرا دینی است و مقابله با تفکرات ملحدین و مشرکان و کمونیسم و فراماسونری و سرمایه داری مصرف زده آمریکایی
  که واقعا شیطان بزرگ هست!!

  که در این زمینه هم کتب علامه محمد تقی جعفری-آیت الله دکتر صادقی تهرانی-علامه طباطبایی-شهید مطهری و... بسیار مهم و کار گشا خواهدبود
  !

  ادامه...


 16. صلوات


 17. #9

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۴
  علاقه
  ثقلین وبزرگان دین
  نوشته
  1,798
  حضور
  37 روز 1 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2788  اما برخی موانعی که وجود دارد:

  الف-عدم تلاش محسوس برخی علمای شیعه برای گسترش معارف شیعه در جهان اسلام و خارج از جهان اسلام
  (البته کارهایی شده مثل شبکه ماهواره ای ولایت که توسط آقای مکارم شیرازی راه اندازی شده که در میزان افزایش تشیع نقش به سزایی داشته!اما بسیار کم و تا حدودی ناقص است و در مقابل آن دشمنانی درونی و برونی وجود دارد پس تلاش دراین زمینه باید بسیار بیشتر شود

  ب
  - عدم تحرک برخی نخبگان و دانشمندان حوزوی و دانشگاهی آن چنان که باید (مانند شهید مطهری یا شهید بهشتی یا علامه جعفری یا علامه امینی و ...) برای دفاع جانانه و مدبرانه و همه جانبه از اسلام و تشیع و دین در برابر سایر مذاهب و ادیان و نحله های فکری!

  که نتیجه آن عدم دانستن مردم و حتی قشر دانشگاهی و علمی کشور از سرمایه های غنی علمی و فرهنگی درونی و در نتیجه خود باختگی و احساس حقارت در برابر غرب و ادیان و مذاهب دیگر وتهاجم فرهنگی و غیره


  موارد دیگری هم هست که صرف نظر میکنم! در کل امیدوارم که تا قبل از ظهور حضرت ولی عصر(عج) تا سر حد توان و جانمان بتوانیم برای دفاع از قرآن و اهل بیت و گسترش معارف اسلام در درون و برون و اعتلای اسلام عزیز تلاش کنیم! تا ان شا الله شرمنده ولی امر امام زمان صلوات الله علیه نشویم! ان شا الله! اگر فرمایشی و پیشنهادی دارید خوشحال میشوم ببینم و بشنوم! با تشکر از شما

  ویرایش توسط رضا ثقلین : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ در ساعت ۲۳:۳۷

 18. صلوات


 19. #10

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  علاقه
  دین، کتاب، طبیعت
  نوشته
  25,327
  حضور
  66 روز 11 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  34920  بازتاب وسیع نامه مهم امام خامنه‌ای خطاب به جوانان غربی در رسانه‌های جهان

  شناسه خبر: 930529 سرویس: بین الملل
  ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۲
  نامه دوم رهبر انقلاب اسلامی به عموم جوانان در کشور های غربی+واکنش ها و بازتاب ها
  نامه مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان غربی در پی حوادث تروریستی فرانسه به‌سرعت در رسانه‌های منطقه و جهان انعکاس یافت.

  به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نامه امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان غربی به‌ویژه آن بخش از نامه معظم‌له درباره لزوم فکر کردن به راه‌حل‌ها و گفتگو برای حل مشکلات، به‌سرعت در رسانه‌های منطقه بازتاب یافت. رهبر انقلاب در آغاز این نامه خطاب به جوانان غربی فرمودند: حوادث تلخی که تروریسم کور در فرانسه رقم زد، بار دیگر مرا به گفتگو با شما جوانان برانگیخت. ایشان افزودند: برای من تأسّف‌بار است که چنین رویدادهایی بستر سخن را بسازد، اما واقعیت این است که اگر مسائل دردناک، زمینه‌ای برای چاره‌اندیشی و محملی برای همفکری فراهم نکند، خسارت دوچندان خواهد شد.بازتاب این نامه در ذیل از نظر مخاطبان گرامی می‌گذرد:المیادین: زمینه گفتگو با غرب شبکه خبری المیادین با انتشار بخش‌هایی از این نامه به‌نقل از امام خامنه‌ای نوشت که همه از حوادث دردناک فرانسه، فلسطین، عراق، لبنان و سوریه متأثرند.العهد: حوادث فرانسه انگیزه امام خامنه‌ای برای خطاب قراردادن جوانان غرب پایگاه خبری العهد لبنان با انتشار بخش‌هایی از نامه امام خامنه‌ای نوشت: مسائل دردناک اگر زمینه فکر کردن به راه‌حل‌ها را فراهم نکند، ضرری دوچندان خواهد داشت. این پایگاه همچنین به‌نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت که تروریسم کور در فرانسه منجر شده که بار دیگر ایشان جوانان غربی را خطاب قرار دهند.المنار: حوادث دردناک اگر زمینه تفکر به راه‌حل‌ها را فراهم نکند خسارتی دوچندان است شبکه خبری المنار نیز با پوشش بخش‌هایی از نامه امام خامنه‌ای به جوانان غربی نوشت که مسائل دردناک اگر زمینه چاره اندیشی به راه‌حل‌ها و فرصت تبادل افکار را فراهم نکند، خسارتی دوچندان به‌همراه خواهد داشت.آیت الله خامنه ای در نامه ای به جوانان اروپا و آمریکا: آمریکا از تروریسم حمایت می کند خبرگزاری فرانسه این تیتر برای پوشش سخنان امام خامنه ای انتخاب کرده است. خبرگزاری فرانسه یادآور شد که این دومین نامه رهبر ایران به جوانان غربی نوشته است.ال بی سی: آیت الله خامنه ای سیاستهای دو گانه غرب را محکوم کرد شبکه ال بی سی لبنان به پوشش نامه دوم رهبر انقلاب به جوانان غربی پرداخت. این شبکه اعلام کرد که رهبر انقلاب ایران در نامه ای به جوانان اروپا و آمریکای شمالی بعد از حوادث خونین پاریس، سیاستهای دوگانه غرب را محکوم کرد.
  این شبکه در ادامه به نقل از امام خامنه ای اعلام کرد: تهاجم نظامی که جهان اسلام در سالهای اخیر با آن مواجه بود و در پی آن بسیاری قربانی شدند، نمونه ای دیگر از منطق متناقض غرب است. این شبکه به نقل از مقام معظم رهبری ادامه داد: تحمیل فرهنگ غرب بر سایر ملتها و کوچک شمردن فرهنگ‌های مستقل را یک خشونت خاموش و بسیار زیانبار تلقّی می‌کنم. به گزارش ال بی سی رهبر انقلاب ایران اعلام کرد که تا زمانی که معیارهای دوگانه بر سیاست غرب مسلّط باشد و تا وقتی که تروریسم در نگاه حامیان قدرتمندش به انواع خوب و بد تقسیم شود و تا روزی که منافع دولت‌ها بر ارزش‌های انسانی و اخلاقی ترجیح داده شود، نباید ریشه‌های خشونت را در جای دیگر جستجو کرد.جهان اسلام قربانی تروریسم است خبرگزاری فلسطین الیوم نیز سخنان امام خامنه ای خطاب به جوانان غربی را با تیتر: جهان اسلام قربانی تروریسم است.رهبری عالی ایران دوگانگی معیارهای غربی را محکوم کرد روزنامه مصری الیوم السابع نیز با پوشش سخنان امام خامنه ای تیتر خود را اینگونه انتخاب کرده است: رهبری عالی ایران دوگانگی معیارهای غربی را محکوم کرد.العربیه هم به پوشش نامه دوم رهبر انقلاب پرداخت سایت شبکه خبری العربیه وابسته به عربستان سعودی نیز نوشت: آیت الله خامنه‌ای معیارهای دوگانه غربی را محکوم کرد.محکومیت معیارهای دوگانه غرب سایت ایلاف عربستان نیز نوشت که امام خامنه‌های معیارهای دوگانه غرب را محکوم کرد.بازتاب نامه در سایت رام الله فلسطین سایت اینترنتی رام الله فلسطین نیز باتیتر "دنیای اسلام قربانی معیارهای دوگانه غرب است" محتوای نامه دوم امام خامنه ای به جوانان غربی را پوشش داد.روزنامه الدستور مصر به انعکاس نامه امام خامنه‌ای پرداخت روزنامه الدستور نیز محتوای نامه امام خامنه ای رهبر فرزانه را پوشش داد و « معیارهای دوگانه غرب» را به عنوان بخش برجسته سخنان ایشان انتخاب کرد.نشریه بحرینی و بازتاب نامه رهبر انقلاب روزنامه الوسط بحرین نیز با پوشش نامه امام خامنه ای نوشت که رهبر ایران در نامه ای به جوانان غربی معیارهای دوگانه غرب را محکوم کرد.ترند: رهبر ایران در نامه‌ای جوانان غرب را خطاب قرار داد خبرگزاری ترند آذربایجان به بازتاب دومین نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی پرداخت. این خبرگزاری در خبر خود نوشت که رهبر انقلاب در نامه خود به جوانان غرب از دولتهای غربی برای اتخاذ استانداردهای دوگانه در مبارزه با تروریسم انتقاد کرده است.بازتاب نامه دوم مقام معظم رهبری در"امریکن هرالد تریبیون" یگاه امریکن هرالد تریبیون یکی از سایتهایی است که به بازتاب نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان غرب پرداخت. این سایت متن نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غرب را که در آن به موضوعاتی چون انتقاد از سیاستهای دوگانه نهادهای بین‌الملل در قبال تروریسم، ابراز ناراحتی نسبت به حوادث تروریستی پاریس و همچنین انتقاد از سیاستهای رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین منتشر کرد.آسوشیتدپرس: رهبر ایران حملات پاریس را"تروریسم کور" خواند آسوشیتدپرس درباره این نامه نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که تروریسم کور حوادث بدی در فرانسه را رقم زد و همین موضوع وی را برای نوشتن این نامه ترغیب کرد. او گفت که به واسطه خونریزی میان اسرائیل و فلسطینیان و همچنین خشونت داعش در عراق، سوریه و لبنان آزرده خاطر شده است.خبرگزاری فرانسه: رهبر ایران آمریکا را حامی تروریسم خواند آیت الله خامنه ای در نامه‌ای به جوانان اروپا و آمریکا: آمریکا از تروریسم حمایت میکند. خبرگزاری فرانسه این تیتر برای پوشش سخنان امام خامنه ای انتخاب کرده است. خبرگزاری فرانسه یادآور شد که این دومین نامه رهبر ایران است که به جوانان غربی نوشته شده است.
  تایمز اسرائیل: رهبر ایران اسرائیل را وحشی‌تر از تروریست‌ها خواند
  نشریه تایمز اسرائیل در خبری به بازتاب نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غرب پرداخته است. با توجه به اشاره رهبر انقلاب به موضوع فلسطین و رژیم صهیونیستی بازتاب این نامه توسط نشریه مذکور از اهمیت زیادی برخوردار است.
  تایمز اسرائیل در خبری نوشت: رهبر انقلاب روز یکشنبه اسرائیل را به ارتکاب بدترین نوع تروریسم برای 60 سال متهم کرد و این نوع تروریسم را بسیار وحشیانه‌تر از حملات تروریستی پاریس دانست.
  سلام دوستان

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود