صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عشق در دوران نوجوانی باز هم حادثه آفرید!

نوشته
    106
    حضور
    4 روز 1 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    279

اشاره عشق در دوران نوجوانی باز هم حادثه آفرید!

سلام
    خخخخخخ موضوع رو کف کردین
    بنده 17 سالمه، کلاس سوم ریاضی، پسری ایده آل و اجتماعی که البته موضوع به من ربطی نداره!
    بلکه به دوست من که 16 سالشه ربط داره
    راسنش یکی از دوستای بنده البته صمیمی و بهترینشون ، عاشق شده

چه کاری از دست من بعنوان داداش متهم برمیاد؟

پ.ن:لدفن مسئولین زود پاسخگو باشن یا حداقل تاپیکو باز کنن ملت جواب بدن
    با تشکر
    ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ در ساعت ۱۶:۴۶

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

عشق در دوران نوجوانی باز هم حادثه آفرید!

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,160
    حضور
    28 روز 23 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6891

با سلام
    دوستان گلم؛
    اگر نظر خوب و منطقی دارید و می تونید به این دوست ما کمک کنید، بسم الله!

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ در ساعت ۰۸:۰۳
    عشق در دوران نوجوانی باز هم حادثه آفرید!

7. صلوات ها 6

نوشته
    1,958
    حضور
    95 روز 20 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5458

تو بهتر می دانی یا طبیب .

پیرزنی را فرزندش نزد طبیب برد ، طبیب پس از معاینه گفت :

او را شوهر بده خوب می شود یا اینکه هر روز کره بخورد ،

پیرزن گفت : آقای طبیب منکه دندان کره خوری ندارم . باید راه دوم را انتخاب کرد
    فرزندش که ناراحت شده بود گفت : در این سن و سال عیب است ،
    مادرش رو به پسر كرده و گفت : تو بهتر می دانی یا طبیب !؟
    قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
    و قال :
    اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

9. صلوات ها 14

نوشته
    1,958
    حضور
    95 روز 20 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5458

اين مثل - متل را خرج لبخندتان كردم . حقيقت امر اين است كه عاشقي در اين سن بخصلت ابر بهاري ( تجربه نموده ام بشخصه ) ,
    تند است و دوام ندارد . كوري است كه عصا ندارد
    با اينحال به خود شخص و اطرافيان آسيب ميزند .

قوه خيال و وهم اين بنده خدا را بسختي ميتوان مهار كرد . پيشگيري ميشد بهتر بود .

حال
    ميخواي فالت بگيرم ؟ بعد از كلي سر و صدا و كش مكش , منتظر شعرهاي جانسوزش باشيد
    قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
    و قال :
    اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

11. صلوات ها 15

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2192

سلام

البته این نظر شخصی من هست و ممکنه کارشناسی نباشه.

تا حالا اینجا چند تا از این تاپیکها دیدم که پسری دبیرستانی عاشق!! و شیفته پسری هم سن خودش شده....

به نظر من این موضوع اصلا چیز عجیب و بدی نیست و جزو خواص این دوران هست ، و نباید بهش گیر داد ، بلکه بعد از دو سه سال همه چیز رفع میشه و تموم میشه ... وقتی ما (پسرها اینطور هستن ، دختر خانمها رو نمیدونم ) به خاطرات دوران دبیرستان برمیگردیم ، از این مدل علاقه ها و دوست داشتنها زیاد میشه پیدا کرد... عشق و علاقه ای که یک پسر به یک همکلاسی خودش داره و یا به یک هم محلی و حتی معلم خودش داره...

وقتی یک نفر ادم مثلا چهل ساله ، خاطرات زندگیش رو مرور میکنه ، خیلی ها اذعان میکنن ، عمیق ترین و بی شیله پیله ترین دوستی ها مربوط به همین دوران دبیرستان هست... پس این موضوع چیز بد و قبیحی نیست ، یک عشق خالصانه و یک رفاقت ناب هست....

شاید دلیل این موضوع هم این باشه که یک پسر با حدود 15-16 سال سن ، در یک دوران گذر قرار داره ... از یکطرف از دوران کودکی خودش پاکی و صداقت رو یدک میکشه و از یک طرف ، نیاز به دوست و همراه و تعاملات اجتماعی ، دوران بزرگسالی در اون فرد در حال شکل گرفتن هست ... اما ما ادم بزرگها ، چون معمولا ارتباطات و دوستیهامون در دوران بزرگسالی ، بر اساس منافع شکل میگیره ، دیگه نمیتونیم اون خلوص و عشق و علاقه رو در دوستیها تجربه کنیم ، ولی یک پسر که در حدود سن بلوغ قرار داره ، این دوستیهای عاشقانه و خالصانه رو میتونه تجربه کنه و بعدها حتما از این دوران بعنوان دوران قشنگ زندگیش ، یاد خواهد کرد.

باز هم تاکید میکنم این نظر شخصی من هست و احتمالا غیر کارشناسی، و اگر اشتباه هست ، لطفا کارشناس محترم حذفش کنن تا خدای نکرده اسیب زا نباشه.

13. صلوات ها 10

نوشته
    77
    حضور
    2 روز 6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    259

سلام
    عارضم خدمت شما که هر کاری که از دستتون برمیاد رو زمین نذارید و براش انجام بدید
    چه در راستای عشقش و چه برعکس
    فقط اینو میگم که به کمک احتیاج داره و به حرف زدن
    و به کسی که بتونه حرف دلش رو بهش بگه
    شما میتونید اون کسی باشید که...
    به شرطی که راز دار باشید.
    وگرنه خودتون رو از جریان خارج کنید
    موفق و پیروز باشید

15. صلوات ها 7

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

جواب اين سوال را در همين ابتداي مقاله به شما مي‌گوييم: «نه» واقعا هيچ محدوديت سني براي عاشق شدن براي ازدواج وجود ندارد. هر شخصي با هر سني مي‌تواند در هر شرايطي عشق را تجربه كند و به‌دنبال عشق، زندگي زير يك سقف مشترك را شروع كند. گاه يك فرد 50‌ساله و گاه يك نوجوان 16‌ساله در يك دوره زماني كاملا شبيه هم عمل مي‌كنند آن هم تنها درصورت مسئله! يعني عاشق شدن و تشكيل زندگي دادن اما اين‌كه عاشق شدن و ازدواج در سنين پايين يا سنين بالا مي‌تواند چه تفاوت‌هايي داشته باشد؛ داستانش كاملا متفاوت است. اگر شما به تازگي عاشق شده‌ايد و قصد ازدواج با فرد مورد علاقه‌تان را داريد و به‌دنبال اين تصميم‌تان، ديگران با زبان انتقاد به شما گفته‌اند: الان خيلي زود است» بهتر است قبل از اين‌كه در اين مورد موضع‌گيري كنيد قدري بيشتر روي نكاتي كه براي‌تان شرح مي‌دهيم، تامل كنيد. در پايان اين مقاله متوجه مي‌شويد كه بهترين سن براي انتخاب فرد مورد علاقه‌تان چه زماني است و آيا الان شرايط ازدواج را داريد يا نه!

در سنين پايين، افراد به دليل نداشتن تجربه‌هاي كمتر اسير احساسات زودگذر مي‌شوند. درست است كه عشق و ازدواج در سنين پايين پرسوز و گداز‌تر از ازدواج در سنين بالاتر است اما اين نكته را هم درنظر داشته باشيد كه همين احساسات مهيج و پرسوز و گداز و ازدواج‌هاي زودهنگام مي‌تواند پاياني تلخ و ناخوشايند را هم براي طرفين داشته باشد. در سنين پايين انسان‌ها واقع بين نيستند و اگر پايان يك ارتباط زناشويي به جدايي ختم شود، افراد قادر به درك درستي نيستند و وقفه بلندمدت تري را در زندگي افراد به جا مي‌گذارد ولي در سنيني كه افراد به رشد اجتماعي بيشتري رسيده اند، با وجود سختي و درد شكست ازدواج، راحت‌تر با اين اتفاق كنار مي‌آيند. ترس از تنهايي يكي از علت‌هاي عاشق شدن و ازدواج در سنين پايين است و همين ترس باعث مي‌شود در مواردي كه حتي فرد مورد علاقه‌تان مناسب با معيارهاي شما نيست، در كنارش بمانيد و خودتان را قرباني يك ارتباط زناشويي ناموفق بدانيد اما اگر فرد با تجربه‌اي باشيد به‌خوبي تصميم مي‌گيريد و خود را براي تجربه‌اي بهتر آماده مي‌كنيد. چه خوش‌مان بيايد يا نه در سنين پايين به خصوص تا 20‌سالگي چنين درك درستي از ازدواج و عشق در ما وجود ندارد و به همين دليل عاشق شدن در اين دوره پر دردسر‌تر از سنين بالاتر است.

اين انتخاب شماست كه در سنين كم به‌دنبال عشق و ماجراجويي‌هاي آن برويد يا در سني كه كاملا با تجربه هستيد دل به كسي ببنديد و باقي‌مانده مسير را با همسر ايده‌آلي كه انتخابش كرده‌ايد، ادامه دهيد اما يادتان باشد آدم مناسبي كه شما قرار است عاشق و دلباخته‌اش شويد و به‌عنوان همسر او را به همه معرفي كنيد، در زماني مناسب به سمت شما خواهد آمد. در سنين بسيار كم كه هنوز ديدگاه‌ها و ايده‌هاي فكري فرد شكل نگرفته، انتخاب‌ها هم به همان اندازه مي‌تواند ناپخته و نادرست باشد. ممكن است فردي كه شما در 17‌سالگي علاقه به ازدواج با او را داشتيد چند‌سال بعد مثلا در 25 سالگي، به‌نظرتان كامل و مناسب نيايد اما دليل اين تغيير عقيده به دليل بد بودن يا نامناسب بودن فرد مورد علاقه‌تان نيست بلكه اين اتفاق به دليل تغييراتي است كه همزمان با رشد اجتماعي و فردي شما صورت گرفته است. معيارهاي شما مدام در حال تغيير هستند تا زماني كه شما به يك ثبات درستي از زندگي برسيد. فردي كه در 20 سالگي براي ازدواج عاشقش شده‌ايد با فردي كه شما در سنين بالاتري نسبت به او علاقه‌مند شده‌ايد، كاملا با يكديگر متفاوت هستند. زيرا معيارها و نوع ديدگاه شما در مورد انتخاب افراد تغيير بزرگي كرده است. پيشنهاد ما به شما اين است در سنيني ازدواج كنيد كه شناخت كافي از اطراف خود و آدم‌هاي زندگي‌تان داشته باشيد. هرچه‌قدر شما كامل‌تر باشيد، فرد مناسبي كه وارد زندگي‌تان مي‌شود، به معيارهاي شما نزديك‌تر خواهد بود و ارتباطي ماندگار‌تر را تجربه خواهيد كرد.

بيشتر از اين‌كه به‌دنبال زماني مناسب براي عاشق شدن و تشكيل زندگي مشترك باشيد و ذهن‌تان را درگير پيدا‌كردن يك فرد ايده‌آل براي ازدواج كنيد، اين نكته را در ذهن‌تان بسپاريد كه تا زماني كه شما درست عمل نكنيد و فرد ايده‌آلي نباشيد، فرد مناسبي براي شما پيدا نخواهد شد. بيشتر ما به‌دنبال اين هستيم كه ديگران چه چيزي به ما مي‌دهند. ما هميشه به اين سوال فكر مي‌كنيم كه وقتي زمان درست عشق ورزيدن رسيد و شخص مورد علاقه‌مان را براي ازدواج پيدا كرديم، چه چيزهايي از سمت عشق‌مان در انتظارمان است اما هرگز به اين فكر نمي‌كنيم كه ما در اين عشق قرار است چه كارهايي را براي عشق‌مان انجام دهيم. اين‌كه هميشه به‌دنبال دريافت خدمت باشيم و خودمان دست روي دست بگذاريم، كار درستي نيست و حتي با وجود زمان درست و شخص مناسب، عشق خوبي در انتظارمان نخواهد بود. اگر چيزي ندهيد نمي‌توانيد چيزي هم دريافت كنيد.

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

17. صلوات ها 6

نوشته
    771
    حضور
    5 روز 2 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3082

عشق خوبه من که تا حالا تجربه نکردم

ولی عشقی که پاک باشه و در ان گناهی نباشه

نه دوستی های خیابونی و ......... که طرف دختر مردم یک مدت سر کار میزاره و بعد میپیچوندش

یا میبینی پسره با چندین دختر رابطه داره

یا دختر با چندین پسر رابطه داره این ها عشق نیست

به نظر من ادم باید یکبار عاشق بشه و تا ابد کنار عشقش بمونه .........

19. صلوات ها 6

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzandeh-Shahid نمایش پست ها
    عشق خوبه من که تا حالا تجربه نکردم ولی عشقی که پاک باشه و در ان گناهی نباشه نه دوستی های خیابونی و ......... که طرف دختر مردم یک مدت سر کار میزاره و بعد میپیچوندشیا میبینی پسره با چندین دختر رابطه داره یا دختر با چندین پسر رابطه داره این ها عشق نیست به نظر من ادم باید یکبار عاشق بشه و تا ابد کنار عشقش بمونه .........
    نمیتونم بگم خوشبختانه یا متاسفانه این عشق رو تجربه نکردی، من عاشق یه دختر شدم نابودم کرد اصلا یه چیز عجیب بود تمام زندگیم و رویاهام و ارزوهام در اون خلاصه شد ولی افسوس که به دستش نیاوردم یعنی شرایط نبود وگرنه اگه شرایط بود صد در صد باهاش ازدواج میکردم بسیار زیبا بسیار باجذبه بسیار خوش اخلاق چقد مهربون بود عاشقش بودم دیونش بودم هیچ دختری جای اون رو برام نمیگیره خیلی دوسش داشتم خیلی وای الان این نوشته رو مینویسم قلبم تند تند داره میزنه دلم میخواد یه بار دیگه کنارم باشه

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری