جمع بندی زن‌ها بیشتر قهر می‌کنند یا مردها؟

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زن‌ها بیشتر قهر می‌کنند یا مردها؟

با سلام خدمت کارشناسان و کاربران محترم اسک دین

زن‌ها بیشتر قهر می‌کنند یا مردها،نکته جالب این است که نسترن می‌گوید واقعا دوست ندارم برای مدت طولانی با همسرم قهر کنم، ولی وقتی مشکلی پیش می‌آید نمی‌دانم چگونه باید با او آشتی کنم. برای این‌که قهرهای کوچک مابه کینه‌های عمیق و طولانی تبدیل نشود، باید مهارت آشتی کردن را مانند دیگر مهارت‌های زندگی بیاموزیم. اما ابتدا بدانیم قهر چیست و چرا ما در زندگی خود به این رفتار متوسل می‌شویم؟

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
موضوع خیلی خوبی است.
دوستان گلم؛
برای اینکه ابعاد مختلف این تاپیک به وضوح و روشنی مشخص شود، در صورت امکان نظر بدهید و در این بحث شرکت کنید.
از باب و احترام بنده نظرم را بعدا بیان خواهم کرد.

سلام.
اولا نسترن که اسمشون آورده شده کی هستن؟
دوما سوال اصلی تاپیک همونی هست که در تیتر تاپیک هم اومده؟
یا اینکه کلا قهر چیست؟

mehrant;756866 نوشت:
سلام.
اولا نسترن که اسمشون آورده شده کی هستن؟
دوما سوال اصلی تاپیک همونی هست که در تیتر تاپیک هم اومده؟
یا اینکه کلا قهر چیست؟

با سلام و احترام
این تاپیک از چند بخش تشکیل شده:
قهر کردن،آیا از سوی مردان بیشتر استفاده می شود یا از سوی زنان
خود قهر کردن وقتی اتفاق می افتد ظهورش چگونه هست؟(ترک حانه، کم صحبت کردن و...)
مهارت های آشتی کردن
مهارت های حل این مشکل

yalda solimani;756479 نوشت:
زن‌ها بیشتر قهر می‌کنند یا مردها،نکته جالب این است که نسترن می‌گوید واقعا دوست ندارم برای مدت طولانی با همسرم قهر کنم، ولی وقتی مشکلی پیش می‌آید نمی‌دانم چگونه باید با او آشتی کنم. برای این‌که قهرهای کوچک مابه کینه‌های عمیق و طولانی تبدیل نشود، باید مهارت آشتی کردن را مانند دیگر مهارت‌های زندگی بیاموزیم. اما ابتدا بدانیم قهر چیست و چرا ما در زندگی خود به این رفتار متوسل می‌شویم؟

سلام

چه سوالای جون داری میپرسی شما :Gol::hamdel: آدم دلش میخواد صحبت کنه در موردش ..

قهر وقتی اتفاق میفته که شخص خیلی دلخور و خشمگین و عصبانی میشه و ارتباطش رو دوست داره برای مدتی قطع کنه ... نه ارتباط کلامی نه چشمی نه لمسی نه .. هیچی خلاصه !

هر کسی وقتی عصبانی یا خشمگین میشه یه استراتژی ای برای آروم کردن خودش اتخاذ میکنه و این کاملا برمیگرده به نقاط ضعف و قوت افراد ...

شخصی که قهر میکنه همینقدر که احساس میکنه دیگران رو از همنشینی با خودش منع میکنه و اینو میفهمه که اونها هی میان سراغش و باهاش صحبت میکنن .. ولی همینقدر که جواب نمیده و روبرمیگردونه تخلیه میشه ! یعنی استرس و تنشی که با این کارش بوجود میاره ، آب سردیه رو دل آتشینش ...

و اصلا اگر فرد خیلی از اعتمادبه نفس پایینی برخوردار باشه ، این حالتش که باعث فرورفتن در خودش میشه ، افسردش میکنه !

برای ترک قهر کردن ، باید به فرد القا کنی و بقبولونی که مثلا بیا صحبت کنیم ، قول میدم به حرفات گوش بدم و سنگ صبورت باشم ، باید با محبت دستشو بگیری و قانعش کنی ، اگر دیدی واقعا تاثیری نداره دمپایی ابری رو خیس کنی و تا میخوره بزنی !! :khandeh!:

اینجور آدما یه گودال سیاه و عمیق فکری و روحی دارن ، که ناشی از ضربه هایی که خوردن..

باید بکشیشون بیرون و بهشون مجال بدی البته نباید حس کنن که با قهر کردن میتونن جلب توجه کنن .. چون دیگه واویلا میشه !! باید با قاطعیت و در عین حال مهربانی رفتار کرد ...

قهر کردن،آیا از سوی مردان بیشتر استفاده می شود یا از سوی زنان:

در زنان بیشتره ... چون زنان احساس ضعف بیشتری میکنن و آقایون از مردانگی و زور و قدرتی که دارن بیشتر استفاده میکنن ...

نشاط;756874 نوشت:
با سلام و احترام
این تاپیک از چند بخش تشکیل شده:
قهر کردن،آیا از سوی مردان بیشتر استفاده می شود یا از سوی زنان
خود قهر کردن وقتی اتفاق می افتد ظهورش چگونه هست؟(ترک حانه، کم صحبت کردن و...)
مهارت های آشتی کردن
مهارت های حل این مشکل

به تناسب عاطفی و احساساتی تر بودن زنان خوب زنان بیشتر از قهر استفاده میکنن
علت قهر فکر میکنم خانمها بیشتر موقعی که یه خواسته از شوهرشون داشته باشن و شوهرشون اون خواسته رو انجام نده.....آقایون اگر قهر بکنن بیشتر موقعی که حرفی بشنون که دلشون بشکنه
ظهورش در خانمها بیشتر کم صحبت کردن و در آقایان ترک خانه هست بنظرم

سلام ...
نمیدونم قهر کردن رو دیگران کجا ازش استفاده میکنند ...
ولی من خودم زمانهایی قهر میکنم که یکی که ازش خیلی انتظار داشتم ... من رو درک نکرده ...

معمولا سعی میکنم در درون روابطم با هیچ کس قهر نکنم و هر کسی رو باهاش در بعد خاص خودش صحبت کنم ولی وقتی میخوام به کسی بفهومنم که منو درک نمیکنی باهاش قهر میکنم .
طریقه آشتی کردن ... خوب کمی سخته .

به نظرم مهمترین قسمت قضیه این هستش که به طرفت بفهمونی که احساساتم رو درک نکرده . اشتباهاش چی بوده ... چه انتظاری ازش داشتم و برای چی باهاش قهر کردم ...
معمولا دو روز یا سه روز قهر میکنم .... بعدش روز چهارم انگار نه انگار ... خیلی خودمونی باهاش حرف میزنم .

ولی گفتم ... من با دوستهای صمیمیم قهر میکنم ... اونهایی که واقعا برام ارزش قائل هستند یا من براشون ارزش قائلم .

و با آدمهایی که باهاشون روابط معمولی دارم هر چقدر هم که بد باشند ... در درون رنج باهاشون برخورد میکنم .... روابطم رو مثلا خیلی خیلی کم میکنم ... تا جایی که بتونم روابطم رو قطع نمیکنم .

سلام ...
به نظرم قهر کردن توی خانمها بیشتره تا آقایون...
دلیلشم مشخصه تا اونوقت خونه باباشون بودن هرچی میخواستن نه نمی شنیدن و انتظار یه زندگی رمانتیک و عاشقانه رو داشتن ولی الان که با واقعیت زندگی آشنا شدن و میفهمن همیشه م همه چیز به میل و مطابق خواسته شون نیست قهر میکنن...
به نظرم آقایون وقتی قهر میکنن که حسابی بهشون بربخوره ولی خانما ممکنه سر هر چیز کوچیکی قهر کنن!
اینکه چیکار کنیم قهر ومسلما دعوای پشت سرش کمتر بشه شاید راه حلش این باشه که توقعاتمونو کم کنیم و وقتی م پیش اومد غرور رو بزاریم کنار ...
کسی که میدونه اشتباه کرده خطاشو بپذیره و عذرخواهی کنه و درصدد جبرانش بربیاد...
با پاپیش گذاشتن برای آشتی ثابت میکنه اون رابطه بیشتر از غرورش واسش اهمیت داره ...
ولی کلا باید زودرنجی مونو کم کنیم... صبور باشیم... تحمل نه شنیدن رو داشته باشیم ...و انتظار نداشته باشیم همیشه به چیزایی که میخوایمم برسیم ... باانصاف باشیم و در آخر جرات وجسارت پذیرفتن خطا و عذرخواهی رو داشته باشیم...

بسمه العزیز

با سلام و ادب

خب قهر فقط در حیطه ی خانواده و بین همسران نیست و در بعضی موارد جزء دستورات تربیتی دین است.

مثل زمانی که فرزند رفتار نسنجیده و بدی دارد حضرت علی علیه السلام می فرمایند با او قهر کن امّا قهرت را طولانی مکن.

ممکن است قهر را بتوان مرحله ی اول امر به معروف و نهی از منکر دانست،که روی برگردانندن از خطاکار و یا روی ترش کردن باشد.

منظور اینکه منشأ قهر فقط زود رنجی و بی توقعی و یا امثال آن نیست و همیشه هم مذموم و نکوهیده نیست بلکه بجا و مناسب است.

قران هم در مورد خاص قهر را برای مرد تجویز نموده است.(نشوز زن)

اما قهرهای معمولی که بین زوجین اتفاق می افتد بعضی از سر بی تدبیری و عدم اعتماد به نفس و ضعف در مدیریت هیاجانات و منطق است.

گاهی هم برای خانمها حکم سیاست و تنبیه شوهر را دارد.گاهی هم برای زن ممکن است نوعی درخواست توجه و لطف از سوی همسر باشد.

در موارد شدیدتر ممکن است نوعی اظهار خشم و حتی نفرت از طرف مقابل باشد(خدای نکرده).در مجموع تنوع علل قهر، ظاهرا بین خانمها بیشتر است

علتش هم قوت و غلبه ی احساس در خانمهاست.

mohsen1990;756922 نوشت:
چقدر تاپیک میزنین شما!!!این سوالا را از جایی پیدا میکنین!چون جوابایی که میدین هم کلیشه ایه و کتابی.منبعتون چیه؟

نسترن کیه!:Gig::moteajeb::tajob:

سلام
ان شاء الله شما منظورتان فعال بودن این خواهر گرامی است.
ضمنا: نسترن یک خانمی است که با شوهرش قهر می کند و با این مساله درگیر است،خیلی به این حساسیت نشان ندهید، از اصل بحث دور نشوید.
موفق باشید

[=Microsoft Sans Serif]

.. زنها ..

[SPOILER]خلاصه، مختصر، مفید، منطقی و حرص در آور جواب دادم[/SPOILER]

[="Purple"]

یا زینب کبری;757006 نوشت:
حرص در آور جواب دادم

فکر نمیکنم حرص درآر بود چون قبل شما همه خانمها اعتراف کردن به زودرنجی و قبول کردن بیشتر خانمها قهر میکنن:khaneh:[/]

خب خانما بیشتر قهر میکنن تا آقایون

دلیلشم چون دلشون نازکه زود ناراحت میشن ولی اصلا کار خوبی نیست

من ترجیح میدم هیچ وقت از کسی قهر نکنم و رک حرفمو بهش بگم

ولی این به این معنی نیست که رابطم مثل قبل باشه باهاش

معمولا یه کم بی اهمیت تر میشم به طرف و شخص مورد

نظرم متوجه میشه که کار اشتباهی کرده

هر چی آدم قهر نکنه ارزشش بیشتر میشه

با صحبت کردن میشه همه چی رو حل کرد

حتی اگه دو نفر با هم دعوا هم داشته باشن باید

احساسات درونیشونو به هم با صحبت کردن بگن ... با قهر نمیشه کاری کرد

[="Navy"]سلام وعرض ادب
بله خب خانم هابیشترقهرمیکنند.
خانم هاخیلیییییی روح لطیف ومهربونی دارندواحساساتی ترهستند.
وقتی کسی حرفشونودرک نکنه خیلی ناراحت میشوندوامکان قهرکردن باطرف هست.
یامثلاخواهرکوچکترکاراشتباهی کنه ادم قهربمدت کم میکنه تابدونه کارش اشتباه بوده و...
حالا کافیه خانم زودرنج باشه بیشتراحتمال قهرکردن وناراحت شدن هست.
مخصوصاوقتی خانم ناحقی ببینه قهرمیکنه.
اقایون وقتی دیگه واقعاااااااااا اعصابشون ازموضوعی که طرف مقابل انجام نداده وحسابی اقاروناراحت کرده قهرمیکنند.
فقط کافیه بیاییم وبگیم من ازفلان موضوع ناراحت شدم وانتظاراون رفتاروازشمانداشتم وطرف مقابل هم معذرت بخوادودیگه تکرارنکنه اشتی بینشون بوجودمیاد.َ
[/]

yalda solimani;756479 نوشت:
با سلام خدمت کارشناسان و کاربران محترم اسک دین

با تشکر

با سلام
قهر کردن یکی از انواع روش های رفتاری تنبیه و اعتراض است که فرد در قالب ترک صحبت و گفتگو نسبت به شخص مقابل انجام می هد، در حقیقت ابراز یک نوع رفتار عاطفی سرد هست که شخص به عنوان یک واکنش سریع انجام می هد.
به لحاظ ساختار روانشناختی زنان که ارتباط کلامی و عاطفی آنها قوی تر است، از این کنش رفتاری بیشتر استفاده می کنند.
منتها اگر این رفتار در قالب باج گیری و یا بعبارتی در مورد چیزهای بیهوده و مدام انجام بگیرد، در ادامه زندگی خویشایند نخواهد شد، برای حل مشکلات زندگی بهتر است از راه صحیح و عقلانی و راهکارهای جایگزین استفاده شود.
زنان در مورد قهر بیشتر طالب توجه، ناز از سوی شوهرانشان هستند.
و مردان بیشتر در زمان قهر دنبال فرصت برای فکر کردن هستند.
زن و مرد باید از این رفتار خیلی به ندرت استفاده کنند، و سعی کنند برای حل مشکلات اساسی خود از یک منطق قوی و محکم به عنوان جایگزین این رفتار داشته باشند، تا به یک زندگی سالم و متعادل برسند.

پرسش:
زنها بیشتر قهر می کنند یا مردها؟

پاسخ:
قهر کردن یکی از انواع روش های رفتاری تنبیه و اعتراض است که فرد در قالب ترک صحبت و گفتگو نسبت به شخص مقابل انجام می هد، در حقیقت ابراز یک نوع رفتار عاطفی سرد هست که شخص به عنوان یک واکنش سریع انجام می هد.
به لحاظ ساختار روانشناختی زنان که ارتباط کلامی و عاطفی آنها قوی تر است، از این کنش رفتاری بیشتر استفاده می کنند.
منتها اگر این رفتار در قالب باج گیری و یا بعبارتی در مورد چیزهای بیهوده و مدام انجام بگیرد، در ادامه زندگی خوشایند نخواهد شد، برای حل مشکلات زندگی بهتر است از راه صحیح و عقلانی و راهکارهای جایگزین استفاده شود.
زنان در مورد قهر بیشتر طالب توجه، ناز از سوی شوهرانشان هستند.
و مردان بیشتر در زمان قهر دنبال فرصت برای فکر کردن هستند.
زن و مرد باید از این رفتار خیلی به ندرت استفاده کنند، و سعی کنند برای حل مشکلات اساسی خود از یک منطق قوی و محکم به عنوان جایگزین این رفتار داشته باشند، تا به یک زندگی سالم و متعادل برسند.(1)

موضوع قفل شده است