صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زن‌ها بیشتر قهر می‌کنند یا مردها؟

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3698

اشاره زن‌ها بیشتر قهر می‌کنند یا مردها؟

با سلام خدمت کارشناسان و کاربران محترم اسک دین

زن‌ها بیشتر قهر می‌کنند یا مردها،نکته جالب این است که نسترن می‌گوید واقعا دوست ندارم برای مدت طولانی با همسرم قهر کنم، ولی وقتی مشکلی پیش می‌آید نمی‌دانم چگونه باید با او آشتی کنم. برای این‌که قهرهای کوچک مابه کینه‌های عمیق و طولانی تبدیل نشود، باید مهارت آشتی کردن را مانند دیگر مهارت‌های زندگی بیاموزیم. اما ابتدا بدانیم قهر چیست و چرا ما در زندگی خود به این رفتار متوسل می‌شویم؟

با تشکر

ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ در ساعت ۱۴:۵۹
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

2. صلوات ها 9

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 10 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

زن‌ها بیشتر قهر می‌کنند یا مردها؟

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 9

نوشته
    1,156
    حضور
    28 روز 20 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6865

با سلام و احترام
    موضوع خیلی خوبی است.
    دوستان گلم؛
    برای اینکه ابعاد مختلف این تاپیک به وضوح و روشنی مشخص شود، در صورت امکان نظر بدهید و در این بحث شرکت کنید.
    از باب و احترام بنده نظرم را بعدا بیان خواهم کرد.

7. صلوات ها 11

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

سلام.
    اولا نسترن که اسمشون آورده شده کی هستن؟
    دوما سوال اصلی تاپیک همونی هست که در تیتر تاپیک هم اومده؟
    یا اینکه کلا قهر چیست؟

9. صلوات ها 7

نوشته
    1,156
    حضور
    28 روز 20 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6865

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    سلام.
    اولا نسترن که اسمشون آورده شده کی هستن؟
    دوما سوال اصلی تاپیک همونی هست که در تیتر تاپیک هم اومده؟
    یا اینکه کلا قهر چیست؟
    با سلام و احترام
    این تاپیک از چند بخش تشکیل شده:
    قهر کردن،آیا از سوی مردان بیشتر استفاده می شود یا از سوی زنان
    خود قهر کردن وقتی اتفاق می افتد ظهورش چگونه هست؟(ترک حانه، کم صحبت کردن و...)
    مهارت های آشتی کردن
    مهارت های حل این مشکل

11. صلوات ها 11

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها
    زن‌ها بیشتر قهر می‌کنند یا مردها،نکته جالب این است که نسترن می‌گوید واقعا دوست ندارم برای مدت طولانی با همسرم قهر کنم، ولی وقتی مشکلی پیش می‌آید نمی‌دانم چگونه باید با او آشتی کنم. برای این‌که قهرهای کوچک مابه کینه‌های عمیق و طولانی تبدیل نشود، باید مهارت آشتی کردن را مانند دیگر مهارت‌های زندگی بیاموزیم. اما ابتدا بدانیم قهر چیست و چرا ما در زندگی خود به این رفتار متوسل می‌شویم؟
    سلام

چه سوالای جون داری میپرسی شما آدم دلش میخواد صحبت کنه در موردش ..

قهر وقتی اتفاق میفته که شخص خیلی دلخور و خشمگین و عصبانی میشه و ارتباطش رو دوست داره برای مدتی قطع کنه ... نه ارتباط کلامی نه چشمی نه لمسی نه .. هیچی خلاصه !

هر کسی وقتی عصبانی یا خشمگین میشه یه استراتژی ای برای آروم کردن خودش اتخاذ میکنه و این کاملا برمیگرده به نقاط ضعف و قوت افراد ...

شخصی که قهر میکنه همینقدر که احساس میکنه دیگران رو از همنشینی با خودش منع میکنه و اینو میفهمه که اونها هی میان سراغش و باهاش صحبت میکنن .. ولی همینقدر که جواب نمیده و روبرمیگردونه تخلیه میشه ! یعنی استرس و تنشی که با این کارش بوجود میاره ، آب سردیه رو دل آتشینش ...

و اصلا اگر فرد خیلی از اعتمادبه نفس پایینی برخوردار باشه ، این حالتش که باعث فرورفتن در خودش میشه ، افسردش میکنه !

برای ترک قهر کردن ، باید به فرد القا کنی و بقبولونی که مثلا بیا صحبت کنیم ، قول میدم به حرفات گوش بدم و سنگ صبورت باشم ، باید با محبت دستشو بگیری و قانعش کنی ، اگر دیدی واقعا تاثیری نداره دمپایی ابری رو خیس کنی و تا میخوره بزنی !!

اینجور آدما یه گودال سیاه و عمیق فکری و روحی دارن ، که ناشی از ضربه هایی که خوردن..

باید بکشیشون بیرون و بهشون مجال بدی البته نباید حس کنن که با قهر کردن میتونن جلب توجه کنن .. چون دیگه واویلا میشه !! باید با قاطعیت و در عین حال مهربانی رفتار کرد ...
    خدانگهدار اسکدین

13. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

قهر کردن،آیا از سوی مردان بیشتر استفاده می شود یا از سوی زنان:

در زنان بیشتره ... چون زنان احساس ضعف بیشتری میکنن و آقایون از مردانگی و زور و قدرتی که دارن بیشتر استفاده میکنن ...

خدانگهدار اسکدین

15. صلوات ها 9

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    این تاپیک از چند بخش تشکیل شده:
    قهر کردن،آیا از سوی مردان بیشتر استفاده می شود یا از سوی زنان
    خود قهر کردن وقتی اتفاق می افتد ظهورش چگونه هست؟(ترک حانه، کم صحبت کردن و...)
    مهارت های آشتی کردن
    مهارت های حل این مشکل
    به تناسب عاطفی و احساساتی تر بودن زنان خوب زنان بیشتر از قهر استفاده میکنن
    علت قهر فکر میکنم خانمها بیشتر موقعی که یه خواسته از شوهرشون داشته باشن و شوهرشون اون خواسته رو انجام نده.....آقایون اگر قهر بکنن بیشتر موقعی که حرفی بشنون که دلشون بشکنه
    ظهورش در خانمها بیشتر کم صحبت کردن و در آقایان ترک خانه هست بنظرم

17. صلوات ها 5

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

سلام ...
    نمیدونم قهر کردن رو دیگران کجا ازش استفاده میکنند ...
    ولی من خودم زمانهایی قهر میکنم که یکی که ازش خیلی انتظار داشتم ... من رو درک نکرده ...

معمولا سعی میکنم در درون روابطم با هیچ کس قهر نکنم و هر کسی رو باهاش در بعد خاص خودش صحبت کنم ولی وقتی میخوام به کسی بفهومنم که منو درک نمیکنی باهاش قهر میکنم .
    طریقه آشتی کردن ... خوب کمی سخته .

به نظرم مهمترین قسمت قضیه این هستش که به طرفت بفهمونی که احساساتم رو درک نکرده . اشتباهاش چی بوده ... چه انتظاری ازش داشتم و برای چی باهاش قهر کردم ...
    معمولا دو روز یا سه روز قهر میکنم .... بعدش روز چهارم انگار نه انگار ... خیلی خودمونی باهاش حرف میزنم .

ولی گفتم ... من با دوستهای صمیمیم قهر میکنم ... اونهایی که واقعا برام ارزش قائل هستند یا من براشون ارزش قائلم .

و با آدمهایی که باهاشون روابط معمولی دارم هر چقدر هم که بد باشند ... در درون رنج باهاشون برخورد میکنم .... روابطم رو مثلا خیلی خیلی کم میکنم ... تا جایی که بتونم روابطم رو قطع نمیکنم .

19. صلوات ها 8

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,400
    حضور
    77 روز 1 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6568

سلام ...
    به نظرم قهر کردن توی خانمها بیشتره تا آقایون...
    دلیلشم مشخصه تا اونوقت خونه باباشون بودن هرچی میخواستن نه نمی شنیدن و انتظار یه زندگی رمانتیک و عاشقانه رو داشتن ولی الان که با واقعیت زندگی آشنا شدن و میفهمن همیشه م همه چیز به میل و مطابق خواسته شون نیست قهر میکنن...
    به نظرم آقایون وقتی قهر میکنن که حسابی بهشون بربخوره ولی خانما ممکنه سر هر چیز کوچیکی قهر کنن!
    اینکه چیکار کنیم قهر ومسلما دعوای پشت سرش کمتر بشه شاید راه حلش این باشه که توقعاتمونو کم کنیم و وقتی م پیش اومد غرور رو بزاریم کنار ...
    کسی که میدونه اشتباه کرده خطاشو بپذیره و عذرخواهی کنه و درصدد جبرانش بربیاد...
    با پاپیش گذاشتن برای آشتی ثابت میکنه اون رابطه بیشتر از غرورش واسش اهمیت داره ...
    ولی کلا باید زودرنجی مونو کم کنیم... صبور باشیم... تحمل نه شنیدن رو داشته باشیم ...و انتظار نداشته باشیم همیشه به چیزایی که میخوایمم برسیم ... باانصاف باشیم و در آخر جرات وجسارت پذیرفتن خطا و عذرخواهی رو داشته باشیم...

ویرایش توسط ترگل : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷ در ساعت ۰۸:۳۵

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری