صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روحانیت برای حل مشکلات ازدواج چه اقدام عملی کرده؟؟؟

نوشته
    65
    حضور
    2 روز 6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    163

روحانیت برای حل مشکلات ازدواج چه اقدام عملی کرده؟؟؟

.با سلام
    زمان پیامبر (ص) و ائمه (ع) اگه یه نفر می گفت مشکل ازدواج دارم ، اون بزرگواران مشکل شو حل می کردن. چه با دادن پول (حتی از بیت المال مثل اون جوونی که پیش حضرت علی (ع) اعتراف به گناه خودش کرد) و چه معرفی فرد مناسب برای ازدواج و ...
    تو برخی سایت ها دیدم که وقتی فردی از مشکلات ازدواج و به گناه افتادن به خاطر عدم امکان ازدواج می گه ، در جوابش کارشناسان دینی می گن بر شما واجبه که ازدواج کنی (یه طوری که انگار طرف مخالف ازدواجه ).
    سوال اینه که اکنون که روحانیت (یا به بیان دیگه حوزه علمیه) نماینده پیامبر (ص) و ائمه (ع) و جانشین اونا بین مردم هستن . برای حل مشکلات جوانان ، خصوصا در شرایط فعلی چه اقدام عملی کردن (به جای فقط حرف و نصیحت و...)؟
    بارها گفت محمد که علی جان من است هم به جان علی و جان محمد صلوات

سامانه یادآوری پرداخت خمس

سایت هدیه صلوات ، ثبت حاجت و آرامگاه مجازی+اپلیکشن موبایل آن

2. صلوات ها 11

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 15 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام خدمت شما برادر بزرگوار
    در پاسخ به اين سؤال توجه شما را به نكات زير جلب مي كنيم:
    1- وقتي احاديث و آيات را بررسي مي كنيم مي بينيم كه معصوم براي مديريت شهوت راه حل ها مختلفي ارائه دادند:
    ترغيب مؤمنان به تزويج جوانان مجرد،
    سخت نگرفتن شرايط براي خواستگاري كه اهل كار است و با ايمان است( داستان حضرت شعيب و موسي)،
    تشويق به عفاف (شنيداري، ديداري، تخيلي و..) براي كساني كه شرايط ازدواج و دادن نفقه و تهيه مسكن و...را ندارند.
    پيامبر به جوانان مجردي كه شرايط ازدواج را نداشتند مي فرمود روزه بگيريد.
    تعزير و حدود براي كساني كه مرتكب آلودگي جنسي (خودارضايي، زنا، لواط و...) مي شوند
    كمك مالي از بيت المال براي ازدواج
    تشويق به عفاف براي كسب ثواب بسيار زياد (اجر شهيد، همانند شدن به فرشتكان مقرب و...)
    بلند گذاشتن موها
    ازدواج آسان و تأكيد بر همتايي و دينداري و اخلاق نه مال و جمال
    واسطه ازدواج شدن
    و....

2- شرايط بيت المال در زمان هاي مختلف فرق مي كرده است و از شيوه هاي مختلفي كه بالا بيان شد مشخص مي شود كه هميشه مقدور نبوده كه ائمه به افراد براي ازدواج كمك مالي كنند.

3- بزرگوار! حوزه علميه مانند دانشگاه محيط آموزشي و پژوهشي است نه محيط اجرايي. حوزه علميه با توجه به اين كه بودجه دولتي دريافت نمي كند براي اداره اساتيد، ترميم محيط هاي آموزشي و مدارس قديمي و ساخت مراكز جديد مشكل مالي دارد. در حالي كه بايد به موازات رشد دانشگاه هاي مختلف دولتي، پيام نور، آزاد و...حوزه هاي علميه خواهران و برادران در شهرهاي مختلف داشته باشيم. در شرايط فعلي حكومت اسلامي وظيفه دارد از نظر بينادي و كاربردي نسبت به مسأله ازدواج و سامان بخشيدن به آن در كنار خيران، والدين، واسطه ها و... اقدام كنند.

4- اغلب قريب به اتفاق طلاب كه شهريه ناچيزي دريافت مي كنند با ازدواج آسان و روشمندشان، الگوي خوبي را بت شكني رسومات خودساخته ازدواج هستند ولي متأسفانه افراد اندكي ايشان را الگو قرار مي دهند.

5- روحانيون و طلاب نسبت به اقشار ديگر جامعه بيشتر واسطه ازدواج جواناني مي شوند كه مورد شناخت نسبي آنها هستند. برخي از جوانان با دوري كردن از روحانيون انتظار دارند آنها برايشان در دانشگاه يا محل زندگي واسطه ازدواج شوند. در حالي كه كسي كه مي خواهد واسطه شود وقتي وساطتش اثر بخش تر است كه با شناخت نسبي كه از طرف دارد او را معرفي كند. البته اين به معناي اين نيست كه بگوييم جاي كار كردن نيست و نبايد ديگر در اين حوزه تلاشي بكنند.

6- بسياري از كتاب ها و نرم افزارهاي موجود در بازار محصول تلاش علمي و سخنراني هاي روحانيوني است كه خود در زمينه ازدواج و مشاوره زحمات زيادي كشيده اند و با نقد عملكرد دولت و تشويق دولت و والدين تلاش كرده اند به ازدواج سامان دهند برخي از اين كتاب ها و نرم افزارها را در نرم افزار كتاب درماني كه محصول اين سايت است آورده ايم. آيت الله اميني درباره ازدواج كتاب هاي متعددي نوشته اند و در سايت ايشان موجود است. ايشان بارها و بارها مانند پدري دلسوز به دولت و خانواده ها راهكارهايي براي ازدواج ارائه مي دادند و در نماز جمعه سلسه مباحثي دربارهز ازدواج داشتند. بعد از اقامه نماز جماعت هم در محراب مي نشستند تا جواناني كه از ايشان سؤال دارند راحت از ايشان كمك فكري بگيرند.
    7- طلاب و روحانيون هم مانند شما جواناني هستند كه در همين جامعه زندگي مي كنند اگر توصيه اي مي كنند متكي به تجارب و اطلاعات ديني آنها است اين گونه نيست كه از درد و رنج جوانان مجرد بي خبر باشند.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ در ساعت ۲۲:۵۰
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 12

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    6- بسياري از كتاب ها و نرم افزارهاي موجود در بازار محصول تلاش علمي و سخنراني هاي روحانيوني است كه خود در زمينه ازدواج و مشاوره زحمات زيادي كشيده اند
    نمونه سخنراني ها مرتبط با ازدواج
    ازدواج آسان فرزندان رهبري و عقدهاي ايشان با مهريه كم و مجموعه توصيه هاي تربيتي به جوانان و والدين ( كتاب مطلع عشق)
    برنامه گلبرگ استاد دهنوي و عباسي
    برنامه هاي راديويي كارشناسان مذهبي
    جوانان و انتخاب همسر، علي اكبر مظاهري
    همسرگزيني، ابراهيم اميني
    نرم افزار خانواده استاد قرائتي
    نرم افزار خانواده استاد آيت الله مظاهري
    نرم افزار آيين زندگي استاد عوامي
    سايت مشاوره ازدواج استاد كريمي
    مشاوره هاي ازدواج مكتوب و تلفني و آنلاين و آفلاين رايگان مركز ملي پاسخگويي به سؤالات ديني
    مشاوره هاي مكتوب سايت انديشه قم و سايت نهاد رهبري
    و...

9. صلوات ها 7

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadhosain نمایش پست ها
    سوال اینه که اکنون که روحانیت (یا به بیان دیگه حوزه علمیه) نماینده پیامبر (ص) و ائمه (ع) و جانشین اونا بین مردم هستن . برای حل مشکلات جوانان ، خصوصا در شرایط فعلی چه اقدام عملی کردن (به جای فقط حرف و نصیحت و...)؟
    سلام.
    خوب در جامعه فعلی چه توقعی ازشون میشه داشت؟
    تنها کاری که میتونن بکنن به نظر من سخنرانی و آگاه کردن مردمه و واسطه گری.
    که اکثر روحانیونی که حداقل من دور و بر خودم میشناسم این دوتا کار رو انجام میدن.
    در شرايط فعلي حكومت اسلامي وظيفه دارد از نظر بينادي و كاربردي نسبت به مسأله ازدواج و سامان بخشيدن به آن در كنار خيران، والدين، واسطه ها و... اقدام كنند.
    ما که جز راه انداختن سایت همسرگزینی تبیان، اونم در شرایطی که قابل پذیرش نیست برای خیلیها، تازه اونم فقط در تهران اقدام دیگه ای برای تسهیل امر ازدواج و واسطه گری و اینها ندیدیم...
    آيت الله اميني درباره ازدواج كتاب هاي متعددي نوشته اند و در سايت ايشان موجود است.
    آیت الله مکارم هم کتابهای مفیدی در خصوص ازدواج و شهوت نوشتن و در سایت ایشون قابل دسترس هست.کتابهای آیت الله امینی هم در سایت آیت الله مکارم هست
    طلاب و روحانيون هم مانند شما جواناني هستند كه در همين جامعه زندگي مي كنند اگر توصيه اي مي كنند متكي به تجارب و اطلاعات ديني آنها است اين گونه نيست كه از درد و رنج جوانان مجرد بي خبر باشند.
    پدر منم هروقت که من از جور نشدن ازدواج گله میکنم میگه پسر دوستش که طلبه هست هنوز نتونسته ازدواج کنه چه برسه به تو

11. صلوات ها 3

علاقه
    معارف قرآن
    نوشته
    1,420
    حضور
    130 روز 16 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    31
    آپلود
    0
    گالری
    29
    صلوات
    23607

دوستان عزیز

سلام و عرض ادب

موضوع تاپیک میزان بودجه حوزه های علمیه نیست

در ضمن حوزه های علمیه هیچ ردیف بودجه ای در ردیف های بودجه دولتی ندارد و اگر رقمی هم از دولت به نهادهای حوزوی تعلق می گیرد به عنوان هدیه است

مراجع معظم از دولتی شدن حوزه ها به دلایل فراوان پرهیز دارند

آمار و استناداتی که در مورد تعلق بودجه های کلان دولتی به حوزه های علمیه نقل می شود غیر کارشناسی شده و دارای سند و منبع معتبری نیستند

بنابر این خارج از موضوع تاپیک بحث نفرمایید در غیر این صورت با آیدی های متخلف برخورد خواهیم کرد

موفق باشید

13. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

قم به عنوان مركز علمي تشيع است شما برويد ببينيد چه قدر محيط آموزشي طلاب نسبت به قبل از انقلاب توسعه پيدا كرده است با توجه به اين همه سالي كه از پيروزي انقلاب گذشته است و افزايش طلاب.
    كتابخانه حوزه عليمه قم آيا در در خور يك مركز علمي و ديني قوي است؟
    يكي از طلاب كه پدرش استاد دانشگاه بود و وهابي مي گفت وقتي به ايران آمدم تصورم اين بود كه قم مانند الازهر است ولي متأسفانه فضاي آموزشي و كتب زيادي نداريم
    ......
    بزرگواران
    درصد روحانيوني كه در كارهاي دولتي مشغول هستند چه قدر است؟
    يعني روحانيوني كه بتوانند اقدامات اجرايي براي ازدواج انجام دهند؟
    چند نماينده روحاني داريم؟
    چند وزير روحاني داريم؟
    اين كه دوستمان فرمودند بودجه حوزه تو جيب آقا زاده ها مي رود مگر بودجه حوزه ارتباطي با آقا زاده ها دارد؟
    آقا زاده هايي كه به حوزه مرتبط مي شوند اهل كار علمي هستند.
    كار علمي هم اين روزها با فقر مالي عجين است
    در رزوگاران قديم به مقالات علمي پژوهشي هزينه مي دانند امروز مي شنويم كه مثلا فصلنامه روان شناسي و دين از نويسنده مقاله پول هم مي گيرند.
    بنده خودم سال 91 مقاله اي نوشته ام هنوز كه هنوز است در فصلنامه بينات در صف قرار داد دو كتاب نوشته ام براي دو مركز مختلف كه هنوز بعد دو سه سال نتوانسته اند حق التاليفي به من بدهند

به هر حال موضوع بحث الان اين است كه روحانيون براي ازدواج جوانان چه كرده اند

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ در ساعت ۲۳:۰۳

15. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

اعتراض به روحانيون
    گاهي افرادي به عملكرد روحانيون ايراد مي گيرند كه مثلا مساجد خلوت است به اين دليل و اين دليل و...
    ولي بزرگواران شما در شهرهاي بزرگ برويد سراغ مساجدي كه روحاني با سواد و فعالي دارد و هيأت امناي با سليقه و جوانان پر شوري دارد. در برخي از شهرهاي بزرگ از اين مساجد كم داريم ولي داريم.
    ايراد گرفتن از ديگران راحت است ولي من و شما چه قدر زير پر و بال اين مساجد فعال را مي گيريم؟
    چند بار به اين مساجد مي رويد؟
    با وجه به زحماتي كه اين بزرگواران در طول سال مي كشند و مساجد را از هر جهت تقويت مي كنند به نظرتان مي توان به آنها ايراد گرفت؟
    يا بايد به خودمان ايراد بگيريم كه سهم كمي در رونق فعاليت هاي فرهنگي اين مراكز داريم. اگر يك روحاني با حمايت مردم تقويت نشود چه قدر مي تواند كار كنند؟
    به نظرم كسي مي تواند نقد منصفانه كند كه از دور دستي به آتش نداشته باشد مانند كسي نباشد كه به روحاني مسجد محلشان هزار ايراد مي گرفت بعد متوجه شدم يك بار هم نماز جماعت نرفته!!

17. صلوات ها 5

زینبیون آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش مدیریت و نرم افزار

علاقه
    اللهم ارزقنا توفیق الشهادة فی سبیلکــــ
    نوشته
    754
    حضور
    42 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    2977

به هر حال موضوع بحث الان اين است كه روحانيون براي ازدواج جوانان چه كرده اند
    با سلام
    این حدیث خیلی زیباست استاد گرامی

كُلُكُّم راعٍ و كُلُكُّم مَسؤولٌ عَن رَعِيَتِهِ

چطور است کسانی که در این تاپیک می آیند
    نمونه ای از کارهایی که برای رفع مشکل ازدواج جوانان انجام داده اند را بیان کنند
    چون همه ما مسئولیم مجردها را مزدوج کنیم
    زن و مرد، مجرد و متاهل، روحانی و غیر روحانی موظفیم قدم برداریم اگر برنداریم مسئولیم

خب من از خودم شروع میکنم
    تعداد دختران و پسرانی که به هم معرفی کرده ام و واسطه امر خیرشان شده ام آنقدر است که خودم تعدادشان را نمی توانم حساب کنم
    طوری که برخی می ایند و حضوری میگویند من فلان مدل آدم میخواهم موردی بود به من معرفی کن
    من خودم متاهل نیستم اما معرفی میکنم ، پیگیری میکنم، تشویق میکنم برای رفتن به خواستگاری و محاسنشان را مطرح می کنم، سعی میکنم هر کس را به هم کفو خود معرفی کنم، گاهی موردی در ذهنم نیست برای کسی معرفی کنم، میگویم تلفنتان را بدهید بررسی کنم تا بهترین مورد مطابق با شرایط شما را به شما معرفی کنم بعد میروم منزل از لیست دوستان خودم، یا آشنایان و فامیل و همسایه معرفی میکنم

حالا دوست دارم بدانم آن هایی که میگویند دیگران چه کار کرده اند خودشان دقیقا چه کارهایی برای رفع مشکل ازدواج جوانان کرده اند؟
    مثلا همین استارتر محترم و گرامی

ما نمیخواهیم خودمان روشمان را تغییر دهیم بعد میخواهیم زندگیمان گل و بلبل شود
    خب نمی شود دیگر

حضرت امیر علیه السلام:
    شرم از خداوند بسیاری از گناهان را پاک می کند
    غررالحکم و دررالکلم ،ح 1548

کانال حفظ قرآن + مشاوره رایگان حفظ ( کلیک)

19. صلوات ها 7

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط زینبیون نمایش پست ها
    حالا دوست دارم بدانم آن هایی که میگویند دیگران چه کار کرده اند خودشان دقیقا چه کارهایی برای رفع مشکل ازدواج جوانان کرده اند؟
    مثلا همین استارتر محترم و گرامی
    خب ايراد اصلي ما همين است
    وقتي در فاميل گفتگو مي شود همه مي گويند ايراني ها خيلي عقب هستند و خارجي ها پيشرفت زيادي كرده اند
    بنده مي گويم ايراني ها جنيان كه نيستند
    من، برادرم، تو، او و....مي شويم ايرانيان
    اگر همه به هم نگاه كنند كه اتفاقي نمي افتد
    بله نقد كردن جاي خود
    كار خواستن و حساب كشي از وكلاي ملت به جاي خود
    ولي من و شما تا حالا چه كرده ايم؟

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)