حجاب مدرن

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حجاب مدرن

سلـام

بـه نظـرتون حـجابی که جدیدا به اسـم حجـاب مـدرن تو فضـای مجـازی داره تبلیغ میشه حجـاب کاملـه ؟

یـا اصلـا مـیشـه اسـم حجـاب روش گذاشت؟
جواب بدین ممنون میشم

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

عشق حجاب;755963 نوشت:
سلـام

بـه نظـرتون حـجابی که جدیدا به اسـم حجـاب مـدرن تو فضـای مجـازی داره تبلیغ میشه حجـاب کاملـه ؟

یـا اصلـا مـیشـه اسـم حجـاب روش گذاشت؟
جواب بدین ممنون میشم

با عرض سلام و احترام

منظور شما از حجاب مدرن روشن نیست اما اگر مطابق شرع مقدس و موازین حجاب باشد ، مانعی ندارد.

در پناه حضرت حق باشید[/]

با سلام و عرض ادب خدمت پرسشگر محترم

معنای لغوی حجاب به پرده یا حائلی اطلاق می‌شود که وظیفه‌اش پوشاندن و محفوظ نگه داشتن است و در عرف جامعه ما، به طور خاص، به پوشش کامل اسلامی گفته می‌شود. بسیاری از ما با شنیدن این کلمه بی‌اختیار یک خانم چادری را به ذهن می‌آوریم که تنها نمود ظاهری حجاب است. اما آیا تعریف این واژه به همین جا ختم می‌شود؟ آیا می‌توان پوشش چادر و یا نفس «پوشیده بودن» را مطلق حجاب به حساب آورد؟
چندین آیه در قرآن به موضوع حجاب اشاره دارند که یکی از مهمترین آنها آیات 30 و 31 سوره نور است. ظرافت موجود در این آیات آن جاست که قبل از پرداختن به بحث «پوشش»، از حرمت و حفظ «نگاه» سخن به میان می‌آورد؛ و تاکید قرآن چنان است که روی صحبت اول به آقایان و پس از آن به خانمها برمی‌گردد. شاید به این دلیل که اهمیت این موضوع در آقایان بیشتر از خانمها باشد.خیلی از ما فراموش کرده‌ایم که حجاب به غیر از نوع پوشش – فارغ از بحثهای مرتبط با آن- مراتب دیگر هم دارد و این مراتب دیگر، در بسیاری از موارد مقدم بر نوع پوشش هستند یا حداقل به عنوانپیش زمینه آن محسوب می‌شوند.
خانواده‌ها و مربیان و دست اندرکاران امر تمام تمرکز خود را تنها صرف ظاهر کرده‌اند. هر جا که بحث حجاب پیش آمده از چادر گفته‌اند و از کیفیت پوشش و باید و نبایدهایی که اگر عمق مسئله حجاب پیش از این شکافته می‌شد، نیازی به تکرار و تذکر بیش از حد نداشت. و مهمتر از آن این که انگشت اشاره این نصایح و تذکرات فقط و فقط دختران هستند، به حدی که تصور می شود اسلام ما هیچ توصیه و سفارشی برای آقایان نداشته و ندارد!

با تشکر

سلام. من قبلا تصويرى از حجاب مدرن گذاشته بودم ولى مورد قبول واقع نشد, اگر کلمه ى حجاب مدرن رو سرچ کنيد عکس هاى اين نوع حجاب رو مى بينيد

سلام.
بنظرم حجاب مدرن، سَبُک هست و اون سنگینی و وقاری که توی حجاب برتر و چادری هست، توی حجاب مدرن، اصلاً نیست.

سلام علیکم
مگه حجاب یک شعار اسلامی نیست:Moteajeb!:
البته عذر می خواهم
حجاب به معنای وسیع کلمه قبل از اسلام هم بود
نه
منظورم حجاب مصطلح شرعی به عنوان یک واجب شرعی بخصوص برای خواهران است....
تا جایی که بنده مطلع هستم هنوز دیدگاه اسلام نسبت به حجاب به مناسبت تغییر زمان عوض نشده
یعنی هیچ یک از فقهاء فتوی به تغییر مفهوم حجاب (نه به وسعت آن و نه به تضییق کردن آن ) ندادند....
به نظر من اضافه کردن پسوندهایی چون حجاب مدرن, حجاب ایرانی , و... نه تنها بی فایده هست که گاهی توهم تایید شرعی و اسلامی رو هم برای مخاطبان خواهد داشت.
حجاب به معنای پوشش بدن منهای گردی صورت و دست ها تا مچ اگر خالی از هرگونه آرایش باشند, هیچ تغییری نکرده است...
آرایش هم هر امری عرفی است که معمولا موجب جلب نظر نامحرم میشه
که حتی می تونه شامل نفس حجاب هم باشد... چادرهایی پر زرق و برق یا طرحدار یا رنگارنگ...

حجاب + سادگی +عفاف+حیا+وقار+طرز برخورد با نامحرم+عدم ارایش = حجاب واقعی

.

حجاب صرفا یه پوشش ظاهری نیست==> باطن هم باید محجوب شود

.

معیار حجاب این هست که کم تر جلب توجه کند و مسلما هر چه ساده تر باشد به این میزان به معیار نزدیک بوده و کمتر جلب توجه خواهد کرد

.

پس مجاز نیستیم هر پوششی رو و هر مد رنگارنگ و فلان رو بعنوان حجاب واقعی قبول کنیم

[="Tahoma"][="Black"]

عشق حجاب;758487 نوشت:
سلام. من قبلا تصويرى از حجاب مدرن گذاشته بودم ولى مورد قبول واقع نشد, اگر کلمه ى حجاب مدرن رو سرچ کنيد عکس هاى اين نوع حجاب رو مى بينيد

عرض سلام و احترام

لطفا آدرس تصویر یا تصاویر حجاب مد نظرتان را با پیام خصوصی برام بفرستید تا بهتر متوجه منظور شما شوم .

در پناه حضرت حق باشید[/]

سجاد;758706 نوشت:
عرض سلام و احترام

لطفا آدرس تصویر یا تصاویر حجاب مد نظرتان را با پیام خصوصی برام بفرستید تا بهتر متوجه منظور شما شوم .

در پناه حضرت حق باشید

با عرض سلام و احترام مجدد

در بسیاری از این حجاب ها که حجاب مدرن معرفی می شوند حتی حداقل های حجاب شرعی نیز رعایت نشده است.

در برخی از آنها از شلوار کوتاه استفاده شده و کف پا و بالاتر از مچ پا و بالاتر از مچ دست مشخص است ....

در برخی از آنها از رنگ ها و طرح هایی استفاده شده است که قطعا موجب جلب توجه است ...

در برخی از آنها .....

به هر حال حدود اسلامی حجاب و عفاف مشخص است که متأسفانه در حجاب های نوینی که توسط برخی رسانه ها معرفی می شود، کمتر به آن توجه می شود.

در پناه حضرت حق باشید

سلام

یکی از دلایل برخورد سلیقه ای یا مسامحه در رعایت حجاب عدم اطلاع درست از فلسفه این قانونه!

موضوع قفل شده است