براي چه به اسك دين مي آييد؟؟؟ --تازه واردها--

تب‌های اولیه

482 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
براي چه به اسك دين مي آييد؟؟؟ --تازه واردها--

با سلام

از متن تايپك سوال مشخص است و نيازي به توضيح نيست

همه دوستان ازادند تا فلسفه امدنشان به سايت را بگوييند و حضور خود در سايت را بيان كنند

شايد دوستان با نظرات متفاوتي در اسك دين حضور دارند و برخي هستند كه روزانه چندين ساعت در سايت فعاليت دارند

خوب است كه دوستان نظرات خود را براي حضور و مشاركت در سايت اعلام كنند

به نظر

مطالب خوبي خواهيم داشت

منتظريم

يا علي

سلام
من نوروز با اسک دین آشنا شدم اون هم برای یه نوشتن یه تحقیق
ولی الان شده بزرگترین فعالیتم
محاله هر روز بهش سر نزنم
خیلی از سوالاتم اینجا حل شد و با دوستان زیادی آشنا شدم که الان با هم صمیمی هستیم
پیدا کردن مطالب متنوع و دیدن دیدگاه های مختلف از ویژگی های بارز اسک دینه

من یک بحث مفصل در مورد ولایت فقیه با یکی داشتم و چند تا از سوالاتش رو نتونستم جواب بدم ...تو اسک قرآن مطرح کردم،سرکار گل نرگس اینجا رو معرفی کردند و گفتند می تونید جوابتون رو بگیرید...اتفاقا اگر یادم باشه جناب طاها و صدیق جوابای خوبی هم دادند که خیلی استفاده کردم
بعد کم کم بیشتر اومدم و عضو گروه مهدی یاران شدم و روز به روز ساعت حضورم بیشتر شد و تا الان که در خدمت شمام
اینجا رو بر خلاف اون اوایل که اومدم خیلی دوست دارم...
از تمام انجمن هایی که تا الان مدیر یا عضو بودم بیشتر:khandeh!:

با سلام
من از طریق سید محمد رضا طباطبای ( سایت: مسیح را دوست دارم اما چرا مسیحی نیستم)آشنا شدم
تحقیق در مورد ادیان میکردم و در سایتهای مختلف برای دوستانی که به دنبال حقانیت و روشنگری بودند
مطلب میگذشتم !خوب این جا که آمدم !دیدم محیط صمیمی و پاسخگو به سوالات !این شد که الان در خدمات بزرگوارانم .
و خوش حالم که اینجا هر روز به دانستهام اضافه میشود!!

با سلام

دوستان اظهار نظري در مورد امدنشان با اسك دين نكردند!!!!

بزرگواراني كه مشاهده تايپك كردند

شايد بهتر باشه سوال را يكم توضيح بدم:

شايد به نظر بعضيا اسك دين براي سركرمي باشه كه وقتي خسته از كارهاي روزمره زندگي هستند تو فضاي سايبر كه مي ايند به اسك دين هم سري مي زنند و احوال پرسي از دوستان دنياي مجازي

برخي ميگن مي اييم اسك دين براي اوقات فراغت است

بعضي شايد نظرشون اين باشه كه دنبال پاسخ هايي براي سوالت ديني خود باشند

برخي احساس وظيفه مي كنند كه در اين دنياي مجازي به درد كساني كه سوالاتي در رشته تخصصي ايشان دارند كمك كاري برايشان باشند حال در هر زمينه اي اعتقادي و احكام و اخلاق و مشاوره و....

برخي تحقيقات ديني خود را براي استفاده ديگران از محيط اسك دين معرفي مي كنند

برخي فقط براي مناظره مي ايند و بحث و....

حالا دوستان نمي خواهند از امدنشان به اسك دين بگويند؟؟؟

[="navy"]سلام.[/]
[="blue"]من از طریق یه دوست با اسک دین آشنا شدم.و از همون روزهای اول فضای متفاوت اون رو پسندیدم و علی رغم مشغله ای که دارم نمیتونم ازش بگذرم.[/][="purple"]خب اینجا مدیران وکارشناسان حتما به خاطر تعهداتشون حضور دارند و به این اوقات فراقت نمیگن. ولی بیشتر کاربران (که البته فضای سایبر ایجاب میکنه) در اوقات فراقتشون به این سایت سر میزنن[/].
[="indigo"]البته این اصلا به این معنا نیست که به خاطر تفنن به اینجا بیان، بلکه در عین فراقت از کارهای روزمره، از اینجا اطلاعات مفید کسب میکنن و اگه تواناییش رو داشته باشن به سوالات هم جواب میدن چرا که زکات علم یاد دادنه.[/]

با سلام
مطالب پایین که در تاپیک "پاتوق اسک دینی ها ..." مطرح شد ، بهانه ی ایجاد این تاپیک بود ، آوردن اون مطالب در اینجا خالی از فایده نیست :

مدیر سایت نوشت:
با سلام به همكار خوب و گرامي سر كار مريم بزرگوار
مهمتر از هر چيزي را تحصيل و آموختن بدانيد و توصيه بنده به همه دوستان اولويت تحصيل و آموختن است .
اميدوارم كه مريم بزرگوار در تمام امتحانات مادي و معنوي سر بلند باشند .
البته فرمايش ايشان به معناي اين نيست كه در اين مدت اصلا به سايت و همكارانشان سر نميزنند بلكه ممكنه كمتر بيان . ان شا الله پس از امتحانات باز به سايت خودشان به صورت فعال بر خواهند گشت .

seyedziya نوشت:
با عرض سلام و احترام:Gol:
جناب مدیر به تاپیک خودتون خوش اومدین ، قلم زیبایی دارین
همینطور به دوستان بزرگوار دیگه هم خوشامد می گم
من هم با این صحبت شما موافقم ، به نظرم در بین گزینه ها برای اوقات فراغت ، فعالیت در اسک دین بهترین گزینه هاست ، خود من تا قبل از این نوع فعالیت ها ، خیلی از اوقات استراحتم به لغو می گذشت (برنامه های معمولی تلویزیون و ...) که الان هم بهره ای ازشون ندارم ، ولی الان خیلی از اوقات استراحتم رو در اینجا می گذرونم ، هم از مطالب دوستان استفاده می کنم و هم بخشی از مطالبی که برای خودم مفید بوده و بعضی از دغدغه هام رو با دوستان در میون می ذارم ، که از این لحاظ خدا رو شاکرم ، انشاالله برای همه ی ما وقتی که در اینجا می ذاریم در زمره ی باقیات صالحات باشه و مقبول درگاه احدیت قرار بگیره. اما یه نکته که نباید مغفول واقع بشه اینکه فعالیت در اینجا نباید اولویت های مهمتر رو تحت الشعاع قرار بده...

طاها نوشت:
[=arial]با سلام

سيد عزيز كم لطفي مي فرماييد

اين همه امكانات و سرمايه گذاري و ........فقط براي اوقات فراغت؟؟؟

فكر كنم ميشه براي خيلي از كارهاي ضروري هم به اسك دين مراجعه كرد

شايد شما تو جريان كارها نباشيد ولي به نظر همين سايت مشكل جدي خيلي از جوانان را حل كرده كه البته مدتي مهمان ما بودند و رفتند حال به هر دليل

به نظر مي شود ازاين همه امكانات و سرمايه گذاري استفاده هاي بيشتر و بهتري كرد

وقتي كه سايت هاي مخالفي چون ......يراي از كار انداختن اسك دين برنامه دارند و حضور اسك دين را در فضاي سايبر رقيب جدي براي خود مي دانند

وقتي هركسي وارد فضاي اسك دين مي شود خود يا ناخود اگاه از فضاي و جو سالم و علمي ان صحبت مي كند

وقتي با بودن كارشناسان و همكاران علمي چون شما بزرگواران اسك دين در صدد تحكيم پايه هاي معرفتي و مباني ديني بچه شيعه هاست

و از طرفي محيطي سالم براي مناظرات در سطوح بالاي علمي است

البته اين ها به معناي چشم پوشي از كاستيها و ضعف ها نيست كه انها هم بايد با سعي و تلاش مضاعف ان شاء الله برطرف شود

با اين همه محدود كردن اسك دين براي اوقات فراغت به نظر كمي كم لطفي است

دوستان براي اينجا براي فراغت نمي ايند و نبايد بيايند هرچند ---به قول يركار مريم --- تفريحات سالم در كنار مباحث علمي و پيشرفت هاي ديني اشكال ندارد ولي رسالت اصلي ما نبايد فراموش شود

بنده در تمام مباحث و پيام ها و.....با تمام كاربران و همه دوستان بارها بيان كرده ام كه امروز وظبفه ما مجهز شدن به مباحث علمي و تحكيم پايه هاي معرفتي و مباني ديني خود با برهان و استدلال است

حال در اين بين القاء كردن اين مطلب كه دوستان براي اوقات فراغت به اسك دين بيايند كمي نا انصافي است

بهتر است دوستان هم نظرات شان را در اين مورد بفرمايند

seyedziya نوشت:
با سلام
جناب طاها همونطور که از سیاق کلام بنده و قرینه های کلام روشنه ، منظور بنده از اوقات فراغت ، اوقات فراغت شخص از اموری مثل کار حرفه ای خودشه (مثلا فراغت یه دانشجو از اموری مثل دروس خودش) ،ممکنه این اوقات فراغت به لغو بگذره و یا حتی به کارایی شریفتر از اموری مثل کار حرفه ای شخص ، وقتی حقیر می گم "به نظرم از بین گزینه ها برای اوقات فراغت ، فعالیت در اسک دین بهترین گزینه هاست..." ، ناظر به یه همچین چیزیه...

(حالا چرا این تاپیک تو بخش مسائل کلامی جدید ایجاد شده بود؟:Gig:)

seyedziya;25352 نوشت:
(حالا چرا این تاپیک تو بخش مسائل کلامی جدید ایجاد شده بود

با سلام

سيد بزرگوار باني خيري شديد براي اظهار نظر دوستان

خوب شما هم نظرتون را فرموديد اشكالي نداره اينجا بيشتر توضيح دادين

منتظر نظرات دوستان هستيم

يا علي

..........................بسم الله

در ضمن جايي بهتر از اينجا براي طرح پيدا نكردم !!!

سلام من از طریق سایت پرس و جو با این سایت آشنا شدم اولش کنجکاوی و بعدش مثبت بودن بحث بچه ها مرا وادار کرد که بیشتر روزها به این جا سر بزنم در ضمن دوستان خوبی هم پیدا کردم و جواب سئوالاتم رو از شما می گیرم و مهمتر از همه می فهمم که دغدغه ی جوان امروز چیه آخه کار من در ارتباط با جوانانه باید بدونم درون اونها چی میگذره .

*حنانه*, entezar, goleleila, pantea,, seyedziya, sosme*, منیب, محمد, محب الاولیا, مدیر اجرایی, مدیر سایت, گل مریم, گل نرگس, آبی, حبیب الله, ریحانه71, غلامعلی نوری *

با سلام

دوستان نمي خواهند بگويند براي چه به اسك دين مي ايند؟؟

پست 5 را هم اگر مطالعه فرماييد بد نيست

طاها;25519 نوشت:
*حنانه*, entezar, goleleila, pantea,, seyedziya, sosme*, منیب, محمد, محب الاولیا, مدیر اجرایی, مدیر سایت, گل مریم, گل نرگس, آبی, حبیب الله, ریحانه71, غلامعلی نوری *

با سلام

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام

از اونجايي که اسم من در بين اسامي بالا نيست من نمي تونم جوابي بنويسم!!! :grye::Ghamgin:

باتشکر - ياعلي

سلام
استاد طاها برخی از دوستان انگیزه هاشون مشخصه نیازی به بیان نیست.

با سلام
فکر کنم هدف بنده به کلی با تمام اعضا فرق کند،راستش من بطور کاملا تصادفی با این سایت آشنا شدم
فقط زورتان به ما ضعفا می رسد،از بزرگان سایت(:hajaagha:) هم سوالی بفرمایید،ما حالا حالا ها تک ستاره ایم:koodak:

نقل
نوشته اصلی توسط : طاها

*حنانه*, entezar, goleleila, pantea,, seyedziya, sosme*, منیب, محمد, محب الاولیا, مدیر اجرایی, مدیر سایت, گل مریم, گل نرگس, آبی, حبیب الله, ریحانه71,[="Red"] غلامعلی نوری *[/]

با سلام

[="Tahoma"][="Purple"]با سلام [/]

[="DarkRed"] دشت هایی چه فراخ
كوههايي چه بلند !
در گلستانه چه بوي علفي مي آمد !
من در اين آبادي، پي چيزي مي گشتم :
[="Blue"]پي خوابي شايد،
پي نوري، ريگي، لبخندي .[/]
[/]

سلام.
من دلیل زیاد دارم! از جمله:
- جواب خیلی از سوالاتم رو اینجا پیدا میکنم ...
- بی رودر وایسی تر میشه سوال طرح کرد و مثل کلاس دوران دانشگاه و دبیرستان نیست که گاها (شخص خودم) سوالاتم رو به علت اینکه طرف معلمه و حتما راست میگه خفه میکردم!...
- آرامش نسبتا خوبی داره ...
- رفقای خوشدل و با انرژِی مثبت پیدا میشه ...
- آدمای کنجکاوی پیدا میشه (از خوندن مطالبشون به همراه جواب اساتید و دوستان و اینکه کلا از آدم کنجکاوی که دنبال جوابشه و سوالش رو بیخیال نمیشه خوشم میاد!) ...
- نسبتا (غیر مسقیم) رایگانه و کم دردسر جواب میگرم!
- یه سری فعالیت هم با دوستان اینجا (به دلیل علم، انرژِی، پیگیری یا نیات و ... آنها) میخوایم انجام بدیم...
و ...
با یه تیر و کلی هدف ...

یا علی

hamedi;25531 نوشت:
از اونجايي که اسم من در بين اسامي بالا نيست من نمي تونم جوابي بنويسم!!!

با سلام

حامدي عزيز

اين ليست دوستاني بود كه تايپك را مشاهده كرده ابراز نظر نكرده بودند بود

شما بزرگواريد

از شما هم دعوت مي شود --- فقط دوستان ديگه نگن چرا اسم ما را نبردين از همه دعوت مي شود براي ابراز نظر--

اسك ديني ها بفرماييد

يا علي

mahnaz;25559 نوشت:
برخی از دوستان انگیزه هاشون مشخصه نیازی به بیان نیست.

با سلام

مهناز بزرگوار

بعضي از دوستان لطف كنند براي ما كه انگيزه ها را از راه غيب نمي توانيم بخوانيم بنويسند.

همون چيزي كه مشخصه را با زبان قلم بيان كنيد

يا علي

محب الاولیا;25563 نوشت:
فقط زورتان به ما ضعفا می رسد،از بزرگان سایت() هم سوالی بفرمایید،ما حالا حالا ها تک ستاره ایم

با سلام

بزرگوار

به بزرگان سايت هم مي رسيم

در ضمن فكر ستاره هم نباشيد

خدا بزرگه

محب الاولیا;25563 نوشت:
فکر کنم هدف بنده به کلی با تمام اعضا فرق کند،راستش من بطور کاملا تصادفی با این سایت آشنا شدم

خوب ادامه اش................

يا علي

سلام

طاها;25607 نوشت:
در ضمن فكر ستاره هم نباشيد

خدا بزرگه

منظورم این بود که نمی خواهم ستاره بگیرم چون: [="darkorchid"][="yellowgreen"]در محفل بزرگان جای گذر نباشد[/][/]و آن قدر پست نمی دهیم تا ستاره نگیریم:nishkand:

طاها;25607 نوشت:
خوب ادامه اش................

بماند تا در پیامی خصوصی تشریح شود:makhfi:

طاها;25606 نوشت:

[=arial]با سلام

[=arial]مهناز بزرگوار

[=arial]بعضي از دوستان لطف كنند براي ما كه انگيزه ها را از راه غيب نمي توانيم بخوانيم بنويسند.

[=arial]همون چيزي كه مشخصه را با زبان قلم بيان كنيد

[=arial]يا علي

سلام
استاد طاها مدیران که انگیزه هاشون مشخصه .
مثل این می مونه که از یک کارمند پرسیده بشه چرا کار می کنی.

با تشکر از همه اساتید و کاربران:Gol:

طاها;25519 نوشت:

با سلام

سلام به همه ي دوستان
و روز خوش

راستش من خيلي اتفاقي توي گوگل سرچ با اين سايت آشنا شدم؛

البته قبلن با مركز ملي پاسخگويي به سوالات خط 09640 آشنا بودم و درباره خيلي چيزا سوال مي پرسيدم
و جوابام و مي گرفتم؛

ولي واقعا نمي دونستم يه سايت هم با اين عنوان وجود داره
وقتي براي اولين بار وارد اين سايت شدم تصميم گرفتم عضو بشم.
آخه درباره خيلي ازمسائل ديني و مذهبي به همين راحتي مي توني بازديد كني و جواب خيلي از سوالا رو همين جا پيدا كني.

من زيادي كنجكاوم....

شايد دليل اصلي كه عضو شدم و بيشتر اوقات به سايت اسك دين سر مي ‌زنم همين كنجكاويم باشه ....:Gol:

به مدير محترم و همه همكاران؛ هم بابت راه‌اندازي اين سايت بسيار عالي تبريك مي گم. و تشكر مي كنم.
يا علي

:Gol::Gol::Gol:

mahnaz;25692 نوشت:
مثل این می مونه که از یک کارمند پرسیده بشه چرا کار می کنی.

با سلام

مهناز بزرگوار

ولي به نظر بنده غير از انگيزه كاري -- كه باز خود جهادي در راه خداست و چه راهي بهتر براي كسب معاش در خدمت عالمان و انديشمندان و جواناني بودن كه خواهان كسب معرفت ديني هستند

--

انگيزه اي ديگري مي تواند براي همه مديران باشد چون جاهاي ديگري نيز براي كار كردن مي توانست باشد
از طرفي تا انجايي كه بنده اطلاع دارم تمام مديران اسك دين از عالمان ديني هستند

كماكان منتظر نظرات دوستانيم.....................

يا علي

طاها;25767 نوشت:

[=arial]ولي به نظر بنده غير از انگيزه كاري -- كه باز خود جهادي در راه خداست و چه راهي بهتر براي كسب معاش در خدمت عالمان و انديشمندان و جواناني بودن كه خواهان كسب معرفت ديني هستند [=arial]--

سلام استاد طاها
پس استاد شما که مدیران رو می شناسید و از انگیزه هاشون هم که با خبرید.
تو را خدا به ما هم بفرمایید که ماهم بیشتر باهاشون آشنا شیم.
طاها;25767 نوشت:

[=arial]انگيزه اي ديگري مي تواند براي همه مديران باشد چون جاهاي ديگري نيز براي كار كردن مي توانست باشد

[=arial]

استاد تورم و بیکاری بیداد می کنه کار کجا گیر می یاد .:khandeh!:

با تشکر از اساتید و کاربرانی که انگیزه هاشون بیان کردند:Gol:

طاها;25604 نوشت:
[=arial]

با سلام

حامدي عزيز

اين ليست دوستاني بود كه تايپك را مشاهده كرده ابراز نظر نكرده بودند بود

شما بزرگواريد

از شما هم دعوت مي شود --- فقط دوستان ديگه نگن چرا اسم ما را نبردين از همه دعوت مي شود براي ابراز نظر--

اسك ديني ها بفرماييد

يا علي

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

سرور گرامی استاد طاها

مخلصم. غرض شوخی بود. وگرنه من کی باشم که شما اسم منو بنویسید یا ننویسید.

در مورد علت حضور اینه که من و دوستام خیلی وقته در سایت تالار گفتمان عقاید اسلامی یا همان shia-forum فعالیت می کنیم و منتظر حضور یک فرد سنی برای مناظره هستیم. البته در چند جایی هم معرفی کردیم ولی چون دوستان اهل سنت و یا وهابی ها به لطف مولا جوابی برای مطالب ندارند از حضور امتناع می کنند.

لذا من داشتم در نت می گشتم که یک دفعه چشمم به مطالب جناب عقیل در این سایت خورد و برای اینکه بنده هم در کنار اساتید درس تحویل دهم و با ایشان صحبتی داشته باشم به این سایت آمدم و الان هم که فعلا در خدمتم.

با تشکر از زحمات اساتید سایت و عرض خسته نباشید خدمت تمام عزیزان

راستی یه چیزی یادم رفته بود بگم و الان در ویرایش می نویسم.

اینترنت من از دیشب قطع شده بود و من امروز عصر هم با دایال آپ اومدم اصلا نتونستم درست و حسابی سایت رو باز کنم. به خاطر همون دیر کردم در نوشتن جواب. معذرت می خوام.

التماس دعا - یاعلی

سلام ، و تشکر از استاد طاها
من به اسک دین می یام که مطالب دینی عاری از هر نوع خرافه و جهل رو یاد بگیرم
.....
:Gol:

با سلام

دوستان

*حنانه*, 110, entezar, goleleila, hamedi, mahnaz, maryam, pantea, rana, REZA, seyedziya, sosme*, tobeh, فردا از آن ماست, منیب, محمد, محب الاولیا, مدیر اجرایی, مدیر سایت, مصطفي, نیایش سبز, گل مریم, گل نرگس, گمنام, آبی, حبیب الله, خاتون, دلتنگ مهدی (عج), ریحانه71, رزسفید, ستايش, طاها, غلامعلی نوری *

بزرگواري كه اومدند و ابراز نظر كردند

ممنون و تشكر

بقيه دوستان

اسم شان هست ولي خبري از نظرات شان نيست؟؟

منتظريم

يا علي

.با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.

به جد می گم که این سایت در مقابل اماکن و گفتمان مجازی که بعضا فعالیت داشتم بهترین است ؛و به نظرم همه ان نیز به خاطر همین ازاد اندیشی عالی دوستان و اساتید می باشد ؛بدون کمترین جانب داری یا تعصب فکری..

البته من با معرفی یکی از دوستان با این سایت اشنا شدم ولی محتوای مطالب و سرفصلهای ان خود حکایت می کند از بصیرت و دید وسیع دست اندرکاران این سایت..

در هر حال سایت عالی ای به نظر می رسد ؛به امید اینکه این سبیل به قوت خود پابرجا بماند...

موفق باشید...

با سلام

به اسک دین میام تا جواب سوالات زندگیم رو بگیرم و همچنین هر جایی هم که ذهن بنده خاموش هست نیز سوال ایجاد بشه و ذهنم بیدار

اسک دین رو مکانی برای بیداری می دونم و تذکر

البته من اتفاقی در حین پیدا کردن احادیث مولا علی(ع) به زبان انگلیسی با این سایت آشنا شدم و اولین سوالم رو هم تو یه تاپیک با همین موضوع مطرح کردم اما جواب نگرفتم!!! برای دیدن جواب به سایت سر زدم تا اینکه نمک گیر اینجا شدم اما اینجا یکم احساس غربت می کنم احساس کی کنم باید برم طلبه بشم یا علوم قران و حدیث بخونم تا خوب بفهمم برخی جوابها رو ! و بتونم منظورم رو برسونم در یک موضوع.

سام عليك :chakeretim:

من واسه دلم ميام تو اين سايت :taeed: راستش از گپ و گفتگوهاي مذهبي خوشم مياد از بچگي با مرحوم آقام تو محافل مذهبي شركت مي كردم .
راسيتش نميدونم چرا ولي وقتي اومدم آرامش خاصي حس كردم خواسته بودم يه سر بزنم :samt: ولي آب و خاك اينجا دومن گيره و من هم ماندگار شدم فعلا

چاكر بر و بچ اسك دين دات كام :looti:

سلام
من یادم نیست داشتم تو گوگل دنبال چی می گشتم که گذارم به اینجا افتاد.
و به نظرم خیلی محیط خوبی داره. من اگه چند روز نیام دلم برای اینجا تنگ میشه.
توی محیط تحصیل من هر جور آدمی که فکرشو بکنید پیدا میشه : مخالف نظام ، مخالف ولایت فقیه ، دین ستیز ، دین گریز ، ...
توی این محیط آدم احساس خفگی میکنه. خدا نصیب نکنه !!! :Cheshmak:
البته برخی سوالاتی که توی ذهن چنین افرادی وجود داره رو با اطلاعات اندکم نمی تونستم جوابی براشون پیدا کنم .
این شد که این آدما برای من واسطه ی خیر شدند و من تصمیم گرفتم در بعضی زمینه ها بیشتر بدونم.
و این سایت هم کمک زیادی به من کرد و در آینده هم انشاء الله همین طور خواهد بود.

و یک ویژگی مثبت دیگه که این سایت داره اینه که آدم خوب زیاد توش پیدا میشه. این طوری آدم میل بیشتری به خوبی ها پیدا می کنه. به هر حال تا وقتی که توی یه محیط مجازی مثل این سایت باشی بقیه ی کاربرا میشن هم نشینان آدم!! هم نشینان مجازی!! :Cheshmak:

علاقه زیاد به قرآن و کتب آسمانی(البته اونایی که دست کاری نشدن) و همین طور سخنان بزرگان به خصوص پیامبران و امامان و کورش عزیز باعث شد که به اینگونه سایت ها بیام

سلام،
من می خواستم بگم، تو اسک دین جدا از اینکه اطلاعات مفیدی کسب می کنم. به معنویت خاصی هم می رسم. مثل وقتی که آدم می ره تو یک جای مقدس مثل امامزاده یا مسجدی وقتی بر میگرده احساس آرامش و خوبی داره. من تو اسک دین اون حس بهم دست می ده. مخصوصا وقتی شرایطش نیست در محیط فیزیکی جایی برم این محیط مجازی را برای تغییر روحیاتم انتخاب میکنم.
و نیز باز جدا از اطلاعات مفید و کاملی که کارشناسان عالم در اختیار ما قرار میدهند و ما بهره می بریم. بسیاری مطالب یادآوری و تلنگری است دوباره برای اینکه به خودمان بیایم.
در ضمن کارشناسان و مشاوران اینجا بسیار با سوادند و اینکه زمان پاسخ گرفتن از ایان سایت بسیارررررررررررر کوتاه است خیلییییییییییی خوب است.
خدا به شما توفیق بهرین ها را بدهد

كلا سايت توپيه.
جاي دنج و آروميه.:Moshtagh:
يه گشتي تو گوشه و كنارش مي زنيم.:aks:
با بچه ها گپ مي زنيم و كل كل ميكنيم.:shookhi:
هم سياحت مي كنيم هم زيارت مي كنيم هم عبادت ميكنيم.
:Mosighi:
از تمام راهيان حق حمايت مي كنيم.(عجب شعر تميزي گفتم:nishkand:)

سلام
راستش استفاده از معلومات اساتید محترم و نظرات سازنده دوستان چه مخالف و موافق بنگیزه ی حقیر از حضور در این سایته ولی ای کاش ظرفیت و شرایط جامعه ی ما اجازه می داد تا بحث ها صریح تر و بی پرواتر دنبال کنیم.

ولی به فرموده ی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مهترین چیز در وضعیت کنونی حفظ وحدته

سلام به همگی ........:Mohabbat:

امدم اینجا تا یاد بگیرم ....چگونه منطقی باشم ..چگونه رفتار کنم .چگونه تصمیم بگیرم . چگونه زندگی کنم..کلا چیزی که بلد نیستم یاد بدم... فقط امدم از اساتید مهربانو دل سوز چیزی یاد بگیرم

بعد که یاد گرفتم برم یاد بدم

میدونید که

زکات علم یاد دادنه :Cheshmak:

=-=-=-=-=-=-=-

من این سایت و از خونومن هم بیشتر دوست دارم ..فکر نمیکنم کسی به اندازه من تو سایت انلاین باشه ....2 روز عضو شدم یه عالمه مطلب یاد گرفتم ...

خدا باعث و بانی این سایت و بیاموزره.....:Cheshmak:

سلام
اسک دین محل خوبی برای تبادل اندیشه ها و نظرات
در یک محیط صمیمی و دوستانه...
من رو که حسابی پایبند خودش کرده..
اصلا خاک اسک دین گیراست..
ما هم به عشق اسک و مدیر محترم میایم که خیلی
بزرگواره و تونسته همچین فضای حساسی رو به این
زیبایی مدیریت کنه که جوش اینهمه قشنگ باشه
باور کنید خیلی سخته مدیریت یک همچین مکان مختلطی:Gol:
ادم احساس میکنه یه قسمتی از این سایته چون که واقعا
نظرات و پیشنهاداتش اینجا دیده میشه و بهشون اهمیت داده
میشه من خیلی راحت حرفام رو میزنم و حتی از مدیر انتقاد میکنم
به همین خاطر اینجابرام یه محیط دوست داشتنی شده.

قضاوت;36038 نوشت:
ولی ای کاش ظرفیت و شرایط جامعه ی ما اجازه می داد تا بحث ها صریح تر و بی پرواتر دنبال کنیم. ولی به فرموده ی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مهترین چیز در وضعیت کنونی حفظ وحدته

با سلام

بزرگوار

ولي تو سايت كه مطالب صريح تر از اين بحث شده
فردي داخل سايت مي ياد و هر چي دلش مي خواد در مورد اعتقادات خود و ديگران بيان مي كند

نمي دونم شما چه مطالبي مد نظر داريد ولي مي توانيد هر سوالي را با رعايت قوانين سايت مطرح نماييد

فكر نكنم كسي تا به حا به خاطر وحدت سوالاتي را مطرح نكرده باشد

شما عزيز سوالات صريح خود را مطرح نماييد

دوستان منتظرند

چون اینجا دیگه خبری از بدیها نیست دیگه از آن چیزها که همه جا رو گرفته خبری نیست بخاطر همین دوستش دارم
بخاطر اینکه به کاربران اهمبت میدهند

كاربران عزيز و :Gol: اين سايت و فضا را حريم مقدس خود بدانند .
بي ترديد اين فضاي آرام ، جذاب ، صميمي و معنوي حاصل اخلاص و زحمات همه كارشناسان و مديران و البته كاربران دوست داشتني است .

مدير سايت هم به عنوان كوچك ترين عضو اين مجموعه به اين خدمت گذاري افتخار مي كند . و از محبت دوستان همواره متشكرم
دعا كنيد براي قرآن و اهل بيت عليهم السلام خادم خوبي باشيم

بنام حضرت دوست

سلام علیکم و رحمه الله

جای داره همینجا فرصت را مغتنم بشماریم و از حضور گرم و فعالانه مدیر محترم سایت که( با وجود دغدغه های بسیار زیادی که در دنیای حقیقی دارند )انصافا نظارتی عالی بر محتوا و جو سایت دارند تشکر کنیم.

اجرتان با صاحب خوبیها /

طاها;36444 نوشت:

[=arial]ولي تو سايت كه مطالب صريح تر از اين بحث شده
[=arial]فردي داخل سايت مي ياد و هر چي دلش مي خواد در مورد اعتقادات خود و ديگران بيان مي كند

سلام دروود بر استاد طاها:Gol:
اولین تایپک که زدم خاطرتون هستش منظورم اونجور سئوالاته وگرنه در مورد مسائل اعتقادی که همونطور که فرمودید مشکلی نیست.منظور مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) هم مسائل اعتقادی نبود بلکه گرایشات سیاسی بود.

طاها;36444 نوشت:

[=arial]نمي دونم شما چه مطالبي مد نظر داريد ولي مي توانيد هر سوالي را با رعايت قوانين سايت مطرح نماييد

مطالب روز و سیاسی و اقتصادی
طاها;36444 نوشت:

[=arial]فكر نكنم كسي تا به حال به خاطر وحدت سوالاتي را مطرح نكرده باشد

حقیر و کاربران و اساتید محترم این کار رو انجام میدن مثلاً از ذکر مصادیق و نام افراد خودداری می کنند.
درستش هم همینه.
طاها;36444 نوشت:

[=arial]شما عزيز سوالات صريح خود را مطرح نماييد

[=arial]دوستان منتظرند

دوستان رو بیش از این منتظر نمی زارم و یه مثال می زنم :
اینکه یه تایپک بزنیم و هرکس عقاید و گرایشات مذهبیش رو مطرح کنه که چالشی نیست.
حالا این رو در نظر بگیرد که حقیر یه تایپک بزنه و مثلاً از جنابعالی و سایر اساتید خواهش کنم که لطف بفرمایید و گرایشات سیاسیتون رو عنوان کنید .
چندتا اتفاق خواهد افتاد صمیمیت موجود بین کاربرا ن و حتی اساتید از بین خواهد.
یکسری دلخوری ها و دلزدگی ها بوجود خواهد آمد.
کلاً وحدت و یکپارچگی سایت از بین خواهد رفت.
و در بعد کلان (جامعه )اگر این مسئله رو بررسی کنیم هم دقیقاً همین اتفاق خواهد افتاد.
پس با عمل به فرموده ی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) به حفظ وحدت جامعه در بعد کلان و سایت به عنوان جزئی از جامعه ی امروزی کمک می کنیم.

در آخر هم عذر خواهی می کنم از تمامی دوستان و اساتید چون این مطالب ارتباط چندانی با این تایپک نداشت.

((الهم اجعل عواقب امورنا خیرا))

منصور;36506 نوشت:
بنام حضرت دوست سلام علیکم و رحمه الله جای داره همینجا فرصت را مغتنم بشماریم و از حضور گرم و فعالانه مدیر محترم سایت که( با وجود دغدغه های بسیار زیادی که در دنیای حقیقی دارند )انصافا نظارتی عالی بر محتوا و جو سایت دارند تشکر کنیم. اجرتان با صاحب خوبیها /

با سلام

ممنون از دوستاني كه تشكر مي كنند

ولي نفرموديد كه چرا به اسك دين مي اييد ؟؟

هنوز خيلي از دوستان هستند كه تايپك را ديدند و اعلان نظر نكردند

هر چند مي شود

سوال دوم را اين طور مطرح كرد كه آيا اسك دين خواسته هاي شما را براورد كرده يا نه؟؟

يا چند درصد انچه را كه از اسك دين انتظار داشتيد برآورد شده است؟؟

يا به خواسته هايي كه از اسك دين داشتيد رسيده ايد؟؟

طاها;36516 نوشت:

با سلام

ممنون از دوستاني كه تشكر مي كنند

ولي نفرموديد كه چرا به اسك دين مي اييد ؟؟

هنوز خيلي از دوستان هستند كه تايپك را ديدند و اعلان نظر نكردند

ممنون جناب طاها

بنده به دعوت یک دوست به این سایت آمدم ، ابتدا جو سایت برای من خیلی سنگین بود و احساس میکردم برقراری ارتباطی دوستانه در این محیط خیلی باید دشوار باشد ، اما به مرور با حضور گرم کارشناسانی نظیر شما جناب طاها و استادان بزرگوار کارشناس و حضور کاربران فعال و با انگیزه جو را روز به روز صمیمانه تر دیدم.

یکی از دلایل حضور من در این سایت علاوه بر یاری دوستانم در زمینه مشاوره و ادای دینم به جامعه ، افزایش معلومات دینی ام در زمینه ویژه شناخت ائمه اطهار (علیهم السلام ) به ویژه شناخت آقا امام زمان (عج) است.
قصد دارم با شناخت هر چه بیشتر امامم عشق به حضور پربرکت ایشون را در وجودم تقویت کنم.
از شما هم تشکر می کنم که انصافا در زمینه مهدویت تلاش خوبی داشته اید.

موفق باشید و شاد و عاشق /

قضاوت;36515 نوشت:
اولین تایپک که زدم خاطرتون هستش منظورم اونجور سئوالاته وگرنه در مورد مسائل اعتقادی که همونطور که فرمودید مشکلی نیست.منظور مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) هم مسائل اعتقادی نبود بلکه گرایشات سیاسی بود.

قضاوت;36515 نوشت:
مطالب روز و سیاسی و اقتصادی

با سلام

عزيز بزرگوار

همان طور كه همه اطلاع داريم اين سايت عنوانش گفتگوي ديني است و پاسخ به سوالات ديني
و رسالت اين سايت هم طرح مباحث و گفتگوهاي ديني است نه مباحث روزمره سياسي

البته باز تذكر اين نكته ضروري است كه:

اين مطلب بيان گر اين نيست كه دين از سياسيت جداست نخير ولي اين جمله بيان مي كند اين مطلب را كه مباجث ديني از مسايل روزمره سياسي كه معمولا دعواهاي جناح ها و مباحث روز كه معمولا هم هركسي به هر نحو هم كه شده مي خواهد حرف خود را به كرسي بنشاند و حق بودن خود را ثابت كند جداست و اين مطالب است كه اختلاف زا است و صميميت و محبت را از بين مي برد و دلخوري و دل زدگي به وجود مي اورد

ولي در مورد مباحث كلي سياسي عارض ام خدمتتان كه چندين تايپك در مورد مباحث سياسي و نقد قانون اساسي از طرف دوستان مطرح شد و بحث هاي نسبتا خوبي هم صورت گرفت و باز اگر داخل قوانين سايت مباحثي مطرح شود بي اشكال است

در مورد مباحث اقتصادي هم كه خب اسك دين جاي مباحث اقتصادي نيست

طاها;36523 نوشت:

با سلام

عزيز بزرگوار

همان طور كه همه اطلاع داريم اين سايت عنوانش گفتگوي ديني است و پاسخ به سوالات ديني
و رسالت اين سايت هم طرح مباحث و گفتگوهاي ديني است نه مباحث روزمره سياسي

البته باز تذكر اين نكته ضروري است كه:

اين مطلب بيان گر اين نيست كه دين از سياسيت جداست نخير ولي اين جمله بيان مي كند اين مطلب را كه مباجث ديني از مسايل روزمره سياسي كه معمولا دعواهاي جناح ها و مباحث روز كه معمولا هم هركسي به هر نحو هم كه شده مي خواهد حرف خود را به كرسي بنشاند و حق بودن خود را ثابت كند جداست و اين مطالب است كه اختلاف زا است و صميميت و محبت را از بين مي برد و دلخوري و دل زدگي به وجود مي اورد

ولي در مورد مباحث كلي سياسي عارض ام خدمتتان كه چندين تايپك در مورد مباحث سياسي و نقد قانون اساسي از طرف دوستان مطرح شد و بحث هاي نسبتا خوبي هم صورت گرفت و باز اگر داخل قوانين سايت مباحثي مطرح شود بي اشكال است

در مورد مباحث اقتصادي هم كه خب اسك دين جاي مباحث اقتصادي نيست

سلام و دروود
خواهش می کنم که بیشتر از این به این مسائل نپردازیم.
چون دقیقاً به همون چالش های تایپک قبلی می رسیم.
دین جدا از سیاست جدا از اقتصاد و ...
در صورتیکه همه ی ما قبول داریم که اینگونه نیست.
ولی در حال حاضر مصلحت اینه که اینطور باشه.

((اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا))

با سلام

قضاوت;36535 نوشت:
خواهش می کنم که بیشتر از این به این مسائل نپردازیم.

پس مي پردازيم به سوالات تايپك

براي چه به اسك دين مي اييد ؟؟

و

سوال دوم را اين طور مطرح كرد كه آيا اسك دين خواسته هاي شما را براورد كرده يا نه؟؟

طاها;36539 نوشت:

[=arial]

[=arial]براي چه به اسك دين مي اييد ؟؟

[=arial]و

[=arial]سوال دوم را اين طور مطرح كرد كه آيا اسك دين خواسته هاي شما را براورد كرده يا نه؟؟

سلام و دروود:Gol:
سئوال اول رو که در پست های قبلی جواب دادم.
دوست ندارم که عرض کنم چند درصد از اسک دین رضایت دارم یا چند درصد از خواسته ها ی حقیر رو برآورده کرده بلکه دوست دارم عرض کنم اگر هم نقص و مشکلاتی در فضای سایبر و حتی جامعه ی ماست از ماست .(از ماست که بر ماست)
همیشه به جای پذیرفتن این موضوع که مشکل از ماست بیگانگان و اجانب را مقصر می دانیم ولی آیا هیچگاه خودمان را مقصر دانسته و مجازات کرده ایم.
جامعه ی ما یک جامعه ی احساساتی است و احساسات بر عقل غالب است.عرض بنده این نیست که باید احساسات زدایی شود ولی باید جایگاه عقل و احساس مشخص و معین باشد.
ژنرال آمریکایی بدترین صحبت ها را با رئیس جمهور کشورش می کند . چند روز بعد اخراج می شود و به زندگی عادی خود می پردازد.و هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.حتی اگر تمام شبکه ها و سایت های ما به این مسئله دامن بزنند.

چرا؟

آنها به جای متهم کردن ما خود و جامعه ی خود را ساخته اند و برای چنین روز هایی آماده کرده اند.مثل این می ماند که ما گناه کنیم و شیطان را مقصر بدانیم بله شیطان هم مقصر است ولی ما هم خودسازی لازم را انجام نداده ایم و زمینه را برای فعالیت او آماده کرده ایم.
در سایت هم اوضاع به همین منوال است.

بعضی از کاربران با کوچکترین کمی و کاستی و یا سخنی بر خلاف عقایدشان موضع گیری کرده جدال و بعضاً توهین و برخی دیگر در نقطه ی مقابل این گروه هستند یعنی چون خودسازی نموده و ظرفیت سازی لازم را انجام داده اند آمادگی شنیدن و پاسخگویی هر نظری را دارند چه موافق و چه مخالف.

امیدوارم روزی من نوعی و سایر افراد جامعه به یاری شما اساتید محترم به نقطه ای برسیم که اجازه ی سوء استفاده از احساساتمان را به دشمنان و معاندان این مرزو بوم ندهیم و آن روز در اسک دین به راحتی همه نوع پرسشی را می توان مطرح نمود و به هر موضوعی پرداخت.

ولی فعلاً خودسازی و جهاد فرهنگی

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

با سلام

تو اين مدت دوستاي جديدي وارد سايت شدن

خواستم اين تايپك بياد بالا تا بزرگواران اگر نظري داشتند مطرح نمايند

بسم الله

براي چه به اسك دين مي اييد ؟؟

و

سلام

طاها;47860 نوشت:

اره خوبه ولی واقعا اونجوری که فکرشو میکردم نیست اخه بعضی از تاپیکا مرتبا توسط کارشناسا پیگیری میشن ولی بعضی از تاپیکا مورد کم لطفی قرار میگیرن و بین اعضای سایت مورذ بحث قرار میگیره متاسفانه!!!

با سلام و احترام

یک نکته ای که حس کردم اینه که بعضا تاپیک ها به دلایل مختلف مورد عنابت کارشناس ها قرار نمی گیره و فرد سوال کننده به جواب نمی رسه اما دلیلی که بیشتر حس کردم این هست که چون اساتید هم محدودیت زمانی دارن و دلیل مهم تر و مورد نظرم بی اهمیت یا پیش پا افتاده یا ساده جلوه کردن سوالات هست و چون بزرگواران علمشون نسبت به امثال من زیاده ممکنه از اهمیت سوال در نظرشون کم بشه در حالی که شاید برای سوال کننده اهمیت خاص داشته باشه یا یک تکه از پاذل بزرگی باشه که شخص در ذهن داره و سعیش یر حل و رفع اونه.

در انتها تشکر از همه اساتید و کاربران:Gol:

به نام او ....
میخواستم بگم من در عرض 2 ماه گذشته کلا عوض شدم و واقعا از ته قلب به خدا ایمان اوردم توی این مدت تمام وقتم رو حتی گاهی تا خود اذان صبح بیدار بودم و سرگرم تحقیق در مورد دین خدا نماز و.... حالا چند هزار صفحه اطلاعات مفید از سایت های فارسی و انگلیسی و کتاب های داخلی مربوطه را جمع کردم و در حال سرهم کردن موضوعات مشابه هستم و واقعا جواب اکثر شبهات وسوالاتی که با ذهن جوانان امروز همراهند را یافتم جواب هایی علمی و صد در صد قانع کننده برای اهل انصاف و علم. خودم هم دستی به قلم دارم و مشغول تحقیق علمی عملی دین اسلام شدم در ضمن من نه روحانی ام نه متعصب خشکی مذهبی و نه.... من یه دانشجوی تازه حقیقت یافته ام ..
از همه ی دوستان عاجزانه خواهش دارم مرا یاری کنند با دادن اطلاعات یا لینک یا معرفی کتاب یا هرچیز دیگر من هم حاضرم در حد اطلاعات خودم به شما خدمت کنم حتی حاظر به چت صوتی یا حتی ارتباط تلفنی ام در مورد مسائل دینی و اعتقادی با تشکر منتظر لطف شمایم...[e