صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: 0(‘_’)0 - فارغ التحصیل بیکار - 0(‘_’)0

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

اشاره 0(‘_’)0 - فارغ التحصیل بیکار - 0(‘_’)0

سلام و عرض ادب خدمت دوستان بزرگوار

من احساس کردم در یک موضوعی بدجور نیاز به هم فکری دارم و تصمیم گرفتم که یک تاپیکی بزنم

می خواستم اگه خودتون فکری یا ایده ای دارید یا در بین اقوام و آشنایانتون آدمی شبیه من می شناسید، مواردی رو که عملا دیدین که تونستن کار کنن و پول در بیارن رو بی زحمت توصیف کنید تا شاید بتونم ایده بگیرم....

فقط پیشنهاد هایی که به ذهنتون میاد رو با شرایط من مطابقت بدین و اگه احساس کردین بدرد من می خوره، زحمت تایپ کردنشو بکشین... منم برای هر پیشنهادی که شروط پایین رو رعایت کرده باشه، 14 تا صلوات هدیه می کنم....

خوب شرایط من:
    1- تحصیلی: فارغ التحصیل یکی از گرایش های مهندسی نفت در مقطع ارشد
    2- تاریخ اعزام به خدمت: تیر ماه سال 95 ( البته امیدوارم با خواهش و التماس 4 ماه جلو بندازن و بشه اول اسفند 94) .... این توضیح یعنی احتمالا 3 یا 5 یا 7 ماه دیگه باید 2 ماه برم آموزشی و آموزشی تمام وقت تو پادگان هستش...

3- خود سربازی: احتمالا اگه مسئولین نظام وظیفه قبول کنن که سربازیمو بندازن برای اول اسفند 94، صنعت نفت به این شرط بهم امریه داده ....
    4- ساعت کاری امریه هم از صبح تا 4 بعد از ظهر هر روز می باشد ... 5 شنبه و جمعه هم تعطیل....
    5- مشغالی هم که نیاز به سرمایه اولیه داشته باشه که منتفی هستش... البته اگه واقعا مورد مناسبی به ذهنتون می رسه ... یکی دو میلیون رو می شه جور کرد
    6- وسیله نقلیه هم ندارم.... (یعنی مثلا مسافرکشی منتفی هستش... مگه واسه وسیله نقلیش یه راه حلی داشته باشید)

اینا که خدمتتون عرض کردم برای این بود که هم برای این مدت قبل اعزام اگه پیشنهادی دارین و هم برای دوران خدمتم اگه پیشنهادی دارین، بفرمایید تا استفاده ببرم.

در ضمن برای شاگردی در واحد های فنی (منظورم مشاغلی مثل تراشکاری و .. هست) هم پرس و جو کردم.... بیشترشون می گفتم اگه دوست داری بیا رایگان کار کن در عوض کار یاد می گیری.... یه مدلش هم گفت باید برای قطعه سازی پشته سر هم صفحات فولادی رو با دریل سوراخ کنی و به ازای هر سوراخی که ایجاد کنی مبلغ 70 ریال می گیری و اگه دستت روان باشه می تونی ماهانه 250 هزار تومن در بیاری...... بنابراین ترجیحا شاگردی رو توصیه نکنید چون تو شهر ما پول نمی دن

یه دنیا ازتون ممنون می شم اگه اون قسمت از تجربیات و پیشنهاداتتون رو که به وضعیت من می خوره ، به اشتراک بذارین

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ در ساعت ۱۲:۱۸
    سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

2. صلوات ها 22

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 18 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

0(‘_’)0 - فارغ التحصیل بیکار - 0(‘_’)0

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 11

نوشته
    773
    حضور
    25 روز 17 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

نقل قول نوشته اصلی توسط یا زینب کبری نمایش پست ها

من احساس کردم در یک موضوعی بدجور نیاز به هم فکری دارم و تصمیم گرفتم که یک تاپیکی بزنم

می خواستم اگه خودتون فکری یا ایده ای دارید یا در بین اقوام و آشنایانتون آدمی شبیه من می شناسید، مواردی رو که عملا دیدین که تونستن کار کنن و پول در بیارن رو بی زحمت توصیف کنید تا شاید بتونم ایده بگیرم....

فقط پیشنهاد هایی که به ذهنتون میاد رو با شرایط من مطابقت بدین و اگه احساس کردین بدرد من می خوره، زحمت تایپ کردنشو بکشین... منم برای هر پیشنهادی که شروط پایین رو رعایت کرده باشه، 14 تا صلوات هدیه می کنم....

خوب شرایط من:
    2- تاریخ اعزام به خدمت: تیر ماه سال 95 ( البته امیدوارم با خواهش و التماس 4 ماه جلو بندازن و بشه اول اسفند 94) .... این توضیح یعنی احتمالا 3 یا 5 یا 7 ماه دیگه باید 2 ماه برم آموزشی و آموزشی تمام وقت تو پادگان هستش...
    3- خود سربازی: احتمالا اگه مسئولین نظام وظیفه قبول کنن که سربازیمو بندازن برای اول اسفند 94، صنعت نفت به این شرط بهم امریه داده ....
    4- ساعت کاری امریه هم از صبح تا 4 بعد از ظهر هر روز می باشد ... 5 شنبه و جمعه هم تعطیل....
    5- مشغالی هم که نیاز به سرمایه اولیه داشته باشه که منتفی هستش... البته اگه واقعا مورد مناسبی به ذهنتون می رسه ... یکی دو میلیون رو می شه جور کرد
    6- وسیله نقلیه هم ندارم.... (یعنی مثلا مسافرکشی منتفی هستش... مگه واسه وسیله نقلیش یه راه حلی داشته باشید)

اینا که خدمتتون عرض کردم برای این بود که هم برای این مدت قبل اعزام اگه پیشنهادی دارین و هم برای دوران خدمتم اگه پیشنهادی دارین، بفرمایید تا استفاده ببرم.

در ضمن برای شاگردی در واحد های فنی (منظورم مشاغلی مثل تراشکاری و .. هست) هم پرس و جو کردم.... بیشترشون می گفتم اگه دوست داری بیا رایگان کار کن در عوض کار یاد می گیری.... یه مدلش هم گفت باید برای قطعه سازی پشته سر هم صفحات فولادی رو با دریل سوراخ کنی و به ازای هر سوراخی که ایجاد کنی مبلغ 70 ریال می گیری و اگه دستت روان باشه می تونی ماهانه 250 هزار تومن در بیاری...... بنابراین ترجیحا شاگردی رو توصیه نکنید چون تو شهر ما پول نمی دن

یه دنیا ازتون ممنون می شم اگه اون قسمت از تجربیات و پیشنهاداتتون رو که به وضعیت من می خوره ، به اشتراک بذارین
    با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر عزیز و تمامی اسک دینی های بزرگوار
    امیدوارم راهنمایی بنده و اسک دینی های غزیز برای شما راهگشا می باشد متاسفانه با توجه به وضعیت اشتغال در جامعه ما پیشنهادات درست و واقع نگرانه کم می باشد ولی تجربیات افراد مختلف می تواند راهگشا باشد.

میتوانید در کارخانجات و یا واحدهای صنعتی به صورت قراردادی و یا در سوپر مارکت و فروشگاهها مشغول به کار شوید.
    یا با کسانیکه که ماشین دارند به صورت شراکتی کار مسافرکشی نمایید.
    البته پیشنهاد میکنم که در صورتی که نیاز مالی شما در این ایام زیاد نیست سراغ یادگرفتن مهارتهایی بروید که یادگیری آنها سریعتر و زود بازده تر باشد مثلا برق کشی یا لوله کشی ساختمان و...
    همچنین در صورت تسلط بر کامپیوتر کارهای کامپیوتری را نیز می شود انجام داد نظیر تایپ و طراحی و...
    با توجه به تحصیلات خود می توانید در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی و یا ریاضی و...نیز کار کنی و...
    البته همه این موارد نیاز به ارتباط گیری خوب و تلاش و پشتکار دارد.
    در صورتی که مهارتهای و استعدادهای خود را بنویسید بیشتر می توانیم شما را راهنمایی نماییم.
    در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۴/۰۹/۱۳ در ساعت ۱۹:۲۵
    0(‘_’)0 - فارغ التحصیل بیکار - 0(‘_’)0

7. صلوات ها 10

نوشته
    744
    حضور
    13 روز 17 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3344

شما میتونی تو یه مغازه موبایل فروشی ... کار نرم افزار و برنامه زنی رو داشته باشی

هر کی بخواد گوشی بگیره حتما به برنامش هم احتیاج داره

البته باید اجاره پرداخت کنید به کسی که مغازه دست اونه ولی در آمدش به حدی بالاست که به راحتی میتونید از پسش بر بیاین

ضمن این که خودتون آقای خودتون هستین کسی بهتون دستور نمیده ...

با مدرک فوق لیسانس شاگردی هم نمیکنید ... هر موقع هم بخواید میتونید سر کارتون برین

بعد سربازی هم میتونین این کار رو ادامه بدین ضمنا با یکی دو میلیون هم میتونید

لوازم جانبی گوشی رو بخرین و تو همون مغازه بفروشین

یه خشاب 5 تومنی رو میتونید 15 تومن بفروشید حتی اگه بخواین

فروشتون بیشتر باشه 14 تومن بفروشین همه از شما میگیره

كـــــــــاش
    قلبـــها انقدر صــــاف بــــود

كه قبـــــل از پاييـــــن آمدن
    دستــــها

دعــــا ها
    مستــــجاب ميــــشد

9. صلوات ها 4

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2192

خوب شرایط من:

سلام کبرای عزیزتر از جان (خیلی خوبه که داخل ایدیت اسم دخترانه هست ما به این شیوه میتونیم بدون اینکه به گناه بیفتیم ، مهرورزی کنیم به یک نام جنس مخالف )

کبرای جان

من دو تا موضوع رو میخواستم مطرح کنم:

موضوع اول اینکه اگر قرار هست در اینده بری سر کار مرتبط با رشته ای که خوندی و یک کار فنی و مهندسی اتخاذ کنی ، به نظر من این چند ماهی که فرصت داری و قرار هست عاطل و باطل بچرخی رو به یک امر معنوی در راستای رشته تحصیلی خودت بگذرون ، از این لحاظ میگم معنوی که زیاد بحث پولیش برات مطرح نباشه ....

مثلا همون کارگاههای فنی که نوشتی ازشون پیشنهاد کار داری ، اگر فکر میکنی ، این نوع فعالیتها میتونه در اینده شغلیت مفید باشن ، به نظر من بدون معطلی وارد اون حوزه ها بشو ولو رایگان یا با دستمزد کم ! الان کسی به شما به چشم مهندس و سرپرست و کاربلد نگاه نمیکنه ، بلکه هر جایی وارد بشی ، به چشم کاراموز بهت نگاه میکنن ، پس میتونی هر چقدر خواستی سوال کنی ، خطا کنی ، یاد بگیری و.... ولی دو روز دیگه که بعد خدمتت خواستی جایی بصورت رسمی مشغول فعالیت بشی ، کسی دیگه به شما به چشم یک ادم کارنابلد نگاه نمیکنه ، شما لقب مهندس رو یدک میکشی ، و از بالا تا پایین سازمانی که در اون مشغول میشی ، دیگه فراموش میکنن شما یک ادم صفر کیلومتر فارغ التحصیل دانشگاهی هستی ، مخصوصا اگر افرادی بعنوان زیردست و با سواد پایین تر هم ، قرار باشه زیر دست شما کار کنن ، که کار برای شما سخت تر میشه ، چون از یکطرف سرپرست اونها هستی و خیلی زشت هست که سوالات مبتدیانه و ناشیانه از اونها بپرسی و از یک طرف اگر به هیچ موضوع فنی تسلط نداشته باشی ، نمیتونی اونها رو سرپرستی کنی ... باور کن خیلی از فارغ التحصیلان مهندسی دانشگاهی ، وقتی وارد یک فضای فنی میشن ، حتی آچار ها رو نمیتونن از هم تشخیص بدن ، طرف نمیتونه بفهمه الان این اچار ، اچار فرانسه هست ، یا شلاقی یا کلاغی و..... و خلاصه اینکه هر چیزی الان یاد بگیری ، اذوقه و توشه ای میشه برای فردایی که جایی قراره استخدام بشی حتی اگر در ظاهر نتونی الان کسب درامد کنی ولی بهره اش رو در اینده خواهی برد ان شالله

موضوع بعد اینکه همون محیطی که الان قراره با دستمزد کم یا رایگان کار کنی ، در اینده میتونی بعنوان رزومه کاریت ارائه بدی..

موضوع بعد اینکه در فضای کسب و کار ، ارتباطات و ارتباط سازی خیلی مهمه ، الان اگر شما در یک کارگاه مشغول به کار بشی ، از طریق این کارگاه ، میتونی مثلا با مدیران شرکتها و کارخونه های بزرگتر مرتبط بشی ، دوست و همکاری در اون محیطها پیدا کنی که از طریق اونها بتونی کاری برای خودت دست و پا کنی و....

غیر از این موضوع ، بحث یاد گیری نرم افزارها و دوره هایی که فکر میکنی در اینده به دردت میخورن رو هم لحاظ کن ، حتما لازم نیست براشون پول بدی ، میتونی خیلی چیزها رو خودت با مطالعه خودخوان و از اینترنت یاد بگیری و بعدا ازشون استفاده کنی....

اما اگر از بحث معنوی ، بخوای چشم پوشی کنی و مدنظرت بحث مادیات باشه ، من خودم تجربه کسب سود خوب و سریعی که دارم ، از راه دلالی بود .... توی یک برهه ای از زندگیم ، برای برخی از شرکت و کارخونه ها ، میگشتم ، و مواد اولیه با قیمت پایین گیر میاوردم و سود خوبی نصیبم میشد.... البته این کار ریسکهای مالی خودش رو هم داره و نیاز به تجریه داره ولی گاهی میشه بدون سرمایه اولیه و مثلا چکی و... از این کارها انجام داد....

کارهایی که پولش نقده ، زیاده ، مثلا پیک موتوری ، که با دو تومن میتونی موتور بخری و اخر سرهم بفروشی و این مدت باهش کار کنی....

یا مثلا تیپ کارهای دیگه ، مثلا میتونی با بعضی مراکز، بیشتر در بالاشهر و مناطق مرفه شهر صحبت کنی ، اگر مشتری داشتن ، براشون سبزی پاک شده ، شسته شده و بسته بندی شده تهیه کنی و ببری ، خودت هر روز سبزی بخری و مراحل اماده سازی تا بسته بندی رو روشون انجام بدی و بعد هم توزیع کنی ، زیاد سرمایه اولیه لازم نداره ، کارت رو با چند بسته کم شروع کن تا بتونی بازار رو بسنجی ...

خلاصه از این ایده ها زیاده....

این دو سایت زیر رو هم یک سری بزن و باهشون مکاتبه کن:

http://amirrezadehghan.com/%D8%B4%D8...-%D9%85%D9%86/

http://www.jahangirifdn.com/

11. صلوات ها 8

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

سلام
    ان شا الله خدا قسمت کنه و فردا بتونم با نقل و قول از دوستان تشکر کنم.
    .
    .
    پی نوشت:
    علم بهتر است یا ثروت؟!
    با 100 میلیون تومن پول رتبه 13 هزار میتونه به اسم پردیس بین الملل بشینه کنار رتبه 500 پزشکی بخونه
    اما
    اما حقوق یه سرباز فوق لیسانس از دومین دانشگاه جامع کشور فقط 50 هزار تومن از یه سرباز صفر بیشتره، که البته اون سرباز صفر مثل من 6 سال از زندگیشو تلف نکرده
    .
    راستی نظام سرمایه داری چی چی هست؟!
    .
    الان ساعت 2:22 بامداد هست و مغزم از این فکرا خالی نمی شه تا بتونم بخوابم، مجبورم یه جا بنویسم شاید از مغزم بیان بیرون
    .
    راستی به قول 14 صلوات عمل کردم ها :)) . هم برای اون دوستی که پیام خصوصی دادن، هم برای شما عزیزان

شبتون شیک با خوابای رنگی رنگی

یا علی

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

13. صلوات ها 8

علاقه
    شنا
    نوشته
    67
    حضور
    2 روز 4 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    147

یک چیز بهت بگم . کلا بی خیالی طی کن . بی خیال . این بهترین راه حل است .

15. صلوات ها 3

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 17 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

سلام آقا من مثل خودتون تاریخ اعزامم 1 تیرماهه . پیشنهاد خاصی برای شما ندارم . من خودم که وقتم رو یک جوری پر می کنم. فکر کار هستم اما کاری گیرم نیومده فعلا. فعلا کتاب می خونم. زبان می خونم. تمام کارهای منزل اعم از ظرف شستن ، جارو کردن ، گردگیری و ... را انجام می دهم . ترجمه مقاله می کنم و ازاین کارها. البته این تاپیک رو چک خواهم کرد چون فکر می کنم به درد من هم بخوره . اما می خواستم بپرسم چه جوری می شه تاریخ اعزام رو جلو انداخت؟

17. صلوات ها 7

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 22 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

خود سربازی: احتمالا اگه مسئولین نظام وظیفه قبول کنن که سربازیمو بندازن برای اول اسفند 94، صنعت نفت به این شرط بهم امریه داده ....
    خوبه امریه بگیری بعدشم همونجا استخدام میشی.مگه حقوق نمیدن به امریه ایها توی همین نفت و اینا؟؟؟
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

19. صلوات ها 3

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 22 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

هم برای اون دوستی که پیام خصوصی دادن،
    خصوصی ندین بهش نامردا...بگین ماهم بدونیم خب...

با 100 میلیون تومن پول رتبه 13 هزار میتونه به اسم پردیس بین الملل بشینه کنار رتبه 500 پزشکی بخونه
    جدی میشه؟چجوری؟من رشته ام ریاضیه یعنی میتونم کنکور تجربی بدم قبول بشم پردیس یا ازاد(فقط پزشکیش مهمه برام)؟فکر نکنم بشه.همون پردیس و ازادم سخته.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۲/۲۶, ۰۳:۲۵ : 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری