با شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

تب‌های اولیه

47 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

با سلام خدمت کارشناسان محترم اسک دین

حال سوال این است هر 18 ثانیه یک زن قربانی خشونت خانگی می شود و در ایران هم براساس مطالعاتی که سال 1383 به پایان رسید، 66 درصد زنان ایرانی از اول زندگی مشترکشان تاکنون، یک بار مورد خشونت قرار گرفته اند، اما واقعا چرا یک مرد باید علیه همسر خود اقدام به چنین رفتارهای فجیعی کند؟ آیا مردها حق دارند به دلیل عصبانیت، همسرشان را کتک بزنند؟ یا شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

yalda solimani;755572 نوشت:

حال سوال این است هر 18 ثانیه یک زن قربانی خشونت خانگی می شود و در ایران هم براساس مطالعاتی که سال 1383 به پایان رسید، 66 درصد زنان ایرانی از اول زندگی مشترکشان تاکنون، یک بار مورد خشونت قرار گرفته اند، اما واقعا چرا یک مرد باید علیه همسر خود اقدام به چنین رفتارهای فجیعی کند؟ آیا مردها حق دارند به دلیل عصبانیت، همسرشان را کتک بزنند؟ یا شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

با عرض سلام و ادب
خشونت و زدن علل مختلفی دارد که نمی توان تنها علت آن را مردان و عملکرد آنان در نظر گرفت چرا که برخورد نامناسب بسیاری از بانوان موجب انجام این کار بسیار بد و زشت می شوند و حتی بانوان را هم نمی توان به تنهایی علت این کار دانست چرا که فرهنگهای جوامع و شیوه های تربیتی در جامعه تاثیر گذار می باشند. لذا برای جلوگیری از این کار باید ابتدا فرهنگها و اصول و شیوه های تربیتی اصلاح شود و از سویی دیگران کارگاههای مهارتهای ازدواج و خانواده موفق برگزار شود تا هم جامعه و هم دختر و پسر برای ازدواج و تشکیل خانواده موفق آماده شوند.
در پناه قرآن موفق باشید
یا علی

راهنما;756511 نوشت:
اما واقعا چرا یک مرد باید علیه همسر خود اقدام به چنین رفتارهای فجیعی کند؟ آیا مردها حق دارند به دلیل عصبانیت، همسرشان را کتک بزنند؟ یا
شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

سلام ...

دلایلی که بنده بهش رسیدم بر اساس تجربه ی زندگی دیگران ایناست :

1. تربیت خانوادگی ..
  2. وقتی بچه اینجوری بزرگ میشه این رو تمام عمرش ضبط کرده تو وجودش که بجای زبان منطق و تفهیم ، از زور مردانش استفاده کنه .
  3. خشم فروخورده ... ممکنه شخص ، مادرپدر این چنینی نداشته باشه اما رفتارهاشون بچه رو با یک عالمه بغض و کینه و بدبینی بزرگ کرده .
  4. فیلمها ! شما به این همه تصاویری که از بچگی به خورد آدم میدن نگاه کنید ... اصلا آدم اولین چیزی که به ذهنش میرسه خشونته !! تو یکی از سخنرانی های استاد رائفی پور بود فکر کنم ، که ایشون میگفتن با خانواده ای مصاحبه ای کردن که پسر خانواده که سه چهار سالش بوده از رو جای بلند با آرنج فرود اومده تو قفسه ی سینه ی خواهر نه سالش که خواب بوده و دختر در دم جان داده !! این بچه خانواده ی آرومی داشته اما مادرش گفته که همیشه ادای قهرمانای کارتونهایی که میدید رو در میاورد ! و از اونا یاد گرفته که از جای بلند با خشونت و ضربه بپره پایین ..
  5. شخصی که زبان منطق نداشته باشه و یادش ندادن که با دلیل و صبر اشخاص رو قانع کنه ، و روش فشار زیادی باشه ، هیچی به ذهنش نمیرسه جز استفاده از زور بازوش ..

زن هر چقدر هم که بد باشه ، مرد حق نداره دست روش بلند کنه ...

مردی که دست بزن داره باید تحت درمان قرار بگیره .. گرچه اکثرا قبول نمیکنن که مشکل روحی دارن ..

باید یاد بگیره که موقع عصبانیت مثلا بره قدم بزنه ، آب خنک بخوره و یا دقایقی تو اتاقش تنها باشه ... و بعد که خشمش فرونشست بیاد و صحبت کنه ...

از اون طرف هم عوامل تغذیه ای رو نمیشه نادیده گرفت ... اعصاب و بدن نیاز به رسیدگی همه جانبه داره ...

بسمه الرئوف

با سلام و ادب

در اینکه آقایان حق ندارند دست بزن داشته باشند کمی تسامح وجود دارد،هیچ کسی حق ندارد دست بزن داشته باشد.

اصولا "کظم غیض" که یکی از فضایل اخلاقی است و در دین اینقدر بر آن تاکید شده است یکی از مصادیق آن همین است.

امّا اینکه با مردی که دست بزن دارد چه باید کرد؟

مولا علی علیه السلام پاسخ روشنی دارند:

علی - علیه السلام - در زمان خلافت خود کار رسیدگی به شکایت را شخصا به‏ عهده می‏گرفت و به کس دیگری واگذار نمی‏کردند .

روزهای بسیار گرم که معمولا مردم ، نیمروز در خانه‏ های خود استراحت می‏ کردند او در بیرون دارالاماره در سایه دیوار می‏ نشستند

که اگر احیانا کسی شکایتی داشته باشد بدون واسطه و مانع شکایت خود را تسلیم کند . گاهی در کوچه‏ ها و خیابانها راه می‏ افتادند

تجسس می‏کردند، و اوضاع عمومی را از نزدیک تحت نظر می‏ گرفتند .

یکی از روزهای بسیار گرم ، خسته و عرق کرده به مقر حکومت مراجعت کردند ، زنی را جلو در ایستاده دیدند ، همینکه چشم زن به علی(ع) افتاد جلو آمد

و گفت شکایتی دارم :

" شوهرم به من ظلم کرده ، مرا از خانه بیرون نموده ، به علاوه مرا تهدید به کتک کرده و اگر به خانه بروم مرا کتک خواهد زد . "

اکنون به دادخواهی نزد تو آمده ‏ام " .

- " بنده خدا ! الان هوا خیلی گرم است ، صبر کن عصر هوا قدری بهتر بشود ، خودم به خواست خدا با تو خواهم آمد و ترتیبی به کار تو خواهم داد" .

- " اگر توقف من در بیرون خانه طول بکشد ، بیم آن است که خشم او افزون گردد و بیشتر مرا اذیت کند " .

علی لحظه ‏ای سر را پائین انداخت ، سپس سر را بلند کرد و در حالی که با خود زمزمه می‏کرد و می‏گفت :

- " نه به خدا قسم نباید رسیدگی به داد خواهی مظلوم را تأخیر انداخت‏ . حق مظلوم را حتما باید از ظالم گرفت و رعب ظالم را باید

از دل مظلوم‏ بیرون کرد ، تا با کمال شهامت و بدون ترس و بیم در مقابل ظالم بایستد و حق خود را مطالبه کند ".

- " بگو ببینم خانه شما کجاست ؟ "

- " فلان جاست " .

- " برویم " .

علی(ع) به اتفاق آن زن به در خانه‏ شان رفتند ، پشت در ایستادند و به آواز بلند فریاد کردند :

- " اهل خانه ! سلام علیکم " .

جوانی بیرون آمد ، که شوهر همین زن بود . جوان علی را نشناخت ، دید پیرمردی که در حدود شصت سال دارد ، به اتفاق زنش آمده است .

فهمید که‏ زنش این مرد را برای حمایت و شفاعت با خود آورده است ، اما حرفی نزد علی - علیه السلام - فرمود : این بانو که زن تو است از تو شکایت دارد

، می‏گوید : تو به او ظلم و او را از خانه بیرون کرده‏ ای . بعلاوه تهدید به کتک نموده‏ ای . من آمده‏ ام‏ به تو بگویم از خدا بترس و با زن خود نیکی و مهربانی کن " .

- " به تو چه مربوط که من با زنم خوب رفتار کرده ‏ام یا بد ، بلی من او را تهدید به کتک کرده‏ ام ، اما حالا که رفته تو را آورده و تو از جانب او حرف می‏زنی

او را زنده زنده آتش خواهم زد " .

علی از گستاخی جوان بر آشفت ، دست به قبضه شمشیر برد و از غلاف بیرون‏ کشید . آنگاه گفت :

" من تو را اندرز می‏ دهم و امر به معروف و نهی از منکر می‏کنم ، تو این‏ طور جواب مرا می‏دهی ، صریحا می‏گویی من این زن را خواهم سوزاند

، خیال‏ کرده ‏ای دنیا این قدر بی حساب است " .

فریاد علی(ع) که بلند شد مردم عابر از گوشه و کنار جمع شدند ، هر کس که‏ می ‏آمد در مقابل علی تعظیمی می‏کرد و می‏گفت :

" السلام علیک یا امیرالمؤمنین " .

جوان مغرور ، تازه متوجه شد با چه کسی رو به رو است ، خود را باخت و به التماس افتاد . یا امیرالمؤمنین مرا ببخش ، به خطای خود اعتراف‏ می‏ کنم .

از این ساعت قول می‏ دهم مطیع و فرمانبردار زنم باشم ، هر چه‏ فرمان دهد اطاعت کنم . علی رو کردند به آن زن و فرمودند :

" اکنون برو به خانه خود ، اما تو هم مواظب باش که طوری رفتار نکنی‏ که او را به این چنین اعمالی وادار کنی!".

الان دیگه آقایون کتک میخورن:khaneh: یکی تو یه سایت مشاوره سوال زده بود زنم کتکم میزنه چیکارکنم:khandeh!:

اه از این اخلاقای دوه قجری ...
خدانکنه گیر کسی بیاد یه همچین مردایی ... به نظر من همون اول طلاق ... چه دلیلی داره به یکی حالا به هرعلتی که میخواد باشه، باشه
بزنی چون زورت میرسه، چون ضعیف تره!
این به نظرم نشونه مرگ اخلاقای انسانیه... اصلا مرد نیستن چنین کسانی ... چون لااقل میرفتن بایکی مث خودشون دعوا میکردن نه ضعیف تر از خودشون که قدرت دفاعم نداشته باشه...
عصبی میشن که بشن دلیلی نداره بزنن ... این حق واسه هیشکی ایجادنمیشه وقتی عصبانی شد بخواد از زورش استفاده کنه!

ما یکی از اقواممون دخترشونو داده بودن به یه غریبه که 12سال اختلاف سنی داشتن ...
دختره 17 ساله رو جوری میزد که یه دفعه مامانش اتفاقی رفته بود خونه شون دیده بود خون پاشیده رو در و دیوار...
اخرشم بااینکه هی می اومد میگفت غلط کردم و باز به زور برش میداشت میبرد دوباره روز از نو روزی از نو و بالاخره به خاطر ترس از جون تک دخترشون طلاقشو گرفتن!

دختری که توی پر قو بزرگ شده تاحالا کسی بهش نگفته بالاچشمت ابروهس،اون پسر حالا بخواد اینجوری برخوردکنه؟؟؟
اینکه کارشناس گفتن دلیلش رفتارای نامناسب بعضی از خانمهاست ... رفتار نامناسب دعوا داره دنبالش دلیلی ایجاد نمیکنه واسه زدن!!!! هیشکی به هیچ دلیلی حقی واسه زدن نداره!!!!!!!!!!
ولی کلا من چندتایی که دیدم که دست بزن دارن ... اکثرا درست بشو نیستن چون جزء اخلاقشونه تا عصبانی میشن به زور متوسل میشن بعد از ازدواجم جای کلاسای روانشناسی واسه کنترل خشم نیست چون تااون موقع اون بدبخت زیر دستش تلف شده تازه اونم اگه قبول کنه بره یه همچین مشاوره هایی رو!!
به نظرم فقط دو راه داره مث زمانای قدیم بسوزه بسازه صداشم درنیاد یا طلاق!!!!!!!!!

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;756911 نوشت:
اخرشم بااینکه هی می اومد میگفت غلط کردم و باز به زور برش میداشت میبرد دوباره روز از نو روزی از نو و بالاخره به خاطر ترس از جون تک دخترشون طلاقشو گرفتن!

دختری که توی پر قو بزرگ شده تاحالا کسی بهش نگفته بالاچشمت ابروهس،اون پسر حالا بخواد اینجوری برخوردکنه؟؟؟

وقتی ملاک خونواده های دختر شده پول پسر.نه اخلاق و رفتار و خونوادش.همین میشه که میبینین.به نظر من اگه خونواده ای ملاکاش اینا باشه برای انتخاب همسربرای دخترشون.هربلایی سرشون بیاد حقشونه.ولی اگرم نباشه.خب ظلمه دیگه.

راهنما;756511 نوشت:
برخورد نامناسب بسیاری از بانوان موجب انجام این کار بسیار بد و زشت می شوند و حتی بانوان را هم نمی توان به تنهایی علت این کار دانست

مردا هم بی سیاست شدن.بلد نیستن مثل زنها با پنبه سر ببرن.اگه زنش بدرفتاری میکنه باید با سیاست رفتار کنه و همسرشو پشیمون کنه.نه اینکه بزنش.

پیامبر اکرم صلی الله علیه واله وسلم تاکید داشتند که دختر به مرد بد اخلاق ندهید .

در عمل اخلاق ادمها را نمیشه عوض کرد اینرا تجربه زندگی ادمها به اثبات رسانده مشاوره دادن و پادر میانی بزرگترها می تواند تا حدی تاثیر گزار باشد اما تاثیرش موقتی است .
خانمی که شوهرش بداخلاق است نباید زمینه این بداخلاقی را ایجاد کند بالاخره زن و شوهر به اخلاق و خلق و خوی هم واردند و تا حدی نیم من بودن خانمها در این زمینه از این تنشها کم می کند .میگن بسوز و بساز همینه .

حاج آقا حدائق میگفت یه آقایی یه با با من صحبت میکرد و میگفت در قرآن اومده که مرد میتونه زنش رو کتک بزنه پس اشکالی نداره. ....و میگفت من در جواب این آقا گفتم من فکر نمیکنم خدایی که برای کوچکترین صدمه به بدن فردی حتی در حد سرخ شدن پوست دیه تعیین کرده، بگه مجاز هستید کتک بزنید....حتی گفته شده اگر بچه تون رو هم کتک زدید و بدنش سرخ شد یا زخم شد یا خون اومد باید هم ازش طلب حلالیت کنید و هم دیه اش رو بهش بدید...پس خدا هیچوقت نمیاد بگه مجازید همسرتون رو کتک بزنید
در سیره و زندگی هیچکدوم از امامان و هیچکدوم از بزرگان دین و مراجع هم نیومده که همسرشون رو کتک بزنن

[="Purple"]

mohsen1990;756920 نوشت:
وقتی ملاک خونواده های دختر شده پول پسر.نه اخلاق و رفتار و خونوادش.همین میشه که میبینین.به نظر من اگه خونواده ای ملاکاش اینا باشه برای انتخاب همسربرای دخترشون.هربلایی سرشون بیاد حقشونه.ولی اگرم نباشه.خب ظلمه دیگه.

البته در این مورد نمیشه گفت ملاک این بود چون هردو از نظر موقعیت باباهاشون یکی بود ولی خب زیبایی دختره خیلیییییی ملاک بود و از اونور پول وموقعیت پسره بیشتر به چشم میخورد ... ولی جدا از اینا بعضیارو نمیشه واقعا شناخت ... تو دوران نامزدیشون هرکی می دید میگفت جدا از همه شرایط خوبی که داره اخلاق بیستی که داره خیلی خوبه!! و رو بقیه اینجوری تاثیر گذاشته بود چه برسه به دختر وخانواده ش!

ولی در کل بله! وقتی ملاک اخلاق و ایمان بشه کف ملاکای طرفین و ملاکای پول زیبایی موقعیت شرایط شغلی و... بشه سقف !
مشخصه باید انتظار هرچیزی رو داشته باشن چون نمیشه گفت کسی که زیباست اخلاقشم زیباس و یا کسی که پولداره حتما خوش اخلاقم هست ...
از طرفیم اگه ایمان باشه دختر و پسر اول خدارو درنظر میگیرن و خب خیلی از کارایی که بقیه ممکنه راحت انجام بدن مطمئنا کمتر لااقل انجام میدن!
یا مثلا توی همین بحث زدن حتی اگه عصبانی بشه و حق باهاش باشه هم پسر به خودش اجازه نمیده آسیبی برسونه و توی بقیه مسائلم همین طوره![/]

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;756941 نوشت:
تو دوران نامزدیشون هرکی می دید میگفت جدا از همه شرایط خوبی که داره اخلاق بیستی که داره خیلی خوبه!! و رو بقیه اینجوری تاثیر گذاشته بود چه برسه به دختر وخانواده ش!

یکی میگفت:ادم پولدار اگه ... هم همه تحسینش میکنن!:ok:.مردم ظاهر بین شدن و بیشتر تعریف کردنها به همین خاطر.
توی دوران نامزدی هم میشه شناخت راهشو بلد نبوده دختر خانم.خب از دختر 17 ساله انتظار نمیشه داشت که ادم شناس باشه.

[="Purple"]

mohsen1990;756973 نوشت:
خب از دختر 17 ساله انتظار نمیشه داشت که ادم شناس باشه.

والا تو این دوره زمونه دختر 27 ساله هم نمیتونه آدم شناس باشه چه برسه به 17!!!
ولی خب مسلما ایمان روی اخلاق تاثیر داره بنابراین ملاک رو باید درست یا عوض کرد...[/]

هیچی باید از گوش همچین شوهری گرفت با لگد پرت کرد خونه ننش :khandeh!:

جدا از شوخی واقعا خیلی عمل دور از انسانیه

یعنی اوج نفرته

کسی که زنش رو میزنه چه انتظاری داره دل زنش باهاش صاف شه

معمولا تربیت خانوادگی موثره

مثلا پدره دست به زن داشته پسره هم یاد گرفته و یه چیز عادی میدونه زدن رو

امیدوارم خدا برا هیچ کس قسمت نکنه شوهری رو که دست بزن داره

خیلی بده واقعا الان همه انرژی منفی ها رو یه جا حس کردم

سلام
اولاً عرض کنم که به نظرم الان اوضاع داره برعکس میشه. شاید بشه گفت دوره مظلومیت مردهاست. البته مظلومیت پنهان! چرا پنهان؟ پون ظاهراً قویترند و همه اهرمها را در اختیار دارند اما در حقیقت مظلومند... مجبورند خیلی جاها نه از نظر شخصی خودشون ( که باز هم یه زن خوب ، باید برای اون نظرات شخصی شوهرش هم کمال اهمیت را قائل بشه ، اگه بخواد خوب شوهر داریش را کامل کنه) بلکه حتی از حدود شرعیه هم کوتاه بیان. و گرنه خانم ، ناراحت میشه و اخم میکنه و .... وجود یک زن اخمو در خانه ، اوقات همه ، چه مرد چه بچه ها را تلخ میکنه و خانه را از جهنم هم بدتر میکنه.... ظاهرا به همه وظایفشون حتی زناشویی اقدام میکنن اما لبخندی در کار نیست ابروها در هم و اخم بر چهره.... پس ناچاراً صلح امام حسنی. یا به تعبیر به روزترش: تصویب برجام!

اما با مردی که دست بزن دارد چه باید کرد؟؟

خب ، دستش را قطع کنید! به همین سادگی.

اما نه قطع کردن اموی. بلکه قطع کردن علوی. توجه کنید:
[SPOILER]روزی پيغمبر اكرم(ص) در حال سخنرانی برای اصحابشان بودند كه يك نفر اعرابی وارد شد و گفت «يا رسول الله اعطنی؛ ای پيامبر پولی به من عطا كن»پيامبر(ص) اشاره كردند كه قدری صبر كن ولی او شروع به اعتراض كرد. پيامبر(ص) به حضرت علی(ع) فرمودند: «يا علی قم فقطع لسانه؛ ای علی بلند شو و زبانش را قطع كن» حضرت علی(ع) حركت كردند و اين شخص را بردند و بعد از چند دقيقه برگشتد. پيغمبر(ص) فرمودند كه علی چه كار كردی؟ فرمود همان‌طور كه فرموديد عمل كردم، گفت: چه كار كردی؟ گفت: فقير بود و درهمی پول به او دادم و پيغمبر(ص) فرمودند: كار خوبی كردی و منظور من همين بود كه زبان اعتراضش را كوتاه كن.
[/SPOILER]

سلام
اولش خواستم به این نوع مردها شدیداً انتقاد کنم چون حق هم همینه که مردی که دست روی زن بلند کنه باید باهاش برخورد کرد
به شخصه چنین عملی رو بسیار زشت میدونم و با دوست 10 ساله خودم سر همین موضوع که دست روی زنش بلند میکرد رفاقتم رو به هم زدم

اما ظاهراً در تاپیکی که خانمها باشن بهتره مثل اونها که سعی میکنن به هر طریقی از خودشون دفاع کنن ، من هم از مردها دفاع کنم و خیلی به حق و عدالت فکر نکنم

مشک;756865 نوشت:
زن هر چقدر هم که بد باشه ، مرد حق نداره دست روش بلند کنه...

حبیبه;756904 نوشت:
در اینکه آقایان حق ندارند دست بزن داشته باشند کمی تسامح وجود دارد،هیچ کسی حق ندارد دست بزن داشته باشد
سلام
کاملاً موافقم. چون اگر آقایون دقت کنن در کلام بانوان محترم ، هیچ بدی در دنیا با کتک زدن قابل مقایسه نیست!
یعنی اون زن هر کاری که کرده باشه ، دل مرد رو شکسته باشه ، غرورش رو خورد کرده باشه ، اموالش رو بی حساب خرج کرده باشه ، بهش توهین کرده باشه ، بی حجاب و با لباس جلف همه جا رفته باشه ، به شوهرش خیانت کرده باشه ، آبروش رو همه جا برده باشه و....... اون وقت مرد فقط یه سیلی به زن بزنه ، سیلی مرد از تمام اعمال اون زن بدتر خواهد بود!!!!

در واقع جای یک کشیدهء شما روی صورت همسرتون پیداست ، اما جای صدها داغ زبان و عمل زن روی قلب شوهرش پیدا نیست (سیاست رو دارید انصافاً؟! :Moteajeb!:)
زنها میتونن وجود مرد رو با نیش و کنایه آتش بزنن
میتونن مرد رو فریب بدن
میتونن با فشار آوردن به مرد اموالش رو در بدترین راه های ممکن خرج کنن
میتونن با آزار و اذیت ، مرد رو از خانوادش جدا کنن
و.....................
نه.... صبر کنید.... فکر همه جا رو کردند..... وقتی ببینن ورق داره به ضررشون برمیگرده ، اونقدر روی اعصاب مرد راه میرن تا دستش بلند بشه

خب حالا بگید ببینم ، کی ظالم میشه و کی مظلوم؟! :Nishkhand:

بنابراین بهترین راهی که به ذهن من میرسه ، اینه که مردها هم زرنگی کنن و بجای جسم زن ، قلبش رو هدف بگیرن.هرچند بعد از یه مدت که مردها بجای کتک زدن ، مثل خود اون خانمهای بد عمل کنن و شخصیت اونها رو خورد کنن ، اون وقت خانمها فریاد وامصیبتا برمیارن که:

هزار سیلی بر چهره ام به زانکه دلم واژگون شود!

اون موقع پست های اسک دین این شکلی میشه:
((زن هر کاری هم که کرده باشه ، مرد حق نداره دلش رو بشکنه!))

کلاً زن ها هر کاری هم که کرده باشن ، مردها درمقابل حق هیچ کاری ندارن :Nishkhand:

Reza-D;757220 نوشت:
در واقع جای یک کشیدهء شما روی صورت همسرتون پیداست ، اما جای صدها داغ زبان و عمل زن روی قلب شوهرش پیدا نیست (سیاست رو دارید انصافاً؟! )
میتونن مرد رو فریب بدن
و.....................
نه.... صبر کنید.... فکر همه جا رو کردند..... وقتی ببینن ورق داره به ضررشون برمیگرده ، اونقدر روی اعصاب مرد راه میرن تا دستش بلند بشه

خب حالا بگید ببینم ، کی ظالم میشه و کی مظلوم؟!

بنابراین بهترین راهی که به ذهن من میرسه ، اینه که مردها هم زرنگی کنن و بجای جسم زن ، قلبش رو هدف بگیرن.هرچند بعد از یه مدت که مردها بجای کتک زدن ، مثل خود اون خانمهای بد عمل کنن و شخصیت اونها رو خورد کنن ، اون وقت خانمها فریاد وامصیبتا برمیارن که:
هزار سیلی بر چهره ام به زانکه دلم واژگون شود!

بسمه العزیز

با سلام

برای همه ی آنچه فرمودید در دین دستور داریم،راه حل داریم!

مقابله به مثل در محیط خانواده بدترین شکل برخورد است و آقایان بهتر است فراموش نکنند که مدیر خانه طبیعتا آنها هستند.

مدیریت بحران یک مهارت و یک هنر است و مسلما مقابله به مثل نه مهارت می خواهد و نه هنر.

Reza-D;757220 نوشت:
سلاماولش خواستم به این نوع مردها شدیداً انتقاد کنم چون حق هم همینه که مردی که دست روی زن بلند کنه باید باهاش برخورد کردبه شخصه چنین عملی رو بسیار زشت میدونم و با دوست 10 ساله خودم سر همین موضوع که دست روی زنش بلند میکرد رفاقتم رو به هم زدماما ظاهراً در تاپیکی که خانمها باشن بهتره مثل اونها که سعی میکنن به هر طریقی از خودشون دفاع کنن ، من هم از مردها دفاع کنم و خیلی به حق و عدالت فکر نکنمسلامکاملاً موافقم. چون اگر آقایون دقت کنن در کلام بانوان محترم ، هیچ بدی در دنیا با کتک زدن قابل مقایسه نیست!یعنی اون زن هر کاری که کرده باشه ، دل مرد رو شکسته باشه ، غرورش رو خورد کرده باشه ، اموالش رو بی حساب خرج کرده باشه ، بهش توهین کرده باشه ، بی حجاب و با لباس جلف همه جا رفته باشه ، به شوهرش خیانت کرده باشه ، آبروش رو همه جا برده باشه و....... اون وقت مرد فقط یه سیلی به زن بزنه ، سیلی مرد از تمام اعمال اون زن بدتر خواهد بود!!!!در واقع جای یک کشیدهء شما روی صورت همسرتون پیداست ، اما جای صدها داغ زبان و عمل زن روی قلب شوهرش پیدا نیست (سیاست رو دارید انصافاً؟! :Moteajeb!:)زنها میتونن وجود مرد رو با نیش و کنایه آتش بزننمیتونن مرد رو فریب بدنمیتونن با فشار آوردن به مرد اموالش رو در بدترین راه های ممکن خرج کننمیتونن با آزار و اذیت ، مرد رو از خانوادش جدا کننو.....................نه.... صبر کنید.... فکر همه جا رو کردند..... وقتی ببینن ورق داره به ضررشون برمیگرده ، اونقدر روی اعصاب مرد راه میرن تا دستش بلند بشهخب حالا بگید ببینم ، کی ظالم میشه و کی مظلوم؟! :Nishkhand:بنابراین بهترین راهی که به ذهن من میرسه ، اینه که مردها هم زرنگی کنن و بجای جسم زن ، قلبش رو هدف بگیرن.هرچند بعد از یه مدت که مردها بجای کتک زدن ، مثل خود اون خانمهای بد عمل کنن و شخصیت اونها رو خورد کنن ، اون وقت خانمها فریاد وامصیبتا برمیارن که:هزار سیلی بر چهره ام به زانکه دلم واژگون شود! اون موقع پست های اسک دین این شکلی میشه: ((زن هر کاری هم که کرده باشه ، مرد حق نداره دلش رو بشکنه!)) کلاً زن ها هر کاری هم که کرده باشن ، مردها درمقابل حق هیچ کاری ندارن :Nishkhand:
ایول داش رضا خوب پوکوندیشون، از حق ما مردها دفاع کن خیلی مظلوم هستیم،تا اخر کنارت هستیم

پسری از جنس غم;757252 نوشت:
ایول داش رضا خوب پوکوندیشون، از حق ما مردها دفاع کن خیلی مظلوم هستیم،تا اخر کنارت هستیم

سلام داداش گل
نه عزیز اشتباه نشه ، هدف من کوبیدن کسی نیست و در حدی هم نیستم که بخوام مخلوق خدا رو بکوبم
اینها رو نوشتم که خانمها از دید ما هم به موضوع نگاه کنن ، نه اینکه همیشه یک طرفه به قضاوت بشینن

حبیبه;757234 نوشت:
با سلام
سلام به شما خواهر گرامی
ابتدا عرض کنم که حتماً شما و سرکار خانم "مشک" حتماً میدونید که به هیچ وجه منظور من این نیست که هر مردی زنش رو کتک بزنه حتماً زن کاری کرده
اتفاقاً در خیلی از مواردی که برخی مردان (بهتره بگم نامردان) دست روی زنشون بلند میکنن ، یا اصلاً مشکل خاصی نبوده ، یا اگر هم مشکلی بوده اونقدر پیش پا افتاده بوده که آدم فکرش پیش هر نوع راه حلی میره بجز اینکه مرد بخواد دست بلند کنه!!! میخوام بگم من 0 و 100 به موضوع نگاه نمیکنم ، اشتباه نشه. اما همونطور که اگر من نگاه یکطرفه داشتم اشتباه بود ، نگاه یکطرفه شما خواهران گرامی هم اشتباست. عرض میکنم

پس فرض صحبت من اونجایی هست که زن اعمالی انجام داده و جوری به مرد فشار آورده که مرد دستش تو روی زن بلند شده

حبیبه;757234 نوشت:
برای همه ی آنچه فرمودید در دین دستور داریم،راه حل داریم!
برای عمل زن هم در دین دستور و راه حل داریم
شما بپذیرید که زنها همه کافر هستند و مردها همه مؤمن ، اون وقت من هم خواهم پذیرفت که دستورات و راه حل های دین رو فقط مردها باید رعایت کنن

سرکار "حبیبه" ، ماجرای دو نفر رو در نظر بگیرید که ابتدا نفر شماره 1 به نفر شماره 2 حمله کرده و مثلاً با لگد به شکمش کوبیده!
نفر شماره 2 هم برمیگرده و مشتی به صورت نفر شماره 1 میزنه! (چه دعوایی شد! :Gig:)
بعد دو نفر رو پیش قاضی میبرن
قاضی برمیگرده به نفر دوم میگه:
حالا گیریم که اون یه لگد هم به تو زد تو زد! تو حق نداشتی بهش مشت بزنی! تو باید کظم قیض میکردی!
مگه دین تو رو به آرامش دعوت نکرده؟ وقتی با لگد بهت زد ، تو باید مدیریت میکردی!

این قضاوت از نظر شما عادلانه ست که شروع کننده درگیری رو وابذاریم و به نفر دوم بگیم تو چرا جواب دادی؟!
ممکنه بفرمایید خب تلافی کنه ، اما چرا با کتک زدن؟ ((این رو در پست بعدی عرض میکنم))

حبیبه;757234 نوشت:
آقایان بهتر است فراموش نکنند که مدیر خانه طبیعتا آنها هستند
چرا خودتون رو زیر سؤال می برید؟!
مدیریت به معنی سر و سامان دادن به اموره ، نه به این معنا که زن هیچ کنترلی رو خودش نداره و مرد باید کنترلش کنه. شما با گفتن این جمله فقط دارید بار وظیفه رو از روی دوش خانمها برمیدارید. ببینید آقایون ما که مدیر نیستیم ، شما مدیر هستید. پس دیگه به ما چه؟ ما هر کاری دلمون خواست میکنیم و شما باید ناسازگاری های ما رو مدیریت کنید!

نه خواهر بسیار گرامی و محترم بنده ، احترام ، مدیریت ، مدیریت بحران ، انجام دستورات دینی ، گذشت ، مقابله به مثل نکردن و..... همهء اینها دوطرفه ست. اگر زن اراده کنه ، چنان زندگی رو به آتش میکشه که یه مرد که هیچ ، 100 تا مرد هم نتونه جمع و جورش کنه. میخواین براتون مثال بزنم؟ همسر حضرت لوط! حالا سؤال من از شما اینه ، آیا انحراف و به بلا گرفتار شدن همسر حضرت لوط(ع) بخاطر بی کفایتی حضرت لوط در مدیریت بوده؟!

حبیبه;757234 نوشت:
راه حل
دوباره تاکید میکنم بحث من بر سر مواردی هست که کتک زدن مرد به دلیل اعمال خود زن صورت میگیره

خب حالا چرا مرد اگر هم عصبی بشه و بخواد عکس العمل نشون بده ، این عکس العمل رو به شکل بدنی انجام میده؟ چرا کتک میزنه؟
چرا مثلاً جیغ نمیکشه؟! چرا نمیره زنگ بزنه به مادرزنش شکایت کنه؟! چرا نمیشینه سریال پس از باران رو ببینه و گریه کنه؟
تمسخر نمیکنم ، میخوام توجهتون رو به تفاوت زن و مرد جلب کنم. وقتی مرد حرکت بدی نسبت به زنش انجام میده ، زن چکار میکنه؟

1 - قهر میکنه
2 - غر میزنه
3 - کم حرف میشه
4 - گریه میکنه
5 - بداخلاقی میکنه
6 - جیغ میکشه
7 - میره خوه باباش!
8 - مرد رو تحویل نمیگیره
9 - ..............

اینها عکس العمل طبیعی یک زنه. دوستان دقت بفرمایید بحث من درست و غلط بودن این عکس العمل ها نیست ، بلکه دارم تطابق عکس العمل ها با طبیعت زن و مرد رو بررسی میکنم. خب به این بخش دقت بفرمایید:

حالا اگر یه خانم بره مثلاً به برادرش بگه شوهرم با من فلان بدرفتاری رو کرده ، بهم توهین کرده ،به من سیلی زده ، اون برادر هیچ وقت به خواهرش نمیگه: خب تو هم جیغ میزدی! باهاش قهر میکردی! و.....
بلکه برادر این رو به خواهرش میگه:
خب میزدی توی گوشش!!! :ok:

امیدوارم منظورم واضح بوده باشه. یعنی مرد وقتی خشمگین میشه ، تاثیر این خشم در چهره ، اخم ، تن صدا و دستش ، خودش رو نشون میده. حالا وقتی یه مرد از سمت زنش مورد فشار روحی قرار بگیره ، با فریاد یا نهایتاً کتک زدن خودش رو خالی میکنه. لذا اینکه خانمها میگن ((هرکاری کنه ولی کتک نزنه)) ، باید بگم گاهی دست خود مرد نیست ، همونطور که گاهی بعضی برخوردهای شما دست خودتون نیست

پست بعدی آخرین مطلب من خواهد بود.....

[="Indigo"]سلام

Reza-D;757270 نوشت:
امیدوارم منظورم واضح بوده باشه. یعنی مرد وقتی خشمگین میشه ، تاثیر این خشم در چهره ، اخم ، تن صدا و دستش ، خودش رو نشون میده. حالا وقتی یه مرد از سمت زنش مورد فشار روحی قرار بگیره ، با فریاد یا نهایتاً کتک زدن خودش رو خالی میکنه. لذا اینکه خانمها میگن ((هرکاری کنه ولی کتک نزنه)) ، باید بگم گاهی دست خود مرد نیست ، همونطور که گاهی بعضی برخوردهای شما دست خودتون نیست

حرف شما درست ولی همونطور که به خانمها توصیه میشه موقع عصبانیت و ناراحتی خودتون رو کنترل کنید و مثلا اولین چیزی که به ذهنتون میرسه این نباشه که برید خونه بابا و...

به آقایون هم این توصیه میشه که اولین کاری که به ذهنتون میرسه کتک زدن نباشه.

اگه هر فردی بخواد رفتارهای طبیعی از خودش نشون بده (و نه فرهنگی) که کلا باید جامعه و زندگی اجتماعی رو تعطیل کرد.

همچنین وقتی در مورد کتک زدن مردها صحبت میشه به نظرم بیشتر روی صحبت با کسیه که مدام این کارو میکنه نه اینکه یه بار نتونسته باشه خودشو کنترل کنه و ... .[/]

raha2020;757285 نوشت:
حرف شما درست ولی همونطور که به خانمها توصیه میشه موقع عصبانیت و ناراحتی خودتون رو کنترل کنید و مثلا اولین چیزی که به ذهنتون میرسه این نباشه که برید خونه بابا و...
به آقایون هم این توصیه میشه که اولین کاری که به ذهنتون میرسه کتک زدن نباشه.
اگه هر فردی بخواد رفتارهای طبیعی از خودش نشون بده (و نه فرهنگی) که کلا باید جامعه و زندگی اجتماعی رو تعطیل کرد.
همچنین وقتی در مورد کتک زدن مردها صحبت میشه به نظرم بیشتر روی صحبت با کسیه که مدام این کارو میکنه نه اینکه یه بار نتونسته باشه خودشو کنترل کنه و...
سلام
تک تک جملات شما به روی چشم بنده. از ابتدا تا انتهای کلام شما رو می پذیرم و موافقم :Gol:
بخصوص به دلیل جملهء آخر. بله اگه منظور با اون مردهایی باشه که این عمل زشت رو برای خودشون عادی میدونن ، برخورد من همونی هست که در اولین پست عرض کردم. دوستی داشتم که حدود 10 سال با هم دوست بودیم. بعد از ازدواج ، گاهی زنش رو گاهی کتک میزد (اونم نه خیلی شدید). چندین بار بهش تذکر دادم و حتی باهاش دعوا کردم. میگفت عصبی میشم! منم میگفتم خب اون بنده خدا عصبی میشه باید چکار کنه؟ خلاصه حرفام تاثیری نداشت و الان یکی دو سالی میشه که دیگه سمتش نمیرم

اما مواردی هم دیدم که مرد زنش رو کتک زده و هر کسی دیده دلش برای زنه کباب میشه ، اما من که از ماجرا خبر داشتم دلم میخواست زنه رو خفه کنم! چون میدونستم چه بلایی داره سر مرده میاره

واقعا جالبه ...
وقتی تاپیکی زده میشه بااین عنوان که """" باشوهری که دست بزن داره باید چه جوری رفتار کرد"""
فکرمیکنم خیلی مشخصه منظور کیا هستن و کدوم دسته از آقایون مدنظرن!!!!
برای روشن شدن مسئله میگم...
منظور آقایونی هستن که خشونت جزئی از اخلاق و رفتارشونه، روی رفتارشون کنترلی ندارن و شاید سر کوچیکترین مسائل هم اینکارو کنن و مهم تر از همه تکرار این رفتاره ونه همه آقایون!!!!!!
و نه کسایی که ممکنه بر اثر شرایط و مسائل خاص کنترل خودشونو ازدست بدن و شاید یکبار این اتفاق بیفته!

و این انصاف نیست برگردونیم به همه و بخوایم بگیم واکنش طبیعی یه، خب طفلی دست خودش نیست!

واقعا کسایی که دفاع میکنن یه سرچ کنن توی نت ببینن آمار خشونت علیه زنان چقدره و تازه اینایی هست که شکایت کردن وچقدر مواردی داریم که اصلا به جایی صداشون نرسیده و نمیرسه!

بعد ببینید چند نفر از این آقایون مظلوم!!!!!! دلشون شکسته، زخم زبون شنیدن تو دعوا،زنشون از خانواده شون جداشون کرده و....

بعد به خاطر این دلایل اقدام به کتک کاری کردن ...

واقعا توجیه کردن درجایی که میدونیم قضیه چیه و مغلطه کردن بی انصافیه تمومه وقتی میدونیم ظلمی صورت گرفته و باز طرفدار ظالم باشیم باید در عادلانه بودن رفتارمون شک کنیم!!!!

یاد وکیل مدافع هایی افتادم که میدونن موکلشون خطا کرده ولی کلا حرفاهایی میزنن که جو رو به سمت دیگه ای می چرخونه و از موضوع اصلی ذهن هارو دور میکنه!

Reza-D;757260 نوشت:
چرا خودتون رو زیر سؤال می برید؟!
مدیریت به معنی سر و سامان دادن به اموره ، نه به این معنا که زن هیچ کنترلی رو خودش نداره و مرد باید کنترلش کنه.

عرض من این نبود که آقایان همسرشان را کنترل کنند بلکه لازم است خودشان را به خاطر نعمت حکومت عقلانیت به احساس کنترل کنند.

مسلما بنای یک زندگی اخلاق مدار به عهده هر دوی زوجین است،اما آنکه به دستور صریح خداوند مسئول حفظ خانواده شده است مرد است:

"قوا انفسکم و اهلیکم نارا" خودتان و همسر و فرزندتان را از آتش دوزخ حفظ کنید.

اگر "الرجال قوامون علی النساء" را داریم فقط به لحاظ تامین معاش نیست بلکه مدیریت منزل به عهده ی آقایان است.

مدیریت هم مسلما به آن معنا نیست که حضرتعالی از عرایض بنده برداشت فرمودید.

Reza-D;757270 نوشت:
یعنی مرد وقتی خشمگین میشه ، تاثیر این خشم در چهره ، اخم ، تن صدا و دستش ، خودش رو نشون میده. حالا وقتی یه مرد از سمت زنش مورد فشار روحی قرار بگیره ، با فریاد یا نهایتاً کتک زدن خودش رو خالی میکنه. لذا اینکه خانمها میگن ((هرکاری کنه ولی کتک نزنه)) ، باید بگم گاهی دست خود مرد نیست ، همونطور که گاهی بعضی برخوردهای شما دست خودتون نیست

هر کسی قبل از مرد و یا زن بودن،انسان است،و اگر این انسان دین مدار باشد هر گز نه مانند زنان کارهایی را می کند که فرمودید و نه مانند مردان....

این نوع اخلاق غضب مدارانه از سوی زن و مرد،راه حلش،تسلط به نیروی خشم و غضب است.

فکر کنم یک مجلس ختمی برای درگذشت گذشت باید گرفت .

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;757331 نوشت:
وقتی تاپیکی زده میشه بااین عنوان که """" باشوهری که دست بزن داره باید چه جوری رفتار کرد"""
فکرمیکنم خیلی مشخصه منظور کیا هستن و کدوم دسته از آقایون مدنظرن!!!!
برای روشن شدن مسئله میگم...
منظور آقایونی هستن که خشونت جزئی از اخلاق و رفتارشونه، روی رفتارشون کنترلی ندارن و شاید سر کوچیکترین مسائل هم اینکارو کنن و مهم تر از همه تکرار این رفتاره ونه همه آقایون!!!!!!
و نه کسایی که ممکنه بر اثر شرایط و مسائل خاص کنترل خودشونو ازدست بدن و شاید یکبار این اتفاق بیفته!
سلام
حق با شماست. منظور تاپیک تا حد زیادی واضح بود و شاید من یکم با ناراحتی برخورد کردم
ولی لطفاً شما هم دقت بفرمایید که سر چه چیزی من اون پاسخ رو دادم
از خانم "مشک" عذرخواهی میکنم نمیخوام دوباره به صحبت ایشون اشاره کنم ، فقط برای توضیح به سرکار خانم "ترگل" عرض میکنم
ناراحتی من از این جمله بود که:
زن هر کاری هم بکنه.....

اما جدای از این موضوع با فرمایش شما موافقم که خشونت هایی که درمورد زن ها میشه بسیار زشت و ناپسنده
ضمناً بهتره به این مردها نگیم مردهای خشن ، بلکه باید بگیم نامردهای خشز

از شما هم انتظار دارم تمام گفته ها رو بخوید نه فقط بخش هایی از اون رو
من چندجا در صحبتام اشاره کردم که چنین کاری ناپسنده ، گفتم که با دوست 10 ساله خودم سر همین موضوع قطع رابطه کردم و.....
فقط قسمت هایی که مخالف هستید رو نبینید

[="Purple"]

Reza-D;757421 نوشت:
از شما هم انتظار دارم تمام گفته ها رو بخوید نه فقط بخش هایی از اون رو

سلام... بله من بقیه شو خوندم و موافقم باهاتون ...
ولی کامنت اولتون به قدری غیرمنصفانه و جهت دار بود که واقعا ده تا کامنت بعدش دفاع کنین باز چیزی رو درست نمیکنه پیشنهاد میکنم خودتونم دوباره بخونینش ببینین چه جوری ورق رو برگردوندین...[/]

حبیبه;757385 نوشت:
لازم است خودشان را به خاطر نعمت حکومت عقلانیت به احساس کنترل کنند
یعنی در خانمها چون حکومت احساس بر عقل برقراره ، دیگه نیاز نیست خودشون رو کنترل کنن؟!

ضمناً یه اکانت جدید با نام مردانه بسازید و همین موضوع رو در یه تاپیک مطرح بفرمایید تا ببینید خانمها چه پاسخی به این فرمایش شما خواند داد :ok:
ولی در اینجا چون بحث احساسی بودن به نفع خانمهاست (بار مسدولیت اونها رو سبک تر میکنه) ، کاملاً تاییدش میکن و همه قبول میکنن که احساسی هستن

حبیبه;757385 نوشت:
مسلما بنای یک زندگی اخلاق مدار به عهده هر دوی زوجین است،اما آنکه به دستور صریح خداوند مسئول حفظ خانواده شده است مرد است:
اگر "الرجال قوامون علی النساء" را داریم فقط به لحاظ تامین معاش نیست بلکه مدیریت منزل به عهده ی آقایان است.
مدیریت هم مسلما به آن معنا نیست که حضرتعالی از عرایض بنده برداشت فرمودید
منظورم به شخص شما نیست اما از این هندوانه ها زیاد زیر بغل ما مردها گذاشته شده
هر جا که خانمها دلشون بخواد دم از مساوات میزنن و هر جا که می بینن کار داره سخت میشه صحبت از لطافت و احساساتی بودن خودشون به میون میارن

در همین دین گفته شده که: زن نگهبان شوهرش است
پس ما مردها هم اگر فردا خطایی کردیم بگیم تقصیر همسر ماست چون پیامبر(ص) فرموده بودند که از ما نگهبانی کنه ، اما اون نگهبانی نکرد!!!

خواهر گرامی ، منظور پیامبر(ص) از اینکه زن باید نگهبان شوهر باشه اینه که به زن این مطلب رو منتقل کنه که تو نباید فکر کنی که در قبال اعمال شوهر (به دلیل مرد بودن) هیچ وظیفه و نفوذی نداری ، بلکه گاهی میتونی از راه های مختلف مانع از خطای شوهر بشی و فکر نکن که در این موضوع ضعیف هستی

در اون مواردی هم که شما نوشتید ، منظور این نیست که وظیفهء مرد در کنترل اوضاع بیشتر از زن خواهد بود. به چه دلیل؟!
این انتظار شما ابداً انتظار درستی نیست و من نمی پذیرم

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;757422 نوشت:
سلام... بله من بقیه شو خوندم و موافقم باهاتون ...
ولی کامنت اولتون به قدری غیرمنصفانه و جهت دار بود که واقعا ده تا کامنت بعدش دفاع کنین باز چیزی رو درست نمیکنه پیشنهاد میکنم خودتونم دوباره بخونینش ببینین چه جوری ورق رو برگردوندین...
سلام به شما
خیر غیرمنصفانه نبود ، بلکه بیان حقایق بود. خانمها معمولاً به مردی میگن عادل که کوچکترین ایرادی به خانمها نگیره و فقط بگه زنها خوب هستن و مردها بد
با عرض معذرت من چنین مردی نیستم. من از این مردها نیستم که این روزها هر چی حرف بخورن و هر چی تحقیر بشن صداشون درنیاد
این روزها مد شده که بگی من مدافع حقوق زنان هستم تا برات کف و سوت و هورا بکشن ، ولی من نیازی به این چیزا ندارم

دلم هم اینقدر از دست زنها پره که آرزو میکنم جایی برم که هیچ زنی نباشه
نه اینکه بخوام بگم زنها همه بد هستن! هرگز
ما زنهایی داریم که یک تار موی اونها به هزاران هزار مرد می ارزه و در مقابل مردهایی داریم که اندازه بال پشه هم نمی ارزن
ولی با وجود این باز هم ترجیح میدم جایی باشم که هیچ زنی رو نبینم

[="Purple"]

Reza-D;757449 نوشت:
خیر غیرمنصفانه نبود

:Moteajeb!: زدین کل تاپیک رو منحرف کردین اونوقت میگین غیرمنصفانه نبود؟ انصافتونو ....

Reza-D;757449 نوشت:
این روزها مد شده که بگی من مدافع حقوق زنان هستم تا برات کف و سوت و هورا بکشن

من مد رو نمیدونم ... فقط میدونم اینجور مردا الکی خودشونو سبک میکنن و دنبال جلب توجهن وگرنه خانمها نیازی به وکیل مدافع ندارن هرکدوم خودشون یه پاوکیل ن:ok:

Reza-D;757449 نوشت:
دلم هم اینقدر از دست زنها پره که آرزو میکنم جایی برم که هیچ زنی نباشه

برین بلکه مام یه نفس راحت بکشیم ... بلیطشم با من:Cheshmak:

Reza-D;757449 نوشت:
ولی با وجود این باز هم ترجیح میدم جایی باشم که هیچ زنی رو نبینم

راست گفتن دل به دل راه داره ... والا احساس خانمام در موردتون همینه:khaneh:[/]

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;757455 نوشت:
اینجور مردا الکی خودشونو سبک میکنن و دنبال جلب توجهن وگرنه خانمها نیازی به وکیل مدافع ندارن

خیر خواهر گرامی ، این مردها منصف بودن خودشون رو نشون میدن. برعکس خانمها که بینشون منصفی که از حقوق مردها دفاع کنه ، به اندازه انگشتان دست هم پیدا نمیشه

Reza-D;757447 نوشت:
این انتظار شما ابداً انتظار درستی نیست و من نمی پذیرم

این تکلیف مردان از سوی خداست بنده بی تقصیرم!

خانمها هم در حوزه ی تکالیف خویش،مسئولند"کلکم راع و کلکم مسئول" همه ی شما مسئولید.

حبیبه;757489 نوشت:
این تکلیف مردان از سوی خداست بنده بی تقصیرم!
شما این تکلیف رو بد معنا میکنید
شما میفرمایید چون زن احساسیه ، ممکنه مثلاً داد بزنه ، در مقابل مرد چون عقلش بر احساسش غلبه داره ، حق نداره داد بزنه و باید مدارا کنه

من هم عرض میکنم خیر ، اینجوری نیست. زن کاملاً این رو می فهمه که نباید داد بزنه و مرد هم میفهمه
هر کدوم هم که مرتکب این خطا بشه مسئوله. هر دو به یک اندازه

پس مدیریت مرد کجاست؟ برای مثال ، کسی خبر دروغی میاره و زن تحت تاثیر احساسش میخواد بدون تحقیق اون خبر رو قبول کنه
اینجا مرد باید عاقلانه برخورد کنه و به همسرش بگه باید قبلش تحقیق کنیم

الرجال قوامون علی النساء ، یعنی این
نه اینکه زن خودش رو روی دوش مرد فرض کنه

بخشی از پاسخ حوره در بررسی این جمله:

برتری هائی که خداوند برای مردان قرار داده ، دو مفهوم می تواند داشته باشد:
الف ـ برتری در توانائی کسب کمال ، جهات انسانی ، کرامت ، فهم و شعور حقائق و …
ب ـ برتری از جهت توانائی اداری، اجرائی، قدرت دفاع، تحمل کارهای سخت و سنگین
باید دانست که برتریهای مذکور در آیة کریمه طبق نظر مفسرین ، برتری از جهت دوم است و این منافاتی ندارد که زن نیز در جهات دیگر برتری داشته باشد

Reza-D;757522 نوشت:
شما میفرمایید چون زن احساسیه ، ممکنه مثلاً داد بزنه ، در مقابل مرد چون عقلش بر احساسش غلبه داره ، حق نداره داد بزنه و باید مدارا کنه

با سلام

خیر بنده چنین مواردی را عرض نکردم،اگر زحمت بکشید و پستهای قبل را مطالعه بفرمائید خواهید دید که گفتم:" اگر غلبه بر خشم باشد،اگر انسان دین مدار

باشد نه زن آن رفتارهای غیر منطقی را دارد نه مرد"(مضمون)

در جای دیگر هم عرض کردم هر دو مسئولند با ذکر حدیث منتسب به رسول خدا صلی الله علیه و اله"کلکم راع و کلکم مسئول"

به عنوان انسانهای پرهیزگار هیچیک از زن و مرد نباید خودسرانه و با خودمحوری رفتار کنند،امّا در این میان هر کدام باید متناسب با وظایف الهی

خویش عمل کنند.

جالبه از یه طرف میگین

Reza-D;757449 نوشت:
خانمها معمولاً به مردی میگن عادل که کوچکترین ایرادی به خانمها نگیره و فقط بگه زنها خوب هستن و مردها بد
با عرض معذرت من چنین مردی نیستم. من از این مردها نیستم که این روزها هر چی حرف بخورن و هر چی تحقیر بشن صداشون درنیاد

از یه طرفم میگین

Reza-D;757462 نوشت:
خیر خواهر گرامی ، این مردها منصف بودن خودشون رو نشون میدن

ما بالاخره نفهمیدیم توسری خورن اینجور مردا یا عادل؟؟؟
تکلیفتون با خودتونم مشخص نیست مث اینکه برادر گرامی ...

Reza-D;757220 نوشت:
یعنی اون زن هر کاری که کرده باشه ، دل مرد رو شکسته باشه ، غرورش رو خورد کرده باشه ، اموالش رو بی حساب خرج کرده باشه ، بهش توهین کرده باشه ، بی حجاب و با لباس جلف همه جا رفته باشه ، به شوهرش خیانت کرده باشه ، آبروش رو همه جا برده باشه و....... اون وقت مرد فقط یه سیلی به زن بزنه ، سیلی مرد از تمام اعمال اون زن بدتر خواهد بود!!!!

در واقع جای یک کشیدهء شما روی صورت همسرتون پیداست ، اما جای صدها داغ زبان و عمل زن روی قلب شوهرش پیدا نیست (سیاست رو دارید انصافاً؟! )
میتونن مرد رو فریب بدن
و.....................

خب حالا بگید ببینم ، کی ظالم میشه و کی مظلوم؟!

با سلام

به نظر من، چه زن ،چه مرد هیچکدوم حق ندارند به هر بهانه ای از این اهرم استفاده کنند مگر در مواقع ضرورت

اونهم اگر ببینند واقعا روی طرف تاثیر گذاره وگرنه اگر زن یا مرد از درک وشعور کافی برخوردار نباشند

همسرانشون با این نوع واکنشها فقط خودشون رو شاید آروم کنند ولی تاثیرچندانی رو اونها به نظرم نداره .

اگر مرد یا زن بطور مداوم این رفتارها رو از خودشون نشون میدن مطمئنا بیمار هستند وباید به فکر درمانشون

باشند .

باید دست این مردارو از بیخ قط کنن دوتا پاهاشون هم با زنجیر ببندن بعدش ببرن بندازن داخل عمیقترین قسمت رودخونه اگه دریا باشه که دیگه بهتره:khandeh!:

مردی که روی زن دست بلند کنه نهایت نامردی و نهایت بی فرهنگی وعدم انسانیت خودش میرسونه ونشون میده از دوران جاهلیت فراتر نرفته و در همون دوران داره درجا میزنه!
من دوستی دارم که چند سال ازدواج کرده اونم با یه مرد به ظاهر مذهبی ومقید که چند سال خودش عاشق وشیفته این دوستم نشون میداد تا با کلی سختی بهش رسید
ولی بعد ازدواج اون روی سگ شوهرش رو شد وتبدیل شد به یه ادم روانی مشکل دار که همه روزه کارش زدن وفهش بددهنی به این دوست بیچاره منه اینقدر کتکش زده وتوس سر این بنده خدا زده که
حافظه اش مشکل پیدا کرده هر چقدر بهش میگیم طلاق بگیره خانواده بی فرهنگش اجازه نمیدن متاسفانه با طلاق به شدت مخالف هستن اونقدر که حاضرن دخترشون زیر دست این ادم
روانی بمیره ولی مهر طلاق تو پیشونی دخترشون زده نشه! میگه شوهرم وقتی بیرون از خونه است همه به سرش قسم میخورن وجلوش خم میشن ولی وقتی تو خونه است عین یه ادم جانی روانی میشه
خدا از همچین مردایی نگذره! حالا اگه این دختر خودش هم مشکل داشت میشد گفت خودش هم مقصره ولی یه دختر ساده واروم وبسیار مهربون وبا نجابت.به نظرم هر وقت مردی رو زنش دست بلند کنه اولین وبهترین کار طلاقه چون دیگه حرمتی این وسط نمیمونه ونشون میده این مرد از ریشه مشکل داره و با هیچ دارو ودرمانی هم خوب نمیشه!

ترنم باران*;757609 نوشت:
فهش

.........."فحش"

mohsen1990;757617 نوشت:
.........."فحش"

چیکار کنیم دیگه ما بی سوادیم حالا که چی ؟

ترنم باران*;757609 نوشت:
چند سال خودش عاشق وشیفته این دوستم نشون میداد تا با کلی سختی بهش رسید
ولی بعد ازدواج اون روی سگ شوهرش رو شد وتبدیل شد به یه ادم روانی مشکل دار که همه روزه کارش زدن وفهش بددهنی به این دوست بیچاره منه اینقدر کتکش زده وتوس سر این بنده خدا زده که حافظه اش مشکل پیدا کرده هر چقدر بهش میگیم طلاق بگیره خانواده بی فرهنگش اجازه نمیدن متاسفانه با طلاق به شدت مخالف هستن اونقدر که حاضرن دخترشون زیر دست این ادم روانی بمیره ولی مهر طلاق تو پیشونی دخترشون زده نشه! میگه شوهرم وقتی بیرون از خونه است همه به سرش قسم میخورن وجلوش خم میشن ولی وقتی تو خونه است عین یه ادم جانی روانی میشه خدا از همچین مردایی نگذره!
مطمئن باشید که خدا نه فقط از چنین نامردی ، که از خانواده دختر هم نمیگذره. اینها معنی احترام به شوهر رو اشتباه فهمیدن و متاسفانه از این جور خانواده ها هم کم نیست که فکر میکنن مهم فقط حفظ احترام مرده!

احترام مرد مهمه اما تا زمانی که حفظ احترام مرد به قیمت از بین رفتن حرمت زن نباشه

یعنی چی که طلاق ننگه؟! نمیدونم چرا جای خدا قضاوت میکنیم؟ کجای دین گفته طلاق ننگه؟!
جالبه که اون وقت خورد شدن شخصیت دختر شما ننگ نیست؟ از بین بردن روحیه یک انسان ننگ نیست؟
فقط میتونم بگم اون دنیا بد عاقبتی در انتظار چنین مردهایی هست

حبیبه;757529 نوشت:
با سلام
خیر بنده چنین مواردی را عرض نکردم،اگر زحمت بکشید و پستهای قبل را مطالعه بفرمائید خواهید دید که گفتم:" اگر غلبه بر خشم باشد،اگر انسان دین مدار
باشد نه زن آن رفتارهای غیر منطقی را دارد نه مرد"(مضمون)
در جای دیگر هم عرض کردم هر دو مسئولند با ذکر حدیث منتسب به رسول خدا صلی الله علیه و اله"کلکم راع و کلکم مسئول"
به عنوان انسانهای پرهیزگار هیچیک از زن و مرد نباید خودسرانه و با خودمحوری رفتار کنند،امّا در این میان هر کدام باید متناسب با وظایف الهی
خویش عمل کنند.

سلام به شما
خواهر گرامی ، شما حوزهء این وظایف رو تفکیک کردید پس نمیتونید بفرمایید من گفتم هر دو مسئول هستن
هر دو مسئول هستند در چه حوزه ای؟ در حوزه موضوع تاپیک؟

این نتیجه گیری شما بود:

حبیبه;757385 نوشت:
آنکه به دستور صریح خداوند مسئول حفظ خانواده شده است مرد است:
اگر "الرجال قوامون علی النساء" را داریم فقط به لحاظ تامین معاش نیست بلکه مدیریت منزل به عهده ی آقایان است

شما در این بحث اینطور نتیجه گیری کردید که ((در این بخش)) وظیفهء آقایان سنگین تره ، به دلیل مدیریتی که خداوند به اونها داده:
حبیبه;757234 نوشت:
مقابله به مثل در محیط خانواده بدترین شکل برخورد است و آقایان بهتر است فراموش نکنند که مدیر خانه طبیعتا آنها هستند.
مدیریت بحران یک مهارت و یک هنر است و مسلما مقابله به مثل نه مهارت می خواهد و نه هنر
این جملهء شما یعنی چی؟
یعنی چون مدیریت خانه به عهدهء مرد است باید در بحث مقابله به مثل نکردن ، خودشون رو بیشتر موظف بدونن و اگر در اثر مقابله به مثل ، تنش در خانه ایجاد بشه ، از بی هنری مردها در مدیریت بحران نشات میگیره

من هم عرض کردم معنای مدیریت این نیست که وظیفه آقایون در کنترل رفتارها سنگین تر باشه و توضیحاتی که در ادامه گفتم
حالا شما میفرمایید من گفتم هر دو مسئولند و مسئولیت رو به گردن مرد ننداختم ،

فقط گفتم هر کسی باید به مسئولیتی که خدا به او داده عمل کند

خب از نظر شما خدا کدام مسئولیت رو به مرد داده؟

اینکه مرد در کنترل خشم وظیفه بیشتر وظیفه دارد!!!

خب همون شد که :Gig:

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;757568 نوشت:
از یه طرفم میگین
جملهء دومم در پاسخ به شما بود که گفتید خانمها نیاز به وکیل مدافع ندارن و صحبت شما صرفاً خطاب به مردهای خودنما نبود بلکه میخواستید بگید که نیازی نداریم کسی از ما دفاع کنه (اعم از تمام مدافعین)

مردهایی که به اسم دفاع از حقوق زن هر چی تو سرشون بزنن حرفی نمیزنن
و مردهایی که حقیقتاً هدفشون دفاع از حقوقِ به حق خانمهاست
دو گروه جدا هستن

من هرگز از گروه اول نخواهم شد ، هرچند بعضی خانمها فقط همین گروه رو مرد عادل بدونن ، چون ناحقه
و هر جا که در توانم باشه از گروه دوم هستم ، هر چند برخی از خانمها این رو به تمسخر بگیرن ، چون حقه

Reza-D;757679 نوشت:
خواهر گرامی چرا موضوع رو می پیچونید؟

تشکر!!!!!!!!!!!!!!!!

[="Purple"]

Reza-D;757682 نوشت:
من هرگز از گروه اول نخواهم شد ، هرچند بعضی خانمها فقط همین گروه رو مرد عادل بدونن ، چون ناحقه
و هر جا که در توانم باشه از گروه دوم هستم ، هر چند برخی از خانمها این رو به تمسخر بگیرن ، چون حقه

من اصلا هدفم دسته بندی آقایون نبوده و نیست ... نمیدونم شما چرا افتادین رو دنده لج و فقط دربرابر هرحرفی موضع می گیرین و هرکدومو یه جور تعبیر وتفسیر میکنین ... توی هرکدوم از دسته ها که دوست دارین باشین ... قابل احترام هستین و عزیز... چه نظرتون مخالف باشه و چه موافق ...
چه حق بگین چه ناحق .... هیچ کسی نمیتونه ادعاکنه همیشه حرف حق و درست رومیزنه و همیشه داره درست فکرمیکنه ... همه اشتباه می کنیم ... ولی اینکه بخوایم در صورت مخالف بودن بانظر دیگران هم احترام حفظ کنیم این نشونه شخصیته... شمام هرنظری داشته باشین در هر موضوعی مطمئنا هم مخالفانی داره هم موافقانی ... ولی در هردوصورت مطمئن باشین چندتا کامنت باعث کدورت و تمسخر و...نمیشه اگه چنین برداشتی کردین از حرفام من معذرت میخوام ...[/]

همای رحمت;757600 نوشت:
با سلام
به نظر من، چه زن ،چه مرد هیچکدوم حق ندارند به هر بهانه ای از این اهرم استفاده کنند مگر در مواقع ضرورت
اونهم اگر ببینند واقعا روی طرف تاثیر گذاره وگرنه اگر زن یا مرد از درک وشعور کافی برخوردار نباشند
همسرانشون با این نوع واکنشها فقط خودشون رو شاید آروم کنند ولی تاثیرچندانی رو اونها به نظرم نداره .
اگر مرد یا زن بطور مداوم این رفتارها رو از خودشون نشون میدن مطمئنا بیمار هستند وباید به فکر درمانشون
باشند
احسنت به شما :Kaf:
کاملاً درسته

حبیبه;757684 نوشت:
تشکر!!!!!!!!!!!!!!!!
نههههههههههه!
منظورم چیزی نبود که برداشت کردید؟! صرفاً یه اصطلاح بود نه اینکه بخوام جسارت کنم
شما خودتون میدونید که چقدر برای این برادر کوچکتون محترم هستید
من شدیداً عذرخواهی میکنم :Gol:
پست رو هم اصلاح کردم

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;757687 نوشت:
اگه چنین برداشتی کردین از حرفام من معذرت میخوام ...
یادتون هست من هم همین حرف رو زمای که برنده شدید خدمت شما عرض کردم. گفتم گر چه در مواردی اختلاف نظر داریم ، اما شما همیشه برای من محترم هستید. در مورد این جملهء شما هم عرض کنم من بیشتر از شما عذرخواهی میکنم و عرض کنم ابداً از شما دلگیری ندارم

هممون رو میگم ، اول خودم. ای کاش میشد با هزارتا اختلاف نظر بشینیم و درمورد مسائل مختلف گفتگو کنیم ، بدون اینکه توهین ، عصبانیت یا دلخوری وجود داشته باشه

موضوع قفل شده است