صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

اشاره با شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

با سلام خدمت کارشناسان محترم اسک دین

حال سوال این است هر 18 ثانیه یک زن قربانی خشونت خانگی می شود و در ایران هم براساس مطالعاتی که سال 1383 به پایان رسید، 66 درصد زنان ایرانی از اول زندگی مشترکشان تاکنون، یک بار مورد خشونت قرار گرفته اند، اما واقعا چرا یک مرد باید علیه همسر خود اقدام به چنین رفتارهای فجیعی کند؟ آیا مردها حق دارند به دلیل عصبانیت، همسرشان را کتک بزنند؟ یا شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

2. صلوات ها 13

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 16 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

با شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 8

نوشته
    773
    حضور
    25 روز 17 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها

حال سوال این است هر 18 ثانیه یک زن قربانی خشونت خانگی می شود و در ایران هم براساس مطالعاتی که سال 1383 به پایان رسید، 66 درصد زنان ایرانی از اول زندگی مشترکشان تاکنون، یک بار مورد خشونت قرار گرفته اند، اما واقعا چرا یک مرد باید علیه همسر خود اقدام به چنین رفتارهای فجیعی کند؟ آیا مردها حق دارند به دلیل عصبانیت، همسرشان را کتک بزنند؟ یا شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟
    با عرض سلام و ادب
    خشونت و زدن علل مختلفی دارد که نمی توان تنها علت آن را مردان و عملکرد آنان در نظر گرفت چرا که برخورد نامناسب بسیاری از بانوان موجب انجام این کار بسیار بد و زشت می شوند و حتی بانوان را هم نمی توان به تنهایی علت این کار دانست چرا که فرهنگهای جوامع و شیوه های تربیتی در جامعه تاثیر گذار می باشند. لذا برای جلوگیری از این کار باید ابتدا فرهنگها و اصول و شیوه های تربیتی اصلاح شود و از سویی دیگران کارگاههای مهارتهای ازدواج و خانواده موفق برگزار شود تا هم جامعه و هم دختر و پسر برای ازدواج و تشکیل خانواده موفق آماده شوند.
    در پناه قرآن موفق باشید
    یا علی

با شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

7. صلوات ها 13

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست ها
    اما واقعا چرا یک مرد باید علیه همسر خود اقدام به چنین رفتارهای فجیعی کند؟ آیا مردها حق دارند به دلیل عصبانیت، همسرشان را کتک بزنند؟ یا
    شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

سلام ...

دلایلی که بنده بهش رسیدم بر اساس تجربه ی زندگی دیگران ایناست :

1. تربیت خانوادگی ..
    2. وقتی بچه اینجوری بزرگ میشه این رو تمام عمرش ضبط کرده تو وجودش که بجای زبان منطق و تفهیم ، از زور مردانش استفاده کنه .
    3. خشم فروخورده ... ممکنه شخص ، مادرپدر این چنینی نداشته باشه اما رفتارهاشون بچه رو با یک عالمه بغض و کینه و بدبینی بزرگ کرده .
    4. فیلمها ! شما به این همه تصاویری که از بچگی به خورد آدم میدن نگاه کنید ... اصلا آدم اولین چیزی که به ذهنش میرسه خشونته !! تو یکی از سخنرانی های استاد رائفی پور بود فکر کنم ، که ایشون میگفتن با خانواده ای مصاحبه ای کردن که پسر خانواده که سه چهار سالش بوده از رو جای بلند با آرنج فرود اومده تو قفسه ی سینه ی خواهر نه سالش که خواب بوده و دختر در دم جان داده !! این بچه خانواده ی آرومی داشته اما مادرش گفته که همیشه ادای قهرمانای کارتونهایی که میدید رو در میاورد ! و از اونا یاد گرفته که از جای بلند با خشونت و ضربه بپره پایین ..
    5. شخصی که زبان منطق نداشته باشه و یادش ندادن که با دلیل و صبر اشخاص رو قانع کنه ، و روش فشار زیادی باشه ، هیچی به ذهنش نمیرسه جز استفاده از زور بازوش ..

زن هر چقدر هم که بد باشه ، مرد حق نداره دست روش بلند کنه ...

مردی که دست بزن داره باید تحت درمان قرار بگیره .. گرچه اکثرا قبول نمیکنن که مشکل روحی دارن ..

باید یاد بگیره که موقع عصبانیت مثلا بره قدم بزنه ، آب خنک بخوره و یا دقایقی تو اتاقش تنها باشه ... و بعد که خشمش فرونشست بیاد و صحبت کنه ...

از اون طرف هم عوامل تغذیه ای رو نمیشه نادیده گرفت ... اعصاب و بدن نیاز به رسیدگی همه جانبه داره ...
    خدانگهدار اسکدین

9. صلوات ها 9

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,990
    حضور
    133 روز 12 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21823

بسمه الرئوف

با سلام و ادب

در اینکه آقایان حق ندارند دست بزن داشته باشند کمی تسامح وجود دارد،هیچ کسی حق ندارد دست بزن داشته باشد.

اصولا "کظم غیض" که یکی از فضایل اخلاقی است و در دین اینقدر بر آن تاکید شده است یکی از مصادیق آن همین است.

امّا اینکه با مردی که دست بزن دارد چه باید کرد؟

مولا علی علیه السلام پاسخ روشنی دارند:

علی - علیه السلام - در زمان خلافت خود کار رسیدگی به شکایت را شخصا به‏ عهده می‏گرفت و به کس دیگری واگذار نمی‏کردند .

روزهای بسیار گرم که معمولا مردم ، نیمروز در خانه‏ های خود استراحت می‏ کردند او در بیرون دارالاماره در سایه دیوار می‏ نشستند

که اگر احیانا کسی شکایتی داشته باشد بدون واسطه و مانع شکایت خود را تسلیم کند . گاهی در کوچه‏ ها و خیابانها راه می‏ افتادند

تجسس می‏کردند، و اوضاع عمومی را از نزدیک تحت نظر می‏ گرفتند .

یکی از روزهای بسیار گرم ، خسته و عرق کرده به مقر حکومت مراجعت کردند ، زنی را جلو در ایستاده دیدند ، همینکه چشم زن به علی(ع) افتاد جلو آمد

و گفت شکایتی دارم :

" شوهرم به من ظلم کرده ، مرا از خانه بیرون نموده ، به علاوه مرا تهدید به کتک کرده و اگر به خانه بروم مرا کتک خواهد زد . "

اکنون به دادخواهی نزد تو آمده ‏ام " .

- " بنده خدا ! الان هوا خیلی گرم است ، صبر کن عصر هوا قدری بهتر بشود ، خودم به خواست خدا با تو خواهم آمد و ترتیبی به کار تو خواهم داد" .

- " اگر توقف من در بیرون خانه طول بکشد ، بیم آن است که خشم او افزون گردد و بیشتر مرا اذیت کند " .

علی لحظه ‏ای سر را پائین انداخت ، سپس سر را بلند کرد و در حالی که با خود زمزمه می‏کرد و می‏گفت :

- " نه به خدا قسم نباید رسیدگی به داد خواهی مظلوم را تأخیر انداخت‏ . حق مظلوم را حتما باید از ظالم گرفت و رعب ظالم را باید

از دل مظلوم‏ بیرون کرد ، تا با کمال شهامت و بدون ترس و بیم در مقابل ظالم بایستد و حق خود را مطالبه کند ".

- " بگو ببینم خانه شما کجاست ؟ "

- " فلان جاست " .

- " برویم " .

علی(ع) به اتفاق آن زن به در خانه‏ شان رفتند ، پشت در ایستادند و به آواز بلند فریاد کردند :

- " اهل خانه ! سلام علیکم " .

جوانی بیرون آمد ، که شوهر همین زن بود . جوان علی را نشناخت ، دید پیرمردی که در حدود شصت سال دارد ، به اتفاق زنش آمده است .

فهمید که‏ زنش این مرد را برای حمایت و شفاعت با خود آورده است ، اما حرفی نزد علی - علیه السلام - فرمود : این بانو که زن تو است از تو شکایت دارد

، می‏گوید : تو به او ظلم و او را از خانه بیرون کرده‏ ای . بعلاوه تهدید به کتک نموده‏ ای . من آمده‏ ام‏ به تو بگویم از خدا بترس و با زن خود نیکی و مهربانی کن " .

- " به تو چه مربوط که من با زنم خوب رفتار کرده ‏ام یا بد ، بلی من او را تهدید به کتک کرده‏ ام ، اما حالا که رفته تو را آورده و تو از جانب او حرف می‏زنی

او را زنده زنده آتش خواهم زد " .

علی از گستاخی جوان بر آشفت ، دست به قبضه شمشیر برد و از غلاف بیرون‏ کشید . آنگاه گفت :

" من تو را اندرز می‏ دهم و امر به معروف و نهی از منکر می‏کنم ، تو این‏ طور جواب مرا می‏دهی ، صریحا می‏گویی من این زن را خواهم سوزاند

، خیال‏ کرده ‏ای دنیا این قدر بی حساب است " .

فریاد علی(ع) که بلند شد مردم عابر از گوشه و کنار جمع شدند ، هر کس که‏ می ‏آمد در مقابل علی تعظیمی می‏کرد و می‏گفت :

" السلام علیک یا امیرالمؤمنین " .

جوان مغرور ، تازه متوجه شد با چه کسی رو به رو است ، خود را باخت و به التماس افتاد . یا امیرالمؤمنین مرا ببخش ، به خطای خود اعتراف‏ می‏ کنم .

از این ساعت قول می‏ دهم مطیع و فرمانبردار زنم باشم ، هر چه‏ فرمان دهد اطاعت کنم . علی رو کردند به آن زن و فرمودند :

" اکنون برو به خانه خود ، اما تو هم مواظب باش که طوری رفتار نکنی‏ که او را به این چنین اعمالی وادار کنی!".

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

11. صلوات ها 8

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6573

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها

الان دیگه آقایون کتک میخورن یکی تو یه سایت مشاوره سوال زده بود زنم کتکم میزنه چیکارکنم

اه از این اخلاقای دوه قجری ...
    خدانکنه گیر کسی بیاد یه همچین مردایی ... به نظر من همون اول طلاق ... چه دلیلی داره به یکی حالا به هرعلتی که میخواد باشه، باشه
    بزنی چون زورت میرسه، چون ضعیف تره!
    این به نظرم نشونه مرگ اخلاقای انسانیه... اصلا مرد نیستن چنین کسانی ... چون لااقل میرفتن بایکی مث خودشون دعوا میکردن نه ضعیف تر از خودشون که قدرت دفاعم نداشته باشه...
    عصبی میشن که بشن دلیلی نداره بزنن ... این حق واسه هیشکی ایجادنمیشه وقتی عصبانی شد بخواد از زورش استفاده کنه!

ما یکی از اقواممون دخترشونو داده بودن به یه غریبه که 12سال اختلاف سنی داشتن ...
    دختره 17 ساله رو جوری میزد که یه دفعه مامانش اتفاقی رفته بود خونه شون دیده بود خون پاشیده رو در و دیوار...
    اخرشم بااینکه هی می اومد میگفت غلط کردم و باز به زور برش میداشت میبرد دوباره روز از نو روزی از نو و بالاخره به خاطر ترس از جون تک دخترشون طلاقشو گرفتن!

دختری که توی پر قو بزرگ شده تاحالا کسی بهش نگفته بالاچشمت ابروهس،اون پسر حالا بخواد اینجوری برخوردکنه؟؟؟
    اینکه کارشناس گفتن دلیلش رفتارای نامناسب بعضی از خانمهاست ... رفتار نامناسب دعوا داره دنبالش دلیلی ایجاد نمیکنه واسه زدن!!!! هیشکی به هیچ دلیلی حقی واسه زدن نداره!!!!!!!!!!
    ولی کلا من چندتایی که دیدم که دست بزن دارن ... اکثرا درست بشو نیستن چون جزء اخلاقشونه تا عصبانی میشن به زور متوسل میشن بعد از ازدواجم جای کلاسای روانشناسی واسه کنترل خشم نیست چون تااون موقع اون بدبخت زیر دستش تلف شده تازه اونم اگه قبول کنه بره یه همچین مشاوره هایی رو!!
    به نظرم فقط دو راه داره مث زمانای قدیم بسوزه بسازه صداشم درنیاد یا طلاق!!!!!!!!!

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

13. صلوات ها 7

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط ♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥ نمایش پست ها
    اخرشم بااینکه هی می اومد میگفت غلط کردم و باز به زور برش میداشت میبرد دوباره روز از نو روزی از نو و بالاخره به خاطر ترس از جون تک دخترشون طلاقشو گرفتن!

دختری که توی پر قو بزرگ شده تاحالا کسی بهش نگفته بالاچشمت ابروهس،اون پسر حالا بخواد اینجوری برخوردکنه؟؟؟
    وقتی ملاک خونواده های دختر شده پول پسر.نه اخلاق و رفتار و خونوادش.همین میشه که میبینین.به نظر من اگه خونواده ای ملاکاش اینا باشه برای انتخاب همسربرای دخترشون.هربلایی سرشون بیاد حقشونه.ولی اگرم نباشه.خب ظلمه دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست ها
    برخورد نامناسب بسیاری از بانوان موجب انجام این کار بسیار بد و زشت می شوند و حتی بانوان را هم نمی توان به تنهایی علت این کار دانست
    مردا هم بی سیاست شدن.بلد نیستن مثل زنها با پنبه سر ببرن.اگه زنش بدرفتاری میکنه باید با سیاست رفتار کنه و همسرشو پشیمون کنه.نه اینکه بزنش.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

15. صلوات ها 5

نوشته
    258
    حضور
    11 روز 8 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    922

پیامبر اکرم صلی الله علیه واله وسلم تاکید داشتند که دختر به مرد بد اخلاق ندهید .

در عمل اخلاق ادمها را نمیشه عوض کرد اینرا تجربه زندگی ادمها به اثبات رسانده مشاوره دادن و پادر میانی بزرگترها می تواند تا حدی تاثیر گزار باشد اما تاثیرش موقتی است .
    خانمی که شوهرش بداخلاق است نباید زمینه این بداخلاقی را ایجاد کند بالاخره زن و شوهر به اخلاق و خلق و خوی هم واردند و تا حدی نیم من بودن خانمها در این زمینه از این تنشها کم می کند .میگن بسوز و بساز همینه .

فاطمةُ بضعت منّی من اذاه فقد اذانی و من اذانی فقد اذاللّه

17. صلوات ها 4

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

حاج آقا حدائق میگفت یه آقایی یه با با من صحبت میکرد و میگفت در قرآن اومده که مرد میتونه زنش رو کتک بزنه پس اشکالی نداره. ....و میگفت من در جواب این آقا گفتم من فکر نمیکنم خدایی که برای کوچکترین صدمه به بدن فردی حتی در حد سرخ شدن پوست دیه تعیین کرده، بگه مجاز هستید کتک بزنید....حتی گفته شده اگر بچه تون رو هم کتک زدید و بدنش سرخ شد یا زخم شد یا خون اومد باید هم ازش طلب حلالیت کنید و هم دیه اش رو بهش بدید...پس خدا هیچوقت نمیاد بگه مجازید همسرتون رو کتک بزنید
    در سیره و زندگی هیچکدوم از امامان و هیچکدوم از بزرگان دین و مراجع هم نیومده که همسرشون رو کتک بزنن

19. صلوات ها 6

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6573

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    وقتی ملاک خونواده های دختر شده پول پسر.نه اخلاق و رفتار و خونوادش.همین میشه که میبینین.به نظر من اگه خونواده ای ملاکاش اینا باشه برای انتخاب همسربرای دخترشون.هربلایی سرشون بیاد حقشونه.ولی اگرم نباشه.خب ظلمه دیگه.
    البته در این مورد نمیشه گفت ملاک این بود چون هردو از نظر موقعیت باباهاشون یکی بود ولی خب زیبایی دختره خیلیییییی ملاک بود و از اونور پول وموقعیت پسره بیشتر به چشم میخورد ... ولی جدا از اینا بعضیارو نمیشه واقعا شناخت ... تو دوران نامزدیشون هرکی می دید میگفت جدا از همه شرایط خوبی که داره اخلاق بیستی که داره خیلی خوبه!! و رو بقیه اینجوری تاثیر گذاشته بود چه برسه به دختر وخانواده ش!

ولی در کل بله! وقتی ملاک اخلاق و ایمان بشه کف ملاکای طرفین و ملاکای پول زیبایی موقعیت شرایط شغلی و... بشه سقف !
    مشخصه باید انتظار هرچیزی رو داشته باشن چون نمیشه گفت کسی که زیباست اخلاقشم زیباس و یا کسی که پولداره حتما خوش اخلاقم هست ...
    از طرفیم اگه ایمان باشه دختر و پسر اول خدارو درنظر میگیرن و خب خیلی از کارایی که بقیه ممکنه راحت انجام بدن مطمئنا کمتر لااقل انجام میدن!
    یا مثلا توی همین بحث زدن حتی اگه عصبانی بشه و حق باهاش باشه هم پسر به خودش اجازه نمیده آسیبی برسونه و توی بقیه مسائلم همین طوره!

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری