صفحه 1 از 23 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا اسلام «فیلتر» نمی‌شود؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۲
  نوشته
  500
  حضور
  16 روز 19 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  1627

  اشاره چرا اسلام «فیلتر» نمی‌شود؟
  جانا!
  از کوزه همان برون تراود که دروست

  چن وقت پیش، پیام رسان «ویچت» به خاطر سو استفاده ی یک ایرانی، فیلتر شد؛ در صورتی که هدف اصلی اون نرم افزار سو استفاده کردن نبود و «ویچتی های راستین» هرگز سو استفاده نمیکنن.
  اما چرا اون نرم افزار فیلتر شد و اسلام فیلتر نمیشه؟

  بیش از هزار ساله که مردمان خون خواری میان و جنایت های زیادی انجام میدن و (به گفته ی مذهبیون) از اسلام سو استفاده میکنن. اما هروقت اعتراضی به اسلام وارد میشه، مدافعان اسلام میگن: «این اسلام واقعی نیست و اسلام نباید فیلتر یا کنار گذاشته بشه».

  چطوریه که وقتی یک تن از یه نرم افزار سو استفاده میکنه، باید فیلتر بشه؛ اما وقتی هزاران هزار تن از دین اسلام سو استفاده میکنن، این دین نباید فیلتر و کنار گذاشته بشه و بجاش بگیم این اسلام، اسلام واقعی نیست؟!

  عربستان (مادر اسلام)، اسلام واقعی نیست!
  داعش اسلام واقعی نیست
  طالبان هم همچنین
  جندالله
  بوکوحرام
  جیش العدل
  و هزاران هزار جنایات کوچیک و بزرگی که شاخه های اسلامی انجام دادن، همگی اسلام دروغین اند!

  پرسشی که پیش میاد، اینه: واقعا اسلام واقعی کجاست؟

  آیا میشه یه درخت سیب –که درخت سالمی ام هست-، همه ی میوه هاش گندیده باشه و باغبان اون درخت رو قطع نکنه؟
  آیا میشه این همه میوه گندیده از درخت اسلام بدست بیاد و ما هیچ شکی در گندیده بودن اون درخت به خودمون راه ندیم؟

  یه ضرب المثلی هست که میگه: «از کوزه همان برون تراود که دروست»
  چرا از کوزه اسلام طراوتی تراوش نمیشه و اگر هم بشه، در برابر بوی گندی که ازش تراوش میشه، هیچه؟
  چرا وقتی این همه زشتی و پلشتی دیده میشه، بازهم باید منتظر بمونیم تا یه ناجی بیاد و دین واقعی اسلام (که اون هم با کشت و کشتار و جنایت گسترده همراه هست) رو اجرا بکنه؟

  اگر بخوایم با منطق «فتا» به اسلام نگاه کنیم، آیا نمیتونیم اسلام رو هم فیلتر کنیم؟

  ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ در ساعت ۲۰:۲۴
  فـــارغ ز امـیـد رحمـت و بــــیم امـــیـد
  آزاد ز خـاک و بــــــــاد و از آتـــش و آب

 2. صلوات ها 18


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  661
  حضور
  54 روز 16 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  1
  گالری
  22
  صلوات
  2055  با نام و یاد دوست  چرا اسلام «فیلتر» نمی‌شود؟
  کارشناس بحث: استاد رئوف

 4. صلوات ها 12


 5. #3

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  مطالعه
  نوشته
  1,353
  حضور
  29 روز 11 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3990  با سلام خدمت شما دوست گرامی

  در مورد سوال شما، ابتدا باید توجه کنیم که کمیته فیلترینگ که تصمیم به فیلتر نرم افزارهایی مثل وی چت گرفته، بر طبق قوانین خود عمل می کند و بنده از قوانین آنها و نیز سازوکار اداری که در آنجا وجود دارد، اطلاعی ندارم. بنابراین بنده فقط به سوال اصلی شما خواهم پرداخت و آن اینکه، چرا این همه گروه های افراطی در اسلام وجود دارد و اگر اینها اسلام نیستند، پس اسلام واقعی کجاست؟ و دینی این همه مشکل دارد، آیا نشانگر آن نیست که اساس این دین مشکل دارد؟ (اگر سوال اصلی شما را کامل تقریر نکرده ام، خودتان اصلاح کنید.)

  همچنین باید اشاره کنم که پاسخ دقیق و با جزئیات به این سوالات، می تواند موضوع چندین جلد کتاب باشد و طبیعتا نمی توان به تمام ابعاد آن در قالب چند پست پرداخت. با در نظر گرفتن این محدودیت ها، عرض می کنم:

  - نخست باید بدانیم که بنیادگرایی که گاهی از اوقات با خشونت همراه می شود، در تمام ادیان وجود دارد و بیش از آنکه محصول نوع باورهای یک دین باشد، حاصل سنخ روانی و اعتقادی باورمندان یک دین هستند. این سنخ خاص، در هر دینی که باشند، آموزه های دین را به نحوی تفسیر می کنند که از آن نزاع و درگیری حاصل شود. نمونه های بنیادگرایی را در ادیان مختلف می توانید پیگیری کنید. به طور مثال در مسیحیت می توان به جریان اونجلیکال ها (evangelical) اشاره کرد و در یهودیت از صهیونیست ها نام برد. این جریان حتی در میان بودایی هم قابل مشاهده است. این سنخ روانی و اعتقادی از انسان ها، حتی اگر دیندار هم نباشند، باز دست آویزهای دیگری برای جنگ افروزی و خون ریزی پیدا می کنند. نمونه بارز آن، افرادی مانند آدولف هیتلر و سودای نژاد برتر است.

  بنابراین این چنین نیست که رویکردهای خشونت گرا، تنها در میان مسلمانان وجود داشته باشد.

  - با این حال شاید بتوان گفت که در دو دهه اخیر، شاهد بروز جریانات خشونت گرایی بیشتری در میان مسلمانان بوده ایم. اگر بخواهیم چرایی این مسئله را بررسی کنیم بایستی کمی به تحلیل اوضاع منطقه خاورمیانه بپردازیم. شاید بتوان گفت ریشه بسیاری از این گروه های تکفیری که امروزه به نام اسلام فعالیت می کنند، القاعده است. شکل گیری القاعده به دورانی باز می گردد که اتحادیه جماهیر شوروی، به افغانستان حمله کرد. امریکا که از نفوذ شوروی در این منطقه نگران بود، به جمع آوری و تجهیز و تخصیص بوده به گروه های تندرویی مانند القاعده پرداخت و با جمع آوری آنها از کشورهایی مانند عربستان (که از اسلام وهابی و تکفیری برخوردار بودند) آنها را دارای سازمان، بودجه، تجهیزات کردند تا مقابل شوروی بایستند. و نهایتا هم جنگ افغانستان با خروج شوروی به پایان رسید. اما این گروه های تکفیری همچنان وجود داشتند و سازمان، بودجه، تجهیزات نظامی و شبکه اطلاعاتی فعال خود را حفظ کرده بودند. این گروه های شروع به ایجاد اهداف جدیدی بر اساس ایدئولوژی ها خود کردند. (ایدئولوژی های تندی که در ادیان دیگر هم یافت می شوند ولی مجال بروز پیدا نکردند به این معنا که دارای چنین سرمایه مالی و قدرت نظامی نبودند.) و از همین رو است که در دو دهه اخیر شاهد رشد چنین جریانی هستیم. (1)

  - در مورد سوال دوم که اسلام واقعی چیست باید عرض کنم که برای تشخیص اینکه چه کسی در مورد اسلام تصویر درستی ارائه می دهد، ما نیازمند ملاک هایی هستیم که بر اساس آن، میان تفاسیر مختلف از اسلام قضاوت کنیم. ملاک های ما قرآن و سیره پیامبر می تواند باشد که بر اساس این منبع، بایستی آموزه های اهل بیت را هم مد نظر داشته باشیم. اما حتی اگر این گروه های تکفیری به امامان شیعه هم قائل نباشند، باز هم بر اساس اصولی که از قرآن و حدیث پیامبر به دست می آید، می توان بطلان ادعاهای این گروه را نشان داد. به طور مثال، آیا پیامبری که خداوند در قرآن او را رحمه للعالمین می نامد، می پذیرد که گروهی به نام ایشان، به شهر ها حمله کنند و هر کسی را که می بینند بکشند و هر زنی را که می بینند به کنیزی بگیرند؟!! آیا رحمت خداوند که برای همه جهانیان است، با این عملکرد مطابقت دارد؟ آیا در سیره پیامبر چنین چیزی سراغ داریم؟ بنابراین نمی توان این گروه را به عنوان مسلمان پذیرفت و قطعا تصویر و تفسیر اینها از مسلمانی درست نیست. و ما مجاز هستیم بگوییم که اینها مسلمان نیستند.
  در این زمینه بحث های مفصلی وجود دارد که همان طور که پیش از این عرض کردم، نیازمند بحث های طولانی و دقیقی است.

  - با توجه به نکاتی که عرض کردم، پاسخ سوال سوم هم تا حدی معلوم می شود. این مشکل اسلام نیست که این گروه ها، به نام اسلام ظهور کرده اند. بلکه اولا این گرایش بنیادگرایانه در تمام انسان ها وجود دارد (اعم از دینی و غیر دینی) و ثانیا اینکه در میان مسلمانان این گروه ها، نمود بیشتری یافته اند به این جهت است که بازیگر نزاع قدیمی شوروی و امریکا شده اند و توسط یکی تجهیز شده اند تا بر علیه دیگری کار کنند. مسلما اگر بنیادگرایان گروه های دیگر هم این امکانات را داشتند، آنها نیز رفتارهای وحشیانه بیشتری از خود نشان می دادند.
  بنابراین هیچ کدام از اینها، به آموزه های اسلامی باز نمی گردد تا ایرادی به دین اسلام وارد باشد. برای درک صحیح آموزه های اسلامی بایستی به منابع ان مراجعه کرد و بر اساس اصولی که وجود دارد، سعی در شناخت آنها داشت. طبیعی است که اگر بخواهیم بیرون از گود بینشینیم و صرفا تماشاگر باشیم، به نظر ما خواهد آمد که همه این گروه ها داعیه اسلامی بودن دارند، پس چه تفاوتی بین آنهاست؟ تفاوت ها در بررسی مبانی مشخص می شود و حق و باطل نیز در این فضا معلوم می شود.

  موفق باشید

  1. شرحی که از شکل گیری گروه القاعده ارائه شد، مطالبی است که بارها توسط خانم هیلاری کلینتون (وزیر خارجه سابق و کاندیدای کنونی ریاست جمهوری امریکا) بیان شده است.


 6. صلوات ها 27


 7. #4

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۷
  علاقه
  تفکر
  نوشته
  1,104
  حضور
  58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  2152  سوال بسیار خوبی بود ...
  جناب آبرنگ اتفاقا ایدیولوژی " سکولاریسم " بر همین اساس تشکیل شده ...

  وقتی دیدند که کشیش ها از نام دین دارند سوئ استفاده میکنند ... اومدند و دین را از زندگیشون فیلتر کردند ...
  خیلی از نورها و خیلی از علوم هستند که از نظر من باید فیلتر بشن ...

  تنها مشگلی که وجود داره این هستش که باید یک ساختار اجرایی برای این کار پیدا بشه ...
  که کاملا درست باشه و بتونه بگه چه چیزی فیلتر باید بشه و چه چیزی نباید فیلتر بشه ...

  مثلا در یکی از کشورهای اروپایی ( اسمش خاطرم نیست ) پخش تام و جری از تلویزیون ممنوع هست ... چون داره یک جور آزار و اذیت و یک چیز غیر بشری رو نشون میده ... و در همون تلویزیون تصاویر رابطه جنسی زن و مرد رو به راحتی نشون میده ... چون اعتقاد دارند این مساله انسانی هست و مشگلی نداره . اینم یه جور عقلانیت هست ... !!!


  در مورد سو استفاده هایی که داره از دین صورت میگیره ...
  متاسفانه بستر دین همینجوری هست ... اصلا نمیدونم چرا خدا میخواد ما رو در درون چنین بستری مورد آزمایش قرار بده ...

  دین چیزی هستش که ...
  1. خداش دیده نمیشه .
  2. مال زمان قدیم هست . ممکنه هر قولی درست و غلط باشه .
  3. هیچ فیدبکی نمیشه ازش گرفت .
  4. نتایج موکول میشه به جایی دیگر .
  5. در عالمی که میبنیم نمیشه درست و یا غلط بودن ... خوب بودن یا بد بودن شخصی یا مسیری رو فهمید
  و ...

  و اینجوری میشه که میشه از دین به شدت سو استفاده کرد ...

  اینی که چرا دین فیلتر نمیشه ...
  هنوز عقلای جامعمون مثله شما فکر نمیکنند ...
  فکر میکنند بهتر هستش که این همه فساد در بطن دین صورت بگیره ... ولی خوده دین و اندیشه های اون به صورت اجتماعی و همه گیر وجود داشته باشه ...

  - یه مساله ای در جرم شناسی هستش که در درونش ادعا میشه ... ظلم و جنایت و ... با افزایش جمعیت و اعمال فشار و فساد به صورت تصاعدی بالا نمیره ...
  - یعنی اگر کسی جلویه شما از دین سو استفاده کرد ... شما هم همون بلا رو سره دیگری در نمیاری ... چون ...

  - مثلا میگی خدا خوبه . تقاص منو ازش میگیره .
  - نفرینش میکنی و دلت خنک میشه .
  - توان مقابله با ظلم اون شخص رو نداری .
  - میسپاریش به خدا .
  - ازش شکایت نمیکنی .
  - آدم خوبی هستی و میبخشیش
  و ...


  ولی ...

  این مساله به مرور زمان اونقدر زیاد میشه که آدمها خودشون عملیات فیلترینگ رو انجام میدن ... مثلا اگر از دین سو استفاده بشه ...

  ... صدای اذان میاد .. میرن دنبال کارشون .
  ... صدای یه روحانی دلسوز میاد ... میرن دنبال کارشون .
  ... یه آدم مذهبی رو میبینن ... تو دلشون میگن ریا کاره .
  و ...


  مغز انسان به صورت اتوماتیک عملیات فیلترینگ رو انجام میده ...
  اگر یه صدای ویز ویز یه مدت کنار گوش انسان پخش بشه ... به شرط منظم بودن فرکانس اون ... مغز انسان فیلترش میکنه ( دیگه نمیشنوتش )


  اونوقت مجبور میشن صبح تا شب کلاس دینی بزارن تو تلویزیون ...
  بازم مردم فیلترش میکنن و میرن مثلا ماهواره میبینن ...

  یه سوال ...

  واقعا شما استدلالهای آقای رئوف رو بهش توجه کردی !!! نه فیلترش کردی ... مثله من ... چرا !!!


  چون ....
  ویرایش توسط لی لی ت : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴ در ساعت ۱۷:۱۹

 8. صلوات ها 16


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۱
  علاقه
  اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
  نوشته
  1,175
  حضور
  59 روز 8 ساعت نامشخص
  دریافت
  9
  آپلود
  0
  گالری
  16
  صلوات
  6228  به نظر من باید چشامون رو باز کنیم تا بتونیم ببینیم.... ، حتی معجزه

  ...

  با چندتا از بچه های جهادی داشتیم حیاط خونه یه پیرزن رو می کندیم تا براش سرویس بهداشتی بسازیم.... زمین زیرش پر از تیکه های بزرگ آجر و سیمان بود...علت رو جویا شدیم... بنای روستا گفت چند سال پیس سیل اومده و دیوار بعضی از خونه ها ریخته و این مال اون زمانه...

  هیچی دیگه.... بعدش خودشون با ذوق و شوق مسجدو نشون می دادن و تعریف می کردند که سیل مصالح ساخت و ساز مسجد رو یک قدم هم جابجا نکرد ولی دیوار بعضی از خونه ها رو انداخت...

  باید دید نگرش آدم به دور و اطرافش چیه.... من از شنیدن این ماجرا لذت بردم و گفتم ببین خدا چجوری به کس یا چیزی که در راه خدا باشه نصرت می رسونه....

  حالا شاید یکی هم بخواد پلشتی ببینه!!... مثلا بگه خب خدا که نذاشت مصالح مسجدو سیل ببره... چرا مانع از خرابی خونه پیرزن نشد....

  هر کسی از یه زاویه ای نگاه می کنه... در هر صورت احساس کردم شاید شما اون گوشه نشستی شاید تصویر خوب نباشه... بیا پیش من بشین...

  سلام عامو
  بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
  چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

 10. صلوات ها 15


 11. #6

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۹
  نوشته
  2,631
  حضور
  55 روز 4 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6465  نقل قول نوشته اصلی توسط آبـرنـگـ نمایش پست ها
  جانا!
  از کوزه همان برون تراود که دروست

  چن وقت پیش، پیام رسان «ویچت» به خاطر سو استفاده ی یک ایرانی، فیلتر شد؛ در صورتی که هدف اصلی اون نرم افزار سو استفاده کردن نبود و «ویچتی های راستین» هرگز سو استفاده نمیکنن.
  اما چرا اون نرم افزار فیلتر شد و اسلام فیلتر نمیشه؟

  بیش از هزار ساله که مردمان خون خواری میان و جنایت های زیادی انجام میدن و (به گفته ی مذهبیون) از اسلام سو استفاده میکنن. اما هروقت اعتراضی به اسلام وارد میشه، مدافعان اسلام میگن: «این اسلام واقعی نیست و اسلام نباید فیلتر یا کنار گذاشته بشه».

  چطوریه که وقتی یک تن از یه نرم افزار سو استفاده میکنه، باید فیلتر بشه؛ اما وقتی هزاران هزار تن از دین اسلام سو استفاده میکنن، این دین نباید فیلتر و کنار گذاشته بشه و بجاش بگیم این اسلام، اسلام واقعی نیست؟!

  عربستان (مادر اسلام)، اسلام واقعی نیست!
  داعش اسلام واقعی نیست
  طالبان هم همچنین
  جندالله
  بوکوحرام
  جیش العدل
  و هزاران هزار جنایات کوچیک و بزرگی که شاخه های اسلامی انجام دادن، همگی اسلام دروغین اند!

  پرسشی که پیش میاد، اینه: واقعا اسلام واقعی کجاست؟

  آیا میشه یه درخت سیب –که درخت سالمی ام هست-، همه ی میوه هاش گندیده باشه و باغبان اون درخت رو قطع نکنه؟
  آیا میشه این همه میوه گندیده از درخت اسلام بدست بیاد و ما هیچ شکی در گندیده بودن اون درخت به خودمون راه ندیم؟

  یه ضرب المثلی هست که میگه: «از کوزه همان برون تراود که دروست»
  چرا از کوزه اسلام طراوتی تراوش نمیشه و اگر هم بشه، در برابر بوی گندی که ازش تراوش میشه، هیچه؟
  چرا وقتی این همه زشتی و پلشتی دیده میشه، بازهم باید منتظر بمونیم تا یه ناجی بیاد و دین واقعی اسلام (که اون هم با کشت و کشتار و جنایت گسترده همراه هست) رو اجرا بکنه؟

  اگر بخوایم با منطق «فتا» به اسلام نگاه کنیم، آیا نمیتونیم اسلام رو هم فیلتر کنیم؟
  سلام علیکم

  یک نفر میاد روی چهره اش جراحی پلاستیک انجام میده و خودش را شبیه شما میکنه و هر جا که میره خودش را با نام و هویت شما معرفی میکنه و مرتکب دزدی و جرم و جنایت میشه. این قضاوت صحیح است که گفته شود : از کوزه همان تراود که در اوست و این میوه ی خراب حاصل وجود شماست که باعث شده دیگری به اسم شما مرتکب فساد و جنایت شود؟
  پس چون تذكّرى را كه به آنان داده شده بود فراموش كردند، كسانى را كه نهى از منكر مى‌كردند نجات داديم و ستمگران را به سزاى نافرمانى كه همواره انجام مى‌دادند، به عذابى سخت گرفتيم. (167 اعراف)

 12. صلوات ها 23


 13. #7

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۳
  نوشته
  258
  حضور
  11 روز 8 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  916  سلام
  الان اگر درباره فلان فرقه نوظهور سوالی برامون ایجاد بشه یک منبع معتبر و قاطع نمی اید دست بگذارد روی صحت و سقم مطلب تا بقیه بفهمند که مثلا این فرقه انحرافی هست و دیگران جذبش نشوند.
  فاطمةُ بضعت منّی من اذاه فقد اذانی و من اذانی فقد اذاللّه

 14. صلوات ها 5


 15. #8

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  خدا
  نوشته
  479
  حضور
  32 روز 12 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1254  نقل قول نوشته اصلی توسط آبـرنـگـ نمایش پست ها
  آیا میشه یه درخت سیب –که درخت سالمی ام هست-، همه ی میوه هاش گندیده باشه و باغبان اون درخت رو قطع نکنه؟
  سلام


  یعنی اگه در یک کلاس درس ( مثلا درس تاریخ ) که یک استاد داره این درس تاریخ. از 30 دانشجو 10 نفر قبول نشن باید بگیم این استاد و کتاب و کلا کلاس باید تعطیل شه؟

  مگه اینای که ادعای اسلام دارن و کشت و کشتار راه انداختن چند نفرن نسبت به جمعیت کلی مسلمانان؟

  اینو یادمون باشه ظلم زیاد شده نه تعداد ظالمها!!!  * دیده بر رهت دارم در دل شب تارم ---- در غم تو بیمارم تا دوباره برگردی *

  انسانیت به چیست؟ یکی از نشانهای انسانیت کمک مالی به دیگران است.
  موسسه خیریه همت. پرداخت با تلفن همراه : #5588*720*
  سایت موسسه : http://www.hemmat110.com/
  موسسه خیریه محک ( کودکان سرطانی)
  سایت موسسه : http://mahak-charity.org/main/

 16. صلوات ها 16


 17. #9

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۷
  علاقه
  تفکر
  نوشته
  1,104
  حضور
  58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  2152  نقل قول نوشته اصلی توسط روح سبز نمایش پست ها


  سلام


  یعنی اگه در یک کلاس درس ( مثلا درس تاریخ ) که یک استاد داره این درس تاریخ. از 30 دانشجو 10 نفر قبول نشن باید بگیم این استاد و کتاب و کلا کلاس باید تعطیل شه؟

  مگه اینای که ادعای اسلام دارن و کشت و کشتار راه انداختن چند نفرن نسبت به جمعیت کلی مسلمانان؟

  اینو یادمون باشه ظلم زیاد شده نه تعداد ظالمها!!!
  درس تاریخ مثله درس دینی نیست ...
  تویه درس تاریخ ... فقط از گذشته ها صحبت میکنند .

  اما در درون درس دینی ... مساله فرق میکنه .
  1. کافرین رو هر جا که دیدین بکشینشون
  2. بت شکن باشین .
  3. بقیه راهها و مسیرها غلط هستش و فقط مسیره ما هست که درسته .  اگر استادی هم بره سره کلاس حالا میخواد تاریخ درس بده یا جغرافی ... از هر 5 تاشون 4 تاشون قاتل شدند ... و بقیه کلاسها چنین مشگلی رو نداشتند
  به نظرم اون استاده ... بره بهتره ...

 18. صلوات ها 8


 19. #10

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  106
  حضور
  6 روز 2 ساعت 22 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  379  نقل قول نوشته اصلی توسط آبـرنـگـ نمایش پست ها
  بیش از هزار ساله که مردمان خون خواری میان و جنایت های زیادی انجام میدن و (به گفته ی مذهبیون) از اسلام سو استفاده میکنن. اما هروقت اعتراضی به اسلام وارد میشه، مدافعان اسلام میگن: «این اسلام واقعی نیست و اسلام نباید فیلتر یا کنار گذاشته بشه».
  یجوری صحبت می کنید انگار مسبب تمام جنایات و خون ریزی های هزار ساله گذشته مسلمانان بوده اند!
  فراموش نکنید جنگ جهانی اول و دوم رو مسلمانان به راه نیانداختند، نه چنگیزخان درد دین داشت، نه ناپلئون، نه هیتلر و نه ... بنابراین با استدلال شما باید نسل انسان رو منقرض کرد تا زمین یک نفس راحت بکشه!  نقل قول نوشته اصلی توسط آبـرنـگـ نمایش پست ها
  اگر بخوایم با منطق «فتا» به اسلام نگاه کنیم، آیا نمیتونیم اسلام رو هم فیلتر کنیم؟
  اولا مسئولیت فیلترینگ با "فتا" نیست، ثانیا بخشی از این عملکردها برمیگرده به کافی نبودن ابزارهای کنترلی برروی یک نرمافزار مثلا ویچت، دلایل دیگه ای هم وجود داره، اما این مطلب درسته که گاها یک سایت یا یک نرم افزار کاملا با بی توجهی و بی مسئولیتی فیلتر میشه
  أَمْ حَسِبْتُمْ أَن تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَلَمَّا يَأْتِكُم مَّثَلُ الَّذِينَ خَلَوْا مِن قَبْلِكُم مَّسَّتْهُمُ الْبَأْسَاءُ وَالضَّرَّ‌اءُ وَزُلْزِلُوا حَتَّىٰ يَقُولَ الرَّ‌سُولُ وَالَّذِينَ آمَنُوا مَعَهُ مَتَىٰ نَصْرُ‌ اللَّـهِ أَلَا إِنَّ نَصْرَ‌ اللَّـهِ قَرِ‌يبٌ

 20. صلوات ها 13


صفحه 1 از 23 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود