جمع بندی تغییر مرجع تقلید

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تغییر مرجع تقلید

سلام
من دختری 24 ساله هستم و تا لان مرجع تقلیدم ایت الله مکارم شیرازی بوده اند ولی می خواهم مرجع تقلیدم را تغییر دهم و امام خامنه ای را انتخاب نمایم.
می دانم که باید مرجع تقلید جدید اعلم تر از بقیه مراجع باشند و کاملا واقف هستم که امام خامنه ای اعلم تر هستند.
لطفا بفرماید که بنده باید مطالعه یا تحقیق خاصی را در این زمینه انجام دهم؟ من باید چیکار کنم؟
با تشکر فراوان

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

saghar7;754892 نوشت:
سلام
من دختری 24 ساله هستم و تا لان مرجع تقلیدم ایت الله مکارم شیرازی بوده اند ولی می خواهم مرجع تقلیدم را تغییر دهم و امام خامنه ای را انتخاب نمایم.
می دانم که باید مرجع تقلید جدید اعلم تر از بقیه مراجع باشند و کاملا واقف هستم که امام خامنه ای اعلم تر هستند.
لطفا بفرماید که بنده باید مطالعه یا تحقیق خاصی را در این زمینه انجام دهم؟ من باید چیکار کنم؟
با تشکر فراوان

سلام علیکم

شما الان باید از دو نفر عالم مجتهد شناس عادل سوال کنید ،هرکسی را به عنوان مرجع تقلید اعلم معرفی کردند باید از او تقلید کنید.

و اگر به این نتیجه رسیدید که این دو مرجعی که در سوال ذکر فرمودید،مساوی هستند رجوع به رهبری طبق نظر آیت الله مکارم شیرازی بنابر احتیاط واجب صحیح نیست.1

تذکر:البته طبق نظر آیت الله مکارم شیرازی مسائلی را که مطابق نظر ایشان عمل نکرده اید،می توانید در آن مسائل مطابق نظر مرجع تقلید دیگری که با ایشان مساوی هستند عمل کنید.2

پی نوشت:
1. رساله آیت الله مکارمف احکام تقلید، مساله 16
2.همان، مساله 19

موضوع قفل شده است