صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چقدرحواسمون به فقراهست؟

علاقه
    عاشق خدابشم
    نوشته
    711
    حضور
    113 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

چقدرحواسمون به فقراهست؟

سلام خدمت همه کاربران عزیز

میخوام مطالبی درموردفقیران واسراف نکردن بگم.همچنین حدیث.

ازشمادوستان هم میخوام تااگرمطلبی داشتیدبگیدفقط خواهشی که دارم ازشماعزیزان:

1
    -لطفاباخط ریزننویسید

2-لطفاچندینننننن خط ازنت کپی پیس نکنیدطوریکه ازخوندن آدم دلزدبشه

3-لطفامطالبوبازبان خودتون وروان بنویسید

4-بیشترازچیزهایی که خودتون دید
    یدبنویسید

5-لطفاازبه انحراف کشیدن تاپیک جلوگیری کنید

به نام خدا

یکی ازدوستان عزیزم برام تعریف کردکه درماه رمضان مادرشون غذانذری درست میکندوهمراه باپدرمیروندقسمتهای فقیرنشین شهرشیراز.

میگفت ازبس زیادبودندفقط به دوکوچه غذارسید.
    دراین هنگام که غذاهاتموم شده بودبچه ای 7یا8ساله دنبال ماشینشون بدوبدومیکرد.مثل اینکه موقع دادن غذاهانبوده وبعدکه اومده دیده دوستاش غذادارند.
    این بچه خودشوبه ماشین میرسونه وگریه کنان میگه به منم غذابدید.که متاسفانه غذاهاتموم شده بود.
    بعدباهمون حالتی که گریه میکردگفت اقادفعه بعدغذامیارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ووقتی ماشین داشته دورمیزده ازکوچه این بچه دیده که بازماشین داره میادفکرکرده حتماغذااوردن ومیگه اقاغذااوردید؟؟؟؟
    خدایی اشک ادم درمیاد.

کسایی هستندکه درحسرت یک ظرف غذابعدمدتهاهستند.
    اونوقت ماها چکارمیکنیم؟
    ایاوقتی سرسفره هستیم تادونه اخرغذامونومیخوریم یاراحت دورمیریزیم؟؟؟؟؟؟؟

نقل شده که امام صادق (ع) مشاهده کرد سیبی را نیم خورده و از خانه بیرون انداخته اند ، خشمگین شد و فرمود : اگر شما سیر هستید خیلی از مردم گرسنه اند خوب بود آنرا به نیازمندیش می دادید. مجموعه الاخبارباب۱۷۱

2. صلوات ها 35

3.  

علاقه
    عاشق خدابشم
    نوشته
    711
    حضور
    113 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

امام كاظم علیه‌السّلام - فرمود: همانا خدا را در زمین بندگانی است كه برای رفع نیازهای مردم می‌كوشند، اینان در روز قیامت (ازعذاب)، در امان هستند.

5. صلوات ها 20

علاقه
    عاشق خدابشم
    نوشته
    711
    حضور
    113 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

رسول خدا صلی‌الله علیه و آله- فرمود: كسی كه در راه برآوردن نیاز برادر مؤمن خود بكوشد، گویی 9 هزار سال با روزه گرفتن و شب زنده‌داری كردن، خدا را عبادت كرده باشد.

7. صلوات ها 18

علاقه
    عاشق خدابشم
    نوشته
    711
    حضور
    113 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

چقدرنان خشک جمع میشه توخونه هاتون؟؟؟؟؟؟؟
    میدونین خیلیها نون هم باسختی بدست میارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ازیک نفرشنیدم که میگفت خانواده ای رومیشناسه که اگرگوشتی که برای ناهاردرست کردن میموند دیگه برای شام نگه نمیداشتندبلکه دورمینداختند.

یکذره فکرکنیم کاردرستیه؟

9. صلوات ها 17

علاقه
    ختم-ذکر-اربعین(چله)
    نوشته
    45
    حضور
    10 روز 18 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    158

سلام
    یه شب دیروقت یه آقایی زنگ زد به آژانسمون گفت یه ماشین میخوام.مقصدش هم یکی از محله های پایین شهر(فقیر نشین) شیراز بود.منم گوشی رو گذاشتم و چون تنها من تو آزانس(شیفت شب)بودم.در و پیکر آژانسو رو سه قفله کردم و ماشین رو آتیش به سمت منزل مشترک(آقای ک).رسیدم و دیدم یه خانوم محجبه سوار شد با یه بچه(پسر)کوچولو.بعدش اون آقاهه(مشترکمون) که تولیت مسجد رو هم داشت(من خودم گاهی مسجد میرم ولی خودمو از همه پنهون میکنم که کسی مثل آقای ک نشناستم).در ضمن شبه تاریک بود آفای ک منو نشناخت.سلام کرد و از خونش چند تا کیسه بزرگ آذوقه برا ده پونزده تا خونه برنج گوشت قرمز روغن مرغ حبوبات شیر خشک وووو....و کلی دیگه از مایحتاج زندگی رو همراه خانوم کرد.که حتی صندوق عقب پر شد گذاشتیم رو صندلیها.آقای ک اومد که کرایه اون خانوم محتاج رو که به منزلش برمیگشت رو حساب کنه که من گفتم ازت نمیگیرم.پرسید چرا؟گفتم منم میخوام در این کار خیر شما و مسجدمون شریک باشم.خلاصه خودمو معرفی کردمو ایشون شناخت و منم بکارشون تو دلم غبطه خوردم.سپس دل قوی کرده و روندیم به سمت پایین شهر.توی راه هم استاد قاری منشاوی با صدای حزن انگیزش سوره شمس رو میخوند.گذاشتم هی تکرار بشه.دیروقت بود مثلا ساعت یک شب بود که رسیدم.توی راه اصلا نگاهمو از ایشون میدزدیدم.دلیلی نداشت بخوام گناه کنم.تو نگاه به نامحرم خیلی حساسم و اصلا بدم میاد نگاه کنم و معمولا سرمو میندازم پایین.القصه با غض بصر فراوان رسیدیم به محلشون.با اینکه دیر وقت بود ایشون اصرار داشتن که همون موقع پخششون کنیم.ایشون در میزد منم کیسه از صندوق عقب بیرون میووردم و میدادم به خونه ها.خونه ها تو کوچه های مختلف بودن و پیش هم نبودن.ولی کاملا معلوم بود که اون خانومه میشناختشون.و به هر کدوم یه کیسه بزرگ دادم و خانواده ها هم تشکر و دعای خیر همینجور پشت سر هم نثار میکردند.بعد که اون چهارده تا پونزده تا خونه رو خداوند توفیقم داد و پخش کردیم و آذوقه تموم شد.رسیدیم خونه خود اون خانومه که بعدها فهمیدم شوهرشون (بابای اون پسر کوچولو اه)در قید حیات نیستن.مادر پسر کوچولو اصرار داشت من کرایمو بگیرم بعلاوه مزد کمک کردن و تقسیم کردن کیسه ها رو بگیرم ولی منی که همیشه به خانومهای محجبه(چادری) کرایه رو تخفیف میدادم.ولی اینبار دیگه اصلا کرایه نگرفتم.بعدش هم یه آرامشی داشتم که نپرس
    .امیدوارم خداوند ازمون قبول کنه {ربنا تقبل منا انک انت السمیع العیم}

ویرایش توسط Elderado : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ در ساعت ۰۱:۴۷
    بقية الله خیر لکم ان کنتم مومنین------------الیس الصبح بقریب؟

11. صلوات ها 20

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,988
    حضور
    133 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21808

بسمه الحق

با سلام و ادب

یک روز از دانشگاه که بر می گشتم،کنار خیابان در یکی از صندوقهای بزرگ زباله شهرداری

یک پسر بچه ی 5-6 ساله را دیدم که توی آشغالها یک کیسه پیدا کرده بود و چیزی را از داخلش

در می آورد و می خورد،فکر کردم از سر بچگی اینکار را می کنه دستش را گرفتم آوردم بیرون

گفتم این چیه می خوری کثیفه!

خوب که توجه کردم یک کیسه برنج بود که بوی ترشیدگی می داد و...............

اینقدر بچه گرسنه بود که گویی گندیدگی غذا و بوی مشمئز کننده ی آن را هم نمی فهمید.

اسراف حرام است،غیر انسانی است،اسراف نکنیم.

پ.ن

زهرا خانم درود بر شما،به خاطر ایجاد این موضوع بسیار

خوب،الهی و انسانی.

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

13. صلوات ها 20

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

دوست دارم اینقد سرمایه داشتم تک تک خونه هایی که فقیر هستن رو کمک میکردم، من دلم خیلی حساسه نمیتونم این صحنه هارو تماشا کنم بغص سنگینی من رو میگیره، درود بر شما خانم زهرا که مارو بردی تو فکر

15. صلوات ها 14

نوشته
    186
    حضور
    6 روز 3 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    402

امام علی (ع) میفرمایند اسراف انواع مختلفی دارد و کمترین آن دور ریختن آبی است که پس از نوشیدن در ظرف باقی میماند.

ما چند وقت پیش رفته بودیم مهمونی خونه ی یک از اقوام نزدیک یخورده که گذشت ما زدیم اخبار نگاه کنیم (اخبار تلویزیون فکر کنم بیست و سی بود) همینطور که مشغول نگاه کردن بودیم یکدفعه یک چیز واقعا دلخراش دیدیم. آن هم گزارشی از چند تا از روستا های دور افتاده ی مازندران بود که آب آشامیدنی نداشتند . بندگان خدا هر روز پیرو جوان مرد و زن چند تا دبه و ظرف و ... میگرفتند دستشان و چندین کیلومتر راه می رفتند برای آوردن آب و این کار را آنقدر کرده بودند که دست هایشان بند بند شده بود . همه ی اعضای فامیل هم ناراحت بودند و هی میگفتد خداوند به این بیچاره ها کمک کنه و واقعا زندگی سختی دارند و ...
    خلاصه این قضیه گذشت و یکی دو ساعت بعد شام را خوردیم و خانم های فامیل شروع کردند به شستن ظرف ها اما شیر آب گرم آشپزخانه ی این فامیلمان خراب بود آنها هم برای این که با آب گرم ظرف ها را بشورند شیر آب گرم دستشویی را تا ته باز کردند تا آب گرم شود و آب گرم به لوله ها بیاید . من هی بهشون تذکر دادم که بابا الان خودتون بودید که هی افسوس میخوردید که فلان روستا چه مردم بدبختی داره که حتی آب اشامیدنی هم ندارند پس چرا حالا که نوبت به عمل رسیده بجای صرفه جویی در مصرف آب بدتر مصرف آب را سه برابر کردید ؟ آنها هم گفتند ناچاریم ظرف ها را با آب گرم بشوییم من گفتم خب درست کردن شیر آب مگربیشتر از 15 دقیقه طول میکشد خب بگذارید یکی از مرد ها این شیر را درست کنند . اما گوششان بدهکار نبود من بار ها شیر آبی که هرز میرفت را بستم ولی آنها دوباره بازش کردند تا این که ظرف شستنشان تمام شد و به نظرم تقریبا 50 - 60 لیتر آب بدون کوچکترین استفاده ای به فاضلاب ریخت . و من یقین پیدا کرده ام که ما مردم ایران اکثرا فقط لب و دهنیم نه چیز دیگر موقع حرف زدن ده تا روحانی و استاد دانشگاه را میگذاریم توی جیبمان اما هنگام عمل کردن هیچ . هیچ هیچ
    بیخود نیست که امام صادق (ع) میفرمایند (( الایمان بعمل )) و به راستی که ایمان بی عمل حاصل نمیشود .
    پس بیاید ما هم همین حالا و از خودمان شروع کنیم و سعی کنیم بیشتر از آنکه حرف بزنیم عمل کنیم خواهیم دید که خیلی چیز ها عوض میشوند.
    والسلام علی من اتبع الهدی

ویرایش توسط navid : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ در ساعت ۱۰:۴۹

17. صلوات ها 15

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

همیشه آرزو داشتم انقدر پولدار باشم که بتونم همه فقرا رو بی نیاز کنم و فکر میکردم اونقدر بخشنده هستم که اینکار رو بکنم
    چند وقت پیش توی مسجد پیرمرد کارگری اومد و کنارم نشست
    وسایل کارگریش هم توی یک گونی برنج همراهش بود
    با کلی خجالت و من من کردن سر حرف رو باز کرد
    من از همون اول فهمیدم مشکل مالی داره
    گفت صاحبخونش داره وسایلشو میریزه تو خیابون
    خونش قلعه حسن خان تهران بود و اومده پاسداران شاید یکی دست تو جیبش کنه
    قبل از نماز بود
    گفت 370 تومن نیاز دارم
    ینی یک خانواده لنگ 370 تومن بود که توی سرما نرن تو خیابون
    گفت خجالت میکشم برم به امام جماعت بگم و مردم برام پول جمع کنن
    کاش میشد یک نفر همشو کمک کنه
    میتونستم همشو بهش بدم ولی فکر اینکه نکنه خودم نیاز پیدا کنم نگذاشت
    درصورتی که بیشتر از 370 تومن در ماه آت و آشغال میخرم میخورم واسه باشگاهو تو راه خونه
    ینی اون فقیرم نمیکنه این فقیر میکرد ؟
    خلاصه با هزار کلنجار با خودم 150 تومن کمکش کردم . البته منتی نگذاشتم و عذر خواهی هم کردم که کمه
    اونم رفت برای بقیش به امام جماعت رو زد و براش پول جمع کردن
    داشت از خجالت آب میشد

سر نماز باز فکر اون 150 تومنی بودم که بهش دادم
    بعد نماز نشستم تو ماشین . گریم گرفت
    گفتم شروین خااااااااااااک تو سرت
    اول واسه اینکه میتونستی همشو کمک کنی و نکردی و باعث شدی بره و به بقیه رو بزنه و شرمنده بشه
    دوم واسه اینکه کل نماز فکر پولی بودی که کمکش کردی
    پس چطور فکر میکنی اگر پولدار بشی هر فقیری رو ببینی مشکلشو حل میکنی ؟

اونجا بود که فهمیدم خیلی حقیر تر از اینی هستم که فکر میکنم

19. صلوات ها 19

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3698

با سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز و احترام

پاسخ به موضوع
    این آسان است که تمام وقت و انرژی خود را روی آنچه که می‌خواهید و آنچه که دارید متمرکز کنید. تمرکز خودکار زمانی افزایش می‌یابد که با مشکلات فردی و شغلی زیادی مواجه می‌شوید. شما سرتان را پایین می‌اندازید و در مورد کارهایی که باید انجام دهید فکر می‌کنید، و سخت‌تر و سریع‌تر کار می‌کنید تا بدترین و بزرگ‌ترین مشکلات را از بین ببرید. شما ممکن است از دوستان و جامعه فاصله بگیرید و به آن‌ها بگویید زمانی که اوضاع بهتر شد پیش آن‌ها باز می‌گردید.

اما زمانی که یک روش متضاد را انتخاب کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ زمانی که به دیگران کمک می‌کنید حتی نمی‌دانید دقیقاً چه چیزی برای بخشش دارید؟ این می‌تواند به شکل یک کار داوطلبانه در یک موسسه خیریه باشد یا کمک به یک همکار برای انجام سریع‌تر کارها.
    تحقیقات بسیاری نشان داده است که کمک کردن و بخشیدن ارتباط شما را با دیگران بیشتر می‌کند و در نتیجه به روش‌های جدید زیستن و حتی طول عمر منتهی می‌شود.

چقدرحواسمون به فقراهست؟

کمک کردن باعث میشود که احساس وابستگی کنید.

کمک کردن و تعهد به افراد و گروه های دیگر باعث حس وابستگی به آنها می‌شود. انسان طبعاً اجتماعی است این بدان معناست که ما برای سلامت روحی و روانی مناسب به برقراری ارتباط با دیگران نیازمندیم. ارتباط با دیگران این نیاز را تأمین می‌کند ولی گاهی اوقات نادیده گرفته می‌شود. علاوه بر ایجاد ارتباط و حس وابستگی، کمک کردن یک دلیل بزرگ‌تر دارد (شبیه موسسه خیریه ای است که به افراد بی خانمان کمک می‌کند و به بچه های کم درآمد غذا می‌دهد یا شرایط تحصیل را برایشان فراهم می‌کند) این دلیل باعث می‌شود که شما یک بخش لازم از جامعه باشید.

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری