معیار قد در انتخاب همسر

تب‌های اولیه

40 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
معیار قد در انتخاب همسر

با سلام
من به مدت 4سال است که با آقایی در ارتباط هستم .
این آقا تماما از نظر اخلاقی و مذهبی با من تناسب دارد اما ازنظر قدی قد متوسطی دارد و من دختر قد بلندی هستم.
در تمام مدت ایشان در تلاش بودند که ازنظر کاری به شرایطی برسن که به خواستگاری من بیایند.الان که همه چیز درست شده به شکر خدا متاسفانه این موضوع قد برای من خیلی مهم شده و من دلم میی خواهد همسر بلد قدی داشته باشم و فکر می کنم درآینده این موضوع مهم جلوه کند و دچار تردید شده ام.
لطفا را راهنمایی کنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
داشتن تناسب یکی از معیارهای مهم در زندگی است،تناسب سنی و فکری و اعتقادی و فرهنگی و حتی تحصیلی و جسمی شرط لازمی هستند،اگر قدش خیلی زیاد و زننده نیست بعید می دانم مشکلی ایجاد کند، مگر اینکه شما خیلی حساس باشید و اختلاف قد بیش از حد زننده باشد.(مثلا:50سانتی متر)
به نظر می رسد،اگر شرایط و ملاک های بهتری را دارد این قد متوسط او را بپذیرید، چه بسا بعدا یک شخص قد بلندی ازدواج کنید منتها اخلاق و شما تناسب نداشته باشد.اگر اخلاقش خوب و باور و اعتقادی قوی دارد و نسبت به شما علاقمند هست با این مسئله میشه کنار آمد.
ضمنا بپذیریم که تمام انسانها تمام کمالات را ندارند،باید در درجه اول به اصول و ملاک های اصلی و ویژگی های مهم شخصیتی بها بدهیم.
باز برای اینکه راحتر تصمیم بگیرید: خصوصیات مثبت و معایبش را بنویسید و بعد خودتان قضاوت کنید،البته به این نکته هم فکر کنید که اگر خواستگاری بیاید که قد و قامتش مناسب و دلخواه ولی مثلا: اخلاقش خوب نباشد و...آن موقع چه تصمیمی می گیرید.

4 ساله پیش قدش بلند بوده الان کوتاه شده!چرا اونموقع به الان فکرنکردین!:Gig:

سلام
من تمام وقت با قد بلند ها میچرخم(کلا اطرافیانم همه بسکتبالیست تشریف دارن:khandeh!:)،به نظرم هیچ فرق خاصی بین افراد قد بلند و قد کوتاه نیستش

mohsen1990;755648 نوشت:
4 ساله پیش قدش بلند بوده الان کوتاه شده!چرا اونموقع به الان فکرنکردین!

خیر گفتن که در طول این 4سال تلاش شده این مشکل رو رفع کنند
نمیدونم با عمل جراحی یا چه چیزی؟:Cheshmak:

inass;754213 نوشت:
این موضوع قد برای من خیلی مهم شده

چرا یهویی این موضوع مهم شده؟
حتما دارید قیاسی با آقایان اطرافتون انجام میدید؟
به نظر من اگه واقعا همه ی ما برامون معیار مهم ایمان و اخلاق هست پس میشه با خیلی چیزا ساخت..حالا اگه اختلاف قدیتون زیاد نباشه مثلا اگه 10الی20سانت کوتاه تر از شماست مشکلی نیست فک نم
اگه تو این 4سال یکم علاقه و یکمی شناخت داشته باشید فک کنم این اختلاف قابل چشم پوشی هست

amirabdi;755659 نوشت:
سلام
من تمام وقت با قد بلند ها میچرخم(کلا اطرافیانم همه بسکتبالیست تشریف دارن:khandeh!:)،به نظرم هیچ فرق خاصی بین افراد قد بلند و قد کوتاه نیستش

خانمها اکثرا برای انتخاب همسر دنبال مرد قدبلند و عضلانی که چاق هم نباشه میگردن

inass;754213 نوشت:
این آقا تماما از نظر اخلاقی و مذهبی با من تناسب دارد

سلام خواهرگرامی.
فقط یکذره فکرکنید اگرخدانکرده خواستگاری براتون بیادوقدش بلندباشه امااخلاقش بدباشه میتونیدباهاش کناربیایید؟؟؟؟؟؟؟
واقعانگاه کنیداخلاق وایمان براتون مهمتره یاقد و...
التماس دعا

inass;754213 نوشت:
من دلم میی خواهد همسر بلد قدی داشته باشم و فکر می کنم درآینده این موضوع مهم جلوه کند و دچار تردید شده ام.

بسمه الجمیل

با سلام و ادب

از خانمهای متاهلی که همسر قد بلند دارند بپرسید،قد بلند همسرشان چقدر در خوشبختی آنها تاثیر داشته است؟

در تشخّص و انسانیت،در مهربانی و اخلاق،در مدیریت منزل،موقعیت اجتماعی و مهمتر از همه معنویت و تدیّن

این ملاک می تواند اثر گذار باشد؟

به تعبیر استاد گرامی اگر تفاوت چشمگیر نباشد،چرا باید سایر امتیازات این آقا را نادیده بگیرید؟

ضمن اینکه اغلب، همه ی افراد، همه ی ملاکهای مورد نظر شخص را با هم ندارند.باید أهم و مهم کرد

و آنچه را به عقل و تدبیر نزدیک تر است برگزید.ان شاالله انتخاب درستی داشته باشید.:Gol:

[="Times New Roman"][="Black"]اینجور که شنیده ام مطمئن نیستم ، روانشناسی میگه مرد باید قدش بلند تر باشه تا زن حس تکیه گاه داشتن بهش القا بشه.

اگه پسر خوبیه فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه.[/]

inass;754213 نوشت:

با سلام
این آقا تماما از نظر اخلاقی و مذهبی با من تناسب دارد اما ازنظر قدی قد متوسطی دارد و من دختر قد بلندی هستم.
در تمام مدت ایشان در تلاش بودند که ازنظر کاری به شرایطی برسن که به خواستگاری من بیایند.الان که همه چیز درست شده به شکر خدا متاسفانه این موضوع قد برای من خیلی مهم شده و من دلم میی خواهد همسر بلد قدی داشته باشم و فکر می کنم درآینده این موضوع مهم جلوه کند و دچار تردید شده ام.
لطفا را راهنمایی کنید.

با سلام

خیلی توضیح ندادید که نوع اشنایی و ارتباط شما با این اقا چطور بوده است ، چون کارشناسان ازدواج ، معمولا روابط دوستی دختر و پسر ، خارج از نظارت خانواده رو مردود میدونن ، چرا که در این نوع روابط معمولا بیشتر از اینکه قوه منطق فعال باشه ، قوه احساسات فعال میشه ، و همین احساسات مانع از شناخت صحیح طرفین از یکدیگه میشه...

اما بفرض اینکه اشنایی شما از روی اصول بوده و شناخت شما براساس منطق بوده و کفویتهای لازم بین شما وجود داره و مشاور هم این کفویتها رو تایید کرده و فقط الان دغدغه شما ، اختلاف قدی هست... من به شما یک راه پیشنهاد میکنم....

پیشنهاد من اینه که یک مدت ارتباطتون رو با اون اقا بطور کامل کات کنید ، نه اس ام اسی، نه تلفنی ، نه ایمیلی .. کلا بی خبر باشید.... با توجه به اینکه اشاره کردید که تناسب و کفویت خوبی بلحاظ اخلاقی و مذهبی دارید،در زمان جدایی به قدری دلتنگ و بی تاب ایشون خواهید شد که متوجه میشید که الان چون ایشون دم دست شما هستند ، اینطور شاید برای شما بود و نبودشون یکسان باشه و بخاطر موضوعی مثل قد ، دل به شک هستید .. ولی اگر یک روزی بیاد که قرار باشه برای همیشه ایشون از شما جدا بشن ، اونوقت هست که قدر ایشون رو خواهید فهمید و دیگه بخاطر مسائل جزئی مثل قد ، دل به شک نخواهید بود.

احتمالا شما چون در این 4 سال با این اقا در ارتباط بودید ، دیگه خواستگار دیگه ای به منزل راه ندادید .... بد نیست که یک صحبتی با دخترخانمهایی کنید که کلی خواستگار میاد خونشون و میره ، اما دریغ از اینکه یک فرد که با اون دخترخانم همسان و هم کفو باشه پیدا بشه و از این شرایط خسته شدن ... اینو میگم که فکر نکنید پیدا کردن یک نفر که هم فکر و هم اعتقاد ما باشه به این راحتی هاست.... حالا که این نعمت دم دست شماست ، چون سهل الوصول هست ، پس به راحتی نادیده اش نگیرید..

inass;754213 نوشت:

با سلام
لطفا را راهنمایی کنید.

با درود به پرسشگر گرامی

4 سال با اقایی در ارتباط هستید ==>

الان متوجه شده اید قدش کوتاه هست ؟

پس چهار سال در چه عالمی بودید که الان پی بردید قدش کوتاه هست ؟

______

این ارتباط هم که مد شده !

مذهبی هم که هست و ارتباط هم دارد 4 سال !

جور در نمیاد یه کم !

_________

اگر قد بلند دوس دارید یه کلام میگید شما قد کوتاه هستید !

ان را به خیر و شمارا به سلا مت!

که چهار سال قبل این رو باید مطرح میکردید نه الان !
.
.

این مسائل کوچیک هم بعدا ممکن هست در زندگی مشکل ایجاد کنید چون این نگرش در شما هست

بلا;755675 نوشت:
خیر گفتن که در طول این 4سال تلاش شده این مشکل رو رفع کنند
نمیدونم با عمل جراحی یا چه چیزی؟:Cheshmak:

خانم بلا یکم دقتو ببرین بالا:
inass;754213 نوشت:
در تمام مدت ایشان در تلاش بودند که ازنظر کاری به شرایطی برسن که به خواستگاری من بیایند.

نوشته از نظر کاری....کاری....کاری.... یعنی کار نداشته تلاش کرده کار پیدا کرده.یعنی دنبال کار گشته.یعنی در طول 4سال میخاسته دنبال کار بگرده.یعنی تنها مشکلشون کار بوده.یعنی............................

Im_Masoud.Freeman;755730 نوشت:
[=Times New Roman]اینجور که شنیده ام مطمئن نیستم ، روانشناسی میگه مرد باید قدش بلند تر باشه تا زن حس تکیه گاه داشتن بهش القا بشه.

.

با سلام خدمت شما عزیز و بزرگوار
روانشناسی هیچ وقت تک بعدی نگاه نمی کند،اگر کسی قدش بلند باشد اما آدم بی تدبیری باشد، یا ترسو،این خانم محترم چه جوری به همسرش تکیه کند.آنچه باعث دل گرم شدن خانم ها می شود، مردانگی،شجاعت ، اخلاق و فکر و تدبیر درست حسابی هست.

[="Times New Roman"][="Black"]

نشاط;755768 نوشت:
با سلام خدمت شما عزیز و بزرگوار
روانشناسی هیچ وقت تک بعدی نگاه نمی کند،اگر کسی قدش بلند باشد اما آدم بی تدبیری باشد، یا ترسو،این خانم محترم چه جوری به همسرش تکیه کند.آنچه باعث دل گرم شدن خانم ها می شود، مردانگی،شجاعت ، اخلاق و فکر و تدبیر درست حسابی هست.

سلام استاد عزیز.

بله کاملا درسته.

ولی خوب چون توی هر تاپیک فقط در مورد موضوع همون تاپیک باید صحبت کنیم ، منم فقط در مورد قد صحبت کردم.

اینم گفتم که شنیده ام و مطمئن نیستم.

ممنون.:Gol:[/]

خواهر محترم چه چیزایی واستون معیاره واقعا!!!
قد؟ ؟ مگه چقدر از شما کوتاه تر هستن؟ ؟ ؟
10 20 سانت فکر نکنم بیشتر باشه!!

کاری به اینا ندارم ولی خواهر محترم ببین شما دارید با قد طرف زندگی میکنید یا فهم و درک و شعور و دین طرف؟؟؟
صد در صد شده تو این 4 سال باهاشون مکالمه داشته باشید که خب داشتید
بعدش آروم شدید؟
بعدش حس کردید یکی هست شما رو میفهمه؟؟ یکی هست که از نظر دینی و درک و ادراک شما رو درک میکنه و این به شما آرامش نداده؟؟
مهم همیناست خواهر محترم
تو زندگی وقتی مشکلات مثل کوه میریزه رو سرتون دیگه قد طرفو نمیبینید
فهم و درکش رو میبینید که نسبت به یه مشکل چه برخوردی میکنه!!!
به خصوص شما که هر دو شما آدم مذهبی هستید
تو نوع رفتار و برخورد با مشکلات این درک و ادراک هست که زندگی رو جلو میبره نه قد

آدم قد بلند بیاد خواستگاری که نه از نظر مذهبی بفهمه شما چی میگید نه فهم و.... چه فایده داره؟؟؟
مگه میخوای چوب لباسی درست کنی دنبال قد بلندشی؟؟؟ [emoji3]

تو زندگیتون اینقدر مسائل و مراحل هست که تو پیچ و خم جاده،زندگیتون نیاز به یکی دارید ارامتون کنه
و صد در صد وقتی یکی شما رو بفهمه چه از نظر مذهبی و چه درک خاصی از یه موضوع این به شما آرامش میده!!
آدم قد بلند تضمین زندگی موفق هست!؟؟

شاید قد مهم باشه
ولی وقتی تمام مشخصات مثل فهم و درک و دین و شعور و..... مشابه هست دیگه چیزی به اسم قد معنی نمیده
کسی که عاشق میشه فقط قلب طرفو میبینه
حرف زدنش رو
دلداری دادنش رو
و...

خواهشا مثل این بچه های ترم یک دانشگاه برخورد نکنید
پسره عاشق رنگ رژ دختره میشه
دختره هم عاشق اندام بدنسازی شدش

ازدواج میکنن سر ماه طلاق میگیرن
همیناست آمار طلاق رو اینقدر بالا برده!!

یه ذره بیشتر فکر کنید!!!
شرمنده زیاد پرحرفی کردم
عادت دارم در هر زمینه ای بحث میکنم کامل نظرمو میگم خلاصه حالیم نمیشه [emoji4] [emoji3]

inass;754213 نوشت:
در تمام مدت ایشان در تلاش بودند که ازنظر کاری به شرایطی برسن که به خواستگاری من بیایند.الان که همه چیز درست شده به شکر خدا متاسفانه این موضوع قد برای من خیلی مهم شده
همونطوری که دوستان گفتن:
اولا چرا با ایشون ارتباط بدون اطلاع خانواده داشتید و ضمنا:
mohsen1990;755648 نوشت:
ساله پیش قدش بلند بوده الان کوتاه شده!چرا اونموقع به الان فکرنکردین!
بعد از 4 سال چرا قد براتون مهم شده؟چرا این بنده خدا رو امیدوار کردید؟

mohsen1990;755750 نوشت:
نوشته از نظر کاری....کاری....کاری.... یعنی کار نداشته تلاش کرده کار پیدا کرده.یعنی دنبال کار گشته.یعنی در طول 4سال میخاسته دنبال کار بگرده.یعنی تنها مشکلشون کار بوده.یعنی............................

بله درسته
حرفتون کاملا متین:Kaf:
ولی ایشون در این بین میتونستن تلاش کنند برای قدشون:Nishkhand:
شاید هم تلاش کردن:ok:
آخه نمیشه یهو بعد از 4 سال قد طرف رو ببینه:Gig:
یعنی اول مشکل کار بوده بعد شده قد؟:Moteajeb!:
آیا یهو چشم بصیرت یافتن؟:Khandidan!:

به نظر بنده باید معیارهای بهتری رو برای ازدواج در نظر گرفت ..معیارهایی که در گذر زمان دچار تحول و فنا نشوند...

Im_Masoud.Freeman;755730 نوشت:
اینجور که شنیده ام مطمئن نیستم ، روانشناسی میگه مرد باید قدش بلند تر باشه تا زن حس تکیه گاه داشتن بهش القا بشه.

بله بنده هم در خیلی از کتب دیدم بخش اعظمی که درباره ی ظاهر اشخاص معیار میشه در ازدواج قد هست
که آقایون دوست دارند همسرشون کوتاه تر از خودشون باشه و
خانوم ها دوست دارند همسرشون بلندتر از خودشون باشه ...

اگه اهل مقایسه کردن هستید وفکر میکنید بعد ازدواج همسرتون با افرادی که قد بلند هستن مقایسه میکنید ونسبت به اون وزندگیتون دلسرد میشید بهتره تا دیر نشده ردش کنی
اون بنده خدارو هم بیشتر از این معطل خودتون نکنید!

بلا;755794 نوشت:

بله درسته
حرفتون کاملا متین:Kaf:
ولی ایشون در این بین میتونستن تلاش کنند برای قدشون:Nishkhand:
شاید هم تلاش کردن:ok:
آخه نمیشه یهو بعد از 4 سال قد طرف رو ببینه:Gig:
یعنی اول مشکل کار بوده بعد شده قد؟:Moteajeb!:
آیا یهو چشم بصیرت یافتن؟:Khandidan!:

به نظر بنده باید معیارهای بهتری رو برای ازدواج در نظر گرفت ..معیارهایی که در گذر زمان دچار تحول و فنا نشوند...

دختره شاید دیده میتونه یه نفر بهترو پیدا کنه برای همین میخاد اینو ول کنه شایدم تحت تاثیر حرفای دوستانش قرار گرفته که میگن این پسره فلانه یا تحت تاثیر تبلیغاتی که از نظر مد و ... میشه.
فکرم نکنم به پسره چیزی گفته باشه وگرنه حتما میگفت که گفته و اقدام کرده.به هر حال چون به موضوع ربط داره.
ولی این نظریه شما احتمالش نزدیک صفره.حالا خودش میاد ببینیم چجوری بوده!:Cheshmak:
:ok:

mohsen1990;755814 نوشت:
دختره شاید دیده میتونه یه نفر بهترو پیدا کنه برای همین میخاد اینو ول کنه شایدم تحت تاثیر حرفای دوستانش قرار گرفته که میگن این پسره فلانه یا تحت تاثیر تبلیغاتی که از نظر مد و ... میشه

شاید

امیدوارم مسئول تاپیک بیان تا به چند تا سوال پاسخ بدند
1- آیا در این 4سال خانواده ها هم در جریان ارتباط بودند؟
2- آیا تازه قد ایشون رو دیدند؟
3-معیار واقعی برای ازدواجشون چی هست؟
4- تفاوت قدی که دارند چقدر هست؟

سلام به همه
خدا میدونه نمیخوام بحث رو روی زن و مرد و این حرفها ببرم ، اما اگر این تاپیک درمورد این بود که مردی میگفت من 4 ساله با یه خانم رابطه دارم و الان احساس میکنم اندامش باب میلم نیست ، الان سیل انتقادات خانمها سرازیر شده بود که مردها سر و ته یه کرباسن ، مردها فقط به ظاهر توجه دارن ، ما زنها همیشه بخاطر عشق فدا شدیم و بخاطر همین پاکی و سادگی همیشه در دام مردها اسیر شدیم و........

اما الان هیچکس از اون آقا حرفی نمیزنه. همه به خانم توصیه میکنن معیارت رو عوض کن ، یه مدت با اون آقا کات کن که خوب بتونی فکر کنی!! عزیزم خوب فکر کن ببین اگه قدش تو ذوقت میزنه محکم بهش جواب نه بده و برو زن یه قد بلند بشو!!!!

این وسط فقط یکی دو نفر مثل کاربر "بلا" ، به درستی به این نکته اشاره کردن که چرا تو این 4 سال یادت نبوده که آقا قدش کوتاست؟!
خواهر گرامی (کاربر بلا) از شما تشکر میکنم :Gol:

اما پاسخ من به این خانم:
قبل از هر چیزی به 4 سال عمر یک انسان که ازش گرفتید فکر کنید. اگر شما همون روزای اول به موضوع قد فکر میکردید و اگر باب دلتون نبود پاسخ رد میدادید ، احتمالاً این آقا تا الان با خانم دیگه ای که باهاش تناسب داشته باشه آشنا شده بود و چه بسا الان ازدواج هم کرده بودن. چرا فکر میکنید چون خانم هستید حق دارید هر وقت عشقتون میکشه جا بزنید و پاسخ نه بدید؟! شما در قبال این آقا شدیداً مسئول هستید. اگر میخواید پاسخ مثبت بدید که بحثش جداست و دوستان درمورد معیارها توضیح دادن ، اما اگر میخواید پاسخ منفی بدید ، باید منتظر هر برخوردی باشید و لااقل این سهل انگاری خودتون رو با گرفتن رضایت از اون آقا جبران کنید. چون اگر با جواب رد شما دل اون آدم بشکنه و عمرش رو هدر رفته ببینه ، بعید میدونم شما در آینده خوشبخت بشید

ابوالفضل;755740 نوشت:

مذهبی هم که هست و ارتباط هم دارد 4 سال !

جور در نمیاد یه کم !

نگفته مذهبیه!!!گفته:
inass;754213 نوشت:

یعنی مثل هم هستن از نظر مذهبی.درکشون از مذهب یه چیزه.برای همین گفته : تناسب

mohsen1990;755861 نوشت:
یعنی مثل هم هستن از نظر مذهبی.درکشون از مذهب یه چیزه.برای همین گفته : تناسب

mohsen1990;755861 نوشت:
نگفته مذهبیه!!!گفته:

با سلام

نظرم اینه که یا باید مذهبی بود (مومن) یا نبود !

دو راه هست !
.

دیگه نمدونم نیمه مذهبی
نصفه مذهبی نداریم

.

چون واژه مذهبی در بین جملاتش بود چنین برداشت میکنم که مذهبی باشند
.

.

البته کسی که دین اسلام رو قبول داره باید به قوانینش هم پایبند باشه
.

اینطور نیست که از هر کدوم خوشش امد استفاده کنه و بقیه رو نه !

چون در این صورت طرف رو نمی تونیم مذهبی بدونیم

و مجاز به استفاده از واژه مذهبی نیستیم

.

مذهبی ===> فردی که مومن هست و پایبند به دستورات دینی

-________

_______
پی نوشت

نگرش خودم

ابوالفضل;755867 نوشت:
با سلام

نظرم اینه که یا باید مذهبی بود (مومن) یا نبود !

دو راه هست !
.

دیگه نمدونم نیمه مذهبی
نصفه مذهبی نداریم

.

چون واژه مذهبی در بین جملاتش بود چنین برداشت میکنم که مذهبی باشند
.

.

البته کسی که دین اسلام رو قبول داره باید به قوانینش هم پایبند باشه
.

اینطور نیست که از هر کدوم خوشش امد استفاده کنه و بقیه رو نه !

چون در این صورت طرف رو نمی تونیم مذهبی بدونیم

و مجاز به استفاده از واژه مذهبی نیستیم

.

مذهبی ===> فردی که مومن هست و پایبند به دستورات دینی

-________

_______
پی نوشت

نگرش خودم

"مومن" کلمه سنگینی هست به نظر من.هر کسی میتونه مسلمون باشه ولی مومن شک دارم.چون ادم باید کارش درست باشه که مومن باشه و مذهبی.من خودمو ادم مذهبی و مومن نمیدونم تا وقتی همه ی گناهامو ترک کنم.ولی خب به خیلی چیزا پایبندم.
بقول شما:پ.ن :نگرش خودم...
:Cheshmak:
اینا هم شاید اینجورین.بحث بیشتر دوطرفه میشه.هر کسی یه نظری داره به هر حال.منم گفتم شاید منظور شخص شروع کننده همین باشه به احتمال زیاد.

ای کاش همون چهارسال قبل به این موضوع دقت میکردید..از طرفی چهارسال وقت زیادیه برای اشناشدن با خصوصیات رفتاری وطرزتفکر اون اقا.پس صددرصد نکات مثبتی دراون اقا پیداکردید ک حاصرشدید بااون بمونید.پس بهتره نکات مثبت ومنفی اون اقارو بسنجید وببینید کدوم کفه ترازو سنگین تره..امکانش هست که اونقدر قدبرای شما اهمیت داشته باشه که خدانکرده بعدازازدواجتون مشکلاتی رو بوجود بیاره..اگه ظاهر خیلی براتون اهمیت داره بهتره قیدازدواج باایشون رو بزنید چون صددرصد دراینده به بن بست میخورید ویه تجربه بدرو هم برای خودتون هم برای اون اقا رقم زدید...به احتمال زیاد شما نگران حرف های مردم از ظاهرخودتون وهمسرتون کنارهم هستید واین طبیعیه اما شدت توجه کردن به حرف مردم درادما فرق داره..بهتره سعی کنید که خودتونو جوری عادت بدین که حرف مردم براتون ارزش نداشته باشه واونقدر جنبه های مثبت اخلاقی ورفتاری اون اقا براتون پررنگ باشه که کمبودهاشون به دیدتون نیاد...ان شاءالله که خوشبخت خواهید شد:hamdel:

بعد 4 سال تازه میگی قدش برام مشکله ؟ :Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

الان بیاد خواستگاری میخوای چی جواب بدی ؟

به نظر من شما قصدتون ازدواج نبوده و همین جوری الکی باهاش 4 سال رو طی کردی

mohsen1990;755861 نوشت:
نگفته مذهبیه!!!گفته:

چقدر وظیفه ی شما سنگین هست تو این تاپیک:khandeh!:
همش دیدگاه های اشتباهی رو با دقت بالا بررسی میکنید
کاش کمی مسئول این پرسش این همه حساس بودند به پاسخ ها و میومدن یه جوابی به کارشناسین و اعضایی که تو بحث شرکت میکنند میدادند

و سخن بعدی واقعا مومن بودن سخت ترین کار هست و خیلی بار معنایی داره..

[="Franklin Gothic Medium"]

inass;754213 نوشت:

یه مقدار جدی تر به آیندتون فکر کنین.یه مقدار دخترای اطرافتون رو ببینین.بعضیاشون اصلا یه خواستگارم ندارن.بعضیاشون اون قدر تو انتخابشون سخت گیری کردن و به جزئیات گیر دادن که سنشون بالا رفت و مجرد موندن،بعضاشونم خواستگار خوب ندارن یا خواستگار میره و دیگه پیگیری نمیکنه.

اگه این موردو رد کردین و دیگه براتون مورد مناسب نیومد از خدا گله مند نباشین:Moteajeb!:

inass;754213 نوشت:
الان که همه چیز درست شده به شکر خدا متاسفانه این موضوع قد برای من خیلی مهم شده و من دلم میی خواهد همسر بلد قدی داشته باشم و فکر می کنم درآینده این موضوع مهم جلوه کند و دچار تردید شده ام.

یه موضوع جالبی که من در این مورد از یه مشاور دینی شنیدم این بود که شیطان دوست نداره 2 فرد مومن با هم ازدواج کنن و تمام تلاشش رو میکنه که اینجور ازدواج ها شکل نگیره و جمعیت افراد مومن کم شه.به خدا پناه ببرین و با توسل به ائمه تصمیم نهایی رو بگیرین.

سکوت;756064 نوشت:
شیطان دوست نداره 2 فرد مومن با هم ازدواج کنن و تمام تلاشش رو میکنه که اینجور ازدواج ها شکل نگیره و جمعیت افراد مومن کم شه.به خدا پناه ببرین و با توسل به ائمه تصمیم نهایی رو بگیرین.

دو نفر که 4 ساله با همن نامحرم .کجاشون مومنه!نکنه تعریف مومن فرق کرده.هر کی خلاف دستور خدا کاری انجام بده هم بازم مومن هستش!

mohsen1990;756078 نوشت:
دو نفر که 4 ساله با همن نامحرم .کجاشون مومنه!نکنه تعریف مومن فرق کرده.هر کی خلاف دستور خدا کاری انجام بده هم بازم مومن هستش!

:Esteghfar:Dont judge people

اونایی که قدشون کوتاه تر هستش وضع مالیشون بهتره،اونایی که قدشون بلنده وضع مالیشون بد هستش،هردوی زن ها جذب این دو میشن یکی برا قد یکی برا پول،همیشه که نباید من نتیجه کارشناسی رو بگم خودتون هم تلاش کنید :d:

inass;754213 نوشت:
الان که همه چیز درست شده به شکر خدا متاسفانه این موضوع قد برای من خیلی مهم شده و من دلم میی خواهد همسر بلد قدی داشته باشم و فکر می کنم درآینده این موضوع مهم جلوه کند و دچار تردید شده ام.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
آخه خواهر من این چه بهانه ی بنی اسرائیلی هست که میاورید در روایات ما به این امر تصریح شده است که اگر کسی به خواستگاری دخترتان آمد و از نظر ایمان و تقوا در شرایط خوب و مطلوبی قرار داشت دخترتان را به ازدواج او در آورید.
ازدواج یکی از ضروری ترین عوامل جهت حفظ دین است. بطوری که رسول خدا (ص) در این باره میفرمایند (( هر کس ازدواج کند نصف دینش را حفظ کرده و برای نصف دیگرش هم باید از خدا بترسد)) حال شما که موقعیت به این خوبی برای حفظ دینتان پیش آمده و همسری مومن و همکف خودتان پیداکرده اید که تازه در شرایط مطلوبی از نظر اقتصادی هم قرار دارد نباید دست رد به سینه ی او میزنید آن هم فقط بخاطر اینکه قدش از شما کوتاه تر است . قطعا اگر شما چنین کاری بکنید پشیمان خواهید شد و حتی احتمال دارد در آینده به ورطه ی گناه هم بیفتید بعلاوه دل یک انسان مومن دیگر را هم میشکنید و حتی ممکن است نظر او را به کلی درمورد ازدواج عوض کنید . نکته ی دیگر آنکه همسر خوب هم یک نعمت است که خداوند نصیب انسان میکند هیچ فکر کرده اید که اگر این همسر خوب را به خاطر دلایل بی اهمیت از خود برانید کفران نعمت کرده اید و درروز قیامت باید برای هبط این نعمت جواب پس بدهید مگر این آیه از قرآن را نخوانده اید؟
((ثُمَّ لَتُسْأَلُنَّ يَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعِيمِ))

inass;754213 نوشت:
ازنظر قدی قد متوسطی

بعلاوه این آقا که قدش خیلی هم کوتاه نیست که بگوییم نوعی نقص برای او محسوب میشود بلکه به گفته ی خود شما قدش متوسط است که نشان میدهد این آقا یک شخص نورمال است دیگر اینهمه ایراد گیری برای چه ؟

درپایان باید بگویم که خواهرم این افکار همه خطوات و وسوسه های شیطان اند اگر درمورد ایمان و صداقت و پاکی این آقا پسر و علاقه اش نسبت به خودت مطمئنی اینقدر تردید به خود راه نده به خدا توکل کن و بیش از این این امر مقدس را به تعویق نینداز.
والسلام علی من اتبع الهدی

.با سلام
عیب گرفتن به نقاشی ، عیب گرفتن به نقاش نقاشیه ! این بنده خدا که تقصیری نداره که قدش کوتاهه ! خدا این جوری خلقش کرده و خدا هم که «فتبارک الله احسن الخالقین» هستش. از این بترسین که با یکی دیگه ازدواج کنین و بعد فرزندتون خدای ناکرده همین مشکل رو داشته باشه! من خودم هم همین مشکل رو دارم و متاسفانه به خاطر برخورد نامناسب اطرافیان و جامعه و... نه تنها از ازدواج بلکه از خیلی مسائل دیگه هم محروم و ناامید شدم (البته از خلق خدا ناامید شدم نه از خدا:Nishkhand:)

اصلا بگین قدش چنده ؟ لااقل شاید من به خودم امیدوار شدم:Nishkhand:

mohammadhosain;756174 نوشت:
عیب گرفتن به نقاشی ، عیب گرفتن به نقاش نقاشیه ! این بنده خدا که تقصیری نداره که قدش کوتاهه ! خدا این جوری خلقش کرده و خدا هم که «فتبارک الله احسن الخالقین» هستش

یکی از قشنگترین جملاتی که توی سایت خوندم.تا الان ازین لحاظ به این موضوع فکر نکرده بودم.:Kaf:

.یه جایی شنیدم که یکی از همسران پیامبر(ص) با همسر دیگر پیامبر(ص) که قدش کوتاه بود رفتار تمسخر آمیزی کرد . پیامبر (ص) بهش گفتن تو گناهی مرتکب شدی (به علت عیب گرفتن و تمسخر خلقت یه انسان) که اگه آب تمام دریاها رو هم مصرف کنن زشتی گناهت رو نمی تونن پاک کنن!

اگه از جنبه های دیگه مشکلی وجود ندارد این مورد مهم نیست.مگر این که خیلی اختلاف قدی داشته باشید که آن هم اگر در این 4 سال به ایشان قول ازدواج دادید اخلاقا نباید زیرش بزنید.

موضوع قفل شده است