کلیپ های تصویری با نوای علی فانی

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

[h=1]علی فانی/قریبونه.../شهادت حضرت رقیه(س)[/h]

http://www.aparat.com/v/84TaA

[h=1]بجستان در ماتم حسین(ع)[/h]http://www.aparat.com/v/o5I8g

اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

بعد از واقعه عاشورا دشمن تمام کسانی را که زنده مانده بودند ، اسیر کرد. میان این اسرا، یک دختر کوچک هم دیده می ‏شد. این دختر کوچک رقیه بود. رقیه دختر امام حسین علیهاالسلام که حالا بعد از شهادت پدرش به همراه عمه ‏اش زینب و اسرای دیگر به طرف شام می ‏رفت.
از داخل خرابه های شام، صدای یک کودک به گوش می ‏رسید. تمام کسانی که در میان اسرا بودند، می ‏دانستند که این صدای رقیه دختر کوچک امام حسین است. رقیه از خواب بیدار شده بود و سراغ پدرش را می ‏گرفت. گویا خواب پدرش را دیده بود. در این حال یزید، دستور داد سر امام حسین علیه‏ السلام را به رقیه نشان بدهند. وقتی حضرت رقیه علیهاالسلام سر بریده پدرش امام حسین علیه‏ السلام را دید، با فریاد و ناله خودش را روی سر بریده پدرش انداخت و همان جا، از دنیا رفت.
مرقد مطهر حضرت رقیه علیها السلام در سوریه نزدیک به قبر حضرت زینب علیها السلام است.

سه سالگی اش بر مدار عاشورا می چرخد.
اتفاقی که طنین خنده های کودکانه اش را به غارت می برد.
در عطش می ماند و می گدازد.
فرات از چشمانش مهاجرت می کند.
بی پناهی اش، در تمام بیابان ها تکثیر می شود.
این سه سالگی اوست که در ویرانه ای کنار کاخ سبز، به اهتزاز درآمده و مکر خاندان ابوسفیان را به زانو درآورده است.

اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

امام باقر علیه السلام فرمود:اگه دلت سخت بود،اشک چشم نداری،دستی به سر یتیم بکش،به عدد هر تار مویی که از زیر دستت رد میشه، نوری به دلت میاد. یه شب دست کشید به سر بچه،عمه برات بمیره،اون که صاحب دله؛زینب سلام الله علیها. او که خدای بندگی است. در بندگی و در اشک و در عشق نظیر و نهایت نداره. اما دست میکشید،گاهی جای موها خالیه،گاهی همین جور مو توی دستش می اومد. گاهی دستش به زخم سنگ می رسید. گاهی خاک هارو پاک می کرد. یه خبر بهتون بدم. روز سومه، عاشورا تموم شد، هر مداحی روز سوم رو رد میکنه،انگار سخت ترین روز رو رد کرده،دل شب یکی نبود زیر بغل زینب رو بگیره؛امیرالمومنین کنار قبر زهرا بود،سلمان اومد؛مقداد اومد زیر بغلش رو گرفتند،آقاجان،جان رسول الله بلند شو. اما اینقدر این بچه مظلومه،آدم می مونه،اصلاً نماز خوندند،نخوندند،چی شد؟ لحد گذاشتن ؟ یا همین جور خاک ریختند؟ من هنوز آیین دفن میت رو نگفتم. فرمود: سه ساله اش که تموم شد،قاعده مثل آدم بزرگ هاست،کُل این مسائلی که برا دفن میگن از مستحباته،در اضطرار فقط همین که بدن مخفی بشه، خاک بسه،نمی دونم لحد درست کردند یانه! شاید یکی میگفت: زودتر دفنش کنید،نکنه سر این بچه رو هم بخوان. این نامردهایی که با سر بریده عکس میگیرند(داعش).ما قبلاً که روضه میخونیدم،میگفتند:نه بابا اینجوری ها هم نبوده. سر دختر رو می برند و می خندند و عکس می گیرند. تاکه میگیم:
تا به من رسید بابا بابا بابا
موهام و کشید بابا بابا بابا
یه عده میگن، از کجا میگی؟ سندش کجاست؟ بابا این یه افسر ارتش یزیده،اومده این بچه رو پیدا کنه، همه قافله موندند، مثلاً به نظر شما گفته: بیا بغلم، بیا نازت کنم...؟ هر کسی از اباالفضل زخم دیده بود و ضربه خورده بود. می خواست سر این بچه ها خالی کنه.
به دلم برات شده بابام میآد بابام میآد
تو دلت توس مجلس به چی برات شده؟ اگه شده بگو
به دلم برات شده،آقام میآد، آقام میآد

نوای نینوا یادم نرفته

شهید سرجدایادم نرفته

درآن گودال بی رحم ومروت

حسین و نیزه ها یادم نرفته

منم زینب ام المصائب

حدیث کربلا یادم نرفته

[h=1]میون اشک زینب...[/h]

http://www.aparat.com/v/MmYdZ

ببخشید اگر نتوانستیم خوب تدوین کنیم...

پذیرای نظرات شما هستیم...

در این پست برای شما عزیزان شعر بسیار زیبای "میون اشک زینب"با نوای زیبای علی فانی آماده کرده ایم که امیدواریم مورد پسند شما باشد.

میون اشک زینب
به قتلگه رفته برادر

میبینه دشمن دریاست
دو دست خود میزنه بر سر

رو خاکِ تن علمدار
غوغای عاشورا شده

چو رفته پشت و پناهش
حسین من تنها شده

شده آشفته زینب
میون خیمه اعداء

به دلش داغ اکبر
به لبش مهلل مهلا