صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گناهکار بودم و بنده خالص میخوام بشم - از فرش به عرش رسیدن !!

علاقه
    مذهب - مطالب زندگی زناشویی و خانواده - برق قدرت - رئال - بازی sybway surfers
    نوشته
    126
    حضور
    6 روز 23 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

گناهکار بودم و بنده خالص میخوام بشم - از فرش به عرش رسیدن !!

سلام و علیکم
    راستش این پستی که میدم هم جنبه جواب از کارشناس رو داره و هم بحث از طریق دوستان که میخوام ادامه داشته باشه (( البته فقط مربوط به عنوان و مباحثش – نه اینکه یهو یکی وسطش بپره یه جا دیگه ))
    خواهشا اگه مقدور هست کل پست رو بخونید !
    حرف زیاد دارم واسه گفتن ولی جا نیست .....
    میدونم بحث طولانیه ولی خیلی دوست دارم تاپیک به جاهای خوبی کشیده بشه و کمی هم به من کمک بشه
    چون به کمک لازم دارم !!

نمیدونم از کجا شروع کنم
    از چی بگم و چطور بگم
    ولی میخوام از داستان یه پسری بگم که فرش به عرش عبادت رسیده (( البته شاید و اگه خدا قبول کنه ))

یه جوون 23 ساله هستم
    از 2 سال قبل یعنی حدودا مهر 92 که 21 سالم بود کارای واجباتم رو انجام نمیدادم که هیچ بلکه کلی هم گناه تو زندگیم داشتم !!
    فقط ماه رمضون روزه میگرفتم (( بدون نماز ))
    انواع اقسام گناه ها رو انجام دادم (( به استثنای رابطه با دختر )) - دیگه اسم نمیبرم ...
    خیلی مسائل واسم که تو خانواده پدری و مادری عادی شده بود رو انجام میدادم
    دست دادن به دختر عمه و دختر خاله
    پوشش راحت اونا جلوی من و ........
    واسم مشکلی نبود چون اصلا اعتقادی به این مسائل نداشتم
    فیلم ها و برنامه های مبتذل و چشم چرونی که .......
    تو ذهنم رابطه داشتن با دختر و انواع رابطه ها که نگفتنش بهتره !!!

تا اینکه مهر 92 مشهد رفتم و از خود امام رضا خواستم نماز خوندن رو شروع کنم (( یه حدیث بود میگفت کسی که نماز بخونه به مرور همه گناهاش رو میزاره کنار و شده داستان من .... ))
    مهر و ابان 92 گذشت و فکر کنم از آبان یا آذر 92 بود نماز خوندنم شروع شد
    کم کم خوندن و اوایل سر وقت خوندش رو جدی نمیگرفتم
    اکثرا نماز صبح قضا میشد
    تا اینکه کم کم جدی تر شد و روزه و عبادت مخلوط شد باهاش
    و بعد کمی به سمت عبادت های دیگه از نظیر نماز شب (( اگرچه خیلی وقته نخوندم )) و شرکت تو هیت ها و .... رفتم
    تو این 2 سال هم گناه گناه ها یکی از بین رفت و یا اگرم بود دوست داشتم از بین ببرم
    دست دادن با اقوام و انجام یکسری گناه
    بدترین مشکلات رو داشتم که تو خیلی از سایت ها و .... گفته بودن یا برو پیش روانشناس و مشاور . یکسری برنامه رو اجرا کن
    ولی اعتقادی نداشتم
    معتقد بودم خود خدا بخواد حل بشه میشه !!! و شد

بعد از مهر 92 تا امروز که آذر 94 هست (( تقریبا 2 سال ))
    نزدیک 20 روز هست که همه گناهام پاک شده (( فقط یه گناه بود که از 20 روز قبل که هیت رفتم و خود امام حسین کاری کرد تموم بشه و شاید هم حضرت زهرا ))
    اون آدمی که گناه واسش نقل و نبات بود هر روز ناخواسته انجام میداد چون واسش عادی بود تبدیل شد به این جوون !!

تقریبا همه گناه هام رو کنار گذاشتم و اگرم باشه نزدیک صفره (( که نیست ))
    نماز صبح رو با برنامه ساعت بیدار میشم و اگه قضا بشه یه ذره عصبی میشم
    انواع و اقسام بسته های دعایی رو از طریق یه عزیزی بهم میرسه و انجام میدم (( از 700 صلوات و 1111 یا علی و ..... – از اون آدم به این آدم تبدیل شدن خیلیه نه ؟؟ ))
    دست دادن با نامحرم که واسم عادی بود الان به شدت تحت فشارم که تمومش کنم
    حتی خونه بعضی اقوام که نافرمم میپوشن احساس میکنم نرفتنم بهتر از رفتنمه

بگذریم
    فقط مشکل اینه (( شاید نشه گفت مشکل )) که اعتقاداتم خیلی ریشه مذهبی پیدا کرده و تو این سن خیلی ریز مسائل حلال و حرام و واجبات هستم

تفکراتم خیلی اعتقادیه ... به قول یکی خیلی بالاتر ازجوون های هم سن و سال فکر میکنم
    چنتا نمونه
    یکی از چیزایی که خیلی واسم مهمه بحث خلقت انسان هست
    چرا خلق شدیم ؟؟ و چرا داریم زندگی میکنیم ؟؟
    یه روزی یه خدایی بود که بنده ای رو خلق کرد که فرشتگان هم باید بهش سجده میکردن ولی بجز شیطان
    همین شیطان هم بود که به خدا قول داد بهش ثابت کنه که این خلق لیاقت سجده رو نداره و خود شیطان گفت به خدا ثابت خواهد کرد که لیاقتش رو نداره
    این همه مخلوق خلق شدن و یا گرفتار شیطان و یا کمی قلقلک شیطان باعث شد از راه به در بشن !!
    واقعا هدف از زندگی چیه ؟؟
    این نیست که خودمون رو پاک نگه داریم و گول شیطان کاراش رو نخوریم تا شاید پیش خدا شرمنده بشیم و اگه هم بخواد بپرسه تو که میدونستی قراره به من ثابت کنه لیاقت سجده رو نداری پس چرا مقلوبش شدی ؟؟؟
    این نیست که خودمون رو پاک نگه داریم و از خدا درخواست ظهور مهدی ای رو کنیم که خودش وعده داده برای بندگانی خواهد فرستاد که خودشون از ته دل بخوان ؟؟ (( از یکی از نقل و قول های مراجع شنیده بودم که یکی پرسیده بود امام زمان کی ظهور خواهد کرد اون مرجع هم گفته بود هروقت که خود مردم بخوان !! ))

این نیست که خودمون رو پاک نگه داریم که بعد از موسی و داوود که برای تشکیل حکومت الهی اومدن (( تو یکی از سخنرانی های رائفی و یه حاج آقای دیگه ای بود شنیدم )) و نتونستن چون مردمش لیاقتش رو نداشتن ولی من باید بتونیم و اگه بشه یکی از نقش های ریز (( قطره در دریا )) برای ظهور باشم ؟؟

این نیست که خودمون رو پاک نگه داریم تا همون بنده ای باشیم که ظهور مهدی رو تعجیل میندازه و شاید هم ظهور رو به چشم ببینه ؟؟ (( انشاءالله ))

این نیست که خودمون رو پاک نگه داریم تا اگه خدای نکرده اعمالمون و قلبمون باعث ظهور نشد و نتونستیم بنده خالص خدا باشیم حداقل اون دنیا عرق شرم ازمون نباره !!

واقعا زندگی این دنیا چه ارزشی داره ؟؟؟ یکسری زندگی روزمره با مال دنیا و درگیر شدن باهاش
    یکی روز تا شب به امید این زندس از کارمند ساده بشه مدیر و همینجور بره بالا غافل از اینکه تو همون پست کارمندیش هم قوانین رو رعایت نکنه تا بیت المالی که حقوقشه گردنش نباشه
    یکی روز تا شب درگیر پوله که چطور به دست بیاد و از چه طریقی و چه معامله ای سود کرد و تو این بین از خانواده غافل میشه و وقتی هم میگی میگه دارم واسه خودشون کار میکنم غافل از اینکه روزی دست خداست نه بندا خدا که ازش میخوای !!
    و ..........

هدفم از زندگی شده معنویت آخری و این دنیا خیلی واسم بی معنی شده
    تو تک تک کارای زندگیم اول خدا و دستورش رو به یاد میارم و بعد میرم سراغش
    چند وقت قبل بود داشتم با یکی بحث میکردم (( ایشون از خانوده مذهبی هستن و 30 ساله و همیشه هم مومن بودن ولی من که 2 ساله مومن شدم یه ذره ریشه ای تر فکر میکنم و شاید اعتقادی تر ))
    گفتم چرا وقتی خدا میگه میشه ما بنده میگیم نمیشه ؟؟؟
    چرا وقتی خدا میگه تو با دست خالی ازدواج کن ولی مردم ما حتی آدمای مذهبی میگن پول باشه خونه باشه کار باشه و ..... ؟؟
    جز اینکه ایمانمون کمه و به خدا ایمان نداریم ؟؟؟ جز اینکه خدا شناسیمون ضعیفه ؟؟
    گفت حتی داداشای من هم با اعتقاد 50 50 رفتن ازدواج کردن – یعنی با پشتوانه اینکه پدر هست و اگه به مشکل خوردیم پدر هست
    ولی من مخالف بودم چون کسی که به خدا اعتقاد داشته باشه میدونه با خدا کوه رو میتونه جا به جا کنه !
    کسی که از ته دل به وجود خدا به حکم خدا به قدرت خدا اعتقاد داره باید با دلی محکم بر جلو و بگه خدایی دارم که موسی باهاش نیل رو شکافت !!!
    متاسفانه همچین اعتقاداتی نیست و میبینیم حتی آدمای مذهبی ما هم با تشریفات بی خود و هزینه های الکی یا ازدواج رو سخت کردن و یا مشکلات بعد ازدواج رو رقم زدن !!!
    واقعا این ریشه دل مردمه که ضعیف شده ؟؟ (( و شاید یکی از نشانه های ظهور که میگه در زمان ظهور مردم با اعتقادات ظاهری زیادن ولی کسی معتقد نیست – اسلام هست و مسلمان واقعی ای نیست !! ))

نمیدونم
    شاید من زیاد ریشه ای فکر میکنم و اعتقاد دارم !! و شاید توهم زدم !!

این همه حرف زدم که آخرش به اینجا برسم و چنتا سوال از کارشناس و اگه قابل بدونن دوستان بحث کنن چون خودمم در ادامه حرف میزنم

اولا
    نظرتون رو بگید و یا اینکه واقعا اصلا این سطح اعتقادات چیزی هست و یا کلا از مرحله پرتم :D

دوما
    یه سوال شرعی و شاید اعتقادی
    من یه عمو داشتم که تو سن 16 سالگی تو جنگ شهید
    چند سال بعدش من دنیا اومدم و بابابزرگم گفت اسم اون رو روی من بزارن و همینطور هم شد
    تو خانودمون هم مادرم فقط نماز میخونه و هیچکدوم از اعضا حتی پدر خواهر و برادر نمیخونن
    نمیدونم حس میکنم گذاشتن اسم اون خدا بیامرز باعث این همه تغییر اعتقادی شده !!
    من فقط بین خانوده (( حتی خارج از خانواده بین پسر و دخر عمو و خاله و .... )) این همه ریز هستم تا این حد !!!!
    نمیدونم گذاشتن اسم اون بنده خدا روی من ربطی به موضوع داره ؟؟؟

سوما
    یکی بهم گفت بعد 21 سال زندگی بدون دین که همه چی واست عادی بود الان یهو بخوای این همه قانون و سخت گیری رو به زندگیت اضافه کنی اذیت میشی !!
    اینکه این همه تو حلال حروم زندگی ریز بشی و مو رو از ماست بکشی بیرون فعلا واست اذیت کننده هست !
    چون سخته شخصیتی که 23 سال اونجوری زندگی کرده رو بخوای یهو عوض کنی !!
    سوالم اینه واقعا اینطوره ؟؟؟ واقعا اذیت خواهم شد و فعلا بزاریم یه چند سال با این تفکرات زندگی کنم و بعد کم کم عملیش کنم !!
    خودم معتقدم خدایی هست که با وجود بدترین شرایط واسم میگذره و اگه خدا بخواد آسون میشه !!

چهارم
    از همین الان سخت گیری های زیادی تو زندگی وارد میکنم – مثلا در مورد سپرده گذاری تو بانک ها بگیرید که شاید حتی اگه تو فلان معامله 1 ریال پول حرام باشه
    مثلا تو کار کردن حتی اگه 1 ریال از پول مردم پیشت موند (( یک دانه گندم از بین 1000 کیسه )) باید بهش برگردونی چون مال مردمه !!
    ترس خدا که شاید زندگیم نابود بشه !
    تو کار کردن و سخت گرفتن شغل آینده
    تو سیستم اداری ایران همینطور که میدونید یه ذره هردنبیله – کارمندی که از صبح موظفه بیاد سر کار و تا ثانیه آخر اداری که واسش تعریف شده بمونه
    ولی میمونه ؟؟ زودتر فلنگه رو بستن !!!
    ولی غافل از اینکه بیت والمال هست و اون دنیا حقوقی که میگیرید و از زیر کارش در رفتید باید به 80 میلیون ایرانی جواب پس بدید !!
    نمیدونم شاید من اشتباه فکر میکنم و شاید سخت میگیرم !!
    و یا تو خیلی از سیستمات اداری از زیر بار راه انداختن کار مردم در میرن و یا به هر نحوی انجام نمیدن
    واقعا اون دنیا ترس از خدا ندارن یا من فکر میکنم اون دنیا واسه همچین چیزایی هم هست ؟؟؟

پنجم
    تو مساله ازدواج
    دیدید اکثر دخترای امروزی داخل خونه بدون هیچ آرایشی برای شوهر هستن ولی وقتی بیرون میدن انواع و اقسام آرایش ها و .... رو انجام میدن
    از بی حیایی و شوخی با زن نامحرم (( که تو محیط کاری انجام میش متاسفانه )) و بدتر از اون زن شوهر دار و ....
    تفکرات من کاملا خلاف اینه
    زن و مرد باید خازج خونه با حیا و بدون حتی نباید کوچکترین کار برای دلنشینی تو دل نامحرم انجام بده
    ولی وقتی از چارچوب در وارد شد بهترین پوشش و بهترین آرایش ها برای همسر و حتی بی حیا بودن برای همسر
    معذرت میخوام اینو میگم
    آمادگی هر دو برای همدیگه و شناخت کافی
    مردی که باید بدونه زن یه موجود کاملا احساساتیه و یه شاخه گل هنگام ورود به خونه و یه دوست دارم میتونه زن رو کاملا از این رو به اون رو کنه
    و زنی که باید بدونه مرد بیشتر محور جنسیتش غلبه داره و .....
    زنی که تو خونه بدترین پوشش و بی حیایی رو باید داشته باشه تا مرد چشمش هم به سمت نامحرم نره
    و مردی که قلب زنش رو اون از محبت پر کنه تا نامحرم بیرون خونه با هر کاری نگاه زن رو هم به سمت خودش معطوف نکنه
    ولی واقعا کدوم زندگی ها صد در صد این شکلیه ؟؟؟
    دختر و پسری که اینقدر واسه هم عفاده و ادا میان که زندگی یادشون میره !! و هر کدوم در پی به رخ کشیدن چیزی هستن
    ولی لاس زدن و خوش گذرونی با نامحرمه
    چون تو خونه از نظر احساسی و جنسی اصلا پر نشدن و این شروع مشکله
    متاسفانه حتی خیلی ها راه و روش رابطه جنسی هم رو نمیدونن و فکر میکنن یه کار در ظاهر ساده است
    غافل از اینکه همون رابطه اگه با اصولش انجام بشه هر دو محبتشون نسبت به هم چندین برابر میشه !

ششم
    مهریه و سختی هایی که خانواده های از خدا بی خبر زیر پای جوونا میندازن
    جوونی که نتونه از پس مهریه ای که واسش میزارن واقعا اون عقد از نظر شرعی مشکل نداره ؟؟؟
    بر فرض خواستید با فریضه بزرگی خدا و کمک خدا و معصومین زندگی کنید
    برید و بگید 14 سکه به نیابت از 14 معموم و یک جلد کلام خدا
    عکس العمل ها کاملا مشخصه !!!
    شاید بگید نمیشه اعتماد کرد و این حرفا ولی وقتی بهش اعتماد ندارید و نشناختید لزومی هم به زن دادن بهش نیست
    کسی که از خدا بترسه طلاق واسش خیلی بدتر از اونی هست که بخواد به فکرشم بیفته (( مثل خودم !!! ))

ولی وقتی بحث مهریه هایی چند صد تایی میاد و چونه میزنن پیش خودم میگم ببین دارن دختر طرفو معامله میکنن !
    واقعا کسایی که زیر بار این مهریه ها میرن وقتی نمیتونن پرداخت کنن از شرعی مشکلی نداره ؟؟؟؟؟؟
    چرا واقعا از ته دل یه زندگی مشترکی رو تشکیل نمیدن و با هم مثل آدم زندگی نمیکنن ؟؟
    چرا اینقدر تو زندگی من من میکنن و طعم شیرین زندگی شیرین رو از بین میبرن ؟؟
    پول من
    مال من
    جهاز من
    اینو مامان من خرید اینو بابام خرید و ...........
    این حرفا و اون میاحث مسخره و سنگ اندازی های خانواده واسه تشریفات باعث نمیشه اون مهر و محبت واقعی نباشه و طرفین با تفکرات مادی زندگیشون واقعا اون پیوند رو نداشته باشه ؟
    شاید من زیاد آرمانی فکر میکنم و امروزی ها نمیتونن اینجوری باشن !!
    خیلی دوست دارن چاقو رو بیخ گلوی همدیگه نگه دارن !
    خودم هیچوقت حتی زمان گناه کاریمم سراغ دوستی با دختر نرفتم
    معتقد بودم و هستم دل رو باید اینقدر پاک نگه داشت تا در آخر تقدیم یک نفر کنی !!!
    کسی که در آخر محبتت رو خالصانه بهش تقدیم میکنی !!

هفتم
    بعد این همه تغییرات دینی صد در صد تو خانواده مشکل خواهم داشت !!
    سوالم اینه
    آیا وظیفه پوشش خواهر به عهده برادره ؟؟؟ و یا فقط وظیفه پدر هست ؟؟
    چون صد در صد من حرف بزنم از نظر شرعی و قانونی شاید حق با من نباشه
    بعد ازدواج شوهر و قبل ازدواج پدر مسئول هست آیا ؟؟
    تا چه حد میتونم تذکر بدم و مداخله کنم و حتی جر و بحث ؟؟؟
    (( یکی بهم گفته بود فقط در حد تذکر چون پدر و مادر احترامش واجبه ))
    ولی خب وقتی باید برخورد کرد چی ؟؟؟؟؟

هشتم
    درآمد و کارهای پدر اگه صد در صد شرعی نباشه و کمی ریز مشکل داشته باشه اووقت وظیفه چیه ؟؟
    اینم باید با حفظ احترام فقط تذکر داد ؟؟
    چون یه جا خونده بودم اگه درآمد پدر مخلوطی از حلال و حروم هست مشکلی از این بابت نیست !!

------------------------------------------------------------------------

شاید این بحث ها بار ها و بارها تو فروم بحث شده ولی من خودم دلم میخواست تاپیک بزنم
    بعد 23 سال گناه و شرمندگی بندگی خدا دلم میخواد خالص و خالصانه بندگی خدایی رو کنم که با وجودش نیازی به چیزی ندارم و با حرفش جلو میرم
    شاید سخت بگیرم ولی دلم میخواد کمترین مشکلی تو زندگیم نباشه و راحت زندگی کنم

میدونم بحث طولانیه ولی خیلی دوست دارم تاپیک به جاهای خوبی کشیده بشه و کمی هم به من کمک بشه
    چون به کمک لازم دارم !!

کارشناس گروه فقط اگه ممکنه کل قرآن رو واسه جواب دادن به من نزاره !
    خلاصه و مفید !

با تشکر از همه دوستان به ویژه مدیریت و کارشناس سایت
    مرجع تقلید رهبر

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حنیف

5. صلوات ها 7

نوشته
    732
    حضور
    41 روز 5 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    3011

)
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی 23 نمایش پست ها
    سلام و علیکم
    سلام علیکم و رحمه الله
    سوالات خوبی مطرح کردید که من هم مثل شما امیدوارم به جاهای خوبی برسه.

خواهشا اگه مقدور هست کل پست رو بخونید !

خیالتون راحت باشه، کل پست رو خوندم. با دقت

حرف زیاد دارم واسه گفتن ولی جا نیست .....
    ولی به نظرم مشکل کمبود جا رو پیدا نکردید!!

کارشناس گروه فقط اگه ممکنه کل قرآن رو واسه جواب دادن به من نزاره !
    خلاصه و مفید !
    اتفاقا همینطور که پیش میرفتم و سوالات متعدد میشد کمی خنده ام گرفت و فکر کردم بهتره کل "ترجمه تفسیر المیزان" رو براتون آپلود کنم که بخونید!!

اجازه بدید تاپیک رو باز کنیم تا همونطور که خواستید دوستان هم نظریاتشون رو بیان کنند.
    و البته من هم خواهش میکنم دوستان از صحبت های بی ارتباط با تاپیک و همچنین بیان کردن نظرات افراطی یا تفریطی جدا خودداری کنند.
    اجازه بدید یک بحث منطقی و بر اساس اسلام واقعی داشته باشیم.

ویرایش توسط حنیف : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ در ساعت ۱۱:۲۴

قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم "اٍنّی بُعِثتُ لِأُتَمِّمَ مَکارِمَ الأَخلاق"

7. صلوات ها 10

علاقه
    نوشته
    126
    حضور
    6 روز 23 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

تشکر از دوست عزیز
    فعلا اینا سوالات اولیه هست :-)

بحث ادامه داشته باشه سوالات بیشتری هم میپرسم
    و بحث های دیگه ای هم خواهم کرد

فعلا اینا حالت شروع کاره :-)
    چون مشکلاتی هم دارم که در ادامه میگم [emoji20]

---------------------------------

با توجه به نظر کارشناس سوالات تک به تک پاسخ داده میشه که شروع کار از پست 45 هست
    خلاصه ای از جواب به سوال اول و ادامه ....!

http://www.askdin.com/showthread.php...l=1#post755292

اینو اول تاپیک میزارم برای کسایی که سوالشون هست

قبل هر چیزی به سوال دوست عزیز mehrant جواب بدم که شاید سوال خیلی از شماها باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    علتش چی بود که دنبال معنویات نبودی؟عدم علاقه به این مطالب؟دوستان؟خانواده؟
    خانوده اونقدرها پا فشاری نمیکرد !!
    حتی برای نماز خوندن
    منم خب غرق در گناه بودم که یه جورایی با رفیق نا باب شروع شد
    بعد خوشگذرانی و .....

بعدش چی شد رو در ادامه میگم ! گناهکار بودم و بنده خالص میخوام بشم - از فرش به عرش رسیدن !!

چه اتفاقی یا فکری یا جرقه ای در ذهنت باعث شد این کار رو بکنی؟
    اگه بگم سی دی های رائفی پور بود باور میکنید ؟؟؟
    فکر کنم سال 90 یا 91 بود که دفتر فرهنگ دانشگاهمون سی دی رو به من و دوستام داد
    ما هم با محوریت مسخره بازی اومدیم خونه نگاه کردیم
    اون اوایل بحثاش در مورد فراماسونری و 11 22 33 بود گناهکار بودم و بنده خالص میخوام بشم - از فرش به عرش رسیدن !!
    دوستام که به باد مسخره گرفتن و نگاه نکردن
    ولی من نمیدون چرا خوشم اومده بود
    کم کم دانلود کردم و نگاه کردم
    رسیدم به مباحث آخرالزمان و ظهور
    که از موسی و داوود رسیده بود به مهدی

و بعد ادامه ماجرا که شده تفکرات من گناهکار بودم و بنده خالص میخوام بشم - از فرش به عرش رسیدن !!

چرا روزه میگرفتی؟
    بالا گفتم
    یه چیزی اون ته مه ها میگفت بگیر !گناهکار بودم و بنده خالص میخوام بشم - از فرش به عرش رسیدن !!
    ویرایش توسط J@v@d : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ در ساعت ۱۰:۳۲
    مرجع تقلید : رهبر

9. صلوات ها 4

نوشته
    182
    حضور
    30 روز 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1329

سلام
    من هم مطلب رو کاملا خوندم. و اینکه عقایدتون تغییر کرده تحسین برانگیزه و امیدوارم همچنان بر عقایدتون پایدار باشین
    امیدوارم این بحث به جاهای خوبی برسه و درسای خوبی یاد بگیریم البته اگر مثل تایپیک های دیگه به حاشیه نره...
    بسیاری از سوالاتی که اینجا مطرح شد سوالای منم هست..
    نمیدونستم از کجا شروع کنم
    به همین دلیل منتظرم اول دوستان نظرشونو بدند

11. صلوات ها 5

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

با سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز و محترم

آنچه از آیات قرآن و روایات در باب توبه استفاده می‌شود این است که اگر انسان از گناهانش پشیمان شود و توبه کند، خداوند توبه او را می پذیرد و تمام گناهانش را می بخشد، پس انسان گناهکار در هیچ شرایطی نباید از رحمت خداوند مأیوس باشد زیرا هر چه گناه او بزرگ تر باشد باز رحمت الهی واسع تر است.
    توبه در لغت به معنای دست کشیدن از گناه و بازگشتن به راه حق است و به تعبیر دیگر، بازگشت به پشیمانی از گناه است. در قرآن کریم هم «توبه عبد» مطرح است و هم «توبه خدا». توبه عبد به معنی برگشتن عبد به سوی خدا با ترک گناهان است. توبه خدا به معنی برگشت خدا به سوی عبد خود با نظر لطف و مرحمت است. توبه انسان گناهکار در بین دو توبه خدا قرار دارد. به این صورت که ابتدا خدا به سوی انسان گناهکار بر می گردد و گناهکار به این وسیله توفیق توبه پیدا می کند و بار دوم خدا بعد از توبه عبد به سوی بنده خود بر می گردد و توبه او را می پذیرد و او را می بخشد.
    گناه و معصیت، مانند لجن زار متعفنی است که انسان، هر چه بیشتر در آن فرو می رود، خود را به نابودی نزدیک می کند، اما توبه و تصمیم جدی انسان به ترک گناه حرکت به سوی نجات و خود یک پیروزی بزرگ است که درهای رحمت الهی را به روی انسان می گشاید. کسی که به این مرحله (توبه) رسیده به پیروزی بزرگی دست یافته است، و باید سعی کند انگیزۀ خود را برای مبارزه با گناه، قوی تر نماید، و برای همیشه این حالت را در خود حفظ کند.

نکتۀ بسیار مهم در این راه، استعانت از لطف و عنایتی است که خداوند نسبت به توبه کنندگان دارد؛ زیرا توبه واقعی همه مبغوضیت های گناه و عقوبات اخروی و آثار منفی آن را در پیشگاه خداوند از بین می برد، همانطوری که خداوند فرموده است: «اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده ‏اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را می ‏آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است». آنچه از این آیه و دیگر آیات و روایات استفاده می شود این است که اگر انسان از گناهانش پشیمان شود و توبه کند، خداوند توبه او را می پذیرد و تمام گناهانش را می بخشد. گویا هیچ گناهی مرتکب نشده است. طبق این بیان بدیهی است که تمام عبادات و کارهای خوب گذشته و آینده او را می پذیرد. پس انسان گناه کار در هیچ شرایطی نباید از رحمت خداوند مأیوس باشد؛ زیرا هر چه گناه او بزرگ تر باشد باز رحمت الهی واسع تر است.
    ویرایش توسط yalda solimani : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ در ساعت ۲۱:۱۹
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

13. صلوات

علاقه
    نوشته
    126
    حضور
    6 روز 23 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادی خدمت دوست عزیز و محترم

آنچه از آیات قرآن و روایات در باب توبه استفاده می‌شود این است که اگر انسان از گناهانش پشیمان شود و توبه کند، خداوند توبه او را می پذیرد و تمام گناهانش را می بخشد، پس انسان گناهکار در هیچ شرایطی نباید از رحمت خداوند مأیوس باشد زیرا هر چه گناه او بزرگ تر باشد باز رحمت الهی واسع تر است.
    توبه در لغت به معنای دست کشیدن از گناه و بازگشتن به راه حق است و به تعبیر دیگر، بازگشت به پشیمانی از گناه است. در قرآن کریم هم «توبه عبد» مطرح است و هم «توبه خدا». توبه عبد به معنی برگشتن عبد به سوی خدا با ترک گناهان است. توبه خدا به معنی برگشت خدا به سوی عبد خود با نظر لطف و مرحمت است. توبه انسان گناهکار در بین دو توبه خدا قرار دارد. به این صورت که ابتدا خدا به سوی انسان گناهکار بر می گردد و گناهکار به این وسیله توفیق توبه پیدا می کند و بار دوم خدا بعد از توبه عبد به سوی بنده خود بر می گردد و توبه او را می پذیرد و او را می بخشد.
    گناه و معصیت، مانند لجن زار متعفنی است که انسان، هر چه بیشتر در آن فرو می رود، خود را به نابودی نزدیک می کند، اما توبه و تصمیم جدی انسان به ترک گناه حرکت به سوی نجات و خود یک پیروزی بزرگ است که درهای رحمت الهی را به روی انسان می گشاید. کسی که به این مرحله (توبه) رسیده به پیروزی بزرگی دست یافته است، و باید سعی کند انگیزۀ خود را برای مبارزه با گناه، قوی تر نماید، و برای همیشه این حالت را در خود حفظ کند.

نکتۀ بسیار مهم در این راه، استعانت از لطف و عنایتی است که خداوند نسبت به توبه کنندگان دارد؛ زیرا توبه واقعی همه مبغوضیت های گناه و عقوبات اخروی و آثار منفی آن را در پیشگاه خداوند از بین می برد، همانطوری که خداوند فرموده است: «اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده ‏اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را می ‏آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است». آنچه از این آیه و دیگر آیات و روایات استفاده می شود این است که اگر انسان از گناهانش پشیمان شود و توبه کند، خداوند توبه او را می پذیرد و تمام گناهانش را می بخشد. گویا هیچ گناهی مرتکب نشده است. طبق این بیان بدیهی است که تمام عبادات و کارهای خوب گذشته و آینده او را می پذیرد. پس انسان گناه کار در هیچ شرایطی نباید از رحمت خداوند مأیوس باشد؛ زیرا هر چه گناه او بزرگ تر باشد باز رحمت الهی واسع تر است.
    مگه من جایی گفتم از رحمت خدا مایوس شدم؟؟ [emoji16]
    بحثی که کردید مربوط به همین تاپیک بود؟؟ [emoji3]

چون من حرفی از مایوس شدن نزدم و گفتم به خدا امید دارم
    و تو زندگیم میرم جلو چون خدا رو دارم

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

مگه من جایی گفتم از رحمت خدا مایوس شدم؟؟ [emoji16]
    بحثی که کردید مربوط به همین تاپیک بود؟؟ [emoji3]

چون من حرفی از مایوس شدن نزدم و گفتم به خدا امید دارم
    و تو زندگیم میرم جلو چون خدا رو دارم
    با سلام

مگر من حرف ناپسندی زدم من کلی گفتم ضمنا موضوع تابیک گناهکار بودند بود حال یکی از گناه شما این بود که منو ناراحت کردید موفق باشید.
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

16. صلوات

علاقه
    مطالعه کردن و مباحثه درباره ی مطالعه ،ورزش کردن
    نوشته
    390
    حضور
    15 روز 1 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    1635

هدفم از زندگی شده معنویت آخری و این دنیا خیلی واسم بی معنی شده
    سلام علیکم
    خوب در ابتدا بهتون تبریک میگم و اینکه خیلی خوبه تلاش کردید و سعی داشتید از ته دل پاک بشید واقعا تحسین بر انگیز هست
    به خاطر تاپیک شما فک کنم من این هفته بیشترین زمان آنلاین بودن رو داشته باشم
    چرا که خیلی دوست دارم تو بحث باشم و اینکه جواب سوالای شما رو هم بخونم و شاید چیزی برای گفتن هم داشته باشیم
    خیلی ریز مطالعه میکنم و خیلی ریز هم نظر میدم پس انتظار آنچنانی از بنده نداشته باشید که کمک کننده باشم ...
    این رو نقل قول زدم که دنیا مزرعه ی آخرت هست
    یه وقت غرق آخرت نشید که فرصت هایی که دارید رو از دست بدید
    چون باید به این فک کنید تفکر کردن خوبه عبادت هم خوبه در کنار هم بودن این دو بهترین هست....
    سعی کنید از فرصت هاتون برترین استفاده رو داشته باشید..و شروع به عمل کردن کند ..علم رو به یقین تبدیل کنید
    و اینکه مراقب باشید شیطان با خوبی ها وسوسه نکنه که خیلی زرنگه تو این کار ها...

باید یه دور دیگه بخونم ......
    ادامه دارد......

دل حرم خداست ...
    پاسبان حرم دل شده ام شب همه شب/تا دراين پرده جز انديشه ی او نگذارم

18. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    126
    حضور
    6 روز 23 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها
    با سلام

مگر من حرف ناپسندی زدم من کلی گفتم ضمنا موضوع تابیک گناهکار بودند بود حال یکی از گناه شما این بود که منو ناراحت کردید موفق باشید.
    خب چرا ناراحت میشید
    من که حرف بدی نزدم
    گفتن من از امید خدا مایوس نشدم
    وگرنه بحثتون خوب بود و روحیه بخش

تشکر[emoji4]
    ممنونم میشم در ادامه بحث شرکت کنید
    به خصوص سوالات

20. صلوات ها 2

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری