جمع بندی طفل شیرخوار چه نیازی به آب دارد؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
طفل شیرخوار چه نیازی به آب دارد؟

سلام.
سوالی داشتم درباره حضرت علی اصغر ممنون میشم جواب بدین.
در سخنرانی و کتابهای مختلف من شنیدم و خوندم که علی اصغر از شدت تشنگی دهان باز و بسته میکرده و امام حسین روی دست بلندش میکنه و بقیه ماجرا... حالا طفل شیرخوار مگه آب نیاز داره؟ اصلا قبل از 6ماهگی نباید به طفل آب و غذا داد و با شیرخوردن نیازش برطرف میشه مگه شیر نبوده که علی اصغر تشنه بودن؟ شیر مادر یا شیر شتر یا ...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مقداد

پرسش:
در سخنرانی و کتاب های مختلف من شنیدم و خواندم که علی اصغر از شدت تشنگی دهان باز و بسته می کرده و امام حسین روی دست بلندش می کند و بقیه ماجرا... آیا طفل شیرخوار به آب نیاز دارد؟ اصلا قبل از 6 ماهگی نباید به طفل آب و غذا داد و با شیر خوردن نیازش برطرف می شود مگر شیر نبوده که علی اصغر تشنه بودن؟ شیر مادر یا شیر شتر یا ...

پاسخ:
در مورد چگونگی شهادت حضرت علی اصغر (علیه السلام) هر چند آنچه بر سر زبانها مشهور است که امام حسین (علیه السلام) با دیدن تشنگی این طفل او را روی دست گرفتند و در مقابل لشکر کوفه از آنها خواستند که به اینطفل آب بدهند،ولی آنچه در منابع قدیمی تر و معتبر مشهور است این است که امام حسین (علیه السلام) لحظات آخر،این نوزاد را گرفتند تا با او وداع کنند که حرمله ملعون این طفل را به شهادت رسانده اند.

بر فرض پذیرش قول اول مبنی بر تشنگی این طفل مظلوم،چند نکته قابل توجه است: اولاً وجود حیوانات شیر ده مسلم نیست و فقط یک احتمال است. ثانیاً احتمال دارد بخاطر کمبود آب که از روز هفتم محرم با بسته شدن شریعه فرات بوجود آمده و نیز ترس و استرس وارده بر مادر این کودک، شیر مادرش خشک شده باشد.

مصیب قاسمی;751814 نوشت:
سلام.
سوالی داشتم درباره حضرت علی اصغر ممنون میشم جواب بدین.
در سخنرانی و کتابهای مختلف من شنیدم و خوندم که علی اصغر از شدت تشنگی دهان باز و بسته میکرده و امام حسین روی دست بلندش میکنه و بقیه ماجرا... حالا طفل شیرخوار مگه آب نیاز داره؟ اصلا قبل از 6ماهگی نباید به طفل آب و غذا داد و با شیرخوردن نیازش برطرف میشه مگه شیر نبوده که علی اصغر تشنه بودن؟ شیر مادر یا شیر شتر یا ...

با سلام
دوست گرامی لطفا قبل از ایجاد تاپیک در سایت جستجو کنید
قبلا جواب این شبهات نخ نما داده شده
یا علی ع

[h=1]شبهه ای مفصل بر واقعه ی عاشورا[/h]

.

موضوع قفل شده است