صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج موقت، آری یا خیر؟

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,565
    حضور
    175 روز 15 ساعت نامشخص
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58351

ازدواج موقت، آری یا خیر؟

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

با سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان محترم

«بووووم!»
    این بود صدای مُهری که در دادگاه بر برگه های هویت من کوفته شد و در یک آن، مرا از یک فرد متاهل به یک مجرد مطلقه تبدیل کرد.
    مطلقه ای که می بایست خیلی چیزها را دوباره از نو شروع می کرد؛ دوست داشتن را، اعتماد کردن را و یافتن یک شریک دیگر برای ادامه زندگی را...

======================================

حال سوال این است:
    در شرایط فعلی که زمینه ازدواج برای جوانانی که هنوز وارد گود زندگی مشترک نشده اند، چندان فراهم نیست و منطقا این شانس برای افراد مطلقه کمتر هم هست، تکلیف این گروه از جامعه که از یک سو کم هم نیستند و از سویی دیگر با وجود خاطراتی که از لذت جنسی در ازدواج قبلی شان دارند، مجال مناسبی پیش روی خود نمی بینند، چه می شود؟

با تشکر از کارشناسان اسک دین

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,565
    حضور
    175 روز 15 ساعت نامشخص
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58351

با نام و یاد دوست

ازدواج موقت، آری یا خیر؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 10

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

سلام بر شما كاربر محترم
    در پاسخ به اين سؤال توجه به نكات زير لازم است.
    -از نظر شرعي بعد از گذراندن عده طلاق ازدواج موقت اشكال شرعي ندارد.
    -از نظر روان شناختي نكات ظريف و دقيقي است كه يك خانم مطلقه لازم است به آن توجه داشته باشد.
    -درست است كه خانم مطلقه تجربه رابطه زناشويي را دارد ولي تلخي مشاجرات و و اختلافات و خود طلاق عطش را در او كمتر مي كند.
    -براي يك خانم مطلقه اي كه مديريت هيجاني قوي اي ندارد، ازدواج موقت مانند كبوتري است كه يك بالش مجروح شده است بال ديگرش هم مجروح شود به خصوص اين كه اين ازدواج موقت براي او جذاب باشد و احساس كند تناسب زيادي با شوهر موقتش دارد.
    -خانم مطلقه بهتر است از تجربه تلخ گذشته كمك بگيريد و با توجه به موقعيت هايي كه مي تواند زمينه ازدواج او را فراهم آورد و با كمك از واسطه هاي امين و رعايت عفاف (ديداري، شنيداري، لمس، تخيلي و..) شرايط ازدواج دائم را مهيا كند.
    - اگر به هر دليلي نياز مالي، حمايتي و امنيتي يا عاطفي و جنسي به اين ازدواج داشت بايد پيوسته موقت بودن اين ازدواج را به خود القا كند و به آن دل نبندد. از ازدواج هاي موقت بسيار كوتاه مدت حذر كند و با افرادي ازدواج موقت كند كه مجرد باشند و شرايط ازدواج را ندارند و نمي توانند خود را از گناه حفظ كنند يا مردان بيوه كه به دلائلي نمي توانند ازدواج دائم كنند يا با مردان متأهلي كه همسرشان بيماري شديد براي تمكين خاص دارند. يعني كاري نكنند كه سبب سرد شدن يك زندگي ديگر شوند.
    - در ازدواج موقت هم كفويت و تناسب بهتر است رعايت شود بنابراين براي ازدواج موقت نبايد عجله شود بنابراين قبل از يافتن همسري مناسب از شيوه هايي مانند ورزش، ارتباط با دوستان معنوي، راز و نياز با خدا، استفاده كمتر از غذاهاي محرك و گرم، و روزه،.. استفاده شود.
    - بايد دقت شود كه ازدواج موقت را گامي براي ارتقا سلامت روان و مصون ماندن از گناه در نظر بگيرد و با ازدواج هاي مكرر گرفتار تنوع طلبي نشود و مترصد باشد براي ازدواج دائم.
    تذكر: خانم هاي زيادي مي توانند به نكات بالا ايراد بگيرند ولي
    در نقد و مخالفت كمي تأمل بيشتري مي كنند. اگر...
    الف) خودشان را در شرايط خانم هاي بيوه اي قرار دهند كه سال هاي طولاني «تنها» بوده اند و حتي دوستانشان و اقوامشان از ترس شوهرانشان با آنها گرم نمي گيرند
    ب) توجه شود كه اين ازدواج نسبت به زنا تعهدات زيادي دارد و خانم هاي بي قيد زيادي زنا مي كنند و كاري به سرد شدن زندگي ديگران ندارند.
    ج) حكم الهي است و خداوند اين فرصت را براي اين افراد باز گذاشته است. اگر كسي مخالفت كند و يا شبهه ايجاد كند بدون تحقيق درباره حال اين افراد و نظر اسلام درباره ايشان، بايد فرداي قيامت جوابگو هم باشند

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ در ساعت ۲۲:۴۴
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 15

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

9. صلوات ها 3

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,142
    حضور
    136 روز 21 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19280

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    ازدواج موقت ، آری یا خیر؟

آری
    اون هم به تعداد لازم

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

11. صلوات ها 3

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6576

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    اون هم به تعداد لازم
    خیلییییییی دلم میخواست همسران کسانی که از اینجور اظهار نظرا میکنن هم توی سایت عضو بودن

در شرایط فعلی که زمینه ازدواج برای جوانانی که هنوز وارد گود زندگی مشترک نشده اند، چندان فراهم نیست و منطقا این شانس برای افراد مطلقه کمتر هم هست، تکلیف این گروه از جامعه که از یک سو کم هم نیستند و از سویی دیگر با وجود خاطراتی که از لذت جنسی در ازدواج قبلی شان دارند، مجال مناسبی پیش روی خود نمی بینند، چه می شود؟
    یه حرفی میخوام بزنم که به سوال شما چندان ربطی م نداره ...

واقعا هرکی اینو ببینه شاید باخودش بگه شماکه میدونستی چه خبره چرا پس طلاق گرفتی؟؟؟ از اون طرف اون خانم هم بگه شماکه جای من نبودی دیگه نمی تونستم ترجیح دادم همه دردای بعدشو تحمل کنم ولی دیگه به این زندگی ادامه ندم!

گاهی فکر میکنم چقدرررر مظلوم ن اونایی که تو این موقعیت ن ...
    اون دختر بیچاره یا باید به زندگی ای تن بده که نه تنها دلش باهاش نیست بلکه شاید روزی هزار بار بمیره توش ولی واسه ترس از تنهایی بعدش یا برچسب مطلقه و سربار شدن و .... حاضر به طلاق نباشه !!!
    یا هم باید طلاق بگیره و منتظر عواقب بعدیش مثل تنهایی ،امکان مجردی برای همیشه،صیغه شدن و شاید چنددرصد ازدواج دائم باشه ...

چرا اینجوریه اخه؟؟؟چرا اقایون در صورت ازدواج nمم باز میتونن به ازدواج با یه فرد مجرد فکر کنن ولی خانمها اگه توی انتخاب اشتباه کنن دیگه قافیه رو باختن و اکثرا دیگه شانسی برای ازدواج مجدد ندارن؟؟؟

یکی از دوستام به خاطر اصرار مکرر باباش با پسری ازدواج کرده بود و توی عقد فهمیده بود که معتاده و ازهم جداشدن! بااینکه هیچ رابطه ای نداشتن و خب رفت کاراشو کردو شناسنامه شم پاک کرد ولی هرکی واسش میاد تا می فهمه عقد بوده و طلاق گرفته پاپس میکشه بااینکه فقط یه اسم اومد توی شناسنامه ش و رفت حالا چه برسه به اینکه طرف ازدواج کرده باشه ...

بااینکه هیچ رابطه ای نداشتن توی دوران عقد

یکی از دوستای دیگه م الان فهمیده شوهرش مشروب خوره و خیلی اخلاق افتضاح و غیرقابل تحملی داره ولی پدر ومادرش واسه ابروی خودشون دارن مجبورش میکنن ازدواج کنه و دوماه دیگه عروسیشه بااینکه ازش متنفره ولی میدونه بعدش شاید شانسی واسه ازدواج نداشته باشه ...

البته بهش گفتم چرا انقدر اختلاف داری میخوای ازدواج کنی گفت الان من نه زن محسوب میشم نه دختر!!!! لااقل بعد ازدواج تکلیفم مشخصه... با دیدن مورد بالایی که گفتم حق داری

اخه چرا اینجوریه؟؟؟؟ بعد اونوقت اقایون توقع دارن خانمها به هیچی حساسم نباشن!!! چطور یه زن میتونه طرفشو بی نهایت دوست داشته باشه و نخواد عشقشو باکسی شریک بشه ولی این توانایی رو مرد نداره؟؟؟

ویرایش توسط ترگل : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ در ساعت ۰۹:۲۳

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

13. صلوات ها 8

علاقه
    ...
    نوشته
    1,744
    حضور
    164 روز 20 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    3473

حال سوال این است:
    با سلام

خانم عزیز ان شاءالله اگر صبر داشته باشی مطمئن باش

همسر خوبی نصیبت میشه ..اگر از همین حالا به فکر ازدواج موقت باشی

مطمئنا فرصتهای خوبتو برای ازدواج دائم ازدست میدی وحتی ممکنه درمعرض تهمت هم قرار بگیری

ازدواج موقت برای کسی توصیه میشه که مطمئنه دیگه راهی برای ازدواج دائم نمونده
    ویرایش توسط همای رحمت : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ در ساعت ۰۹:۳۵
    نظری کرد رخش دید ملک عشق نداشت

عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد

فرشته عشق دارد اما عشق دردمندانه ندارد! استاد غلامحسین ابراهیمی دینانی

15. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

نقل قول نوشته اصلی توسط ♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥ نمایش پست ها
    یه حرفی میخوام بزنم که به سوال شما چندان ربطی م نداره ...
    خب چرا چنين حرفي را مي زنيد

17. صلوات ها 4

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 17 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

من راه حل دقیقی نمی توانم ارائه دهم فقط می توانم بگویم که اگر سنتان بالای 32یا 33 نیست قطعا صبر کنید و منتظر باشید تا مشکل ازدواجتان حل شود و یکی بیاد خواستگاری؟ من خیلی ها رو دیدم که حتی در سنین 40سالگی ازدواج کرده اند.البته هم مورد خوبش را دیدم و هم نسبتا خوبش رو. مثلا یکی از قوم و خویش هایمان که 45ساله است در 40سالگی ازدواج کرده است و الان یک شوهر پولدار و آدم حسابی دارد ویک پسر بچه بامزه و یک نفر دیگه هم می شناسم که در 38 سالگی ازدواج کرد و شوهرش همچین آدم درستی نیست اما زندگی شان بد هم نیست. البته یک مورد خیلی عجیب هم می شناسم که یک خانمی است که الان 21ساله است و دوبار شوهر کرده و طلاق گرفته و هنوزهم خوستگار دارد به طوری که پاشنه در را کنده اند. ازدواج موقت چیز بدی نیست اما بهتر است صبر کنید. اگر خیلی صبر کردید دیدید نشد آن وقت ازدواج موقت کنید تا شرایطی برایتان فراهم شود. یک چیز دیگه هم من پیشنهاد می کنم و آن موسسات همسر یابی (البته سایت ها معمولا کلاه بردارند) است.موسسه رسمی که مجوز داشته باشد. این موردی که گفتم در 40سالگی ازدواج کرد از طریق همین موسسه بود. مرده زنش روانی بودو ترکش کرده بود و طلاق هم نگرفته بودند و بعد از طریق همین موسسه این خانم رو پیدا کرده بود.
    یک چیزی برای من سواله که چرا این قدر سن طلاق پایین آمده و آمار طلاق بالا رفته. به نظر من جای بحث فراوان داره.ما خودمون در فامیلمون افرادی داریم که 6ماه بعد از ازدواجشون طلاق گرفته اند.آخه چرا؟ چرا هیچ تحقیقی انجام نمی دهند؟ به نظر من مهمترین دلیلش جو گیر شدن دو طرف است قبل از ازدواج. یکی از شواهد این است که در این سایت من دیده ام که همش در مورد نیمه گمشده و عاشق شدن و از این جور چیزها صحبت می شه و در دوران مدرن جایی که به قول نیچه ((هیچ کس تیر شوق را در دوردست ها و ورای خود نمی افکند)) این چیز ها معنا ندارد و واقعیت تلخی است که مردم خودپرست شده اند و چیزی ورای خود نمی بینند. در این دوران چگونه عشق را باید تفسیر کنیم؟عشقی که بین دختران جوان و پسران جوان نسل ما برقرار می شود چیزی جز هجوم غرایز نیست و این انسان را کور می کند.اکثر جوانان ما از کودکی یاد گرفته اند که خودخواه باشند و این خودخواهی را از نسل قبل یاد گرفته اند.این جوانان نمی توانند کسی را دوست بدارند و متاسفانه رسانه ها چه در غرب و چه درشرق همش آتش این عشق غریزی را شعله ورتر می کنند. رسانه ها با فیلم های خود دست گذاشته اند روی جذاب ترین واقعه ی زندگی بشر که عشق نام دارد و به ناگاه عشق غریزی را در اذهان ملت جایگزین عشق متعالی کردند و حال آن که این عشق چیزی جز سراب نیست. در دوران مدرن کسی نمی تواند عاشق باشد زیرا مبنای تفکر در این دوران خود خواهی است و خود پرستی. مهمترین دلیل طلاق این است که دو انسان خود پرست با هم زندگی می کنند و زندگی صحنه تعارضات این دو است. بگذارید من یک مثال بزنم. من یک هم اتاقی داشتم در خوابگاه دانشگاه. این هم اتاقی من نماز نمی خوند. مشروب می خورد. با هزار تا دختر هم دوست شده بود. یک روز رفت در دانشگاه از یک دختری خواستگاری کرد و مدتی روی مخ این دختره کار کرد و آخر این دختره راضی شد به این ازدواج. دختره مال یک شهری بود که حدودا 400 کیلومتر با شهر این دختره فاصله داشت. چرا دختره قبول کرد؟ آیا حتی اقدام به تحقیق در این طور موردی عاقلانه بود؟منظورم این است که آیا هر چیز جز رد کردن این پسره ناعاقلانه نیست؟ چطور می خواهد در مورد پسری که در شهری بسیار دورتر قرار دارد تحقیق کند؟معلوم است که نمی تواند. بعدش هم پسره مشروب خوار از آب می آید. چرا این دختره فکر می کند پسره دوستش دارد؟چون جو گیر شده است.چون فکر می کند عشق وجود دارد. یک مثال دیگه بزنم. در یکی از تاپیک های همین سایت که من نتونستم در اون بحث شرکت کنم یک دختر خانمی می گفت که یک پسر باید برای ازدواج دلایلی رمانتیک تر از رهایی از گناه داشته باشد. این دختر خانم اگه اشتباه نکنم فوق لیسانس هم است اما فکر می کند دلایلی رمانتیک تر از غریزه جنسی وجود دارد برای ازدواج. کاملتر بگم فکر می کند که دلایلی رمانتیک تر از غریزه برای ازدواج وجود دارد. اما در جامعه ای که متاسفانه در دوران گذر به سمت مدرن شدن است این چیز نمی تواند وجود داشته باشد. حداقل این است که یک زن یا یک مرد نمی توانند معشوق عشق باشد. الان یک نظر سنجی کنید از خانم ها ببینید بین دوتا خواستگار که یکی برای ارضای غریزه جنسی دلیل ازدواجش را عنوان می کند و دیگری عشق را عنوان می کند کدام را انتخاب می کنند؟قول می دهم 95 درصد می گویند عشق. این نشان می دهد که خانم ها متوهم اند. وقتی صحبت از عشق می شود خانمه بعد از ازدواج توقع دارد که مرده براش بمیره (چون معنای واقعی کلمه عشق هم همینه) اما می بینه مرده خیلی هم کشته مردش نیست.مرده هم توقع داره خانمش حواسش به جیب شوهرش باشه ولی می بینه خانمه فقط چشماش رو می بنده و هرچیز که در اطرافش می بینه می خواد. ای کاش می دانستیم که ازدواج یک قرارداد است و نه چیزی بیشتر از این اما متاسفانه امروز به علت فشار رسانه ها نمی شود این حرف را زد.مردم خودخواه دوست دارند به خیال عشق هم که شده زندگی عاشقانه در کنار یک ((شخص خودخواه)) داشته باشند. ببخشید بخش دوم حرف های من به طور مستقیم ربطی به موضوع نداشت اما احساس کردم در این جا جایش است که یک آسیب شناسی در مورد طلاق داشته باشیم.

19. صلوات

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6576

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    خب چرا چنين حرفي را مي زنيد
    واسه اینکه در ظاهر ربطی نداشت در باطن خیلی ربط داشت ...
    الان مگه مشکل و موقعیت ایشون غیر حرفایی هست که من زدم؟؟؟

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری