صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا در مذاهب اسلامی ظرفیت اتحاد وجود ندارد؟؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  1,909
  حضور
  27 روز 7 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4473

  آیا در مذاهب اسلامی ظرفیت اتحاد وجود ندارد؟؟
  به جای مقدمه
  با نگاهی به وضعیت کنونی ادیان در جامعه جهانی به وضوح می بینیم که آتش اختلاف در بین مسمانان از همه ادیان دیگر شعله ورتر است و هر روز به بهانه ای در گوشه کنار این جامعه یک ملیاردی آتش جنگ و تفرقه برپاست و نابسامانی های اقتصادی و سیاسی و مذهبی بسیاری در آن دیده می شود در جالی که ثروتمند ترین سرزمین ها از آن مسلمانان است و در کشور هایی با تمدن های قدیمی و با پیشینه علمی استوار می زیند تا جایی که تا قرن ها قبل اکثر دانشمندان علوم مختلف از میان آنها بر می خواست و دیگر ادیان تا سالها به پیروی از آنها علم می آموختند و در دانشگاه های آنها متون مسلمانان تدریس می شد و تا قرن ها نسخه پزشکی که امزای یک مسلمان را نداشت تجویز نمی کردند.

  در حالی که یهودیان با مسیحیان از قدیم الایام مخالفت های ریشه ای داشتند و اصلا مسیحیت را تحریفی در یهودیت می دانستند و به مقابله با آن می پرداختند و کشتن حواریون حضرت عیسی و پلس قدیس از افتخارات یهودیان است.
  این از وضعیت بین این دو دین در خود یهودیت و مسیحیت هم فرقه گرایی تا آنجا رواج داشته که تا سالها به تکفیر یکدیگر می پرداختند .
  به عنوان نمونه بین کاتولیک ها و پروتستان ها در مسیحیت شکاف های عمیقی هست که اگر بررسی شود چند برابر اختلاف شیعه و سنی است.

  جنگ های مذهبی عنوان 30 سال جنگ بین پروتستان ها و کاتولیک هاست که در طول جنگ، کشورهای فرانسه، سوئد و دانمارک در حمایت از پروتستانها و دولت اسپانیا و امپراتوری روم به طرفداری از کاتولیکها وارد جنگ شدند.جنگهای سی ساله مذهبی اروپا در نهایت، با انعقاد «پیمان وستفالی» در سال 1648میلادی خاتمه یافت، اما اسپانیا و فرانسه تا امضای «پیمان پیرنه» در سال 1659میلادی با هم درگیر بودند.
  این درگیری ها تا قرن ها در کشور های مختلف مانند ایرلند ادامه داشت.
  و اکنون هم فرقه های مختلف مسیحیت مانند کاتولیک پروتستان و ارتدکس در جامعه مسیحی به فعالیت خود ادامه می دهند و خبری از درگیری و اختلاف یا بروز آن اختلاف نیست !!
  و بر عکس این اختلاف در بین مسلمانان و فرق آنها هر روز بیشتر از دیروز است و پیامد های ناگواری در پی دارد.
  ادامه دارد.... 2. صلوات ها 9


 3. #2

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۳
  نوشته
  49
  حضور
  1 روز 6 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  138  هیچ ظرفیتی برای اتحاد نیست اتحاد یعنی چه اول اتحاد رو بگید به چه معنا زندگی صلح آمیز یا عدم بازگویی واقعیات ؟

  مساله مهم اینه که اختلافات با
  جنگ و خونریزی حل نمیشه
  با گفتگو و بحث علمی درست میشه به شرط حق گرایی افراد نه ثابت کردن خود
  در ضمن یهودیت و مسیحیت دو دین تحریف شده اند که مثال خوبی نیستن

 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۳
  نوشته
  111
  حضور
  6 روز 10 ساعت 10 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  351  اتحاد ... برادری ... وحدت ...
  اشخاصی عهد و پیمان خودشون رو زیر پا گذاشتن ، کلام و توصیه رسول الله رو زیر پا گذاشتن و بالاتر از همه به کلام خداوند که توسط پیغمبر برای مردم بیان شده بود ، پشت کردن و همه ی اینها رو به کناری گذاشته و خودشون به تشخیص خودشون چیزی رو که میخواستن عمل کردن .
  مسیر تعالی بشر و عدالت اجتماعی رو برای همیشه ی تاریخ نابود کردن و تمام افراد بشر باید این حق رو از این به اصطلاح پیشوایان و خلفا طلب کنند ، اینکه چرا کلام الهی به کناری انداخته شد ، اینکه چرا احکام الهی به تشخیص فردی بدون صلاحیت دچار تغییر شد ، اینکه چرا بشریت از سرچشمه ی علم الهی محروم ماند که اگر این گمراهی بزرگ نبود چه پیشرفت و تکاملی انسانها داشتن و من و شما الان تو چه وضعیتی بودیم ، همه ی اینها و مسیر کل تاریخ بشر از همون شورای سقیفه و تعیین خلیفه سر چشمه میگیره ، تعیین خلیفه ی امت اسلامی کاملا بر خلاف متن اسلام ، خنده دار هست ... البته بعدش گریه هم داره .
  چطور افرادی که شایسته ترین و عالم ترین افراد بودن و خدا اونها رو فرستاده بود ، کنار گذاشته شدن و افراد دیگری به این جایگاه جعل شدن . یه گوشه از نتیجه ی این گمراهی کربلا بود ...
  تاریخ گذشت و گذشت ... هر دسته برای خودشون طرفدارانی پیدا کردن ، حالا بعد از اینهمه سال اون افرادی که مخالف دین خدا و کلام خدا عمل کردن برای خودشون پیروانی دارن ، که چه به عمد و چه به سهو دارن از اون ضلالت آشکار پیروی میکنن ، ولی مصیبت بار تر از همه ی اینها و مضحک تر از همه اینه که با کسی که به مخالفت خدا برخاسته دست برادی و یکی شدن بدیم ،
  یه لحظه پیش خودتون فکر کنید ، هر چی از اتحاد و برادری تو این چند ساله تو ذهنتون شکل گرفته رو بگذارید کنار و خدا وکیلی لحظه ای فکر کنید ، خودتون فکر کنید ، نه با کلام و عقیده ی شخص دیگه ای تصمیم بگیرید ، که فردا روز شما رو جداگانه بازخواست میکنن .
  فکر کنید و ببینید باید کسی رو که به خدا و رسول خدا خیانت کرده ، چکار کرد ، نباید از این بدعت آشکار و ظلم بزرگ حرفی زد و چیزی گفت ؟
  اگر بنا به زندگی مسالمت آمیز باشه سالیان سال شیعیان و اهل سنت با هم زندگی کردن ولی وقتی عده ای بی فکر و ناآگاه بخوان پا رو فراتر بگذارن و به قصد کمرنگ کردن خطوط قرمز شیعه از این تعابیر و عقاید حرف بزنن جایز نیست که ساکت بود .
  اگر جریان سقیفه یک جریان تاریخی بود امام زمان در اولین اقدام بعد از ظهورشون برای برقراری عدالت اون قبر رو نبش قبر نمیکنن ، ماجرای سقیفه و اون اشتباه بزرگ تا جبران نشه هیچوقت بشریت نمیتونه به کمال برسه .


  .

 6. صلوات ها 4


 7. #4

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۳
  نوشته
  111
  حضور
  6 روز 10 ساعت 10 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  351  این دو دسته از مبدا جدا هستن ،
  اصلا شباهتی وجود نداره که بخواهیم اختلافات رو کم کنیم .
  میگن خدا و پیغمبر یکسان داریم ، تو رو به خدا کمی فقط کمی فکر کنید . مگر خدا به پیغمبر نفرمود اگر این ابلاغ رو در روز غدیر انجام ندی ، مثل این هست که اصلا کار پیغمبری رو انجام ندادی ( فان لم تفعل فما بلغت رسالته ) سوره مائده آیه 67 .
  پیغمبر در طول 23 سال بزرگترین عذابها و زحمات رو کشیدن ، خود رسول الله فرمودن "هیچ پیغمبری به اندازه ی من اذیت نشد "، یعنی حتی نوح با 900 و اندی سال پیغمبری به اندازه ی ایشون اذیت نشده ، فقط یه گوشه ی اون شعب ابی طالب بود که از شدت گرسنگی سنگ به شکم میبستن و خیلی خیلی مصیبت های جسمی و روحی دیگه .
  بعد خداوند میگه اگر امر ولایت حضرت علی رو ابلاغ نکنی انگار که رسالت رو انجام ندادی !
  بعد ما بگیم این اشخاص خدا و پیغمبر رو قبول دارن ، بزرگترین خیانت به پیغمبر خدا انجام بشه و بعد بگیم پیغمبر و خدا رو قبول دارن ،


  .


 8. صلوات ها 3


 9. #5

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  1,909
  حضور
  27 روز 7 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4473  نقل قول نوشته اصلی توسط amirahmad7292 نمایش پست ها
  هیچ ظرفیتی برای اتحاد نیست
  نقل قول نوشته اصلی توسط Zaker نمایش پست ها
  اتحاد ... برادری ... وحدت ...
  با سلام خدمت شما دو بزرگوار و همه دوستانی که این بحث را دنبال می کنند
  قصد اشکال به گفتار دو بزرگوار را (فعلا) وندارم و فقط می خواهم کمی فکر کنیم آیا صاحبان نظر هایی که در زیر آمده این اطلاعات را از تاریخ اسلام و تشیع و ظلم هایی که به اهلبیت و.. رفته است نمی دانند!!!؟ یا می دانند و حتی بیشتر از ما می دانند(چرا که این ها علمای ما هستند) ولی حتما چیز دیگری در میان است که این ها را فرموده اند.
  فعلا می خواهم دوستان خودم کمی تفکر کنند تا انشا الله در ادامه بحث به این ها خواهیم رسید.

  امام خمینی:
  در يك جامعه ‏اى كه همه مى‏خواهند به اسلام خدمت كنند و براى اسلام باشند، اين مسائل نبايد طرح شود. ما همه برادر هستيم و با هم هستيم؛ منتها علماى شما يك دسته فتوا به يك چيز دادند و شما تقليد از علماى خود كرديد و شديد حنفى؛ يك دسته فتواى شافعى را عمل كردند و يك دسته ديگر فتواى حضرت صادق علیه السلام را عمل كردند، اينها شدند شيعه، اينها دليل اختلاف نيست. ما نبايد با هم اختلاف و يا يك تضادى داشته باشيم، ما همه با هم برادريم. برادران شيعه و سنى بايد از هر اختلافى احتراز كنند. امروز اختلاف بين ما، تنها به نفع آنهايى است كه نه به مذهب شيعه اعتقاد دارند و نه به مذهب حنفى و يا ساير فِرق، آنها مى‏خواهند نه اين باشد نه آن، راه را اين طور مى‏دانند كه بين شما و ما اختلاف بيندازند. ما بايد توجه به اين معنا بكنيم كه همه ی ما مسلمان هستيم و همه ی ما اهل قرآن و اهل توحيد هستيم، و بايد براى قرآن و توحيد زحمت بكشيم و خدمت بكنيم.
 10. صلوات ها 8


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  1,909
  حضور
  27 روز 7 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4473  مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی)
  «فرق اسلامی، همگی امت اسلامی محسوب و از تمام مزایای اسلامی برخوردارند و تفرقه بین طوایف مسلمین، علاوه بر آنکه خلاف تعلیمات قرآن کریم و سنت رسول گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم است، موجب تضعیف مسلمین و سوژه به دست دشمنان اسلام دادن است، فلذا به هیچ وجه جایز نیست».
  (تعدد مذاهب از دیدگاه فقها و اندیشندان مسلمان، سید جلال میر آقایی، ص139.)
  «اهانت به نمادهای برادران اهل سنت از جمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام حرام است. این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیاء پیامبر اعظم می‌شود».(http://www.khabaronline.ir/detail/97482.)
  «امروز روزى است كه امت اسلامى چه نخبگان سياسى و فرهنگى و دينى و چه توده‏هاى مردم در آن، بايد بيش از هميشه هوشيار باشند و حيله‏ هاى دشمن را بشناسند و با آن مقابله كنند.
  يكى از كارآمدترين حيله‏ ها افروختن آتش اختلاف است. آنان با صرف پول و تلاش سراسيمه و بى‏درنگ، در پى آنند كه مسلمانان را سرگرم اختلافات ميان خود كنند و بار ديگر با بهره‏ گيرى از غفلتها و كج‏ فهمى‏ ها و تعصبها، ما را به جان يكديگر بيندازند.
  امروز هر حركت تفرقه‏ انگيز در دنياى اسلام، گناهى تاريخى است. آنان كه عنودانه گروههاى عظيمى از مسلمين را به بهانه‏ هاى واهى تكفير مى‏كنند؛ آنان كه با گمان هاى باطل، به مقدسات فرقه‏ هایى از مسلمين اهانت مى‏كنند؛ آنان كه به جوان هاى از جان گذشته ‏ى لبنان كه مايه‏ ى سربلندى امت اسلامى شدند، از پشت خنجر مى‏زنند؛ آنان كه براى خوشامد ‌آمريكا و صهيونيستها از خطر موهومى به نام هلال شيعى سخن مى‏گويند؛ آنان كه براى شكست دولت مسلمان و مردمى در عراق ناامنى و برادركشى را دامن مى‏زنند؛ آنان كه دولت حماس را كه محبوب و منتخب ملت فلسطين است از هر سو زير فشار قرار مى‏دهند .. چه بدانند و چه ندانند مجرمانى به شمار مى‏روند كه تاريخ اسلام و نسلهاى آينده از آنان با نفرت ياد خواهند كرد و آنان را مزدوران دشمن غدار خواهد دانست»(قسمتی از پيام رهبر معظم انقلاب اسلامى به مناسبت كنگره عظيم حج‏، بتاریخ: هشتم دی ماه سال 1385،مکتوبات، سال1385،ص61)


 12. صلوات ها 8


 13. #7

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  1,909
  حضور
  27 روز 7 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4473  حضرت آیت‌الله سیستانی در پاسخ به این سؤال که آیا هرکس شهادتین را بر زبان آورد و رو به قبله نماز بخواند و از یکی از مذاهب هشتگانه (که عبارتند از: حنفی، شافعی، مالکی، حنبلی، جعفری، زیدی، اباضی و ظاهری) پیروی کند، مسلمان است و خون و ناموس و مالش حرمت دارد؟ می‌فرمایند:
  «هر کس شهادتین را بر زبان آورد و هرکاری برخلاف آن انجام ندهد و به اهل بیت علیهم السلام دشمنی نورزد، مسلمان است»(تعدد مذاهب از دیدگاه فقها و اندیشندان مسلمان، سید جلال میر آقایی، ص138.)


  حضرت آیت الله بهجت(قدس سره)
  «اختلاف شیعه و سنی، یک مساله استعماری است. مساله ی مهم دوستی اهل بیت علیهم السلام است که فریقین بر آن اتفاق دارند...»(«زمزم عرفان» (یادنامه فقیه عارف حضرت آیه الله محمدتقی بهجت) نوشته محمد محمدی ری شهری، ص292.)
  «کسی که وحدت مسلمانان را نخواهد، مسلمان نیست. ائمه ی ما علیهم السلام در نماز جماعت آنان شرکت می‌کردند، به جهت اتحاد مسلمانان.(«زمزم عرفان» (یادنامه فقیه عارف حضرت آیه الله محمدتقی بهجت) نوشته محمد محمدی ری شهری، ص292.)
 14. صلوات ها 7


 15. #8

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  1,909
  حضور
  27 روز 7 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4473  حضرت آیت الله وحید خراسانی
  «هر کس شهادت به وحدانیت خداوند متعال و رسالت خاتم انبیاء صلی الله علیه وآله وسلم بدهد مسلمان است، و جان و عرض و مال او مانند جان و عرض و مال کسی که پیرو مذهب جعفری است محترم است.و وظیفه شرعی شما آن است که با گوینده ی شهادتین هر چند شما را کافر بداند به حسن معاشرت رفتار کنید، واگرآنها به ناحق با شما رفتار کردند شما از صراط مستقیم حق و عدل منحرف نشوید، اگر کسی از آنها مریض شد به عیادت او بروید، و اگر از دنیا رفت درتشییع جنازه ی او حاضر شوید، و اگر حاجتی به شما داشت حاجت او را برآورید، و به حکم خدا تسلیم باشید که فرمود: (ِ وَ لا يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلى‏ أَلاَّ تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوى) و به فرمان خداوند متعال عمل کنید که فرمود: (وَ لا تَقُولُوا لِمَنْ أَلْقى‏ إِلَيْكُمُ السَّلامَ لَسْتَ مُؤْمِناً)(
  http://www.tabnak.ir/pages/?cid=25383

 16. صلوات ها 8


 17. #9

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  1,909
  حضور
  27 روز 7 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4473  حضرت آیت الله مکارم شیرازی
  «...قرآن مجید در آیه ی ۱۵۹ سوره ی انعام، هشدار شدیدی درباره ی اختلاف میان مسلمین داده و می‌فرماید: (إِنَّ الَّذینَ فَرَّقُوا دینَهُمْ وَ کانُوا شِیَعاً لَسْتَ مِنْهُمْ فی‏ شَیْ‏ءٍ إِنَّما أَمْرُهُمْ إِلَى اللَّهِ…)، «ای پیامبر! کسانی که در دین خدا جدایی افکندند و به گروهای مختلف و متخاصم تبدیل شدند هیچ رابطه‌ای با تو ندارند». یعنی راه و رسم آنها به کلی از راه و رسم تو جداست، آیین تو آیین وحدت و برادری و اخوت و محبت است نه آیین خشونت و اختلاف و نزاع خونین. در جای دیگری در آیه ۳۱ و ۳۲ سوره روم (وَ لا تَكُونُوا مِنَ الْمُشْرِكِينَ* مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَ كانُوا شِيَعاً ) می‌فرماید: «از مشرکان نباشید همان ها که در دین خود جدایی افکندند و به گروههای مختلف و متخاصم مبدل شده‌اند»؛ یعنی اختلاف در میان مسلمین همانند شرک به خداست.
  هنگامی که در علل این اختلاف دقت می‌کنیم می‌بینیم عامل اصلی اختلاف و جنگ و جدایی دو چیز است: نخست جریان‌های تکفیری است یعنی همان اقلیتی که همه ی مسلمین جهان را جز خود کافر و مهدور الدم می‌دانند و جان و مال و ناموس آنها را مباح می‌شمرند و دوم توطئه ی دشمنان قسم خورده اسلام است که آن گروه سبک مغز و بی‌رحم را آلت دست خود قرار داده و آتش جنگ را بر افروخته‌اند و مرتبا به آنها کمک می‌کنند و پول و سلاح می‌دهند که برادران مسلمان خود را قتل و عام کنند و شهرهای آنها را ویران نمایند و تخم نفاق و بذر عداوت و دشمنی بپاشند.
  بدبختانه بعضی از سران کشورهای عربی نیز در این دام افتاده‌اند و از عوامل اصلی این اختلاف شده‌اند. اگر ما مسلمانان هوشیار باشیم، گروه اقلیت تکفیری را از خود دور کنیم و منزوی نماییم و به توطئه‌های دشمن تن ندهیم، صلح و صفا و محبت و دوستی تمام جهان اسلام را فرا خواهد گرفت. سالیان دراز شیعیان و علویان و اهل سنت و مسیحیان در کشورهایی مانند سوریه در کنار هم برادروار زندگی می‌کردند، کشورشان آباد و امنیت و صلح و صفا و دوستی برقرار بود، اما پای توطئه های دشمن با ابزار جریان تکفیری به میان آمد و همه چیز را به هم ریخت. علمای اسلام در اینجا مسئولیت سنگینی دارند نباید سکوت کنند زیرا پیغمبر اکرم صلی الله علیه وآله و سلم فرموده «هنگامی که بدعت ها ظاهر می شود عالم باید علمش را اظهار کند و گرنه مشمول لعن الهی خواهد شد»


 18. صلوات ها 8


 19. #10

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  1,909
  حضور
  27 روز 7 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4473  خب آیا نباید بیشتر فکر کرد؟
  آیا این ها علمای ما نیستند که ما هر چه داریم از آنها فرا گرفته ایم؟؟
  آیا می شود حتی به ذهن خودمان خطور بدهیم که مثلا آیه الله وحید خراسانی تاریخ شیعه را نمی داند؟؟ یا سنی ها و عقاید آنها و ضربه های امامان آنها را به پایه های دین نمی داند؟؟!!! یا ...
  حتما این گونه نیست آنها صدها برابر حتی هزاران برابر ما اطلاعات دینی و مذهبی دارند ولی خب چه شده که این گونه می فرمایند:
  ووظیفه شرعی شما آن است که با گوینده ی شهادتین هر چند شما را کافر بداند به حسن معاشرت رفتار کنید، واگرآنها به ناحق با شما رفتار کردند شما از صراط مستقیم حق و عدل منحرف نشوید، اگر کسی از آنها مریض شد به عیادت او بروید، و اگر از دنیا رفت درتشییع جنازه ی او حاضر شوید، و اگر حاجتی به شما داشت حاجت او را برآورید
  ، و به حکم خدا تسلیم باشید

  آیا جای فکر بیشتر ندارد؟؟؟ 20. صلوات ها 7


صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. از انس تا انسان .. از انسان تا انسانها،معنی و منظورچیست؟؟
  توسط آینده در انجمن سؤالات و شبهات تفسیري
  پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۹/۲۲, ۱۰:۲۰
 2. جمع بندی هر مولودی بر فطرت است یعنی چه؟؟
  توسط hamid h در انجمن قرآن و حدیث
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۸/۲۹, ۱۹:۲۷
 3. جمع بندی ارزش های زیر پا؟؟
  توسط ستاره زهراء در انجمن دین و روانشناسی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۵, ۲۱:۴۹
 4. پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۵/۱۳, ۲۳:۳۷
 5. آیا این مورد هم حق تالیف و چاپ محسوب میشه؟؟
  توسط binammm در انجمن حقوق چاپ، تأليف و...
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۵/۱۳, ۱۳:۱۹

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود