صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از وسواس دیگه خسته شدم! نمی تونم نماز بخونم!!!

علاقه
    مسجد میرم.موسیقی هم گوش میدم.فیلم
    نوشته
    3
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    20

غمگین از وسواس دیگه خسته شدم! نمی تونم نماز بخونم!!!

سلام
    من علیرضا هستم 17سالمه دوبار مکه رفته ام
    حدودا دو ساله ک وسواس در چیزای دینی و پاکی گرفتمه نیت نمیتونم بکنم چه در غسل چه در نماز و چه در وضو غسلم حدودا یک ساعت طول میکشه هی احساس میکنم به کل بدنم آب نرسیده قبل از غسل هم باید نیت کنم نمیتونم باید برای خودم تلقیم کنم ک مثلا میخام غسل جنابت کنم برای چی چرا تا غسلو شروع کنم ک این حدودا نیم ساعت تا رب ساعت وقت میبره توی غسلم هم ک دیگه بدتر دوساعت طول میکه هی فکر میکنم ک حتما ب اینجا آب نرسیده یا ن ..توی وضو هم ک همین طور اول نیت نمیتونم کنم مثلا اول باید سه تا صلوات بدم ک توی همینم وسواسم بعدش بسم الله .یه دفعه میگم بسم الله نگفتم حتما وضوم باطله توی وضو هم ک دیگه بدتر دوساعت طول میده:تا بخاد برسم ب مس پا آب صورتمم خشک شده ک توی همینم وسواس دارم
    توی نمازم ک دو ساعت باید قبله رو تنظیم کنم هی فکر میکنم رو ب رو قبله نیستم توی نیت اینجا هم مشکل دارم باید برای خودم تلقین کنم ک مثلا سه رکعت نماز مغرب برای امروز این ساعت میخوانم ن قضا برای امروز ک این خیلی جزراوره نیم ساعت همین جا فقط برای تلقین خودم. توی نماز مشکل ندارم فقط همینجا برای نیت و وقتی رو ب روی قبله می ایستن میگم باید حتما حتما خشک خشک وایسم بسم الله کنم اگه بسم الله هم نگم نمازم باطله نیت کنم سه رکعت نماز مغرب میخوانم قربتا عندلله ..بیشتر مشکلم اینه ک فکر میکنم باید خشک خشک وایسم صاف صاف نیت کنم. بعد قبلشم بسم الله بگم ک همین وسواس شدم تازه گی ها سه تا صلواتم قبلشم باید بدم که وسواوسم شده ..
    به خاطر همین چیزا منی که نمازمو با اشتیاق میخوندم خیلی عصبی و افسرده شده به نماز خیلی علاقه دارم جوری ک اگه نخونم انگار از نظر روحی پر هستم وقتیم هم ک میخام بخونم خودمو زجر میدم.حدودا یک ماه نماز برگردنمه فقط ب خاطر همین وسواس..
    برای رضای خدا کمکم کنید ایشالله توی اجرش سهیم بشین
    دلم میخاد نماز بخونم ولی این وسواس نمیزاره صبح میتونم بلند شم ولی وقتی میبینم وسواس دو ساعت وضو دو ساعت قبله دو ساعت نیست نماز میگم ولش دیگه خسته شدم کمکم کنید لطفا خواهشا دیگه راهی ندارم.
    وسواس از نماز برام ی کابوس درست کرده ...
    چه قدر دلم میخاد مثل قبلنا بشم راحت نماز میخوندم راحت وضو و راحت غسل نماز عشق بود ولی الان کابوسم شده....
    اگه نماز نخونم ارامش ندارم.اگه هم بخام بخونم جزر خودمو میدم دیگه کلا بریم ی دو سه روز ترک نماز کردم ولی ارامشم خیلیی کم شده بود تا همین امروز نمازمو خوندم ک جزر اور بود.اغا کمکم کنید دلم میخاد مثل دو سال سه سال قبل بشم ک راحت نماز بخونم..تو رو خدا کمکم کنید...خیلی نیاز به کمک دارم ..

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴ در ساعت ۰۵:۵۷

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58297

با نام و یاد دوست

از وسواس دیگه خسته شدم! نمی تونم نماز بخونم!!!

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام دوست بزرگوارم
    واقعا متأثر شما از خواندن نامه شما
    شما كه فردي ديني هستيد و بايد در اوج شادكامي و نشاط باشيد اين طور درگير وسواس شده ايد و بي جاي آرامش بي قراري مهمان ناخوانده دل شما شده است. درمان شما مراحلي دارد ولي در مرحله اول يك نكته از شما مي پرسم
    بنده روان شناس و طلبه هستم.
    از نظر علمي خب رشته ام بوده است و با وسواس كاملا آشنايي دارم
    از نظر ديني و فقهي استفتائات و نظر مراجع را در تاپيك بي خيال درماني با نگاهي روان شناختي آورده ام
    يعني
    اين
    كه مي دونم چي دارم ميگم
    و مي دونم شما چه تونه؟

حال سؤال
    حاضريد براساس اطلاعاتي كه دارم به روشم عمل كنيد يا خير؟
    اگر حاضريد بنده در خدمت شما هستم
    اگر خير بنده دعاگويتان
    خبر با شما؟
    موفق باشيد

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۸/۲۹ در ساعت ۱۹:۱۹
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 10

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    حال سؤال
    اگر خير بنده دعاگويتان
    خبر با شما؟
    سلام
    این وسواس رو تقریبا من هم دارم کلی طول میکشه تا غسل کنم
    یا در نماز خیلی شک میکنم نهایتا اینکه اصلا به هیچ یک از شک ها اعتنا نمیکنم و نماز رو تموم میکنم حالا نمیدونم نمازم صحیح است یا نه ؟
    حالا شما راه حل رو ارائه بدید من که انجام میدم ایشان رو نمیدونم

9. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعه، نقاشی، نوشتن، شعر خوندن، ورزش، خرید کردن!!!، نشستن پای صحبت بزرگترا،...
    نوشته
    378
    حضور
    15 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    2558

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    حال سؤال
    اگر خير بنده دعاگويتان
    خبر با شما؟
    سلام استاد

چه حرکت جالبی!

شما برای سوالاتی که جواب میدین، خیلی انرژی صرف می کنین، به یه پست و دو پست اکتفا نمی کنین و معمولا مبسوط بررسی می کنین. پاسخ سوالی که پرسیدین اگرچه یک بله و خیر ساده اس؛ ولی در تعمیق تعهد هرچه بیشتر پرسشگر در پیگیری و تلاش بی تاثیر نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضت نمایش پست ها
    سلام
    من علیرضا هستم
    سلام منم از...

با اجازه ی استاد:
    از شاگردای استاد توی این زمینه ام.

تو رو خدا کمکم کنید...خیلی نیاز به کمک دارم ..
    به راهکارهایی که استاد حامی بزرگوار ارائه می دن، اعتماد کنین و از خودتون قول بگیرین که تک تک روش هایی که در اختیارتون قرار میدن رو با حوصله انجام بدین.

زحمت داره
    زحمت داره

ولی:

ارزش داره
    ارزش داره
    ارزش داره
    ارزش داره
    ارزش داره
    ...

یه اصل منطقی وجود داره و اونم اینکه راهکار روانشناسی از طرف یک متخصص متعهد متدین مثل قرص درمانی هست که دکتر تجویز می کنه. به لطف خدا و بازم به لطف خدا اگه درست و مرتب اجرا کردین یا نتیجه می گیرین یا حداقل متوجه موارد تشخیص جدیدتری در خودتون و وضعیت بیماری تون میشین که در مراحل بعدی به درمان کمک میکنه؛ ولی اگه به روش ها عمل نکردین، نباید منتظر نتیجه هم باشین.

با آرزوی موفقیت برای شما.

در بدترین شرایط هم از عمق جانم داد زدم: "مهربانی ات می بارد."
    می دانستم لحظاتی که حنجره ام از شدت فریاد باورم خسته می شد، شربتی شیرین از مهربانی ات را در دست گرفته بودی تا به وقتش هدیه ام کنی و من اکنون از نوشیدنش غرق در لذت هستم و تا جان دارم فریاد خواهم زد مهربانی ات را...
    معبود من!
    همچنان مهربانی ات می بارد؛ اگرچه نیک می دانی دلتنگی ها کم نیست...

11. صلوات ها 6

نوشته
    229
    حضور
    8 روز 21 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    617

با سلام

بمدت یک هفته بعد نماز عشاء، صد بار سوره ناس را بخوانید تا حالتان بهتر شود!

همیشه بعد نماز صبح، موقع غروب (یا بعد نمازمغرب) و قبل خواب، سه بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید و بعد نماز صبح و عصر هم صد بار استغفار و صلوات بگویید!

ایسنا: نتایج تحقیقات نشان می‌دهد: عصاره آبی گل گاوزبان دارویی مؤثر و بی‌خطر برای درمان بیماران مبتلاء به اختلال وسواسی اجباری است.

مهدی سیاح برگرد دستیار روانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی تهران و حاتم بوستانی استادیار گروه روانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی اهواز و همكارانشان در این تحقیق به بررسی اثر بخشی و سلامت مصرف عصاره آبی گل گاوزبان با دور ثابت در درمان بیماران مبتلاء به اختلال وسواسی اجباری در یك دوره شش هفته‌یی پرداختند.

پژوهشگران با استناد به یافته‌های این تحقیق تاكید كرده‌اند كه عصاره آبی گل گاوزبان دارویی مؤثر و بی‌خطر برای درمان بیماران مبتلاء به اختلال وسواسی اجباری است، اگرچه مطالعات بیشتر برای تایید آن لازم است.

عرق گل گاو زبان: طبیعت گرم

آرام بخش و نشاط آور-موثر در درمان افسردگی-بیخوابی عصبی-تقویت قلب و اعصاب و جلوگیری از تپش قلب-کاهش دهنده کلسترول خون-از پیری زودرس جلوگیری میکند-موثر در معالجه سوءهاضمه- ورم معده-سینوزیت و نفخ-گریپ-معالجه ورم کلیه(نفریت) تب های دانه ائی- ضد تهوع-درمان اختلال وسواس اجباری.

احتیاط: مصرف گل گاو زبان در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمیشود.
    طریقه مصرف: روزی دو فنجان صبح و عصر میل نمایید.

13. صلوات ها 2

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

درمان وسواس باید قاطعانه از دارو استفاده بشه ودرکنارش از روان درمانی استفاده بشه،مشکل فقط غصل واینا نیست چون هرچی به جلو بره تو کارهای دیگه ناتوان ترت میکنه، متاسفانه به تنهایی و با حرف زدن وسواس درمان نمیشه،وسواس بر اثر تغییر در یک نوع ماده شیمیایی مغز به اسم سروتونین پیش میاد،سروتونین فعالیت اشتها روحی و روانی رو برعهده داره وکم شدنش باعث وسواس،ترس،هراس اجتماعی فوبی و........میشه،پس کسی که وسواس داره احتمال داره که یکی دیگه از بیماری هایی مربوط به سرتونین رو هم داشته باشه، این همه اطلاعات مفید بهتون دادم که کمتر پزشکی در اختیارتون قرار میده

15. صلوات ها 2

علاقه
    مسجد میرم.موسیقی هم گوش میدم.فیلم
    نوشته
    3
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    20

استاد خودم دیگه خسته شدم.امشب هرچی کردم ک بتونم نمازمو بخونم نشد.قلبا نمازو دوس دارم بدونش روحیم داغون وقتی میخام بخونم از بس اعصابم خورد میشه ک گریه میکنم استاد همه جوره باهاتونم ب شرطی ک پشتمو خالی نکنین.یاعلی منتظر جوابتون هستم .

17. صلوات ها 7

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما

سلام استاد..من وقتی ک نوشته های این سایتو خوندم ب این نتیجه رسیدم ک باید خودم دست ب عمل شم پس نیاز مشورت دارم میخلم کلا این وسواسو بزارم کنار یاعلی روشتونو مو ب مو عمل میکنم ولی تورو ب خدا پشتمو خالی نکنین و تآخر باهام باشین.خودم خسته شدم دیگه.خدا میفرماید هان دل ها آرام گیرد با یاد خدا ولی من تو نماز خیلی از خدا دور میشم ب خاطد وسواس در صورتی ک نمازو دوس نمیتونم نخونم اگه بخامم بخونم ک خودمو زجر میدم خسته شدم دیگه کمکم کنید.منتظرجوابتون هستم..امشبم میخاستم نماز بخونم هرکاری کردم نشد .
    .
    پس به سخنانم اعتماد مي كنيد
    روش هايي را كه گفتم انجام مي دهيد
    ببينيد من ادعا نمي كنم وسواست را درمان مي كنم ولي ادعا مي كنم كه اول بايد با خودت آشتي كني و خودت را منبع اثر بداني در درجه او خودت كه پشتوانه خدايي داري.
    بيرون زتو نيست هر چه در عالم است
    از خود بطلب هر آنچه خواهي كه تويي

روش هاي بنده ممكن است ساده يا مسخره بياييد براي تان ولي ادامه بدهيد ان شالله با هم حركت مي كنيم و فوايدش را خواهي ديد به هرحال بايد قبول كنيم كه براي رسيدن به قله ها سختي ها را بايد تحمل كنيم.

گام اول
    شما اهل شوخي هستيد؟ اهل طنز چه طور؟
    برنامه خندوانه را مي ديديد؟
    از چه برنامه هاي طنز يا هنرپيشه هاي طنز خوشتان مياد؟
    اگر بخواهي 10 لطيفه يا شوخي توپ براي ما تعريف كنيد كدام را گزينش مي كنيم؟

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

19. صلوات ها 7

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2192

سلام علیرضای عزیز

در کنار راهنمایی ها و توصیه هایی که جناب حامی و سایر عزیزان به شما میکنن ، به شما توصیه میکنم حتما فایل صوتی زیر رو گوش بدید...
    سخنرانی استاد فاطمی نیا در مورد وسواس هست

ایشون میگه غسل فقط نیم دقیقه طول میکشه

و راه حلهای فوق العاده کاربردی و فوق العاده ساده ای هم میده که با عمل به اونها ، ان شالله، وسواس در زمینه های مختلف ، مثل غسل و طهارت و.... کامل میتونه مرتفع بشه...

ایشون یک نسخه خیلی شفاف و روشنی برای افراد وسواسی داده باشه
    اب پاکی رو روی دست همه میریزه و عمل به دستور ساده ای که میده میتونه معجزه کنه.
    لحظه ای درنگ نکنید برای گوش دادن به این فایل ارزشمند.

موفق باشی.

http://media.rasekhoon.net/003/pr/h1...khoon.net).mp3

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۵/۳۱, ۱۳:۲۱ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری