صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا محدود کردن آزادی باعث میشه جامعه ارضاء نشده و باعث بدتر شدن اوضاع شود؟ + نقل منتسب به رضاخان

 1. #1

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۲
  نوشته
  66
  حضور
  4 روز 2 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  344

  اشاره آیا محدود کردن آزادی باعث میشه جامعه ارضاء نشده و باعث بدتر شدن اوضاع شود؟ + نقل منتسب به رضاخان
  سلام سوالم رو در تیتر مطرح کردم با عکس زیر فکر کنم دقیقا بفهمید منظورم چی هست

  این هم عکسی هست که در نت در حال پخش شدن است . نظر کارشناسان چیه ؟

  آیا محدود کردن آزادی باعث میشه جامعه ارضاء نشده و باعث بدتر شدن اوضاع شود؟ + نقل منتسب به رضاخان
  ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ در ساعت ۰۱:۴۸
  امام زمان (علیه السلام) : نادانان و کم خردان شیعه و کسانی که پر و بال پشه از دین داری آنان برتر و محکم تر است ما را آزار میدهد

 2. صلوات ها 7


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,399
  حضور
  203 روز 14 ساعت 13 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61441  با نام و یاد دوست  آیا محدود کردن آزادی باعث میشه جامعه ارضاء نشده و باعث بدتر شدن اوضاع شود؟ + نقل منتسب به رضاخان
  کارشناس بحث: استاد صدیق

 4. صلوات ها 7


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعه و تفکر
  نوشته
  5,603
  حضور
  66 روز 23 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  15674  باسلام

  یکی از مغالطه‌هایی که معمولا در سطح جامعه رواج دارد استفاده از این قاعده روانی است که ممنوعیت باعث حرص و ولع بیشتر میشود.
  این مسئله در حدیثی از امیرالمومنین(ع) نیز وارد شده است که :
  «الانسانُ حریصٌ علَی ما مُنِع»(1)
  انسان نسبت به آنچه از آن منع شده است، حریص است.

  کسانی که از این مغالطه استفاده میکنند، به دنبال این هستند که وقتی ممنوعیت باعث حریص تر شدن میشود، خب تصمیم عقلایی آن است که انسان را آزاد بگذاریم هر کاری دوست دارد انجام بدهد و مانع او نشویم تا با ارضای خواسته های خود، کم کم سیر شود و دست از آن کار بکشد.
  به صورت مشخص هم، این افراد بر روی غریزه جنسی تاکید دارند غافل از این که این نتیجه گیری از چند جهت نادرست و مغرضانه است.
  به عبارت دیگر، این استدلال کاملا ما را به یاد فرمایش مولا علی می اندازد که میفرمود:
  «کلمةُ حقّ یُراد بها الباطل»(2)
  «سخن حقی است که قصد نادرستی از آن شده است.»

  نکته اول اینکه: اگر این استدلال درست است، پس هیچ منعی برای انسان قائل نشوید و در تمام امور مدنی نیز محدودیتی را از پیش روی انسان بردارید.
  به عبارت دیگر، ممنوعیت های انسان، منحصر در امور جنسی و آزادی در انتخاب پوشش نیست، بلکه در تمام امور زندگی با یک سری ممنوعیتها و محدودیتهایی روبرو است که هر یک به دلیلی وضع شده است.
  برخی از ممنوعیتها از جانب طبیعت و موانع جسمی ایجاد شده است.
  برخی از ممنوعیتها از جانب خانواده و برخی از جانب جامعه ایجاد شده است.
  و در نهایت برخی دیگر از موانع از جانب قانون گذار بشری و فرابشری بر انسان و فعالیتهای او قرار داده شده است.
  انسان دوست دارد بتواند هر جایی که دوست داشت وارد شود، اما ما انسانها دور خانه خود دیوار میکشیم و به کسی اجازه نمیدهیم وارد حریم خانه ما شود و متجاوز، مجرم شناخته میشود.
  انسانی که ماشین خریده دوست دارد با هر سرعتی و به هر صورتی که دوست دارد رانندگی کند و کسی هم متعرض او نشود ولی پلیس و جامعه به او چنین اجازه ای نمیدهد.
  انسان دوست دارد وقتی ماشین خوبی در خیابان می بیند، سوار آن شود و کسی مانع او نشود ولی ما ماشین خود را قفل میکنیم و اجازه نمی دهیم کسی بدون اجازه سوار آن شود.
  این مثالها و صدها و صدها مثال دیگر نشان میدهد که این مغالطه چطور با فکر و ذهن ما انسانها بازی کرد و انسان را بازیچه دست گروهی قرار داد که از عقده های جنسی در دوران کودکی و بعد از آن رنج می بردند.
  اگر واقعا این قاعده درست باشد، دیگر نباید هیچ قانونی که محدود کننده انسان باشد را باقی گذارد. باید انسان را آزاد گذاشت که از هرچه دوست دارد استفاده کند و در این صورت، حق مالکیت دیگر رسمیت نخواهد داشت.

  ـــــــــــــ
  1. نهج البلاغه،
  حکمت 235
  2. نهج البلاغه، خطبه82، صبحی صالح


  آیا محدود کردن آزادی باعث میشه جامعه ارضاء نشده و باعث بدتر شدن اوضاع شود؟ + نقل منتسب به رضاخان

 6. صلوات ها 11


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعه و تفکر
  نوشته
  5,603
  حضور
  66 روز 23 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  15674  نکته دوم: اگر این استدلال درست باشد، پس جوامعی که ممنوعیت جوامع اسلامی مانند ایران را ندارد، باید همه محدودیتها در این زمینه را بردارد. حال آنکه خود آنها نیز برای ارضای نیاز جنسی و نیز آزاد بودن در انتخاب پوشش محدودیتهایی قائل است و مثلا معمولا اجازه نمیدهد بدون هیچ پوششی وارد خیابان شوند یا مثلا در برخی مناطق اجازه پوشیدن لباسی خاص را به زنان و مردان نمیدهند. یا مثلا برای مسلمانان اجازه استفاده از پوشش اسلامی را نمیدهند.
  خب سوال از آنان که خود طرفدار این شعار هستند میتوان سوال کرد که مگر این خودش ممنوعیت و محدودیت نیست، مگر این محدودیت باعث حرص و ولع افراد نمیشود، پس چرا بر اساس همان قاعده خود، این افراد را در انتخاب خود آزاد نمیگذارید؟

  نکته سوم: اگر این استدلال درست باشد، پس باید این ملازمه را در چنین جوامعی مشاهده کنیم در حالیکه هر روز اخبار تجاوز و تعدی جنسی به زنان و کودکان در این کشورها به گوش میرسد. کافی است جستجوی ساده ای در اینترنت انجام دهیم تا گوشه ای از این حقائق روشن شود. البته این بدان معنا نیست که در جوامع دیگر که این محدودیتها برقرار است، تجاوز و تعدی وجود ندارد، بلکه غرض، تنها ابطال ملازمه مورد نظر در استدلال است.

  نکته چهارم: این روایت و این اصل روانی، تنها به این اشاره دارد که انسان نسبت به موارد منع شده حرص بیشتری دارد، اما بیان نمیکند که حالا که حرص انسان در اثر منع بیشتر میشود، پس باید حصرها و منع ها را برداشت. حال این حصر از جانب خود شخص باشد، خانواده، مدرسه، جامعه یا دین. بنابراین هیچ ملازمه ای میان "بیشتر شدن حرص و طمع در صورت ممنوعیت" و "جواز برداشتن حصر و منع برای کم شدن حرص" وجود ندارد.

  نکته آخر نیز آنکه، این حرص و ولع، همانند اصل شهوت و غضب، به خودی خود نه تنها شر نیست، بلکه در صورت استفاده صحیح باعث کمال و سعادت انسان میشود. انسانی که از این قوای خود به خوبی استفاده کند، و به جای اینکه عنان نفس خود به دست شهوت و غضبش بدهد، آنرا تحت تدبیر قوه عاقله اش قرار دهد و از دستور حجت درونی و بیرونی استفاده کند، سعادتمند خواهد بود. همانطور که در جوامع بشری و قوانین اجتماعی، ممنوعیت هایی که پیش روی انسان وجود دارد برای زندگی بهتر و داشتن جامعه ای متکامل تر وضع شده است. حرص و طمع انسان تمامی ندارد و اگر انسان لجام بر نفس سرکش خود نزند، هیچ حد و مرزی را نمی شناسد.

  آیا محدود کردن آزادی باعث میشه جامعه ارضاء نشده و باعث بدتر شدن اوضاع شود؟ + نقل منتسب به رضاخان

 8. صلوات ها 10


 9. #5

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۲
  نوشته
  66
  حضور
  4 روز 2 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  344  سلام مجدد / ممنون از پاسختون

  ببنید نیاز جنسی که در این مسله خیلی روش تاکید هم شده ظاهرا ، واقعا یه نیاز مهم و تحریک کننده ای هست و اگر محدودیتی براش پیش بیاد میشه خطر ناک باشه تا اونجایی که میدونم . و نمیشه با سرعت حرکت کردن مقایسه اش کرد . منظورم رو متوجه میشید ؟؟

  ببنید در کشور های غربی به زنان معمولی و اندام ساده زیاد نگاه نمیکنن و تحریک کننده نیستن ولی به زنان زیبا (البته هر کسی یه تعریفی از زیبایی داره و شاید همون زنان معمولی برای شخصی زیبا باشه )و خوش اندام نگاه میکنن و تحریک کننده هست برای بعضی ها .

  در کشور ما و امثالهم این قضیه جور دیگه ای هست زنان مانتویی کم حجاب زیر نظر هستن و به زنان چادری هم به ندرت پیش میاد نگاه کنن و تو همین دو دسته هم به بهترینش نگاه میکنن بیشتر و اونایی که تحریک کننده تر هستن .

  با این دو مثال میخواستم بگم همیشه مورد های بهتر بیشتر زیر نظر و توجه هستن و این مساله تمومی نداره ظاهرا .

  ما باید این مسله ای که در بالا گفتم رو در ذهن مردم حل کنیم .
  مثلا در جمع های خانوادگی که زنان بی حجاب با نا محرم گفت و گو دارن چون میبینن براشون تحریک کننده نیست نیازی به حجاب نمیبینن و وقتی حرف از حجاب میزنی میگه برای من تحریک کننده نیست و ...
  ما باید این رو حل کنیم و بنظرم مشکل ما همین جواب به خط بالاست که اکثرا نگاه تعبدی داریم بهش که زیاد مورد قبول واقع نمیشه ( و میگن خدا به این کارا کاری نداره و حتی حرف خدا هم نمیدونن) و بنظرم اون عاشق به خدا یا ترسان از خدا به طور کامل فقط میتونه بگه چشم و تمام .

  منتظر نظراتتون هستم کارشناسان و دوستان خوبم .
  ویرایش توسط kzero1 : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ در ساعت ۰۰:۲۴
  امام زمان (علیه السلام) : نادانان و کم خردان شیعه و کسانی که پر و بال پشه از دین داری آنان برتر و محکم تر است ما را آزار میدهد

 10. صلوات ها 3


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  2,077
  حضور
  118 روز 21 دقیقه
  دریافت
  126
  آپلود
  6
  گالری
  8
  صلوات
  5648  سلام علیکم و رحمه الله

  اسلام منع بر رفع نیاز غریزه نکرده , بلکه با غریزه پرستی مخالفت کرده. زندانی کردن آن افراد در اتاق منع نیاز قضای حاجت است و این هیچ تناسبی با احکام اسلام ندارد .

  در مورد حدیث الانسان حریص فی ما منع هم نباید اراده کلی برداشت کرد . همه انسان ها در همه چیز حریص نیستند . مثلا به بنده و شما بگویند داشتن سگ بر شما منع شده . در جواب میگوئیم خب منع شود .

  ولی
  در جائیکه تشدید تحریک وجود دارد و منع صورت میگیرد انسان طبعا حریص میشود .

  یک مثال

  فرض کنید فردی نیاز مالی ای ندارد و در کنار خانواده خود با کم و زیاد دارد زندگی میکند

  حال اگر شما یک گاو صندوق تا یک اتاق پول را به آن فرد نشان بدهید و این خیال را در او ایجاد کنید که او میتواند بخشی یا همه آن پول را تصاحب کند
  تمایل فرد برای تصاحب پول نسبت به قبل از اینکه فرد آن گاوصندوق را ببیند متفاوت میشود. لذا من بعد 3 امکان اتفاق می افتد

  1- آن فرد اهمیتی نمیدهد و زندگی و آرامش خودش را فدای آن ثروت نمیکند .
  2- اهمیت میدهد و درگیر موضوع میشود ولی اقدامی نمیکند و به زندگی اش و آرامش از دست رفته بواسطه آن وسوسه ادامه میدهد.
  3- نه تنها اهمیت میدهد بلکه برای بدست آوردنش تلاش میکند و این امکان وجود دارد که برای کسب آن دست به سرقت یا حتی قتل بزند .

  کاری که شما کردید این بود که در قوه وهم و خیال آن فرد تصور و نیازی تصنعی ایجاد کردید و او را باحتمال دو به سه ( 66.7 درصد ) بد بخت نمودید .

  کشف حجاب رضاخانی یک اجبار عمومی بود بر ایجاد این تحریک ( عریانی زنان و از بین بردن حیا و عفاف در جامعه اتفاق افتاد ) و تبلیغ فرهنگ جنسی غربی هم برای برداشت منع این تحریک صورت گرفت.

  خب اگر بمتن جامعه اینهمه محرک جنسی تزریق شود و منع صورت بگیرد بله بخشی از جامعه را گند بر میدارد . ولی اگر منع صورت نگیرد بجز بخش محدودی سر تا پای جامعه گند زده میشود .
  ویرایش توسط فاتح : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ در ساعت ۰۳:۴۰
  قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

  قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
  و قال :
  اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

  مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

 12. صلوات ها 5


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۳
  علاقه
  خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
  نوشته
  1,436
  حضور
  84 روز 22 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6757  نقل قول نوشته اصلی توسط kzero1 نمایش پست ها
  در جمع های خانوادگی که زنان بی حجاب با نا محرم گفت و گو دارن چون میبینن براشون تحریک کننده نیست نیازی به حجاب نمیبینن و وقتی حرف از حجاب میزنی میگه برای من تحریک کننده نیست
  سلام ... من این تیکه ازحرفاتونو نفهمیدم یعنی چی؟؟؟ چطور میشه پوشیدگی حالا کم و زیادش تو بیرون ازخونه برای آقایون محرک باشه حتی گاهی پوشش کامل!!!( به گفته خیلیا توهمین سایت حتی درصورت پوشیدگی خنده طرف هم محرک باشه ...) اونوقت نداشتن پوشش تو جمع خانوادگی محرک نباشه؟؟
  اگرم منظور خانمها بودن که معلومه واسه خودشون مشکلی پیش نمیاد

  در مورد سوالتون کارشناس محترم به خوبی توضیح دادن به نظر من اگه فرضا این محدودیت برداشته بشه هم باز راه حل قضیه نیست وگرنه جوامع غربی الان از این لحاظ جایگاه خوبی داشتن... اونها یه دوره ای محدودیت رو اعمال کردن ولی دیدن نمیتونن باسرکوبش نتیجه بگیرن و این بار از این ور بوم افتادن و باز دیدن نتیجه بدتر شد بنابراین تنها راه حلش پاسخ منطقی درست و از راهشه ... توهرکاری افراط و تفریط درست نیست ...  نقل قول نوشته اصلی توسط kzero1 نمایش پست ها
  ببنید در کشور های غربی به زنان معمولی و اندام ساده زیاد نگاه نمیکنن و تحریک کننده نیستن ولی به زنان زیبا (البته هر کسی یه تعریفی از زیبایی داره و شاید همون زنان معمولی برای شخصی زیبا باشه )و خوش اندام نگاه میکنن و تحریک کننده هست برای بعضی ها .

  در کشور ما و امثالهم این قضیه جور دیگه ای هست زنان مانتویی کم حجاب زیر نظر هستن و به زنان چادری هم به ندرت پیش میاد نگاه کنن و تو همین دو دسته هم به بهترینش نگاه میکنن بیشتر و اونایی که تحریک کننده تر هستن .
  اینجا همون بحث کنترل نگاهه دیگه ... مرد اگه چشم چرون و بوالهوس باشه واقعا واسش فرقی نداره طرف چادریه یا نه...
  البته قبول دارم طبیعتا کسایی که وضعیت حجاب درستی ندارن معلومه بیشتر به چشم میان تا کسی که چادر داره ولی درمورد چادریم اونقدرا صحت نداره که بخوایم بگیم کلاااا نگاهها به سمتش نمیره فقط حجم نگاهها کمتر میشه!!!  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  {。^◕‿◕^。}

 14. صلوات ها 6


 15. #8

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۹
  نوشته
  2,631
  حضور
  55 روز 4 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6465  نقل قول نوشته اصلی توسط kzero1 نمایش پست ها
  ببنید نیاز جنسی که در این مسله خیلی روش تاکید هم شده ظاهرا ، واقعا یه نیاز مهم و تحریک کننده ای هست و اگر محدودیتی براش پیش بیاد میشه خطر ناک باشه تا اونجایی که میدونم . و نمیشه با سرعت حرکت کردن مقایسه اش کرد . منظورم رو متوجه میشید ؟؟
  سلام علیکم

  قیاس استاد درمورد سرعت کاملا صحیح است. مساله اینست که شما محدودیت را منع کلی معنا میکنید درحالیکه این معنی برای محدودیت کاملا اشتباهه. یا تعبیر شاه ملعون از محدودیت در این زمینه کاملا مغلطه کارانه است. چون برای قضاء حاجت هم محدودیت وجود داره. مگر هرکسی حق دارد هرجا که رسید خودش را تخلیه کنه؟ محیط را آلوده کنه تا مبادا خودش رو کثیف نکنه؟


  نقل قول نوشته اصلی توسط kzero1 نمایش پست ها
  ببنید در کشور های غربی به زنان معمولی و اندام ساده زیاد نگاه نمیکنن و تحریک کننده نیستن ولی به زنان زیبا (البته هر کسی یه تعریفی از زیبایی داره و شاید همون زنان معمولی برای شخصی زیبا باشه )و خوش اندام نگاه میکنن و تحریک کننده هست برای بعضی ها .

  در کشور ما و امثالهم این قضیه جور دیگه ای هست زنان مانتویی کم حجاب زیر نظر هستن و به زنان چادری هم به ندرت پیش میاد نگاه کنن و تو همین دو دسته هم به بهترینش نگاه میکنن بیشتر و اونایی که تحریک کننده تر هستن .

  با این دو مثال میخواستم بگم همیشه مورد های بهتر بیشتر زیر نظر و توجه هستن و این مساله تمومی نداره ظاهرا .

  ما باید این مسله ای که در بالا گفتم رو در ذهن مردم حل کنیم .
  مثلا در جمع های خانوادگی که زنان بی حجاب با نا محرم گفت و گو دارن چون میبینن براشون تحریک کننده نیست نیازی به حجاب نمیبینن و وقتی حرف از حجاب میزنی میگه برای من تحریک کننده نیست و ...
  ما باید این رو حل کنیم و بنظرم مشکل ما همین جواب به خط بالاست که اکثرا نگاه تعبدی داریم بهش که زیاد مورد قبول واقع نمیشه ( و میگن خدا به این کارا کاری نداره و حتی حرف خدا هم نمیدونن) و بنظرم اون عاشق به خدا یا ترسان از خدا به طور کامل فقط میتونه بگه چشم و تمام .

  منتظر نظراتتون هستم کارشناسان و دوستان خوبم .
  اگرچه غریزه جنسی درصورت ارضاء نشدن میتواند تا جاهای خطرناکی پیش برود اما عقل و دین آزاد گذاردن روابط نامشروع را برای فرد و جامعه خطرناکتر میداند؛ پس باید دید چه چیزی مهم است چه چیزی مهمتر. این همان منع آب است برای کسیکه آب خوردن برایش ضرر دارد؛ در عین عطش فراوان.عقل نمیگوید، نمیتوان تشنگی را تحمل کرد پس باید همه کس در هرزمان که نیاز به آب داشت از هر آبی اگر چه مسموم ، استفاده کند. اطفاء شهوت مهمتر است یا خوردن آب؟

  محدود کردن روابط جنسی یعنی گذاردن قانون و مقررات برای تحت کنترل درآوردن این غریزه یا پاسخگویی به آن از راه صحیح.


  در دنیا هیچ چیزی نیست که مستثناء از حکم و قانون باشد. همین روابط جنسی هم که آزاد است نه تنها هیچ مشکلی جز مشکل هوسرانی را حل نکرده بلکه از قبلش هزاران مفسده برخواسته است که انسانی نیست. از کودکان گرفته تا بزرگسالانی که به انواع مختلف مورد ظلم و تجاوز قرار میگیرند.

  در حقیقت سردمداران زور و قدرت با اینکار از آب گل آلود ماهی میگیرند؛ کسی دلش به حال مردم نسوخته...


  هر انسانی حریمی دارد که دیگران حق تجاوز به آن را ندارند؛
  اما وقتی شهوت مهمترین مساله ی انسانها قلمداد شد و در صدر نیازهای هر انسانی قرار گرفت تا جاییکه برای رفع آن هیچ قانونی گذاشته نشود، این در واقع دادن جواز ورود به حریم دیگران است به هر قیمتی ، تا بتوان به این نیازی که با تبلیغات رسانه ای غرب روز به روز به آن دامن زده میشود پاسخ داد.

  وقتی حریم انسانها از ایشان گرفته شد؛( لازم هم نیست اینکار به زور باشد با فریب هم میشود به این منظور دست یافت) در واقع حس خودخواهی گروهی از انسانها چنان برانگیخته میشود که این توهم را ایجاد میکند که زندگی دیگر افراد هیچ حرمت و ارزشی ندارد.

  تا آنجا که میبینیم چه بسیار جنایاتی را که معلول آزاد گذاردن روابط جنسی است در همان کشورهایی که دعوی آزادی و احترام به حقوق انسانها را دارند و البته بیشترین صدمه را زنان و کودکان که اسیب پذیرترند میبینند.

  کدام وجدان بیداری میپذیرد که برای ارضاء شهوات یک دسته از انسانها دسته دیگر با زور و فریب قربانی شوند؟

  در ایران هم اگر گهگاه شاهد چنین وقایع تلخی هستیم ؛ برخواسته از تربیت غلط و غیراسلامی است. نمیتوانیم دم از مزایا و آزادیهای فرهنگ غربی بزنیم بعد توقع داشته باشیم چون اسم جمهوری اسلامی بر کشورمان است از امنیت و آسایش که یکی از موهبتهای اسلام است هم برخوردار باشیم

  حکم حجاب مانع تحریکات اضافی آن افرادیست که ممکن است گرفتار طغیان جنسی شوند.

  و در آخر اینکه شاید از 10 نفری که در یک روز یک خانم بدحجاب یا حتی عریان را میبینند 9 نفرشان به دلایل گوناگون تحریک نشوند. اما آیا تحریک شدن (حرام ) روزانه یک نفر توسط یک خانم بدحجاب برای وضع قانون حجاب که محدودیت میاورد ، کافی نیست؟
  پس چون تذكّرى را كه به آنان داده شده بود فراموش كردند، كسانى را كه نهى از منكر مى‌كردند نجات داديم و ستمگران را به سزاى نافرمانى كه همواره انجام مى‌دادند، به عذابى سخت گرفتيم. (167 اعراف)

 16. صلوات ها 4


 17. #9

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۳
  علاقه
  موسیقی
  نوشته
  161
  حضور
  2 روز 15 ساعت 31 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  324  من فکر کنم این نیاز دیگه داره از راه اینترنت حل میشه = ایران بیشترین سرچ سکس تو جهانو داره
  جای تاسف داره نه؟!
  همین نشون میده که ممنوعیت ها باعث حرص بیشتر مردم شده و از جای دیگه بروز کرده و ابروی ایران تو این زمینه رفته واقعا
  دیگه واقعا میشه فهمید این محدودیت ها سختگیرانه هیچ نتیجه ای نداره و کارو سخت تر هم میکنه و باعث یه سری مشکلات اجتماعی دیگه میشه
  دوستانی که به محدودیت پوشش در غرب اشاره کردند واقعا شما که خودتون میدونید اونجا در این حد نیست و مناسب یک انسان معمولی طراحی شده مثلا به موقش کت و شلوار میپوشن به موقشم تیشرتو شلوارک صد در صد نمیشه با شلوارک سر کار رفت و این با عقل جور در میاد اما قوانین ایران نه! برای همین به همین شکل یعنی نسبت بیشترین سرچ سکس تو گوگل و یا بد حجابی و ارایش غلیظ خودشو نشون میده
  زاهد غرور داشت سلامت نبرد راه


  رند از ره نیاز به دارالسلام رفت 18. صلوات ها 3


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  2,077
  حضور
  118 روز 21 دقیقه
  دریافت
  126
  آپلود
  6
  گالری
  8
  صلوات
  5648  سلام علیکم و رحمه الله

  نقل قول نوشته اصلی توسط piano نمایش پست ها
  من فکر کنم این نیاز دیگه داره از راه اینترنت حل میشه = ایران بیشترین سرچ سکس تو جهانو داره
  بنده آمار قابل استناد و معتبری در این رابطه ندیده ام .

  نقل قول نوشته اصلی توسط piano نمایش پست ها
  همین نشون میده که ممنوعیت ها باعث حرص بیشتر مردم شده و از جای دیگه بروز کرده و ابروی ایران تو این زمینه رفته واقعا
  دیگه واقعا میشه فهمید این محدودیت ها سختگیرانه هیچ نتیجه ای نداره و کارو سخت تر هم میکنه و باعث یه سری مشکلات اجتماعی دیگه میشه
  جامعه ما تنها بواسطه مشکلات اقتصادی و نتیجتا بالا رفتن سن ازدواج کافی بود به انحطاط و انحراف کامل در سطحی گسترده کشیده شود و حیا از بین برود ارزش ها تغئیر کلی کند و خانواده ها را تحت تاثیر قرار دهد بشکلی که در اروپا و امریکای پیش از انقلاب صنعتی و پس از فرویدیسم و همچنین انقلاب کبیر فرانسه اتفاق افتاد. با وجودیکه چنین اتفاقی در این سطح نیفتاد ولی بدون بازتاب در سطح جامعه حقیقی و مجازی هم نبوده.

  آنچه که در غرب اتفاق افتاده آزاد گیرانه در حد افسار گسیختگی است خب به نسبت این رفتار هر حرکت محدود کننده این رفتار سختگیرانه بنظر می رسد.
  قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

  قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
  و قال :
  اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

  مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

 20. صلوات ها 5


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود