صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نحوه‌ی رد کردن خواستگار سمج

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,519
    حضور
    174 روز 18 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58298

نحوه‌ی رد کردن خواستگار سمج

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام

چطور باید به خواستگار جواب منفی بدیم تا ما رو از ذهنش بیرون کنه و بره سراغ یکی دیگه؟
    این مشکل چندین ساله منه که خواستگاران بعد از خواستگاری و شنیدن جواب منفی واکنش های عجیبی از خودشون نشون میدن و درعین حال مدام اصرار می کنند!
    مثلا پسر خالم و خالم بعد از اطمینان از منفی بودن جواب با مادرم حسابی دعوا راه انداختن و کار به قهر حدود ده سال کشید!
    پسر داییم نامزد داشت و ما به علت دوری خونه هامون از بچگی همدیگر رو ندیده بودیم اما وقتی من به سن ازدواج رسیده بودم رفتیم شهر اونا، اون با اینکه نامزد داشت رفت نامزدش رو طلاق داد و طالب ازدواج با من شد!!! ( یه وقت فک نکنید من سبکم یا چیز دیگه ای، من محجبه ام و خیلی مقید به مسائل شرعی و اهل شوخی با نامحرم هم نیستم تازه بهم میگن دختر مغرور!! پس خطایی از ناحیه من سر نزده که او به نامزدش جفا کرده، بله عرض می کردم ، بعد از طلاق نامزدش خودش و خونوادش همش مطرح کردند و همش جواب رد شنیدند ، پسرداییم تا منو می دید گل از گلش می شکفت!! ولی من هیچ سنخیتی با او نداشتم(نامردیش به نامزدش که بماند) اون اهل ماهواره و اینها بود و نمازم نمی خوند بعد میخواست با من ازدواج کنه!! منم مجبور شدم یه بار بهش حسابی بی محلی کنم بلکه بفهمه دوسش ندارم ، اونم سریع رفت به داییم گفت و بعد هر دو تا یعنی دایی و پسردایی بهم بی محلی کردند تا حالم رو بیارن سرجاش، البته درخواستشون همچنان پابرجا بود

یکی دیگه از پسر دایی هام چندین سال خواستگارم بود در حالی که اهل رفیق بازی و دوست دختر بود و نمازم نمی خوند، اینقدم اعتماد به نفس داشت که نمی گفت بریم خواستگاری میگفت با پیش حلقه بریم کار رو تموم کنیم!!!!! بعد از رد شدن این قضیه هم با اونا رابطمون ریخته بهم، نه من میرم خونه اونا نه اون پسردایی میاد خونه ما گرچه الان زن گرفته

پسر عموم هم که سالها خواستگارم بود اما به دلایل متعدد با اونم همخوان نبودم، حتی خاله های پسر عموم هم بارها خواستگاری رو مطرح کردند . الان رفته زن گرفته ولی کلا خونوادگی با خونواده ما بد شدن، همش دنبال بهونن که رابطه خانوادگی قطع بشه کلا، پسرعموم هم یه طوری نگام میکنه انگار من در حقش جفا کردم

هی،
    یکی دیگه هم بودش که فامیل دورمون بود، پدر پسر ازم در جمع خواستگاری کرد، در جمع آقایون جوون، خیلی بده اینجوری از آدم خواستگاری کنند،(ادم سرخ و سیاه میشه تو جمع) با این آقا هم سنخیتی نداشتم و خیلی پرت بود، منم مجبور شدم در جمع به پدر پسر گفتم ببخشید من میخوام درس بخونم، اونام در جا بلند شدند و بدون خداحافظی رفتند و تا چند سال قطع رابطه کردند!! نمی تونستم بگم هر چی بابام میگه، برید به بابام بگید و این حرف ها، چون از انتخاب پدرم برای خودم می ترسیدم بلاخص که از نظر فکری با پدرم تفاوت دارم و اون معتقده بهترین شوهر پولدارترینه و من معتقدم بهترین شوهر مومن ترینه!!!

یه چند تا مورد دیگه هم تو فامیل بوده که بماند.... دیگه خیلی طولانی میشه

الانم یکی هست که منو بیرون دیده و چند سال پیش اومد خواستگاریم، نه ایمان درست و حسابی داره، نه صداقت داره، نه از قد و قیافش خوشم میاد(خب باید به دل بشینه دیگه) در ضمن در خواستگاری دروغ هم گفت و خودشم فهمید دروغش رو فهمیدیم، فقط دوشغله است و وضع مالیش خوبه تقریبا، من چند سال پیش ردش کردم ، اما چند ماه بعد از خواستگاری اول اومد ازم خواستگاری کرد ، دوباره ردش کردم ، فک میکردم تا الان زن گرفته باشه اما مجرده، دوباره داره پیغام میفرسته و واسطه گری میکنه، من دوسش ندارم اما اصلا دوست ندارم بهش بی احترامی کنم و دلش یه وقت بشکنه، در ضمن میخوام منو از ذهنش خارج کنه و بره سراغ یکی دیگه، اون میگفت تو با همه دخترایی که باهاشون حرف زدم متفاوتی و سطح درک و فهمت از بقیه بالاتره، من با خیلیا حرف زدم هیچ کس مثل شما نیست! خب زبون می ریخت دیگه، منم مودبانه گفتم ما نمیتونیم با هم خوشبخت بشیم، هی اصرار میکرد چرا،علتش رو بهم بگو، ولی من که نمی تونم بگم مثلا از قیافت بدم میاد!! اون دوباره داره راه باز میکنه که بیاد، چی کار کنم منو فراموش کنه؟ اصلا چی کار کنم که خواستگارهام بعد از جواب رد نه دعوا راه بندازن و نه تجرد چندین ساله پیش بگیرن؟ و هر از گاهی نیان خواستگاری؟ در ضمن وقتی خواستگاری سماجت میکنه مادرم هم منو تحت فشار میزاره برای پذیرش او!!!

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,519
    حضور
    174 روز 18 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58298

با نام و یاد دوست

نحوه‌ی رد کردن خواستگار سمج

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما
    از اين كه اين مركز براي يافتن پاسخ سؤال خود انتخاب كرديد و به ما اعتماد داريد صميمانه تشكر مي كنم.
    بزرگوار! برويد خدا را هزار مرتبه شكر كنيد كه از نعمت خواستگار برخورداريد. دختران زيادي هستند كه تا سن 30 سالگي هم يك مورد خواستگار نداشته اند چه خوب چه بد. اگر به اين افراد سؤال شما را مي گفتيد ايشان مي گفتند. خواستگار بياييد رد كردنش را بلد هستيم.
    رد كردن خواستگار كاري ندارد به شرط اين كه شما به سخنان بنده خوب دقت كنيد. اول اين بدون دليل چرا اصلا خواستگار را رد كنيد؟ در مشاوره با دختران زيادي ارتباط داشته ام كه خواستگار را يكي پس از ديگري رد كرده اند وقتي به خود آمده اند ديده اند كه سنشان بالا رفته خيلي در گزينش وسواس به خرج مي دهند و خواستگار خوبش كمتر شده است و قدرت گزينش و انتخابگري او به شدت پايين آمده است.
    بايد متناسب با شرايط، خواستگار را انتخاب كنيد مبادا با همه رد خواستگاران فرصتها را از خود بگيريد به اميد اين كه خواستگاري از آسمان برسدكه هم كمالات را با هم داشته باشد با توجه به محل زندگي، نوع ارتباط شما، سنخ خانوادگي و...نوع خواستگاراني كه تا الان داشته باشيد مي توانيد محك بزنيد كه در آينده هم چه خواستگاراني خواهيد داشت. اگر از نظر ديني با شما تناسب ندارند بهتر است ارتباط اجتماعي خود را با اجتماعات ديني (كانون هاي فرهنگي، حفظ قران، بسيج خواهران و...) زياد كنيد.
    اما اگر ديديد كه خواستگاري از خانواده هاي بسيار متدين نداريد از همين خواستگاراني كه داريد بهترين يا خيرُالموجودين را گزينش كنيد. و آن كسي است كه از نظر اخلاقي نسبت به ديگران بهتر باشد. افراد اخلاقي به دين خيلي نزديك تر هستند چون خوش خلق، اهل مدارا، گذشت، ياري به ديگران و...هستند.

رد كردن خواستگار
    وقتي تحليل و بررسي هاي خود را كرده ايد مي بينيد كه اين خواستگار با شما سنخيتي ندارد براي رد كردنش بايد با زبان بدن و زبان گفتاري او را رد كنيد. گاهي ما متوجه نيستيم زبان بدنمان كه سهم زيادي تر در ارتباط دارد غلط انداز است مثلا تبسم، زياد نزديك شدن، نوع رفتار، حالات نگاه و....مي تواند به فرد مقابل القا كند كه شما در باطن به او تمايل دارد.
    با زبان گفتاري هم مانند «صفحه گرامافن خط خورده» عمل كنيد يعني براي جواب رد دادندتان يك دليل قوي بياوريد و هرباري دليلي نياوريد. بعد خود را در معرض او قرار ندهيد و اگر مواجهه شديد و درخواست خواستگاريش را تكرار كرد شما مانند مدير موفق فقط و فقط يك كلمه بگوييد نه كمتر نه بيشتر: «من دليلم را گفتم.» اگر باز هم درخواستش را تكرار كرد و توجيه كرد و توضيح داد باز همان جمله را تكرار كنيد كه:
    «من دليلم را گفتم.»
    دقت كنيد توضيح زياد دارد براي هربار كه او درخواستش را تكرار مي كند به ايشان اين پيام را القا مي كند كه هنوز براي متقاعد كردن ايشان وقت دارد.
    تذكر:
    البته بايد مراقب باشيد اين رد كردن با تحقير نباشد.
    دليل قوي شما مي تواند اين باشد كه براساس نظر مشاوران ازدواج دنيا تفاوت در باورهاي ديني و ارزشي، منشا اختلافات در زندگي و تربيت فرزند است و من اين ريسك را نمي كنم

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 13

نوشته
    110
    حضور
    8 روز 20 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    486

سلام

از گفته های شما میشه به این نتیجه رسید که شما خانواده و فامیل چندان مذهبی ندارید و همین موضوع بیشتر باعث بروز این مشکلات میشه

من در جمع دوستام هم کسانی که از این دست خواستگارها دارند اصولا خواستگاران از قشر غیر مذهبی هستند، و خیلی چیزها براشون اهمیتی نداره

از طرف دیگه بنظرم رفتار خانوادتون مخصوصا پدرتون هم خیلی مهم هست. اگه در فامیل پدرتون به قاطعیت و ... معروف باشد و اینکه بگویید نه یعنی نه! دیگه کسی خودش جرات اومدن اونم به این شکل نمی کنه

بعدم خواهرم شما ان شا الله که از ویژگی های ظاهری خوبی برخوردار هستید و این حساسیت بیشتری رو برای نوع پوششتون می طلبه

من شما رو نمی شناسم پس منظورم شخص شما نیستین، فقط از روی اشخاصی که دیدم این حرف رو می زنم. خیلی ها از نظر خودشون محجبه هستن ولی واقعا محجبه نیستن و خیلی از مواردی رو که چه در پوشش چه در رفتار و حرکات باید رعایت کنن نمی کنن

اینکه خیلی از افرادی که شما رو می بینن مشتاق ازدواج با شما میشن واقعا دلیلش آیا صرفا ظاهر شما هست یا ایمانی که در ظاهر شما نمایان شده(منظورم حجابتون هست)؟!

خواهرم اگر واقعا کسی رو می خواید که متدین باشه، کاری کنید کسی در ظاهرتون هم چیزی جز ایمانتون نبینه ( البته منظورم نامحرم ها هستن وگرنه در مجالس زنانه به بهترین شکل ظاهر بشید )

براتون آرزوی خوشبختی می کنم و امیدوارم به زودی زود با فردی با ویژگی هایی که خودتون می پسندید ازدواج کنید و خوشبخت و عاقبت بخیر بشید

9. صلوات ها 6

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,194
    حضور
    144 روز 13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44202

با عرض سلام و درود

.

به اینا میگن خواستگارانی که از در با تیپا میندازیم بیرون از پنجره میان !

از پنجره میندازیم بیرون از رخنه پشت بام میان داخل !
    از رخنه پشت بام (1) میندازیم بیرون دیوار رو سوراخ می کنند با دژبر و میان تو !

________

چرا ؟

چون به نظر بنده یه حالت تهاجمی به خود میگیرند با شنیدن جواب منفی ! که چرا مثلا فلانی به ما جواب منفی داد ؟ ما مگه چه مون هست ؟

یا اینکه خب علاقه ای پیدا میکنند که نمی توانند ازش بگذرند !

چه کنیم ؟

به نظرم خیلی رک و روراست بهشون گفت :

من به شما هیچ علاقه ای ندارم و شما به درد بنده نمی خورید

برای زندگی خب باید تقریبا شخصیت تو طرف و اخلاق و خلق و خو تا حد امکان در یک رده باشد

خیلی رک .و روراست باهاشون صحبت بشود کم کم راه خودشون رو پیدا میکنند

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

11. صلوات ها 4

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

نقل قول نوشته اصلی توسط کنیز بانوی بی نشان نمایش پست ها
    سلاماز گفته های شما میشه به این نتیجه رسید که شما خانواده و فامیل چندان مذهبی ندارید و همین موضوع بیشتر باعث بروز این مشکلات میشهمن در جمع دوستام هم کسانی که از این دست خواستگارها دارند اصولا خواستگاران از قشر غیر مذهبی هستند، و خیلی چیزها براشون اهمیتی ندارهاز طرف دیگه بنظرم رفتار خانوادتون مخصوصا پدرتون هم خیلی مهم هست. اگه در فامیل پدرتون به قاطعیت و ... معروف باشد و اینکه بگویید نه یعنی نه! دیگه کسی خودش جرات اومدن اونم به این شکل نمی کنهبعدم خواهرم شما ان شا الله که از ویژگی های ظاهری خوبی برخوردار هستید و این حساسیت بیشتری رو برای نوع پوششتون می طلبهمن شما رو نمی شناسم پس منظورم شخص شما نیستین، فقط از روی اشخاصی که دیدم این حرف رو می زنم. خیلی ها از نظر خودشون محجبه هستن ولی واقعا محجبه نیستن و خیلی از مواردی رو که چه در پوشش چه در رفتار و حرکات باید رعایت کنن نمی کنناینکه خیلی از افرادی که شما رو می بینن مشتاق ازدواج با شما میشن واقعا دلیلش آیا صرفا ظاهر شما هست یا ایمانی که در ظاهر شما نمایان شده(منظورم حجابتون هست)؟!خواهرم اگر واقعا کسی رو می خواید که متدین باشه، کاری کنید کسی در ظاهرتون هم چیزی جز ایمانتون نبینه ( البته منظورم نامحرم ها هستن وگرنه در مجالس زنانه به بهترین شکل ظاهر بشید )براتون آرزوی خوشبختی می کنم و امیدوارم به زودی زود با فردی با ویژگی هایی که خودتون می پسندید ازدواج کنید و خوشبخت و عاقبت بخیر بشید
    با 70 درصد حرفاتون کاملا مخالف هستم، اون حرفاتون که باهاش موافقم من رو یاد حرف یه خانمی تو سایت انداخت و اون جملش خیلی با معنی بود ،گفت زنی که بخاطر ظاهر بخواد با مردی ازدواج کنه همون زن فردا مادر بچه هات میشه و چه انتظاری داری که چه جور بچه هات رو بزرگ کنه

13. صلوات

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

سلام

آفرین از اینجور تاپیکا بزنینااا آدم یکم دلش وا میشه

عزیزم یه چک بخوابون تو گوششون ، خلاص

بلدی ؟ بلد نیستی ؟ یاد بگیر ، برو کلاس دفاع شخصی و یاد بگیر ، نیازه میفهمی نیاز...

تو تا بعد ازدواجم خواستگار خواهی داشت .. این خط این نشون

چشم غره بلدی ؟ اونم بلد نیستی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس تو چی بلدی ؟

حیف که میترسم ترگل گیر بده بهم وگرنه یه چیزایی میگفتم...
    خدانگهدار اسکدین

15. صلوات ها 7

نوشته
    110
    حضور
    8 روز 20 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    486

نقل قول نوشته اصلی توسط پسر زمستان نمایش پست ها
    با 70 درصد حرفاتون کاملا مخالف هستم، اون حرفاتون که باهاش موافقم من رو یاد حرف یه خانمی تو سایت انداخت و اون جملش خیلی با معنی بود ،گفت زنی که بخاطر ظاهر بخواد با مردی ازدواج کنه همون زن فردا مادر بچه هات میشه و چه انتظاری داری که چه جور بچه هات رو بزرگ کنه
    سلام

کاش می فرمودید با کدوم قسمت ها مخالف هستین

اینجا فک می کنم هر کس نظری میده یا بر اساس تجربیاتش هست یا دانشش

نقل قول نوشته اصلی توسط پسر زمستان نمایش پست ها
    گفت زنی که بخاطر ظاهر بخواد با مردی ازدواج کنه همون زن فردا مادر بچه هات میشه و چه انتظاری داری که چه جور بچه هات رو بزرگ کنه
    به هر حال به دل نشستن در ازدواج خیلی مهم هست

اگه خانمی از زیبایی نسبتا بالایی برخوردار باشه و زیبایی چهره همسرش نیز براش اهمیت بالایی داشته باشه، بهتر هست با همسری با ویژگی هایی که می خواد ازدواج کنه

چون مخصوصا در این زمونه اگه خانم حواسش به پوشش و خیلی چیزها نباشه و در این بین اگه به همسرش نیز علاقه ای نداشته باشه امکان انحرافش زیاد هست. و نمیشه گفت به این دلیل بچه های خوبی هم نمی تونه تربیت کنه. اگه اینجوری باشه بسیاری از آقایون نمی تونن پدران شایسته ای باشند!!!

17. صلوات

علاقه
    تفکر و مطالعه همراه با موسیقیِ بی کلامِ ملایم...
    نوشته
    26
    حضور
    21 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    56

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت بزرگواران

با اجازه بنده هم صرفا نظرم را می گویم...

به نظر بنده این نکته ی مهمی است و موثر که کارشناس محترم اشاره فرمودند :

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    شما مانند مدير موفق فقط و فقط يك كلمه بگوييد نه كمتر نه بيشتر: «من دليلم را گفتم.» اگر باز هم درخواستش را تكرار كرد و توجيه كرد و توضيح داد باز همان جمله را تكرار كنيد كه: «من دليلم را گفتم.»
    دقت كنيد توضيح زياد دادن براي هربار كه او درخواستش را تكرار مي كند به ايشان اين پيام را القا مي كند كه هنوز براي متقاعد كردن ايشان وقت دارد.
    اگر حقیقتا تصمیم بر آن است که برای همیشه این خواستگار رَد شود, نباید هیچگونه اُمیدی در او برای رسیدنِ به شما از سوی شما به وجود آید.

سخنِ کوتاه و استفاده از واژه های, هرگز, اصلاً, ابداً , قطعاً, عمراً, هیچ وقت, تا آخرِ عُمر, برای همیشه, امکان نداره, حتی اگر,... و و و... . واژه و عبارت های مناسبی است برای آن دسته از خواستگارهایی که شما 100% انها را نمی خواهید و می خواهید تکلیفِ او و خودتان روشن شود.

رفتارِ شما و نوع پاسخ دادنِ شما در تکرارِ خواسته ی خواستگار بسیار موثر است.

ممنون از توجهتون به پست بنده.

نَردِبانِ این جَهان, ما و مَنیست / عاقبت, این نَردبان اُفتادَنیست
    لاجَرَم آن کَس که بالاتر نشست / اُستُخوانش سخت تر خواهد شِکست.

19. صلوات ها 6

نوشته
    882
    حضور
    20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    17
    صلوات
    2369

چطور باید به خواستگار جواب منفی بدیم تا ما رو از ذهنش بیرون کنه و بره سراغ یکی دیگه؟
    این مشکل چندین ساله منه که خواستگاران بعد از خواستگاری و شنیدن جواب منفی واکنش های عجیبی از خودشون نشون میدن و درعین حال مدام اصرار می کنند!
    با سلام. راستش خواستگار اگر شخصیت داشته باشه، باید بار اوّل که "نه" رو شنید بره، مگر اینکه واقعاً عاشق طرف شده باشه، ولی در اکثر موارد طرف عاشق نشده بلکه "نه" شنیدن رو به پای ناز دختر میذارن و میگن «همین خوبه که به کسی رو نمیده!!» به هر حال استنتاج غلطیه!! اینها باید بنشینند با خودشون فکر کنن که اگر یه دختر واقعاً جوابش نه باشه، چطوری باید بهشون بگه؟!

البته گاهی هم شده که دختری ابتدا از پسری خوشش نیومده، ولی با اصرار زیاد خونوادۀ پسره، به مرور نرم شده، و اتفاقاً خیلی هم خوشبخت شدن.

مثلا پسر خالم و خالم بعد از اطمینان از منفی بودن جواب با مادرم حسابی دعوا راه انداختن و کار به قهر حدود ده سال کشید!
    پسر داییم نامزد داشت و ما به علت دوری خونه هامون از بچگی همدیگر رو ندیده بودیم اما وقتی من به سن ازدواج رسیده بودم رفتیم شهر اونا، اون با اینکه نامزد داشت رفت نامزدش رو طلاق داد و طالب ازدواج با من شد!!!
    عجب قوم و خویشهایی داری شما! باز دم قوم و خویشای ما گرم

کی دیگه از پسر دایی هام چندین سال خواستگارم بود
    پسر عموم هم که سالها خواستگارم بود
    راستش راه حل عملی برای شما ازدواجه آبجی! شما جلوی چشم اقوام هستی، حتی اگر جلوی چشم نباشی، حضورت دورادور حس میشه، مگر اینکه شوهر داشته باشی که خیالشون از شما راحت بشه.

الانم یکی هست که منو بیرون دیده و چند سال پیش اومد خواستگاریم
    اینم با توصیفات شما، مثل همون قوم و خویشهاست! تا دست شما رو در دست شوهر گرامی نبینه، خیالش راحت نمیشه و برای خودش شانس قائله!

پی نوشت: یه فیلمی بود، توش آقاهه عاشق یک خانمی شد، و بعد با هزار تا بدبختی تونست با خانمه صحبت کنه و ازش پرسید: «به نظرت من چقدر شانس دارم که باهات ازدواج کنم؟» خانمه گفت: «شانست یه چیزی در حدود یک در میلیونه» آقاهه یک لبخندی زد و گفت: «خوبه پس هنوز یه مقدار شانس دارم!» در همین موقع یک آقایی از راه رسید و به اون خانم گفت: «یه خبری از شوهرت دارم.» اینجا این آقای عاشق با همون لبخند برگشت و رو به اون خانم گفت: «پس چرا گفتی یک شانس یک در میلیون دارم؟!»

ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری