ازدواج با دختری که پس از رابطه با پسری دیگر توبه کرده است (رمان اسطوره)

تب‌های اولیه

113 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با دختری که پس از رابطه با پسری دیگر توبه کرده است (رمان اسطوره)

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با سلام و عرض خسته نباشید

بنده قصد ازدواج با دختری دارم که طبق شناختی که ازشون دارم، میدونم در شرایطی که از روی نافهمی و اشتباه با پسری رابطه داشتن و رابطشون هم به شکل نامشروع (فقط در حد همخوابي و نه زنا) ادامه داشته به مدت حدود یک سال.
الان به مدت 1 سال میشه که از اون ماجرا میگذره و حدود هشت ماه میشه که ایشون با مطالعه و آگاه شدن از گناه و ایراد و زشتیه کارشون، توبه کردن و شخصیتی کاملا متفاوت به خود گرفتن. طوری که در کلاس های حفظ قرآن شرکت میکنن، یا روزانه پیگیر مباحث مذهبی و سیاسی هستن، و مدام و روزانه در گروه های مذهبی و حزب الهی به فعالیت مشغول هستن.

میخواستم بدونم ازدواج با این دختر خانم، به صلاح بنده هست؟ چرا که در قرآن اومده با دختران و پسرانی که قبلا با جنس مخالف دوستی داشتن ازدواج نکنید.در حالی که از توبه ایشون با خبرم و فعالیتشون و برگشتشون از راه منحرفی که داشتن رو دیدم و به طور مشخص مشهوده.
ممنونم راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

طاهر;747220 نوشت:
سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

بسمه تعالی
با سلام و تحیت خدمت برادر گرامی آقا طاهر و پرسشگر محترم و نیز عرض پوزش بابت تاخیر

در خصوص سوال مطرح شده لازم است به صرف توبه اکتفا نشود و متغیرهای دیگری مانند ویژگی های شخصیتی طرفین، سطح آسیب دیدگی روانی دختر و.. لحاظ شود.
برای مثال عبور از مسائل برای افراد ذهن گرا، درون گرا، مضطرب، وسواس، بدبین و... به سختی امکان پذیر است. لذا بعد از اینکه فرد توبه هم کرده باشد، ذهن ایشان از موضوع مورد نظر رها نمی شود و مانع رضایت لازم از زندگی مشترک خواهد شد.
به هر حال در شرایط معمول بهتر است از چنین ازدواجی صرفنظر و به اصطلاح روزه شک دار گرفته نشود! مگر اینکه این خانم از ویژگیهای ممتاز قابل توجهی برخوردار باشند که به راحتی نتوانید از کنار انها عبور کنید.

توبه هم نميكردايرادي نداشت مهم اينه كه الان با كسي نيست

سلام علیکم و رحمةالله
بهتر است با مردی ازدواج کند که از رابطه ی گذشته ی او آگاهی ندارد و هرگز هم آگاه نشود...
اگرچه توبه باعث پاک شدن گناهان می گردد اما احتمال اینکه مرد، بعداً به یاد این مسائل بیفتد و زندگی شان را تحت تاثیر افکار منفی قرار دهد زیاد است...

کارشناس محترم هم نکته ی بسیار مهمی را مطرح فرمودند:

اميدوار;748993 نوشت:
به هر حال در شرایط معمول بهتر است از چنین ازدواجی صرفنظر و به اصطلاح روزه شک دار گرفته نشود! مگر اینکه این خانم از ویژگیهای ممتاز قابل توجهی برخوردار باشند که به راحتی نتوانید از کنار انها عبور کنید.

[="Navy"]به نظر بنده خود خانم اگر توبه واقعی کرده باشند ان شاالله مشکلی ندارند
ولی همانطور که جناب لبیک یا علی النقی فرمودند توصیه بنده بعنوان نظر شخصی این هست که بیشتر فکر کنید
قبل از ازدواج مرد طبیعتا غیرت کمتری دارد روی دختر
ولی بعد از ازدواج فکر و خیالات سراغ او می آید و ممکن است باعث ایجاد سوء ظن و شکاک شدن مرد شود

من هم فکر میکنم بهتر هست که خانم با مردی ازدواج کنند که از ماجرا بی خبر هستند

بعد از ازدواج مرد روی خواستگارهای قبلی دختر هم حساس میشود

چه برسد به چنین رابطه ای[/]

طاهر;747220 نوشت:
از روی نافهمی و اشتباه با

یعنی چی دقیقا!نمیفهمیده!نمیدونسته کار اشتباهیه!نمیدونم ایشون چند سالشه ولی به نظرم ادم از یه سنی به بعد همه چیزو از روی فهم و دانسته انجام میده.نکنه میخاین بگین پسر اغفالش کرده!وقتی دو نفر رابطه دارن هر کدوم بطور مساوی گناهکارن و هر دو میدونن چیکار میکنن.

طاهر;747220 نوشت:
رابطشون هم به شکل نامشروع (فقط در حد همخوابي و نه زنا

اینم نفهمیدم!واقعا تو مرد زندگی برای دخترایی هستی که میخان شوهرشون چیز باشه.(نمیدونم چجوری بگم.ادمین معادل این کلمه مودبانه تر پیدا نمیکنم.حذفش نکن.:شوهرشون شوت و مشنگ باشه).همخابی داشتن.زنا نداشتن.به مدت یکسال.:Moteajeb!::Gig:بر فرض اینکه راست بگه.به پزشک قانونی برای معاینه ی کلی.(همه جا.هر دوتا جا.بلکه هم 3 جا) مراجعه فرمایید.بعدشم دکترم برین مریضی نداشته باشه.مریضی از همون به قول شما هم خابی هم ممکنه منتقل بشه.

طاهر;747220 نوشت:
میخواستم بدونم ازدواج با این دختر خانم، به صلاح بنده هست؟

بستگی به خودت داره.این یه چیز شخصیه.به نظر من که اره.ازدواج کن.اگه میتونی با این مسئله کنار بیای.ولی واقعا کنار بیایی.نه اینکه چون دختره خشگله با خودت بگی کنار میام.اگه نتونستی کناربیای هم خودتو بدبخت میکنی هم اونو.بزار بره با کسی که از گذشتش خبر نداره.ببین میتونی پس فردا نگاه های سنگین اون پسر را به همسرت تحمل کنی.:Gig:

ولی ازدواج کن.ازدواج چیز خوبی است.مهریه را هم کم بگیر.بعدن به فنا نروی...:khaneh::Nishkhand:

طاهر;747220 نوشت:
میدونم در شرایطی که از روی نافهمی و اشتباه با پسری رابطه داشتن و رابطشون هم به شکل نامشروع (فقط در حد همخوابي و نه زنا) ادامه داشته به مدت حدود یک سال.

خیلی کنجکاوم بدونم شما چطور از این رابطه اونم با این جزئیات مطلع شدید :Gig:

204
با سلام

دوست عزیز من یک مثال می زنم که ازش خبر دارم و اتفاق افتاده
یه اقایی نامزد بود چند سال پیش چند ماه بعدش بهم خورد امسال با خانم دیگه ای که مذهبی بودن ازدواج کرد به خانم قبل ازدواج گفت نامزد بوده بعد نامزدی خانم جدید ازشون درباره حد رابطه قبلی سوال کردن و این اقا پسر واقعیت رو گفته بود نمی دونید هنوزم که هست خانم می گه حرفات زندگیمونو تلخ کرده نه اینکه کرد.

ببینید کنار اومدن می تونه مشکل باشه همون طور که مشاور گفت مخصوصا برای افراد وسواسی و ذهن گرا و خود شیفته
حواستان باشه بیشتر به خودتون و افکارتون که بعدا مثل مثال خانم که زدم نشه خدای نکرده

سلام ...
از نظره من نمیتونه همسره مناسبی برای شما باشه ...
نه برای اینکه با کسی همخوابگی کرده یا نکرده و نه برای اینکه زنا کرده و یا نکرده و نه برای اینکه الان حزب الهی شده یا نشده ...

مهمترین چیزی که من الا دارم میبینم این هستش که ایشون دارن رویه لبه ها راه میرن ...

یک روز میشن دختری که با پسرها همخوابگی میکند .
و یک روز هم میشن آدمی که به قول شما حزب الهی میشن و صبح تا شب نماز میخونند .

نمیدونم که ایشون چند سالشون هست ولی چنین تغییر عقیده هایی اون هم برای کسی که 1 سال با کسی بوده تقریبا غیر ممکن هست ... نمیدونم چجوری 1 سال با کسی همخوابگی کرده و زنا نکرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!

اولا : به نظره من چنین تغییر عقیده هایی ... باعث میشه من رویه شخصیت طرف یک حساب دیگه بکنم ... ( مثلا شک میکردم که طرف معتاد باشه . یا افسردگی داشته باشه . یا مریضی روانی داشته باشه . یا ... )
ثانیا : اگر بهت نمیگفت ... شاید و شاید میتونست گزینه مناسبی برات باشه ... ولی به نظرم الان نمیتونه ... چون این مساله همیشه آزارت میده .

بهش هم بگو ...
اگر خواست با کسه جدیدی آشنا بشه ... در مورد این مساله باهاش حرف نزنه ...

منبر شماره 1

این که الان دیگه با کسی نیست دلیل دارد
اولا موقعیت یک چنین کاری به طور مجدد براش پیش نیومده
اگر بیاید باز هم به چنین عملی روی خواهد اورد

چون توبه نکرده؛ به عبارتی شیرینی همان عمل در دلش هنوز وجود دارد
و چون برایش شیرین و دلپذیر است پس عمل خواهد کرد

توبه باید کند تا تلخی کاری که کرده به دلش بشیند. و احساس پشیمانی بکند

نتیجه می گیریم باید توبه کند. اینکه الان با کسی نیست دلیلی بر پاک بودنش نیست. شاید تو ذهن و دلش
هر از گاهی خیال پردازی می کند

()
پایان منبر شماره 1: پست زیر

ملورين;749000 نوشت:
توبه هم نميكردايرادي نداشت

به نظر من الان مشکل، ایشون، نیست بلکه مشکل، شمایین ...
وقتی تغییر در رفتار صورت گرفته حتما فکر و عقایدش هم عوض شده که توی رفتارش ظاهر شده ...
بنابراین حتما توبه واقعی کرده و راهشو عوض کرده و چقدررررر کسایی هستن که کاملا از راه نادرست برگشتن و حتی از عابدان هم جلو زدن
به قول معروف هر گنهکار آینده ای داره و هر عابد گذشته ای ...
ولی اینکه مردی تمام این چیزها رو بدونه و باز بخواد چشماشو ببنده این زیاد عملی نمیاد ..
شاید الان فکر کنید می تونین ولی احتمال زیاد بعد ازدواج واستون موضوع بزرگ تر و غیرقابل هضم تر میشه چون الان بهش نرسیدین ولی اونوقت که رسیدین تازه فکرتون درگیر مسائل دیگه ای میشه که حتی اگه قضیه شک و بدبینی هم واستون پیش نیاد حدااقلش اینه میل و رغبت تون نسبت به ایشون کم میشه،ضمن اینکه همین الانم مصمم نیستین و دودل این،بنابراین بهتره بزارین اون خانم باشخص دیگه ای ازدواج کنه که هم خودتون زندگی بهتری تجربه کنین و هم ایشون ...

سلام علیکم و رحمه الله.
بنده نظرات رو که میخوندم دیدم بعضی از دوستان جوری اظهار نظر کردن که انگار در وجود شخص تصرف دارن و تفکرات شخص رو میدونن.پرسشگر عزیز سوال کردن و در سوالشون اوردن توبه کرده نگفتن بیاید بررسی کنید ببینید توبه کرده یا نه انسان ها محکوم به ظاهر هستند اگر یکی گفت توبه کردم دیگه هیچ حقی نداریم که بگیم فلانی توبه نکرده.حالا ایشون از طریقی یقین حاصل کردن که این خانم توبه کرده.پس لطفا در همین موضوع نظر بدید و لاغیر.اون بزرگواری هم که میگن توبه نکرده شما از چه بابی میگید؟بنده نمونه زنده همین الان دارم که یک شخص خیلی بدتر از ایشون بوده و توبه کرده و تغییر کرده.بنده خیلی ناراحت شدم از اظهار نظرهای اینگونه.

برادر بزرگوار همونطور که دوستان فرمودن به صلاح نیست شمایی که از گذشته ایشون خبر دارید با ایشون ازدواج کنید ممکن هست در زندگی به مشکلاتی بخورید و ناخوداگاه افکاری به سمتتون بیاد که اذیتتون کنه و خدایی نکرده اذیت بشید.بنده یکی دو مورد دیدم که متاسفانه زندگی خوبی نداشتن اولش خیلی خوب بودن با گذشت یک مدت چون اقا از گذشته خانم خبر داشت باعث بوجود امدن مشکل شد و کار به جدایی کشید.

Mohamad Rez4;749335 نوشت:
سلام علیکم و رحمه الله.
بنده نظرات رو که میخوندم دیدم بعضی از دوستان جوری اظهار نظر کردن که انگار در وجود شخص تصرف دارن و تفکرات شخص رو میدونن.پرسشگر عزیز سوال کردن و در سوالشون اوردن توبه کرده نگفتن بیاید بررسی کنید ببینید توبه کرده یا نه انسان ها محکوم به ظاهر هستند اگر یکی گفت توبه کردم دیگه هیچ حقی نداریم که بگیم فلانی توبه نکرده.حالا ایشون از طریقی یقین حاصل کردن که این خانم توبه کرده.پس لطفا در همین موضوع نظر بدید و لاغیر.اون بزرگواری هم که میگن توبه نکرده شما از چه بابی میگید؟بنده نمونه زنده همین الان دارم که یک شخص خیلی بدتر از ایشون بوده و توبه کرده و تغییر کرده.بنده خیلی ناراحت شدم از اظهار نظرهای .

سلام .
دختری هست که 6 ماه هست داره شیشه مصرف میکنه .
و با مردهای زیادی در ارتباط بوده .
و مدتی هم برای بدست آوردن مواد گدایی میکرده .
ولی ایشون توبه کرده .
بنابراین لابد ایشون دیگه همسری مناسب شدند !!!

توبه کرده باشند یا نکرده باشند ... چه ربطی داره ...

مادر این دختر مگه میشه خبر نداشته باشه دخترش یک سال با پسری هم خابگی میکرده ...
پس مادره هم ...
پس باباشم ...
و ...

بعضی از اشتباهات تنها یک اشتباه نیست .
مجموعه ای از مسایل رو با خودش به همراه داره .
گناه کرده . توبه کرده ، لابد خدا هم بخشیدتش ... چه ربطی به ایشون داره ...

ازدواج یعنی دو بال برای پرواز که هم دیگه رو بالا بکشن .
یک اندازه
یک شکل
و ...

به قول یکی از دوستان توبه کرده باشه یا نکرده باشه .
مساله اصلا این نیست .

مساله چیزی دیگر هست .

مارینر;749358 نوشت:
سلام .
دختری هست که 6 ماه هست داره شیشه مصرف میکنه .
و با مردهای زیادی در ارتباط بوده .
و مدتی هم برای بدست آوردن مواد گدایی میکرده .
ولی ایشون توبه کرده .
بنابراین لابد ایشون دیگه همسری مناسب شدند !!!

توبه کرده باشند یا نکرده باشند ... چه ربطی داره ...

پس مادره هم ...
پس باباشم ...
و ...

بعضی از اشتباهات تنها یک اشتباه نیست .
مجموعه ای از مسایل رو با خودش به همراه داره .
گناه کرده . توبه کرده ، لابد خدا هم بخشیدتش ... چه ربطی به ایشون داره ...

یک اندازه
یک شکل
و ...

به قول یکی از دوستان توبه کرده باشه یا نکرده باشه .
مساله اصلا این نیست .

مساله چیزی دیگر هست .

سلامی مجدد.

در مثال اولتون که شخصی که مصرف میکنه نمیشه گفت توبه کرده.چون داره مصرف میکنه و حرام مرتکب میشه.
بنده باید کلمه توبه رو معنی کنم.
توبه از ماده توب گرفته شده که در لغت به معنای برگشت هست.البته برخی هم معتقدند از اوبه گرفته شده.نظر اول نسبت به دومی معتبر تر هست.
راغب در مفرداتش اورده که :"توب به معناى ترک گناه به زیباترین صورت است و آن رساترین گونه معذرت‏خواهى است، زیرا عذرخواستن بر سه نوع است: یا شخص عذرخواه مى‏گوید: فلان کار را نکرده‏ام یا مى‏گوید: آن کار را کرده‏ام، ولى منظورم از آن کار چنین و چنان بوده است و یا این که مى‏گوید:
آن کار را کرده‏ام ولى بد نموده‏ام و دیگر بار تکرار نخواهم کرد. گونه آخر، توبه است"
اما توبه در اصطلاح یعنی چی؟
توبه در اصطلاح برگشتن از گناه هستش و باز هم راغب در مفرداتش اورده:"توبه در شرع عبارت است از ترک گناه به خاطر زشتى آن و پشیمانى بر آن چه درگذشته واقع شده‏است و تصمیم بر ترک گناه و جبران اعمال" البته در مجمع البحرین هم نظری مشابه همین اومده.
حال بنده یک سوال دارم کسی که تلاش برای جبران گذشته میکنه ایا ایندشو خراب میکنه؟کسی که برای کارهایی که در گذشته انجام داده حال پشیمانی و ندامت داره و میخواد جبران کنه کاری میکنه که در اینده دوباره بخواهد حال رو جبران کنه؟خب با تعریف توبه مشخص هست که توبه کننده هیچ وقت اینکارو نمیکنه.

و در مورد این سوالی که کردید:"مادر این دختر مگه میشه خبر نداشته باشه دخترش یک سال با پسری هم خابگی میکرده"

بله چرا نمیشه.فکر میکنید خیلی از این دختر هایی که با پسر رابطه دارن خانوادشون خبر دارن؟چون شما ندیدید دال بر این نمیشه که وجود نداره.

شما منظورتون اینه کسی که الوده شد دیگه نمیتونه مثل یک فرد پاک باشه؟دیگه نمیتونه مثل یک همسر پاک باشه؟

مارینر;749358 نوشت:
یک اندازه
یک شکل
و ...

توبه باعث میشه که شخص گناه کار هم شکل مومن بشه.چه بسا کسی که توبه کرده باشه شتاب بیشتری داشته باشه واسه بالا رفتن.

بسم الله الرحمن الرحیم
.

من نظرات خودم رو مطرح میکنم
.

پیشگیری از گناه بهتر از توبه هست .

نمی خوام توبه رو نفی کنم ولی توبه رو میزاریم فقط موارد اورژانسی

نه اینکه انسان با اگاهی گناهی رو انجام بدهد و بگوید توبه میکنم ====> این نشد
.
.

الان انکه این رفتار رو کرده برای بنده غیر قابل باور هست که از سر نااگاهی ( یا اشتباه ) بوده باشد ! ===> چون در جامعه ما این مساله انکار شده هست طبق دینمون
و اکثریت خب اگاهی دارند !
.

.

اظهار نظر خاصی ندارم
چون شما زندگی خواهید کرد و تصمیم نهایی با شماست . . .
.

اما به نظرم اگر حساس باشید به این قضایا :

چون صحبت یه عمر زندگی هست و شما هم گذشته را میدانید همیشه به احتمال زیاد این افکار سراغتان کم و بیش خواهد آمد

.

طاهر;747220 نوشت:
طوری که در کلاس های حفظ قرآن شرکت میکنن،

بنده زمانی هم اتاقی داشتم که با دختری ارتباط داشت

این خانم چادری بود و به مراسم زیارت عاشورا می رفت

اما در عین حال ....!!!!!!!

خیلی از مواقع رابطه جنسی به صورت رابطه واژنی نیست بلکه رابطه از طریق .... و یا .... هست!

آقا محمد ...
وقتی انسانها یک تجربه ای رو انجام میدن ... مغزشون چیزی رو یاد میگیره ... این عمل موجب میشه نورونهای معزی نوعی ارتباط خاص با هم برقرار کنند ... حال هر چقدر تجربه هیجان انگیز تر دلنشین تر و ... باشه اون مسیر محکم تر و محکم تر خواهد بود .

ایشون 1 سال با اقایی بودند ...
تو صورت هم لبخند زدند ...
شیطنت کردند ....
چشمک زدند ...
درد و دل کردند ...
کنار هم خوابیدن ...

به قوله فیلسوفی که ازش میپرسن تو به جبر اعتقاد داری یا اختیار ...
و ایشون جواب میده ...
من امروز به اختیار کاری رو انجام میدم ولی فردا به جبر با تبعات اون مواجه میشم .

ایشون به جبر هر روز داره به اون نوع زندگی فکر میکنه . و به اختیار میگه نه !!!
رابطه خودش با شوهرش رو با اون رابطه مقایسه میکنه و ...

کار از کار گذشته ...
اون مسیر نورونی تو مغزش ایجاد شده ...

پس هر روز که از خواب بیدار میشه ...
میگه ... نه ... و این مبارزه رو تا آخرین روزی که داره نفس میکشه با خودش داره ...

به نام خدا
سلام

اين تجربه از ذهن دختر خانم پاك نخواهد شد و هميشه آزارش خواهد داد.آقايون هم وقتي خانمشون پاك هست باز شكاك ميشن تو اين دوره و زمونه،شرايط شما سخت تر هم هست.
درمورد توبه اون خانم هم لطفا قضاوت بدون اطلاع نكنيد.توبه يعني پشيماني و عمل صالح كه اين خانم دارن انجام ميدن،لذا شما نميتونيد بدون شواهد و مدارك لازم و كافي ايشون رو متهم به فكر به گناه و تمايل به گناه كنيد.

مارینر;749394 نوشت:
آقا محمد ...
وقتی انسانها یک تجربه ای رو انجام میدن ... مغزشون چیزی رو یاد میگیره ... این عمل موجب میشه نورونهای معزی نوعی ارتباط خاص با هم برقرار کنند ... حال هر چقدر تجربه هیجان انگیز تر دلنشین تر و ... باشه اون مسیر محکم تر و محکم تر خواهد بود .

ایشون 1 سال با اقایی بودند ...
تو صورت هم لبخند زدند ...
شیطنت کردند ....
چشمک زدند ...
درد و دل کردند ...
کنار هم خوابیدن ...

به قوله فیلسوفی که ازش میپرسن تو به جبر اعتقاد داری یا اختیار ...
و ایشون جواب میده ...
من امروز به اختیار کاری رو انجام میدم ولی فردا به جبر با تبعات اون مواجه میشم .

ایشون به جبر عاشقه اون روزاست... و به جبر هر روز داره به یه چیزایی فکر میکنه ...
رابطه خودش با شوهرش رو با اون رابطه مقایسه میکنه و ...

کار از کار گذشته ...
اون مسیر نورونی تو مغزش ایجاد شده ...

پس هر روز که از خواب بیدار میشه ...
میگه ... نه ... و این مبارزه رو تا آخرین روزی که داره نفس میکشه با خودش داره ...

سلام.
ببینید اینکه شما دلیل علمی میارید بله دلیل علمیتون قبول.
اما بنده شخصا موردی رو میشناسم ایشون موردش بسیار اورژانسی تر بود و خیلی بدتر از این خانم بود و محدود به یک سال نبود از وقتی فهمیدن رابطه جنسی چی هست در مرداب گناه دست و پا میزدن.حال این شخص ازدواج کردن ایشون میگفن در اوایل (چند روز اول) قیاس بود و کلی افکار منفی اما بعد از گذشت چند روز اصلا انگار گذشته ای که داشتم گناه درش نداشتم!
همسرشون هم ازشون راضی بود بذارید اینطور بهتون بگم بنده تا به الان تا به همین امروز رابطه ای به خوبی رابطه این دو ندیدم و اگر دیدم یاد ندارم.

همه چیز در عالم ماده خلاصه نمیشه.

بنده این رو هم از حرفاتون برداشت میکنم که این خانم دیگه یک همسر خوب نخواهد شد و در نتیجه حق این رو نخواهد داشت که همسر خوبی داشته باشه!

البته گاهی وقت ها لازم هست که گناهان شخص یادش بیاد.دلیل داره و یکی از این دلایل این هست که برای گناهی که کرده استغفار کنه.
و اینکه وقتی شخص رابطه قبلیش یادش بیاد دلیل بر این نیست نتونه همسر خوبی بشه.اونی که توبه کرده از اینکه اون خاطره تلخ یادش میاد خوشحال نمیشه بلکه ناراحت میشه و در صدد جبران میشه که دوباره بر میگرده و نتیجه میشه توبه و استغفار.

[="Tahoma"][="Black"]

Mohamad Rez4;749405 نوشت:
اما بنده شخصا موردی رو میشناسم ایشون موردش بسیار اورژانسی تر بود و خیلی بدتر از این خانم بود و محدود به یک سال نبود از وقتی فهمیدن رابطه جنسی چی هست در مرداب گناه دست و پا میزدن.حال این شخص ازدواج کردن ایشون میگفن در اوایل (چند روز اول) قیاس بود و کلی افکار منفی اما بعد از گذشت چند روز اصلا انگار گذشته ای که داشتم گناه درش نداشتم!
همسرشون هم ازشون راضی بود بذارید اینطور بهتون بگم بنده تا به الان تا به همین امروز رابطه ای به خوبی رابطه این دو ندیدم و اگر دیدم یاد ندارم.

همه چیز در عالم ماده خلاصه نمیشه.

وچه موارد بسياري كه از گذشته هاي دور تا به امروز موجود است ..............[/]

[="Tahoma"][="DarkRed"]اگر واقعا توبه کرده وخدا پذیرفته مشکلی نیست .بعد از توبه واقعی فرد زندگی جدیدی اغاز میکنه که گویا گناهی نکرده از این بابت پس مساله ای نیست. اما موضوع شما هستید به عنوان یک مرد ...الان ممکنه بپذیرید اما ایا بعد ازدواج میتونید اطمینان داشته باشید که خیالاتی از قبیل بدبینی-سوظن و....سراغ شما نمیاد؟؟ این شما هستیدکه باید خودتون بسنجید ببینید که بعد ازدواج اگر افکاری به ذهنتون خورد ایا میتونید کنار بیایید؟؟[/]

ملورين;749000 نوشت:
توبه هم نميكردايرادي نداشت مهم اينه كه الان با كسي نيست

خب اگه توبه نمی‌کرد که یعنی از کارش پشیمون نبوده و این کار رو زشت نمی‌دونسته و ممکن بود باز به این سمت کشیده بشه و با یه نفر دیگه ارتباط بگیره هر چند الآن با کسی نباشه.
همه اینا به کنار، از این جمله سوال کننده خیلی متعجب شدم:

طاهر;747220 نوشت:
فقط در حد همخوابي و نه زنا
:khaneh:

مارینر;749358 نوشت:

البته شدنش میشه ولی معمولا تو این مسائل خانواده‌ها خیلی قصور می‌کنند!

اگه توبه هم کرده باشه و قلبا از گذشته پشیمون باشه باز نمیتونه برای شما همسر خوبی باشه نه اینکه نمیشه به اون دختر اعتماد کرد
بلکه شما به عنوان یه اقا نمیتونید هیچ وقت اون گذشته رو از ذهنتون پاک کنید فراموش کردن این گذشته با جزئیات برای شما امری محاله مطمئن باشید
وقتی برین زیر یک سقف ودر کنار همسرتون هستید این گذشته مثل فیلم مدام میاد جلوی چشمتون وشمارو نسبت به همسر وزندگیتون دلسرد میکنه
برای یه زن گذشته اینچنینی مرد شاید راحت فراموش بشه حتی با اینکه اگاهی هم داشته ولی برای جنس مرد فرق داره متاسفانه موارد زیادی دیدم وشنیدم
که بعد از ازدواج میگفتن وقتی گذشته همسرم توی ذهنم ناخوداگاه مرور میشه که چه رابطه ای داشته از همسرم تنفر پیدا میکنم
ومثل خوره به جون زندگیشون میوفته.
بخصوص برای پسری که واقعا خودش قبلا این رابطه رو نداشته باشه ولی همسرش تجربه کرده.این زندگی واقعا ریسکش خیلی بالاست.

سلام خسته نباشید....
فکر کنم اگ بعضی ها خدا بودن هیچ کس بهشت نمیرفت.... من اومدم نظرات شما رو بخونم چیزه جدیدی یاد بگیرم برم چند نفر رو ارشاد کنم... دیدم نرم چیزی بگم بهتره چون با این حساب با توبه و انتخاب راه درست بازم گناهشون پاک نمیشه.... البته با توجه ب چندتا از. نظرات
ولی منم میگم اشتباه کرده.. ی مثال میزنم.. فیلم و سریالای خارجی ک توی فرهنگ شون این مسائل عادی ه.... و کتابای رمانی ک منتشر میشه.... این مسائل رو عادی نشون میده...وقتی ی دختر خانم مرتب با این چیزا در ارتباط باشه چی میشه!؟.باعث میشه تو ذهنش این مسائل ساده و عادی بشه... و وقتی ی مسئله عاطفی براش پیش بیاد دچار گناه بشه.. دیدم ک میگم.....پس نشد نداریم...

یکی گفت چون کسی تو دسترسش نیست الان اینطور شده... اصلا نیست فقط ب این موضوع فکر کن این دختر خسته شده. داغون شده و تازه فهمیده ک چی ب سر روح و روانش اومده و دلش خواسته ک اروم بشه.... دلش خواسته خوب باشه.... اگ برنگرده طرف خدا پس رو ب کی بزنه!؟
درسته ک ممکنه از ذهنش خیلی زود نره این مسائل اما بازم سعی خودشو کرده تلاش کرده ک بالا سری رو راضی کنه..... (البته سخت ترین بخشش همین فراموش نکردنه)
.
.
.
اون اقا هم با این دختر خانم ادواج نکنه بهتره.. ن بخاطر اینکه دختر خانم ممکنه بد باشه نه چون خودش نمیتونه بسازه و بعد توی هر دعوایی این مسئله رو بزنه تو سر دختر خانم... هم زندگی خودش خراب بشه هم اون دخترخانم... هرچقدم علاقه ی زیاد داشته باشه بازم ریسک بزرگی ه

[="Purple"]

عطرین24;749642 نوشت:
فکر کنم اگ بعضی ها خدا بودن هیچ کس بهشت نمیرفت....

چه جمله خوبی گفتی ...
بعضیا انقدر راحت حکم صادر میکنن که آدم فک میکنه مگه چقدر به خودشون و ایمانشون مطمئنن که درباره بقیه انقدر راحت قضاوت میکنن؟؟؟؟
یکی یه جوری حرف زده بود انگار طرف آدم نیس و حیوون خونگی شه " ببرش فلان جا ... بیماری نداشته باشه "
بعضیام همچین مطمئن میگن نه این توبه نکرده انگار از دل طرف خبر دارن!!!
اصلا شماها پاک نجیب هرچی خوبی تو دنیاس مال شماااااا
ولی کی از آیندش خبر داره؟؟؟؟ به چی می بالین؟؟ به پاکی تون؟؟؟؟ چه کسایی که تا آخر عمر خدارو پرستیدن و یک لحظه غفلت خدارو ازدست دادن و چه قدر کسایی که یه عمر در غفلت بودن و به لحظه ای به خودشون اومدن ....
نمیدونم ولی به نظر من همین مصداق "عجب" هست...
خوب شد خود اون دختر پیام نداده وگرنه بنده های پاک و خوب خدا از درگاه خدا می روندنش ...[/]

مگه فقط حیوونا میرن دکتر!خیلی بیماری پوستی دهانی .... در اثر همین هم خابی به قول استارتر منقل میشه.ایدز و هپاتیتم درصد کمی ممکنه.یکسال مدت کمی نیست.یعنی اقا بیاد بگه: چون توبه کرده پاک شده کامل!!!این دیدگاه انسان های عهد بوقه.... خدا عقل داده.

mohsen1990;749677 نوشت:
مگه فقط حیوونا میرن دکتر!خیلی بیماری پوستی دهانی .... در اثر همین هم خابی به قول استارتر منقل میشه.ایدز و هپاتیتم درصد کمی ممکنه.یکسال مدت کمی نیست.یعنی اقا بیاد بگه: چون توبه کرده پاک شده کامل!!!این دیدگاه انسان های عهد بوقه.... خدا عقل داده.

کسی نگفت اشتباهه...
صد درصد کار عاقلانه ای هست و حقشونم هست ....
ولی ...
میتونین قشنگ ترم حرف بزنین نه؟؟؟
کلا لحن صحبتتون همینجوریه مث اینکه...

mohsen1990;749677 نوشت:
سلام و رحمه الله.عزیز دل برادر کسی نگفت امکان وجود بیماری نیست.اصلا بحث سر بیماری نیست.کسی هم که توبه کنه ان شاءالله کاملا پاک میشه.

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;749683 نوشت:

کسی نگفت اشتباهه...
صد درصد کار عاقلانه ای هست و حقشونم هست ....
ولی ...
میتونین قشنگ ترم حرف بزنین نه؟؟؟
کلا لحن صحبتتون همینجوریه مث اینکه...

نمیدونم.مگه میخام با بچه حرف بزنم که میگین قشنگ تر بگم.میخایین از شکلک های قلب براش استفاده کنم!:hamdel::Mohabbat::Gol: که بهش برنخوره.
در ضمن شما بحثتون در نحوه ی اظهار نظر بنده نبود.در مورد ازمایش دادن بود.مثلن شما بفرمایید.همین حرف من را به صورت قشنگ تر بگین که باید چجوری بزنم.جدی میگم.بگین که منم یاد بگیرم.

Mohamad Rez4;749694 نوشت:
سلام و رحمه الله.عزیز دل برادر کسی نگفت امکان وجود بیماری نیست.اصلا بحث سر بیماری نیست.کسی هم که توبه کنه ان شاءالله کاملا پاک میشه.

واقعا!من قبول دارم گناهاش پاک میشه اما یعنی بیماریهاشم پاک میشه!
(اگه تفکرتون اینه بیماریهاشم پاک میشه.لطفا نقل قول نکنید.)

فرض کنین همین الان یک ویروس کامپیوتری میاد در درون کامپیوتر شما ...
این عمل موجب میشه که ...
به خیلی از فایلها صدمه برسه ...
خیلی هاشون خراب بشن ...
خیلی هاشون رو کد کنه ...

و ...

شما میرین تندی از سره کوچه یک ویروس کش میخرین و میارین ...
این عمل موجب میشه ...
ویروس درون کامپیوترتون رو از بین ببره ...

ولی آیا ...
اون فایلهایی که ویروس کامپیوتری اونها رو از بین برده ... خراب کرده ... تبدیل به کدشون کرده به روز اول بر میگرده ؟؟؟

توبه هم همین هست ...
شخصی اگر توبه کنه که کارهای اشتباه قبلیش رو انجام نمیده ...
تنها باعث میشه که کارهای اشتباه قدیمیش رو انجام نده ... همین !!!
تازه اگر واقعا توبه کرده باشه ...

[="Tahoma"][="Black"]

:Rose:دوستان و کاربران گرامی لطفا در گفتگو دقت کنید تا از مسیر موضوع اصلی خارج نشوید :Rose:
:Rose:و قوانین سایت نیز رعایت شود :Rose:
:Rose:در غیر اینصورت پستهای نامربوط حذف خواهد شد:Rose:
[/]

[="Tahoma"][="DarkRed"]با سلام

بیماری که فرمودند بله درسته. باید به پزشک مراجعه کرد چون اراده خداوند اینه که کارهای دنیا رو از طریق اسباب و علل انجام بده.

ولی در مورد :

مارینر;749706 نوشت:
توبه هم همین هست ...

إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً فَأُوْلئِکَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحيماً

مگر کسانی که توبه کنند و ایمان آورند و عمل صالح انجام دهند ، که خداوند گناهان آنان را به حسنات مبدّل می کند

و خداوند همواره آمرزنده و مهربان بوده است!

سوره مبارکه فرقان آیه 70
[/]

مارینر;749706 نوشت:
فرض کنین همین الان یک ویروس کامپیوتری میاد در درون کامپیوتر شما ...
این عمل موجب میشه که ...
به خیلی از فایلها صدمه برسه ...
خیلی هاشون خراب بشن ...
خیلی هاشون رو کد کنه ...

و ...

شما میرین تندی از سره کوچه یک ویروس کش میخرین و میارین ...
این عمل موجب میشه ...
ویروس درون کامپیوترتون رو از بین ببره ...

ولی آیا ...
اون فایلهایی که ویروس کامپیوتری اونها رو از بین برده ... خراب کرده ... تبدیل به کدشون کرده به روز اول بر میگرده ؟؟؟

توبه هم همین هست ...

سلام و رحمه الله.
عجب.پس توبه گناهان رو از بین نمیبره؟و فقط باعث میشه که در اینده گناه نکنه؟
قیاستون اصلا صحیح نبود کامپیوتر روح داره؟مگر گناهان ماده هستن؟اما بنده بازم جوابتون رو با مثال خودتون جواب میدم.

همونطور که نرم افزار هایی هست که باعث حذف و إنکد و خراب شدن فایل ها میشن نرم افزارهایی هم هستن که فایل های پاک شده رو ریکاوری فایل های کد شده رو دیکد و فایل های خراب رو ترمیم میکنن.پس اعمالی هم هست که شخص گذشته رو جبران کنه و توبه و استغفار هم یکی و اسای ترین عمل برای جبران هست.

Mohamad Rez4;749717 نوشت:
سلام و رحمه الله.
عجب.پس توبه گناهان رو از بین نمیبره؟و فقط باعث میشه که در اینده گناه نکنه؟
قیاستون اصلا صحیح نبود کامپیوتر روح داره؟مگر گناهان ماده هستن؟اما بنده بازم جوابتون رو با مثال خودتون جواب میدم.

همونطور که نرم افزار هایی هست که باعث حذف و إنکد و خراب شدن فایل ها میشن نرم افزارهایی هم هستن که فایل های پاک شده رو ریکاوری فایل های کد شده رو دیکد و فایل های خراب رو ترمیم میکنن.پس اعمالی هم هست که شخص گذشته رو جبران کنه و توبه و استغفار هم یکی و اسای ترین عمل برای جبران هست.

توبه گناهان رو از بین میبره و فکر کنم در انتهای سوره کهف هم اشاره شده که اونها رو تبدیل به حسنات میکنه ...
خوب چه ربطی به بحث ما داره ...
ایشون خودشون هم میدونند که توبه گناهان رو از بین میبره ...

بزارین کمی اقراق کنم تا منظورم رو بفهمین ...
شما حاضرین با دختری که با 100 تا پسر خوابیده ... بعدش توبه کرده زندگی کنین ؟؟؟
توبه واقعی کرده باشه که ...

صحبت سره این نیست که آیا حالا ایشون گناهکار هست یا نیست ...
صحبت سره این هست که ایشون همسری مناسب برای این آقا هستند یا خیر .

مارینر;749720 نوشت:
توبه گناهان رو از بین میبره و فکر کنم در انتهای سوره کهف هم اشاره شده که اونها رو تبدیل به حسنات میکنه ...
خوب چه ربطی به بحث ما داره ...
ایشون خودشون هم میدونند که توبه گناهان رو از بین میبره ...

بزارین کمی اقراق کنم تا منظورم رو بفهمین ...
شما حاضرین با دختری که با 100 تا پسر خوابیده ... بعدش توبه کرده زندگی کنین ؟؟؟
توبه واقعی کرده باشه که ...

صحبت سره این نیست که آیا حالا ایشون گناهکار هست یا نیست ...
صحبت سره این هست که ایشون همسری مناسب برای این آقا هستند یا خیر .

بنده هم میدونم موضوع این نیست.حتی در نظر اولم عرض کردم که چون از گذشته ایشون خبر دارن با ایشون ازدواج نکنن بهتر هست.اما این دلیل بر این نیست که این خانم همسر مناسبی برای یک فرد متدین نشه.شما روی موضوع بخشیده نشدن گناهان و توبه و صحت توبه این خانم صحبت میکردید.

آقا محمد ببینید ...

فرض کنین همین الان کسی باشه که ...

1- کر باشه
2- کور باشه .
3- به شدت زشت باشه ( مثلا فکش جلو باشه و دندوناش رو کرم خورده باشه )
4- هر از چند گاهی بذاق دهانش بیرون بریزه
و ...

ولی ایشون ...
صبح تا شب در حال نماز خواندن و عبادت کردن باشند ... و به اندازه سوزنی هم ناشکری نکرده باشند .

سوال : ارزش و مقام ایشون بالاتر هست یا شما ...
مطمئنا ارزش ایشون .

ولی آیا شما میری با ایشون ازدواج کنی !!!

ازدواج مقوله ای دیگر هست ...
ازدواج یعنی یک شریک خوب و مناسب برای زندگی .

من اصلا با گناهکار یا گناهکار نبودن ایشون کاری ندارم ... اصلا مساله این نیست ...
اصلا مساله این نیست که ایشون توبه کرده یا نه ...
اصلا مساله این نیست که حالا ایشون گناهکار هستند یا نه ...

وقتی کسی به من میگه من با کسی یک سال بودم و باهاش همخوابگی میکردم ... من کلم سوت میکشه ...
واقعا آدم باید به جاهایی رسیده باشه که دست به چنین کارهایی بزنه ...

مثلا از اینکه بره خونه یه پسر نترسه
مثلا از اینکه ازش عکس بگیرن نترسه
مثلا از اینکه یهو بریزن سرش نترسه
و ...

بعدش یهو ایشون میان میشن یه دختر چادری و ...
خوب این برای من قابل قبول نیست ...
اگر هم فرض کنیم که قابل قبول باشه ...
این دختر خصوصیات عجیب و غریب داره ...

نترسه
از خط قرمز ها نمیترسه
و ...

مگر اینکه سنش 14 تا 16 سال باشه که قضیه فرق میکنه ...
وگرنه اگر ایشون مثلا 18 تا 22 سالش باشه ...

باید خیلی چیزها رو زیر ذره بین بزاره .

مارینر;749728 نوشت:
ولی آیا شما میری با ایشون ازدواج کنی !!!

ببینید اصلا بحث این نیست.بله بنده با همچین شخصی ازدواج نمیکنم.چون ایشون عیبشون در ظاهره و باطنشون بهتر هست و بنده هم در ظاهر و هم در باطن.

اما شما به این توجه کنید که این اقا حاضر هست با این خانمازدواج کنه اما میخوان بدونن به صلاحشون هست یا نه.

مارینر;749728 نوشت:
وگرنه اگر ایشون مثلا 18 تا 22 سالش باشه

و اما اینکه سن رو محدود کردید فکر میکنم منظورتون این هست که شخصیت این شخص ساخته شده و دیگر قابل اصلاح شدن نیست؟خیر اگر میخواید این رو بگید بنده باید بگم در هر سنی ممکن هست شخصیت فرد تغییر کنه.در تاریخ هم زیاد هستن.

مارینر;749728 نوشت:
واقعا آدم باید به جاهایی رسیده باشه که دست به چنین کارهایی بزنه ...

مثلا از اینکه بره خونه یه پسر نترسه
مثلا از اینکه ازش عکس بگیرن نترسه
مثلا از اینکه یهو بریزن سرش نترسه

بله گاهی اوقات شخص در غفلت هست.اگر اشتباه نکنم در کتاب قصص التوابین از اینگونه افراد زیاد نقل شده که توبه هم کردن و به چه مقاماتی هم رسیدن.

مارینر;749728 نوشت:
بعدش یهو ایشون میان میشن یه دختر چادری

بله یک دفعه.شما تاریخ رو بخونید پره.مگر ساحرانی که به حضرت موسی ایمان اوردن یک عمر کافر نبودن که بعد از توبه به شهادت رسیدن؟و عکس این ها هم در تاریخ هست یکیش همین شمر ملعون که در رکاب حضرت امیر جنگید و جانباز بود اما .....

و اینکه شخص نمیترسه و به قول شما میره خونه یک پسر این خدا رو نشناخته از خدا و از عاقبت کارش نترسیده چون غافل بوده.اما الان که شناخته دیگه قبلیه نیست و توبه کرده.

صفر صدی نباید فکر کرد و اینکه بگیم چون یکی قبلا با یک نامحرم در ارتباط بوده دیگه همسر خوبی برای یک فرد متدین نمیشه حتی با وجود اینکه عوض شده.

در مورد اون جمله میتونستین بگین
ایشون ممکنه به بیماری های مقاربتی هم دچار شده باشن پیشنهادم اینه حتما قبل ازدواج به این هم فکر کنین و اگرباز تمایل داشتین حتما به مراکز مربوطه مراجعه کنین نه اینکه

mohsen1990;749117 نوشت:
دکترم برین مریضی نداشته باشه

این طرز حرف زدن درباره "یک انسان" نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!

[="Times New Roman"][="Black"]بعید می دونم این همه ی چیزی باشه که اون دختر بهت گفته.

اگر توبه واقعی باشه قابل گذشت هست ، ولی به درد شما نمی خوره.

بزرگی میگه:

فرقی نداره وقتی ندونی و نبینی .

غصه ات می گیره وقتی می دونی و می بینی. :ok:[/]

سلام،نظرات همه رو خوندم،اکثرا پیشنهاد داده بودن شما با این خانم ازدواج نکنید.
حتما شنیدید یکی از پیامبرها به یه کافر که واسه طلب غذا اومده بود در خونش غذا نداد،خدا هم وحی کرد این کافر یه عمر سر سفره من نشست بدون اینکه از دین و ایمانش بپرسم بهش روزی دادم حالا تو که بنده ی منی به اون غذا نمیدی؟
خیلی خوشحالم واسه اون دختر خانم
چون همه ما توی زندگی فرصت اشتباه کردن داریم،اصلا اگه اشتباه نکنیم که انسان نیستیم،معصومیم،به نظر من مهم اینه که یه انسان وقتی متوجه اشتباهش شد دیگه به اون ادامه نده و جبرانش کنه،خدا هم در توبه رو باز گذاشته. خوش به سعادت اون دختر که متوجه اشتباهش شده و داره جبرانش میکنه.الان یاد این شعر افتادم که میگه:
زیدی به زن فاحشه گفتا پستی هرلحظه به دام دگری پا بستی زن گفت هرآنچه که گویی ،هستم اما تو چه؟آنچه مینمایی هستی؟
شما هم به خودت نگاه کن،ببین اگه بعد از ازدواج همش میخوای بهش شک کنی و هم خودتو اذیت کنی هم اونو باهاش ازدواج نکن.....
ولی یه سوال اساسی توی ذهن منه،اگه یه آقا پسر همین اشتباهو میکرد و بعد توبه میکرد همه همینجوری در موردش حرف میزدن یا اینکه میگفتن به به چه پسر سعادتمندی که توبه کرده و برگشته؟؟؟؟؟
نمیدونم جواب من به دید و نظر پرسشگر گرامی میرسه یا نه،یا اصلا ثبتش میکنن یا نه ولی من معتقدم ماها بیشتر شور مذهبی داریم تا شعور مذهبی....

در ضمن دوستانی که خیلی شور و شوق جواب دادن و موضع گرفتن دارن و دوست دارن جواب هرچی نظر مخالف نظرشون هست فی الفور بدن،صرفا جهت اطلاع من همین الان اتفاقی گذرم به این سایت افتاد و خیلی اتفاقی تر این نظراتو خوندم وعضو شدم ونظر دادم . دیگه فکر نمیکنم هرگز اینجا بیام
بنابراین وقت و انرژیتونو واسه جواب دادن به من وجملاتی که نوشتم نذارید چون من دیگه اونارو نخواهم دید.

نهال...;749794 نوشت:
در ضمن دوستانی که خیلی شور و شوق جواب دادن و موضع گرفتن دارن و دوست دارن جواب هرچی نظر مخالف نظرشون هست فی الفور بدن،صرفا جهت اطلاع من همین الان اتفاقی گذرم به این سایت افتاد و خیلی اتفاقی تر این نظراتو خوندم وعضو شدم ونظر دادم . دیگه فکر نمیکنم هرگز اینجا بیام
بنابراین وقت و انرژیتونو واسه جواب دادن به من وجملاتی که نوشتم نذارید چون من دیگه اونارو نخواهم دید.

فکر میکنی ما بچه ایم !همینجوریییی !اتفاقی داشتی رد میشدی خوندی.از نظرت مشخصه تحمل نداری یه نفر روی حرفت حرف بزنه و جوابشو ندی.واسه همین من میزنم:khandeh!:.شمارو نمیدونم ولی من شعور مذهبی دارم.پسر و دختر نداره هر دوطرف مقصرن.نمیدونم شما کدوم جوابارو میخونین.اکثرن واقعیتو نوشتن.و کمتر کسی نوشته نه اون دختر خوبی نیست.کدوم نظرو میگی؟!!!!!

باسلام

کارشناس محترم گفتنی هارو گفتند وبه نظرمن بیشتر به گفته های ایشون عمل کنید

واماقضاوت کردن در مورد چند سطر نوشته فکر نمیکنم کار راحتی باشه ما شناخت کافی

درباره این دختر و همچنین روحیات شما نداریم .

امکانش بسیار زیاده که این دختر واقعا توبه کرده باشه وبخواد از این به بعد پاک

زندگی کنه وبه نظرم اگر تمام حقایقوبه شما گفته ،میتونید به ازدواج باایشان

فکرکنید و خوب تحقیق کنید.

وحتما به صورت حضوری از کارشناس مشاوره خانواده وازدواج هم مشورت بگیرید

[=arial black]سلام
قبل از هرچیز باید بگم
یه لطفی بکنین موقع طرح سوال شعور کاربرارو هم در نظر بگیرین
به خدا هیچکدوممون از پشت کوه نیومدیم
بچه پنج ساله هم نیستیم
وقتی میگین خانم یک سال با یه آقایی هم خواب بوده ولی نه در حد زنا
من واقعا نمی فهمم یعنی چی؟
یعنی تمام این مدت همخوابی با هم ذکر میگفتن؟؟؟
یا مثلا خانمه نذر داشته یه سال با یه غریبه بخوابه ببینه چقد میتونه جلوی نفسشو بگیره؟؟؟
خب برادر من خوابیدن که .... بکنن دیگه

یه دختر حالا هرچقدر بی حیا باشه نمیتونه بیاد بگه یه سال با یه غریبه ...
مگر در یک حالت
اونم اینکه وضع انقدر خراب باشه که هم خوابی با یه پسر غریبه واسش چیزی نباشه
و بتونه در موردش حرف بزنه

چادری شدن و کلاس قرآن رفتن بعد از یک سال گناه مداوم
اسمش توبه نیست ترس از عقوبته
پس هنوز لذته تو دلش هست
اگه تا آخر عمر بازم هوس ... نکرد میشه گفت توبه کرده

توبه معنیش زار زدن پیش خداست
نه جار زدن پیش یه خواستگار مومن

حالا تو بهترین حالت که چشامونو رو عقل ببندیم و بگیم
ایشون واقعا توبه کرده و هرگز به روال قبل برنمیگرده
بازم ازدواجتون بیشتر از دوسال طول نمیکشه
همخوابی زن و شوهر یکی از ارکان زندگی مشترکه
و این خانم این رکن از زندگی رو یک سال با یه غریبه تجربه کرده
و پس زمینه ذهنش پر از مقایسه اس
و شما واقعیتی رو از گذشته همسرت میدونی که تو هرلحظه زندگیت تو ذهنت بازسازیش میکنی
و نتیجش میشه پله های دادسرا و احتمالا یه بچه با گذشته تاریک مادر و آینده مبهم خودش ...

پس [=arial black]به دنبال کسی باش که ردپای حرام گذشتش آرامش حلال امروزتو ازت نگیره
[=arial black]
و بذار اون خانم با چادر و قرآن و توبه اش زندگیشو با یکی مثل خودش شروع کنه
یکی که یه روزی لغزیده ولی توبه کرده
اینجوری هردو خوشبخت تر هستین

مارینر;749255 نوشت:
سلام ... از نظره من نمیتونه همسره مناسبی برای شما باشه ... نه برای اینکه با کسی همخوابگی کرده یا نکرده و نه برای اینکه زنا کرده و یا نکرده و نه برای اینکه الان حزب الهی شده یا نشده ... مهمترین چیزی که من الا دارم میبینم این هستش که ایشون دارن رویه لبه ها راه میرن ...یک روز میشن دختری که با پسرها همخوابگی میکند .و یک روز هم میشن آدمی که به قول شما حزب الهی میشن و صبح تا شب نماز میخونند . نمیدونم که ایشون چند سالشون هست ولی چنین تغییر عقیده هایی اون هم برای کسی که 1 سال با کسی بوده تقریبا غیر ممکن هست ... نمیدونم چجوری 1 سال با کسی همخوابگی کرده و زنا نکرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!اولا : به نظره من چنین تغییر عقیده هایی ... باعث میشه من رویه شخصیت طرف یک حساب دیگه بکنم ... ( مثلا شک میکردم که طرف معتاد باشه . یا افسردگی داشته باشه . یا مریضی روانی داشته باشه . یا ... ) ثانیا : اگر بهت نمیگفت ... شاید و شاید میتونست گزینه مناسبی برات باشه ... ولی به نظرم الان نمیتونه ... چون این مساله همیشه آزارت میده . بهش هم بگو ... اگر خواست با کسه جدیدی آشنا بشه ... در مورد این مساله باهاش حرف نزنه ...
این نظر شماست وباید احترام گذاشت ولی خب نظرتون کاملا اشتباه هستش

mohsen1990;749701 نوشت:
نمیدونم.مگه میخام با بچه حرف بزنم که میگین قشنگ تر بگم.میخایین از شکلک های قلب براش استفاده کنم!:hamdel::Mohabbat::Gol: که بهش برنخوره.در ضمن شما بحثتون در نحوه ی اظهار نظر بنده نبود.در مورد ازمایش دادن بود.مثلن شما بفرمایید.همین حرف من را به صورت قشنگ تر بگین که باید چجوری بزنم.جدی میگم.بگین که منم یاد بگیرم.واقعا!من قبول دارم گناهاش پاک میشه اما یعنی بیماریهاشم پاک میشه!(اگه تفکرتون اینه بیماریهاشم پاک میشه.لطفا نقل قول نکنید.)
کاملا حق باشماست داداش محسن

رهگذر آسمان;749876 نوشت:
چادری شدن و کلاس قرآن رفتن بعد از یک سال گناه مداوم
اسمش توبه نیست ترس از عقوبته

سلام و رحمه الله.
پس اسمش چیه؟میشه بگید؟
اصلا برگشتن از گناه به خاطر ترس از عاقبت و یا گرفتن پادراش رو میگن توبه و اگر به خاطر خود خدا و چشم پوشی از پاداش و ... برگرده میشه اوبه.

و اینکه وقتی گفت توبه کردم باید حرفش رو پذیرفت با توجه به این که هر عمل ظاهری از باطن شخص صادر میشه.
ببینید بنده اگر با چشمان خودم ببینم یکی هفتاد گناه کبیره انجام داد اما اگر خود شخص بگه من انجام ندادم باید حرف اون رو قبول کنم.منی که با چشم گناه کردن شخص رو دیدم اونم نه یک بار بلکه هفتاد بار اما شارع مقدس میگه حرف اون رو قبول کن!

این خیلی بد هست که تا یک متنی در مورد یک شخص خوندیم چون یک بار پاش لغزیده ما هم بگیم نه دیگه چون یک بار اشتباه کردی دیگه درست نمیشه.

رهگذر آسمان;749876 نوشت:
پس هنوز لذته تو دلش هست
اگه تا آخر عمر بازم هوس ... نکرد میشه گفت توبه کرده

شما در ذات افراد تصرف دارید؟

رهگذر آسمان;749876 نوشت:
ونم اینکه وضع انقدر خراب باشه که هم خوابی با یه پسر غریبه واسش چیزی نباشه
و بتونه در موردش حرف بزنه

شما با این حرفتون دارید علنی به این خانم میگید بی حیا.شخصی که توبه کرد یعنی با حیا شده این حرف رو با توجه به معنای حیا دارم عرض میکنم.(راغب در مفردات حیا رو اینطور اورده:حیا، انقباض(گرفتگی) نفس از زشتی‌ها و ترک آن به جهت زشت بودن) و اینکه بنده و شما و هیچ کس دیگری رو شارع اجازه نداده بهش بگیم بی حیا مگر کسی که واقعا بی حیا باشه.

یک چیزی هم که جا موند بگم. اگر میخواید بدونید همخوابی کرده و لی زنا نکرده به کتاب گناهان کبیره ایت الله دستغیب رجوع کنید.

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همه شرکت کنندگان گرامی و مخاطب این تاپیک

کاری به این ندارم که این دختر توبه کرده یا نه ؟یا اینکه توبه اش واقعی بوده یا خیر ؟در مورد حجب و حیا و ایمان الان این دختر خانم هم نمی تونیم حرفی بزنیم چون هیچکدوم از دل و زندگی و شرایط دیگری خبر نداریم هیچکدوم خدا نیستیم و نمی تونیم از ایمان و مومن بودن ایشون اگاه بشیم

ولی درکل این خانم نمیتونه برای شما همسر مناسبی باشه و شما هم نمی تونی برای ایشون همراه و همسر مناسبی باشین .
شما شاید الان با خودتون فکر کنید که ایشون رو بخشیدید یا می تونید با ایشون کنار بیایین اما اینده نگر نیستین نمی تونید ذهنتون و حرفایی رو که قراره بعدا تو دلخوری و عصبانیتتون بزنید پیش بینی کنید .
همیشه تو دعوا کردن ها طرفین از نقطه ضعف دیگری بر علیه اون فرد استفاده می کنند و کافیه شما فقط یکبار همین رفتار و زندگی قبلی این خانم رو بروشون بیارین این یعنی متلاشی کردن شخصیت طرف مقابلتون
نمی تونید جلوی افکارتون رو بگیرین زمانیکه در کنار ایشون هستین همیشه یه تفکر منفی در اینطور مواقع خودنمایی میکنه که این لحظات و خوشی ها و تفریحات رو ایشون در کنار اون اقا یکبار تجربه کرده در حالی که ممکنه خیلی از تفکراتتون درست نباشه
اما همین تفکراتتون باعث زهر شدن لحظات شیرینتون میشه در حدیکه به تلفن صحبت کردن و بیرون رفتن ایشون با دید شک نگاه می کنین و همش درصدد تلافی هستین و کم کم فاصله ی بین شما زیاد و زیاد تر میشه و طلاق عاطفی خیلی زود اتفاق میفته .
این غریزه تمام جنس های مذکر و مونث هست که خودخواه هستن و همراه و همنفسشون رو بکر و فقط و فقط برای خودشون میخوان دوست دارن طرف مقابلشون برای اولین بار تمام لحظات شیرینی رو که باهم دارند رو تجربه کنه برای اولین بار با خودشون .
شما هرکدوم میتونید بهترین همراه برای فرد دیگری باشین و مثل یک پازل کامل کننده فرد دیگری باشین اما در کنار هم مثل دوقطعه پازلی هستین که همیدیگه رو کامل نمی کنید مثل دوقطعه متفاوت که در هم چفت نمی شوند .

من یک سوال برام پیش اومده
یادمه توی یک تاپیک دیگه بعضی دوستان میگفتن اگه دختری خطایی کرد باید به همسر آیندش بگه چطور اینجا میگن بره بایکی دیگه ازدواج کنه چون این آقا از گذشتش خبر داره؟
یکی اینو توضیح بده لطفا

موضوع قفل شده است