صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علت زن ذلیلی چیست و چطور باید آن را درمان کرد؟

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3699

دعوت علت زن ذلیلی چیست و چطور باید آن را درمان کرد؟

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی

مهمترین علت زن ذلیل شدن مردان چیست؟
    چرا زنان اینقدر روی مردان تاثیر می گذارند و چگونه می توان این عارضه را درمان کرد؟

با تشکر

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹ در ساعت ۰۲:۰۵ دلیل: ویرایش برخی از کلمات دارای بار معنایی منفی
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

علت زن ذلیلی چیست و چطور باید آن را درمان کرد؟

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 7

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4651

سلام

قبل از اینکه علت این مسئله بررسی شود باید اصل زن ذلیلی را تعریف کرد؛ چون زن ذلیلی یک اصطلاح عامیانه است و ممکن است فردی برداشت نادرستی از آن داشته باشد و مثلا فکر کند اگر مردی به همسر خود محبت می کند یا در کار منزل به او کمک می کند یا در برخی امور با او مشورت می کند و ...، حمل بر زن ذلیلی می شود و باید از آن دوری جست؛ در حالی که چنین برداشتی به تصریح روایات درست نیست
    . حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: «بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند.»(1) از این دست روایات زیاد است که همگی اهمیت توجه به زن را می رسانند.

لذا واژه زن ذلیلی شایسته چنین مردانی نیست؛ بلکه به مردی باید زن ذلیل گفت که بتمامه مطیع و تابع همسر خود بوده و از خود هیچ رأی و نظری ندارد. البته این به معنای این نیست که اگر مردی امری را به همسر خود واگذار کند و حق تصمیم را به او بدهد کار نادرستی انجام داده؛ بلکه زن ذلیل کسی است که افسار خود را به دست زن داده و هر جا او بکشد می رود؛ حتی به قعر جهنم. برای همین است که حضرت امیر المومنین اینگونه می فرمایند: كُلُّ امْرِئٍ تُدَبِّرُهُ امْرَأَتُهُ فَهُوَ مَلْعُون؛ هر مردی که تدبیر امورش به دست زنش باشد، ملعون است. (2) یا در جای دیگر رسول اکرم به امیرالمومنین (علیهماالسلام) فرموند: یا علی هر مردی که از زنش اطاعت کند خداوند او را با صورت در آتش خواهد انداخت. حضرت علی علیه السلام فرمود آن اطاعت چیست؟ فرمود آن است که اجازه دهد در مجالس بد شرکت کند و لباس نازک و بدن نما بپوشد.(3)

تبیین این مسئله این است که زن و مرد هر کدام با طبیعت و توانایی های متفاوتی خلق شده اند و مطابق با همین توانایی ها، خداوند مسئولیت هر یک از آنها در زندگی مشترک را مشخص کرده است. اگر می گوید «الرجال قوامون علی النساء ...»، سرپرستی خانواده به عهده مردان است، به خاطر توانایی هایی است که در مرد هست و در زن نیست؛ چنانچه در مقابل، توانایی هایی در زن هست که در مرد نیست و مطابق همان مسئولیت هایی به زن همچون تربیت فرزند واگذار شده است. لذا اگر می گوید تصمیم گیرنده اصلی در مسائل مدیریتی خانواده مرد است، در بحث تربیت فرزند هم می گوییم حرف اول و آخر را باید مادر بزند. تشخیص و جدا کردن این موارد از هم و عمل بر طبق آنها مسیر زندگی موفق را به ما نشان می دهد؛ چنانچه خارج شدن از آن مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

اما اینکه علت بروز چنین مشکلاتی مثل تبعیت بی چون و چرای مرد از زن چیست، بیشتر به شرایط فرهنگی جامعه و تربیت خانوادگی افراد و ضعف ایمان آنها بر می گردد. چه شیاطین و چه انسان های شیطان نما همیشه در صدد این بوده اند که انسان را از صراط مستقیم خارج کنند. این هم نمونه ای از همین هاست. گاهی اوقات این شیاطین به خاطر پیاده کردن مقاصد خود، مغز زن ها را شستشو می دهند و آنها را به احقاق حقوق خود می خوانند؛ در حالی که ادعای آنها سیاه نمایی صرف است و اگر این خواسته ها ریشه یابی شود، مشخص خواهد شد که نه تنها حقی بر نمی گردد؛ بلکه با این خواسته ها آن ها حقوق خود را زائل می کنند!

راه مقابله با این مشکل هم این است کهاولا افراد به جد در تقویت دین و ایمان خود تلاش کنند که لازمه این کار شناخت درست دین است. اگر کسی دین را بشناسد و مومن و معتقد باشد، یقین بدانید نه تنها در زندگی مشترک بلکه در هر جای دیگر از صراط مستقیم خارج نشده و مطابق همانی عمل می کند که دین گفته و سازگار با طبع اوست. در کنار این مسئله، اصلاح الگوهای تربیتی خیلی مهم است. فرزندی که در یک خانواده مرد سالار یا زن سالار بزرگ می شود، به احتمال زیاد خود او هم بعدا گرایش به همین شرایط داشته و گرفتار مرد سالاری یا زن سالاری می شود. اما اگر الگوهای تربیتی او معتدل باشند، او نیز در صراط مستقیم حرکت خواهد کرد و زندگی خوبی خواهد داشت. البته با توجه به شرایط جامعه امروزی دیگر نمی توان الگوی تربیتی را فقط پدر و مادر دانست؛ بلکه با وجود پیشرفت تکنولوژی ارتباطات، دیگر هر فرد و محیطی که با کودک در ارتباط است، از تلویزون و رسانه های صوتی تصویری گرفته تا اینترنت و شبکه های مجازی و ... همگی الگوی او هستند و باید با مدیریت درست والدین مهار شوند. طبیعی است که برنامه ریزی های کلان کشوری هم نقش بسزایی در این مسئله دارد که همراهی آنها می تواند بسیار مفید باشد که مهم ترین آنها سینما و سریال های تلویزونی است.

پی نوشت:
    (1) دلال الامامه ص۷۶. کنزالعمال، ج۷، ص۲۲۵
    (2) مكارم الأخلاق، ترجمه میر باقرى، ج‏1، 443
    (3) من لا یحضره الفقیه،ج 4، ص 362

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ در ساعت ۱۷:۵۷

7. صلوات ها 11

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

به نظر بنده مرد واقعا زن ذلیل خیلی وجود ندارد
    اکثرا به مردهایی که به همسرانشان احترام میگذارند و به آنها کمک میکنند میگویند زن ذلیل

به شخصه سعی میکنم با همسرم این حرفها را نداشته باشم
    بعنوان مثال کاری از دستم بر بیاید در خانه انجام میدهم (بگذریم که گاهی انقدر خراب کاری میکنم که بنده خدا ترجیح میدهد کار نکنم)
    یا بدون همسرم هیچ جا نمیروم حتی خانه مادر خودم . پیش آمده یک ساعت زودتر از همسرم به خانه مثلا پدر خانمم رسیدم و یک ساعت در ماشین نشستم تا همسرم بیاید و با هم برویم داخل

یا تا همسرم نیاید سر سفره غذا را شروع نمیکنم
    یا موارد دیگر

از طرف دیگر بسیار در مسائل زندگی محکم هستم و سر مسائل مهم کوتاه نمی آیم

حالا برخی چون فقط میبینند که انقدر به همسرم احترام میگذارم و وابسته اش هستم به من میگویند زن ذلیل
    منم پرو هستم
    میگویم اگر این ز.ذ بودن است باشه من هستم افتخار هم میکنم

زندگی جای این حرفها نیست
    اگر زن و شوهر با هم رفیق باشند اصلا این مسائل مطرح نمیشود

هرچند دیده ام مردانی که واقعا از همسرشان حساب میبرند و میترسند
    معمولا همسرانشان از این زن های قلدر به قولی کولی هست و مرد هم ضعیف
    منکه بیشتر از اینکه از این مردان بدم بیاید از زن های این مدلی متنفرم

ویرایش توسط شروین : ۱۳۹۴/۰۸/۱۳ در ساعت ۱۰:۴۷

9. صلوات ها 15

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

من خودم الان که مجردم دوس دارم اگه زن گرفتم تو کارایی خونه وقتی که خسته هستش کمک کنم.الانم تو خونمون میخام کمک کنم نمیزارن.
    ولی اینکه زن ذلیلی چیه:به نظر من گوش کردن حرف زن بدون هیچ دلیل منطقی و بی چون و چرا هستش.و اینکه کلن نقش این دوتا توی زندگی تغییر کنه.و هرچی زن گفت مرد بگه چشم.
    ما یه فامیل داشتیم.دخترفامیلمون طلاق گرفته بود.بعد شوهرش اومده بود خونه ما میگفت اره فلانه همش میره خونه مامانش.با منم که چند روز قهر میکنه.بعد چند روز که میام خونه یه جوری ارایش میکنه و... که دوباره باهاش اشتی کنم و من برم اشتی کنم.
    یکی از دلیلاش همین نیاز جنسی میتونه باشه ...
    یکی دیگه اینکه مردای الان سیب زمینی شدن.از غیرتشون کاهش یافته.غیرت فقط این نیست که یکی به زنت نگاه کرد بکشیش.اینه که جذبه داشته باشی.تاثیر گذار باشی با حرفت.سیاستت از زنه بیشتر باشه.و عین زنها رفتار نکنی و ...(البته از نظر من)

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۰۸/۱۳ در ساعت ۱۰:۰۵ دلیل: بکار بردن الفاظ نامناسب
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

11. صلوات ها 5

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

یه چیز دیگه اگه زن هم به همون اندازه مرد یا بیشتر به همسرش احترام میزاره و مرد هم متقابلا همین کارو میکنه.اینم زن ذلیلی نیست.ولی اگه مرد به زنش خیلی بها بده ولی زن تره هم خورد نکنه واسه حرف شوهرش این زن ذلیلیه.(بازم میگم نظر منه.)
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

13. صلوات ها 8

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

کلی احادیث و روایات هست در رابطه با محبت کردن و احترام شوار به همسرش
    و اینکه اگر کمک کنه به همسرش چقدر ثوابهای فراوانی رو ذکر کردن
    نقل هم شده که حضرت علی در خانه در پاک کردن عدس به حضرت زهرا کمک میکردن و پیامبر میرسن و این صحنه رو که میبینن مطلبی در رابطه با ثواب این کار میگن که در ذهن ندارم
    ولی متاسفانه تو جامعه برعکسش جا افتاده و کسی که این کارها رو بکنه بهش میگن ز.ذ
    مادر منم بارها گفته بهم اگر یه روزی ازدواج کردی و اومدیم خونتون دیدم داری کمک زنت کار خونه براش انجام میدی یا براش ظرف میشوری به خدا قسم آبروت رو میبرم

15. صلوات ها 11

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4651

17. صلوات ها 8

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    مادر منم بارها گفته بهم اگر یه روزی ازدواج کردی و اومدیم خونتون دیدم داری کمک زنت کار خونه براش انجام میدی یا براش ظرف میشوری به خدا قسم آبروت رو میبرم
    ضمن احترام به مادر شما ، به هر حال نظرشون هست و محترم و نگران پسرشون هستند
    ولی به نظرم خود زن ها باید هوای هم رو داشته باشند

من اگر جلوی مادرم بی احترامی ای به همسرم بکنم یا بفهمه همه بار کارهارو انداختم رو دوشش با تبر کند از پشت گردنمو میزنه

19. صلوات ها 11

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها
    مهمترین علت زن ذلیل شدن مردان چیست؟
    چرا زنان اینقدر روی مردان تاثیر می گذارند و چگونه می توان این عارضه را درمان کرد؟
    به نظر منم چیزی به اسم زن ذلیلی وجود ندارد
    احترام به زن، احترام به عقیده و حقوق طبیعی زنان در خانواده، مشورت در خانواده و ... زن ذلیلی تعبیر نمیشه چنین رفتارهایی نشانه بلوغ فکری و عاطفی هر دو جنس است نه زن ذلیلی !!!
    متاسفانه در گذشته در کشور ما برای زنان کوچکترین اهمیتی قائل نمی شدن در خانه چیزی جز فرمانبر و مطیع نبودن حتی بر سرنوشت خود و فرزندانشان هم تاثیری نداشتند
    به اسم دینی که با خرافه و تعصب آمیخته شده بود هر حقی رو از زن منع کردن اسمش هم گذاشتند پاسداری از حقوق خانواده
    الان این اوضاع تغییر کرده سواد و فهم مردم بالا رفته قوانین من درآوردی خشک و منضبط و جاهلانه جاش رو به قوانین انسانی داده چیزی که همه آرزوش رو داشتند داره تحقق پیدا میکنه این کجاش بده !!!

البته منم با نظر جناب شروین موافقم حساب زن و مردان کولی و قلدر از این قضیه جداست

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۲/۲۶, ۰۴:۱۴ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری