آیا داشتن خواهر یا برادر در ازدواج مهم است؟

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا داشتن خواهر یا برادر در ازدواج مهم است؟

سلام.

آیا ازدواج کردن با دختری که برادر داشته باشه با دختری که خواهر داشته باشه فرقی داره؟
آخه فکر میکنم اگر دختری برادر داشته باشه در صورت به توافق رسیدن و عقد کردن، پسر نمیتونه در دوران عقد خیلی به خانه اونها رفت و آمد کنه
و بنابراین در این دوران از انجام هرگونه رابطه (حتی نوازش) خودداری کنه....
در حالی که دختری که تک فرزند باشه یا برادری نداشته باشه اینطور نیست.

نظر کارشناس محترم چیست؟
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

3838;745923 نوشت:
سلام.

آیا ازدواج کردن با دختری که برادر داشته باشه با دختری که خواهر داشته باشه فرقی داره؟
آخه فکر میکنم اگر دختری برادر داشته باشه در صورت به توافق رسیدن و عقد کردن، پسر نمیتونه در دوران عقد خیلی به خانه اونها رفت و آمد کنه
و بنابراین در این دوران از انجام هرگونه رابطه (حتی نوازش) خودداری کنه....
در حالی که دختری که تک فرزند باشه یا برادری نداشته باشه اینطور نیست.

نظر کارشناس محترم چیست؟
با تشکر

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
داشتن برادر و خواهر دارای مزایا و البته مشکلاتی را نیز ممکن است به همراه آورد که البته مزایا ان بسیار بیشتر میباشد از نظر تاثیر گذاری روی تربیت بهتر دختر و انتظارات و توقعات ایشان و کم شدن دخالت پدر و مادر دختر و...
البته با توجه به منظور شما از سوال که همان راحت بودن در زمان عقد می باشد تا حدودی حرف شما درست می باشد که البته با تدابیری می توان این راحتی را به دست آورد. و به نظر می رسد که داشتن برادر و خواهر محاسنی دارد که کم شدن راحتی در زمان عقد می ارزد.
البته توجه داشته باشید که پدر و مادری که قبل از این ازدواج ،تجربه ازدواج دختر قبلی را دارند حساسیت آنها تا حدودی کمتر می باشد.
در پناه قرآن و عترت موفق می باشد.
یا علی

من یه سوال از استارتر تاپیک داشتم.
میخواستم بگم با توجه به سوالتون یعنی اگر خواستگاری دختری برید که برادر داشته باشه به صرف اون دلیلی که گفتید ردش میکنید؟:Gig:

[="Navy"]بستگی داره به برادر دختر
نداشتنش یه سری مزایا داره
من خودم ندارم و دو تا خواهر خانم دارم
به همین دلیل شدم پسر خانواده . هرجا معرفی میکنن نمیگن دامادمون میگن پسرمون و خیلی احترام میزارن در صورتی که اگر برادر زن داشتم مسلما از پسر بودن من کم میشد و جنبه داماد بودنم زیاد میشد
این یکی از مزایاشه
ولی داماد خودمون بجاش دوتا برادر زن داره
خدایی ما هم مثل رفیقیم باهاش و تو فکر اذیت کردنو اینا نیستیم
بستگی به شخصیت برادر طرف داره
شما باید با دیدن اونا تصمیم بگیری نه با یک حکم کلی
[/]

راهنما;748949 نوشت:
از نظر تاثیر گذاری روی تربیت بهتر دختر و انتظارات و توقعات ایشان و کم شدن دخالت پدر و مادر دختر و...
ممنون جناب راهنما.یعنی برادر و خواهر،خواهرشون رو تربیت میکنن؟متوجه نشدم

راهنما;748949 نوشت:
البته با توجه به منظور شما از سوال که همان راحت بودن در زمان عقد می باشد تا حدودی حرف شما درست می باشد که البته با تدابیری می توان این راحتی را به دست آورد.
میشه این تدابیر رو در حدی که بشه در اینجا گفت بیان کنین؟

با سلام

خانواده براي داشتن عملکرد سالم بايد مرزهاي روشني داشته باشد تا اعضاي خانواده بتوانند با کمک هم بين به هم وابستگي و استقلال تعادلي منطقي و منعطف ايجاد کنند. نبودن اين مرزها يا به اندازه نبودنشان راه را براي ورود افراد ديگر غير از اعضاي خانواده هسته اي (زن، شوهر و فرزندان) به سيستم خانواده باز مي کند و باعث بروز تنش در روابط مي شود. اين مسئله بايد براي اعضاي خانواده اصلي زوج ها (پدر، مادر و خواهر و برادرهاي هر کدام از زوج ها) نيز روشن شود که با وجود علاقه، نزديکي و احترام در روابط زوج ها با خانواده هايشان، روابط زوج با هم در خانواده هسته اي که تشکيل داده اند داراي مرزهاي روشني است که نمي توانند وارد اين حريم شوند.

فکرکردین طرف داداش نداشته باشه راحتین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه اقا فقط فکرشوکنین اخلاق پدردختره طوری باشه که اجازه نده توعقدباهم زیادباشین.
منکه داداش ندارم اخلاق بابامومیدونم که دراینده اجازه نمیده به طرف.بنظرم اگه داداش داشتم سختگیریشون کمترمیشد:Ghamgin:.
همه مدل هست.پس نمیشه کلی گفت.

3838;748960 نوشت:
ممنون جناب راهنما.یعنی برادر و خواهر،خواهرشون رو تربیت میکنن؟متوجه نشدم

داشتن برادر و خواهر اثرات تربیتی مثبت دارد
همانند :

1. معمولا انحصار طلب و خودخواه نمی شود و همه چیز را برای خود نمی خواهد
  2. روابط اجتماعی بهتر می شود
  3. همدل و همراز می یابد
  4. تربیت سالمتر از جهت بازی با افراد مورد اعتماد(اعضاد خانواده)
  5. اعتماد به نفس بالاتری را دارا می شود
  6. حامی ای را در کنار خود در مقاطع مختلف زندگی احساس می کند
  7. شناخت بیشتر از روحیات دیگران و مخصوصا جنس مخالف
  8. مسئولیت پذیری و وظیفه شناسی

و...
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

عجب سوالایی مطرح میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Esteghfar::bastan:
طرز تفکر همینطوریه که جوونها مجرد میمونن. به نوازش تو عقد فکر میکنن و براش برنامه دارن اما برای ساده بودن ازدواج و برامدن از پس سختی های 60 الی 70 سال زندگی آینده و سازگاری با همسر برنامه ندارن . جالبه .
:badbakht::god::geryeh:
نمیدونم زمان پیامبر هم طرز تفکر درباره ازدواج اینطور بوده؟؟؟؟؟ یا میگفتن حواستون رو به چیزای خیلی جدی تر معطوف کنید؟؟؟؟

طرز تفکرت رو اصلاح کن برادر من. :pir::pir::pir:

mehrant;748951 نوشت:
میخواستم بگم با توجه به سوالتون یعنی اگر خواستگاری دختری برید که برادر داشته باشه به صرف اون دلیلی که گفتید ردش میکنید؟

یعنی شما تعجب کردید از این پست !!!!!!
ببینید ما چی میکشیم از دست پست های شما
یه بار بخاط ر چند ماه بزرگتر بودن دختره رو رد میکنی یه بار بخاطر روستایی بودن یه بار بخاطر ..........
والا پست های شما هم به اندازه همین پست تعجب آوره

فیزیکدان;749089 نوشت:
عجب سوالایی مطرح میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
طرز تفکر همینطوریه که جوونها مجرد میمونن. به نوازش تو عقد فکر میکنن و براش برنامه دارن اما برای ساده بودن ازدواج و برامدن از پس سختی های 60 الی 70 سال زندگی آینده و سازگاری با همسر برنامه ندارن .

بخاطر اینه کشورهای دیگه اینشتین تحویل جهان میدن
ما جوانهایی که سالها می شینن درباره نحوه ازدواج کردن فکر میکنن و این دغدغه اصلی و تنها دغدغه زندگیشونه
تازه بعد از اون همه سال فکر و تصمیم باز هم نصفی مجرد و بی همسر می مونن !!!
اگه این وقت رو روی مسائل دیگه میذاشتن الان ما هم به اندازه بقیه پیشرفت کرده بودیم

والا ما برادر نداریم فقط 3 تا خواهریم

ولی بابام از صد تا برادر سخت گیر تره :khandeh!:

مثلا دامادامون تو دوران عقد نمیتونستن شبا خونه ما باشن یا بالعکس

یا زیاد شوخی نمیتونستن کنن

چون بابام میگفت خونه من دختر مجرد هست سعی کنین رعایت کنین

این چیزا به داداش و خواهر و اینا ربطی نداره

کلا زن و شوهر باید هر کاری دارن تو خلوتشون سهیم شن نه پیش داداش و خواهر و خانواده

فیزیکدان;749089 نوشت:
عجب سوالایی مطرح میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Esteghfar::bastan:
طرز تفکر همینطوریه که جوونها مجرد میمونن. به نوازش تو عقد فکر میکنن و براش برنامه دارن اما برای ساده بودن ازدواج و برامدن از پس سختی های 60 الی 70 سال زندگی آینده و سازگاری با همسر برنامه ندارن . جالبه .
:badbakht::god::geryeh:
نمیدونم زمان پیامبر هم طرز تفکر درباره ازدواج اینطور بوده؟؟؟؟؟ یا میگفتن حواستون رو به چیزای خیلی جدی تر معطوف کنید؟؟؟؟

طرز تفکرت رو اصلاح کن برادر من.
:pir::pir::pir:

من مطالعه درباره ازدواج زیاد داشتم اما در ارتباط با دوران عقد چیز خاصی پیدا نکردم مطالعه کنم
یعنی چی مجرد میمونن؟ یعنی اگر دنبال این باشیم که در دوران عقد چطور با همسرمون رابطه رفتاری و جسمی و اینا داشته باشیم مجرد میمونیم؟:Moteajeb!:
آخه برای پسرهایی که مذهبی هستن چون سالها تحمل کردنو خودشون رو حفظ کردن وقتی ازدواج میکنن اشتیاق بیشتری به روابط ج..ن...س...ی دارن نسبت به پسرهایی که رعایت نکردن

شبـنم;749127 نوشت:
یعنی شما تعجب کردید از این پست !!!!!!
ببینید ما چی میکشیم از دست پست های شما
یه بار بخاط ر چند ماه بزرگتر بودن دختره رو رد میکنی یه بار بخاطر روستایی بودن یه بار بخاطر ..........
والا پست های شما هم به اندازه همین پست تعجب آوره

بخاطر اینه کشورهای دیگه اینشتین تحویل جهان میدن
ما جوانهایی که سالها می شینن درباره نحوه ازدواج کردن فکر میکنن و این دغدغه اصلی و تنها دغدغه زندگیشونه
تازه بعد از اون همه سال فکر و تصمیم باز هم نصفی مجرد و بی همسر می مونن !!!
اگه این وقت رو روی مسائل دیگه میذاشتن الان ما هم به اندازه بقیه پیشرفت کرده بودیم

شما خانم هستین روحیات و تفکرات ما پسرها رو خوب نمیتونید متوجه بشید
اگر شما پسر بودید چنین چیزی نمیگفتید
یا اگر من دختر بودم شاید مثل شما فکر میکردم

فریاد سکوت;749166 نوشت:
والا ما برادر نداریم فقط 3 تا خواهریم

ولی بابام از صد تا برادر سخت گیر تره :khandeh!:

مثلا دامادامون تو دوران عقد نمیتونستن شبا خونه ما باشن یا بالعکس

یا زیاد شوخی نمیتونستن کنن

چون بابام میگفت خونه من دختر مجرد هست سعی کنین رعایت کنین

این چیزا به داداش و خواهر و اینا ربطی نداره

کلا زن و شوهر باید هر کاری دارن تو خلوتشون سهیم شن نه پیش داداش و خواهر و خانواده

البته درست میگید سختگیری پدر دختر هم هست اینو هم بهش توجه نکرده بودم...
ولی گفتید تو خلوتشون سهیم شن اگر سختگیری باشه که اصلا دختر و پسر اجازه ندارن خلوتی باهم داشته باشن

3838;749209 نوشت:
ولی گفتید تو خلوتشون سهیم شن اگر سختگیری باشه که اصلا دختر و پسر اجازه ندارن خلوتی باهم داشته باشن

ببین اگه دیدی پدردخترخانم سختگیره و....مراسم ساده بگیرینوبرین سرخونه زندگیتون تاراحتتتتتتتتتتتتتتتت بدون دخالت کسی پیش هم باشین.

زهرا73;749211 نوشت:
ببین اگه دیدی پدردخترخانم سختگیره و....مراسم ساده بگیرینوبرین سرخونه زندگیتون تاراحتتتتتتتتتتتتتتتت بدون دخالت کسی پیش هم باشین.

راستی اینم بگم که اگه ازشانس پدردخترخانم سختگیرباشن ومدت عقدزیادبشه خیلیییییییییی براتون سخت میشه البته برای دخترخانم هم همینطور.شماازیک طرف میگیدباخودتون که اینکه زن شرعیمه وحقمه پس چراپیشم نباشه؟ازاونوردخترخانم هم که دلش میخوادباشماباشه امابخاطرسختگیری های پدرش مجبوره چیزی نگه چون اولاخجالتوشرم وحیادخترنمیذاره به پدرش بگه اجازه بده برم پیش عشقم ودوماچون پدرش یک عمرزحمتشوکشیده واحترام بزرگتربراش مهمه نمیتونه به پدرش چیزی بگه.
بعدشماناراحت میشین که چرادخترخانم پدرشوراضی نمیکنه.
پس بهتره بامراسم ساده بریدسرخونه زندگیتون.

[="DarkRed"]

3838;749207 نوشت:

آخه برای پسرهایی که مذهبی هستن چون سالها تحمل کردنو خودشون رو حفظ کردن وقتی ازدواج میکنن اشتیاق بیشتری به روابط ج..ن...س...ی دارن نسبت به پسرهایی که رعایت نکردن

حالا اگه یه دخترمذهبی هم باشه که اون هم چون خودشو حفظ کرده ونیاز به ازدواج داره ولی کسی باهاش ازدواج نمیکنه ،که اتفاقا خواهروبرادر هم داره واتفاقا خواهروبرادراش هم بزرگتر ازخودش ومجرد باشن،وبه خاطر داشتن خواهروبرادرهای بزرگتر کسی با این دختر ازدواج نکنه چی؟
داریم همچین موردی رو که دختر با کمالات زیاد،ولی کسی باهاش ازدواج نمیکنه چون خواهر وبرادر بزرگتر ومجرد داره وهرکسی میاد خواستگاریش فکر میکنه این خانواده چه عیبی داره که بزرگتراش مجرد موندن!یعنی همین که میفهمم چندتا خواهروبرادر بزرگتر داره،یهو قیافشون عوض میشه،ومیگن خوشحال شدیم از آشناییتون وخداحافظ!
نه توروخدا شما بگین تقصیر این ختر خانم چیه؟
[/]

3838;749209 نوشت:

نه داداشم چرا نداشته باشن

دیگه هر چی پدرو مادرا سخت گیر باشن اینو درک میکنن که مزاحم خلوت دو تا جوون نشن

فقط اداب و رسومی داره که باید خود جوونا رعایت کنن

البته تو دوران عقد چون خونه زندگی ندارن یه کم مشکله باهم بودنشون ولی خب غیر ممکن هم نیست

زهرا73;749213 نوشت:
راستی اینم بگم که اگه ازشانس پدردخترخانم سختگیرباشن ومدت عقدزیادبشه خیلیییییییییی براتون سخت میشه البته برای دخترخانم هم همینطور.شماازیک طرف میگیدباخودتون که اینکه زن شرعیمه وحقمه پس چراپیشم نباشه؟ازاونوردخترخانم هم که دلش میخوادباشماباشه امابخاطرسختگیری های پدرش مجبوره چیزی نگه چون اولاخجالتوشرم وحیادخترنمیذاره به پدرش بگه اجازه بده برم پیش عشقم ودوماچون پدرش یک عمرزحمتشوکشیده واحترام بزرگتربراش مهمه نمیتونه به پدرش چیزی بگه.
بعدشماناراحت میشین که چرادخترخانم پدرشوراضی نمیکنه.
پس بهتره بامراسم ساده بریدسرخونه زندگیتون.

خوب اینها نیاز به موافقت و همراهی خود دختر و همچنین خانوادش داره....اونا هم باید بپذیرند که مراسم ساده باشه و زودتر

یه انسان;749228 نوشت:
[="DarkRed"]

حالا اگه یه دخترمذهبی هم باشه که اون هم چون خودشو حفظ کرده ونیاز به ازدواج داره ولی کسی باهاش ازدواج نمیکنه ،که اتفاقا خواهروبرادر هم داره واتفاقا خواهروبرادراش هم بزرگتر ازخودش ومجرد باشن،وبه خاطر داشتن خواهروبرادرهای بزرگتر کسی با این دختر ازدواج نکنه چی؟
داریم همچین موردی رو که دختر با کمالات زیاد،ولی کسی باهاش ازدواج نمیکنه چون خواهر وبرادر بزرگتر ومجرد داره وهرکسی میاد خواستگاریش فکر میکنه این خانواده چه عیبی داره که بزرگتراش مجرد موندن!یعنی همین که میفهمم چندتا خواهروبرادر بزرگتر داره،یهو قیافشون عوض میشه،ومیگن خوشحال شدیم از آشناییتون وخداحافظ!
[/]

حق با شماست و واقعا دین اینجور چیزا رو قبول نداره که دختر کوچیکتر صبر کنه تا بزرگتر ازدواج بکنه
ولی سوال من چیز دیگه ای بود

[="DarkRed"]

3838;749323 نوشت:
حق با شماست و واقعا دین اینجور چیزا رو قبول نداره که دختر کوچیکتر صبر کنه تا بزرگتر ازدواج بکنه
ولی سوال من چیز دیگه ای بود

سوالتون چیز دیگه ای بود ولی باعرض معذرت واقعا خودخواهانه بود[/]

یه انسان;749228 نوشت:

با سلام
بستگی به عقاید و تفکرات خانواده ها دارد. مثلا در شهر ما که بیشتر خانواده ها چنین عقاید و سنت هایی دارند.
باید فکری کرد و دنبال راهکار بود.

موضوع قفل شده است