ميل به ازدواج دوم

تب‌های اولیه

240 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ميل به ازدواج دوم

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
من ازدواج كرده ام و همسرم را دوست دارم ولي متأسفانه ايشان بعد از ازدواج حجابش را به خوبي رعايت نمي كند و اين سبب شده من به شدت نسبت به زنان عفيف و با حجاب حساس شوم و مي ترسم چشم چران شوم و به گناه بيفتم.
همسرم با اين كه اين امر را مي داند و بارها با مهرباني با او گفتگو كرده ام ولي تغييري در خود ايجاد نكرده است.
اگر همسري كه خصوصيات دلخواهم را دارد براي حفظ ايمانم برگزينم گناه كرده ام؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام خدمت شما برادر گرامي
بي ترديد شرايط سختي داريد چون گرايش جديد همسرتان اتفاقي است كه با نظام ارزش هايي كه برايش آرزو و برنامه ها داشته ايد همخواني ندارد. از سويي ديگر هم همين نظام ارزشي به شما اجازه نمي دهد درواز چشم هايت را به روي نامحرم باز كني تا در ذهن و قلب جا گيرد و باورهايت را فاسد كند.
با اين حال دقت به چند نكته بسيار مهم است:
1- در بيشتر جوامع مردان عملا بيشتر از يك همسر ندارند ولي ميل مرد به داشتن همسران متعدد «همخوان با طبع مردانه» او است. به همين دليل است كه پديده چند همسري در اغلب قريب به اتفاق فرهنگ هاي دنيا امري پذيرفته شده است.1 ابن جوزي از علماي اهل تسنن در كتاب صيد الخاطر مي نويسد: اگر همه زنان يك شهر همسر مردي شوند و بعد او برود در شهر ديگري زن ديگري ببينيد گمان مي كند كه اين چيز ديگري است. بنابراين احتمال دارد با ازدواج دوم به خواسته خود نرسيد و نفس شما باز درخواست ارتباط و ازدواج ديگري كند.
2- براي ازدواج دوم بايد
«تحليل سود و زيان» كنيد يعني بنگريد آيا همسر شما چنين امري را دارد؟ آيا شخصيت و اخلاق او سازگارانه است يا اين كه ممكن است زندگي خود و همسر جديد و فرزندان را ويران كند؟
3- فراموش نكنيد كه اگر چه تمايل مرد به داشتن چند همسر طبيعي و غريزي است ولي اسلام اين گرايش را جهت داد و حد و حصر برايش مشخص كرده است. برخي كه دين را قبول ندارند خارج از چارچوب شرع روابط متعددي با نامحرم دارند ولي فرد مسلمان بايد بداند كه شرط ازدواج دوم داشتن ملكه عدالت است. چرا كه بي عدالتي و بي انصافي سبب تباه شدن زندگي دنيا و آخرت خانواده و اعضايش مي شود. خيلي از خانم ها از اين حكم الهي احساس خطر مي كنند ولي با كمي تأمل منطقي در مي يابند كه حكم خداوند حكيمانه است. يعني اولا به خيانت و رابطه آزاد جواز نداده است در ثاني جواز ازدواج دوم را به رعايت حق قسم(همخوابگي) و عدالت مشروط كرده است كه درصد مرداني كه به اين فضليت اخلاقي رسيده باشد بسيار كم است. از سويي ديگر مردان عادل با انصاف در ازدواج دوم خيلي محتاط و حساس هستند و باز كمتر خودشان راغب مي شوند كه ازدواج دوم كنند كه مبادا ظلمي كنند. حال اين كه افرادي غيرعادل چند همسر انتخاب مي كنند مربوط به دين نيست چون كاري به دستور دين نداشته اند همان گونه كه افراد بي دين يا ضعيف الديني هم سراغ روابط آزاد مي روند.
4- به جاي تمركز بر اين كه چگونه ازدواج كنيد و بعد ازدواج كنيد و روزي يك مشكل گريبان گيرتان شود و زن اول بيشتر از پيش از دين فاصله بگيرد تمام قواي فكري و احساسي و عاطفي و معنويت را به كار بگير، مطالعه كن و مشورت تا راه هايي براي جذب همسرتان به دين شويد كه توصيه مي كنيم به جاي محور قرار دادن تذكر و پند و نصيحت از شيوه هاي غيرمستقيم مدد بگيريد. در صورت تمايل او را جهت دهيد كه با كارشناسان زبده بحث كند و شبهاتش را رفع كند. براي رسيدن به واقع از مسافرت، خريد كتاب و نرم افزار دريغ نكنيد.
5- اگر تلاش كرديد و ايشان عامدا و عالما تصميم به مسير بيراهه دارد مي توانيد با رعايت عدالت، و مهمل نگذاشتن همسر اول، تكريم او در هر حال، ازدواج دوم كنيد كه گفته اند: كبوتر با كبوتر باز با باز.
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :

الأرواحُ جُنودٌ مُجَنَّدَةٌ ، فما تَعارَفَ مِنها في اللّه ِ ائتَلَفَ ، و ما تَناكَرَ مِنها في اللّه ِ اختَلَفَ .
ارواح لشكريانى فراهم آمده هستند . آنان كه به خاطر خدا با يكديگر آشنا شوند، گرد هم مى آيند و آنها كه به خاطر خدا ميانشان پيوند نباشد، از هم جدا مى شوند .

1- اسلام و جامعه شناسي خانواده، حسين بستان، ص58
2-كنز العمّال : 24740 .

[="DarkSlateBlue"]ما ک نفهمیدیم چی شد.
ینی چون خانمش حجابش درست نیست میخواد زن دوم بگیره؟؟؟
چه ربطی داره؟

این بیشتر شبیه ب بهانه اس.[/]

ما واسه یه دونه ش موندیم، شما دوتا دوتا میخواید!!! Blush

حامی;745944 نوشت:
ر كتاب صيد الخاطر

فصل الإسراف الجنسي
من أعظم الضرر الداخل على الإنسان كثرة النساء‏.‏ إنه أولاً يتشتت همه في محبتهن ومداراتهن وغيرتهن والإنفاق عليهن ولا يأمن إحداهن أن تكرهه وتريد غيره فلا تتخلص إلا بقتله‏.‏ ولو سلم من جميع ذلك لم يسلم في الكسب لهن فإن سلم لم ينج من السآمة لهن أو لبعضهن‏.‏ ثم يطلب ما لا يقدر عليه من غيرهن حتى أنه لو قدر على نساء بغداد كله فقدمت امرأة مستترة من غير البلد ظن أنه يجد عندها ما ليس عندهن‏.‏ ولعمري إن في الجدة لذة ولكن رب مستور إذا انكشف افتضح‏.‏ ولو أنه سلم من كل أذى يتعلق بهن أنهك بدنه في الجماع فيكون طلبه للالتذاذ مانعاً من دوام الالتذاذ‏.‏ ورب لقمة منعت لقمات ورب لذة كانت سبباً في انقطاع لذات‏.‏ والعاقل من يقتصر على الواحدة إذا وافقت غرضه ولا بد أن يكون فيها شيء لا يوافق إنما وينبغي أن يكون النظر إلى باب الدين قبل النظر إلى الحسن‏.‏ فإنه إذا قل الدين لم ينتفع ذو مروءة بتلك المرأة ومما يهلك الشيخ سريعاً الجماع فلا يغتر بما يرى من انبساط الآلة وحصول الشهوة‏.‏ وذلك مستخرج من قوته ما لا يعود مثله فلا ينبغي أن يغتر بحركة وشهوة ولا يقرب من النساء إن كان له رأي في البقاء‏.‏

شاهد آن نیست که مویی و میانی دارد

بنده طلعت آن باش که آنی دارد

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

asad;745950 نوشت:
ما ک نفهمیدیم چی شد.
ینی چون خانمش حجابش درست نیست میخواد زن دوم بگیره؟؟؟
چه ربطی داره؟

این بیشتر شبیه ب بهانه اس.

منظورش اينه كه سنخيت نباشد پيوندي هم نيست و قوي ترين عامل سنخيت همتايي در باورها و نگرش هاي دو طرف است[/]

فکر میکنم منظورش اینه که طلاق بدم و ازدواج دوم انجام بدم نه این که از بس اذهان مثبتی دارید میرید سمت تعدد زوج، اصلا انگار این دوره نیستید.

حامی;745944 نوشت:
برخي كه دين را قبول ندارند خارج از چارچوب شرع روابط متعددي با نامحرم دارند ولي فرد مسلمان بايد بداند كه شرط ازدواج دوم داشتن ملكه عدالت است. چرا كه بي عدالتي و بي انصافي سبب تباه شدن زندگي دنيا و آخرت خانواده و اعضايش مي شود. خيلي از خانم ها از اين حكم الهي احساس خطر مي كنند ولي با كمي تأمل منطقي در مي يابند كه حكم خداوند حكيمانه است. يعني اولا به خيانت و رابطه آزاد جواز نداده است در ثاني جواز ازدواج دوم را به رعايت حق قسم(همخوابگي) و عدالت مشروط كرده است كه درصد مرداني كه به اين فضليت اخلاقي رسيده باشد بسيار كم است. از سويي ديگر مردان عادل با انصاف در ازدواج دوم خيلي محتاط و حساس هستند و باز كمتر خودشان راغب مي شوند كه ازدواج دوم كنند كه مبادا ظلمي كنند. حال اين كه افرادي غيرعادل چند همسر انتخاب مي كنند مربوط به دين نيست چون كاري به دستور دين نداشته اند همان گونه كه افراد بي دين يا ضعيف الديني هم سراغ روابط آزاد مي روند.

معنی عدالت این نیست. اولا خواستم منبع بذارم بعد دیدم در این تاپیک در انجمن خودتون هم بود:

http://www.askdin.com/thread39532.html

عدالت شرعی یعنی تامین نفقه واجب (نه هزینها به تساوی) و از هر 4 شب، یک شب ماندن در خانه همسر. همین. دیگه ملکه عدالت و درصد مردانی که به این فضیلت رسیده باشند و و ... نداره.

چون خانومتون حجابشو رعایت نمیکنه میخواید برید زن جدید بگیرید؟
مثل اینه که بگیم چون ماشین من چرخاش کم باده برم یه ماشین جدید بگیرم

سلام

به زن ظلم ها و جفاهای زیادی میشه ، در سایه ی بهانه های واهی و خنده داری چون همین سوال در این تاپیک..

شما خودت خیلی خالی از ایرادی ؟ فکر نمیکنی که خانمت هم خیلی جاها تحملت کرده ؟ فکر نمیکنی که خانمت هم خیلی جاها هوس کرده از این زندگی دست بکشه ولی صبر کرده ؟

اه...آدمو پشیمون میکنید و میترسونید از دل دادن و دل بستن.. واقعا شرم آوره !!

( خیلی از حرفامو پاک کردم :hey:)

حامی;745944 نوشت:

3- فراموش نكنيد كه اگر چه تمايل مرد به داشتن چند همسر طبيعي و غريزي است ولي اسلام اين گرايش را جهت داد و حد و حصر برايش مشخص كرده است. برخي كه دين را قبول ندارند خارج از چارچوب شرع روابط متعددي با نامحرم دارند ولي فرد مسلمان بايد بداند كه شرط ازدواج دوم داشتن ملكه عدالت است. چرا كه بي عدالتي و بي انصافي سبب تباه شدن زندگي دنيا و آخرت خانواده و اعضايش مي شود. خيلي از خانم ها از اين حكم الهي احساس خطر مي كنند ولي با كمي تأمل منطقي در مي يابند كه حكم خداوند حكيمانه است. يعني اولا به خيانت و رابطه آزاد جواز نداده است در ثاني جواز ازدواج دوم را به رعايت حق قسم(همخوابگي) و عدالت مشروط كرده است كه درصد مرداني كه به اين فضليت اخلاقي رسيده باشد بسيار كم است. از سويي ديگر مردان عادل با انصاف در ازدواج دوم خيلي محتاط و حساس هستند و باز كمتر خودشان راغب مي شوند كه ازدواج دوم كنند كه مبادا ظلمي كنند. حال اين كه افرادي غيرعادل چند همسر انتخاب مي كنند مربوط به دين نيست چون كاري به دستور دين نداشته اند همان گونه كه افراد بي دين يا ضعيف الديني هم سراغ روابط آزاد مي روند.

حامی;745944 نوشت:

باسلام

به تازگی روحانی ای در محله ما سخنرانی میکرد ومی گفت اشتباهه که می گن باید بین زنان عدالت رعایت بشه همچین چیزی وجود نداره و به مردان توصیه میکرد چند همسر برگزینند
چرا این حرفا رو زد سوال شده واسم

[="Navy"]دوست عزیز به نظرم یه آیدی بساز بیا خودت توی بحث چون نمیشه یک طرفه به قاضی رفت
البته خودتم بیای توی بحث باز یکطرفه هست زچون همسرت نیست

مطالب زیر نظرات شخصی بنده است

در اینکه تعدد زوجات شرعی و قانونیه حرفی نیست ما هم نمیخوایم حلال خدارو حرام کنیم
ولی واقعا راهش اینه ؟
شما فقط میخوای یک همسر مثلا چادری داشته باشی ؟
اینکه همسرت زندگیش و احساسشو پای شما گذاشته ، اینکه در تمام مشکلات زندگی کنار شما بوده هیچکدوم براتون مفهومی نداره که بخواید بخاطرش تحمل کنید ؟

خیلی عذر میخوام ولی به نظر من شما دنبال هوستون هستید این حجاب شده یک بهانه
خیلی عجیبه باور میکنید در نزدیکی خودم کسیو دیدم مومن و معتقد خفن ولی دچار چشم چرونی به خانم های محجبه شده بود ؟
به این بهونه که من حجاب رو دوست دارم . چشم دختر بیچاره که کلی خودشو پوشونده رو در میاورد که چه حجاب قشنگی
همین امر سبب شده بود بیوفته دنبال ازدواج موقت و ...

وقتی مطلب شمارو خوندم گفتم عجب شباهتی

اگر بعد مسئولیت دینی رو در نظر بگیریم که اگر زنی با حجاب بد بیرون بره در هر قدم فلان قدر مردو میندازن جهنم که باز با ازدواج دوم چیزی از مسئولیت شما کم نمیشه
پس بهتر نیست برای با حجاب شدن همسرتون دعا و تلاش کنید ؟

باز هم میگم شاید خودتون توی بحث شرکت کنید و زوایای دیگه ای رو بگید قضیه فرق کنه ولی فعلا برداشت بنده اینه که شما دنبال هوس خودتون هستید در پوشش علاقه به حجاب[/]

شهیده;745985 نوشت:

باسلام

به تازگی روحانی ای در محله ما سخنرانی میکرد ومی گفت اشتباهه که می گن باید بین زنان عدالت رعایت بشه همچین چیزی وجود نداره و به مردان توصیه میکرد چند همسر برگزینند

سلام
احتمالا منظورشون عدالت در مهر و محبت بوده .
چون این عدالت جزو شرایط نیست ولی در ذهن همه جا افتاده که هست
قبلا در موردش حسابی بحث کردیم توی همین اسکدین

طاهر;745568 نوشت:
متأسفانه ايشان بعد از ازدواج حجابش را به خوبي رعايت نمي كند

به نام حق

با سلام:از فرمایش حضرتعالی معلوم است که همسرتان قبل از ازدواج با شما محجب بوده اند!!!

چرا باید بعد از ازدواج قیود شرعی ایشان کم شود؟ مشکل کجاست؟

با سلام

شما که به اصطلاح همه ی حرفاتونو به خانمتون زدید .آیا اینو هم گفتید

که چشمم به خانمهای محجبه افتاده ومیخوام با یکیشون ازدواج کنم

[=arial black]من خوب میدونم وضع جامعه خیلی خرابه و
توی همه بحثای اینجوری هم همیشه طرف آقایون رو گرفتم
ولی قبول کنید بعضیاتون واقعا دیگه نوبرید
شما مردا چتونه؟؟؟
زن بی حجاب میبینین بهتون فشار میاد میرین صیغه میکنین
با حجابشو می بینین فشار میاد دنبال ازدواج دومین
به خدا قسم زن بستنی نیست که هرروز میخواین یه طعمشو امتحان کنین

سر جدتون یه جاهایی هم اجازه بدین شیطون گولتون بزنه دیگه
رسما دستشو از پشت بستین

یکی میاد میگه چهار ساله دارم خیانت میکنم
می خوام برگردما ولی حس مسئولیت نمیذاره
یکی میگه زنا بدحجاب شدن منم ازدواج بهم واجب شده
دنبال مورد میگردم واسه صیغه
یکی میگه زنم بدحجابه تصمیم گرفتم باحجابشو بگیرم
همه هم الحمدلله سوالشون تائید میشه
چرا چون یه جمله ته صحبتاشون میچسبونن :
میخوام دینم در خطر نباشه

الان باز یه عده میان میگن اعصاب نداری و ...
والا کاملا آرومم
ولی نمیفهمم وقتی یکی تصمیمشو واسه کار غلطش گرفته
چرا انقد دوست داره مجوز کارشو از من و شمای مذهبی بگیره؟؟؟

دور نیست اون روزی که یکی از خانومها هم بیاد بگه
دارم به شوهرم خیانت میکنم
چون یقه آخوندی نمی پوشه و ریش نمیذاره
رسما همگی از دست رفتیم مرد و زنم نداره

رهگذر آسمان;746052 نوشت:
[=arial black]من خوب میدونم وضع جامعه خیلی خرابه و
توی همه بحثای اینجوری هم همیشه طرف آقایون رو گرفتم
ولی قبول کنید بعضیاتون واقعا دیگه نوبرید
شما مردا چتونه؟؟؟
زن بی حجاب میبینین بهتون فشار میاد میرین صیغه میکنین
با حجابشو می بینین فشار میاد دنبال ازدواج دومین
به خدا قسم زن بستنی نیست که هرروز میخواین یه طعمشو امتحان کنین

سر جدتون یه جاهایی هم اجازه بدین شیطون گولتون بزنه دیگه
رسما دستشو از پشت بستین

یکی میاد میگه چهار ساله دارم خیانت میکنم
می خوام برگردما ولی حس مسئولیت نمیذاره
یکی میگه زنا بدحجاب شدن منم ازدواج بهم واجب شده
دنبال مورد میگردم واسه صیغه
یکی میگه زنم بدحجابه تصمیم گرفتم باحجابشو بگیرم
همه هم الحمدلله سوالشون تائید میشه
چرا چون یه جمله ته صحبتاشون میچسبونن :
میخوام دینم در خطر نباشه

الان باز یه عده میان میگن اعصاب نداری و ...
والا کاملا آرومم
ولی نمیفهمم وقتی یکی تصمیمشو واسه کار غلطش گرفته
چرا انقد دوست داره مجوز کارشو از من و شمای مذهبی بگیره؟؟؟

دور نیست اون روزی که یکی از خانومها هم بیاد بگه
دارم به شوهرم خیانت میکنم
چون یقه آخوندی نمی پوشه و ریش نمیذاره
رسما همگی از دست رفتیم مرد و زنم نداره

علتش وسوسه های شیطان و نفس اماره هست و توجیه گناه برای خود
و به قول قرآن زیبا نشان دادن گناه برای فرد
اما خیانت رو از صیغه کردن یه فرد مجرد شاید بهتره جدا کنیم
آخه فرد مجرد به کی خیانت میکنه مگه؟

3838;746056 نوشت:
آخه فرد مجرد به کی خیانت میکنه مگه؟
با سلام

به همسر آیندش

سلام ...
خب دیگه در مذمت شخص سوال کننده همه رفقا سنگ تموم گذاشتن بنده دیگه بسنده میکنم ...
ولی نمیدونم چرا یه حس ششمی ب من میگه این بنده خدا یه خانوم محجبه ای رو احتمالا یه جایی دیده و بعلههههه بعدشم ب جای اینکه بشینه بگه گناهه نشسته ب عیب و ایراد خانومش فکر کرده و فلسفه شو اینجوری بافته ک خانومم چون حجاب نداره در نتیجه میشه یه ازدواج دیگه ای هم کرد ...
یا خداااا کی میخوایم اسلام رو بفهمیم ... آخه این کار شما با عقل جور درمیاد ک میخواین بهش حکم اسلام رو هم بزنین ...
فقط پیشنهاد میکنم فکر کنید همین ...

همای رحمت;746057 نوشت:
با سلام

به همسر آیندش

چطور به همسر آیندش خیانت میشه؟:Gig:

3838;746059 نوشت:
چطور به همسر آیندش خیانت میشه؟
فکر کنم هیچ آقایا خانمی دوست نداره همسرش

قبل از اون همسر صیغه ای داشته باشه !مگر این که با اطلاع از این موضوع خودش بخواد باهاش ازدواج کنه !

[="DarkSlateBlue"]

حامی;745961 نوشت:

منظورش اينه كه سنخيت نباشد پيوندي هم نيست و قوي ترين عامل سنخيت همتايي در باورها و نگرش هاي دو طرف است

[/]

خب همون اول وقتی سنخیت نداشته غلط کرده رفته با زن غیر محجبه ازدواج کرده.
اگر بعد از ازدواج بی حجاب شده هم معلوم نیست چه غلطی کرده که زن محجبه رو بی حجاب تحویل جامعه داده. . .
اگر با ازدواج دوم میخواد توی زن اولش سنخیت و پیوند ایجاد کنه غلط زیادیه. . . چون زن اولش تغییر نمیکنه اینجوری.
و غلط ترین کار هم اینه ک بخواد زن اولو طلاق بده و بره یک زن دیگه بگیره.

در کل یارو عاشقه. . . حالش خوب نیست[/]

طاهر;745568 نوشت:
ولي متأسفانه ايشان بعد از ازدواج حجابش را به خوبي رعايت نمي كند و اين سبب شده من به شدت نسبت به زنان عفيف و با حجاب حساس شوم
یعنی قبل از ازدواج ایشون از لحاظ رعایت حجاب اونجوری بود که شما میخواستید اما بعد از ازدواج کاملا عوض شد؟:Moteajeb!:اگه آره خوب چرا؟ دلیلش چیه؟:Gig:و اگه نه و قبل از ازدواج هم حجابش اونطوری که میخواستید نبوده چرا سراغ فردی که مورد نظرتون باشه نرفتید؟:Narahat:
حامی;745944 نوشت:
ابن جوزي از علماي اهل تسنن در كتاب صيد الخاطر مي نويسد: اگر همه زنان يك شهر همسر مردي شوند و بعد او برود در شهر ديگري زن ديگري ببينيد گمان مي كند كه اين چيز ديگري است. بنابراين معلوم نيست شما با ازدواج ديگر بتوانيد به خواسته خورد برسيد و نفس شما باز درخواست ارتباط ديگري نكند.
یه صحبت مشابه از امام خمینی در همین مورد شنیده بودم،اگه استاد اون متن هم لطف کنید بگذارید خوبه بنظرم

حامی;745944 نوشت:
به جاي تمركز بر اين كه چگونه ازدواج كنيد و بعد ازدواج كنيد و روزي يك مشكل گريبان گيرتان شود و زن اول بيشتر از پيش از دين فاصله بگيرد تمام قواي فكري و احساسي و عاطفي و معنويت را به كار بگير، مطالعه كن و مشورت تا راه هايي براي جذب همسرتان به دين شويد كه توصيه مي كنيم به جاي محور قرار دادن تذكر و پند و نصيحت از شيوه هاي غيرمستقيم مدد بگيريد. در صورت تمايل او را جهت دهيد كه با كارشناسان زبده بحث كند و شبهاتش را رفع كند. براي رسيدن به واقع از مسافرت، خريد كتاب و نرم افزار دريغ نكنيد.
این فکرکنم بهترین راه حله
آرامش ";745951 نوشت:
ما واسه یه دونه ش موندیم، شما دوتا دوتا میخواید!!! :[
آره دقیقا:Ghamgin:هی خواستگاری میکنیم هی بهمون جواب منفی میدن:Ghamgin:
حامی;745961 نوشت:
منظورش اينه كه سنخيت نباشد پيوندي هم نيست و قوي ترين عامل سنخيت همتايي در باورها و نگرش هاي دو طرف است
خوب اگر این باشه بهتر نبود زودتر از اینها یعنی قبل از عقد یا در دوران نامزدی و عقد به این فکر میفتاد نه الان؟
فروز;745963 نوشت:
فکر میکنم منظورش اینه که طلاق بدم و ازدواج دوم انجام بدم نه این که از بس اذهان مثبتی دارید میرید سمت تعدد زوج، اصلا انگار این دوره نیستید.
اگه منظورش این باشه که خیلی بده:Narahat:کاملا مخالفم

amirabdi;745970 نوشت:
یه چیزی تقریبا در تایید صحبت شما بگم
جناب Reza-D یه بار در یه تاپیکی یه حرفی زدن که بنظرم خیلی حرف خوبی بود و از اون حرفشون در صحبتهایی که با خانواده و اطرافیان دارم هم زیاد استفاده میکنم:ok:
ایشون گفته بود آدم برای ازدواج باید بگرده همسری با ویژگیهای مورد نظرش رو پیدا کنه، نه اینکه همسری با ویژگیهای مورد نظرش بسازه!
خوب ایشون هم اگر خانومش ویژگیهای مد نظرش رو نداره باید همون قبل از ازدواج کسی رو پیدا میکرد که این ویژگیها رو داشته باشه و به حجاب هم کاملا معتقد باشه طوری که بعد از ازدواج شل نشه
شهیده;745985 نوشت:
شاید اشتباه میکنید منظورش رو متوجه نشدید....بهرحال نص صریح قرآنه
شروین;745996 نوشت:
در تمام مشکلات زندگی کنار شما بوده
البته معلوم نیست ایشون با همسرشون چه مدت زندگی مشترک داشتن و الان بعد از چقدر زندگی مشترک اینجا اومدن

شروین;745996 نوشت:
خیلی عجیبه باور میکنید در نزدیکی خودم کسیو دیدم مومن و معتقد خفن ولی دچار چشم چرونی به خانم های محجبه شده بود ؟
به این بهونه که من حجاب رو دوست دارم . چشم دختر بیچاره که کلی خودشو پوشونده رو در میاورد که چه حجاب قشنگی
همین امر سبب شده بود بیوفته دنبال ازدواج موقت و ...
نگاه به نامحرم حرامه چه نامحرم محجبه چه بی حجاب...توجیهاتی که گفتید اون فرد میاورد برای گول زدن خودش که من دارم کار درستی میکنم بوده....دلم به حال اون خانمهای محجبه که ایشون بهشون نگاه میکرده و دنبال ازدواج موقت باهاشون بوده سوخت...
شروین;745996 نوشت:
اگر زنی با حجاب بد بیرون ره در هر قدم فلان قدر مردو میندازن جهنم که باز با ازدواج دوم چیزی از مسئولیت شما کم نمیشه
البته فکر کنم اگه مرد نهایت تلاشش رو کرده باشه از طریق صحبت،مشاوره،کمک از اطرافیان، مطالعه و....اما تاثیر نداشته باشه دیگه چیزی بر عهده مرد نیست
حبیبه;746007 نوشت:
چرا باید بعد از ازدواج قیود شرعی ایشان کم شود؟ مشکل کجاست؟
بله این باید مشخص بشه....کم کاری از خود شوهر نباشه یه وقت...

جزیره مجنون;746058 نوشت:
این بنده خدا یه خانوم محجبه ای رو احتمالا یه جایی دیده و بعلههههه بعدشم
اینجوری با قطعیت نگید....میشه تهمت زدن.....شایدم اینجوری که میگید باشه ولی اینکه الان بگید حتما اینجوریه و به این دلیل سرزنشش کنید خوب نیست چندان...

[="Navy"]

mehrant;746072 نوشت:
البته معلوم نیست ایشون با همسرشون چه مدت زندگی مشترک داشتن و الان بعد از چقدر زندگی مشترک اینجا اومدن

شما بگو 1 روز
ضمن اینکه اگه خیلی تازه بود ازدواجشون به این فکر ها نمی افتادند

من فکر میکنم ایشون دچار تنوع طلبی شدن به خاطر نگاه به نامحرم

چشمشون رو یک مدت کنترل کنن درست میشه[/]

اقای محترم چقدرباخانمت نشستی قشنگگگگگگگگگگگگگ درموردحجاب وفوایدش گفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چقدرگفتی خانمم الان که حجاب نداری مردای چشم چرون نگاهت میکنن ومن نمیخوام کسی غیرازمن زیباییهاتوببینه؟؟؟؟؟؟؟؟چقدرگفتی که دیداون اقایونی که چشم چرونن به توچجوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟چقدرازحجاب حضرت فاطمه گفتی به خانمت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلاگفتی حضرت فاطمه جلونابیناهم حجاب داشته؟؟؟؟؟؟؟؟خدایی چقدردراین مورداباخانمت حرف زدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آدم این چیزارومیشنوه ازازدواج کردن میترسه.خداعاقبت همه روبخیرکنه.الهی امین

مشک;745981 نوشت:
به زن ظلم ها و جفاهای زیادی میشه ، در سایه ی بهانه های واهی و خنده داری چون همین سوال در این تاپیک..

amirabdi;745970 نوشت:

سلام
به نظرم كمي همدلي با آقا بد نباشه از سويي هم تذكراتي به امثال اين خانم ها[/]

asad;746062 نوشت:
خب همون اول وقتی سنخیت نداشته غلط کرده رفته با زن غیر محجبه ازدواج کرده.
اگر بعد از ازدواج بی حجاب شده هم معلوم نیست چه غلطی کرده که زن محجبه رو بی حجاب تحویل جامعه داده. . .

سلام بزرگوار
سعي كنيد در بحث بر اعصابتون مسلط باشيد:Nishkhand:

جزیره مجنون;746058 نوشت:
سلام ...
خب دیگه در مذمت شخص سوال کننده همه رفقا سنگ تموم گذاشتن بنده دیگه بسنده میکنم ...
ولی نمیدونم چرا یه حس ششمی ب من میگه این بنده خدا یه خانوم محجبه ای رو احتمالا یه جایی دیده و بعلههههه بعدشم ب جای اینکه بشینه بگه گناهه نشسته ب عیب و ایراد خانومش فکر کرده و فلسفه شو اینجوری بافته ک خانومم چون حجاب نداره در نتیجه میشه یه ازدواج دیگه ای هم کرد ...
یا خداااا کی میخوایم اسلام رو بفهمیم ... آخه این کار شما با عقل جور درمیاد ک میخواین بهش حکم اسلام رو هم بزنین ...
فقط پیشنهاد میکنم فکر کنید همین ...

سلام
خب اين مشكل واقعي حقيقي است يعني اين حس طبيعي است در آن مرد ايجاد شده باشد كه با همكفو خود باشد
بنابراين به جاي سرزنش بايد متمركز شويم كه ببينيم چگونه مي توانيم كمكش كنيم تا همين زندگي را بازسازي كند[/]

شهیده;745985 نوشت:
باسلام

سلام
خب عدالت بين همسران چيزي نيست كه يك روحاني نداند
احتمالا شما متوجه منظورش نشده ايد يا ايشان نتوانسته منظورش را بيان كند
احتمالا داشته فرق بين عدالت براي امام جماعت بودن و عدالت براي تعدد زوجات را توضيح مي داده فرقكي دارد كه در سايت بارها بحث شده[/]

mehrant;746065 نوشت:
یه صحبت مشابه از امام خمینی در همین مورد شنیده بودم،اگه استاد اون متن هم لطف کنید بگذارید خوبه بنظرم
استاد حامی خودم پیداش کردم:ok:
افسار گسیختگی این سوء قوه، از انسان موجودی می سازد، ویرانگر و خطرناک تر از هر موجودی دیگر که حتی حیوانات وحشی با او قابل قیاس نیستند. چه این که هر حیوانی به هر میزان درنده باشد خشم وشهوت او در حدی است که شکم را سیر کند و خود را از خطر برهاند و مانند آن، اما میل و آرزوی انسان نامنتها و سیری ناپذیر است. چندان که در شهوت شکم، رو به تنوعات آورده، در تزیین و تغییر کیفیت غذایش حدی نمی شناسد، در شهوت جنسی اگر زنهای یک شهر بر فرض محال در اختیار او قرار گیرند، باز متوجه زنهای شهر دیگر می شود؛ در شهو ت مقام اگر مملکتی را ریاست کند ، در آرزوی تصاحب مملکت دیگر است. حریص به جهانی گرسنه است و قانع به نانی سیر، خلاصه انسان در تب و تاب آنچه ندارد روزگار می گذراند. اما حقیقت آن است که دنیا عالمی متغییر باشد و همه چیز در موافقت با او به حرکت درآید، باز به یک هز ارم آرزوهایش نخواهد رسید و همیشه عاشق چیزی که ندارد، باقی خواهد ماند و سرانجام همچون ماهی در خشکی بیابان آرزوهایش پرپر خواهد زد و از دنیایش به قدر پوستی هم که از پروانه ها بر درخت می ماند بهره نمی گیرد، آرامشی هم اگر دست دهد به سکون میان دو زلزله و یا آرامش میان طوفان می ماند و به سرعت بوی فرسودگی و مرگ، زندگی آرامش را فر ا می گیرد و به قول اهل حکمت دو چیز محال عقل است: خوردن بیش از رزق مقسوم و مردن پیش از وقت معلوم.

طاهر;745568 نوشت:
سلام
من ازدواج كرده ام و همسرم را دوست دارم ولي متأسفانه ايشان بعد از ازدواج حجابش را به خوبي رعايت نمي كند و اين سبب شده من به شدت نسبت به زنان عفيف و با حجاب حساس شوم و مي ترسم چشم چران شوم و به گناه بيفتم.
همسرم با اين كه اين امر را مي داند و بارها با مهرباني با او گفتگو كرده ام ولي تغييري در خود ايجاد نكرده است.
اگر همسري كه خصوصيات دلخواهم را دارد براي حفظ ايمانم برگزينم گناه كرده ام؟

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَعَلى عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَعَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَعَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ.

....................................................................

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام به محضر شما کاربر گرامی و محترم

ابتدا این نکته را عرض نمایم این که شما در زندگی دنبال مسائل معنوی هستید خیلی ارزشمند است
اما در خصوص سوالتان چند نکته برای حقیر دارای ابهام است
1- منظورتان از رعایت نکردن حجاب دقیقا چگونه است؟! تا چه حد حجابشان را رعایت نمیکنند؟ آیا حد واجب حجاب را رعایت نمیکند یا اینکه نه حد واجب را رعایت میکنم امافرض در انتخاب رنگ پوششان دقت ندارند و غیره...؟
2- آیا این پوششان قبل از ازواج هم همینگونه بوده است؟! اگرقبل ازدواج همینگونه بوده و از ابتدا پوششان را قبول نداشتید پس برای چه ایشان را پذیرفتید؟ زیرا اینگونه هم در حق خودتان و هم آن خانم جفا نموده اید! زیرا آن خانم میتوانست با فردی ازدواج کند که پوشش را قبول داشته باشد(علت ازدواجتان را بفرمایید) ،قطعا در هنگام انتخاب ایشان نکانی را در ایشان دیده بوده اید که ایشان را انتخاب کرده اید
3- اگر بعد از ازدواج پوششان دچار مشکل شده پس بایدبگردید علتش را پیدا کنید
4- چند سال از ازدواج شما میگذرد؟ چند تا فرزند دارید؟ آیا درمورد آینده فرزندان هم فکر کره اید؟
گاهی فردی فرض میگوید 20 سال است دارم با خانم کنار می آیم درست نمیشود، این یه حرفی، اما ممکن است فردی بگوید دو سه سال است چنین مشکلی دارم پس اینجا باید بگوییم کار تربیتی طولانی مدت است و باید بیشتر صبر کنید
5- به دلتان رجوع بفرمایید!! بررسی بفرمایید ببنید دقیقا علت گرفتن همسر دوم همین موضوع است یا ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد!
6- از کجا معلوم خانمی کاملا محجبه گرفتید و شما قانع شدید؟! شاید او مشکل یگری داشت که باز نتوانست شمارا راضی کند آنوقت چه؟
7- شاید شما برروی این موضوع تمرکز کرده اید و برایتان حل این موضوع به مشکلی بزرگ تبدیل شده است که تنها راه حل آن را ازدواج دوم میبینید!! پس سعی کنید یک بار از دور به مسائل نگاه بفرمایید تا بهتر بتوانید راه حل این مشکل را پیدا کنید

و اما در مجموع
ببینید بزرگوار مطالبی که حقیر میخواهم بیان کنم در رد ازدواج مجدد یا متعه نیست ، حقیر کاملا این احکام ها را قبول دارم و قطعا حق طبیعی شما ست اما به نظر بنده:
اگر خانمتان در مسائل دیگر مذهبی اشان مشکلی ندارند و کاملا از شما تمکین میکنند چنین کاری را انجام ندهید!
شما روشهای تربیتی را بررسی کنید و به کار ببندید و هرروشی چواب نداد از روش دیگر استفاده کنید، اصولا خانمها اگر عاشق شوهرشان بشوند خیلی مطیع میشوند! پس سعی کنید دل ایشان را به دست آورید
بنده نمیدانم تا کنون چگونه با ایشان در این زمینه رفتار نموده اید و درخواستتان را چگونه بیان نموده اید اما نباید دست به مقایسه بزنید!!! نباید به ایشان بگویید فرض فلان خانم را در خیابیان میبینی ؟ دوست دارم شبیه او باشی!! این اثر تربیتی مثبتی ندارد!
پس بنده پیشنهاد میکنم تاپیکی ایجاد بفرمایید و راه هایی را که میتوانید به وسیله آن برروی حجاب خانمتان کار کنید را بررسی بفرمایید
و در آخر اگر هیچکدام از راه ها جواب ندادآنوقت برروی گزینه ازواج دوم فکر بفرمایید

الهم اجعل عواقب امورنا خیرا
یازهرا(س)

حامی;746083 نوشت:

سلام
خب عدالت بين همسران چيزي نيست كه يك روحاني نداند
احتمالا شما متوجه منظورش نشده ايد يا ايشان نتوانسته منظورش را بيان كند
احتمالا داشته فرق بين عدالت براي امام جماعت بودن و عدالت براي تعدد زوجات را توضيح مي داده فرقكي دارد كه در سايت بارها بحث شده

شاید من متوجه نشدم نمیدونم
به این شکل گفت:
در شب اول گفت در صورت عدالت مرد میتونه چند همسر برگزیند
شب دوم گفتش ببخشیدمن مطالعه بیشتری کردم طبق نظر ایت الله ...نیاز به عدالت نیست عدالت در ایه مورد نظر راجع به یتیمان هست پس نیازی به عدالت بین همسران نیست

شهیده;746086 نوشت:
ر شب اول گفت در صورت عدالت مرد میتونه چند همسر برگزیند
شب دوم گفتش ببخشیدمن مطالعه بیشتری کردم طبق نظر ایت الله ...نیاز به عدالت نیست عدالت در ایه مورد نظر راجع به یتیمان هست پس نیازی به عدالت بین همسران نیست

اگر اين طوري گفته قطعا غلط كرده ببخشيد اشتباه كرده[/]

[="DarkSlateBlue"]

حامی;746080 نوشت:
سلام بزرگوار
سعتي كنيد در بحث بر اعصابتون مسلط باشيد:Nishkhand:
[/]

خب خیلی حرصم گرفته از بهانش:god:. و از خونسردیه مضمن در لحنش:vamonde:. و از اینکه نیست جوابگو باشه. :ghati:

اگر مثه ادم میگفت هوس کردم یه زن دیگرو بدبخت کنم قابل قبول تر بود .[/]

سلام

گاهی هست توی زندگی ، ما مشکلاتی داریم که برای حل اون مشکلات ، متوسل به راه حلهایی میشیم که اتفاقا ، رنگ و بو و توجیه دینی هم داره که گاها این القائات مثبت از سمت شیطان رخ میده...

مثلا دختر و پسری با همدیگه اشنا میشن ، پسر یک فرد معتقد هست و دختر یک فرد غیر معتقد ... پسر با خودش میگه بزار کنار این دختر باشم تا مثلا نمازخونش کنم و بهش انگیزه بدم دیندار بشم و... در حقیقت با یک توجیه دینی در پی اینه که نیاز عاطفی خودش از بودن کنار دختر ارضا بشه که غالب مواقع در این گونه توجیهات ، ردی از شیطان هویدا هست.

اما کسی که درگیر این ماجرا هست ، یعنی اون پسری که میخواد دختر رو نماز خون کنه ، چون خودش درگیر و داخل مشکل هست ، به خوبی نمیتونه خوب و بد رو تشخیص بده، نمیتونه تشخیص بده که در حال خطا رفتن هست ولو اینکه ظاهر امر موجه هست... نقش استفاده از یک راهنما و مشاوری که خارج از گود ایستاده ، در اینطور مواقع بسیار مهم هست، چون اون مشاور ، احساساتش درگیر ماجرا نیست و به راحتی میتونه درست و غلط رو به اون فرد نشون بده و حتی مشکل اصلی اون پسر که نیاز به ارضا عاطفی هست رو از زیر خروارها توجیه بکشه بیرون و برای این مشکل اصلی راه حل نشون بده...
به همین خاطر به نظر من اینگونه تاپیکهایی که ایجاد میشه ، اگر تمام تاپیک به ناسزا گویی به استارتر بگذره ، در نهایت جز اتلاف وقت عایدی برای هیچ کس نداره... بهترین کار این هست که مثل یک مشاور که خارج از گود ایستاده ، مشکل اصلی و واقعی طرف رو از دل نوشته هاش استخراج کرد و برای این مشکل اصلی راه حلی مباح و سازنده به استارتر داد.

حامی;746087 نوشت:

اگر اين طوري گفته قطعا غلط كرده ببخشيد اشتباه كرده

این موضوع رو ازایشون باز میپرسم و جواب قطعی رو میگم

آقایی بود که همسری بسیار بسیار زیبا و مهربان و دلسوز داشت .

که براش فرزندان زیبا به دنیا آورده بود .
این خانوم به قدری با کلاس . مهربان و دلسوز بود که در درون فامیل تک بود .

تا اینکه شوهر این خانم به ایشون خیانت میکنه .
همسرش متوجه میشه و خیلی ناراحت میشه .

به شوهرش میگه ...
من فقط ازت میخوام اون رو بهم نشونش بدی ...
واقعا بفهمم که من چه چیزی از ایشون کمتر داشتم که من رو ول کردی و رفتی با اون ...

شوهرش به التماس میوفته و در نهیات قبول میکنه و میبره خانومه رو از راه دور به همسرش نشون میده ...

بعدش ...
میبینه یه دختر زشت و ایکبیری و ... هست .

میاد خونه حسابی با شوهرش دعوا میکنه و میگه این بود ...
شوهرش هم میگه ...

این همه گوشت بلبل خوردیم ... گفتیم یک بار هم گوشت کلاغ بخوریم ببینیم چه مزه ای داره ...

زن با حجاب و متفاوت و ... همش بهانه هست ...
این آقا چون مدل دیگه ای از روابط رو تجربه نکرده ... دلش میخواد ...

حامی;746079 نوشت:

سلام
به نظرم كمي همدلي با آقا بد نباشه از سويي هم تذكراتي به امثال اين خانم ها

سلام استاد حامی

شما دیگه چرا ؟؟؟

شما که با کارکرد ذهن آشنا هستید چرا ؟؟؟

چرا نمیپرسید که عملکرد این حضرت آقا چی بوده که محجبه تحویل گرفته و بد حجاب تحویل داده و الان فیلش یاد هندستون کرده !!

شما که مرد هستید و یک همسر ، شما بگید که چقدر میتونید روی همسرتون تاثیرگذار باشید ؟؟

ایشون آداب همسرداری رو بلد نیست حالا میخواد بره سراغ یکی دیگه !!!! اصلا خونم بجوش میاد از این تاپیک...

یارب;746085 نوشت:
گاهی فردی فرض میگوید 20 سال است دارم با خانم کنار می آیم درست نمیشود، این یه حرفی، اما ممکن است فردی بگوید دو سه سال است چنین مشکلی دارم پس اینجا باید بگوییم کار تربیتی طولانی مدت است و باید بیشتر صبر کنید
5- به دلتان رجوع بفرمایید!! بررسی بفرمایید ببنید دقیقا علت گرفتن همسر دوم همین موضوع است یا ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد!
6- از کجا معلوم خانمی کاملا محجبه گرفتید و شما قانع شدید؟! شاید او مشکل یگری داشت که باز نتوانست شمارا راضی کند آنوقت چه؟
7-شما برروی این موضوع تمرکز کرده اید و برایتان به مشکلی بزگ تبدیل شده است!! سعی کنید یک بار از دور به مسائل نگاه بفرمایید

سلام
خانم ايشان قبل مقيد بوده و بعد از ازدواج نسبت به پوشش سهل انگار شده است
يكي از ايرادهايي كه بر ما وارد است در ارتباطات اين است كه مطمئن باشيد تا [HL]همدلي[/HL] نباشد ارتباط موثر واقع نمي شود در اغلب موارد. تحمل شرايط به اين راحتي هم نيست اساسا مرد مي تواند از نظر شرعي وقتي همسرش پوشش اسلاميش را رعايت نمي كند اجازه ندهد از منزل بيرون برود. مردي كه نسبت به پوشش همسرش بي غيرت است مورد سرزنش مولي علي عليه السلام در نهج البلاغه است( أَلَا تَسْتَحْيُونَ ....يا.... أَوْ تَغَارُونَ)
شايد يك مرد غيرتي متوجه شود كه اين مرد چه مي گويد. مرد غيرتي برايش يك لحظه هم سخت است همسرش با وضع بد در جلوي نامحرم حاضر شود چه رسد به اين كه بخواهد با همسرش با متانت رفتار كند و دم نزند.
وقتي
سر امام حسين عليه السلام را نزد يزيد بردند زنان او از داخل حرم خود شيون كنان و با سر برهنه نزد سر آمدند يزيد شراب خوار ميمون باز، عوضي و....با همه صفات بدش غيرتي شد و از جا برخاست و عبا بر سر همسرانش كشيد و انها را به از نزد نامحرم دور كرد.

لحظات آخر عمر امام حسين در گودال قتلگاه بود
ظاهر صداها خوابيده بود و سكوت مرگباري بيابان تفتيده كربلا را فرا گرفته بود
و دشمن
حيران و سرگشته
كسي جرأت ندارد سراغ امام حسين برود و ببينيد كه هنوز جان در بدن دارد يا نه
هر كدام ديگري را حواله به اين كار مي داد
تا اين كه بي غيرتي كه هشيار بودن از حس غيرت مردان مرد
با خباثت گفت: واگذارش كنيد به من الان محك مي زنم كه او هنوز رمقي دارد يا كه نه
با صداي نكره خود داد زد: به خيمه ها حمله كنيد
و امام حسين اين غيرت الله
به كنده زانو به زحمت زياد بلند شد و ندا داد: به خيمه ها چه كار داريد؟!!
چيزي به پروازش و عروج باقي نمانده و او نگران ناموسش است:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

غيرت براي فردي كه عميق ديندار است خيلي متفاوت است يعني حاضر است جانش را بدهد ولي ناموسش حفظ شود به خاطر همين است كه در وصيت نامه شهدا مي خوانيم كه خواهر حجاب تو كوبنده تر از خون من است.[/]

اقایی که این تاپیپکو گفتی اقاطاهربراتون بزنن.بیایین لطفاوجواب سوالاتوبدین تامعلوم بشه مشکل دقیق چیه.یاحداقل بیابه اقاطاهرخصوصی جواباروبگو:Narahat az:

مشک;746101 نوشت:
سلام استاد حامی

شما دیگه چرا ؟؟؟

شما که با کارکرد ذهن آشنا هستید چرا ؟؟؟

چرا نمیپرسید که عملکرد این حضرت آقا چی بوده که محجبه تحویل گرفته و بد حجاب تحویل داده و الان فیلش یاد هندستون کرده !!

شما که مرد هستید و یک همسر ، شما بگید که چقدر میتونید روی همسرتون تاثیرگذار باشید ؟؟

ایشون آداب همسرداری رو بلد نیست حالا میخواد بره سراغ یکی دیگه !!!! اصلا خونم بجوش میاد از این تاپیک...

سلام
خب بزرگوار اگر ما در بحث حضوري يا غيرحضوري بر هيجان خود تسلط نداشته باشيم بر شنونده يا بيننده سخنمان اثر نخواهد داشت
برخي دوستان اشاره كردند كه بايد بررسي شود كه مشكل كجاست و يك طرفه به قاضي نرفت و واقعا گل گفتند
ولي به هر حال با اين سؤال كلي ما بايد انصاف را رعايت كنيم
بگوييم براي علل بد حجابي احتمالات زيادي وجود دارد :
1- علل مربوط به شوهر
2- علل مربوط به زن
3- علل ديگر ( خانواده اش، دوستانش، ماهواره، و...)
ولي چيزي كه مسلم است قدرت اراده و انتخاب مهم است يعني اگر زني بد باشد براي شما قابل توجيه است كه بگوييد چون زن كم توجه بوده در زناكار شدن همسرش مقصر اصلي است؟ (بله همسران بر هم تأثير و تأثر دارند و زمينه ساز رشد يا سقوط اخلاقي هستند ولي مجبور كننده نيستند)[/]

مشک;745981 نوشت:
ادمو پشیمون میکنید و میترسونید از دل دادن و دل بستن.. واقعا شرم آوره !!

هدف این هستش که شما پشیمون بشید
بعدش... از دل دادن و دل بستن بترسید
بعدش ...از حلال (یه روزی که پیش بیاد) از خدا احساس شرم کنید به وقتش دل به کسی ندید
این خیلی خوبه دیگه؟
احساس نا امیدی
احساس شرم
احساس بی احساسی

در هر حال امیدی هست که این جور پست ها رو بزنن تا بتونن کار خودشونو بکنن
این پستا خیلی خوبه که همه رو پشیمون کنه. این انجمن هم به خوبی داره کارشو
و هدفشو داره پیش می بره.

خوبی دیگه این هستش خوبی های زیادی داره.خیلی زیاد.
چن تا شو نام ببرید؟
پس منتظر پست های این جوری باشید
منم منتظرم .
تا بتونیم امیدواری رو بترکونیم. به جاش نا امیدی رو بیاریم.
همه یک صدا بگوییم....
چی بگیم؟ اینجاشو نمی دونم چی بنویسم

یه کم صبر کنی هر چی از نا امیدی و پشیمونی و بی احساسی جای خوشو تو دل همه پیدا می کنه.

حالا اون نانوشته جات رو که پاکش کردی بنویس بخونیم.

نقل قول:
ولي چيزي كه مسلم است قدرت اراده و انتخاب مهم است يعني اگر زني بد باشد براي شما قابل توجيه است كه بگوييد چون زن كم توجه بوده در زناكار شدن همسرش مقصر اصلي است؟ (بله همسران بر هم تأثير و تأثر دارند و زمينه ساز رشد يا سقوط اخلاقي هستند ولي مجبور كننده نيستند)

استاد

در این بحث به دلیل اینکه زن محجبه بوده و بعد از زندگی با ایشون اینجوری شده ، یعنی مشکلی در زندگی زناشویی هست ...

قدرت اراده رو تکذیب نمیکنم اما زمینه ی فراهم شدن شرایط بسیار مهمه ...

بگذریم ...

ان شاالله که خودشون بیان و پاسخگو باشن ...

خراساني به نردبان در باغ ديگري ميرفت تا ميوه بدزدد. خداوند باغ برسيد و

گفت: در باغ من چكار داري؟ گفت: نردبان مي فروشم. گفت: نردبان در
باغ من مي فروشي؟ گفت: نردبان از آن من است، هركجا كه خواستم
مي فروشم.

مارینر;746094 نوشت:
آقایی بود که همسری بسیار بسیار زیبا و مهربان و دلسوز داشت .

که براش فرزندان زیبا به دنیا آورده بود .
این خانوم به قدری با کلاس . مهربان و دلسوز بود که در درون فامیل تک بود .

تا اینکه شوهر این خانم به ایشون خیانت میکنه .
همسرش متوجه میشه و خیلی ناراحت میشه .

به شوهرش میگه ...
من فقط ازت میخوام اون رو بهم نشونش بدی ...
واقعا بفهمم که من چه چیزی از ایشون کمتر داشتم که من رو ول کردی و رفتی با اون ...

شوهرش به التماس میوفته و در نهیات قبول میکنه و میبره خانومه رو از راه دور به همسرش نشون میده ...

بعدش ...
میبینه یه دختر زشت و ایکبیری و ... هست .

میاد خونه حسابی با شوهرش دعوا میکنه و میگه این بود ...
شوهرش هم میگه ...

این همه گوشت بلبل خوردیم ... گفتیم یک بار هم گوشت کلاغ بخوریم ببینیم چه مزه ای داره ...

زن با حجاب و متفاوت و ... همش بهانه هست ...
این آقا چون مدل دیگه ای از روابط رو تجربه نکرده ... دلش میخواد ...

سلام
البته اين كه براي يك مرد غيرتي سخت است ببيند همسرش پوشش شرعي را رعايت نمي كند كشنده است.
ولي به نظرم مرد غيرتي قبل از اين كه به فكر همسر دوم باشد به فكر اصلاح است و اگر اصلاح نشد جدايي را گزينش مي كند[/]

[="DarkSlateBlue"]آقا اینا مشکوک میزنن...:vamonde: یحتمل مارو فیلم کردن تا یک درس و عبرتی یاد بگیریم و . . .[/]

مزاح;746112 نوشت:
خراساني به نردبان در باغ ديگري ميرفت تا ميوه بدزدد. خداوند باغ برسيد و
گفت: در باغ من چكار داري؟ گفت: نردبان مي فروشم. گفت: نردبان در
باغ من مي فروشي؟ گفت: نردبان از آن من است، هركجا كه خواستم
مي فروشم.

خدا شادت كنه:Nishkhand:[/]

موضوع قفل شده است