جمع بندی کمک کنید در راه دین بمونم

تب‌های اولیه

41 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کمک کنید در راه دین بمونم

سلام خسته نباشید...

من اسم این سایت رو چند سال پیش از دختردایی م شنیدم و فهمیدم مطالب خوبی داره بخاطر همین برای کمک ب اینجا اومدم... توی خانواده ی کاملا مذهبی و عالی هستم اما 24 سال کافر بودم... میگم کافر چون نه نمازی میخوندم نه روزه ای میگرفتم نه چیزی تازه کلی هم گناه میکردم... امیدوارم مسخره نکنید... اما ب صراحتا میگم تازه میخوام مسلمون بشم ..... از وقتی امسال همین یکی دو هفته رو میگم رفتم روضه ی امام حسین انگار ی چیزی رو دلم سنگینی میکنه!!! انگار فقط یکی منو میکشه ی راه دیگ و میگه ک تو این همه راهی ک این چند سال رفتی اشتباه بوده.... تازه متوجه شدم امام زمان اصلا ادم بدی نیست خیلی هو خوبه ...

میشه کمکم کنید!...میشه کمک کنید ک تو این راه بمونم.... باید از کجا شروع کنم؟ اصن باید چیکار کنم؟ ب نظرتون دیر نشده؟ ممکنه منه روسیاه برگردم؟ احساس گیجی میکنم خیلی زیاد.. اما فقط اینو میدونم دلم نمیخواد سال دیگه یا اصن ماه دیگه ک باز میرم روضه ی امام حسین اینقد شرمنده باشم...

[="Navy"]

عطرین24;745356 نوشت:
سلام خسته نباشید...

من اسم این سایت رو چند سال پیش از دختردایی م شنیدم و فهمیدم مطالب خوبی داره بخاطر همین برای کمک ب اینجا اومدم... توی خانواده ی کاملا مذهبی و عالی هستم اما 24 سال کافر بودم... میگم کافر چون نه نمازی میخوندم نه روزه ای میگرفتم نه چیزی تازه کلی هم گناه میکردم... امیدوارم مسخره نکنید... اما ب صراحتا میگم تازه میخوام مسلمون بشم ..... از وقتی امسال همین یکی دو هفته رو میگم رفتم روضه ی امام حسین انگار ی چیزی رو دلم سنگینی میکنه!!! انگار فقط یکی منو میکشه ی راه دیگ و میگه ک تو این همه راهی ک این چند سال رفتی اشتباه بوده.... تازه متوجه شدم امام زمان اصلا ادم بدی نیست خیلی هو خوبه ...

میشه کمکم کنید!...میشه کمک کنید ک تو این راه بمونم.... باید از کجا شروع کنم؟ اصن باید چیکار کنم؟ ب نظرتون دیر نشده؟ ممکنه منه روسیاه برگردم؟ احساس گیجی میکنم خیلی زیاد.. اما فقط اینو میدونم دلم نمیخواد سال دیگه یا اصن ماه دیگه ک باز میرم روضه ی امام حسین اینقد شرمنده باشم...

24 سال که خوبه
یه توصیه
زیاد بیا این انجمن و همه تاپیکارو دنبال کن . حتی اگه موضوعش برات زیاد مهم نیست
جدی میگم

من خودم 30 سال ..... توضیح نمیدم

باور کن میام تو انجمن ، تاپیکارو میخونم ، دغدغه جوونارو میبینم از خودم خجالت میکشم
به خودم میگم اینا حجتن برای تو
و واقعا هم هستن .
بهم روحیه میدن تا سعی کنم خوب بمونم[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سمیع

عطرین24;745356 نوشت:
سلام خسته نباشید...

باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید
خیلی خوش آمدید به این سایت
واقعا باید خدا را شکر کنید که حالت بیداری به شما دست داد، و توفیق این را پیدا کردید که به درگاه الهی روی بیاورید. این را بدانید که هرکسی این لیاقت را ندارد که سر به سجده بر آستان الهی بساید.
این جمله را نه از روی تعصب، که از روی یقین خود عرض کردم.
به هر حال خوش آمدید.

این را بدانید ، که درب رحمت الهی همیشه به روی بندگان خود باز است. مصداق بارز این جمله، جناب «حرّ بن یزید ریاحی»است. کسی که تا صبح عاشورا یزیدی و جهنمی بود. ولی در عرض چند ساعت، کارش به جایی رسید که شد جزء شهدای با افتخار کربلا و امام زمانش در موقع جان دادن آمد بالای سرش.
پس به هیچ وجه دیر نشده است.

بُشر حافی و امام کاظم علیه السلام
داستان بشر حافی را شنیده اید
روزی امام کاظم علیه السلام ،از کوچه های بغداد می گذشت. از یک خانه ای صدای عربده و تار و تنبور بلند بود، می زدند و می رقصیدند و صدای پایکوبی می آمد. اتفاقا یک خادمه ای از منزل بیرون آمد در حالی که آشغالهایی همراهش بود و گویا می خواست بیرون بریزد تا مامورین شهرداری ببرند. امام به او فرمود صاحب این خانه آزاد است یا بنده؟ سؤال عجیبی بود. گفت: این خانه «بشر» است، یکی از رجال، یکی از اشراف، یکی از اعیان، معلوم است که آزاد است.
امام فرمود: بله، آزاد است، اگر بنده می بود که این سر و صداها از خانه اش بلند نبود. حال، چه جمله های دیگری رد و بدل شده است دیگر ننوشته اند، همین قدر نوشته اند که اندکی طول کشید و مکثی شد. آقا رفتند.
بشر متوجه شد که چند دقیقه ای طول کشید. آمد نزد او و گفت: چرا معطل کردی؟ گفت: یک مردی مرا به حرف گرفت. گفت: چه گفت؟ گفت: یک سؤال عجیبی از من کرد. چه سؤال کرد؟ از من پرسید که صاحب این خانه بنده است یا آزاد؟ گفتم البته که آزاد است. بعد هم گفت: بله، آزاد است، اگر بنده می بود که این سر و صداها بیرون نمی آمد. گفت: آن مرد چه نشانه هایی داشت؟ علائم و نشانه ها را که گفت، فهمید که موسی بن جعفر علیه السلام است. گفت: کجا رفت؟ از این طرف رفت. پایش لخت بود، به خود فرصت نداد که برود کفشهایش را بپوشد، برای اینکه ممکن است آقا را پیدا نکند. پای برهنه بیرون دوید. (همین جمله در او انقلاب ایجاد کرد. ) دوید، خودش را انداخت به دامن امام و عرض کرد: شما چه گفتید؟ امام فرمود: من این را گفتم. فهمید که مقصود چیست. گفت: آقا! من از همین ساعت می خواهم بنده خدا باشم، و واقعا هم راست گفت. از آن ساعت دیگر بنده خدا شد.

گداى کوى تو از هشت خلد، مستغنى است
اسیر عشق تو، از هر دو کون، آزاد است

ماجراى توبه فضیل بن عیاض چه بود؟

«فضیل» که در کتب رجال، به عنوان یکى از راویان موثق، از امام صادق(علیه السلام) و از زهاد معروف، معرفى شده و در پایان عمر، در جوار «کعبه» مى زیست و همانجا در «روز عاشورا» بدرود حیات گفت، در آغاز کار، راهزن خطرناکى بود که همه مردم از او وحشت داشتند. از نزدیکى یک آبادى مى گذشت، دخترکى را دید و نسبت به او علاقه مند شد، عشق سوزان دخترک «فضیل» را وادار کرد که شب هنگام از دیوار خانه او بالا رود، و تصمیم داشت به هر قیمتى شده به وصال او نائل گردد، در این هنگام بود که در یکى از خانه هاى اطراف، شخص بیدار دلى مشغول تلاوت قرآن بود و به آیه

«أَ لَمْ یَأْنِ لِلَّذِینَ آمَنُوا أَنْ تَخْشَعَ قُلُوبُهُمْ لِذِکْرِ اللّهِ...»

رسیده بود، این آیه همچون تیرى بر قلب آلوده «فضیل» نشست، درد و سوزى در درون دل احساس کرد، تکان عجیبى خورد، اندکى در فکر رفت، این کیست که سخن مى گوید؟ و به چه کسى این پیام را مى دهد؟ به من مى گوید: اى فضیل! «آیا وقت آن نرسیده است که بیدار شوى؟ از این راه خطا برگردى؟ از این آلودگى خود را بشوئى؟ و دست به دامن توبه زنى؟! ناگهان صداى «فضیل» بلند شد، و پیوسته مى گفت: «بَلى وَ اللّهِ قَدْ آنَ، بَلى وَ اللّهِ قَدْ آن»؛ (به خدا سوگند وقت آن رسیده است، به خدا سوگند وقت آن رسیده است)!
او تصمیم نهائى خودش را گرفته بود، و با یک جهش برق آسا، از صف اشقیا بیرون پرید، و در صفوف سُعدا جاى گرفت، به عقب برگشت، از دیوار بام فرود آمد، و به خرابه اى وارد شد که جمعى از کاروانیان آنجا بودند، و براى حرکت به سوى مقصدى، با یکدیگر مشورت مى کردند، مى گفتند: فضیل، و دارودسته او در راهند، اگر برویم راه را بر ما مى بندند و ثروت ما را به غارت خواهند برد! فضیل، تکانى خورد، و خود را سخت ملامت کرد، گفت: چه بد مردى هستم! این چه شقاوت است که به من رو آورده؟ در دل شب به قصد گناه از خانه بیرون آمده ام، و قومى مسلمان از بیم من، به کنج این خرابه گریخته اند!
روى به سوى آسمان کرد، و با دلى توبه کار، این سخنان را بر زبان جارى ساخت: «اللّهُمَّ إِنِّى تُبْتُ إِلَیْکَ وَ جَعَلْتُ تَوبَتِى إِلَیْکَ جِوارَ بَیْتِکَ الْحَرامِ...»!؛ (خداوندا من به سوى تو بازگشتم، و توبه خود را این قرار مى دهم که پیوسته در جوار خانه تو باشم، خدایا از بدکارى خود در رنجم، و از ناکسى در فغانم، درد مرا درمان کن، اى درمان کننده همه دردها! و اى پاک و منزه از همه عیبها! اى بى نیاز از خدمت من! و اى بى نقصان از خیانت من! مرا به رحمتت ببخشاى، و مرا که اسیر بند هواى خویشم از این بند رهائى بخش)!
خداوند دعاى او را مستجاب کرد، و به او عنایتها فرمود، و از آنجا بازگشت و به سوى «مکّه» آمد، سالها در آنجا مجاور بود و از جمله اولیاء گشت!
گداى کوى تو از هشت خلد، مستغنى است
اسیر عشق تو، از هر دو کون، آزاد است

عبد فرار از مردانی بود که تعدادی نوچه و یار داشت که در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده می‌کرد. و به‌طور معمول او را احترام می‌کردند. از این رو عبد فرار به دیگران چندان احترام نمی‌گذاشت.روزی جناب آخوند با او برخورد کرده، و به او اعتنائی نفرمود. عبد فرار با تندی به جناب آخوند عرض کرد که چرا احترام نکردی؟! ایشان فرمود: مگر تو کی هستی؟عبد فرار در پاسخ گفت: مرا نمی‌شناسی؟! من عبد فرار هستم!بی‌درنگ مرحوم آخوند می‌فرماید: بگو بدانم از که فرار کرده‌ای، از خدا فرار کرده‌ای یا از پیامبر خدا (صلوات الله علیه و آله)؟ و سپس راهش را گرفت و رفت.صبح فردای آن روز و پس از درس، استاد می‌فرماید: یکی از بندگان خدا فوت کرده، هر که مایل است همراه شود تا به تشییع جنازه او برویم. عده ای از شاگردان همراه او برای تشییع حرکت کردند، امّا در کمال تعجّب دیدند جناب آخوند به منزل عبد فرار رفتند. آری او از دنیا رفته بود. عجبا! این همان یاغی معروف است كه آخوند از او به عنوان بنده‌ خدا یاد كرد و در تشییع جنازه او حاضر شد؟! به هر حال تشییع جنازه‌ تمام شد.
فردای آن روز و پس از درس، استاد می­فرماید: یکی از بندگان خدا فوت کرده، هر که مایل است همراه شویم تا در تشییع جنازه او برویم. عده ای از شاگردان به همراه او برای تشییع حرکت کردند، امّا در کمال تعجّب دیدند جناب آخوند به منزل عبد فرار آمدند.بعد از تشییع علّت رحلتش را جویا شدند. خانواده ایشان در توضیح گفتند: نمی‌دانیم چه ‌شد؟ او هر شب دیروقت به منزل می‌آمد، ولی دیشب حدود یك ساعت بعد از اذان مغرب و عشا به منزل آمد و در حالی که به فكر فرو رفته بود. تا صبح نخوابید و در حیاط قدم می‌زد و با خود تكرار می‌كرد: تو از خدا فرار کردی یا از رسول خدا (صلّی الله علیه و آله)!آن قدر گفت و گفت و گریه کرد تا دقّ کرده و جان به جان آفرین تسلیم کرد.2عده‌ای از شاگردان آخوند فهمیدند این جمله را جناب ملاحسینقلی همدانی (رضوان الله تعالی علیه) به او گفته است. چون از او سؤال كردند، ایشان فرمودند: «من می‌خواستم او را آدم كنم و این كار را نیز كردم، ولی نتوانستم او را در این دنیا نگه دارم.»3 پی نوشت‌ها:1. عبد فرار یعنى بنده‌ بسیار گریزان و در لهجه محلى لقب آن فرد شرور بوده است.2. این قضیه گویای تأثیر نفس و گفتار آن عزیز بر جان صاحب استعداد است، که با عبد فرار آن کرد که کرد.3. شرح حال حكیم فرزانه حاج علی محمد نجف آبادی، ص 27.

این چند نمونه، تعداد کمی، از بندگان بسیاری بود که سابق خوبی در ابتدا نداشتند، ولی با تحول و توبه تغییر مسیر دادند و شدند جزو اولیا الهی.
بنابراین شما هم با یک توبه واقعی، که الحمد لله، انجام دادید. می توانید به این جرگه بپیوندید و از بندگان مقرب درگاه الهی شوید.
فقط اطلاعات خود را در زمینه مسائل اسلامی بالا ببرید. که می توانید در زمینه های اعتقادات، احکام، و...از کارشناسان مربوطه سوالات خود را مطرح بفرمایید.
بازم هم اگه سوالی بود در خدمتیم
موفق و پاینده باشید

3 تا کار میگم اگه پشتکار داشته باشی و انجام بدی به نتیجه ای که میخای میرسی:
1-نماز شب
2-نماز سر وقت
3-این دعای استغفار را بخون:من خودم پیشنهاد میکنم بعد نماز شب و یا قبل یا بعد نماز صبح بخونی:
http://www.askdin.com/thread18663.html

بقیه چیزا را هم بی خیال.مهمترینش نماز اول وقت هست.حتی اگه بقیه را انجام ندادی اینو انجام بده.زیادم با مستحبات و دعا و روضه و... اینا خودتو درگیر نکن وگرنه همین اول کار مخصوصا که تازه میخای ادم بشی زده میشی از دین.تو نمازتو اول وقت بخون بقیه کارا را بسپار به خدا.

یه چیز دیگه اینه که هیچی در ازاش از خدا نخای.و اگه اتفاق بدی افتاد برات کلن نگی منکه ادم خوبی شدم خدا چرا اینجوری کرد!:Gig:

سلام علیکم

یکی از مهم ترین چیزها محیط است. محیط و اطرافیان و دوستان شما خیلی مهم هستند زیرا که انسان از محیط تاثیر می پذیرد و انسان باید برای حفاظت ایمان خود تلاش کند .

بنظرم، مطمئن نیستم فکر کنم حدیثی است که : هر کس با گوسفندان باشد در وجود او تواضع می آید و هرکس با اسبان باشد در وجودش غرور می آید.

همچنبن همان داستان عطر و زرگر .

دوم : یکی از اهل دین از مولانا محمد عمر سربازی رح پرسیدند(از بزرگترین علمای بلوچستان بودند) که چه کار کنم که در عمل کردن به فرایض و سنت رسول صلی الله علیه و سلم پایبند و عامل بشم یعنی از دین دور نشوم ایشان فرمودند : هر شبانه روز یک جزء قرآن بخوان و نماز تهجد را همیشه پایبند باش .

سوم این که شما باید فضای دینی خانواده تان را درست کنید البته من وضعیت محیطی و منطقه ی شهر شما را نمی دانم یعنی جو ایمانی را میگم.

مثلا تو منطقه ما برخی منازل هست که ، در یک وقت مشخص و در یک اتاق مشخص از خانه شان جمع می شوند. و کتاب حدیثی را به مدت بیست دقیقه می خوانند. (فقط محارم نامحرم نباید در جمع باشد)

علمای ما می گویند کتاب فضایل اعمال(1) را بخوانید و دیگر کتابی (2) را اجتماعی نخوانید بلکه انفرادی بخوانید.

چرا که در منزلی که قرآن یا حدیث باشد جن و شیاطین از آنجا می روند و فرشتگان می آیند و رحمت و سکینه بر جایی که تعلیم می شود نازل می شود (به همین خاطر اتاق مشخص)

و آن جایی که تعلیم می شوذ برای اهل آسمان چنان می درخشد که ستارگان برای اهل زمین می درخشند و الله جل جلاله نزد فرشتگان فخر می کنند که بندگان من برای رضای من جمع شده اند بدون غرض دنیایی الله تعالی هر روز در وقت تعلیم نزد فرشتگانش فخر می کند(زمان مشخص)

همچنین از تعلیم شوق اعمال در وجود ما می آید و از خواندن احادیث بر وعده و عیدهای الله تعالی یقین می آید. و از خواندن تقوا و محنت و زندگی بزرگان بین علم و عمل ما رابطه پیدا می شود.

البته شاید این گفتار اصلا تو ذهن بعضی نگنجه چون جو محیط شان فرق داره یا اصلا بعضی ها متوجه نشوند اما خواستم بدانید که چنین چیزهای در برخی مناطق هست.

اگه از موضوع خارج شده ام به بزرگواریتون معاف فرمایید

پاورقی

(1): کتابی که فضیلت اعمال در آن نوشته باشد مثل فضیلت نماز ، فضیلت ذکر ، فضیلت زکات ، فضیلت قرآن و حکایات بزرگان برای درس گرفتن نه چیزی دیگر!

(2) : منظور این است که اینطور نباشد طرف کتابی مثل منظره مرگ (که حالات خوف ناک قبر و جهنم است) را به صورت جمعی برای خانواده نخواند که همه ی اهل منزل را از دین زده کند بلکه کتابهایی بخواند که فضایل و خوبی را بیان کند در حقیقت کتابهای وعید انفرادی هستند.

[="DarkSlateBlue"]

ღلیدے ویوناღ;745580 نوشت:
میشه توضیح بدی چطور دوباره عاشق اسلام شدی؟
بخاطر دروغایی که مداحا میگن؟جوری که امام حسین و یزید درخواست ویدیوچک میکنن
یا بخاطر ملتی که واسه یه دونه قیمه حادثه منا رو بازسازی میکنن
یا به عشق عاشورا میکاپ
هیئتی که میری جای خوبیه وگرنه الان حالت برعکس بود
_
راستی شکم پر برابر با دینداری کامله

هی !
مارم سوار کن.
مداحا مگه چه دروغی گفتن؟ اصلا شما راستشو از کجا میدونی که میفهمی دروغ گفتن،؟
اصلا مگه مداحا معصومن؟ هر قشری توشون نخاله هم پیدا میشه؟
تو حادثه منا ۷۰۰۰نفر کشته شدن. کجا به خاطر قیمه یک نفر مرده؟ یا زخمی شده؟

شکم پر از حرام هم برابر با . . .[/]

سلام به همگی !!!

اصل سوالی که برای همه پیش میاد اینه که واقعا قراره برای ما چه اتفاقی بیفته ؟!!!!
اول با یک توضیح شروع کنم وقتی که من چشم به جهان دوختم باور کنید وضعیت من از همتون خیلی بدتر و وحشتناک تر بود !!!!

با اشتباه شروع کردم زندگی رو با اشتباه ادامه دادم تا سی شدم !!! الان بیست و نه سالمه کلا دارم در مورد ماه آینده صحبت می کنم که سی می شم !!!

انسان یا هر موجود دیگه وقتی به دنیا میاد بدون اطلاعات هستش !!! خوب چیزی که به وجود میاد بدون اطلاعات باشه چی میشه !!! ؟ حتی نمی دونه که باید چیزی رو بدونه اصلا در خلا محض

اتفاقی مگه می تونه بیفته ؟!!!! این که کلا خلا محض فکریه .

خوب آدم به دنیا میاد یه سریع اطلاعات بطور خدادای درونش هست اما کامل نیست !!! دنیا که پیش رومونه دنیای تکامل اطلاعات و تجزیه و تحلیل اونه . پس هرکسی بطوری اطلاعات و شرایطی رو

درون زندگی داره ( شرایط فکری نه شرایط زیستی که شرایط زیست محیط ما بر اثر جهل خیلی از اشخاص هستش توضیح در پایان )

دنیا بر اساس یک تفکر بزرگ خلق شده و این تفکر چیزی نیست جز اینکه موجودات به تکامل همدیگه کمک کنند و این تکامل یعنی بر پایه و اساس قوانینی که خالق تعیین کرده که بسیار هوشمندانه

و خلاقانه و کاربردی هستش . قوانینی که ما پیش رو داریم در اخلاق خلاصه می شه ( عبادت{ توضیح داره } ، حقیقت گویی ، صداقت ، رفاقت ، پایداری در اصول اخلاقی مثل حق رو ناحق نکردن ، برتری جویی نداشتن و

به تکامل همدیگه کمک کردن ، امانتداری و ... } و همینطور عیب پوشی یا همان پوشانیدن عیب دیگران ( بر اساس تفکر نوع عیب را فهمیده اگر این عیب از درصد تخریب زیادی برخوردار نبوده در

وحله اول آن را پوشش میدیم و به کسی نمی گوییم و با شناختی که از طرف داریم با نوع رفتارمان سعی در از بین بردن آن عیب می کنیم { توضیحات تکاملی بعدا } و اگر درقدرت تخریب بالایی بود بدون

آنکه طرف متوجه فهمیدن ما از آن مطلب شود با رفتارمان سعی در تصحیح آن مشکل در شخص می کنیم حالا یا در مکانی می بریم که تحت تاثیر قرار بگیره یا صحبتی می کنیم که غیر مستقیم باشه

تا به درون شخص نفوذ کنه تا شخص تحت تاثیر مطلب قرار بگیره و اگر دیدی که تاثیر زیادی نداشت و سعیتون بی فایده بود به مراجع گزارش بدید ) !!! البته بهتره در موارد تخریب حداکثری یه

یادداشت داشته باشید تا اگر ناپدید شدید در مورد اون گزارشی باشه .

در یاد دادن و یادگیری قدم به قدم با همدیگر همسو شویم .!!!

شناخت صحیح از خدای صحیح !!!!

شناخت دنیا !!!!

و واقعی دونستن وجود شیطان !!!

اینها واقعیت های دنیا هستند بدون شناخت صحیح نمیشه زندگی درستی داشت !!!

اصل دنیا خلق شده بر اساس تفکر و همفکری !!! ما هستیم تا تجربه کسب کنیم و درک صحیحی از حقیقت و درستی پیدا کنیم !! مطمئنا با ازمون و خطا کسی جهنم نمیره !!! در مورد بهشت و جهنم

نمی خوام صحبت کنم ولی 99 درصد احتمال جهنم رفتنشون کلا منتفیه مگر اینکه :

خدا رو نشناسند !!! خدا وجودی هستش که خلق کرده و در حالت قضاوت به سر می بره !!! قضاوت در مورد اینکه این شخص یا این موجود با توانایی و امکاناتی که داشته چقدر موفق بوده !!!

خدا مهربون هستش و اینکه بگید من چون این کارها رو کردم میرم جهنم در حق درک و فهم و علم خدا اجهاف کردید خدایی که خلق کرده تا بر اثر تجربه و دانایی که بدست میاد پیشرفت و به درجات

بالاتری برسیم !!! پس خدا بخاطر نه ده سال نه صد سال نه صد هزار سال کسی رو توبیخ نمی کنه فقط کسی توبیخ می شه که می تونسته در شرایط از بحران های فکری و شخصیتی و اجتماعی

و فرهنگی و ... که مربوط می شه به ساختار اجتماعی انسان جلوگیری کنه اما نکرده !!! تازه اونم توبیخ نمی شه مگر اینکه در مورد درونش قضاوت شه و اونم باز سخت گرفته نمیشه مگر اینکه

قبل از دیر شدن شیطان رو بشناسه و بفهمه چه افکاری از آن خودش بوده و چه افکاری از آن شیطان و بازم دیر نمیشه !!! چون انسان تازه می خواد بفهمه !!! انسانی که بخواد تجربه کسب

کنه و درکش رو بالا ببره و اطلاعات درستی جمع کنه مطمئنان براش دیر نمیشه مگر اینکه کسی که جلوی این اخلاق و روحیات صحیح رو بگیره !!! خوب کلا مربوط میشه به اطلاعات

انسان ها به چند دسته تقسیم میشن :

کسایی که از روحیات مناسب برخوردارن ، کسایی که از علوم مناسب برخوردارن ، کسایی که از معنویات مناسب برخوردان ، کسایی که در حد تعادل از هرچیزی دارند ، و ...

ما انسانها باید از این گروه ها جمع بشیم و با هم به تکامل و درک صحیح تر از دنیا پی ببریم و سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که چطور حقیقت درست رو بفهمیم و از کجا معلوم در مورد صحت

درست مطالب داریم بحث و گفتگو و عمل می کنیم که اینجا نیاز مند یک انسان کامل به نام امام میشیم و خوشبختانه ما یک امام هی و حاضر داریم به نام امام زمان (عج)

خوب چرا ایشون نمیاد سوال ماست ؟

ما ها تجربه یک درک صحیح رو داریم ؟!!! ما ها سعی کردیم اخلاقیات متفکرانه رو درون زندگیمون رواج بدیم ؟!!! آیا فیلمی ساختیم که بر اساس ذهن ناخوداگاه طرف باشه و افکار شخص رو به هرج

و مرج نکشونه ؟!!! آیا کتابی نوشتیم که از غلط املایی کمتری برخوردار باشه ؟!!! آیا از علمی که داریم سعی کردیم بطور برابر و مساوی بین خودمون استفاده کنیم ؟!!! آیا سعی کردیم با توجه به

حقایق دینی اشخاص سایر کشورها رو مطلع کنیم ؟!! این بحث رو میزاریم کنار و به بحث قبلی می پردازیم

مطمئن باش راه نجات هست اگر فکر کنی راه نجات نیست به خدا توهین بزرگی کردی !!! کسایی که این پست رو می خونید بدونید اگر میخواید راه نجات واقعی رو ببینید اخلاق و رفتار اسلامی

و همینطور آزادی اسلامی مطابق با ذهنیت درست و نوع Re Action ای که قراره بعد این آزادی اتفاق بیفته بحث و تبادل نظر کنیم و هر چیزی رو بصورت صحیح و حقیقش انجام بدیم .

تکامل در هرچیزی وجود داره و انسانی که تجربه کسب نکنه انتظار کارهای تکاملی از اون خیلی ناهنجار هستش . مثل پدر و مادری که بچه ای رو توبیخ می کنند بدون اینکه در تربیت این بچه نقش

موثری رو داشته باشند . دنیای حال حاضر رو میشه فقط تخیلات شیطان نصبت به ما انسان ها دونست . ما کجا می تونیم انقدر ناهنجار باشیم . اگر ابلیس واقیعت رو وارونه جلوه نده و اعمال صحیح

رو ضایع نکنه حقیقت چیز دیگه ای هستش . با ور کنید هرچیزی که ما در دنیا می بینیم سطح تخریب شده واقعیت اون چیزه ؛ بطور کامل الان هرچیزی که وجود داره قرینه و مخالف حقیقتیه که میتونه

وجود داشته باشه . زندگی یعنی تجربه چطور باید نامید شد وقتی امید این هستش تجربیات ما کامل بشه و به همدیگه کمک کنیم تا زندگی درستی رو داشته باشیم ؟!!!

انسان خلق نشده تا خدا باشه ، انسان خلق نشده تا حکومت کنه !!! انسان خلق شده تا راه شناس باشه و درست و غلط رو بشناسونه !!!

وقتی خدا انسان رو خلق کرد و در محل قضاوت نشست کی بود که حقیقت لحظاتی که اتفاق میفته رو به دیگران بگه ؟!!! شاید ما خلق شدیم تا با تجربیات صحیح وغلط به نسل موجوداتی که بعد از

انسان میان کمک کنیم و خدا در همین محل قضاوت در مورد همه قضاوت کنه و خدا رو خوشحال کنیم از این که می تونیم جلوی اتفاقات بد رو بگیریم !!! انسانی که قراره این کار رو بکنه یک انسان

کامل و بدون خطا هستش پس لذت دنیا و دنیاهای بعدی رو با یک دنیا خراب نکنیم و سعی کنیم به بهترین وجه در مورد همه علوم تجربه کسب کنیم و جلوه صحیح اون علم رو به کار ببریم !!!

راه امام زمان وقتی باز میشه که به این مطلب پی ببریم : حقیقت دنیا پشت پرده های تاریک شیطان پنهان شدن تا با ظاهر مخوف این پرده ، سر از اسرار زیبای دنیا در نیاریم !!!

به نظرم بجای اینکه فکر کنی چیکار باید بکنی از همین الان نمازهات رو شروع کن با برنامه ریزی اونایی که نخوندی رو بخون به خودت یک روحیه خوب و مناسب بده و در زندگی شروع به پیشرفت

کن که آینده دنیای بی نهایت زیبا در دستان تو و امثال توست که به واقعیت ها پی می برید و به اشتباهات و ازشون استفاده می کنید برای داشتن اخلاقی درست . خدا همیشه همراه ماست

شرایط زیست محیط ما بر اثر جهل خیلی از اشخاص هستش : منصرف شدم از توضیح این قسمت !!!!

عبادت{ توضیح داره } : انسان یک نکته رو نباید فراموش کنه !!! اگه انسان خودش بوجود اومده نباید انقدر راحت با شرایط محیط خودش رو وفق داده باشه و اطلاعات جمع کرده باشهدرحالی که هر چیزی از یک خلا بوجود میاد و خلا امکان رشد هیچ چیزی رو نداره و خود دنیا هم از یک خلا بزرگ بوجود امده پس وقتی دنیا به خودی خودبوجو نیومده چطور انسان درونش به خودی خود متفکر بوجو میاد ؟ اگر اینطوری بود الان فیل ها و ببر ها و پلنگ ها و ماهی ها باید کلونی های خودشون رو مثل ما انسانها که شهر ها رو ساختیم می ساختن و با کروات و کت شلوار میومدن جلو !!!!

پس انسان خالقی داره که خواسته انسان باشه !!! انسان به چه چیز خود مغرور شدی !! این یک کلمه تاریخی ا ز سمت خداست نه بخاطر اینکه ادم رو به چالش بکشونه برای اینکه ادم رو به فکر

وادار کنه !! حالا که تو انسان شدی فکر می کنی حق هرکاری رو داری ؟!!! می تونی به موجودات دیگه زور بگی ؟!! پرنده ها رو توی قفس کنی و هر حیوانی که خواستی سلاخی کنی ؟!!

خدا اگر اجازه شکار داد به خاطر خواسته های بعضی ها بود که ... به هرحال اجازه این کار رو داد ولی گفت اصراف نکنید و بیش از نیاز شکار نکنید ؛ این به این معنی نیست که حیوونی که احساس

ترس داره و میتونه مرگ رو حس کنه برای تو بوجود اورده که با شکار کردن و خوردن گوشتش لذت ببری !!! نه داداش ما از این جور ادما نیستیم !!! به هرحال انسان قدرت تفکر داره و میتونه غذاهای

گیاهی رو جایگزین کنه !! تو به احساس مرگ یک بچه انسان یا یک انسان بالغ چطور توجه می کنی اما به احساس یک موجود دیگه نمی تونی ؟!!!

عبادت راهکاری برای رابطه با خداست که باهاش درد و دل می کنی میگی خدایا من هرکاری می کنم این رو دوست دارم نمی تونم ترکش کنم چیکار کنم ؟!!! خدایا من نمی خوام به این وضع

دچارشم چیکار کنم ؟!!! خدایا من می خوام تو دوست و رفیق و همراه من بشی چیکار کنم ؟!!! خدایا من میخوام ظاهر و باطنم بشی چیکار کنم ؟!!! خدایا می خوام لذت زندگی رو با تو بچشم چیکار

کنم ؟!! عبادت یعنی رابطه ای که نشون میده تو میخوای به سمت خدا بری و سعی در تغییر روحیت داری !! عبادت روحیه سازه باور کنید !!! عبادت برای این نیست که خدا بگه این بیشتر من رو عبادت کرد یا کمتر عبادت برای اینه که با خدا درد و دل کنی و ازش کمک بخوای هرچی بیشتر با خدا درد و دل کنی بیشتر بهش نزدیک می شی من که اولاش بهش گفتم خدایا من پست ترین موجودم اگه من رو توی دنیا میخوای خودت کاری بکن اگه نه من برم بهتره دوست ندارم توی جهنم باشم . شما که وضعیتتون بهتر ازمنه به خدا بگید ما میخوایم بهترین ها باشیم جایی که
زندگی جریان داره بهشته ، بهشتی که تصور غلطش همه جا پیچیده که فقط یک باغ یا یک جنگل زیباست اما باور کنید هرچی گفتند واقعیت نبوده واقعیت چیزی فراتر از اینهاست ادغام بسیار زیبای
زیبایی های طبیعت و قدرت های ماوراء و همینطور علم و تکنولوژی چیزی که هرکسی در دوران خودش نتونسته تشریح کنه و فکر نکنم تشریح کردنی باشه . بهشت جای شماست حق شماست
فکر نکنید به راحتی از بهشت رونده میشید فقط توی این دنیا هستید تجربه کسب و کنید و با همدیگه بودن رو بیاموزید و برای یک خالقی که هنوز ناشناختست زندگی کنید تا با قوانی الهی که نشات
گرفته از اخلاقیات صحیح و تفکرات عالیه زندگی کنید . این دنیا خلق شده تا ما درونش به کسب تجربه بپردازیم محلی برای رفتن به محل اصلی زندگی ماست نه محلی برای باقی موندن !!!
بهشتی که امام زمان ( عج) نشون میده ادغامی از علم و طبیعت هستش بازم خیلی چیزها می تونه درونش کم باشه پس هیچ وقت در مورد بهشت افکار کوتاه بینانه نداشته باشید و کم نگیرید که اینم حیله شیطونه تا در دراز مدت از افکار و هدفهاتون دورتون کنه .

ما هستیم که با همفکری و ایده سازی های درست زندگی حقیقی رو کشف کنیم چیزی که میتونه حق خیلی از ما ها باشه ... انرژی هسته ای حق مسلم ما هستش اما زندگی حقیقی نه ؟!!!

نوع رفتارمان سعی در از بین بردن آن عیب می کنیم { توضیحات تکاملی بعدا } : نگاه کنید کسی که عیبی درونش هست امکان داره به وسیله شیطون دارای عذاب وجدانی بشه که امکان

حل مشکل براش خیلی سخت باشه !!! طوری که امکان هر مشکل بزرگی جلوش بوجود میاد و من یکی از این قربانیان بودم !!! و واقعا به حق شرایط خیلی سختیه طوری که می گه اگر بخوای

کار درست رو بکنی مثل کمک کردن به دیگران اگه الان بتونی این مشکل بوجود میاد اگه نتونی اون مشکل که البته بخاطر نبود همکاری بین آدمها همچین مشکلاتی هم بوجود میاد الان تو خیابون باید فک و فامیل همدیگه رو ببینند تا سلام کنند دوره زمونه ای شده که برای سلام کردن باید ویزا یا گرین کارت داشته باشی( این نه فقط یک فکر ساده بلکه ذهنیت و قسمت واقع گرایانه مغز تو رو به کار می گیره تا این آینده رو تصور کرده و خودت رو توش ببینی اگر فقط حرف بودکه دایورت می شد اما تصوری زنده از آینده این حرکت هستش و مطمئن باشید دروغه ) خوب این یعنی اینکه هیچ کس حق هیچ کاری رو نداره !!! من شکاری بودم توی این دام تا اینکه صدای من در اومد

خدایا اگه قرار باشه من کاری نکنم چیزی هم نتونم بفهمم و خیلی چیزیها پس باید چیکار کنم اینطوری عمر منم میره هیچ کاری نکردم ازت که دور میشم چیزی درست نمی شه و کلا نابود میشم

خلاصه یه مدتی همینطوری گذشت تا خدا جرقه ای رو درون من زنده کرد امید !!! جستجوی حقیقت رو خودش توی دلم انداخت مگرنه فکرم به هیچ چیز نمی رفت منم یک انسان مثل بقیه !!!

ظاهر چیزی نیست که باطن رو بسازه ظاهر از بین میره اما باطن نه البته در دنیایی که خدا رو شکر به دست خدای همه ( الله ) خلق شده یعنی خدایی نیست که مثل افکار دیگران در مورد خدایان

باشه و بسیار با مهارت و بادرک و احساس و اخلاقیات خلق شده .
( اگه با دقت بخونید منظورم در نوشته بطور خلاصه این بوده : دنیایی که خدا رو شکر به دست خدای همه ( الله ) خلق شده یعنی خدایی نیست که مثل افکار دیگران در مورد خدایان باشه و بسیار با مهارت و با درک و احساس و اخلاقیات خلق شده اگر فکر کردید منظورم الله خلق شده و اشتباه تایپی بوده دوباره این جمله رو با دقت بخونید من تصحیح نکردم چون یکی از چیزایی که باعث میشه دروغ شیطان رو باور کنیم دقت نکردن در حقایق و مطالب هستش و این باعث میشه اشتباها از خدا دور بشیم اگر چه این زمان زیادی نمی بره ولی تاثیر گذار هستش و زمانی رو از ما میگیره و باعث اتفاقات ناگواری می شه بعضی ها میگن این که خوندنش راحت بود مشکلی نبود که الکی توضیح دادی باید بگم دوست گرامی بعضی ها اشتباهاتی دارند من برای اون عده نوشتم . بهترین چیز برای رساندن اصل مطلب هستش اینه که برای همه در نظر گرفته بشه تا اشتباهی نباشه و پیامدهاش تخریب کننده نباشه )
پس اگر حرف از امید میزنیم یا از خدا در مورد الله صحبت می کنیم که خدایی هستش در بینهایت تکامل . یعنی خدا رو شکر که بدست هیچ خدایی جز این خدا که از خوش شانسی ما ها خدای اصلی و حقیقی هم هستش یعنی به همه ما شادی بخشید با خلق شدن به دست خودش .

این خدایی که حقیقت محض هستش و دروغی در موردش نیست خدایی هستش که در تکامل اخلاقیات و روحیات قدم گذاشته و انتخابی بسیار بی نظیر و سخت انجام داده طوری که فکر نکنم

کمتر کسی ضرری در مورد مخلوقیتش داده باشه . خوب ما الان همه چیز رو داریم باید چیکار کنیم ؟!!! باید بدون اینکه فکر کنیم چه کارهایی کردیم در گذشته اینده رو برای رضای خدا بسازیم و تا جایی که امکان داره اشتباهات گذشته رو جبران کنیم و خیلی ها اگه می تونند از حق خودشون بگذرن مگه این که اون اشتباه از طرف شخص خیلی تکرار بشه که دیگه کار با مراجع قضایی .

دنیایی که برای رضای این خالق بی نظیر هستش بر اساس اخلاقیات و علم و بینش هستش و یک نفر قادر به این همه کار نیست پس وقتی تنها موندید و دیدید کاری از دستتون بر نمیاد از خودتون

نامید نشید دیگران در مشترک شدن برای انجام کار کم کاری کردن همونطور که توضیح دادم هرکسی دارای خصوصیات منحصر به فرد خودشه و ما باید دیگران رو تحریک کنیم تا در انجام امور با ما

سهیم بشن و اگر این افراد خدا رو نشناسند امکان داره در اداره امور به مشکل بر بخوریم پس صبورانه زندگی رو ادامه داده تلاش می کنیم و سعی در شناختن خدا و شناساندن او به دیگران می کنیم .

و مطلب خیلی مهم : اگر قراره همدیگه رو از طریقی امتحان کنیم بهترین راه اینه که این امتحان راهکاری برای ورود شیطان به زندگی شخص نباشه !!!!!

دوستتون دارم عاشقتونم و مطلبی که دادم از تجربیات خودم در مورد زندگی بود که دوست داشتم با دیگران به اشتراک بزارم یادتون نره خدای همه ما ( الله ) هستش یعنی خدایی که از روی هوا

و هوس خلق نکرده ، نمی خوابه ، بدون درصدی اشتباه عمل می کنه ، ظاهر نداره یعنی باطن ، با منطق ، مهربان و بخشنده و همینطور کوبنده و نابود گر در برابر پلیدی ها ، شکست ناپذیر و ثابت قدم و اول شخص که اخلاقیات رو اهیاء کرد یعنی ما در مورد پیامبر ، امام علی یا بقیه حرف نمی زنیم در مورد خدا حرف می زنیم که هر امام یا پیامبری یک سری از اخلاقیات این خدا رو داشتند اما بازهم مثل خدا نبودن . پس بی نظیر باشید که شما هم خدای بی نظیری دارید .

قدم خیلی مهم در مورد یک جامعه خوب داشتن روحیه خدا شناسی ، بینش ، فرهنگ هرچیز و شعور کافیه و شوق برای پیشرفت و علم و اخلاقیات اسلامی

نصر من الله وفتح قريب وبشر الصابرين
:hamdel::Hedye::Gol:

دوست دار شما

نقل قول:
میشه کمک کنید ک تو این راه بمونم

سلام

از ما نخواه که کمکت کنیم .. ماها فقط میتونیم یه قطار کلمه تحویلت بدیم .. از خودش بخواه ، از صاحبش، که دلتو روشن کنه به نورش...

راه قشنگیه..:Mohabbat:

[="Tahoma"][="Black"]به نام خدا
عرض سلام و ادب و احترام

اهلا و سهلا خوش آمديد.اميدوارم با مطالعه و تحقيق از منابع معتبر در اين مسير جديد پايدار باشيد.
در اين رابطه در لينك زير كتاب هايي معرفي شده است:

درخواست معرفي كتاب براي آشنايي با اسلام

در روزهاي نخستين صبور و بردبار باشيد شايد اطرافيان از تغييرات شما متعجب شوند به آنها فرصت دهيد.و از واكنش هاي آنها دلخور نشويد.
افراط و تفريط در هر امري مضر است،حكايت است كه مسلماني همسايه مسيحي اش را دعوت به اسلام نمود،پذيرفت و اسلام آورد،در همان روز اول آنقدر به آن تازه مسلمان ذكر و دعا و نماز مستحبي داد تا تازه مسلمان به تنگ آمد و همان روز از اسلام توبه كرد.
پس با يك روش ملايم مطالعه و تحقيق و اعمال واجب را شروع كنيد تا از دينداري تجربه اي تلخ در ذهنتان شكل نگيرد.
در ضمن به ياد داشته باشيد «تمسخر» سلاح انسان هاي ضعيف است.

برايتان آروزي موفقيت دارم
[/]

سمیع;745551 نوشت:
باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید
خیلی خوش آمدید به این سایت
واقعا باید خدا را شکر کنید که حالت بیداری به شما دست داد، و توفیق این را پیدا کردید که به درگاه الهی روی بیاورید. این را بدانید که هرکسی این لیاقت را ندارد که سر به سجده بر آستان الهی بساید.
این جمله را نه از روی تعصب، که از روی یقین خود عرض کردم.
به هر حال خوش آمدید.

سلام.... بابت جواب و راهنمایی ک کردید واقعا ممنونم....
تنها مشکلی ک الان پیدا کردم اینه سیلی از مطالب رو ی شبه میخوام یاد بگیرم و این از درک من خارجه و یکم من رو ترسونده... البته
خانواده از تغییراتم خیلی خوشحال شدند و کاملا تشویقم میکنند.. اما مشکل از طرف دوستان و جمعی ک در اون قرار دارم هست... ب نظرتون وقتی از من سوال پرسیدن چرا چادر سرکردم.... چرا حجابم رو رعایت میکنم.. سکوت کنم بهتر نیست؟؟؟ چون هرچی بگم باز میگن ک دل باید پاک باشه و خدا با این چیزها کار نداره... و من میترسم همین اول کار دلم بلرز ه و باز همرنگ.جماعتی بشم ک جز پوچی برام چیزی نداره....

ناگفته هاي ناب;745643 نوشت:
[="Tahoma"][="Black"]به نام خدا
عرض سلام و ادب و احترام

اهلا و سهلا خوش آمديد.اميدوارم با مطالعه و تحقيق از منابع معتبر در اين مسير جديد پايدار باشيد.
در اين رابطه در لينك زير كتاب هايي معرفي شده است:

درخواست معرفي كتاب براي آشنايي با اسلام

در روزهاي نخستين صبور و بردبار باشيد شايد اطرافيان از تغييرات شما متعجب شوند به آنها فرصت دهيد.و از واكنش هاي آنها دلخور نشويد.
افراط و تفريط در هر امري مضر است،حكايت است كه مسلماني همسايه مسيحي اش را دعوت به اسلام نمود،پذيرفت و اسلام آورد،در همان روز اول آنقدر به آن تازه مسلمان ذكر و دعا و نماز مستحبي داد تا تازه مسلمان به تنگ آمد و همان روز از اسلام توبه كرد.
پس با يك روش ملايم مطالعه و تحقيق و اعمال واجب را شروع كنيد تا از دينداري تجربه اي تلخ در ذهنتان شكل نگيرد.
در ضمن به ياد داشته باشيد «تمسخر» سلاح انسان هاي ضعيف است.

برايتان آروزي موفقيت دارم

[/]

سلام سپاس فراوان..... بله باید یکم اروم پیش برم... :khandeh!:

مشک;745642 نوشت:
سلام

از ما نخواه که کمکت کنیم .. ماها فقط میتونیم یه قطار کلمه تحویلت بدیم .. از خودش بخواه ، از صاحبش، که دلتو روشن کنه به نورش...

راه قشنگیه..:Mohabbat:

سلام... مرسی از حرفی ک زدی.... منظورم از کمک همون راهنمایی بود... بهرحال من خیلی اطلاعات ندارم... اما انشاءالله ک اون بالاسری هیچ وقت دستمو ول نکنه..

Hamid_9923;745637 نوشت:
سلام به همگی !!!

اصل سوالی که برای همه پیش میاد اینه که واقعا قراره برای ما چه اتفاقی بیفته ؟!!!!
[=113][=#000000]اول با یک توضیح شروع کنم وقتی که من چشم به جهان دوختم باور کنید وضعیت من از همتون خیلی بدتر و وحشتناک تر بود !!!!

سلام...... متن قشنگی بود اما با یک بار خوندن درکش نکردم.... باید چندبار مطالعه کنم.... و فکر کنم... تشکر فراووون... :Gol:

Hamid_9923;745637 نوشت:
سلام به همگی !!!

اول با یک توضیح شروع کنم وقتی که من چشم به جهان دوختم باور کنید وضعیت من از همتون خیلی بدتر و وحشتناک تر بود !!!!

با اشتباه شروع کردم زندگی رو با اشتباه ادامه دادم تا سی شدم !!! الان بیست و نه سالمه کلا دارم در مورد ماه آینده صحبت می کنم که سی می شم !!!

انسان یا هر موجود دیگه وقتی به دنیا میاد بدون اطلاعات هستش !!! خوب چیزی که به وجود میاد بدون اطلاعات باشه چی میشه !!! ؟ حتی نمی دونه که باید چیزی رو بدونه اصلا در خلا محض

اتفاقی مگه می تونه بیفته ؟!!!! این که کلا خلا محض فکریه .

خوب آدم به دنیا میاد یه سریع اطلاعات بطور خدادای درونش هست اما کامل نیست !!! دنیا که پیش رومونه دنیای تکامل اطلاعات و تجزیه و تحلیل اونه . پس هرکسی بطوری اطلاعات و شرایطی رو

درون زندگی داره ( شرایط فکری نه شرایط زیستی که شرایط زیست محیط ما بر اثر جهل خیلی از اشخاص هستش

توضیح در پایان )

دنیا بر اساس یک تفکر بزرگ خلق شده و این تفکر چیزی نیست جز اینکه موجودات به تکامل همدیگه کمک کنند و این تکامل یعنی بر پایه و اساس قوانینی که خالق تعیین کرده که بسیار هوشمندانه

و خلاقانه و کاربردی هستش . قوانینی که ما پیش رو داریم در اخلاق خلاصه می شه ( عبادت

{ توضیح داره } ، حقیقت گویی ، صداقت ، رفاقت ، پایداری در اصول اخلاقی مثل حق رو ناحق نکردن ، برتری جویی نداشتن و

به تکامل همدیگه کمک کردن ، امانتداری و ... } و همینطور عیب پوشی یا همان پوشانیدن عیب دیگران ( بر اساس تفکر نوع عیب را فهمیده اگر این عیب از درصد تخریب زیادی برخوردار نبوده در

وحله اول آن را پوشش میدیم و به کسی نمی گوییم و با شناختی که از طرف داریم با نوع رفتارمان سعی در از بین بردن آن عیب می کنیم {

توضیحات تکاملی بعدا } و اگر درقدرت تخریب بالایی بود بدون

آنکه طرف متوجه فهمیدن ما از آن مطلب شود با رفتارمان سعی در تصحیح آن مشکل در شخص می کنیم حالا یا در مکانی می بریم که تحت تاثیر قرار بگیره یا صحبتی می کنیم که غیر مستقیم باشه

تا به درون شخص نفوذ کنه تا شخص تحت تاثیر مطلب قرار بگیره و اگر دیدی که تاثیر زیادی نداشت و سعیتون بی فایده بود به مراجع گزارش بدید ) !!! البته بهتره در موارد تخریب حداکثری یه

یادداشت داشته باشید تا اگر ناپدید شدید در مورد اون گزارشی باشه .

در یاد دادن و یادگیری قدم به قدم با همدیگر همسو شویم .!!!

شناخت صحیح از خدای صحیح !!!!

شناخت دنیا !!!!

و واقعی دونستن وجود شیطان !!!

اینها واقعیت های دنیا هستند بدون شناخت صحیح نمیشه زندگی درستی داشت !!!

اصل دنیا خلق شده بر اساس تفکر و همفکری !!! ما هستیم تا تجربه کسب کنیم و درک صحیحی از حقیقت و درستی پیدا کنیم !! مطمئنا با ازمون و خطا کسی جهنم نمیره !!! در مورد بهشت و جهنم

نمی خوام صحبت کنم ولی 99 درصد احتمال جهنم رفتنشون کلا منتفیه مگر اینکه :

خدا رو نشناسند !!! خدا وجودی هستش که خلق کرده و در حالت قضاوت به سر می بره !!! قضاوت در مورد اینکه این شخص یا این موجود با توانایی و امکاناتی که داشته چقدر موفق بوده !!!

خدا مهربون هستش و اینکه بگید من چون این کارها رو کردم میرم جهنم در حق درک و فهم و علم خدا اجهاف کردید خدایی که خلق کرده تا بر اثر تجربه و دانایی که بدست میاد پیشرفت و به درجات

بالاتری برسیم !!! پس خدا بخاطر نه ده سال نه صد سال نه صد هزار سال کسی رو توبیخ نمی کنه فقط کسی توبیخ می شه که می تونسته در شرایط از بحران های فکری و شخصیتی و اجتماعی

و فرهنگی و ... که مربوط می شه به ساختار اجتماعی انسان جلوگیری کنه اما نکرده !!! تازه اونم توبیخ نمی شه مگر اینکه در مورد درونش قضاوت شه و اونم باز سخت گرفته نمیشه مگر اینکه

قبل از دیر شدن شیطان رو بشناسه و بفهمه چه افکاری از آن خودش بوده و چه افکاری از آن شیطان و بازم دیر نمیشه !!! چون انسان تازه می خواد بفهمه !!! انسانی که بخواد تجربه کسب

کنه و درکش رو بالا ببره و اطلاعات درستی جمع کنه مطمئنان براش دیر نمیشه مگر اینکه کسی که جلوی این اخلاق و روحیات صحیح رو بگیره !!! خوب کلا مربوط میشه به اطلاعات

انسان ها به چند دسته تقسیم میشن :

کسایی که از روحیات مناسب برخوردارن ، کسایی که از علوم مناسب برخوردارن ، کسایی که از معنویات مناسب برخوردان ، کسایی که در حد تعادل از هرچیزی دارند ، و ...

ما انسانها باید از این گروه ها جمع بشیم و با هم به تکامل و درک صحیح تر از دنیا پی ببریم و سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که چطور حقیقت درست رو بفهمیم و از کجا معلوم در مورد صحت

درست مطالب داریم بحث و گفتگو و عمل می کنیم که اینجا نیاز مند یک انسان کامل به نام امام میشیم و خوشبختانه ما یک امام هی و حاضر داریم به نام امام زمان (عج)

خوب چرا ایشون نمیاد سوال ماست ؟

ما ها تجربه یک درک صحیح رو داریم ؟!!! ما ها سعی کردیم اخلاقیات متفکرانه رو درون زندگیمون رواج بدیم ؟!!! آیا فیلمی ساختیم که بر اساس ذهن ناخوداگاه طرف باشه و افکار شخص رو به هرج

و مرج نکشونه ؟!!! آیا کتابی نوشتیم که از غلط املایی کمتری برخوردار باشه ؟!!! آیا از علمی که داریم سعی کردیم بطور برابر و مساوی بین خودمون استفاده کنیم ؟!!! آیا سعی کردیم با توجه به

حقایق دینی اشخاص سایر کشورها رو مطلع کنیم ؟!! این بحث رو میزاریم کنار و به بحث قبلی می پردازیم

مطمئن باش راه نجات هست اگر فکر کنی راه نجات نیست به خدا توهین بزرگی کردی !!! کسایی که این پست رو می خونید بدونید اگر میخواید راه نجات واقعی رو ببینید اخلاق و رفتار اسلامی

و همینطور آزادی اسلامی مطابق با ذهنیت درست و نوع Re Action ای که قراره بعد این آزادی اتفاق بیفته بحث و تبادل نظر کنیم و هر چیزی رو بصورت صحیح و حقیقش انجام بدیم .

تکامل در هرچیزی وجود داره و انسانی که تجربه کسب نکنه انتظار کارهای تکاملی از اون خیلی ناهنجار هستش . مثل پدر و مادری که بچه ای رو توبیخ می کنند بدون اینکه در تربیت این بچه نقش

موثری رو داشته باشند . دنیای حال حاضر رو میشه فقط تخیلات شیطان نصبت به ما انسان ها دونست . ما کجا می تونیم انقدر ناهنجار باشیم . اگر ابلیس واقیعت رو وارونه جلوه نده و اعمال صحیح

رو ضایع نکنه حقیقت چیز دیگه ای هستش . با ور کنید هرچیزی که ما در دنیا می بینیم سطح تخریب شده واقعیت اون چیزه ؛ بطور کامل الان هرچیزی که وجود داره قرینه و مخالف حقیقتیه که میتونه

وجود داشته باشه . زندگی یعنی تجربه چطور باید نامید شد وقتی امید این هستش تجربیات ما کامل بشه و به همدیگه کمک کنیم تا زندگی درستی رو داشته باشیم ؟!!!

انسان خلق نشده تا خدا باشه ، انسان خلق نشده تا حکومت کنه !!! انسان خلق شده تا راه شناس باشه و درست و غلط رو بشناسونه !!!

وقتی خدا انسان رو خلق کرد و در محل قضاوت نشست کی بود که حقیقت لحظاتی که اتفاق میفته رو به دیگران بگه ؟!!! شاید ما خلق شدیم تا با تجربیات صحیح وغلط به نسل موجوداتی که بعد از

انسان میان کمک کنیم و خدا در همین محل قضاوت در مورد همه قضاوت کنه و خدا رو خوشحال کنیم از این که می تونیم جلوی اتفاقات بد رو بگیریم !!! انسانی که قراره این کار رو بکنه یک انسان

کامل و بدون خطا هستش پس لذت دنیا و دنیاهای بعدی رو با یک دنیا خراب نکنیم و سعی کنیم به بهترین وجه در مورد همه علوم تجربه کسب کنیم و جلوه صحیح اون علم رو به کار ببریم !!!

راه امام زمان وقتی باز میشه که به این مطلب پی ببریم : حقیقت دنیا پشت پرده های تاریک شیطان پنهان شدن تا با ظاهر مخوف این پرده ، سر از اسرار زیبای دنیا در نیاریم !!!

به نظرم بجای اینکه فکر کنی چیکار باید بکنی از همین الان نمازهات رو شروع کن با برنامه ریزی اونایی که نخوندی رو بخون به خودت یک روحیه خوب و مناسب بده و در زندگی شروع به پیشرفت

کن که آینده دنیای بی نهایت زیبا در دستان تو و امثال توست که به واقعیت ها پی می برید و به اشتباهات و ازشون استفاده می کنید برای داشتن اخلاقی درست . خدا همیشه همراه ماست

شرایط زیست محیط ما بر اثر جهل خیلی از اشخاص هستش : منصرف شدم از توضیح این قسمت !!!!

عبادت{ توضیح داره } : انسان یک نکته رو نباید فراموش کنه !!! اگه انسان خودش بوجود اومده نباید انقدر راحت با شرایط محیط خودش رو وفق داده باشه و اطلاعات جمع کرده باشهدرحالی که هر چیزی از یک خلا بوجود میاد و خلا امکان رشد هیچ چیزی رو نداره و خود دنیا هم از یک خلا بزرگ بوجود امده پس وقتی دنیا به خودی خودبوجو نیومده چطور انسان درونش به خودی خود متفکر بوجو میاد ؟ اگر اینطوری بود الان فیل ها و ببر ها و پلنگ ها و ماهی ها باید کلونی های خودشون رو مثل ما انسانها که شهر ها رو ساختیم می ساختن و با کروات و کت شلوار میومدن جلو !!!!

پس انسان خالقی داره که خواسته انسان باشه !!! انسان به چه چیز خود مغرور شدی !! این یک کلمه تاریخی ا ز سمت خداست نه بخاطر اینکه ادم رو به چالش بکشونه برای اینکه ادم رو به فکر

وادار کنه !! حالا که تو انسان شدی فکر می کنی حق هرکاری رو داری ؟!!! می تونی به موجودات دیگه زور بگی ؟!! پرنده ها رو توی قفس کنی و هر حیوانی که خواستی سلاخی کنی ؟!!

خدا اگر اجازه شکار داد به خاطر خواسته های بعضی ها بود که ... به هرحال اجازه این کار رو داد ولی گفت اصراف نکنید و بیش از نیاز شکار نکنید ؛ این به این معنی نیست که حیوونی که احساس

ترس داره و میتونه مرگ رو حس کنه برای تو بوجود اورده که با شکار کردن و خوردن گوشتش لذت ببری !!! نه داداش ما از این جور ادما نیستیم !!! به هرحال انسان قدرت تفکر داره و میتونه غذاهای

گیاهی رو جایگزین کنه !! تو به احساس مرگ یک بچه انسان یا یک انسان بالغ چطور توجه می کنی اما به احساس یک موجود دیگه نمی تونی ؟!!!

عبادت راهکاری برای رابطه با خداست که باهاش درد و دل می کنی میگی خدایا من هرکاری می کنم این رو دوست دارم نمی تونم ترکش کنم چیکار کنم ؟!!! خدایا من نمی خوام به این وضع

دچارشم چیکار کنم ؟!!! خدایا من می خوام تو دوست و رفیق و همراه من بشی چیکار کنم ؟!!! خدایا من میخوام ظاهر و باطنم بشی چیکار کنم ؟!!! خدایا می خوام لذت زندگی رو با تو بچشم چیکار

کنم ؟!! عبادت یعنی رابطه ای که نشون میده تو میخوای به سمت خدا بری و سعی در تغییر روحیت داری !! عبادت روحیه سازه باور کنید !!! عبادت برای این نیست که خدا بگه این بیشتر من رو عبادت کرد یا کمتر عبادت برای اینه که با خدا درد و دل کنی و ازش کمک بخوای هرچی بیشتر با خدا درد و دل کنی بیشتر بهش نزدیک می شی من که اولاش بهش گفتم خدایا من پست ترین موجودم اگه من رو توی دنیا میخوای خودت کاری بکن اگه نه من برم بهتره دوست ندارم توی جهنم باشم . شما که وضعیتتون بهتر ازمنه به خدا بگید ما میخوایم بهترین ها باشیم جایی که
زندگی جریان داره بهشته ، بهشتی که تصور غلطش همه جا پیچیده که فقط یک باغ یا یک جنگل زیباست اما باور کنید هرچی گفتند واقعیت نبوده واقعیت چیزی فراتر از اینهاست ادغام بسیار زیبای
زیبایی های طبیعت و قدرت های ماوراء و همینطور علم و تکنولوژی چیزی که هرکسی در دوران خودش نتونسته تشریح کنه و فکر نکنم تشریح کردنی باشه . بهشت جای شماست حق شماست
فکر نکنید به راحتی از بهشت رونده میشید فقط توی این دنیا هستید تجربه کسب و کنید و با همدیگه بودن رو بیاموزید و برای یک خالقی که هنوز ناشناختست زندگی کنید تا با قوانی الهی که نشات
گرفته از اخلاقیات صحیح و تفکرات عالیه زندگی کنید . این دنیا خلق شده تا ما درونش به کسب تجربه بپردازیم محلی برای رفتن به محل اصلی زندگی ماست نه محلی برای باقی موندن !!!
بهشتی که امام زمان ( عج) نشون میده ادغامی از علم و طبیعت هستش بازم خیلی چیزها می تونه درونش کم باشه پس هیچ وقت در مورد بهشت افکار کوتاه بینانه نداشته باشید و کم نگیرید که اینم حیله شیطونه تا در دراز مدت از افکار و هدفهاتون دورتون کنه .

ما هستیم که با همفکری و ایده سازی های درست زندگی حقیقی رو کشف کنیم چیزی که میتونه حق خیلی از ما ها باشه ... انرژی هسته ای حق مسلم ما هستش اما زندگی حقیقی نه ؟!!!

نوع رفتارمان سعی در از بین بردن آن عیب می کنیم { توضیحات تکاملی بعدا } : نگاه کنید کسی که عیبی درونش هست امکان داره به وسیله شیطون دارای عذاب وجدانی بشه که امکان

حل مشکل براش خیلی سخت باشه !!! طوری که امکان هر مشکل بزرگی جلوش بوجود میاد و من یکی از این قربانیان بودم !!! و واقعا به حق شرایط خیلی سختیه طوری که می گه اگر بخوای

کار درست رو بکنی مثل کمک کردن به دیگران اگه الان بتونی این مشکل بوجود میاد اگه نتونی اون مشکل که البته بخاطر نبود همکاری بین آدمها همچین مشکلاتی هم بوجود میاد الان تو خیابون باید فک و فامیل همدیگه رو ببینند تا سلام کنند دوره زمونه ای شده که برای سلام کردن باید ویزا یا گرین کارت داشته باشی( این نه فقط یک فکر ساده بلکه ذهنیت و قسمت واقع گرایانه مغز تو رو به کار می گیره تا این آینده رو تصور کرده و خودت رو توش ببینی اگر فقط حرف بودکه دایورت می شد اما تصوری زنده از آینده این حرکت هستش و مطمئن باشید دروغه ) خوب این یعنی اینکه هیچ کس حق هیچ کاری رو نداره !!! من شکاری بودم توی این دام تا اینکه صدای من در اومد

خدایا اگه قرار باشه من کاری نکنم چیزی هم نتونم بفهمم و خیلی چیزیها پس باید چیکار کنم اینطوری عمر منم میره هیچ کاری نکردم ازت که دور میشم چیزی درست نمی شه و کلا نابود میشم

خلاصه یه مدتی همینطوری گذشت تا خدا جرقه ای رو درون من زنده کرد امید !!! جستجوی حقیقت رو خودش توی دلم انداخت مگرنه فکرم به هیچ چیز نمی رفت منم یک انسان مثل بقیه !!!

ظاهر چیزی نیست که باطن رو بسازه ظاهر از بین میره اما باطن نه البته در دنیایی که خدا رو شکر به دست خدای همه ( الله ) خلق شده یعنی خدایی نیست که مثل افکار دیگران در مورد خدایان

باشه و بسیار با مهارت و بادرک و احساس و اخلاقیات خلق شده .

( اگه با دقت بخونید منظورم در نوشته بطور خلاصه این بوده : دنیایی که خدا رو شکر به دست خدای همه ( الله ) خلق شده یعنی خدایی نیست که مثل افکار دیگران در مورد خدایان باشه و بسیار با مهارت و با درک و احساس و اخلاقیات خلق شده اگر فکر کردید منظورم الله خلق شده و اشتباه تایپی بوده دوباره این جمله رو با دقت بخونید من تصحیح نکردم چون یکی از چیزایی که باعث میشه دروغ شیطان رو باور کنیم دقت نکردن در حقایق و مطالب هستش و این باعث میشه اشتباها از خدا دور بشیم اگر چه این زمان زیادی نمی بره ولی تاثیر گذار هستش و زمانی رو از ما میگیره و باعث اتفاقات ناگواری می شه بعضی ها میگن این که خوندنش راحت بود مشکلی نبود که الکی توضیح دادی باید بگم دوست گرامی بعضی ها اشتباهاتی دارند من برای اون عده نوشتم . بهترین چیز برای رساندن اصل مطلب هستش اینه که برای همه در نظر گرفته بشه تا اشتباهی نباشه و پیامدهاش تخریب کننده نباشه )
پس اگر حرف از امید میزنیم یا از خدا در مورد الله صحبت می کنیم که خدایی هستش در بینهایت تکامل . یعنی خدا رو شکر که بدست هیچ خدایی جز این خدا که از خوش شانسی ما ها خدای اصلی و حقیقی هم هستش یعنی به همه ما شادی بخشید با خلق شدن به دست خودش .

این خدایی که حقیقت محض هستش و دروغی در موردش نیست خدایی هستش که در تکامل اخلاقیات و روحیات قدم گذاشته و انتخابی بسیار بی نظیر و سخت انجام داده طوری که فکر نکنم

کمتر کسی ضرری در مورد مخلوقیتش داده باشه . خوب ما الان همه چیز رو داریم باید چیکار کنیم ؟!!! باید بدون اینکه فکر کنیم چه کارهایی کردیم در گذشته اینده رو برای رضای خدا بسازیم و تا جایی که امکان داره اشتباهات گذشته رو جبران کنیم و خیلی ها اگه می تونند از حق خودشون بگذرن مگه این که اون اشتباه از طرف شخص خیلی تکرار بشه که دیگه کار با مراجع قضایی .

دنیایی که برای رضای این خالق بی نظیر هستش بر اساس اخلاقیات و علم و بینش هستش و یک نفر قادر به این همه کار نیست پس وقتی تنها موندید و دیدید کاری از دستتون بر نمیاد از خودتون

نامید نشید دیگران در مشترک شدن برای انجام کار کم کاری کردن همونطور که توضیح دادم هرکسی دارای خصوصیات منحصر به فرد خودشه و ما باید دیگران رو تحریک کنیم تا در انجام امور با ما

سهیم بشن و اگر این افراد خدا رو نشناسند امکان داره در اداره امور به مشکل بر بخوریم پس صبورانه زندگی رو ادامه داده تلاش می کنیم و سعی در شناختن خدا و شناساندن او به دیگران می کنیم .

و مطلب خیلی مهم : اگر قراره همدیگه رو از طریقی امتحان کنیم بهترین راه اینه که این امتحان راهکاری برای ورود شیطان به زندگی شخص نباشه !!!!!

دوستتون دارم عاشقتونم و مطلبی که دادم از تجربیات خودم در مورد زندگی بود که دوست داشتم با دیگران به اشتراک بزارم یادتون نره خدای همه ما (

الله ) هستش یعنی خدایی که از روی هوا

و هوس خلق نکرده ، نمی خوابه ، بدون درصدی اشتباه عمل می کنه ، ظاهر نداره یعنی باطن ، با منطق ، مهربان و بخشنده و همینطور کوبنده و نابود گر در برابر پلیدی ها ، شکست ناپذیر و ثابت قدم و اول شخص که اخلاقیات رو اهیاء کرد یعنی ما در مورد پیامبر ، امام علی یا بقیه حرف نمی زنیم در مورد خدا حرف می زنیم که هر امام یا پیامبری یک سری از اخلاقیات این خدا رو داشتند اما بازهم مثل خدا نبودن . پس بی نظیر باشید که شما هم خدای بی نظیری دارید .

قدم خیلی مهم در مورد یک جامعه خوب داشتن روحیه خدا شناسی ، بینش ، فرهنگ هرچیز و شعور کافیه و شوق برای پیشرفت و علم و اخلاقیات اسلامی

نصر من الله وفتح قريب وبشر الصابرين
:hamdel::Hedye::Gol:

دوست دار شما

سلام...... متن قشنگی بود اما با یک بار خوندن درکش نکردم.... باید چندبار مطالعه کنم.... و فکر کنم... تشکر فراووون... :Gol:

ღلیدے ویوناღ;745580 نوشت:
میشه توضیح بدی چطور دوباره عاشق اسلام شدی؟
بخاطر دروغایی که مداحا میگن؟جوری که امام حسین و یزید درخواست ویدیوچک میکنن
یا بخاطر ملتی که واسه یه دونه قیمه حادثه منا رو بازسازی میکنن
یا به عشق عاشورا میکاپ
هیئتی که میری جای خوبیه وگرنه الان حالت برعکس بود
_
راستی شکم پر برابر با دینداری کامله

عزیزم سوال چطور دوباره عاشق شدی با بقیه حرفات تضاد داره اما همه ش رو جواب میدم..... مداحای هیاتی ک من میرم میدونم باره علمی بالایی دارن و من ازشون دروغی نشنیدم والا..... در مورد قیمه و نذری هم نظری ندارم چون گاهی خودمم از دیدن افراط توی بعضی از مسائل شگفت زده میشم اما اگ چیزه جدیدی یاد گرفتم میام ب شما هم میگم...
در مورد عشق ب عاشورا میکاپ هم درست متوجه نشدم اما اگ اون چیزی هست ک من فکر میکنم بایدعرض کنم همش ب فرهنگ مردم ربط داره....
اون شکم پر برابر با دینداری کامله ه لطفا بگو منظورت با چی بوده...

mohsen1990;745597 نوشت:
3 تا کار میگم اگه پشتکار داشته باشی و انجام بدی به نتیجه ای که میخای میرسی:
1-نماز شب
2-نماز سر وقت
3-این دعای استغفار را بخون:من خودم پیشنهاد میکنم بعد نماز شب و یا قبل یا بعد نماز صبح بخونی:
http://www.askdin.com/thread18663.html

بقیه چیزا را هم بی خیال.مهمترینش نماز اول وقت هست.حتی اگه بقیه را انجام ندادی اینو انجام بده.زیادم با مستحبات و دعا و روضه و... اینا خودتو درگیر نکن وگرنه همین اول کار مخصوصا که تازه میخای ادم بشی زده میشی از دین.تو نمازتو اول وقت بخون بقیه کارا را بسپار به خدا.

یه چیز دیگه اینه که هیچی در ازاش از خدا نخای.و اگه اتفاق بدی افتاد برات کلن نگی منکه ادم خوبی شدم خدا چرا اینجوری کرد!:Gig:

سلااام....
احسنت عالی بود سه توصیه تون....
در مورد اینکه از خدا چیزی نخوام.هم باید بگم فقط ازش میخوام راه راست رو.نشونم بده..... اینم دعا نکنم!؟ خب پس من از کی چی بخوام.... باید دست ب دامان بالا سری م بشم خب....

عطرین24;745646 نوشت:
تنها مشکلی ک الان پیدا کردم اینه سیلی از مطالب رو ی شبه میخوام یاد بگیرم و این از درک من خارجه و یکم من رو ترسونده... البته
خانواده از تغییراتم خیلی خوشحال شدند و کاملا تشویقم میکنند.. اما مشکل از طرف دوستان و جمعی ک در اون قرار دارم هست... ب نظرتون وقتی از من سوال پرسیدن چرا چادر سرکردم.... چرا حجابم رو رعایت میکنم.. سکوت کنم بهتر نیست؟؟؟ چون هرچی بگم باز میگن ک دل باید پاک باشه و خدا با این چیزها کار نداره... و من میترسم همین اول کار دلم بلرز ه و باز همرنگ.جماعتی بشم ک جز پوچی برام چیزی نداره....

سلام.
شما نگاه کنید حضرت نوح را مسخره میکردن به خاطر کشتی ساختنش.
پیامبر رو هم مسخره میکردن.
کلا به نظر من این یه سنته که هر کی راه پیدا کرده بقیه شروع کردن به مسخره کردن و استهزاء کردن.
من که یک پسر مذهبی هستم.بهم تاحالا افراطی گفتن شاید چیزی دیگه هم گفته باشن ولی یادم نیست فقطی ادم فهمید راهش رو درست انتخاب کرده دیگه حرف بقیه براش مهم نیست.
وَاصْبِرْ عَلَى مَا يَقُولُونَ وَاهْجُرْهُمْ هَجْرًا جَمِيلًا(10,مزمل)
و بر آنچه مى‏گويند شكيبا باش و به شيوه‏اى نيكو از آنان كناره بگير.
پس سعی کن زیاد به حرف دیگران گوش نکنی و اگه خیلی بهت چیزی گفتن و دلت پر غصه شد برو روضه گوش کن هم دلت خالی میشه هم به امام حسین وصل میشی و گریه کردنت وجه الهی میگیره و باهش درد و دل کن موقعه ای که داری گریه میکنی ازش طلب کمک کن.
چند نکته هم خدمتتون عرض کنم.
1.زیاد سعی نکنید رو خودتون فشار بیارین که زیاد دعا بخونید و زیاد نماز بخونین و...
چون به خاطر اینکه نمیشه یک شبه زیاد رو خودتون فشار بیارید احتمال داره زده بشید.
2.نماز اول وقت مخصوصا جماعت بسیار مورد تاکید و مهم است.
3.تا جایی که میتونین از معاشرت با افراد نا اهل بپرهیزید.
4.اگه توفیق پیدا کردین نماز شب بخونین نمیخواد 11 رکعتشو بخونید(نمیخوام نماز شب رد کنم)شما همون 3 رکعت اصلی که یک رکعت شفع و یک رکعت وتر هست و بخونین.اگه حال نداشتین یک دو رکعت مثل نماز صبح بخونین.
(من خودم فقط یه دورکعتی میخوانم که مثل نماز صبح هست)برا اینکه هم روم فشار نیاد هم اشتیاق داشته باشم که شب های دیگه بلند بشم نماز شب بخونم.
5.حتما حتما برید مرجع تقلید برای خودتون انتخاب کنین و گر نه عباداتون مورد قبول وارد نمیشه.
امیدوارم تونسته باشم کمک تون کرده باشم.
در کل منظورم اینه که واجبات رو حتما انجام بدین و مستحبات رو کم کم شروع به انجام دادن کنید.

عطرین24;745655 نوشت:
سلااام....
در مورد اینکه از خدا چیزی نخوام.هم باید بگم فقط ازش میخوام راه راست رو.نشونم بده..... اینم دعا نکنم!؟ خب پس من از کی چی بخوام.... باید دست ب دامان بالا سری م بشم خب....

[h=3]دعایی که آیت‌الله بهجت خواندن آن را به رهبر انقلاب توصیه کردند[/h]http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=26420
این دعا ای که گفتن رو من تو قنوت نمازم میخونم

منم پروردگارت،
خالقت از ذره ای ناچیز!
صدایم کن، مرا
آموزگار قادر خود را
قلم را، علم را، من هدیه ات کردم
بخوان ما را
منم معشوق زیبایت
منم نزدیک تر از تو، به تو
اینک صدایم کن
رها کن غیر ما را، سوی ما باز آ
منم پروردگار پاک بی همتا
منم زیبا، که زیبا بنده ام را دوست می دارم
تو بگشا گوش دل
پروردگارت با تو می گوید :
"تو را در بیکران دنیای تنهایان
رهایت من نخواهم کرد
بساط روزی خود را به من بسپار
رها کن غصه یک لقمه نان و آب فردا را
تو راه بندگی طی کن
عزیزا، من خدایی خوب می دانم
تو دعوت کن مرا بر خود
به اشکی یا صدایی، میهمانم کن
که من چشمان اشک آلوده ات را دوست می دارم
طلب کن خالق خود را
بجو ما را
تو خواهی یافت
که عاشق می شوی بر ما
و عاشق می شوم بر تو
که وصل عاشق و معشوق هم
آهسته می گویم، خدایی عالمی دارد
قسم بر عاشقان پاک با ایمان
قسم بر اسب های خسته در میدان
تو را در بهترین اوقات آوردم
قسم بر عصر روشن
تکیه کن بر من
قسم بر روز، هنگامی که عالم را بگیرد نور
قسم بر اختران روشن، اما دور
رهایت من نخواهم کرد
بخوان ما را
که می گوید که تو خواندن نمی دانی؟
تو بگشا لب
تو غیر از ما، خدای دیگری داری؟
رها کن غیر ما را
آشتی کن با خدای خود
تو غیر از ما چه می جویی؟
تو با هر کس به جز با ما، چه می گویی؟
و تو بی من چه داری؟ هیچ!
بگو با من چه کم داری عزیزم، هیچ!!
هزاران کهکشان و کوه و دریا را
و خورشید و گیاه و نور و هستی را
برای جلوه خود آفریدم من
ولی وقتی تو را من آفریدم
بر خودم احسنت می گفتم
تویی زیباتر از خورشید زیبایم
تویی والاترین مهمان دنیایم
که دنیا، چیزی چون تو را، کم داشت
تو ای محبوب تر مهمان دنیایم
نمی خوانی چرا ما را؟؟
مگر آیِا کسی هم با خدایش قهر می گردد؟
هزاران توبه ات را گرچه بشکستی
ببینم، من تو را از درگهم راندم؟
اگر در روزگار سختیت خواندی مرا
اما به روز شادیت، یک لحظه هم یادم نمی کردی
به رویت بنده من، هیچ آوردم؟؟
که می ترساندت از من؟
رها کن آن خدای دور
آ‌ن نامهربان معبود
آن مخلوق خود را
این منم پروردگار مهربانت، خالقت
اینک صدایم کن مرا، با قطره اشکی
به پیش آور دو دست خالی خود را
با زبان بسته ات کاری ندارم
لیک غوغای دل بشکسته ات را من شنیدم
غریب این زمین خاکیم
آیا عزیزم، حاجتی داری؟
تو ای از ما
کنون برگشته ای، اما
کلام آشتی را تو نمیدانی؟
ببینم، چشم های خیست آیا، گفته ای دارند؟
بخوان ما را
بگردان قبله ات را سوی ما
اینک وضویی کن
خجالت می کشی از من
بگو، جز من، کس دیگر نمی فهمد
به نجوایی صدایم کن
بدان آغوش من باز است
برای درک آغوشم
شروع کن
یک قدم با تو
تمام گام های مانده اش با من"

ღلیدے ویوناღ;745640 نوشت:
1/اون که حتی رهبر هم گفت انقدر چاخان نکنید
2/من که نگفتم دقیقا عین اون.مثلا تو بازسازی صحنه قتل میان دوباره یکیو میکشن؟همین مونده قیمه هم مجروح بده
3/شکم پر تو دینداری به وقت ایران همین معنیو میده.درباره دینداری به وقت بوسنی که حرف نمیزنیم
اینم یجور هوسه خب
-----
جالبه بدتون میاد کسی دینتونو به چالش میکشه
جواب هم که ندارین فقط حذف میکنید
اصلا حرف حساب جواب نداره که.داره؟

باسمه تعالی
مشکل اینجاست که شما حرف حساب نمی زنید، تا جوابی دریافت کنید.
دین اسلام دین عقل است و احکام و توصیه های آن بر اساس عقل است.
مشکل شما این است که حال خواسته یا ناخواسته با مغلطه ای که انجام می دهید اصل دستورات نورانی دین اسلام را رها کردید، و ملاک قضاوت های خود را رفتار غلط برخی مسلمان نما ها که ارتباطی به دین اسلام ندارد قرار داده اید.
در حالی که:
اسلام به ذات خود ندارد عیبی/هر عیب که هست از مسلمانی ماست»
حال لطفا به جای فرافکنی و تمسخر دیگران، اگر حقیقتا نسبت به احکامی از احکام دین مبین اسلام شبه‌ و یا سوالی دارید، از بخش های مربوطه سوال بفرمایید، تا کارشناسان محترم پاسخ عرض کنند.
موفق باشید.

عطرین24;745646 نوشت:

باسمه تعالی
«رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود/رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.»
لزومی ندارد یک شبه، همه احکام را فرا بگیرید. به مرور و با تحقیق شروع کنید به فراگرفتن احکام دین اسلام.
برای شروع روی نماز کار کنید و احکام آن را فرا بگیرید که نماز ستون دین است. در کنارش روی مسائل خداشناسی تمرکز کنید(البته به مرور)
اسلام دین عقل است و برای مسائلی مانند حجاب در کنار ادله نقلی مانند ایات قران، ادله عقلی هم دارد که توصیه می کنم کتاب فلسفه حجاب شهید مطهری را بخوانید. ولی تا اقناع نشدن خود، شروع به بحث با دیگران نکنید.
و این را بدانید در قرآن کریم، وقتی صحبت از «الذین آمنوا» می شود، در کنارش هم بلافاصله صحبت از «و عملوا الصالحات» می شود. و مصداق عمل صالح همین حجاب، نماز ، روزه و... است. پس اگر قرار بود به قول دوستان شما، خدا با این چیزها کاری نداشته باشد و همان دل پاک کافی باشد، پس لزومی نداشت خداوند در کنار ایمان، عمل صالح را مطرح کند.
موفق باشید.

سلام

سرانجام هركس به ذاتش برميگردد !

مانند حربن يزيد و..... ناگهان بيدار شدند و....

دارن ميبرنت .... خوشابحالت .....فقط مراقب شياطين انسي وجني باش !

[="Purple"]

سمیع;745671 نوشت:
مشکل اینجاست که شما حرف حساب نمی زنید، تا جوابی دریافت کنید.

سمیع;745671 نوشت:
حال لطفا به جای فرافکنی و تمسخر دیگران، اگر حقیقتا نسبت به احکامی از احکام دین مبین اسلام شبه‌ و یا سوالی دارید، از بخش های مربوطه سوال بفرمایید، تا کارشناسان محترم پاسخ عرض کنند.

:Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf:

سلام استاد چه عجب یه نفر جوابی به ایشون داد...
بعضیا فقط و فقط میخوان یه چیزایی رو به دین بچسبونن بدون اینکه حرف خاصی برای زدن لااقل داشته باشن یا دلیل محکمی برای حرفاشون[/]

عطرین24;745655 نوشت:
سلااام....

چرا دعا نکنید؟ اتفاقا جمله ای رو بگید که خدا در قرآن در سوره حمد میگه و در نماز میخونید: اهدنا الصراط المستقیم......

عطرین24;745655 نوشت:
سلااام....

خدا راه راستو گفته چجوریه.تو قران.منظورم اینه که مثلا در این خواستتون اگه رفتین گناه کردین دوباره نیاین به خدا بگین چرا مانعم نشدی که گناه کنم و راه کج را به طرف راست کردی:khandeh!:.چیزی میخای از خدا بخاه ولی اگه براورده نشد طلبکار نشو.اینو میگم چون از خیلی ها شنیدم که میگن:ما از خدا فلان چیزو خاستیم نداد بهمون برای همین میریم گناه میکنیم یا دیگه فلان واجبو انجام نمیدیم!

عطرین24;745356 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
خواهر گرامی سلام علیکم

[=arial black][=comic sans ms][=arial black][=comic sans ms] اساسا دین مجموعه اخلاقیات و عقاید صحیح و روش و منش معتبر و عقلی را شامل است

[=arial black][=comic sans ms][=arial black][=comic sans ms]خدای سبحان در بزرگترین منشور اسلامی و الهی برای بشر یعنی قرآن کریم بیش از 700 آیه (دقت بفرمایید بیش از 700 آیه به تحقیق علامه جعفری) در باب این صحبت کرده که:
تفکر کنید-تدبر کنید-اندیشه کنید-چرا فکر نمیکنید-چرا کور کورانه تقلید میکنید-به فطرت و وجدان خود توجه کنید-با علم و دانش باشید و ...

به این آیات مبارکات توجه کنید:

إِنَّ شَرَّ الدَّوَآبِّ عِندَ اللَّهِ الصُّمُّ الْبُكْمُ الَّذِينَ لاَ يَعْقِلُونَ 22

بى چون بدترين جنبندگان نزد خدا كرها و گُنگ هايى اند كه خردورزى نمى كنند. انفال آیه 22

فَأَقِمْ وَجْهَكَ لِلدِّينِ حَنِيفًا فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتِى فَطَرَ النَّاسَ عَلَيْهَا لاَ تَبْدِيلَ لِخَلْقِ اللَّهِ ذَلِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ وَ لَـكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يَعْلَمُونَ 30

پس چهره ى (انسانى) خود را به - حالِ رويگردانى از هر باطلى - براى دين استوار بدار: فطرت و سرشت خدا ساخته(اى) را كه مردم را بر پايه ى آن (استوار) ساخت. هرگز تبديلى براى (اين) آفريده ى (ويژه ى) خدا نيست. اين (همان) دين پر ارزشِ استوارِ پاى برجاست
ولى بيشتر مردمان نمى دانند. روم آیه 30

فَبَشِّرْ عِبَادِ 17 الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُو أُوْلَـلـءِكَ الَّذِينَ هَدَلـهُمُ اللَّهُ وَ أُوْلَـلـءِكَ هُمْ أُوْلُواْ الْأَلْبَـبِ 18

پس بندگانم را بشارت ده، 17 كسانى كه به سخن (حق) گوش فرا مى دهند، پس بهترينش را پيروى مى كنند. اينانند كه خدايشان (آنان را) راه نموده، و ايشانند، (هم)اينان انديشمندان خالص. 18 سوره زمر

این ها نمونه ای کوچک از آیات فراوان قرآن کریم در باب تفکر و تعقل و فطرت و وجدان و دین داری است!!

ادامه...

روایات هم در این باب بسیار زیاد است:
مرحوم علامه محمد تقی جعفری(ره)نقل کردند(بنده نقل به مضمون میکنم):
شخصی به رسول الله صلوات الله علیه وآله و سلم عرض کرد: یا رسول الله فلان کس نمازش این طور است روزه اش این طور است عبادتش آن طور است(مقصود از کثرت عبادت شخصی نزد پیامبر سخن گفته شد)
رسول الله صلوات الله علیه و آله و سلم فرمود: عقلش چه طور؟

ببنید تفکر و اندیشه در اسلام چه قدر مهم است در دین چقدر مهم است!!(البته این به معنای نفی روزه و نماز نیست بلکه عظمت عقل را نشان میدهد)
توصیه میکنم حتما کتاب حدیثی تحف العقول شیخ حرانی را مطالعه کنید!:ok:

این معیار دین است! مطابقت دادن با عقل و اندیشه! مطابقت دادن با فطرت و وجدان! مطابقت دادن با اخلاق! همه بر محور کتاب الله!

این گام اول و حرکت آغازین برای شناخت دین و عمل به آن است :ok:

عطرین24;745356 نوشت:

البته من ادم برعکس شمام
تا حالا سنتی بودم و کمی گناه کردم اما جدیدا میخوام برم ببینم بیرون چه خبره لذا بگید چیکار کنم
دین بهتر
راه بهتر
شهر بهتر کجاست؟

Hamid_9923;745637 نوشت:
دنیای حال حاضر رو میشه فقط تخیلات شیطان نصبت به ما انسان ها دونست . ما کجا می تونیم انقدر ناهنجار باشیم . اگر ابلیس واقیعت رو وارونه جلوه نده و اعمال صحیح

رو ضایع نکنه حقیقت چیز دیگه ای هستش .

[=arial black]سلام
از صبح با این بند از حرفاتون رسما درگیرم
ممنون میشم یکم واسم توضیح بدین

شهره22;745833 نوشت:
البته من ادم برعکس شمام
تا حالا سنتی بودم و کمی گناه کردم اما جدیدا میخوام برم ببینم بیرون چه خبره لذا بگید چیکار کنم
دین بهتر
راه بهتر
شهر بهتر کجاست؟

سلام

اونایی که راه دیگه ای رو رفتن پشیمون شدن برگشتن بعضیا هم پشیمون شدن اما دیگه نتونستن برگردن..
راه بهتر عمل به دستورات اسلام هستش .:yes:. عمل رو بزرگتر و بارنگ دیگه مشخص کردم که

بگم خیلیامون عمل نکردیم تا لذتشو بچشیم .اگر عمل میکردیم اینطوری فکر نمیکردیم .:dohkhtar:

آیت الله بهجت گفته بودن اگر سلاطین عالم میدونستن دو رکعت نماز چه لذتی داره حاضر بودن تمام آنچه دارن بدن تا لذتشو بچشن .:Rose:

مثل معشوقی که همه چیزشو حاضره بده تا با عشقش بتونه همصحبت بشه .. منتها ما چون خدا رو نشناختیم در نتیجه نتونستیم در دلمون محبتشو زیاد کنیم و

چون محبت خدا در دلمون زیاد نشد عاشقش نشدیم برای همین لذتشو خیلیا نچشیدیم...:fekr:

پس:

:Rose:شناخت خود =شناخت خدا = معرفت بیشتر نسبت به خدا = عمل بیشتر =محبت بیشتر نسبت به خدا = عاشق خدا شدن:Rose:

کسی که عاشق خدا بشه تمام هم و غمش اینه که هر کاری که میکنه طوری باشه که باعث خشنودی خدا بشه و توجه خدا بیشتر بهش جلب بشه ..

تا جایی میرسه که حتی ریزترین دستورات خدا هم انجام میده ..:ok::Gol:

عطرین24;745356 نوشت:
میشه کمکم کنید!...میشه کمک کنید ک تو این راه بمونم.... باید از کجا شروع کنم؟ اصن باید چیکار کنم؟ ب نظرتون دیر نشده؟ ممکنه منه روسیاه برگردم؟

سلام

خدا بخشنده و مهربان هستش . و اینکه الان تصمیم گرفتین که برگردین محبتی از ناحیه ی خودش هستش که شما رو توفیق توبه داده است :ok:
:Gol:

پس آروم آروم اطلاعاتتون رو زیاد کنین . ره صدساله رو یک شبه نمیشه طی کرد .

پیشنهاد من این هستش فعلا شروع به انجام واجبات مثل نماز ها بصورت اول وقت کنید . و مطالعه مطالعه مطالعه فراموش نشه ..

کتابهای اصول عقاید رو ان شاءالله حتما مطالعه بفرمایید تا عقایدتون قوی بشه و به این راحتیا با چنتا شبهه و شکی که ممکنه بعدا بعضیا در دلتون ایجاد کنن دوباره به قبل برنگردین.

احادیث قدسی رو بخونین خیلی بهتون کمک میکنه .. :ok::Gol:

و به مرور کتاب های دیگر در مورد اسلام و احکام و .. بخونید . موفق باشید .التماس دعا

خیر البریه;745716 نوشت:

سلام

سرانجام هركس به ذاتش برميگردد !

مانند حربن يزيد و..... ناگهان بيدار شدند و....

دارن ميبرنت .... خوشابحالت .....فقط مراقب شياطين انسي وجني باش !

سلام .
امکانش هست یک توضیحی در مورد شیاطین انسی بگین !!!
آدمها یک سری ابزارهای ورودی دارند ... و مغزی برای پردازش داده ها ...

بر رویه داده هایی که به مغزشون وارد شده فکر میکنند . تعقل میکنند و خارج از ترس . طمع . وهم . سعی میکنند مسیر و ایدیولوژی رو برای خودشون انتخاب کنند .
من تنها موانعی که برای عقل میشناسم که باعث میشن عقل کارکرد اصلیش رو نداشته باشه همیناست .

طمع .... مثلا بهت بگن اگر این ایریولوژی رو باور کنی و این کارا رو بککنی بهت فلان چیزا و بهمان چیزها رو میدیم .
ترس .... مثلا بهت میگن اگر به چنین ایدیولوژی ایمان نداشته باشی پدرت و در میاریم .
وهم ... تخیلت رو به کار میندازن و باعث میشن حقایق رو نبینی و از مسیری یه عیر از مسیرهای حقیقی بخوای به هدفت برسی .

وگرنه ...
به نظر من در ابتدا انسان نباید تعصب وار راه و مسیری زو درست بدونه و سایر مسیرها رو شیطان بدونه ..

اگر امکانش براتون وجود داشت یه توضیحی بدین که چجوری شیاطین انسانها رو گول میزنن ...
از چه روشی استفاده میکنن ... مثلا چه حرفهایی رو تو گوشامون زمزمه میکنن . چجوری استدلال میکنه ...
ممنون .

مارینر;745948 نوشت:
اگر امکانش براتون وجود داشت یه توضیحی بدین که چجوری شیاطین انسانها رو گول میزنن ...
از چه روشی استفاده میکنن ... مثلا چه حرفهایی رو تو گوشامون زمزمه میکنن . چجوری استدلال میکنه ...
ممنون .

سلام

وجود موجوداتی متافیزیکی مثل شیطان ثابت است .

دوستان وهمنشینانیکه روی ما بسیار موثرند اگر آلت شیطان شده باشند ، ناخوداگاه ما را بسمت شیطان سوق میدهند !

ابلیس که جد بزرگ شیاطین است از طریق وسوسه خزنده ، فکر و خیال را متفرق میکند تا قدم بقدم بسوی زشتیها برویم .

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]ازاین توفیق هدایت که خداوند شامل حالتون کرده شکرگذار خداوند باشید....این نظر شخصی بنده است : شمادراین حال ابتدابهتره در یه فضای سکوت وخلوت باپروردگار هستی خلوت کنی ودردل کنی هرچی دلت میخواد وهرسوال داری که نیاز داری کسی بهت جواب بده عمیقا با دلت به خداوند بگو...حتی احساس گناه میکنی بهش بگو....فکر میکنی دیر شده ؟؟بهش بگو....فکر میکنی تنهایی؟؟ بهش بگو.....واقعا باخداوند سخن بگو ..اون منتظره که بندش باهاش حرف بزنه دردودل کنه خواسته هاش بگه........وعمیقا بگو خدایا میخوام بیام تومسیرت دستم بگیر......اگرعمیقا بااخلاص باخداوند حرف بزنی انشاالله راهها بسوی تو باز خواهد شد........ وگفته یکی از دوستان که گفتند نماز اول وقت بخونیدسعی کنید اینکار انجام بدید....[/]

پرسش:
بنده در خانواده کاملا مذهبی و عالی هستم اما 24 سال کافر بودم ... می گویم کافر چون نه نمازی می خواندم نه روزه ای می‌گرفتم،کلی هم گناه می کردم و ... اما به صراحتا می گویم تازه می خواهم مسلمان بشوم. باید از کجا شروع کنم؟ اصلا باید چه کار کنم؟ به نظرتان دیر نشده؟ ممکن است من روسیاه برگردم؟

پاسخ:
واقعا باید خدا را شکر کنید که حالت بیداری به شما دست داد، و توفیق این را پیدا کردید که به درگاه الهی روی بیاورید. این را بدانید که هرکسی این لیاقت را ندارد که سر به سجده بر آستان الهی بساید. درب رحمت الهی همیشه به روی بندگانش باز است. مصداق بارز این جمله، جناب «حرّ بن یزید ریاحی»است. کسی که تا صبح عاشورا یزیدی و جهنمی بود. ولی در عرض چند ساعت، کارش به جایی رسید که شد جزء شهدای با افتخار کربلا و امام زمانش در موقع جان دادن آمد بالای سرش. پس به هیچ وجه دیر نشده است. یا امثال بشر حافی‌ها، فضیل بن عیاض‌ها، عبد فرار ها و ... بندگانی که سابق خوبی در ابتدا نداشتند، ولی با تحول و توبه تغییر مسیر دادند و شدند جزء اولیا الهی.

بنابراین شما هم با یک توبه واقعی، که الحمد لله، انجام دادید. می توانید به این جرگه بپیوندید و از بندگان مقرب درگاه الهی شوید.
فقط اطلاعات خود را در زمینه مسائل اسلامی بالا ببرید.
از نماز شروع کنید. نمازها را حتما بخوانید و در کنارش به فراگیری احکام و مسائل اعتقادی بپردازید. به کتاب‌های شهید مطهری در زمینه مسائل دینی و هم چنین کتاب «اخلاق الهی» استاد اخلاق مجتبی تهرانی (رحمه الله علیه) و کتاب گناهان کبیره شهید دستغیب مراجعه کنید تا نسبت به واجبات و محرمات آگاهی بیشتری داشته باشید. که آنچه اصل است انجام واجبات و ترک محرمات است.

موضوع قفل شده است