جمع بندی تنهایی مادر و مشکلات زندگی من

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تنهایی مادر و مشکلات زندگی من

با سلام خدمت کارشناس و دوستان گرامی

من و همسرم 8 ساله که با هم ازدواج کردیم و تو این هشت سال الحمدالله دررابطه خودمون مشکل نداشتیم اما متاسفانه تنهائی مادرم که در کرج زندگی می کند همیشه منو ازار داده و باعث شده در ایام مختلف سال بین ما دونفر راجع به حضور مادرم درپیش ما در زمانهائی مثل عید ، ایام عاشورا تاسوعا و ... ناراحتی پیش بیاد .. مگر نه اینکه خدمت به مادر از وظایف قطعی فرزند هست ؟ من دوساله پشت سرهم هست که در ایام عاشورا دلم به تنگ اومده و بنا به دلایلی کدورت و ناراحتی پیش اومده داداشم هم که خیلی تو قید و بند این موضوعات نیست و من عذاب میکشم مادرم ، همسرم چه کنم عاجزانه درخواست راهنمائی دارم یاحق ...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

پرسش:
مادرم به تنهایی زندگی می کند و همسرم با حضور مادرم در ایام تعطیل در منزل ما مشکل دارد لطفا راهنمایی فرمائید

پاسخ:
همان طور که خودتان آگاه به مساله هستید، احترام به والدین واجب است، و از آنجایی که مادرتان تنهاست و همیشه با شما زندگی نمی کند، لذا مدیریت این قصه با خود شماست.
منظورم این است باید طوری برخورد بکنید که بین مادر و همسرتان مشکلی پیش نیاید، البته یک سری از مسائل و اختلاف سلیقه ها طبیعی است ولی سعی کنید در خفا این موضوع را با همدیگر حل کنید.
در حقیقت باید با همسرتان صحبت کنید و احساس او را درک کنید و طوری محبت کنید که با مادرتان مدارا کند، قضاوت کردن و دادن حق به یکی از طرفین آن هم در هنگام ناراحتی صحیح نیست.

بهترین راهکار این است که شما حواستان جمع باشد هم به مادرتان احترام بگذارید و هم به همسرتان و در صورت اختلاف در خفا صحبت کنید و تا می توانید بگذارید حرف های خودشان را بزنند و بعد از آن می توانید آنها را به آرامش و محبت همدیگر فرا خوانید.
به طور کلی مدارا و صبوری شما و همسرتان زندگی را شیرین و عنایت الهی را بیشتر خواهد کرد.

در عین حال در فرصت های مناسب اگر بتوانید به او سر بزنید و یا تماس تلفنی داشته باشید و با مهر و محبت با او برخورد کنید در این صورت قطعا دلتنگی و تنهایی او را اذیت نخواهد کرد.

موضوع قفل شده است