صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برخی افراد فامیل مَحرَم هستند اما آیا . . .

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,194
    حضور
    144 روز 13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44202

برخی افراد فامیل مَحرَم هستند اما آیا . . .

بسم الله الرحمن الرحیم

بحث نامحرم و محرم بسیار مهم هست

پسر خاله نامحرم هست ===> حجاب باید رعایت بشود
    پسر عمه نامحرم هست ===> حجاب باید رعایت بشود
    پسر عمو نامحرم هست===> حجاب باید رعایت بشود
    پسر دایی نامحرم هست===> حجاب باید رعایت شود

هر گونه شوخی و بگو بخندی که احتمال گناه هست باید پرهیز بشود

( اکثرا متاسفانه رعایت نمیشه و بعضا مشکلاتی بوجود میاد )
    .
    برخی افراد فامییل محرم هستند اما خب این دلیل نمیشه که با هر پوششی و فلان در مقابلشون ظاهر شد !
    یا هر رفتاری رو در مقابلشون انجام داد .

پدر شوهر و عروس خانم محرم هستند اما خب عروس خانم مجاز نیست که هر پوششی یا رفتاری مقابلش داشته باشد

حتی در مقابل برادر هم رعایت برخی پوشش ها و موارد بهتر هست
    در هر شرایطی باید حیا باشد ...
    .
    .

هم اکنون خانواده هایی هم وجود دارند که دختر خانم ها توی خونه هم روسری و دامن بلند میپوشند
    و این حیایی که همه جا همراهشن هست چه زیبا و ارزشمند هست . . .

مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

2. صلوات ها 14

3.  

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2192

سلام

من یک سوالی دارم:

بعضی دخترخانمها که حجابشون توی بیرون منزل چادر هست ، و اتفاقا بسیار مقید به حجابشون هم هستند ، اما توی خونه و مثلا جلوی نامحرم ها مثل پسرعمو و شوهرخاله و.... جلوی اینها دیگه حجاب چادر ندارند ، مثلا با سارافون هستند و یا مانتو و یا بلوز و دامن و .... اساسا میخواستم ببینم فرق بین نامحرم توی خونه با نامحرم توی کوچه چیه/؟

5. صلوات ها 8

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,194
    حضور
    144 روز 13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44202

نقل قول نوشته اصلی توسط مولکول 68 نمایش پست ها
    سلام

من یک سوالی دارم:

بعضی دخترخانمها که حجابشون توی بیرون منزل چادر هست ، و اتفاقا بسیار مقید به حجابشون هم هستند ، اما توی خونه و مثلا جلوی نامحرم ها مثل پسرعمو و شوهرخاله و.... جلوی اینها دیگه حجاب چادر ندارند ، مثلا با سارافون هستند و یا مانتو و یا بلوز و دامن و .... اساسا میخواستم ببینم فرق بین نامحرم توی خونه با نامحرم توی کوچه چیه/؟
    با سلام

برداشت های خود بنده این هست :

1. چنین ممکن هست توجیه کنند که چون فامیل هست و مشکلی نیست ! ===> در صورتی که نا محرم ~ نامحرم هست
    حتی هستند کسانی که میرند با ماشین میگند و میخندند !
    یا اصلا شوخی های مختلف !

2. اگاهی ندارند . پدر و مادر باید بحث محرم و نامحرم رو برای فرزنداشون کامل توضیح دهند از وقتی که کم کم بزرگ میشوند

3. و
    .

توصیه شده که برادر و خواهر وقتی بزرگ شدند اتاق خوابشون جدا باشد .
    اینا همه شون بدون دلیل و حکمت نیست
    و همیشه احتیاط بهترین پیشگیری از بروز هر مساله ای هست
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

کلیک کنید

7. صلوات ها 9

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

اتفاقا فامیل های نامحرم از غریبه ها نامحرم تر هستند به نظر من
    چون رفت و آمد زیاد هست احتمال افتادن در گناه خیلی بیشتر هست

9. صلوات ها 12

علاقه
    عاشق خدابشم
    نوشته
    711
    حضور
    113 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

ماکه توخونه هم چادرسرمیکنیم شکرخدامنظورم جلومهمون هست.جلوبرادرهم بایدرعایت کردولباس تنگ نپوشید.(منکه اصلابرادرندارم)جلوبابامم لباسی که تنگ باشه و...نمیپوشیم.اصلشم همینه.فقط برای شوهرحجاب نمیخواد.
    بعضی استادا هستن چادری.همین که میان داخل کلاس چادرودرمیارن.مگه پسرای داخل کلاس باپسرای بیرون کلاس فرق داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟چادرنپوشن بهتره بااین کاراشون

11. صلوات ها 10

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,194
    حضور
    144 روز 13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44202

یکی اومد گفت : اقا شما چقدر بدبین و سیاه قلب هستید !
    ما روشن فکر هستیم و کلا راحت هستیم توی جمع فامیل و هر طور راحتیم لباس میپوشیم و میگیم و میخندیم!

.

مثالی بزنیم :

وقتی میخواهید با وسیله ی نقیله حرکت کنید ~ کمر بند ایمنی رو بهتر هست ببندید

ایا اینکار دلیل بر این هست که شما راننده ی منحرفی هستید ?؟

ایا اینکار دلیل بر این هست که شما بطور یقین تصادف خواهی کرد ؟

ایا اینکار دلیل بر این هست که رانندگان دیگر قطعا منحرف هستند و با شما تصادف خواهند کرد ؟

.

در دنیایی که توش زندگی میکنیم همیشه با احتمال حرف میزنیم و درگیر احتمالات هستیم !

.

اینجا هم با بحث نیروی قوی غریزه روبرو هستیم

پس اینجا احتمال وقوع پیش امدی با توجه به نیرویی قوی که در میان هست شدت پیدا میکند ===> کمر بند احتیاط رو بیشتر باید محکم کرد

.
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

کلیک کنید

13. صلوات ها 11

نوشته
    1,334
    حضور
    33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6239

سلام

من یک سوالی دارم:

ما در جمع ها فامیل به رعایت حد حجاب معتقدیم

حد حجاب رو هم میشه بدون چادر رعایت کرد

فرقی بین نامحرم تو کوجه و نامحرم فامیل هم قائل نیستیم

فقط سلیقه مون واسه بیرون از خونه چادره

واسه توی خونه لباس پوشیده و سنگین

در ضمن اصلا قشنگ نیس که با یه لحنی نظرتونو بنویسید که انگار افرادی که این نوع پوشش رو دارن اشتباه میکنن

شما که در مقام قضاوت نیستید

هستید ؟؟؟
    .
    یا رفیق من لا رفیق له

15. صلوات ها 8

نوشته
    61
    حضور
    6 روز 56 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    293

سلام

من یک سوالی دارم:

سلام
    این سوال منم هست
    جورات نداره ادم چیزه بگه
    اگه بگی میگن چقدر شما بد دل هستین و افراطی هستین و...
    ما که فازشان نفهمیدم چه جوریه اگه کسی فهمید به ما هم بگه

17. صلوات ها 4

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2192

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss Chadoriii نمایش پست ها
    ما در جمع ها فامیل به رعایت حد حجاب معتقدیم

حد حجاب رو هم میشه بدون چادر رعایت کرد

فرقی بین نامحرم تو کوجه و نامحرم فامیل هم قائل نیستیم

فقط سلیقه مون واسه بیرون از خونه چادره

واسه توی خونه لباس پوشیده و سنگین

در ضمن اصلا قشنگ نیس که با یه لحنی نظرتونو بنویسید که انگار افرادی که این نوع پوشش رو دارن اشتباه میکنن

شما که در مقام قضاوت نیستید

هستید ؟؟؟
    خانم میس چادری گرامی
    با سلام

توی مباحث ارتباطات یک موضوعی هست که میگن ، کلمات فقط 8% از مفهوم رو منتقل میکنن و 92% باقیمانده ، توسط لحن و زیر و بم صدای مخاطب و زبان بدن مخاطب منتقل میشه ، یعنی شما با خوندن این کلماتی که من نوشتم فقط 8% از حرف بنده رو متوجه خواهید شد ، چون نه لحن صدای بنده رو میشنوید و نه زبان بدن رو میبینید .... یکی از خطاهای رایجی که امروزه در وسیله های ارتباطاتی امروزی خیلی رایج هست ، اینه که ما مثلا وقتی یک پست در یک فضای مجازی میخونیم و یا مثلا زمانیکه کسی برای ما یک اس ام اس ارسال میکنه ، به اون اس ام اس و یا پست لحن میدیم ، در حالیکه این لحن فقط ساخته و پرداخته ذهن خود ما هست و اصلا وجود خارجی نداره و متاسفانه چون اینطور مواقع زمینه ایجاد سوتفاهمات و رنجیده خاطر شدن طرفین از یکدیگر بسیار فراهم هست ، شیطان هم خیلی سریع دست به کار میشه و طوری در ذهن خواننده القای "لحن" میکنه که در نهایت این تبادل نوشته ها به سوی ناراحتی و رنجش طرفین پیش میره...

من چون بعضی جاهایی که رفتم خواستگاری رو در پست بالاییم شرح دادم ، و دختر خانم بصورت چادری در خارج منزل حضور پیدا میکرد و در داخل با مانتو یا سایر حجابها بود ، همیشه این سوال برای من هست و خواستم اینجا مطرحش کنم.
    همونطور که دوستان توضیح دادند ، اگرحجاب ورای سلیقه به یک اعتقاد تبدیل بشه ، به نظر من چون تکرر ارتباطات با نامحرم فامیل بیشتر هست ، به نظر من ، لزوم پوشش چادر در داخل اگر بیشتر از بیرون منزل نباشه ، کمتر هم نیست ،
    علاوه بر اینکه من به عنوان یک پسر ، دخترخانمی که داخل منزل پوشش چادر داشته باشه ، از نظر من وقار و متانت بیشتری داره . و البته که این یک نظر و سلیقه شخصی هست و نه خدای نکرده قضاوت.

و یک اعتقادی که من دارم اینکه یک پسر مثل من نوعی و یک دختر ، چون همیشه داریم از نگاه خودمون به مسائل نگاه میکنیم ، گاهی اوقات در رفتارهامون دچار خطا میشیم . یک مثال میزنم ، یک خانمی همیشه از شوهرش گلایه داره ، که اصلا مرد من به من محبتی نمیکنه ... اگر به صحبتهای شوهرش گوش بدیم ، میگه این زن اصلا قدرنشناس نیست ، من صبح تا شب دارم جون میکنم که این زن در رفاه باشه.... شاید مرد حرفش درست باشه ، اما تا زمانیکه در جایگاه همسرش نشینه نمیتونه مسله رو حل کنه ، زن نیاز به مال و دارایی انچنان نداره ، زن تشنه محبت همسرش هست...
    حالا مثلا بعضی از دخترخانمهای که پوشش توی خونه با بیرون خونشون متفاوت هست و مثلا اینطور میگن که مثلا ما با پسرعموم مثل برادر خواهر هستیم و یا مثلا شوهرخواهر یا شوهر خاله من به من نگاه خواهرانه داره و ... تا زمانیکه دختر در جایگاه نامحرمهای فامیل ننشینه ، نمیتونه نگاه و قضاوت درستی در مورد موضوع داشته باشه .

یک مثال عینی تر میزنم، بعضی از دختر خانمها فکر میکنن ، پوشش روی پا ، جزو حجاب نیست و مثلا جلوی نامحرم بدون جوراب راه میرن، در صورتیکه جالبه بدونید ، سفیدی همون قسمت پا برای بعضی از اقایون به شدت تحریک کننده هست ، خیلی از خانمهایی که این موضوع رو رعایت نمیکنن ، شاید نه اصلا درک بکنن این موضوع رو و نه باور ، و حق هم دارند ، چون باید لحظاتی نگاه و فکرشون با یک اقا عوض بشه تا بتونن این موضوع رو درک کنن و به این موضوع از منظر یک اقا نگاه کنند . در هر حال نه منه پسر و نه یک دختر ، امکان جابجا شدن با یک جنس مخالف رو نداریم ، و بهترین کار عمل به دستورات شارع مقدس تا حد امکان در این زمینه ها هست . تا از عوارض پنهانی که ممکنه هیچ زمانی ما به اونها اگاه نشیم ، مصون بمونیم.

19. صلوات ها 10

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

السلام علیکم و رحمةالله و برکاته

اینکه برخی بانوان در خانه درجلوی نامحرم ها مقید به پوشش برتر چادر نباشند مشکل شرعی ندارد زیرا چادر، مستحب است و کسی به خاطر عدم رعایت مستحب، بازخواست نخواهد شد...
    اما باید حجاب در حد واجبش رعایت گردد یعنی غیر از گردی صورت و دستها تا مچ(آن هم بدون آرایش و زینت) نمایان نباشد! و لباسی که به تن دارد هم تنگ و محرک نباشد.

مشکل اینجاست که بسیاری از بانوان چادری، در خانه حتی حجاب واجب را هم جلوی مهمانان نامحرم، رعایت نمی نمایند...
    مثلا جوراب نمی پوشند یا جلوی موها یا بخشی از گردنشان نمایان است یا اینکه آستین ها به بالا رفته و ساعد یا النگوها در معرض دید قرار می گیرند...
    عذرخواهی می کنم که مصداقی توضیح دادم...برای تصریح بیان منظورم، لازم بود...چون فراوان، شاهدش بودم...

اینکارها مصداق بارز سَبُک شمردن حجاب است...
    چنین بانوانی اگرچه چادری اند اما نمی توانند فرزندان محجبه تربیت کنند....مثل کسی که نمازهایش را دست و پا شکسته و با تاخیر می خواند نمی تواند فرزند نمازخوان، تربیت کند.
    شاید علت شیوع فراوان بدحجابی همین باشد که مادرانشان اگرچه چادری اند اما حجاب را سبک شمرده اند...

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

21. صلوات ها 12

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری