صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: طرحی برای مقابله با بدحجابی ؛ نظر شما چیست؟

نوشته
    94
    حضور
    18 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    458

طرحی برای مقابله با بدحجابی ؛ نظر شما چیست؟

با سلام خدمت کارشناس محترم.

این که بدحجابی وجود دارد و یک معضل است که بدیهی است و محل بحثم نیست. از این رو همیشه به فکر مقابله با این پدیده بوده ام. اخیرا هم فکری در ذهنم شکل گرفته است که نمی دانم قبلا اجرا شده یا خیر. به خاطر همین می خواهم با شما همفکری بکنم. به نظر بنده با جنگ فرهنگی باید با خود فرهنگ مقابله کرد و به طور خاص برای مقابله با بدپوششی از خود پوشش استفاده کرد. به این شکل که لباس هایی طراحی کنیم که روی آن ها انواع محتواهایی که به نوعی مروج حجاب هستند چاپ شود (مثل همین تی شرت های محرم و ... ). البته این طرح فقط برای آقایان قابل اجراست و جامعه ی هدف هم طبیعتا آقایان مذهبی هستند. حال فرض کنید که روزی از خانه بیرون می روید و هرچند وقت یکبار چشم شما به لباس فردی می افتد که به نوعی مروج حجاب است. بدون این که کلمه ای بیان شود، بدون این که بحث و جدلی صورت بگیرد پیام منتقل می شود و امر به معروف و نهی از منکر هم انجام می شود.

حال سوال بنده این است که آیا به نظر شما این طرح می تواند تاثیری داشته باشد و آیا قابل اجرا هست؟ به نظر شما چه مشکلاتی بر سر راه اجرای این طرح هست؟ (از نظر قانونی و ... آیا مشکلی دارد؟).
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۸/۰۲ در ساعت ۲۳:۰۵

2. صلوات ها 16

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد یاسین

5. صلوات ها 11

نوشته
    1,066
    حضور
    36 روز 9 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3947

نقل قول نوشته اصلی توسط follower نمایش پست ها

این که بدحجابی وجود دارد و یک معضل است که بدیهی است و محل بحثم نیست. از این رو همیشه به فکر مقابله با این پدیده بوده ام. اخیرا هم فکری در ذهنم شکل گرفته است که نمی دانم قبلا اجرا شده یا خیر. به خاطر همین می خواهم با شما همفکری بکنم. به نظر بنده با جنگ فرهنگی باید با خود فرهنگ مقابله کرد و به طور خاص برای مقابله با بدپوششی از خود پوشش استفاده کرد. به این شکل که لباس هایی طراحی کنیم که روی آن ها انواع محتواهایی که به نوعی مروج حجاب هستند چاپ شود (مثل همین تی شرت های محرم و ... ). البته این طرح فقط برای آقایان قابل اجراست و جامعه ی هدف هم طبیعتا آقایان مذهبی هستند. حال فرض کنید که روزی از خانه بیرون می روید و هرچند وقت یکبار چشم شما به لباس فردی می افتد که به نوعی مروج حجاب است. بدون این که کلمه ای بیان شود، بدون این که بحث و جدلی صورت بگیرد پیام منتقل می شود و امر به معروف و نهی از منکر هم انجام می شود.

حال سوال بنده این است که آیا به نظر شما این طرح می تواند تاثیری داشته باشد و آیا قابل اجرا هست؟ به نظر شما چه مشکلاتی بر سر راه اجرای این طرح هست؟ (از نظر قانونی و ... آیا مشکلی دارد؟).

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام و احترام

به نظرم طرحی خوبی است اما باید در مورد چگونگی اجرایی شدن آن کار کارشناسی انجام شود و افراد مناسبی جهت شروع برنامه انتخاب شوند. از نظر قانونی گمان نمی کنم مشکل خاصی وجود داشته باشد چون خلاف شرع و قانون نیست.

یکی از کارهای خوب در این زمینه برای خانم ها طراحی مانتوهای مناسب و در عین حال جدید و شیک برای خانم ها هست. متاسفانه امروزه مانتوهای مناسب در جامعه به اندازه لازم و کافی وجود ندارد و غلبه با انواع مانتوهای نا مناسب و جلف می باشد.

اگر تولید کنندگان و طراحان با دیانت در این زمینه مورد توجه قرار گیرند و با مشورت و همکاریشان اقدامات لازم انجام شود انشاالله به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

و من الله التوفیق.

امام جواد(علیه السلام):خصلتهايى كه مؤمن‏ به آن نيازمند مى ‏باشد سه‏ چيز است: 1- توفيق از جانب خداى عزّ و جل 2- خود واعظ خويش بودن 3- پذيرفتن نصيحت‏.(تحف العقول / ترجمه حسن زاده‏،ص: 827)

7. صلوات ها 14

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,400
    حضور
    77 روز 1 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6566

سلام ...
    من تهران نیستم ولی چند سال پیش یه جا زده بودن تو شهرمون مخصوص اینجور چیزا مردونه و زنونه داشت....
    فکر میکنم طراحش صاحب مغازه بود
    روی کیف شال تی شرت پیراهن مانتو همه جوره داشت ...
    اولش خب استقبال شد ولی بعدش چندان جالب نبود...
    اولا که مانتوهایی که ارائه میداد اکثرا جلو باز بود و فکر کنید پشتش مثلا نوشته بود گفتم غم تو دارمیا مثلا تو را من چشم درراهم
    منظورم تک بیتی های عاشقانه بود که خب به نظرمن جالب نبود...
    بعدش خود اینجور لباس پوشیدن باعث جلب توجه میشد و یا یه جوری با نستعلیق نوشته شده بود که اصلا خونده نمیشد

حالا شما میگین طرح اسلامی شو بزنین؟؟؟ مثلا روی لباس ها چی نوشته شده باشه؟؟؟ در مورد حجاب؟؟؟حدیث؟؟؟ایه؟؟؟روایت ؟؟؟
    به نظرمن که جالب نیست!!! این همه روش چرا این؟؟؟اصلا به نظرتون جواب میده؟؟؟مگه چندنفر حاضر به پوشیدنش میشن؟؟؟ اصلا چندنفر امکان داره تاثیر بگیرن؟؟؟

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

9. صلوات ها 13

نوشته
    94
    حضور
    18 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    458

نقل قول نوشته اصلی توسط ♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥ نمایش پست ها

سلام ...
    من تهران نیستم ولی چند سال پیش یه جا زده بودن تو شهرمون مخصوص اینجور چیزا مردونه و زنونه داشت....
    فکر میکنم طراحش صاحب مغازه بود
    روی کیف شال تی شرت پیراهن مانتو همه جوره داشت ...
    اولش خب استقبال شد ولی بعدش چندان جالب نبود...
    اولا که مانتوهایی که ارائه میداد اکثرا جلو باز بود و فکر کنید پشتش مثلا نوشته بود گفتم غم تو دارمیا مثلا تو را من چشم درراهم
    منظورم تک بیتی های عاشقانه بود که خب به نظرمن جالب نبود...
    بعدش خود اینجور لباس پوشیدن باعث جلب توجه میشد و یا یه جوری با نستعلیق نوشته شده بود که اصلا خونده نمیشد

حالا شما میگین طرح اسلامی شو بزنین؟؟؟ مثلا روی لباس ها چی نوشته شده باشه؟؟؟ در مورد حجاب؟؟؟حدیث؟؟؟ایه؟؟؟روایت ؟؟؟
    به نظرمن که جالب نیست!!! این همه روش چرا این؟؟؟اصلا به نظرتون جواب میده؟؟؟مگه چندنفر حاضر به پوشیدنش میشن؟؟؟ اصلا چندنفر امکان داره تاثیر بگیرن؟؟؟

سلام. تشکر بابت نظرتون. اول کار عرض کنم که جواب صحیح سوال های شما و سوال هایی که خودم دارم را نمی دانم. اگر می دانستم نیازی به همفکری نبود. اما از سوال آخر شروع می کنم :

چند نفر امکان داره تاثیر بگیرن : خوب فکر می کنم به اندازه ی همان نفراتی که اوایل حجاب خوبی داشتند ولی با دیدن بدحجابی های دیگران تاثیر پذیرفتند و تغییر کردند.
    مگه چند نفر حاضر به پوشیدنش می شن: عرض کردم که این طرح مخصوص آقایانه نه خانم ها. اون هم آقایان مذهبی. به نظر بنده افرادی که دغدغه ی این موضوع را دارند امکان دارد چنین لباس هایی بپوشند. نکته ی بعد اینکه این لباس ها خیلی فرقی با لباس های دیگر ندارند. فقط فرض کنید پشت تی شرت یک آقایی یک طرحی که به نوعی مروج حجاب باشه زده شده باشه. حالا این طرح می تواند برگرفته از یک حدیث و آیه باشد یا هر طرح دیگر. لزوما هم نوشته نیست.
    به نظرتون جواب می ده : نمی دانم !
    این همه روش ، چرا این : خوب این به خاطر مزایایی که دارد، نظر بنده رسید. چه روش های دیگری هست ؟
    ویرایش توسط follower : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴ در ساعت ۱۳:۴۴

11. صلوات ها 8

نوشته
    94
    حضور
    18 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    458

نقل قول نوشته اصلی توسط یاسین نمایش پست ها

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام و احترام

به نظرم طرحی خوبی است اما باید در مورد چگونگی اجرایی شدن آن کار کارشناسی انجام شود و افراد مناسبی جهت شروع برنامه انتخاب شوند. از نظر قانونی گمان نمی کنم مشکل خاصی وجود داشته باشد چون خلاف شرع و قانون نیست.

یکی از کارهای خوب در این زمینه برای خانم ها طراحی مانتوهای مناسب و در عین حال جدید و شیک برای خانم ها هست. متاسفانه امروزه مانتوهای مناسب در جامعه به اندازه لازم و کافی وجود ندارد و غلبه با انواع مانتوهای نا مناسب و جلف می باشد.

اگر تولید کنندگان و طراحان با دیانت در این زمینه مورد توجه قرار گیرند و با مشورت و همکاریشان اقدامات لازم انجام شود انشاالله به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

و من الله التوفیق.
    سلام مجدد و تشکر بابت نظرتون.

خوب شاید بد نبود عرض می کردم که بنده نه طراحم و نه فروشنده و نه تولیدکننده ی لباس. اگر بودم قطعا پیشنهاد شما را خیلی وقت پیش ها عملی می کردم (اصلا این شده جزء آرزوهای بنده!). مطلبی که پیشنهاد دادم صرفا از روی دغدغه ی شخصی بود. بنده و شاید دوستانم بشویم آن افراد مناسبی که ذکر کردید. کار کارشناسی اش را هم دنبال می کنم اگر به این نتیجه برسم که می شود(از شما هم انتظار نظر کارشناسی تر از این داشتم ولی خوب بعدا متوجه شدم که برای هر مساله ای نمی شود چنین انتظاری داشت. باز هم متشکرم).

13. صلوات ها 6

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

حال سوال بنده این است که آیا به نظر شما این طرح می تواند تاثیری داشته باشد و آیا قابل اجرا هست؟ به نظر شما چه مشکلاتی بر سر راه اجرای این طرح هست؟
    به نظر من فعلا جامعه ما دچار کمبود اخلاقیات است بهتره روی اخلاق بیشتر کار کنیم شاید جواب گرفتیم
    بیش از سی و سال و اندی است تمامی تمرکزمون رو متوجه پوشش و حجاب زنان کردیم نه تنها پیشرفتی نکردیم داریم از اون ور بوم هم می افتیم
    کشوری هستیم که از پسر هشت سال تا پیرمرد هشتاد سال به جرات به زنان در خیابان فحاشی و آزار میرسانند هیچ نهادی برای مقابله وجود ندارد و آبرویزی ملی هم داره به بار میاره
    اون وقت هیچ یک از این موارد دیده نمیشه فقط و فقط حجاب و پوشش زنان دیده میشه

15. صلوات ها 5

نوشته
    562
    حضور
    82 روز 1 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2001

سلام علیکم
    محتوای مروج حجاب یعنی چه؟
    یعنی مثلا از این پوسترها و کاریکاتورهایی که درباره حجابه؟ یا نوشته بشه نگاه به نامحرم تیری زهرآگین از ناحیه شیطان است؟
    دقیقا یعنی چی؟

17. صلوات ها 3

نوشته
    292
    حضور
    6 روز 3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    999

سلام
    یکی از دوستان بنده در کار چاپ طرح بر روی لباس خیلی مهارت دارد اگر نیازی بود در خدمتیم

19. صلوات ها 6

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

طرح خوب و ایده جالبیه. اما یه مشکلی هست.

کسی اینارو نمیپوشه مگر به اندازه نمکی در طعامی. . .

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری