صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روسری و پوشش زیر چادر چگونه باشد تا جلب توجه نکند؟

علاقه
    خدا امام زمان قرآن ائمه و.....
    نوشته
    6
    حضور
    11 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    33

روسری و پوشش زیر چادر چگونه باشد تا جلب توجه نکند؟

سلام دوستان.وقتتون بخیر.به نظرتون پوشش زیرچادرمنظورم روسریه بایدچه رنگی باشه که جلب توجه نکنه؟؟؟به نظرتون این چندسانتی که پیداست جلب توجه میکنه؟؟؟اگه آقایونم نظربدن ممنون میشم.التماس دعا:Gol:
    الهی زندگی بهانه میخواهدچه بهانه ای قشنگ ترازتو...

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58298

با نام و یاد دوست

روسری و پوشش زیر چادر چگونه باشد تا جلب توجه نکند؟

کارشناس بحث: استاد امین

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

5. صلوات ها 10

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

السلام علیکم و رحمةالله و برکاته
    عذرخواهی می کنم که زودتر از کارشناس پاسخ می دهم!

به نظر من لباس زیر چادر باید به نحوی باشد که خودش موجب حجاب کامل شود...آن وقت است که چادر می شود حجاب برتر!
    نه اینکه چادر، جبران کننده ی برهنگی ها و عدم تناسب لباسهای زیرش باشد!
    به عبارت دیگر...
    چادر بهتر است طوری باشد که اگر درحضور نامحرمان، آن را بردارد بازهم از نظر شرعی مشکلی در پوشش او نباشد...
    اینکه لباسش همچون لباس دخترکان بدحجاب باشد و چادر را برای جبران برروی آن بکشد چندان جالب به نظر نمی رسد....
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

7. صلوات ها 15

نوشته
    115
    حضور
    3 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    505

نقل قول نوشته اصلی توسط لبیک یا علی النقی نمایش پست ها
    السلام علیکم و رحمةالله و برکاته
    عذرخواهی می کنم که زودتر از کارشناس پاسخ می دهم!

به نظر من لباس زیر چادر باید به نحوی باشد که خودش موجب حجاب کامل شود...آن وقت است که چادر می شود حجاب برتر!
    نه اینکه چادر، جبران کننده ی برهنگی ها و عدم تناسب لباسهای زیرش باشد!
    به عبارت دیگر...
    چادر بهتر است طوری باشد که اگر درحضور نامحرمان، آن را بردارد بازهم از نظر شرعی مشکلی در پوشش او نباشد...
    اینکه لباسش همچون لباس دخترکان بدحجاب باشد و چادر را برای جبران برروی آن بکشد چندان جالب به نظر نمی رسد....
    جوابتون عالي بود و متفاوت
    تلنگر خوبي هم براي خود من بود

9. صلوات ها 14

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    891
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4648

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیون نمایش پست ها
    سلام دوستان.وقتتون بخیر.به نظرتون پوشش زیرچادرمنظورم روسریه بایدچه رنگی باشه که جلب توجه نکنه؟؟؟به نظرتون این چندسانتی که پیداست جلب توجه میکنه؟؟؟اگه آقایونم نظربدن ممنون میشم.التماس دعا
    بيرون بودن مقنعه و روسرى از زير چادر، چه حكمى دارد؟

همه مراجع: اگر باعث جلب توجه نامحرم و مفسده نشود، اشكال ندارد؛ ولى پوشاندن مو واجب است.آيت اللّه خامنه‏اى، استفتاء، س 477؛ آيت اللّه نورى، استفتاءات، ج‏1، س‏485؛ امام خمينى، استفتاءات، ج‏3، (احكام حجاب)، س‏19 و 24؛ آيت اللّه مكارم، استفتاءات، ج‏2، س‏152؛ آيت اللّه سيستانى، sistani.org، (حجاب)، س‏5 و 7؛ آيت اللّه فاضل، جامع‏المسائل، ج‏2، س‏1329؛ آيت اللّه صافى، جامع‏الاحكام، ج‏2، س‏1729 و 1730؛ آيت اللّه تبريزى، صراطالنجاة، ج‏1، س‏907 و 1484 و استفتاءات، س‏1617؛ دفتر آيت اللّه وحيد و آيت اللّه بهجت.
    تبصره. اگر در موردى، روسرى روشن و جذاب باشد - به گونه‏اى كه در نظر عرف زينت محسوب شود - پوشاندن آن واجب است. (احكام نگاه و پوشش، سيد مجتبي حسيني، كد: 232/500018)

منبع: پرسمان دانشجویی

11. صلوات ها 6

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    891
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4648

من زني هستم 24 ساله، چادري، معتقد به احكام اسلامي و سيد نيز هستم اما بعضي از مسائل كه ديگران مي گويند، آزارم مي دهد مثلا اينكه من يك دختر شاد هستم و با اينكه چادر مي پوشم و حجابم را رعايت مي كنم اما از روسري هاي روشن مثل سفيد، قرمز(زرشكي) و ... زير چادر استفاده مي كنم. پدر و مادر من مي گويند بايد رنگهاي سنگين تر بپوشم. يا مي گويند با پوشيدن اين رنگها ممكن است از گزينش استخدامي رد شوم و اينكه الان با گذشتن چندين روز از شهادت امام حسين(ع) بر من خورده مي گيرند كه نبايد هنوز هم رنگ روشن بپوشم. من از شما خواهش مي كنم كه با بيان مستندات و احاديث از ائمه(ع) و اسلام به من بگوييد آيا من كار اشتباهي مي كنم و پدر و مادرم راست مي گويند؟ آيا هنوز هم بايد رنگ مشكي بپوشيم؟ آيا پوشيدن رنگ قرمز در جامعه كار بدي است؟ آن هم به عنوان يك روسري زير چادر مشكي؟ خواهش مي كنم راهنماييم كنيد. ديگر كلافه شده ام.

همان طور كه مى‏دانيد هرگونه جلب توجه زنان و دختران براى نامحرم اگر باعث تحريك شهوت شود ممنوع و حرام است. اما اين كه پوشيدن اين لباس و اين رنگ چگونه است، بستگى به ملاك و معيار معرفى شده در بالا دارد و فرقى نمى‏كند كه انگيزه فرد چه بوده باشد. يعنى نبايد تحريك‏آميز بوده و جلب نظر كند و اگر هم استفاده مي شود طوري استفاده گردد كه داراي اين ملاك باشد و در اصل استفاده از رنگهاي متنوع و شاد به خودي خود اشكال ندارد بلكه اشكال زماني به وجود مي آيد كه فرد از آن به نحو احسن و به روش شرعي استفاده نكند. علماى دين نسبت به خصوص رنگ‏ها تأكيدچندانى نكرده، ولى بر اين مسأله پاى مى‏فشارند كه لباس نبايد موجب جلب توجه و عواقب سوء ناشى از آن باشد. همه مراجع در مورد پوشيدن لباس رنگي مي فرمايند: اگر باعث جلب توجه نامحرم و مفسده نشود، اشكال ندارد.آيت الله نورى، استفتاءات، ج‏1، س‏485؛ امام خمينى، استفتاءات، ج‏3، (احكام حجاب)، س‏27؛ آيت الله مكارم، استفتاءات، ج‏2، س‏152؛ آيت الله فاضل، جامع‏المسائل، ج‏2، س‏1329؛ آيت الله صافى، جامع‏الاحكام، ج‏2، س‏1729 و 1730؛ آيت الله خامنه‏اى اجوبة الاستفتاءات، س‏1363 و 1366؛ آيت الله تبريزى، استفتاءات، س‏1590؛ آيت الله سيستانى، sistani.org، (حجاب)، س‏5؛ دفتر: آيت الله وحيد و آيت الله بهجت. تبصره. اگر لباس به گونه‏اى باشد كه زينت محسوب شود، پوشاندن آن واجب است.
    ازاين‏رو است كه در طول تاريخ زنان مسلمان به ميل خود لباس مشكى را براى حجاب برگزيدند و اين سنت حسنه مورد تقرير و پذيرش پيامبر(ص) و امامان(ع) قرارگرفت، زيرا آنان به اين وسيله احساس امنيت و مصونيت بيشترى مى‏كردند، (ر.ك: حجاب در اديان الهى، محمدى آشنانى). لذا در مورد رنگ مشكى نيز نمى‏توان گفت خانم‏ها فقط بايد رنگ مشكى استفاده كنند هر چند ارجح است و بهترين پوشش زنان و به خصوص دختران چادر مشكى است. برخى رفتارهاى انسان هر چند برخاسته از نيت صحيح و بدون غل و غش انجام مى‏گيرد و اشكالى ندارد ولى از آن‏جا كه انسان در محيط اجتماعى زندگى مى‏كند بايد به انتظارات صحيح عرف جامعه و آداب و رسوم معقول و مشروع مردم و نيز برداشت و انتزاعاتى كه اطرافيان از حركات و رفتارهاى ما دارند، توجه كافى و لازم داشته باشيم و از رفتارهاي عادى و بهنجار فاصله نگيريم و در معرض تهمت ديگران قرار نگيريم. پس با پاس داشتن ارزش‏هاى اخلاقى و توجه به ملاك‏هاى پسنديده و صحيح عرف جامعه به خصوص عرف متدينين، خود را پاى‏بند آنها كشيم و با تأكيد بر ديگر امتيازات و توانمندى‏هاى خود به گسترش فرهنگ عفاف بيشتر كمك كنيم و به فعاليت‏هاى فرهنگى و علمى غناى كافى دهيد و از اين طريق نگرش مثبت ديگران را فراهم نماييد.
    منبع

13. صلوات ها 7

15. صلوات ها 6

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

سلام دوستان.وقتتون بخیر.به نظرتون پوشش زیرچادرمنظورم روسریه بایدچه رنگی باشه که جلب توجه نکنه؟؟؟
    سلام
    باید مشکی باشه

ه نظرتون این چندسانتی که پیداست جلب توجه میکنه؟؟؟
    اره

اما عجب بدبختیایی دارینا...

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

17. صلوات ها 3

نوشته
    820
    حضور
    40 روز 21 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3225

نقل قول نوشته اصلی توسط asad نمایش پست ها
    اما عجب بدبختیایی دارینا...
    شرمنده از مثالی که میزنم ولی مجبورم
    شما وقتی خونتون مهمون میاد و لباس خونتون رو عوض میکنین بدبختیه؟؟؟
    نخیر به خودتون سخت میگیرین که به مهمونتون احترام بذارین

ما چادریاهم وقتی بیخیال لباسایی میشیم که دوس داریم و هرکاری میکنیم که جلب توجه نکنیم
    بدبختی نیست بلکه به خودمون سخت میگیریم
    که اول به قانون خدا بعدشم به آرامش ذهن شما آقایون مذهبی احترام بذاریم
    وگرنه اون پسر چشم چرون خیابونی اصلا به چشممون نمیاد که بخاطرش رنگ روسری عوض کنیم

باید از سمت خدا معجزه نازل بشود
    تا دلم ، باز دلم ، باز دلم ، دل بشود ...

19. صلوات ها 11

علاقه
    ،،،
    نوشته
    321
    حضور
    4 روز 15 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

|||||| دغدغه هاتون واقعا جاي تامل داره !!!!!!!!!!
    کسانی که نمی خواهند به باورهایشان شک کنند"متعصب " هستند!کسانی که نمی توانند "احمق" هستند!کسانی که می ترسند"بردگان"هستند! برتراند راسل

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۹/۱۴, ۱۴:۱۰ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری