صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رهایی از منجلاب و جهنم ارتباط با زن شوهردار‌

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

اشاره رهایی از منجلاب و جهنم ارتباط با زن شوهردار‌

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام جوانی هستم 31 ساله و متاهل که دچار مشکل بزرگی شده ام و تو چاه بزرگی افتادم

تا سال 90 ارتباط خاص و خلاف شرعی با جنس مخالف نداشتم متاسفانه تو همین سال بخاطر اشتباه خودم گول رفیقمو خوردم و با چند تا خانم ارتباط برقرار کردم که اوایل پنهان میکردن بعدا هم فهمیدم شوهر دار بودن ولی نتنها قطع رابطه نکردم بلکه بشدت جذب یکیشون شدم و الان مدت 4 ساله که باهاش رابطه دارم شدم.
    سابقه این خانمها خراب بود و بعنوان کسب و کار به برقراری رابطه اقدام میکردند .الان وضعیتم تو شرایطی هست که از کار خودم بشدت پشیمونم ، از خودم متفرم و از عاقبت کارمیترسم.از طرفی نگرا ن اینم که طرف مقابلم باز هم با قطع رابطه بسراغ گناهای قبلیش و کارهای سابقش کشیده بشه و حتی بخاطر وضعیت روحیش بدتر بشه .
    موندم سر دوراهی لطفا من رو به بهترین نحو راهنمایی کنید که حداقل خسارت به بار بیاد .
    با تشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

رهایی از منجلاب و جهنم ارتباط با زن شوهردار‌

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 12

نوشته
    763
    حضور
    25 روز 5 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3683

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    سلام جوانی هستم 31 ساله و متاهل که دچار مشکل بزرگی شده ام و تو چاه بزرگی افتادم

تا سال 90 ارتباط خاص و خلاف شرعی با جنس مخالف نداشتم متاسفانه تو همین سال بخاطر اشتباه خودم گول رفیقمو خوردم و با چند تا خانم ارتباط برقرار کردم که اوایل پنهان میکردن بعدا هم فهمیدم شوهر دار بودن ولی نتنها قطع رابطه نکردم بلکه بشدت جذب یکیشون شدم و الان مدت 4 ساله که باهاش رابطه دارم شدم.
    سابقه این خانمها خراب بود و بعنوان کسب و کار به برقراری رابطه اقدام میکردند .الان وضعیتم تو شرایطی هست که از کار خودم بشدت پشیمونم ، از خودم متفرم و از عاقبت کارمیترسم.از طرفی نگرا ن اینم که طرف مقابلم باز هم با قطع رابطه بسراغ گناهای قبلیش و کارهای سابقش کشیده بشه و حتی بخاطر وضعیت روحیش بدتر بشه .
    موندم سر دوراهی لطفا من رو به بهترین نحو راهنمایی کنید که حداقل خسارت به بار بیاد .
    با تشکر
    با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
    در مورد شغل و کارتون اگر بودن در این کار سبب به گناه افتادن شما شده یا خواهد شد باید کار خود را عوض نمایید و بدانید چون بخاطر خداوند دارید این کار را می کنید خود خداوند به بهترین صورت شما را کمک خواهد نمود همچنانکه تا بحال در بسیاری از مشکلات یاریگر شما بوده است.

اما در مورد جذب شدن با زن شوهر دار بدانید گناه بزرگی را در حال ارتکاب هستید لذا باید سعی کنید که قطع رابطه نمایید و بدانید که شیطان با بهانه های مختلف سعی دارد شما را در مسیر گناه نگه دارد لذا ابتدا در صدد حفظ دین خود باشید و سپس دنبال هدایت دیگران باشید .

1. سعی کنید که سریعا با ایشان قطع رابطه نمایید
    2. با انجام کارهایی سبب زدگی ایشان از خود شوید و دلسردی ایشان را از خود فراهم نمایید
    3. در ضمن خود نیز ضمن قطع رابطه سعی کنید که بخاطر ایجاد سردی و جدایی ویژگیهای منفی ایشان را نزد خود برجسته نمایید و ویژگیهای مثبت ایشان را بسیار کم و ضعیف قلمداد نمایید
    4. دیگر به هیچ عنوان با ایشان ارتباط نگیرید و سعی کنید با استفاده از مهارتهای کنترل افکار افکار منفی و فکر های در مورد آن خانم را از ذهن خود دور نمایید.
    5. فریب شیطان را نخورید و بدانید که خداوند بزرگ می باشد و زمینه هدایت ایشان را نیز در صورت لیاقت ایشان فراهم می کند.
    6. توجه به معنویت و توسل به اهل بیت را هرگز را فراموش نکنید اذکار صلوات و استغفار را همواره مد نظر قرار داده و بگویید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید

یا علی

7. صلوات ها 20

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نگران نباش.(یه کلمه یاد گرفتم دنباله یه جا میگشتم ازش استفاده کنم)به زرث قاطع (ضرس!ذرس!زرس!...چجوری مینویسنش!)میگم هم تو کارتو ادامه میدی.هم اون خانما.اینکارا مثل احتیاده.اگه یه محتاده حشیش و هریون تونست ترک کنه.تو هم میتونی.با توجه به اینکه مال تو شدیدتره.چون جنس تو همیشه جلوی چشمته.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

9. صلوات ها 2

نوشته
    125
    حضور
    8 روز 9 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    362

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    نگران نباش.(یه کلمه یاد گرفتم دنباله یه جا میگشتم ازش استفاده کنم)به زرث قاطع (ضرس!ذرس!زرس!...چجوری مینویسنش!)میگم هم تو کارتو ادامه میدی.هم اون خانما.اینکارا مثل احتیاده.اگه یه محتاده حشیش و هریون تونست ترک کنه.تو هم میتونی.با توجه به اینکه مال تو شدیدتره.چون جنس تو همیشه جلوی چشمته.
    سلام.
    ضرس قاطع
    معتاد

11. صلوات ها 4

علاقه
    وَ الَّذينَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

امان از رفیق بد!

سلام به خوانندگان ارجمند و با کسب اجازه از همکار گرامی

آن قدر تیتر مطلب و محتوای متن آغازین، تنفرآور و نگران کننده است که نمی توانم بی تفاوت بگذرم! چند نکته در متن آغازین آمده که خیلی مهم است و می توانیم قدری درباره اش، تفکر و تدبر کنیم و عبرت بگیریم:

1-
    متاسفانه تو همین سال بخاطر اشتباه خودم گول رفیقمو خوردم
    چقدر در آیات و روایات به تاثیر دوست و رفیق در زندگی آدم اشاره شده و چقدر ما را به اهمیت این موضوع توجه داده اند اما باز هم خودمان را به خواب می زنیم و به هر کسی اعتماد می کنیم و با او ارتباط دوستی برقرار می نماییم؛ قرآن کریم دیگر باید با چه زبانی با ما سخن بگوید و از بدفرجامی بدکاران ستم‌پیشه که به واسطه رفیقشان گمراه شدند، چگونه به ما تشر بزند تا این بی‌خبری بیدار شویم و کمی به خودمان بیاییم؟! می فرماید در روز قیامت ستم پیشه‌گانی دست هایشان را از شدت حسرت می گزند و فریاد می زنند: ای کاش با فلانی که گمراهمان کرد، هیچگاه دوست و رفیق نمی شدیم که این چنین ما را بدبخت و بیچاره کرد:

وَ يَوْمَ يَعَضُّ الظَّالِمُ عَلى‏ يَدَيْهِ يَقُولُ يا لَيْتَنِي اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبيلاً
    يا وَيْلَتى‏ لَيْتَني‏ لَمْ أَتَّخِذْ فُلاناً خَليلاً
    لَقَدْ أَضَلَّني‏ عَنِ الذِّكْرِ بَعْدَ إِذْ جاءَني‏ وَ كانَ الشَّيْطانُ لِلْإِنْسانِ خَذُولاً (فرقان/27تا29)

و (به خاطر آور) روزى را كه ستمكار دست خود را (از شدّت حسرت) به دندان مى ‏گزد و مى ‏گويد: «اى كاش با رسول (خدا) راهى برگزيده بودم
    اى واى بر من، كاش فلان (شخص گمراه) را دوست خود انتخاب نكرده بودم
    او مرا از يادآورى (حق) گمراه ساخت بعد از آنكه (ياد حق) به سراغ من آمده بود!» و شيطان هميشه خواركننده انسان بوده است

چقدر از این گونه روایات، به گوشمان خواندند اما کمتر توجهی نکردیم که:

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص الْمَرْءُ عَلَى دِينِ خَلِيلِهِ وَ قَرِينِهِ (الكافي، ج 2، ص 375، ح 3)
    پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: انسان بر دین دوست و همنشینش است

می فرماید آن قدر رفیق و همنشین در آدمی تاثیر می گذارد که انسان دین و آیین و عقیده او را هم به گوش جان پذیرا می شود!

حالا این بیچاره، تازه از خواب خرگوشی بیدار شده و بعد از چهار سال گناه، فهمیده چه کلاهی سرش رفته و شرافتش را به چه فروخته و چه کسی او را به این شرافت‌فروشی و حرمان دعوت کرده است!

13. صلوات ها 24

علاقه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

بی غیرتی، بی آبرویی به بار می آورد!

2-
    جوانی هستم 31 ساله و متاهل که ... با چند تا خانم ارتباط برقرار کردم که اوایل پنهان میکردن بعدا هم فهمیدم شوهر دار بودن ولی نتنها قطع رابطه نکردم بلکه بشدت جذب یکیشون شدم و الان مدت 4 ساله که باهاش رابطه دارم شدم.
    کسی که به ناموس دیگران رحم نکند، به ناموسش رحم نمی کنند و دیر یا زود خدای ناکرده ممکن است ناموسش را به تاراج ببرند!

این جهان کوه است و فعل ما ندا
    سوی ما آید نداها را صدا

ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱ در ساعت ۱۲:۴۸

15. صلوات ها 27

علاقه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

آخرین سوسوی بازگشت و امید!

3-
    الان وضعیتم تو شرایطی هست که از کار خودم بشدت پشیمونم ، از خودم متفرم و از عاقبت کارمیترسم
    این همان ته مانده نفس لوامه و وجدان وامانده ای است که بعد از چهار سال گناه، آخرین نفس هایش را می زند بلکه شما را از این غفلت بزرگ بیدار کرده و نجات دهد!

بدون شک با این حال بمیرید اهل دوزخید چون به کبیره بزرگی مبتلا هستید و کمترین حد دنیایی اش بعد از اثبات، اعدام است پس به خود بیایید و این نوای بیدارگر درون را نومید نکنید و با آب توبه، سیاهی درون را بشویید و این قلب تیره را با بازگشت به سوی معبود، روشنایی دیگری بخشید.

ادعای گزاف نمی کنم؛ خدا فرمود: بیا پیش من! خودم می بخشمت! فقط بیا؛ با این بیان، برای هیچ کس عذری نگذاشته؛ حتی برای شمایی که چهار سال به گناه بزرگی مبتلا بوده اید:

قُلْ يا عِبادِيَ الَّذينَ أَسْرَفُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَميعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحيمُ (زمر/53)
    بگو: «اى بندگان من كه بر خود اسراف و ستم كرده‏ ايد! از رحمت خداوند نوميد نشويد كه خدا همه گناهان را مى‏ آمرزد، زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است

برگردید و خودتان را از آتش سوزان دوزخ برهانید.

ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ در ساعت ۱۵:۲۹

17. صلوات ها 26

علاقه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

خود را از آتش برهانید!

4-
    از طرفی نگرا ن اینم که طرف مقابلم باز هم با قطع رابطه بسراغ گناهای قبلیش و کارهای سابقش کشیده بشه و حتی بخاطر وضعیت روحیش بدتر بشه. موندم سر دوراهی لطفا من رو به بهترین نحو راهنمایی کنید که حداقل خسارت به بار بیاد .
    شما سر دو راهی نمانده اید! چهار سال گناه کبیره، قوه تشخیصتان را هم تخریب کرده و نمی توانید این معادله روشن و ساده را حل کنید! گمان می کنید با ادامه این گناه، جلوی گناه بزرگتر را می گیرید؟! این دیگر چه منطق مضحکی است؟! اینگونه هم دنیا را باخته اید و زندگی سالم خانوادگی خود را نابود کرده اید، و هم آخرتتان را از دست داده اید و جز دوزخی از آتش، نصیبتان نخواهد شد:

قُلْ هَلْ نُنَبِّئُكُمْ بِالْأَخْسَرينَ أَعْمالاً
    الَّذينَ ضَلَّ سَعْيُهُمْ فِي الْحَياةِ الدُّنْيا وَ هُمْ يَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ يُحْسِنُونَ صُنْعاً (کهف/103و104)
    بگو: «آيا به شما خبر دهيم كه زيانكارترين (مردم) در كارها، چه كسانى هستند؟
    آنها كه تلاش هايشان در زندگى دنيا گم (و نابود) شده با اين حال، مى ‏پندارند كار نيک انجام مى‏ دهند.

شما یک راه و یک وظیفه بیشتر ندارید: خود را از آتشی که در آن غوطه ور هستید برهانید:

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَكُمْ وَ أَهْليكُمْ ناراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَ الْحِجارَةُ عَلَيْها مَلائِكَةٌ غِلاظٌ شِدادٌ لا يَعْصُونَ اللَّهَ ما أَمَرَهُمْ وَ يَفْعَلُونَ ما يُؤْمَرُونَ (تحریم/6)
    اى كسانى كه ايمان آورده ‏ايد خود و خانواده خويش را از آتشى كه هيزم آن انسان ها و سنگ هاست نگه داريد آتشى كه فرشتگانى بر آن گمارده شده كه خشن و سختگيرند و هرگز فرمان خدا را مخالفت نمى‏ كنند و آنچه را فرمان داده شده اند (به طور كامل) اجرا مى ‏نمايند

وظیفه شما این است که خود را از آتشی که در آن دست و پا می زنید و به زرق و برق ظاهری و دلربایش دل خوش‌ کرده اید و از سوزش درونش غافل شده اید، برهانید؛ خود را نجات دهید؛ هدایت دیگران، پیش‌کش! آن، کار شما نیست بلکه خدعه ابلیس پلید است برای توجیه ادامه گناه شما؛

برای همیشه با آنان قطع ارتباط کنید و تمام راه های ارتباطی با آنها _مثل سیم کارت و ایمیل و ... _ را از بین ببرید و بر توبه حقیقی و بازگشت به سوی خدا، تصمیم قاطعانه بگیرید؛

فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ وَ اسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ كانَ تَوَّاباً (نصر/3)
    پروردگارت را تسبيح و حمد كن و از او آمرزش بخواه كه او بسيار توبه ‏پذير است‏

ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ در ساعت ۱۵:۳۲

19. صلوات ها 27

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

با اجاز از جناب استاد راهنما

يك روش هم بنده بگويم بسيار موثر

منفعت گرا و ضرر گريز
    ما انسان ها فطرتا دنبال جلب منفت و دفع ضرر (دنيوي و اخروي) هستيم. به فوايد توبه و بازگشت و ضررهاي ارتباط با نامحرم تفكر كنيد و روزانه آن را مرور كنيد. مراقب مكر شيطان باشد كه با شيوه هاي مختلف حتي احساس گناه كاذب شما را به سوي ان خانم ها براي كمك مادي يا عاطفي نكشاند. يك بار براي هميشه داستان ندامت خود و توبه را به آنها بگوييد و آنها را تشويق به بازگشت كنيد كه خداوند مهربان و بسيار بخشنده است.

فهرست آثار مخرب زنا

آثار دنیوی زنا در کلمات معصومین علیهم السلام

1) بی برکتی در زندگی: رسول مکرم اسلام صلوات الله علیه: « زنا در هر خانه ای برود، برکت در آن وارد نمی شود»[1]؛
    2) از بین رفتن نورانیت ظاهر: امام صادق علیه السلام: « زنا نورانیت چهره را از بین می رود»[2] ؛
    3) رفتن روح ایمان: امام باقر علیه السلام :« هنگامی که زانی زنا می کند روح ایمان از دل او بیرون می رود و..»؛[3]
    4) بی دینی: رسول مکرم اسلام صلوات الله علیه و آله: «زنا باعث نابودی دین است»[4]؛
    5) غضب الهی: پیامبر مکرم اسلام صلوات الله علیه و آله: «زنا باعث غضب الهی می شود».[5]
    6) عدم استجابت دعا: امام صادق علیه السلام: «خداوند بر موسی وحی کرد، زنا نکنید در غیر این صورت نور الهی را از شما پوشیده می دارم و ابواب رحمت الهی با دعای شما گشوده نخواهد شد.»[6]
    رهایی از منجلاب و جهنم ارتباط با زن شوهردار‌
    7) فقر و قطع روزی: رسول مکرم اسلام صلوات الله علیه :«زنا باعث فقر و قطع روزی می گردد[7]» ؛
    8) بی آبرویی: رسول مکرم اسلام صلوات الله علیه و آله: «زنا باعث بی آبرویی می شود»[8]؛
    9) بی عفتی و زنا با نزدیکان زناکار: امام صادق علیه السلام:«اگر شر مرتکب شدی شر می بینی پس زنا نکید تا با زنان و دخترانتان زنا نشود.[9]»
    10) قتل و جنایت و فساد مواریث ، ترک تربیت و سرپرستی کودکان و... : امام رضا علیه السلام: «از جمله مفاسدی که خدا به خاطر آن زنا را حرام فرمود، قتل و خونریزی، از بین رفتن نسب ها، فساد مواریث، ترک سرپرستی و تربیت اطفال و... است».[10]
    11) ناله زمین و زمان: امام باقر علیه السلام: «زمین از غسل بعد از زنا به پیشگاه خدا ناله و ضجه می کند».[11]
    12) از بین رفتن آبادانی شهرها: پیامبر مکرم اسلام صلوات الله علیه و آله: « زنا باعث می شود سرزمین های آباد و سرسبز خشک شود».[12]
    محرومیت زنا کار از توجه و کلام و تزکیه الهی: در قیامت ،خداوند پیری را که مرتکب زنا شود مورد خطاب قرار نمی دهد، از گناه پاک نمی کند و به او نظر نخواهد کرد

13) زلزله: امام صادق علیه السلام:« زمانی که زناکاری امر ظاهری گردد زلزله زیاد می شود»[13]؛ 14) در ردیف کشتن پیامبر و ویران کردن کعبه و...: پیامبر مکرم صلوات الله علیه و آله : «بنی آدم مرتکب عملى زشت‏تر و بدتر نزد خداى عزّ و جلّ نشده است از كشتن پیامبر یا خراب كردن كعبه، یا ریختن نطفه‏اش در رحم زنى كه بر او حرام بوده »[14].
    15) مرگ زودرس: رسول مکرم اسلام صلوات الله علیه آله: «زنا باعث مرگ زودرس و ناگهانی می گردد»[15]؛
    16) مرگ ناگهانی: رسول مکرم اسلام صلوات الله علیه و آله: « هر گاه پس از من زنا پدیدار شود مرگ ناگهانى فراوان گردد».[16]

عواقب اخروی زنا

1) سختی حساب: امام صادق علیه السلام: «یکی از آثار اخروی زنا سختی حساب است».[17]
    2) محرومیت زناکار از توجه و کلام و تزکیه الهی: «در قیامت، خداوند پیری را که مرتکب زنا شود مورد خطاب قرار نمی دهد، از گناه پاک نمی کند و به او نظر نخواهد کرد».[18]
    3) عدم قرب الهی: خداوند متعال در روایت قدسی می فرماید: « زناکار در قرب الهی، جایگاهی ندارد.»[19]
    4) انواع عذاب های دردناک و شدید[20]: پیامبر مکرم صلوات الله علیه و آله : «و هر كس با زنى مسلمان، یا یهودى، یا نصرانى، یا مجوسى- آزاد باشد یا كنیز- زنا كند، و بعد توبه نكند و با اصرار به این عمل خلاف بمیرد، خداوند سیصد هزار دریچه به قبرش بگشاید كه از آنها مارها و عقرب ها و شرارهاى آتش به قبرش هجوم آورند، و او بدین وضع تا روز قیامت بسوزد، و چون از گور برخیزد از بوى بد و عفونت او همه مردم محشر در عذاب باشند، و بدان شناخته شود و به عملى كه در این دنیا مرتكب مى‏شده تا این كه امر شود او را به دوزخ برند».[21]
    5) خلود در جهنم: «زنا باعث خلود در جهنم است». [22]

پی نوشت ها :
    [1] . قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص أَرْبَعٌ لَا تَدْخُلُ بَیْتاً وَاحِدَةٌ مِنْهُنَّ إِلَّا خَرِبَ وَ لَمْ یُعْمَرْ بِالْبَرَكَةِ الْخِیَانَةُ وَ السَّرِقَةُ وَ شُرْبُ الْخَمْرِ وَ الزِّنَا. بحار الأنوار ج‏76 187 باب 91 السرقة و الغلول و حدهما ص : 180
    [2] . للزانی ... فَیَذْهَبُ بِنُورِ الْوَجْهِ؛ همان
    [3] . قَالَ أَبُو جَعْفَرٍ ع إِذَا زَنَى الزَّانِی خَرَجَ مِنْهُ رُوحُ الْإِیمَانِ... ؛ همان
    [4] . وَ الزِّنَا یُهْلِكُ الدِّین؛ همان
    [5] . قَالَ النَّبِیُّ فِی الزِّنَا خَمْسُ خِصَالٍ ... یُسْخِطُ الرَّحْمَنَ؛ همان ؛
    [6] . أَبِی جَعْفَرٍ ع قَالَ أَوْحَى اللَّهُ إِلَى مُوسَى ع لَا تَزْنِی- فَأَحْجُبَ عَنْكَ نُورَ وَجْهِی وَ تُغْلَقَ أَبْوَابُ السَّمَاوَاتِ دُونَ دُعَائِك‏؛ همان
    [7] . الزناَ یُورِثُ الْفَقْرَ؛ همان
    [8] . قَالَ النَّبِیُّ ص الزِّنَا خَمْسُ یَذْهَبُ بِمَاءِ الْوَجْهِ؛ همان
    [9] .قال الصادق علیه السلام: وَ إِنْ شَرّاً فَشَرٌّ لَا تَزْنُوا فَتَزْنِیَ نِسَاؤُكُمْ وَ مَنْ وَطِئَ فِرَاشَ امْرِئٍ مُسْلِمٍ وُطِئَ فِرَاشُهُ كَمَا تَدِینُ تُدَان. ؛ همان
    [10] . عَنِ الرِّضَا ع فِیمَا كَتَبَ إِلَیْهِ مِنْ جَوَابِ مَسَائِلِهِ وَ حَرَّمَ اللَّهُ الزِّنَا لِمَا فِیهِ مِنَ الْفَسَادِ مِنْ قَتْلِ النَّفْسِ وَ ذَهَابِ الْأَنْسَابِ وَ تَرْكِ التَّرْبِیَةِ لِلْأَطْفَالِ وَ فَسَادِ الْمَوَارِیثِ وَ مَا أَشْبَهَ ذَلِكَ مِنْ وُجُوهِ الْفَسَاد؛ همان
    [11] . ع مَا عَجَّتِ الْأَرْضُ إِلَى رَبِّهَا عَزَّ وَ جَلَّ كَعَجِیجِهَا مِنْ ثَلَاثٍ ... اغْتِسَالٍ مِنْ زِنًا؛ همان
    [12] . قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص الزِّنَا یُورِثُ الْفَقْرَ وَ یَدَعُ الدِّیَارَ بَلَاقِع‏؛ همان
    [13] . عَنِ الصَّادِقِ ع‏أَنَّهُ قَالَ إِذَا فَشَتْ أَرْبَعَةٌ ظَهَرَتْ أَرْبَعَةٌ إِذَا فَشَا الزِّنَا ظَهَرَتِ الزَّلَازِل؛ همان
    [14] . قَالَ النَّبِیُّ ص لَنْ یَعْمَلَ ابْنُ آدَمَ عَمَلًا أَعْظَمَ عِنْدَ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ مِنْ رَجُلٍ قَتَلَ نَبِیّاً أَوْ إِمَاماً أَوْ هَدَمَ الْكَعْبَةَ- الَّتِی جَعَلَهَا اللَّهُ قِبْلَةً لِعِبَادِهِ أَوْ أَفْرَغَ مَاءَهُ فِی امْرَأَةٍ حَرَاما؛ همان
    [15] . الزناَ یُعَجِّلُ الْفَنَاءَ.ا لكافی.ج‏5 . باب الزانی ..... ص : 541
    [16] . قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص إِذَا كَثُرَ الزِّنَا مِنْ بَعْدِی كَثُرَ مَوْتُ الْفَجْأَة؛ وسائل الشیعة، ج‏20، ص: 314
    [17] . للزانی ... فِی الْآخِرَةِ سُوءُ الْحِسَابِ؛ همان
    [18] . صَعِدَ رَسُولُ اللَّهِ ص الْمِنْبَرَ فَقَالَ ثَلَاثَةٌ لَا یُكَلِّمُهُمُ اللَّهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَ لَا یُزَكِّیهِمْ وَ لَا یَنْظُرُ إِلَیْهِمْ وَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ شَیْخٌ زَانٍ و...
    [19] . قَالَ اللَّهُ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى ... لَا أُدْنِی مِنِّی یَوْمَ الْقِیَامَةِ مَنْ كَانَ زَانِیا؛ همان
    [20] . ده ها روایت دیگر در زمینه قبح و مجازات های دنیوی و اخروی زنا وجود دارد که برای مطالعه بیشتر می توانید به کتاب شریف وسائل الشیعه ، ج‏20، ص: 323 به بعد مراجعه کنید.
    [21] . عَنِ النَّبِیِّ ص فِی حَدِیثِ الْمَنَاهِی قَالَ أَلَا وَ مَنْ زَنَى بِامْرَأَةٍ مُسْلِمَةٍ أَوْ یَهُودِیَّةٍ أَوْ نَصْرَانِیَّةٍ أَوْ مَجُوسِیَّةٍ حُرَّةٍ أَوْ أَمَةٍ ثُمَّ لَمْ یَتُبْ مِنْهُ وَ مَاتَ مُصِرّاً عَلَیْهِ فَتَحَ اللَّهُ تَعَالَى لَهُ فِی قَبْرِهِ ثَلَاثَمِائَةِ بَابٍ یَخْرُجُ مِنْهَا حَیَّاتٌ وَ عَقَارِبُ وَ ثُعْبَانٌ مِنَ النَّارِ فَهُوَ یَحْتَرِقُ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ- فَإِذَا بُعِثَ مِنْ قَبْرِهِ تَأَذَّى النَّاسُ مِنْ نَتْنِ رِیحِهِ فَیُعْرَفُ بِذَلِكَ وَ بِمَا كَانَ یَعْمَلُ فِی دَارِ الدُّنْیَا حَتَّى یُؤْمَرَ بِهِ إِلَى النَّارِ أَلَا وَ إِنَّ اللَّهَ حَرَّمَ الْحَرَامَ وَ حَدَّ الْحُدُودَ فَمَا أَحَدٌ أَغْیَرَ مِنَ اللَّهِ وَ مِنْ غَیْرَتِهِ حَرَّمَ الْفَوَاحِش‏.
    [22] . یُخَلِّدُ فِی النَّارِ نَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ النَّار؛ همان

بخش اخلاق و عرفان اسلامی تبیان

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱ در ساعت ۱۳:۳۵
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

21. صلوات ها 21

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)