صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وسواس در طهارت

نوشته
    4
    حضور
    3 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12

وسواس در طهارت

باسلام
    ببخشید من آدمی وسواسی هستم و اکثر مشکلات زندگیم از همینجا شروع میشه!!!بدبختیم اینه که منبنده در نجس شدن چیزی شک نمیکنم و مطمئنم فلان چیز نجس شده!!(میدونم یقینمم نباید بهش توجه کنم)منتها مشکل من با طهارت هست!!!!یعنی تو خیلی از چیزا شک دارم فلان چیز کهنجس شده رو شستم یا نه!!ببخشید ولی اگه رک بخوام بگم!!!میخواستم بپرسم با فرض براینکه یه نفر که آدم عادی هست و مطمئن باشه فلان جا نجس شده!!و بنده هم گمان کنم(یعنی تقریبا 60 الی 80 درصد اطمینان داشته باشم)که اونجا رو من خودم پاک کردم ولی دقیق دقیق یادم نیاد که من اونجارو آب کشیدم یا نه یا هرچیز دیگه طبق گفته ی آقای فاطمی نیا میتونم به نفع خودم عمل کنم و همه چی حتی اونجایی که بقیه میگن نجسه و من گمان دارم که پاکش کردم رو هم پاک شده بدونم؟؟ خیلی زندگیمو مختل کرده!!!به مرض جنون هنوز نرسیدم ولی مطئمنم یکم دیگه ادامه بدم حتما یا یه کاری دست خودمو میدم یا یه کاری دست یکی دیگه!!!حتی گاهی اوقات دلم میخواد دیگه نه نماز بخونم نه روزه بگیرم وقتی با خودم میگم این همه دردسر فقط برا اینکه یه جایی که نجس شده رو تو هی فراموش میکنی که پاک کردی یا نه برای چی باید تحمل کنم؟؟؟دقیقا مشکل اساسی من اینه که هی فراموش میکنم پاکش کردم یا نه!!!!ولی مشکلی سر اینکه جایی نجس شده یا نه ندارم!!!خواهشا هی نگین که یقین شما اصلا درست نیس!!!من در مورد نجاستش هیچ مشکلی ندارم در مورد تطهیر مشکل اساسیمه!!!!فراموش کردن دقیقا زندگیمو به باد داده!!
    مرجعم رهبری هستن

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58304

با نام و یاد دوست

وسواس در طهارت

کارشناسان بحث: استاد سجاد و استاد حامی
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ در ساعت ۲۰:۱۴ دلیل: درج نام کارشناس پاسخگوی دوم

5. صلوات ها 4

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirKian نمایش پست ها
    باسلام
    ببخشید من آدمی وسواسی هستم و اکثر مشکلات زندگیم از همینجا شروع میشه!!!بدبختیم اینه که منبنده در نجس شدن چیزی شک نمیکنم و مطمئنم فلان چیز نجس شده!!(میدونم یقینمم نباید بهش توجه کنم)منتها مشکل من با طهارت هست!!!!یعنی تو خیلی از چیزا شک دارم فلان چیز کهنجس شده رو شستم یا نه!!ببخشید ولی اگه رک بخوام بگم!!!میخواستم بپرسم با فرض براینکه یه نفر که آدم عادی هست و مطمئن باشه فلان جا نجس شده!!و بنده هم گمان کنم(یعنی تقریبا 60 الی 80 درصد اطمینان داشته باشم)که اونجا رو من خودم پاک کردم ولی دقیق دقیق یادم نیاد که من اونجارو آب کشیدم یا نه یا هرچیز دیگه طبق گفته ی آقای فاطمی نیا میتونم به نفع خودم عمل کنم و همه چی حتی اونجایی که بقیه میگن نجسه و من گمان دارم که پاکش کردم رو هم پاک شده بدونم؟؟ خیلی زندگیمو مختل کرده!!!به مرض جنون هنوز نرسیدم ولی مطئمنم یکم دیگه ادامه بدم حتما یا یه کاری دست خودمو میدم یا یه کاری دست یکی دیگه!!!حتی گاهی اوقات دلم میخواد دیگه نه نماز بخونم نه روزه بگیرم وقتی با خودم میگم این همه دردسر فقط برا اینکه یه جایی که نجس شده رو تو هی فراموش میکنی که پاک کردی یا نه برای چی باید تحمل کنم؟؟؟دقیقا مشکل اساسی من اینه که هی فراموش میکنم پاکش کردم یا نه!!!!ولی مشکلی سر اینکه جایی نجس شده یا نه ندارم!!!خواهشا هی نگین که یقین شما اصلا درست نیس!!!من در مورد نجاستش هیچ مشکلی ندارم در مورد تطهیر مشکل اساسیمه!!!!فراموش کردن دقیقا زندگیمو به باد داده!!
    مرجعم رهبری هستن
    با عرض سلام و احترام

مسئله شما بیشتر روانشناختی است تا احکام شرعی !

اما از نظر احکامی شما باید مثل عرف مردم متدین عمل کنید وقتی که چیز نجس را شستشو می دهند چطور و ظرف چه زمانی به اطمینان می رسند که نجاست پاک شده است، شما هم همان طور باشید!

برای اطلاعات بیشتر تاپیک زیر را مطالعه فرمایید و به راهکارها به دقت عمل کنید:

http://www.askdin.com/thread40376.html

در پناه حضرت حق باشید

7. صلوات ها 3

نوشته
    4
    حضور
    3 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها

با عرض سلام و احترام

مسئله شما بیشتر روانشناختی است تا احکام شرعی !

اما از نظر احکامی شما باید مثل عرف مردم متدین عمل کنید وقتی که چیز نجس را شستشو می دهند چطور و ظرف چه زمانی به اطمینان می رسند که نجاست پاک شده است، شما هم همان طور باشید!

برای اطلاعات بیشتر تاپیک زیر را مطالعه فرمایید و به راهکارها به دقت عمل کنید:

http://www.askdin.com/thread40376.html

در پناه حضرت حق باشید
    سوال من در مورد شک در طهارت یک کثیرالشک بود نه یک وسواسی لطفا جوابمو بدین من به جواب نرسیدم!!!یه کثیرالشک میتونه اگر 60 درصد فک کنه یه جایی رو شسته ولی یادش نیاد بنا رو بر پاکی بذاره!!
    خداوکیلی کی یادش میاد یه ماه پیش کجا رو شسته بوده؟؟من 60 درصد مطمئنم یه جا رو شستم ولی باز شک دارم!!

9. صلوات ها 4

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,988
    حضور
    133 روز 11 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21819

سوال من در مورد شک در طهارت یک کثیرالشک بود نه یک وسواسی لطفا جوابمو بدین من به جواب نرسیدم!!!یه کثیرالشک میتونه اگر 60 درصد فک کنه یه جایی رو شسته ولی یادش نیاد بنا رو بر پاکی بذاره!!
    خداوکیلی کی یادش میاد یه ماه پیش کجا رو شسته بوده؟؟من 60 درصد مطمئنم یه جا رو شستم ولی باز شک دارم!!
    هو الذی لا تاخذه سنة و لا نوم

با سلام

مشکل حضرتعالی راه حلی بسیار ساده دارد!

دفترچه ای تهیه کنید و هر گاه چیزی را تطهیر نمودید به طور دقیق یادداشت کنید

و تاریخ بزنید و مورد را کاملا مشخص کنید،به این ترتیب هر گاه شک کردید به دفترچه مراجعه

و مطمئن می شوید که چه کرده اید.

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

11. صلوات ها 5

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

با تشکر از پاسخ شما

جواب بر اساس سؤال شما بیان می شود و چون شما در سؤالتان داشتید که به وسواس مبتلا هستید به صورتی که گذشت پاسخ داده شد!

در پناه حضرت حق باشید

13. صلوات ها 5

نوشته
    4
    حضور
    3 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط حبیبه نمایش پست ها
    هو الذی لا تاخذه سنة و لا نوم

با سلام

مشکل حضرتعالی راه حلی بسیار ساده دارد!

دفترچه ای تهیه کنید و هر گاه چیزی را تطهیر نمودید به طور دقیق یادداشت کنید

و تاریخ بزنید و مورد را کاملا مشخص کنید،به این ترتیب هر گاه شک کردید به دفترچه مراجعه

و مطمئن می شوید که چه کرده اید.
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار
    برای آدم وسواسی همه چیز مشکوکه(البته برای بعضی ها مثله این حقیر)بنده با تحقیقی که به عمل آوردم متوجه یک نکته در سایت آقای خامنه ای شدم که نوشته ی ایشون رو برای همه آوردم چیزی که من فهمید از این نوشته اینهکه من اگر در طهارتم شک کنم یعنی شک کنم که چیز نجسی رو شستم یا نه باید بنا رو بر شستن اون بذارم خواستم از بزگوارانی مثه آقا سجاد سوال کنم که آیا حرف بنده بر طبق این نوشته درست است؟و اما اون نوشته ای که خدمتتون عرض کردم:
    س: اينكه حكم شده است كه فرد وسواس نبايد به شك خود اعتنا نمايد آيا منظور هر نوع از شك مى‌باشد؟ آيا مى‌توان به هر نوع از شك كه براى فرد وسواس پيش مى‌آيد (چه شك در طهارت و نجاست و چه غير آن)، در حالى كه براى افراد عادى و غير وسواس اين نوع از شكها عرفاً وجود ندارد و يا كمتر پيش مى آيد اعتنا نكرد؟

ج) بله، هر نوع شكى را شامل مى‌شود.

15. صلوات ها 3

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2192

سلام

به شما دوست عزیز و سایر عزیزانی که احیانا مشکل وسواس دارن از هر نوعش، شدیدا تاکید میکنم فایل زیر که من چند وقت پیش در همین سایت دانلود کردم رو حتما گوش بدید
    سخنرانی استاد فاطمی نیا در مورد وسواس هست

نسخه ای میده که بعید میدونم تا به حال کسی چنین نسخه شفاف و روشنی برای افراد وسواسی داده باشه
    اب پاکی رو روی دست همه میریزه و عمل به دستور ساده ای که میده میتونه معجزه کنه.
    لحظه ای درنگ نکنید برای گوش دادن به این فایل ارزشمند.

http://media.rasekhoon.net/003/pr/h1...khoon.net).mp3

17. صلوات ها 5

علاقه
    وَ الَّذينَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

سلام دوست عزیز
    چند کلمه ای هم از این برادرتان بشنوید، شاید مفید باشد.

من آدمی وسواسی هستم
    خواهشا هی نگین که یقین شما اصلا درست نیس!!!
    به نظر بنده مشکل شما همین نکته هست. با توضیحاتی که دادید، قطعا شما وسواسی هستید، با این حال، دنبال حکمی هستید که خیال وسواس گونه تان را آرام کند! گویی به واقع باور ندارید وسواسی هستید و از نظر شرعی حکمی ندارید.

به این شک و شبهه هایتان نه ثوابی می دهند و نه رشد دینی یا معنوی خواهید داشت! فرض کنید پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) _معاذ الله_ مثل شما فکر می کرد! یعنی هر روز، به جای تربیت اخلاقی مسلمانان و رسیدگی به امورات دنیای اسلام، فکر و ذکرش این بود که آیا فلان چیز را آب گرفته ام؟ آیا فلان جا را شش ماه پیش شسته بودم؟ آیا فلان مکان را پنج شب پیش پاک کرده بودم!

تاریخ وقتی می خواست زندگی ایشان را با این جور طرز تفکری نقل کند، چه چیزی باید می نوشت؟ پیامبری که از سر صبح تا ته شب، تمام فکر و ذکرش، آب کشیدن این و آن بود؟! واقعا مسخره و مضحک است! همه عالم و آدم، این جور پیامبری را با آن طور طرز تفکری، مسخره و طرد می کردند و حق هم داشتند!

اگر شما پیرو زندگی رسول خدا (صلی الله علیه و آله) هستید _که هستید_ بدانید که طرز فکر شما به اندازه سر سوزنی با اندیشه ایشان تناسب ندارد! این شیوه مضحک زندگی و این طرز تفکر خنده دار را برای همیشه کنار بگذارید! الان شور و نشاط جوانی دارید و از نظر روحی مقاومت زیادی دارید اما وقتی به میانه زندگی رسیدید و به جبر زمانه، آن شور و نشاط و قوای جوانی را از دست دادید، اگر تا آن زمان درمان شده باشید، به دوران بر باد رفته جوانی‌تان سخت افسوس بی حاصل می خورید، و اگر تا آن زمان هم درمان نشده باشید، هر روز و شب از شکنج وسواس، هم خود را عذاب می دهید و هم می شوید ملکه عذاب همسر و فرزندانتان! نیز رفتارتان می شود نَقل و نُقل هر مجلس و وسیله طنز و خنده این و آن!

بنده به چشم خود دیده ام که فرد وسواسی چه بلایی سرش آمده! به داد خودتان برسید و یک راه هم بیشتر ندارید: همین الان با عزم راسخ بگویید: "وسواس، خداحافظ!" و تمام؛ دیگر به هیچ یک از این وسوسه های بی‌اساس گوش ندهید! مطابق روایت، ابلیس لعین مغرور است و اگر نافرمانی شود، به غرورش برمی خورد و بساطش را جمع می کند و می رود! این افکار مضحک طهارت‌بازی و نجاست‌بازی را برای همیشه کنار بگذارید و درست مثل پدرتان، مثل مادرتان، مثل خواهرتان، مثل دوستانتان و مثل همه مردم عادی، معمولی بیندیشید و معمولی زندگی کنید و هیچ نگران نباشید.

ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۹۴/۰۸/۲۹ در ساعت ۰۱:۰۳

19. صلوات ها 5

علاقه
    وَ الَّذينَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

به مرض جنون هنوز نرسیدم
    هنوز نرسیده اید و امیدوارم زود از شر این افکار خلاص شوید اما بدانید، انتهای جاده وسواسی، سرابی به نام جنون و دیوانگی است!

در مجلس عزاداری، بعد از مدتها یکی از دوستانم را دیدم! بسیار فاضل و ملا بود. خلاصه عرض می کنم. گفت: من وسواسی شده بودم! کارم از طهارت و نجاست کوچه و بازار، رسید به جایی که در بیمارستان بستری شدم و 9 بار به من شُک وارد کردند! (یعنی چیزی شبیه جنون گرفته بود و باید با شُک درمان می شد!) زندگی مشترکش هم ظاهرا به آستانه جدایی و طلاق رسیده بود اما خدا را شکر، پس از بستری شدن و طی دوران درمان، رو به بهبودی رفت و جدایی رخ نداد.) تاسف خوردم از این استعداد ناب که بسیار درسخوان و فاضل و ملّا بود اما ابلیس لعین، زندگی رو به رشدش را با این تفکرات مضحک به هدر داد.

به خودتان رحم کنید قبل از اینکه به مرز جنون برسید! راهش هم همان است که عرض کردم.

حتی گاهی اوقات دلم میخواد دیگه نه نماز بخونم نه روزه بگیرم
    این اواسط کار است! شیطان می گوید: سر منشأ همه این رنج ها همین نماز و روزه است. نخوان تا راحت شوی! رهایشان می کنی، اما می بینی که اوضاع بدتر هم می شود! وسواسی به خیال اینکه خیلی متشرع است، طهارت بازی و نجاست بازی در آورد، اما بالاخره همان نماز و روزه اش را هم رها می کند! دیگر بدتر از این نمی شود!
    ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۹۴/۰۸/۰۷ در ساعت ۲۳:۲۷

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری