جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حق الناس در کار (فروش اینترنت)

نوشته
    4
    حضور
    1 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9

مطلب حق الناس در کار (فروش اینترنت)

1. در مورد حق ناس انسان جایز خطاست و نمیداند کاری که می کند درست است یا نه برای همین با مشهورت کردن ممکن است که کمتر دچار اشتباه شود حال اگر در کارهای روز مره مان شک داشتیم کاری که کردیم چه اط لحاظ حق ناس و چه از لحاظ حق الله مشکل دارد باید چه کنیم؟برای نمونه:

من نمایندگی فروش سرویس اینترنت دارم و رشته من هم کامپیوتر هست و ازین راه کمک خررجی دارم و دوستانی که سرویس اینترنتی میگیرند تا جایکه بتوانم از اطلاعاتم برای خرید بهتر کمکشان میکنم حتی شده من شخصا تماس میگیرم با مشترک و هزینه مکالمه خودم میدهم ان هم چندین دقیقا ممکن است طول بکشد در این میان برای یک خرید سرویس ما حق داریم یک هزینه سرویس از مشترک بگیریم و یک هزینه رانژه خط که در قرارداد قید شده و شرکت این اجازه را به ماداده در حالی که هزینه نصب را اندازی ما میگیریم یک نفر دیگر این کار را انجام میدهد بدون هزینه ای کار ان هم قانونی است و شرکتی که من کار فروش اینترنتش را به عهده دارم به عهده گرفته چند مشتری من از این وضع ناراضی میشوند و میگویند شما نیامدی پس چرا هزینه نصب شما گرفتی در حالی که خود مختارم برای اینکه سود داشته باشم شرکت این اجازه را داده با این حال ایا این کار مشکلی دارد یا نه؟

مرجع: آیة الله سیستانی

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶ در ساعت ۱۷:۱۶ دلیل: درج نام مرجع تقلید

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58287

با نام و یاد دوست

حق الناس در کار (فروش اینترنت)

کارشناس بحث: استاد شفا

5. صلوات

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,117
    حضور
    52 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11214

نقل قول نوشته اصلی توسط rs2013 نمایش پست ها
    1. در مورد حق ناس انسان جایز خطاست و نمیداند کاری که می کند درست است یا نه برای همین با مشهورت کردن ممکن است که کمتر دچار اشتباه شود حال اگر در کارهای روز مره مان شک داشتیم کاری که کردیم چه اط لحاظ حق ناس و چه از لحاظ حق الله مشکل دارد باید چه کنیم؟برای نمونه:

من نمایندگی فروش سرویس اینترنت دارم و رشته من هم کامپیوتر هست و ازین راه کمک خررجی دارم و دوستانی که سرویس اینترنتی میگیرند تا جایکه بتوانم از اطلاعاتم برای خرید بهتر کمکشان میکنم حتی شده من شخصا تماس میگیرم با مشترک و هزینه مکالمه خودم میدهم ان هم چندین دقیقا ممکن است طول بکشد در این میان برای یک خرید سرویس ما حق داریم یک هزینه سرویس از مشترک بگیریم و یک هزینه رانژه خط که در قرارداد قید شده و شرکت این اجازه را به ماداده در حالی که هزینه نصب را اندازی ما میگیریم یک نفر دیگر این کار را انجام میدهد بدون هزینه ای کار ان هم قانونی است و شرکتی که من کار فروش اینترنتش را به عهده دارم به عهده گرفته چند مشتری من از این وضع ناراضی میشوند و میگویند شما نیامدی پس چرا هزینه نصب شما گرفتی در حالی که خود مختارم برای اینکه سود داشته باشم شرکت این اجازه را داده با این حال ایا این کار مشکلی دارد یا نه؟

مرجع: آیة الله سیستانی
    سلام علیکم

طبق نظر آیت الله سیستانی:

در رابطه با سوالی که مطرح فرموید(سوال مبهم است ،به هر حال)،اگر کاری برای مشتری انجام نداده اید و بخواهید در مقابل کاری که انجام نداده اید اجرتی دریافت کنید این جایز نیست اگرچه شرکت هم اجازه بدهد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری