جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مهدویت -آخر الزمان- سیاست

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  همه زمینه ها
  نوشته
  151
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  885

  مهدویت -آخر الزمان- سیاست
  اسماعيل شفيعي سروستاني سه‌شنبه شب در همايش مهدويت، غرب و آخرالزمان كه در سالن آمفي‌تئاتر دانشگاه بين‌المللي امام خميني (ره) قزوين برگزار شد، اظهار داشت: يكي از چالش برانگيزترين موضوعات تاريخ كه تا حدي ميان ما مغفول مانده است، موضوع تأسيس حكومت جهاني صالحان و وراثت زمين است كه موضوع اصلي بيان شده توسط همه انبياي عظام الهي در كتب مقدس است.
  وي ادامه داد: در قرآن نيز آمده است كه اين اراده خداوند متعال است كه حكومت جهاني را در عرصه زمين به بندگان برگزيده از ميان صالحان عطا كند و اين به عنوان ميراثي براي آنها باشد.
  مدير موسسه فرهنگي موعود اضافه كرد: اين موضوع حسد بسياري را در طول تاريخ تحريك كرده است، حسد درباره كساني كه به حق در زمره صالحان هستند و به حق زمين ميراث آنها است و حرص براي تصاحب اين ميراث به ناحق و حرص براي تملك زمين ديده مي‌شود.
  وي توضيح داد: در آل ابراهيم دو شاخه يكي كوچك و يكي بلند نمودار شد كه در شاخه كوتاه و كوچك بني‌اسرائيل صاحب دوراني شدند كه در ميان آنها انبيايي را خداوند برانگيخت، انبيايي كه مأمور براي بني‌اسرائيل بودند و دوران نبوت آنها ادامه داشت و به حضرت عيسي ختم مي‌شد.
  شفيعي سروستاني افزود: در زمان حضرت ابراهيم به موازات اين شاخه كوچك كه بر شجره آل ابراهيم رشد كرد به اذن خداوند متعال شاخه ديگري در جزير‌ةالعرب آشكار شد كه در اين شاخه بلند بني‌اسماعيل مستقر شدند و اراده خدا بر اين قرار گرفته بود كه بر شاخه بلند بني‌اسماعيل پيامبر آخرالزمان ظهور كند و با تأسيس اسلام و شكل‌گيري جامعه اسلامي از اين شاخه و سلسله فردي برگزيده، دين و حكومت جهاني را تأسيس كند و زمين به صالحان ارث داده شود.

  * توطئه يهود براي تأسيس حكومت جهاني در طول تاريخ ديده مي‌شود
  وي اعلام كرد: اين معنا را بيش از همه بني‌اسرائيل درك كردند و از ميان كلام زيباي انبياي عظام الهي متوجه شدند كه به بني اسماعيل چنين وعده‌اي داده شده است.
  مدير موسسه فرهنگي موعود خاطر نشان كرد: دو جريان بزرگ مرحله به مرحله تا به امروز پيش آمده، بني‌اسرائيل در مقابل بني‌‌اسماعيل است و بني‌اسرائيل قد كشيده در رويارويي با بني‌اسماعيل در هواي تصاحب اين ارث بزرگ كه به حق خدا در شاخه بني‌اسماعيل به وديعه گذاشته بود، است.
  وي افزود: موضوع تصرف زمين و حكومت جهاني بزرگ‌ترين عامل نگراني و حسد بني‌اسرائيل نسبت به بني‌‌اسماعيل شد و به عبارتي ما از همان زمان در همه نقاط عطف تاريخ بني‌‌اسرائيل را مقابل بني‌اسماعيل داريم.
  شفيعي سروستاني ادامه داد: در تاريخ بلند، توطئه يهود و فساد براي موضوع تصاحب و تملك زمين و تأسيس حكومت جهاني ديده مي‌شود به ويژه در دستگاه شرك‌آلوده مصري همراه با سحر و جادو بر آن شدند كه با نشر فساد و تباهي اديان و انسان‌ها را به فساد بكشند تا بر مردم و زمين تسلط داشته باشند.
  وي تأكيد كرد: تا به امروز شاهد هستيم كه از اين طريق امور مختلف را آلوده كرده و بشر را به عوارض سو و منفي مبتلا كردند و پاكسازي اين عمل از هيچ كس ساخته نيست مگر در زمان ظهور حضرت مهدي (عج) اين اتفاق صورت پذيرد .
  (منبع فارس نیوز)

  ویرایش توسط seyedziya : ۱۳۸۹/۰۲/۲۹ در ساعت ۱۲:۰۵ دلیل: اشتباه تایپی کوچک

 2. صلوات ها 5


 3. #2
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  همه زمینه ها
  نوشته
  151
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  885  مدير موسسه فرهنگي موعود يادآور شد: وقتي در ميان عموم مردم شرق و غرب مطالعه مي‌كنيم انگشت اين جماعت را مي‌بينيم كه زمين را آلوده از تباهي اخلاقي، سياسي، اجتماعي و اقتصادي كردند و زمين را به نابودي كشيدند.
  وي افزود: از قرن بيستم به بعد موضوع تأسيس حكومت جهاني آشكارتر شد و طي دو سه دهه اخير بيش از گذشته در مورد تأسيس حكومت جهاني و عزم بني‌اسرائيل سخن گفته مي‌شود.

  * غربي‌ها خود سقوط و انحطاط غرب را پيش بيني كرده بودند

  شفيعي سروستاني اضافه كرد: از قرن 16 ميلادي كه جريان رفورم ديني، اصلاح ديني در اروپا آغاز مي‌شود گام بلندي بني‌اسرائيل برمي‌دارد تا تمام قدرت غرب را در اختيار بگيرد و براي اجراي مراحل آخر تأسيس حكومت جهاني از عمر و حيات تاريخ جديد غرب بيش از 400 سال نمي‌گذرد و از اين دوره به عنوان تاريخ جديد غرب ياد مي‌شود.
  وي گفت: اين دوره با پشت كردن به آسمان و سكولاريزه شدن همه فرهنگ‌ها و رويارويي آشكار با همه فرهنگ‌هاي ديني قابل شناسايي است چراكه در سه حوزه فكري، فرهنگي و تمدني در اين 400 سال سازمان، بنا و تمدني بركشيده شد كه در همه گوشه‌هاي آن ضديت با خدا و نفرت از آسمان و زميني كردن همه چيز قابل شناسايي است به گونه‌اي كه تمدن 400 ساله در همه وجوه جنبه‌هاي الحادي و شرك‌آلود را با خود دارد.
  مدير موسسه فرهنگي موعود افزود: از قرن 19 به بعد اين تمدن كامل شد و در قرن 20 آرام آرام لغزش به سمت سقوط تجربه شد، از قرن 16 تا 20 سه مرحله قابل شناسايي است، مرحله اول قرن 16 و 17 است كه همه انديشه و اعتقادات غربي رشد و گسترش يافت.
  وي توضيح داد: مرحله دوم در قرن 18 است كه اين انديشه‌ها تبديل به فرهنگ فراگير و عمومي شد و از مرزهاي غرب بيرون آمد و قرن 19 تمدن آن بر پايه تمدني مدرن شكل گرفت و خود را آشكار ساخت و قرن 20 قرن آشكار شدن تمدن غربي بر شالوده‌هاي مدرن فرهنگ غربي، ليبراليسي و انسان‌مداري است.
  شفيعي سروستاني عنوان داشت: زماني كه مطرح شد بشر ديگر روي سعادت را مي‌بيند، از اوايل قرن 20 در غرب بحران‌ها بروز كرد و هرچه از قرن 20 دور شديم دايره بحران‌هاي مختلف بيشتر خود را نشان داد و بحران‌ها نتيجه طبيعي پشت كردن به آسمان، تعدي و تجاوز به همه انديشه‌ها و فرامين آسماني بود.
  وي يادآور شد: در خود غرب قبل از ما شرقي‌ها، كساني پيدا شدند و سقوط و انحطاط غرب را خبر دادند بنابراين سابقه گفت‌وگو از انحطاط غرب در شرق نبايد دنبال شود و در ميان سخنان فلاسفه و بزرگان غربي از حدود 100 سال قبل آمده است كه خبر دادند غرب سقوط مي‌كند.

  * بيش از 2 هزار فرقه مذهبي در مسيحيت داريم
  مدير موسسه فرهنگي موعود تصريح كرد: با آلوده كردن همه اقوام در زماني كه آمدند بگويند فرهنگ جهاني به وجود آمده و تصور اين بود كه مانعي بر سر راه اعلام حكومت جهاني وجود ندارد، بحران آغاز شد.
  وي بيان داشت: از اوايل قرن بيستم لرزش و ترك بر ديواره‌ غرب آشكار شد و بحران‌ها بروز كردند و در نيمه دوم قرن بيستم اتفاقاتي در عالم رخ داد به طوري كه ما از سويي شاهد بحران‌هايي هستيم كه دارد جهان را در غرب و شرق دربرمي‌گيرد و از يك طرف نيز خيزش‌هاي جديدي براي بازگشت به معنا و معنويت به وجود آمده است.
  شفيعي سروستاني با اشاره به قرن شانزدهم و دوران نهضت اصلاح ديني افزود: نهضت اصلاح ديني بر موضوع پروتستان بود، پروتستان‌ها شاخه‌اي بودند كه از كاتوليك‌ها جدا شده و مسحيت يهودي را به وجود آورده بودند، پروتستان‌ها به عنوان يكي از شاخه‌هاي مهم مسيحيت قابل شناسايي هستند كه انگليس و آمريكا محل حركت‌هاي پروتستاني است و جريان سوم بعد از كاتوليك‌ها و پروتستان‌ها در مسيحيت، ارتدكس‌ها است كه در اروپاي شرقي و روسيه بيشتر ساكن هستند و جريان چهارم ارامنه و عاشوري‌ها هستند كه بيشتر در ايران، عراق، كردستان و ارمنستان زندگي مي‌كنند.
  وي افزود: چهار جريان اصلي و بيش از 2 هزار فرقه مذهبي در مسيحيت داريم كه موضوع مسيحيت يهودي شده در پروتستان‌ها شايع است كه بيشتر در آمريكا و انگليس هستند و ملكه انگليس رئيس كليساي پروتستان‌ها است.

  * سينماي هاليوود مستقيم زير نظر جريان‌هاي بنيادگرايان مسيح است
  مدير موسسه فرهنگي موعود در ادامه با اشاره به آرماگدون اظهار داشت: آرماگدون يا نبرد آخرالزماني در ادبيات مسيحيت يهودي ديده شده است، كه شاخص‌ترين موضوع مطرح شده در ميان پروتستان‌ها است و ادبيات آنها خبر مي‌دهد كه نبردي در آخرالزمان رخ مي‌دهد كه تكليف بشر روشن مي‌شود.
  وي اضافه كرد: آرماگدون واژه‌اي عبري به معناي تپه شريفان است كه در شمال فلسطين اشغالي در كرانه غربي رود اردن واقع شده و مسيحيان يهودي شده مدعي هستند كه در آخرالزمان پيش ظهور مسيح در اين صحرا بزرگ‌ترين رويارويي تاريخ اتفاق مي‌افتد كه تكليف بشر روشن مي‌شود و تكليف بشر تأسيس حكومت جهاني است.
  شفيعي سروستاني اعلام كرد: اينها بر اين موضوع تبليغ مي‌كنند كه دو نيرو در اين ميدان مقابل هم مي‌ايستند كه در پايان درگيري هر كس به پيروزي رسيد يك‌هزار سال حكومت بر جهان با مركزيت بيت‌المقدس دارد، صهيونيست‌ها انگشت كوچك اين جريان هستند و سرزمين مورد ادعاي صهيونيست‌ها در شكم سرزميني است كه اينها به دنبال آن هستند اينها مدعي دستيابي به سرزمين انجيل هستند.
  وي گفت: در ميان مسيحيان يهودي شده محور كار در دست بنيادگرايان انجيلي است و امروزه جريان اصلي اقتصادي، سياسي و حتي نظامي ايالت متحده آمريكا در دست مبلغان مذهبي بنيادگرا است اين بنيادگرايان از دهه 60 به بعد كه زمينه را آماده ديدند شروع به تأسيس رسانه‌هاي گسترده در اروپا و آمريكا كردند كه اينها بيش از يك‌هزار و 550 شبكه راديويي و تلويزيوني تأسيس كردند.
  مدير موسسه فرهنگي موعود خاطر‌نشان كرد: طي سه دهه اخير سينماي هاليوود مستقيم زير نظر جريان‌هاي بنيادگرايان مسيح است و آثار آخرالزماني را مي‌سازند كه نمونه آن فيلم 2012 است.
  وي اضافه كرد: اين جريان در زمان بحران‌ها در غرب به فعاليت گسترده مشغول شدند و سينماي هاليوود را در خدمت گرفتند و در دهه 90 طبق آمار فقط 250 كالج و دانشگاه براي برنامه‌ها تأسيس كردند و در حوزه سياسي نيز وارد شدند و نخستين رئيس جمهور خود رونالد ريگان را وارد كاخ سفيد كردند تا حكومت جهاني بني‌‌اسرائيل را محقق كنند.

  * در آستانه ظهور مسيح دو سوم مردم جهان كشته مي‌شوند
  شفيعي‌سروستاني توضيح داد: اينها اعلام مي‌كنند منتظر بازگشت دوم مسيح هستند كه در هنگام بازگشت اين جنگ آرماگدون رخ مي‌دهد و اعلام مي‌كنند كه در آستانه اين ظهور اين جنگ رخ داده و دو سوم مردم جهان كشته مي‌شوند و در اين جنگ به طور حتم از سلاح اتمي استفاده مي‌شود.
  وي يادآور شد: محل ظهور مسيح طبق اعتقاد اينها تپه شريفان است كه سال‌هاست از طريق آژانس‌هاي ايالت متحده آمريكا افرادي را به اين تپه شريفان در اورشليم مي‌آورند كه زيارت كنند.
  مدير موسسه فرهنگي موعود تصريح كرد: به دليل حساسيت اين موضوع طي قرون گذشته هيچ يك از عملكردهاي آل محمد از نظر آنها مخفي نمانده و از زمان رسول خدا تاكنون هيچ يك از عملكردهاي شيعيان كه بني اسماعيل هستند از زير ذره‌بين بني‌اسرائيل به دور نمانده است.
  وي عنوان داشت: به همين دليل بايد به عنوان شيعيان اين خانواده بزرگ بتوانيد رد بني‌‌اسرائيل را بر تمام حوادث رفته بر آل محمد جستجو كنيد.
  شفيعي سروستاني با اشاره به عدم اشاره قرآن به آرماگدون گفت: در منابع اسلامي و قرآن از آرماگدون سخني به ميان نيامده است ولي بني‌اسرائيل معتقد است كه در جريان آرماگدون دو نيرو وجود دارد، نيروي خير كه حاميان اسرائيل به رهبري مسيح هستند و نيروي شر كه به گفته آنها اعراب و همه مسلمانان هستند كه رهبر آنها امام زمان (عج) است و در اكثر آثار هاليوودي نيز اين چنين طبقه‌بندي مي‌كنند.
  (منبع فارس نیوز)


  ویرایش توسط mahnaz : ۱۳۸۹/۰۲/۲۹ در ساعت ۱۱:۵۷

 4. صلوات ها 3


 5. #3
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  همه زمینه ها
  نوشته
  151
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  885  وي عنوان داشت: اينها براي اين جنگ سه مشخصه اعلام مي‌كنند كه جنگ فراگير و جهاني، اتمي و حتمي‌الوقوع بودن است كه در واقع جنگ جهاني اول و دوم زمينه را آماده ساخت و سازمان‌هاي جهاني را به وجود آورد و اكنون منتظر جنگ جهاني سوم هستند كه حكومت جهاني را تأسيس كنند و طوري تبليغ مي‌كنند كه گويي اين جنگ مقدس است و ظهور مسيح نيز وابسته به اين جنگ است.

  * سال 2012 سال پايان دنيا از نگاه بني‌اسرائيل است
  مدير موسسه فرهنگي موعود بيان داشت: اينها زمان واقعه آرماگدون را نيز پيش‌بيني كرده‌اند كه از 1948 تا 1970 و سپس در زمان جرج دبليو بوش پسر 2007 را اعلام كردند كه در آن زمان در سال 2006 ، 600 ميليارد دلار جرج دبليو بوش براي آرماگدون هزينه پيش‌بيني كرده بود و اكنون نيز بر طبل سال 2012 مي‌كوبند.
  وي يادآور شد: فيلم 2012 نيز بر اين اساس ساخته شده كه در 36 هزار سينماي ايالت متحده به نمايش درآمده است و همه قدرت خود را در ساخت اين فيلم به كار بردند كه در آن جهان در تلاطم بزرگ تمام عيار نابود مي‌شود و جماعت محدودي توسط كشتي نوح نجات مي‌يابند.
  شفيعي سروستاني اضافه كرد: در ماجراي آرماگدون نتايجي را از پيش گفته‌اند كه كشتار كامل مسلمانان، خشك شدن فرات، تخريب قدس، عروج مسيحيان بنيادگران و ... از جمله اين موارد است و بعد از اين واقعه آغاز هزاره خوشبختي است كه برنده ميدان يك‌هزار سال حاكم جهان مي‌شود و مردم جهان اعم از مسلمان، كاتوليك و هندو هلاك مي‌شوند.

  * تحليل‌هاي سياسي بدون توجه به موضوع آخرالزمان فاقد ارزش است
  وي با اشاره به اهميت آشنايي با مباحث آخرالزمان در تحليل‌هاي سياسي تأكيد كرد: تمام كساني كه مطالعات اجتماعي و سياسي مي‌كنند در دانشگاه و غير دانشگاه به ويژه آنها كه تحليل سياسي مي‌كنند اگر با موضوع آخرالزمان‌گرايي و موعودگرايي آشنايي نداشته باشند و از اخبار آخرالزمان ارائه شده توسط حضرات معصومين اطلاع نداشته باشند تحليل‌هايشان فاقد ارزش است در حالي كه در عموم مجامع دانشگاهي ما به اندازه يك پاراگراف در تحليل‌هاي سياسي و اجتماعي اين موضوع جا ندارد.
  مدير موسسه فرهنگي موعود اعلام كرد: در نزد تحليل‌گران، دانشگاهيان و روزنامه‌نگاران اين موضوع جا ندارد بنابراين تحليل با غفلت اين موضوع هيچگونه ارزشي ندارد و علت اين است كه دانشگاهيان ما فكر مي‌كنند در غرب خبري از مذهب و گفت‌وگوي مذهبي نيست درحالي كه اينگونه نيست، مردم آمريكا اساسا مذهبي هستند يعني نگاهشان مذهبي است و سياستمدارانشان نيز نگاه مذهبي دارند به همين دليل در ادبيات سياسي رئيس جمهور آمريكا گرايش‌هاي مذهبي ديده مي‌شود كه وقتي مي‌گويد ايران محور شرارت است براي اين است كه مسلمانان در ادبيات مسيحيان پروتستاني شر هستند.

  * بني‌‌اسرائيل به دنبال مرگ خاموش مردم جهان است
  وي با اشاره مراحل پيش قراول آرماگدون اظهار داشت: بازگشت يهود به سرزمين فلسطين، برپايي دولت يهود در سرزمين قدس، ساخت هيكل و اجراي مراسم قرباني گوساله قرمز و ... از جمله مراحل پيش قراول آرماگدون است كه اينها در حال فراهم آوردن اين پيش قراول‌ها هستند.
  شفيعي سروستاني افزود: اينها به اشكال مختلف به بهانه باستان‌شناسي اقدام به تخريب بيت‌المقدس كردند تا با تخريب اين مكان معبد خود را بنا كنند و مي‌خواهند بيت‌المقدس متزلزل شود تا به زلزله‌اي تخريب شود و متأسفانه مسلمانان در برابر اقدامات اينها عكس‌العملي نشان ندادند.
  وي تصريح كرد: برگزيده بودن بني‌اسرائيل در برابر بني‌اسماعيل، بديهي جلوه دادن ارتباط ميان سرزمين فلسطين و يهود، التقاط مسيحيت معنوي با برخي عقايد يهودي، نازل ساختن مقام عيسي در حد يكي از پيامبران بني‌اسرائيل و... از مسائل اصلي بنيادگرايان است.
  مدير موسسه فرهنگي موعود در ادامه با اشاره به دخالت آرماگدون در غذا و طب اعلام كرد: علاوه بر بحث‌هاي اقتصادي، سياسي و اجتماعي، موضوع دخالت اينها در تغذيه و طب برنامه براي مرگ خاموش مردم جهان است و اكنون در حال اجراي اين برنامه هستند.

  * بني‌اسرائيل بزرگ‌ترين انبار بذر را براي قيامت ايجاد كرده است
  وي در ادامه افزود: ماجراي عقيم‌سازي مردان در برزيل، عقيم‌سازي زنان بدون اطلاع آنها، تغيير بذر با استفاده از مهندسي ژنتيك و تغيير غذاي مردم موجب مرگ خاموشي مي‌شود كه رسانه‌ها در برابر اين مرگ خاموش سكوت كردند و به آن نمي‌پردازند.
  شفيعي سروستاني يادآور شد: يكي از پروژه‌هاي آنها توليد و فروش بيماري است و ما مي‌بينيم به ناگهان مردم به بيماري آنفلوانزاي خوكي يا ايدز مبتلا مي‌شوند و اينها اين بيماري‌ها را توليد و سبب مرگ خاموش عده‌اي شده و با توليد واكسن نيز مبالغ زيادي را كسب مي‌كنند.

  وي خاطر‌نشان كرد: اينها در يك‌هزار و 100 كيلومتري قطب شمال در منطقه‌اي بزرگ‌ترين انبار بذر روز قيامت را ايجاد كردند كه 3 ميليون بذر نباتي را از صحراها و سرزمين‌ها ربودند تا روزي كه حكومت جهاني را اعلام كردند با حداقل جمعيت زمين بتوانند به حكومت خودكامه خود ادامه دهند.
  در ابتداي اين مراسم نيز مسئول هيئت دانشجويي خادمان حضرت مهدي (عج) استان قزوين بيان داشت: اين هيئت 11 سال است كه فعاليت مستمر دارد و توفيق داشته با برگزاري محافل، جوانان و دانشجويان در اين دنياي مالامال ظلم و جور، روح انتظار خود را تازه كنند.

  (منبع فارس نیوز)
 6. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود