علاقه به نیستی

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
علاقه به نیستی

سلام و دورود فراوان به دوستان اول یادی میکنم از حاجی هایی که در منا ... + سردار همدانی فداکار و تشکر از شهدایی که امروز به خاطر تشیع و ایران جونشون رو لب مرز ها میدن...

من یه سوال عجیب غریب دارم : اقایون خانوما یکی جواب مارو بده ... من علاقه شدید و عجیبی به مرگ و نبودن دارم و از این دسته حرف هایی که جنیان ابلیس در ذهنم کاشته اند یا اثرات فیلم ها است یا ...

اگاهم در سلامت کامل و به اختیار خود به این علاقه رسیدم , ولی چون تسلیم امر خدا جونم هستم میگیم باشه ازش میگذرم ولی میخوام بدونم چرا خیلی از انسان ها ( پیامبران + امام ها + ... ) با خودکشی مخالف هستند چرا ؟ چرا بدترین عذاب ها برای این افراد در نظر گرفته شده ؟ نه شرایط زندگی روم اثر گذاشته نه هیچی... مشکلی نیست سوالی پیش اومده کسی جواب بده ممنون میشم ...

میدونم یکم علاقه عجیبی هست Fool خوب چیکار کنم ... با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

Maximo;740471 نوشت:
سلام و دورود فراوان به دوستان اول یادی میکنم از حاجی هایی که در منا ... + سردار همدانی فداکار و تشکر از شهدایی که امروز به خاطر تشیع و ایران جونشون رو لب مرز ها میدن...

من یه سوال عجیب غریب دارم : اقایون خانوما یکی جواب مارو بده ... من علاقه شدید و عجیبی به مرگ و نبودن دارم و از این دسته حرف هایی که جنیان ابلیس در ذهنم کاشته اند یا اثرات فیلم ها است یا ...

اگاهم در سلامت کامل و به اختیار خود به این علاقه رسیدم , ولی چون تسلیم امر خدا جونم هستم میگیم باشه ازش میگذرم ولی میخوام بدونم چرا خیلی از انسان ها ( پیامبران + امام ها + ... ) با خودکشی مخالف هستند چرا ؟ چرا بدترین عذاب ها برای این افراد در نظر گرفته شده ؟ نه شرایط زندگی روم اثر گذاشته نه هیچی... مشکلی نیست سوالی پیش اومده کسی جواب بده ممنون میشم ...

میدونم یکم علاقه عجیبی هست Fool خوب چیکار کنم ... با تشکر

بسمه تعالی
با سلام و تحیت خدمت شما دوست گرامی

روحیه قدرشناسی جنابعالی قابل تقدیر است و بنده هم همراه با شما به روح مطهر این عزیزان صلوات و درود نثار می کنم...

همانطور که خود شما نیز اشاره فرمودید، این علاقه تا حدی غیر طبیعی است. اما تحلیل و بررسی چنین حسی نیازی به اطلاعات جامعتری از ویژگی های شخصیتی و خانوادگی و نیز تجارب گذشته، شرایط فعلی و سبک زندگی شما است. لذا برای تبیین چرایی این وضعیت نیاز است به صورت حضوری با یک کارشناس گفتگو نمائید.

در رابطه با حرمت خودکشی هم باید دانست که ملاک احکام ابع مصالح و مفاسد است. بنابراین هیچگاه امری که دارای مصلحت و نفع غالب باشد حرام نخواهد شد. قتل نفس یا خودکشی نیز این قاعده مستثنی نیست، چرا که هم دخالت و اعتراض به تقدیر خداوند متعال است، هم مصداق اشاعه گناه و معصیت است، هم باعث آسیب به دیگران است و هم...
لازم است توجه شود که احکام هم دارای علت هستند و هم دارای حکمت. به منظور توضیح بیشتر در این رابطه لازم است موضوع را از کارشناسان محترم گروه کلام یا عقائد پیگیری بفرمائید.

پشیمونی داره....

درسته پشیمونی داره ...

چون تازه بعد از مرگ میفهمیم که این دنیا با همه ی سنگین و سخت بودنش ، چه جای خوبی بوده برای رسیدن به مراتب باطنی بالاتر... اونجاست که نخ نخ موهامونم که بکنیم ، دردی دوا نمیکنه !

دوست عزیز ... فکرشم نکن ! خیلی رک و راست ..

ویتامین ب بدنتون کمه .. سبزیجات بخورید بخصوص شنبلیله و اسفناج .. به خلق خدا کمک کنید و دعاهاشون رو نصیب خودتون کنید .. ان شاالله که مشکلتون حل میشه.

سلام و درود و سپاس از دوستان ... :Khandidan!: الان نگرشتون به بنده عوض نشده باشه ... خخخخ ... ببینید من نگفتم تو این فکرم فقط یه سری سوالات راجب این موضوع داشتم ...

یه سوال دیگه دارم نمیدونم بگم نگم ... حالا میپرسم با اجازه ... ببینید وقتی نباشی کلا نباشی احساس نیازی هم نیست ... نیاز به بالا رفتن + نیاز به غذا + ... کلی نیاز های دنیایی و غیر دنیایی.. حرف من اینه چجوری میشه از این دنیا و ان دنیا انصراف داد کلا یکی نخواهد هم به تعالی برسد و خوشی هم بدی رو حس کنه انگار که کلا وجود نداشته ... نمیدونم متوجه منظورم میشید ... خودکشی رو نمیشه از این دید بش نگاه کرد ؟

Maximo;743403 نوشت:
سلام و درود و سپاس از دوستان ... :Khandidan!: الان نگرشتون به بنده عوض نشده باشه ... خخخخ ... ببینید من نگفتم تو این فکرم فقط یه سری سوالات راجب این موضوع داشتم ...

یه سوال دیگه دارم نمیدونم بگم نگم ... حالا میپرسم با اجازه ... ببینید وقتی نباشی کلا نباشی احساس نیازی هم نیست ... نیاز به بالا رفتن + نیاز به غذا + ... کلی نیاز های دنیایی و غیر دنیایی.. حرف من اینه چجوری میشه از این دنیا و ان دنیا انصراف داد کلا یکی نخواهد هم به تعالی برسد و خوشی هم بدی رو حس کنه انگار که کلا وجود نداشته ... نمیدونم متوجه منظورم میشید ... خودکشی رو نمیشه از این دید بش نگاه کرد ؟

سلام

راهشو پیدا کردید بنده رو هم در جریان بزارید ..

موفق باشید :samt:

دوست عزیز .. لبیک گفتی و خلق شدی رفته پی کارش .. شما مادرزادی خسته ای !!

خسته نباشید ..!!

Maximo;743403 نوشت:

کارشناس محترم خدمتتون گفتن:
اميدوار;742588 نوشت:
قتل نفس یا خودکشی نیز این قاعده مستثنی نیست، چرا که هم دخالت و اعتراض به تقدیر خداوند متعال است

یعنی اولا خود کشی مثل اینه که فرد دیگری را بکشی....همونطوری که اون حق زندی کردن داشته و فرزند و همسر و غیره و نسلی شاید در پی خودش داشته شاید شما هم فرزندان و نسلی در پی داشته باشید که اونها هم حق زندگی دارن و شاید اونها نخوان شما با از بین بردن خودتون حق زندگی کردن رو از اونها هم بگیرید....این یه مساله
مساله دیگه هم گفته شد اعتراض به خواست خداست خدا خواسته شما زنده باشی چرا میگی خدایا تو اشتباه کردی من نمیخوام زنده باشم؟:offlow:

Maximo;740471 نوشت:
من علاقه شدید و عجیبی به مرگ و نبودن دارم
سلام

من وارد یه باغ میشم که در این باغ تعدادی سگ وحشی هستن که منو به شدت میترسونن
اون وقت دعا میکنم ای کاش از این باغ خارج بشم
در حالیکه اونچه که باعث ترس و ناراحتی من شده ، سگ های توی باغ هستن ، نه خود باغ!
اگر بجای این سگ های وحشی ، چند پرنده زیبا و خوش آواز توی باغ بودن ، باز هم من آرزو میکردم از این باغ برم؟

زندگی همون باغه
و مشکلات و افراد ظالم و دردهای زندگی ، همون سگ های وحشی

Maximo;740471 نوشت:
من علاقه شدید و عجیبی به مرگ و نبودن دارم

[=arial black]زیاد عجیب نیست
تازه دارین میشین عین من
فقط یه تفاوت کوچولو باهم داریم
من علاقه دارم بمیرم که هرچه زودتر برم اون دنیا

مگه جونمونو خودمون دادیم که خودمونم بگیریمش

اومدیم تو این دنیا امتحان پس بدیم ..

اگه وسط راه انصراف بدیم اون دنیا جزو مردودین خواهیم بود

نتیجه مردودین هم عذابیه که متحمل میشیم

دیگه مثل دانشگاه نیست که دوباره بخوایم پاسش کنیم

Maximo;743403 نوشت:

باسلام
یعنی کلا محو شوید:Gig:

درست متوجه شدم ؟

محو بشید که چی بشه ؟

خوب تشکر از دوستان دوباره ظاهرن بعضی ها منظور منو نفهمیدن اول درباره اینکه گفتید شما نسل رو ادامه میدید... بنده قصد ازدواج و ادامه بشریت از طریق خودم رو ندارم حالا تکلیف چیه ؟ :Narahat:

من از خدا سوال دارم خدایا چرا یادم نمیاد لبیک گفتم ؟ اینا شبه هایی هست که کسایی مثل من دارن عیبی داره مطرح شه ؟

بعدشم خوب چیکار کنم علاقه دارم دیگه دست خودم نیست ! :koodak:

بعضی ها یه جوری جواب میدن انگار میخوام توجیه بیارم برای خودکشی .. نه عزیزان فقط یه سری سوالاته همین ...

موضوع قفل شده است