جمع بندی دعاهای گشایش بخت چقدر معتبر هستند؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دعاهای گشایش بخت چقدر معتبر هستند؟

سلام خدمت تموم اسک دینی ها!

راستش من یه سوال برام پیش اومده...تو انجمن نگشتم تا ببینم تکراری هست یا نه...با موارد مشابه کاری ندارم...اعتبار خودِ خودِ این دعا برام جای سواله!

جهت باز شدن بخت:
روز جمعه جایی که بدن رفت و آمد باشه و بدون اینکه با کسی حرف بزنی و کلا بدون هر حرکت اضافه کل سوره احزاب رو می نویسی!

بعد از قبل تربت امام حسین که حل کردی و یه تیکه از لباست و به همراه کاغذی که روش سوره رو نوشتی می اندازی توی یه کوزه که تا حالا اب ندیده!
در کوزه رو گل می گیری و می ذاری جایی که خیلی رفت و آمد می کنی.کوزه هم نباید جلو چشم باشه.

اینو یکی از دوستام از قول مامانش بهم گفت!وگفت که دختر خالش امتحان کرده و نتیجه داده و مجربه!
حالا من نمی خوام خدای نکرده مرتکب یه کار خرافی بشم.

ممنون:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد تذکره

بنده چنین چیزی را در جایی ندیدم ولی راهكارهاي معنوي جهت حل این مشكل خدمتان ارائه می دهم:
1. متوسل شدن به امامان معصوم (عليهم السلام) به ويژه حضرت جوادالائمه (عليه السلام). چه موانع متعدد و بزرگي كه با دعا كردن و توسل از پيش روي انسان برداشته مي شود و مسير زندگي انسان صاف و هموار مي گردد. نقل است كه حضرت آيه الله العظمي بهجت (رحمةالله عليه) دراين گونه موارد نماز جعفر طيار (كه در مفاتيح الجنان آمده است) را سفارش مي كردند.
2. از اميرالمؤمنين نقل شده كه هر كس قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد؛ در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند و پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.
3. دو دعا را نيز زياد بخوانيد در قنوت نماز، بعد از هر نماز، در سجده يا هر وقت ديگر:
الف. «اللهم اغنني بحلالك عن حرامك و بطاعتك عن معصيتك؛ خدايا مرا بي نياز كن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداريت از نافرمانيت». برخي از بزرگان توصيه كرده اند اين دعا 114 مرتبه در يك مكان مقدس مانند مسجد يا زيارتگاه خوانده شود.
ب. «ربِّ انّي لِما أنزلتَ اليّ مِن خيرٍ فقيرٌ؛ خدايا! بي ترديد من به خيري كه تو بر من فرو مي فرستي نيازمند و محتاجم».(قصص، آيه 24) قرآن مجيد مي فرمايد كه وقتي موسي گرسنه و تنها و بي سرپناه اين دعا را خواند به لطف خداي عالي حضرت شعيب دختر خود را به سوي او فرستاد و او را به دامادي برگزيد.
4. برخي به حسب تجربه خواندن و مداومت بر تلاوت آيه 21 سوره روم را براي اين منظور كارساز و مفيد مي دانند و آن آيه چنين است: وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِي ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ (21) و از نشانه‏هاى خداوند اين است كه همسرانى از جنس خود شما براى شما آفريد، تا در كنار آنها آرامش يابيد، و در ميانتان مودت و رحمت قرار داد، در اين نشانه‏هايى است براى گروهى كه تفكر مى‏ كنند.
5. امام صادق (عليه السلام) به ابوبصير مي فرمايند: هرگاه خواستي ازدواج كني ابتدا دو ركعت نماز بجا بياور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد بگو «اللهم أني اُريد أن أتزوّج، اللهم فاقدر لي مِن النساء اعفهن فرجا، و احفظهن لي في نفسها و في مالي، و اوسعهن رزقا و اعظمهن بركه، و اقدر لي منها ولدا طيبا تجعله خلفا صالحا في حياتي و بعد موتي»؛ خداوندا! من مي خواهم ازدواج كنم، خداوندا! براي من پاكدامن ترين زنان را مقرر فرما و كسي كه خويشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداري كننده ترين فرد در مالم باشد، كه به واسطه آن نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، كسي كه فراخ ترين روزي و بيشترين بركت را در زندگي داشته باشد، و از وي براي من فرزندي طيب در نظر بگير كه جانشيني شايسته در حيات و ممات من باشد.
6. دعاى زير در اواخر جلد 103 بحارالانوار كتاب النكاح باب «الدعاء عند التزويج» از اميرالمومنين (عليه السلام) نقل گرديده است. اين حديث ضمن آنكه درخواست از خداست خود بيانگر عالى ترين معيارها در گزينش همسر نيز هست: هر كه قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و اين دعا را بخواند: «اللهم ارزقنى زوجه صالحه ولودا ودودا غيورا قنوعا ان احسنت شكرت و ان اسئت غفرت و ان ذكرت الله تعالى اعانت و ان نسيت ذكرت و ان خرجت من عندها حفظت و ان دخلت عليها سرت و ان امرتها اطاعتنى و ان اقسمت عليها ابرت قسمى و ان غضبت عليها ارضتنى يا ذالجلال والاكرام هب لى ذلك فانما اسالك ولا اجد الا ما قسمت لى»
مطمئن باشيد اگر به خداوند متعال توكل كنيد و تمام امور زندگى خود را به او واگذار كنيد، خداوند به بهترين وجه و شكل به آن رسيدگى خواهد كرد زيرا او خير و صلاح بندگانش را بهتر از آنها مى‏ داند.

فاطمه.ف;739145 نوشت:
سلام خدمت تموم اسک دینی ها!
جهت باز شدن بخت: روز جمعه جایی که بدن رفت و آمد باشه و بدون اینکه با کسی حرف بزنی و کلا بدون هر حرکت اضافه کل سوره احزاب رو می نویسی!بعد از قبل تربت امام حسین که حل کردی و یه تیکه از لباست و به همراه کاغذی که روش سوره رو نوشتی می اندازی توی یه کوزه که تا حالا اب ندیده!
در کوزه رو گل می گیری و می ذاری جایی که خیلی رفت و آمد می کنی.کوزه هم نباید جلو چشم باشه.

ممنون:Gol:

با سلام

انجام این دستور اشکالی ندارد

این دستور غیرشرعی نیست بلکه با استفاده از قرآن است.

در ضمن هر دستوری جایی دیدید سریع انجامش ندهید بلکه اول از کسی مثلا تو این سایت بپرسید بعد انجامش دهید.

صدقه بنیت باز شدن بخت و .. قبل انجام دستور توصیه میشود
موقع طلوع آفتاب روز جمعه شروع به نوشتن کنید
در اتاقی تنها و با وضو باشید
قبل نوشتن صد بار استغفرالله و صلوات و بعد شروع به دعانویسی کنید
روی کاغذ بی خط و با خودکار قرمز بنویسید. چشم حروف چشم دار مانند (ه م و ط ...) را تو پُر نکنید
بعد از نوشتن، به گوشه های سفید برگه کمی گلاب بمالید

توصیه مهم برای عموم: همیشه بعد نماز صبح، موقع غروب (یا بعد نمازمغرب) و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید! بعد نماز صبح و عصر هم صد بار استغفار و صلوات بگویید!

به جای خواندن سوره فلق و ناس، میتوانید تعویذی همراه خود داشته باشید

والا کار پیدا بشه وبتونیم درامد داشته باشیم میریم دست یه دختر خانم رو میگیریم ومیریم سر زندگیمون، ولی کارنیست

سلام
این که هر دستوری در جایی دیدیم سریع انجامش ندهیم کاملا درست است ولی این که هر چیزی در سایت موجود است دلیل نمی شود باید انجامش داد

جمع بندی
پرسش:
جهت باز شدن بخت : روز جمعه جایی که بدون رفت و آمد باشد و بدون این که با کسی حرف بزنید و بدون هر حرکت اضافه کل سوره احزاب رو می نویسید!
بعد از قبل تربت امام حسین که حل کردید و یک تیکه از لباست و به همراه کاغذی که رویش سوره را نوشتی می اندازی داخل یک کوزه که تا حالا آب ندیده!در کوزه رو گل می گیری و می ذاری جایی که خیلی رفت و آمد می کنی.کوزه هم نباید جلو چشم باشد. حالا من نمی خواهم خدای نکرده مرتکب یه کار خرافی بشوم.
پاسخ:
بنده چنین چیزی را شما گفتید در جایی ندیدم و این که هر دستوری در جایی دیدیم سریع انجامش ندهیم ولی این که هر چیزی در سایت موجود است دلیل نمی شود باید انجامش داد لذا باید دستور بزرگان را دید که چه راهکارهایی دارند :
دعاهائي در مفاتيح الجنان با عنوان سريع الاجابه آمده كه بعد از دعاي توسل در كليات مفاتيح ذكر شده از قبيل دعاي فرج وحرز حضرت فاطمه (سلام الله علیها) دعاي حضرت سجاد (عليه السلام),دعاي فرج حضرت حجت(عج الله ) دعاي يا من تحل به عقد المكاره و... نذر صلوات, توسل به حضرت معصومه (عليه السلام) ,توسل به حضرت حجت (عليه السلام ) در مسجد جمكران,هديه صلوات به مادر امام عصر (عج الله) ومادر حضرت ابوالفضل(سلام الله علیه) ختم امن يجيب المضطر و... موثر است.
دعايي تحت عنوان مشكل گشا نداريم ولي در سختي ها ومشكلات برخي از دعاها مثل دعاي جوشن كبير وجوشن صغير سفارش شده است امادرباره سريع الاجابه ترين دعاكه در سخت ترين شرايط بتوان ازآن استفاده كردگفته شده است:
در ميان دعاها، خواندن زيارت عاشورا در 40 روز، خواندن دعاي توسل در 40 هفته همراه با نماز امام زمان(عج الله) در شب هاي چهارشنبه و هم چنين خواندن 114 مرتبه دعاي «اللهم اغنني بحلالك عن حرامك و بفضلك عمن سواك» در يك مكان مقدس مانند مساجد يا زيارتگاه ها، بسيار تجربه شده است.
ولی بر اساس برخی از سخنان اساتید اخلاق و منابع راهكارهاي معنوي را جهت حل این مشكل خدمتان ارائه می دهم:
1. متوسل شدن به امامان معصوم (عليهم السلام) به ويژه حضرت جوادالائمه (عليه السلام). چه موانع متعدد و بزرگي كه با دعا كردن و توسل از پيش روي انسان برداشته مي شود و مسير زندگي انسان صاف و هموار مي گردد.
نقل است كه حضرت آيه الله العظمي بهجت (رحمةالله عليه) دراين گونه موارد نماز جعفر طيار (كه در مفاتيح الجنان آمده است) را سفارش مي كردند.
2. دو دعا را نيز زياد بخوانيد در قنوت نماز، بعد از هر نماز، در سجده يا هر وقت ديگر:
الف. «اللهم اغنني بحلالك عن حرامك و بطاعتك عن معصيتك؛ خدايا مرا بي نياز كن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداريت از نافرمانيت». برخي از بزرگان توصيه كرده اند اين دعا 114 مرتبه در يك مكان مقدس مانند مسجد يا زيارتگاه خوانده شود.
ب. «ربِّ انّي لِما أنزلتَ اليّ مِن خيرٍ فقيرٌ؛ خدايا! بي ترديد من به خيري كه تو بر من فرو مي فرستي نيازمند و محتاجم». قرآن مجيد مي فرمايد كه وقتي موسي گرسنه و تنها و بي سرپناه اين دعا را خواند به لطف خداي عالي حضرت شعيب دختر خود را به سوي او فرستاد و او را به دامادي برگزيد. ( 1)
3. برخي به حسب تجربه خواندن و مداومت بر تلاوت آيه 21 سوره روم را براي اين منظور كارساز و مفيد مي دانند و
آن آيه چنين است: وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِي ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ ؛ و از نشانه‏هاى خداوند اين است كه همسرانى از جنس خود شما براى شما آفريد، تا در كنار آنها آرامش يابيد، و در ميانتان مودت و رحمت قرار داد، در اين نشانه‏هايى است براى گروهى كه تفكر مى‏ كنند.( 2)
4. امام صادق (عليه السلام) به ابوبصير مي فرمايند:
هرگاه خواستي ازدواج كني ابتدا دو ركعت نماز بجا بياور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد بگو :
«اللهم أني اُريد أن أتزوّج، اللهم فاقدر لي مِن النساء اعفهن فرجا، و احفظهن لي في نفسها و في مالي، و اوسعهن رزقا و اعظمهن بركه، و اقدر لي منها ولدا طيبا تجعله خلفا صالحا في حياتي و بعد موتي»؛
خداوندا! من مي خواهم ازدواج كنم، خداوندا! براي من پاكدامن ترين زنان را مقرر فرما و كسي كه خويشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداري كننده ترين فرد در مالم باشد، كه به واسطه آن نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، كسي كه فراخ ترين روزي و بيشترين بركت را در زندگي داشته باشد، و از وي براي من فرزندي طيب در نظر بگير كه جانشيني شايسته در حيات و ممات من باشد.
5. از اميرالمومنين (عليه السلام) نقل گرديده است. اين حديث ضمن آن كه درخواست از خداست خود بيانگر عالى ترين معيارها در گزينش همسر نيز هست: هر كه قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و اين دعا را بخواند: «اللهم ارزقنى زوجه صالحه ولودا ودودا غيورا قنوعا ان احسنت شكرت و ان اسئت غفرت و ان ذكرت الله تعالى اعانت و ان نسيت ذكرت و ان خرجت من عندها حفظت و ان دخلت عليها سرت و ان امرتها اطاعتنى و ان اقسمت عليها ابرت قسمى و ان غضبت عليها ارضتنى يا ذالجلال والاكرام هب لى ذلك فانما اسالك ولا اجد الا ما قسمت لى» (3)
مطمئن باشيد اگر به خداوند متعال توكل كنيد و تمام امور زندگى خود را به او واگذار كنيد، خداوند به بهترين وجه و شكل به آن رسيدگى خواهد كرد زيرا او خير و صلاح بندگانش را بهتر از آنها مى‏ داند.
منابع :
مفاتیح الجنان ؛ پرسمان دانشجویی ، سفارشات آیت الله العظمی بهجت
پی نوشت ها :
1. سوره قصص، آيه 24.
2. سوره روم ، آیه 21.
3. علامه مجلسی ، بحارالانوار، جلد 103 ، كتاب النكاح باب «الدعاء عند التزويج»

موضوع قفل شده است