گذشته فرد در ازدواج چقدر مهمه؟

تب‌های اولیه

73 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
گذشته فرد در ازدواج چقدر مهمه؟

با سلام
وقتتون بخیر

توی ازدواج چقدر گذشته فرد مهمه؟
اگه کسی اشتباهی کرده باشه بنظرتون بخشیدن کار درستیه توی این مسئله؟
همونطور که پیام اکرم (ص) فرمودن اگه کسی را هنگام گناه دیدی، فردا به اون چشم نگاه نکن شاید سحر توبه کرده باشد.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

saeed.h2000;738928 نوشت:
با سلام
وقتتون بخیر

توی ازدواج چقدر گذشته فرد مهمه؟
اگه کسی اشتباهی کرده باشه بنظرتون بخشیدن کار درستیه توی این مسئله؟
همونطور که پیام اکرم (ص) فرمودن اگه کسی را هنگام گناه دیدی، فردا به اون چشم نگاه نکن شاید سحر توبه کرده باشد.

با عرض سلام و ادب خدمت شما

اهمیت گذشته فرد به میزان تاثیر گذاری در آینده دارد در صورتی که تاثیر زیاد و یا مهم باشد قابل چشم پوشی نیست .
البته افراد میتوانند با انجام اعمالی نظیر توبه تاثیر گذشته را کم یا برطرف نمایند.
پس باید دید تاثیر رفتار های گذشته در آینده به چه میزان می باشد و آیا اعمالی انجام شده یا انجام خواهد گرفت تا تاثیر را کم و یا برطرف نماید .
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[="Navy"]مرحوم دولابی گفتن گذشته کسی رو شخم نزنید ، هر باغچه ای چند تا کرم هم توش داره
البته این به معنی بی تاثیر بودن گذشته فرد در تصمیم گیری نیست . فقط سخت گیری بی مورد باید ترک بشه

[/]

شروین;739275 نوشت:
مرحوم دولابی گفتن گذشته کسی رو شخم نزنید ، هر باغچه ای چند تا کرم هم توش داره
البته این به معنی بی تاثیر بودن گذشته فرد در تصمیم گیری نیست . فقط سخت گیری بی مورد باید ترک بشه

با عرض سلام و ادب
کاملا درسته و سختگیری بی مورد نباید باشد
البته بی تفاوتی هم درست نیست اگر هم چیزی است که قابل چشم پوشی است باید با برنامه و درستی باشد تا زمینه برای خرده گیری در آینده نباشد.

سلام
بخشید این سوال رو چند نفر از دوستان ازم پرسیدن اما من جواب درستی نداشتم براشون
اگه کسی گذشته خوبی نداشته باشه اما توبه کرده باشه باید به همسر آیندش بگه؟

راهنما;739274 نوشت:
با عرض سلام و ادب خدمت شما

اهمیت گذشته فرد به میزان تاثیر گذاری در آینده دارد در صورتی که تاثیر زیاد و یا مهم باشد قابل چشم پوشی نیست .
البته افراد میتوانند با انجام اعمالی نظیر توبه تاثیر گذشته را کم یا برطرف نمایند.
پس باید دید تاثیر رفتار های گذشته در آینده به چه میزان می باشد و آیا اعمالی انجام شده یا انجام خواهد گرفت تا تاثیر را کم و یا برطرف نماید .
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

سلام و عرض ادب

خیلی کامل استاد بیان کردند
و من هم فقط نظرم رو مینویسم

سوال بسیار خوبیه که واقعا چقد میتواند تاثیر داشته باشه مسلمه هر گذشته هر اشتباه یا هر رفتاری به واقع در آینده تاثیراتی روی فرد و حتی خود زندگیش خواهد گذشت

درسته من میگم توبه میکنم دیگه انجامش نمید م اما آیا کار من پوشیده شد آیا دیگه هیچ اثر و آثاری ازش باقی نمونده چرا هست میدونیم که توی گذشته و آینده آدما اشتباهات زیادی میتونند داشته باشند

نمیتونیم بگیم نه من پاک پاکم فلانی لکه ی ننگ هرفردی بنظرم یه لکه های توی صفحه ی سفید زندگیش هست اونم بخاظر جوونیش خامیش بی تجربگیش وخیلی مسائل دیگه میتونه

اشتباه کنه , امااون آدمی قابل ببخش هست که ازاشتباهش درست بگیره

حالامثلا من گناه کرده باشم از سرجهل یا همون ناپختگی و توبه میکنم که دیگه هرگز انجامش ندم مگه نمیگیم خدا توبه ی هربنده ی گناهکاش رو میبخشه نعوذبالله بالاتر از خداییم که

نبخشیمش

نه نیستیم برای ادمای خطاکار همیشه باید فرصت بدیم چون ممکنه یه روزی یه جایی یه راهیی خدا جلو پاشون قراربده که برگردن یه عده عاقلند و برمیگردن یه عده هم نه یابرنمیگردن یا بدتر

میشند

پس این درست نیست که اگه فردی تو زندگیش حالا هرگناه اشتباهی کرده باشه بگی نه من نمیبخشمش باید ببخشیم بگذریم تا خدا هم از گناهان و اشتباهات ما بگذره و ببخشه

بنظرم گاهی نباید بعضی چیزارو مدام توی دلمون تکرارکنیم که من فلان گناه کردم همین باعث میشه برای خالی شدن دل به یه فرد دیگه هم بگی وقتی دلت نتونست توخودش نگه داره

مطمئنا طرف مقابلت هم نمیتونه تو خودش نگه داره

گاهی اشتباهات و گناهامون به هیچ فردی گفته نشه خیلی بهتره تا گفته بشه

چون همین گفتنش به دیگری باعث میشه خیلی تاثیر روی افکار طرف مقابلت بذاره

پس بنظر من هرکی هم باشه هر اشتباهی هم کرده باشه میتونه ببخش باشه و بهش فرصت دوباره داد این زندگیش رو متحول میکنه تا نبخشی و کینه به دل بگیری

اینطوری ذهنت روحت آرومتر خواهد بود تا نبخشید

ان شاالله که موفق باشید

شهیده;739284 نوشت:
سلام

باید بگه.منکه اگه یه ازدواج کنم و بفهمم طرف گذشته بدی داشته.درجا طلاقش میدم.البته بستگی به درجه بد بودنشون داره.تا چه اندازه بد بودن.

مثلا فرض کنیم.یه دختری یا پسری اهل رابطه با جنس مخالف بوده باشه.پس فردا با همسرش تو خیابون که میرن.اینو اون نشونش میدن یا همون دوستا نشونش میدن.میگن این دختره همونه که من باش بودم.من خودم چند مورد پسر اینجوری دیدم.دوستاش بهش میگفتن این دختره که ازدواج کرده زنت بوده قبلناااا و میخندیدن با هم.این کجاش قابل چشم پوشیه اخه!!!بعضی پسرها براشون فرقی نمیکنه گذشته همسرشون و میزارن پای حساب روشعن فکریشون.چون خودشونم همونجوری بودن.ولی بعضیها که خودشون اینکاره نبودن مهمه براشون.

mohsen1990;739312 نوشت:
باید بگه.منکه اگه یه ازدواج کنم و بفهمم طرف گذشته بدی داشته.درجا طلاقش میدم.البته بستگی به درجه بد بودنشون داره.تا چه اندازه بد بودن.

ولی اگرم بگه که نمیرید بگیریدش دیگه

شهیده;739326 نوشت:
ولی اگرم بگه که نمیرید بگیریدش دیگه

نریم بگیریمش بهتره یا بعدش طلاقش بدیم یا زندگی را براش جهنم کنم!؟بره با یکی مثل خودش.البته گفتم به مقدار بد بودنش بستگی داره.چون هر کسی هم هرچقدر خوب اخرش یه سری بدی هایی داشته.

شهیده;739284 نوشت:
سلام

سلام
اگر احتمال زیادی برای اینکه همسر در آینده بفهمد وجود دارد، باید بگوید....
ولی وقتی احتمالش خیلی پایینه و همسر قرار نیست هیچوقت بفهمه، نیازی ب گفتن نیست....

اولویت با نگفتن است...
چرا که وقتی توبه می کنیم، خدا گناه ما را از یاد فرشتگان و از یاد زمین و زمان و آسمان و از یاد اعضای بدنمان می برد!
یعنی دیگه اینا در قیامت برضدما شهادت نمی دهند!
پس نیازی ب اعتراف ب گناه گذشته نیست......چون اعتراف ب چیزی که نیست، اشتباهه!

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

[="Navy"]

mohsen1990;739327 نوشت:
نریم بگیریمش بهتره یا بعدش طلاقش بدیم یا زندگی را براش جهنم کنم!؟بره با یکی مثل خودش.البته گفتم به مقدار بد بودنش بستگی داره.چون هر کسی هم هرچقدر خوب اخرش یه سری بدی هایی داشته.

من در این مورد دوست بودن با جنس مخالف نظرم اینه که اگر طرف اهل دوستی بوده مثلا با چند نفر دوست بوده خصوصا که برای دوستی رفته بوده نه ازدواج و معلوم نیست سطح روابطش چجوری بوده خودم برام مهمه و حتی اگر قبول کنم که توبه کرده و ... چون باعث بروز شک و ظن در آینده برام میشه نمیتونم بگذرم ازش
ولی یه وقت با یک نفر بوده میدونیمم قصد ازدواج داشتن روابطشونم خلاف شرع نبوده در این صورت برام قابل گذشته[/]

[="Purple"]سلام ...
به نظرمن اصلا نباید بگه !
چون کسی که توبه کرده یه چیزیه بین خودش و خدای خودش (منظورم توبه واقعی هست)
اون از اینجا به بعد میخواد زندگی جدیدی شروع کنه و ادم جدیدی بشه ...
بالاخره هر گنهکار اینده ای داره و هر پرهیزگار گذشته ای ....

اگر بگه تازه با فرض بخشیده شدن و چشم پوشی همیشه مورد سوءظن طرف مقابل قرار میگیره و کلا زندگی خوبی نخواهند داشت!

اون ادم بالاخره حق زندگی داره و خدا خودش گفته کسی که توبه میکنه مث بچه ای هست که تازه متولد شده ...
پس بهتره کلا نگه !!!
واسه عذاب وجدانشم اول باید خودش خودشو ببخشه تا قبول کنه خداهم اونو بخشیده ...

(هرچند فکر میکنم رهایی از عذاب وجدان نگفتنش هم کار ساده ای نباشه )[/]

شروین;739359 نوشت:

من در این مورد دوست بودن با جنس مخالف نظرم اینه که اگر طرف اهل دوستی بوده مثلا با چند نفر دوست بوده خصوصا که برای دوستی رفته بوده نه ازدواج و معلوم نیست سطح روابطش چجوری بوده خودم برام مهمه و حتی اگر قبول کنم که توبه کرده و ... چون باعث بروز شک و ظن در آینده برام میشه نمیتونم بگذرم ازش
ولی یه وقت با یک نفر بوده میدونیمم قصد ازدواج داشتن روابطشونم خلاف شرع نبوده در این صورت برام قابل گذشته

منم همینو میگم.باید دید روابط در چه حدی بوده.وگناهش چی بوده.بعد قضاوت کرد.ولی شما توی تاپیک دیگه همین موضوع هم رد کرده بودین که.تاپیک میخام خواستگاری کنم از کسی که خوشم اومده ازش.

[="Navy"]

mohsen1990;739365 نوشت:
منم همینو میگم.باید دید روابط در چه حدی بوده.وگناهش چی بوده.بعد قضاوت کرد.ولی شما توی تاپیک دیگه همین موضوع هم رد کرده بودین که.تاپیک میخام خواستگاری کنم از کسی که خوشم اومده ازش.

اینکه میگم اینکارو از اول انجام ندیم فرق داره با اینکه اگر کسی انجامش داد نبخشیمش
الان گفتم قابل گذشته نکه مجازه[/]

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;739364 نوشت:
سلام ...
به نظرمن اصلا نباید بگه !
چون کسی که توبه کرده یه چیزیه بین خودش و خدای خودش (منظورم توبه واقعی هست)
اون از اینجا به بعد میخواد زندگی جدیدی شروع کنه و ادم جدیدی بشه ...
بالاخره هر گنهکار اینده ای داره و هر پرهیزگار گذشته ای ....

اگر بگه تازه با فرض بخشیده شدن و چشم پوشی همیشه مورد سوءظن طرف مقابل قرار میگیره و کلا زندگی خوبی نخواهند داشت!

اون ادم بالاخره حق زندگی داره و خدا خودش گفته کسی که توبه میکنه مث بچه ای هست که تازه متولد شده ...
پس بهتره کلا نگه !!!
واسه عذاب وجدانشم اول باید خودش خودشو ببخشه تا قبول کنه خداهم اونو بخشیده ...

(هرچند فکر میکنم رهایی از عذاب وجدان نگفتنش هم کار ساده ای نباشه )

بحث بحث صداقت تو زندگي چي ميشه ؟
اگه بعدا از شخص ديگه بشنوه شريك زندگي بدتر نيست به نظرتون ؟

ساراا;739375 نوشت:

این یک مسئله است
چون شاید فکر کنه طرفشم اینجور بوده وحرفی نمیزنه

[="DarkSlateBlue"]نه تنها خود شخص نباس بگه بلکه اگه اومدن پیش ما تحقیقات هم نباس چیزی از گذشته طرف به کسی بگیم.
یک چیز واضحه . دیگه تاپیک زدن نمیخواد. . .
[/]

شهیده;739284 نوشت:
سلام

سلام و عرض ادب

با یه مثال شروع میکنم بچه که بودیم وقتی یه چیزی رو خراب میکردیم یه اشتباهیی میکردیم یا خرابکاریمون رو قایمش میکردیم مثلا کسی نمیفهمه دعوامون کنه یا مادر میفهمید خوش

میومد دعوامون میکرد

چرا چون بزرگتر از ما بودن اون موفعه ها بچه بودیم ولی از گفتن حقیقت فراری بودیم چون میترسیدم درسته؟هر حقیقتی پشتشش یه دلایلی داره

حالا من بزرگ شدم گشتم پر از اشتباهات کرده و ناکرده است بنظرتون اگه من به همسر آیندم بعضی کارای که بر سر همون بچگی همون خامی همون جهلم کرده باشم گفتنش جایز هست

بنظرتون اگه بگم چی میشه

مثل همون مادر بچگی ها دعوانمیشم آیا سرکوفت نمیزنند دیدشون عوض نمیشه چرا میشه

من نوعی نیازی نیست گذشتمو کامل و جامع برای همسرم رو کنم بعضی چیزا نگفتنش بهتر از گفنشه بذارید توی قلب خودتون خاک بخوره اگه ادم خوبی باشید برای همیشه محفوظ میمونه

وخاک میخوره و بدونید خدا همیشه باهامونه اونقدر دوستمون داره نذاره زندگیمون بخاطر گذشته ی جاهلانه مون از هم بپاشه به چه شرطی به شرط اینکه خودم زندگیمو محفوظ نگه دارم

هر کسی ممکنه اشتباه کنه اینطور نیست که بخاطر یکی یاچندتا اشتباه بگی نه این ادم بدیه آدم زندگی نیست

حرفم اینه که نه نیازی به گفتن بعضی مسائل نیست نگیم باور کنید اگه گفته نشه خیلی بهتره چون اگه واردزدنگی بشی و گفتی بعدها همسر رفتارش کاملا تغییر میکنه بخاطر چی بخاطر

همون حرفای شما

و اینم بدونید از این حرفای مهم مردا خوب توی ذهنشون ثبت میکنن یادشون نمیره و سر هر مسئلی گذشته ی شما رو واردبحث میکنه وبماند که ممکنه بهتون شک کنه چه اتفاتیا میفته

سر همین گفته های که نباید میگفتید

پس با همین مثال و گفته ها دقت کنید تا زندگیتون رو به تلخی جریان پیدا نکنه نیازی نیست بدونند

ان شاالله که موفق باشید

خاتون عشق;739456 نوشت:

سلام و عرض ادب

با یه مثال شروع میکنم بچه که بودیم وقتی یه چیزی رو خراب میکردیم یه اشتباهیی میکردیم یا خرابکاریمون رو قایمش میکردیم مثلا کسی نمیفهمه دعوامون کنه یا مادر میفهمید خوش

میومد دعوامون میکرد

چرا چون بزرگتر از ما بودن اون موفعه ها بچه بودیم ولی از گفتن حقیقت فراری بودیم چون میترسیدم درسته؟هر حقیقتی پشتشش یه دلایلی داره

حالا من بزرگ شدم گشتم پر از اشتباهات کرده و ناکرده است بنظرتون اگه من به همسر آیندم بعضی کارای که بر سر همون بچگی همون خامی همون جهلم کرده باشم گفتنش جایز هست

بنظرتون اگه بگم چی میشه

مثل همون مادر بچگی ها دعوانمیشم آیا سرکوفت نمیزنند دیدشون عوض نمیشه چرا میشه

من نوعی نیازی نیست گذشتمو کامل و جامع برای همسرم رو کنم بعضی چیزا نگفتنش بهتر از گفنشه بذارید توی قلب خودتون خاک بخوره اگه ادم خوبی باشید برای همیشه محفوظ میمونه

وخاک میخوره و بدونید خدا همیشه باهامونه اونقدر دوستمون داره نذاره زندگیمون بخاطر گذشته ی جاهلانه مون از هم بپاشه به چه شرطی به شرط اینکه خودم زندگیمو محفوظ نگه دارم

هر کسی ممکنه اشتباه کنه اینطور نیست که بخاطر یکی یاچندتا اشتباه بگی نه این ادم بدیه آدم زندگی نیست

حرفم اینه که نه نیازی به گفتن بعضی مسائل نیست نگیم باور کنید اگه گفته نشه خیلی بهتره چون اگه واردزدنگی بشی و گفتی بعدها همسر رفتارش کاملا تغییر میکنه بخاطر چی بخاطر

همون حرفای شما

و اینم بدونید از این حرفای مهم مردا خوب توی ذهنشون ثبت میکنن یادشون نمیره و سر هر مسئلی گذشته ی شما رو واردبحث میکنه وبماند که ممکنه بهتون شک کنه چه اتفاتیا میفته

سر همین گفته های که نباید میگفتید

پس با همین مثال و گفته ها دقت کنید تا زندگیتون رو به تلخی جریان پیدا نکنه نیازی نیست بدونند

ان شاالله که موفق باشید

حق با شماست یکی از دوستان من قبلا یک خواستگار داشته وان رو خیلی دوست داشته متاسفانه به همسرش الان گفته وهمسرش تا مشکلی پیش میاد همش می گه اره تو منو دوست نداشتی واون رو دوست داشتیی
(ضمنا من این سوال رو واسه خودم نپرسیدم)

شهیده;739464 نوشت:
حق با شماست یکی از دوستان من قبلا یک خواستگار داشته وان رو خیلی دوست داشته متاسفانه به همسرش الان گفته وهمسرش تا مشکلی پیش میاد همش می گه اره تو منو دوست نداشتی واون رو دوست داشتیی
(ضمنا من این سوال رو واسه خودم نپرسیدم)

بله کاملا این هم میتونه یک جنبه اش باشه
و چقد برای یه زن این حرفا میتونه سخت باشه
من کلی عرض کردم عزیزم

[="Purple"]

ساراا;739375 نوشت:

این اسمش دیگه صداقت نیست چون تا اونجای زندگیش یه خطایی کرده که دیگه قرار نیست مرتکب بشه،اون گذشته و قرار نیست به خاطر اون آیندش نابود بشه اگه اینجوری بود که شروع دوباره اصلا معنی نداشت!!!
من قبلا عضو یه سایت مشاوره بودم اتفاقا همین مسئله مطرح شد و تمام کارشناسان گفتن بهتره شخص اصلا در این باره حرفی نزنه!![/]

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;739481 نوشت:

این اسمش دیگه صداقت نیست چون تا اونجای زندگیش یه خطایی کرده که دیگه قرار نیست مرتکب بشه،اون گذشته و قرار نیست به خاطر اون آیندش نابود بشه اگه اینجوری بود که شروع دوباره اصلا معنی نداشت!!!
من قبلا عضو یه سایت مشاوره بودم اتفاقا همین مسئله مطرح شد و تمام کارشناسان گفتن بهتره شخص اصلا در این باره حرفی نزنه!!

اگه به گوش طرف برسونن چي ؟ حرف من اينه

سلام
من باور دارم اشتباه رو بعد توبه ادمها باید ببخشن....
اصل ادمها کی باشن که ببخشن یا نبخشن؛ توبه کردن و عالم محضر خداست و خدا حاضر بر اعمال ماست.
توضیح داره اما چون همه میخونن نمیتونم بنویسم.

[="Navy"]

ساراا;739568 نوشت:

جسارتا پس بحث شما صداقت نیست بلکه ترس از افشا شدن هست

در این صورت اگر احتمال قوی میده که فاش بشه باید بگه خودش

اگر هم طرف سوال کرد که آیا چنین بوده ؟ باید راستشو بگه

وگرنه پیش دستی نکنه و چیزی که فاش نخواهد شد و طرف هم سوالی نکرده رو خودش نگه[/]

والا من گذشته همسرم برام خیلی مهم هستش، زن باس گذشته خوبی داشته باشه

خیلی جالبه من نظرات همه دوستان رو خوندم اکثر اقایون تو همین تاپیک گذشتع براشون مهمه و میخوان بدونن اما اکثر کاربران خانم میگن نیازی به گذشته نیست که گفته بشه
خیلی برام جالب بود
معتقدم ادم که چیزی نداشته باشه همون روز اول باید اعللم کنه تا بعدا مشکلی پیش نیاد
اگر من تو اکج جوونیم مثلا چندتا پیام مورد دار به خانمی داده باشم و سریعا هم متوجه اشتباهم شدم گفتن یا نگفتتش فرقی نمیکنه ولی اگر مثلا من رابطه خیلی خاصی با یه خانمی داشتم صد در صد در اینده مم تاثییر گذار هست همه چیز عمل و عکس العمل هست اما به اعتقاد روانشناسان برای ثبات زندگی نباید حرفی از گذشته زد در صورتی که خطای بزرگی نبوده باشه اما اگر شخص خطای بسیار بزرگی کرده باشه حتی اگر حرفی هم نزنه حتما در زندگی مشترک مشکلات بسیاری بوجود میاد که حتی قابل جبران هم نمیباشد

[="Purple"]

ساراا;739568 نوشت:

به نظر من خدایی که ستارالعیوب هست و تااون موقع گناه رو پوشونده و توبه واقعی نصیبش شده از اونجا به بعدم خودش آبروشو حفظ میکنه...[/]

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;739686 نوشت:

به نظر من خدایی که ستارالعیوب هست و تااون موقع گناه رو پوشونده و توبه واقعی نصیبش شده از اونجا به بعدم خودش آبروشو حفظ میکنه...

به نظرم اين زيادي ايده اليستي فكر كردنه ، از نظر من به فردي كه قراره يك عمر شريك زندگيت باشه بايد بگي اونم مساله به اين مهمي وگرنه در حقش ظلم كردي

شروین;739644 نوشت:

جسارتا پس بحث شما صداقت نیست بلکه ترس از افشا شدن هست

در این صورت اگر احتمال قوی میده که فاش بشه باید بگه خودش

اگر هم طرف سوال کرد که آیا چنین بوده ؟ باید راستشو بگه

وگرنه پیش دستی نکنه و چیزی که فاش نخواهد شد و طرف هم سوالی نکرده رو خودش نگه

عقيده شخصي من همون صداقت داشتنه اين رو در جواب ترگل گفتم

ساراا;739778 نوشت:

به نظرم اين زيادي ايده اليستي فكر كردنه ، از نظر من به فردي كه قراره يك عمر شريك زندگيت باشه بايد بگي اونم مساله به اين مهمي وگرنه در حقش ظلم كردي

ظلم نيست به خاطر ارامش روحيه خودشه
همسر ادم بفهمه تا اخر عمر به معناي واقعي اعتماد نميكنه من خودم به شوهرم گفتم نتيجه اش شد يه شك دائمي و غيرت افراطي!!!

ساراا;739778 نوشت:

شما فکر کن یه پسر فوق العاده خوب از هرلحاظی که فکر کنی، اومده خواستگاریت و تو همه جوره قبولش داری حالا بعد اشنایی و خب دیگه همه حرفاتونو زدین و حسابی فهمیدین باهم جورین!! بهت بگه یه حقیقتی رو میخوام بگم که اذیتم میکنه وباید بدونی و رابطه گذشته شو بگه!!!
شما دیدت 180درجه تغییر نمیکنه؟؟؟ تازه بسته به عمق رابطه ش ، شاید پسری که تا دو دقیقه پیشش فکر میکردی این بهترین ادمه الان به نظرت نفرت انگیز بیاد نمیاد؟؟؟
خیلی آدم باگذشتی باشی و بگه نه توبه کردی و من فراموش میکنمو... بازم کم کمش اینه که توی ایندت مدام خودتو بااون دختر مقایسه میکنی و حالا هی طرفت بگه اون واسم مرده ولی واسه تو زنده ست تاابد!!!!(تازه اینادرصورت دوستی ساده س)

من شخصا ترجیح میدم چیزی ندونم چون ابداااا نمی تونم از فکر اون ادم بیام بیرون...

یکی از دوستام میگفت از شوهرم قبل ازدواج پرسیدم صادقانه بگو من میتونم تحمل کنم میدونم اگه چیزی بوده الان تموم شده و... اونم خب به قول شما میخواسته صداقت به خرج بده و میگه رابطه دوستی ساده با یه دختری قبلا داشتم ولی الان پشیمونم و فقط ازدواج فقط تو ...
و خب ازدواج کردن و خیلی دوسش داره ولی انقدر بدبین شده نسبت بهش که وقتی با تلفن حرف میزنه فکر میکنه بااون حرف میزنه وقتی دیر میاد فکر میکنه با اونه .... میگفت تموم زندگیم شده کسی که اصلا وجود خارجی نداره و باتموم رفتارای خوب شوهرم بازم نمیتونم این افکارو از خودم دور کنم بااینکه اون واقعا هیچ رابطه ای نداره و همسر فوق العاده خوبیه!!!!!!

یه نمونه دیگه ش تو یه سایت یه آقایی نوشته بود من از رابطه خانمم خبر داشتم ولی انقدر دوسش داشتم که باهاش ازدواج کردم اونم یه مومن به تمام معنا شده و واقعا زندگیمون چیزی کم نداره ولی الان من نمیتونم خودمو راضی کنم و مدام بهش شک میکنم بااینکه توبه واقعی کرده و...

تحقیقات قبل ازدواج فرق میکنه! اینکه یکی دختر بدی باشه یا حالا پسری باروابط آزاد و اینها... خب مشخصه تحقیق میکنن باهاش ازدواج نمیکنن ...

ولی گاهی هست افراد می لغزن نه اونجوری که همه بفهمن! شما صدبارم برو تحقیق اگه فهمیدی!
اونجا اگه توبه کنن توبه نصوح!!! به نظر من نیازی به گفتن نیست چون یه چیزی بوده بین خودشون و خداشون ...
و درضمن باعث خراب شدن اینده خودشون و به وجود امدن ذهنیت بد طرفشون میشه ....

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;739785 نوشت:

شما فکر کن یه پسر فوق العاده خوب از هرلحاظی که فکر کنی اومده خواستگاریت و تو همه جوره قبولش داری حالا بعد اشنایی و خب دیگه همه حرفاتونو زدین و حسابی فهمیدین باهم جورین بهت بگه یه حقیقتی رو میخوام بگم که اذیتم میکنه وباید بدونی و حالا رابطه گذشته شو بگه
شما دیدت 180درجه تغییر نمیکنه؟؟؟ تازه بسته به عمق رابطه ش کلا شاید پسری که تا دو دقیقه پیشش فکر میکردی این بهترین ادمه الان به نظرت نفرت انگیز بیاد نمیاد؟؟؟ خیلی آدم باگذشتی باشه و بگه نه توبه کردی و این حرفا من فراموش میکنمو... بازم کم کمش اینه که توی ایندت مدام خودتو بااون مقایسه میکنی و هی طرفت میگه اون واسم مرده ولی واسه تو زنده ست تاابد!!!!(تازه اینادرصورت دوستی ساده س)
من شخصا ترجیح میدم چیزی ندونم چون ابدااااا نمی تونم از فکر اون ادم بیام بیرون...
یکی از دوستام میگفت از شوهرم قبل ازدواج پرسیدم صادقانه بگو من میتونم تحمل کنم میدونم اگه چیزی بوده الان تموم شده و... اونم خب به قول شما میخواسته صداقت به خرج بده و میگه رابطه دوستی ساده با یه دختری قبلا داشتم ولی الان پشیمونم و فقط ازدواج فقط تو و واقعا هم همین طور هست ولی من انقدر بدبین شدم نسبت بهش که وقتی با تلفن حرف میزنه فکر میکنم بااون حرف میزنه وقتی دیر میاد فکر میکنم اونه تموم زندگیم شده کسی که اصلا وجود خارجی نداره و باتموم رفتارای شوهرم بازم نمیتونم این افکارو از خودم دور کنم بااینکه اون واقعا هیچ رابطه ای نداره و همسر فوق العاده خوبیه!!!!!!
یه نمونه دیگه ش تو یه سایت مشاوره یه آقایی نوشته بود من از رابطه خانمم خبر داشتم ولی انقدر دوسش داشتم که باهاش ازدواج کردم اونم یه مومن به تمام معنا شده و واقعا زندگیمون چیزی کم نداره ولی الان من نمیتونم خودمو راضی کنم و مدام بهش شک میکنم بااینکه توبه واقعی کرده و...
تحقیقات قبل ازدواج فرق میکنه! اینکه یکی دختر بدی باشه یا حالا پسری باروابط آزاد و اینها خب مشخصه هیچ کس باهاش ازدواج نمیکنه ولی گاهی هست افراد می لغزن نه اونجوری که همه بفهمن! شما صدبارم برو تحقیق اگه فهمیدی!
اونجا اگه توبه کنن توبه نصوح!!! به نظر من نیازی بهع گفتن نیست چون یه چیزی بوده بین خودشون و خداشون ...
و درضمن باعث خراب شدن اینده خودشون و به وجود امدن ذهنیت بد طرفشون میشه ....

نظرها فرق داره عزيزم من به شخصه خبردار بودن و صداقت رو از بي خبري و دلخوش بودن بيشتر ترجيح ميدم اعتماد قلبي براي من با صداقت بيشتر پيش مياد حتي اگه طرف قبلش زن داشته باشه

Nla;739783 نوشت:
ظلم نيست به خاطر ارامش روحيه خودشه
همسر ادم بفهمه تا اخر عمر به معناي واقعي اعتماد نميكنه من خودم به شوهرم گفتم نتيجه اش شد يه شك دائمي و غيرت افراطي!!!

ببين nla جان شما بايد در ادامه زندگي اين اعتماد رو ايجاد كني من جريان شما رو نميدونم ولي حس ميكنم شما تو ايجاد حس اعتماد تو همسرتون كوتاهي كرديد

[="Purple"]

ساراا;739787 نوشت:
من به شخصه خبردار بودن و صداقت رو از بي خبري و دلخوش بودن بيشتر ترجيح ميدم

گفتنش ساده ست ... مطمئنم یه خانم هیچوقت نمیتونه یه رقیب رو تحمل کنه حتی اگه بدونه اون الان دیگه نیست!!!!!

ساراا;739789 نوشت:
ببين nla جان شما بايد در ادامه زندگي اين اعتماد رو ايجاد كني

اون اعتماد از همون اول ازبین رفته چیزی نمونده بخواد درستش کنه،به نظر من هرکاریم کنه باز شک و تردید شوهرش ازبین نمیره![/]

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;739790 نوشت:

گفتنش ساده ست ... مطمئنم یه خانم هیچوقت نمیتونه یه رقیب رو تحمل کنه حتی اگه بدونه اون الان دیگه نیست!!!!!

اون اعتماد از همون اول ازبین رفته چیزی نمونده بخواد درستش کنه،به نظر من هرکاریم کنه باز شک و تردید شوهرش ازبین نمیره!

رقيب چيه ؟!!!! اگه اون طرف رو ميخواست خوب باهاش ميموند ديگه ! ميگم نظرات متفاوته صداقت براي من از پنهان كاري اعتماد بيشتري مياره

ساراا;739789 نوشت:

ببين nla جان شما بايد در ادامه زندگي اين اعتماد رو ايجاد كني من جريان شما رو نميدونم ولي حس ميكنم شما تو ايجاد حس اعتماد تو همسرتون كوتاهي كرديد

عزيزم مردها رو نشناختي ! وقتي من وارد رابطه عاطفي و درست با همسرم شدم و به خودم اطمينان دارم كه بهش وفادار هستم دليلي نميبينم كه سعي و تلاش كنم تا بهش وفاداري رو ثابت كنم !!!!! من قبل ازدواج اين مساله رو گفتم نه بعدش كه حالا جلب اعتماد كنم !!!!!

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;739790 نوشت:

اون اعتماد از همون اول ازبین رفته چیزی نمونده بخواد درستش کنه،به نظر من هرکاریم کنه باز شک و تردید شوهرش ازبین نمیره!

یعنی اگه خواستگارتون در مورد گذشتتون پرسید میخایین دروغ بگین؟

[="Purple"]

mohsen1990;739802 نوشت:
یعنی اگه خواستگارتون در مورد گذشتتون پرسید میخایین دروغ بگین؟

خوشبختانه و خداروشکر من چیزی برای پنهان کردن ندارم:Narahat:[/]

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;739809 نوشت:

خوشبختانه و خداروشکر من چیزی برای پنهان کردن ندارم:Narahat:

شاید بد پرسیدم.کلا منظورم اینه که اگه کسایی گذشته ی بدی داشته باشن بهشون پیشنهاد میکنین دروغ بگن اگه خواستگار پرسید؟چون از حرفاتون اینجوری برداشت میشه.

[="Purple"]

ساراا;739792 نوشت:
رقيب چيه ؟

رقیب همونه که بعد ازدواج کل فکرتو مشغول میکنه حتی اگه نباشه ...

ساراا;739792 نوشت:
صداقت براي من از پنهان كاري اعتماد بيشتري مياره

من که ترجیح میدم ندونم چون هیچوقت اون ادم از ذهنم نمیره ...

ساراا;739792 نوشت:
ميگم نظرات متفاوته

موافقم ... بحث کافیه ... هرکسی نظری داره ...[/]

[="Purple"]

mohsen1990;739811 نوشت:
شاید بد پرسیدم..

شاید؟؟؟؟؟؟؟:Motehayer:

mohsen1990;739811 نوشت:
بهشون پیشنهاد میکنین دروغ بگن اگه خواستگار پرسید؟

دروغ نه ولی نیازیم نیست تموم گذشته شونو مو به مو بگن ...
یه سوال اگه پسری زن صیغه ای قبل ازدواج داشته باشه به نظرتون روز خواستگاری میگه؟؟؟معلومه که نه!!! از نظر من یکی این یعنی یه بار ازدواج کرده قبلا...
البته نگین این شرعیه اون غیر شرعی و...
منظورم کلا رابطه ست و به قول شما صداقت در حرف از زدن از گذشته !
هرچند من منظورم کلا رابطه دوستی ساده ست! وگرنه در غیر این صورت که خب مشخصه اصلا نیاز به این حرفا نیست چون نگه هم میفهمن...[/]

سلام؛
به نظر من گذشته تمام شخصیت فعلی فرد رو میسازه و این گذشته هرچی که باشه طرف مقابل حق داره بدونه -اگه سعی کنیم مطلبی رو از فرد مقابلمون پنهان کنیم بدون در نظر گرفتن اهمیت موضوع، این حق رو به همسرمون دادیم که در نتیجه گیری از مسئله اهمیت زیادی به توضیحات ما نده "
حقیقتی که وجودداره اینه که گذشته هیچ وقت پاک نمیشه فقط با تلاش زیاد ادما فراموش میشه.
به نظر من صداقت همیشه در الویته .

[="Navy"][="#FF0000"]به نظر من [/]حرف از صداقت کامل فقط حرفه و کسانی که الان میگن خودشون تو موقعیت باشن و واقعا چیز مهمی داشته باشن کاملا صادق نخواهند بود
نکه مخالف صداقت باشم . خودم سعی کردم داشته باشم و همسرم همه گذشتمو میدونه ولی قرار نیست همه چیزو بدونه
البته چیزی برای پنهان کردن نبود ولی
فرض کنید با کسی نامزد بودید محرم هم بودید حالا ارتباطی هم بوده

خب شاید نامزد بودن رو پنهان نکنید ولی از ریز ارتباط مطمئنا حرفی نمیزنید و پنهانش خواهید کرد
این به معنی دروغ گفتن نیست .

جز راست نباید گفت
هر راست نشاید گفت[/]

چرا فکر میکنید صداقت کامل فقط حرفه؟
به نظر من صداقت هم درجه بندی میشه؛ کسی که میخواد طرف مقابلش از نهایت صداقت برخوردار باشه، خودش به راحتی میتونه تمام گذشتشو برای همسرش شرح بده .مگه اینکه خود فرد هیچ مشکلی با مسئله نداشته باشه.
درمورد مثالی هم که زدید باید بگم که به نظر من فرد مقابل حق داره بدونه ،حالا میخواد بی تفاوت از کنارش بگذره یا بهش اهمیت بده"این بستگی به موضوع و شخصیت فرد داره.

اگه طرفتون پرسید باید بهش بگین.خب حتما براش مهمه.ولی اگه نپرسید شما هم چیزی نگین.بعدا هم اگه گفت چرا نگفتی.بگین خب تو نپرسیدی.

[="Navy"]در اینجور موارد توضیح ارتباط ... شکل گرفته قبلی اکثرا برابره با بر هم خوردن رابطه
همون مثال خانم ترگل
پسری در مجردی متعه داشته
حالا میره خواستگاری طرف همونیه که میخواد و با هم توافق طرف ازش میپرسه
و این صداقت احتمال قوی برابره با برهم خوردن ازدواج
توصیه شما چیه ؟ نظر خودم پنهان کردنه

آقایون هم همینطور
اگر بدونن طرفشون با کسی حتی حلال رابطه داشته احتمال قبول کردنش خیلی کم میشه
حالا دختر میاد به اسم صداقت ازدواجو به هم بزنه ؟ اصلا این اسمش صداقته ؟ اینکه آدم هرچیزیو بگه صداقت نیست
گذشته من برای زمانیه که همسرم نبوده پس نیازی نیست همشو بدونه

بازم میگم این نظر منه
و البته زیاد دیدم کارشناسان هم نظرشون نگفتن همه واقعیته[/]

طرف مقابل هم حتما با این استدلال قانع میشه!!!

[="Navy"]وقتی ندونه دیگه نیازی به قانع کردنش نیست
وقتی بگید باید بشینید و قانعش کنید که چی شد که اینجوری شد
ولی وقتی ندونه و فکر کنه هیچی نبوده دیگه برای چی قانعش کنید ؟
[/]

گفتم که نحوه برخورد افراد با مسائل اینچنینی متفاوته؛ اگه این مسئله برای فرد مقابل این قدر مهم باشه که بخواد از ازدواج صرف نظر کنه پس چرا فکر میکنید بعد ازدواج این زندگی پایداره؟
یعنی احتمال میدید ایشون هرگز به موضوع پی نمیبرن؟
یا فکر میکنید بعد از ازدواج حاضرن با این مسئله کنار بیان و برای حفظ زندگیشون صبوری کنن؟
این یه حقیقته که پایه های زندگی دیگه استواری سابق رو نخواهند داشت.
و شما گفتید توصیه من چیه، من میگم نظرم اینه حقیقت هرچقدر تلخ باشه شاید بشه بعدازبیان کردنش باهاش کنار اومد ولی اگه پنهانش کنیم مطمئنم یه روزی آشکار میشه و اون وقت ما همه ی فرصت های خودمونو از بین بردیم.

موضوع قفل شده است