آیا خرید و فروش این اجسام حرام است؟

تب‌های اولیه

28 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا خرید و فروش این اجسام حرام است؟

[="DarkSlateBlue"][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

asad;738318 نوشت:

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

اگر نزد متدینین نماد یک اعتقاد باطل باشد و باعث ترویج آن اعتقاد باطل شود ،جایز نیست.

باسلام

سنگها خواص مختلفی دارند مثل شفابخشی، تنظیم هورمونهای بدن و... استفاده از این سنگها هم اشکالی ندارد اما توصیه میشود قبل از خرید یا استفاده درباره سنگها مطالعه کنید

[="DarkSlateBlue"][=12]

شفا;739618 نوشت:
سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

اگر نزد متدینین نماد یک اعتقاد باطل باشد و باعث ترویج آن اعتقاد باطل شود ،جایز نیست.

سلام و ضمن تشکر
جسارتا خودم این اصل کلی رو میدونستم ک خرید و فروش نماد هایی که باعث ترویج یک دین یا اعتقاد باطلی بشه حرامه.
واسه همین عکس فرستادم.
که بدونم آیا الان این سنگا با این شکل و شمایل مصداق این قصیه هست یا نه؟
چون یک نفر از مشتریام گفت این نماد شیطان هست . همون شیطانی ک بهش سنگ میزنیم تو رمی جمرات. . .
اینا هم قراره توی گردن اشخاص استفاده بشه. یعنی گردنبنده.
حالا سوالم اینه ک مراجع نمادهارو نمیشناسن؟ میشناسن؟ اصلا تو حوزه ی استحفاظیه اونا هست این سوالی ک کردم یا باس برم از امثال رائفی پور بپرسم؟
چه جوریاست؟ خلاصه من جواب سوالمو نگرفتم.
یعنی این خاصیت این انجمن هست من هرموقع سوال شرعی پرسیدم در۹۰درصد موارد جواب اولی ک دادید یا خیلی گنگ بود یا اصلا جواب من نبود. . .
علتش رو هم میدونم . اینه که شما جواب مراجع رو منتقل میکنید اینجا.
اما خب انصافا اگر این سوال خودتون بود همینجوری جواب براش پیدا میکردید؟
ای خدا . . . هعی

[="DarkSlateBlue"]

قلب سلیم";739678 نوشت:
باسلام

سنگها خواص مختلفی دارند مثل شفابخشی، تنظیم هورمونهای بدن و... استفاده از این سنگها هم اشکالی ندارد اما توصیه میشود قبل از خرید یا استفاده درباره سنگها مطالعه کنید

سلام
من اره میدونم . من تو دنیای سنگ دارم زندگی میکنم . . . مغازه دارم . سایت فروشگاهمم هس تو صفحم.
علت سوال کردن من به خاطر سنگ بودن و جنس اونها نبود
به خاطر شکل و شمایل اونها بود.
میخواستم بفهمم اون ها نماد مثلا دین شیطان پرستیه و گردن کردنش باعث ترویجه اون دینه یا نه.[/]

[="Navy"]

asad;739724 نوشت:

سلام و ضمن تشکر
جسارتا خودم این اصل کلی رو میدونستم ک خرید و فروش نماد هایی که باعث ترویج یک دین یا اعتقاد باطلی بشه حرامه.
واسه همین عکس فرستادم.
چون یک نفر از مشتریام گفت این نماد شیطان هست . همون شیطانی ک بهش سنگ میزنیم تو رمی جمرات. . .
حالا سوالم اینه ک مراجع نمادهارو نمیشناسن؟ میشناسن؟ اصلا تو حوزه ی استحفاظیه اکنا هست این سوالی ک کردم یا باس برم از امثال رائفی پور بپرسم؟
یعنی این خاصیت این انجمن هست من هرموقع سوال شرعی پرسیدم در۹۰درصد موارد جواب اولی ک دادید یا خیلی گنگ بود یا اصلا جواب من نبود. . .
ای خدا . . . هعی

دوست عزیز همیشه در بخش احکام همینطور است
حکم مسئله گفته میشود و در مورد چرایی مسئله بحث نمیشود

مطالب زیر نتیجه تحقیقات و دانسته های بنده است . نه یک نظر کارشناسانه

این سنگ شکلی که توی عکس هست نماد آبلیسک یا ابلیسک (Obelisk) هست
در بسیاری از بناهای کهن این نماد وجود دارد و در معماری معاصر هم بیشتر توسط فراماسون ها مورد استفاده قرار میگیرد
اصلی ترین نماد ابلیسک معاصر در مقابل مقبره آبراهام لینکلن در واشنگتن آمریکا قرار دارد

بر اساس اساطیر مصر باستان این بنا با خدای خورشید یعنی "رع" (Ra) مرتبط می‌شد. بدين صورت که اين نماد اشعه‌ای از اشعه‌های خورشيد بود که به صورت سنگي درآمده است و "رع‌" الهه خورشيد درون اين سنگ قرار دارد.

اما آن چیزی که الان از آبلیسک شناخته میشود و منظور معماران آزاد (freemason) ها میباشد بر گرفته از فرهنگ کابالاست

نفس ازيريس، باع به نام بانبجِت خوانده می‌شد و اين باع بود که حيثيت و شخصيت و قدرت را برای ازيريس به همراه داشت و نماد بانبجت نيز قوچ بود و اين دليلي بود برای پرستش اين حيوان توسط عده‌ای از مردم مخصوصاً در شهر منديز در زمان باستان. و قوچ منديز يا همان بانبجت، سپس تبديل به بفومت (Baphomet) شد و بفومت مورد پرستش فرقه‌هايی از فراماسونری مانند شواليه‌های معبد (Knights Templar) که در جنگ‌های صليبی نقش ويژه‌ای داشتند، قرار گرفت. هم اينک بفومت مورد استفاده فرقه کابالا (Kabbalah) از فرقه‌های عرفان يهودی و فراماسونری است. بفومت يک بز است با نماد ستاره پنج ‌ضلعی (البته دقت گردد که ستاره پنج ضلعی در پرچم برخی دول اسلامی تمایز آشکاری با این ستاره دارد و صورت واژگون آن است) بر روی پيشانی که علامت کنونی شيطان پرستان و فراماسون‌ها می‌باشد. بفومت در نگاه کاباليستی در يک دست مرد و در يک دست زن است، هر دو دستش علامت هرمتیسم (Hermetecism) که يک دست به سمت ماه سفيد(Geburah) و دست ديگر به سمت پايين به سمت ماه سياه (Chesed)است که اين علامت نشانده متعادل بودن رحمت و عدالت است. در بين دو شاخ بز بفومت يک شعله هوش(Intelligence) است. در محل آلت تناسلي بفومت يک ميله وجود دارد که نشانه "زندگي بی پايان " آن (که نمادش ابليسک می‌باشد) است و پستان‌های آن به اومانيسم تعبير شده است.

بفومت، خدای شیطان‌پرستان
اين معماری هم اينک در سراسر اروپا و آمريکا در بسياری از ميادين اصلی شهرها به چشم می‌خورد. اين موضوع در قرن 19 توسط فراماسون ها محقق شد. بدين ترتيب ابليسک نمادی شد از قدرت عظيم فراماسونری در اين قرن و اين موضوع نشان دهنده عشق شديد و پنهانی فراماسون‌ها به اين نماد شيطانی است. فراماسون‌ها علاقه بسياری نيز به ازيريس و افسانه آن دارند. در اين افسانه آمده است ازيريس پادشاه مصر با خواهرش آسيس(Isis) ازدواج می‌کند. برادر ازيریس، سِت (Set)، برای به چنگ آوردن پادشاهی تصميم به قتل برادر خود می‌گيرد، ست ازيریس را فريفت تا در صندوق طلايی پنهان شود ولی بلافاصله درب صندوق را قفل می‌کند و آن را در رودخانه نيل می‌اندازد. صندوق به شهر "بایبلوس" (Byblos) در سوريه کنونی می‌رسد و در حالی که حاوی بدن مرده ازیریس بود کنار يک درخت اقاقيا توقف می‌کند. آسيس به توطئه ست پی می‌برد و برای يافتن شوهر خود راهی می‌شود. آسيس خوابی می‌بيند مبنی بر اينکه مي‌تواند شوهر خود را در بيبلس بيابد. آسيس بدن شوهر خود را مي يابد و به مصر باز مي گرداند ولي ست بدن ازيريس را مي دزدد و آن را مثله مي کند (به 14 قسمت تقسيم مي‌کند) و هر قسمت را به گوشه‌اي از مصر مي‌فرستد، چراکه مي‌ترسيد ازيريس دوباره زنده شود. آسيس دوباره براي پيداکردن قطعات بدن شوهرش به راه مي‌افتد و تنها در يافتن يک قطعه ناموفق است، او هر 13 قطعه يافته شده را به خاک مي‌سپارد. پسر ازيريس، هوروس (Horus) انتقام پدر خود را گرفته و عموی خود را می‌کشد. پسر ديگر ازیريس به نام آنوبيس(Anubis) پدر خود را زنده مي کند. و اينک ازيريس به عنوان خداي مردگان شناخته مي‌شود. تنها تکه‌اي از بدن ازيريس که يافت نشد، "آلت تناسلي " او بود که "ست " آن را در نيل انداخته بود و ماهي‌ها آن را بلعيده بودند. به خاطر اين موضوع آسيس آلت تناسلي مصنوعي ساخته بود و در مصر فرقه ججاي براي پرستش آن ايجاد شده بود. عده‌اي معتقدند که ابليسک نمادي از همان بنايي است که آسيس آن را ساخته است.

در موردد رمی جمرات
تا اونجاییکه بنده میدونم طبق تحقیقی که آیت الله مکارم شیرازی انجام دادند اصلا سنگ زدن به ستون موضوعیت ندارد و در واقع ما به مکان خاصی سنگ میزنیم که در طول زمان برای گم نشدن آن مکان ستونی ساخته شد . الان هم که کلا ستون نیست و دیوار است

به نظر شخص ینده فروش این نماد ترویج فرهنگ کابالا که از ریشه دار ترین مذاهب شیطان پرستی است

[/]

asad;739727 نوشت:
به خاطر شکل و شمایل اونها بود.
میخواستم بفهمم اون ها نماد مثلا دین شیطان پرستیه و گردن کردنش باعث ترویجه اون دینه یا نه

[=arial black]والا من هرچی دقت میکنم این عکسی که شما گذاشتین
تقریبا همه سنگها پنج وجهی هستن
ولی آبلیسک که نماد شیطان پرستاست چهاروجهیه

[="Navy"]حق با خانم رهگذر آسمان هست
من به 5 وجهی بودن دقت نکردم . ابلیسک حتما باید مربعی باشه . حتی مستطیل هم دیگه ابلیسک نیست

ممنون از دقتشون[/]

[="DarkSlateBlue"]

رهگذر آسمان;739737 نوشت:
والا من هرچی دقت میکنم این عکسی که شما گذاشتین
تقریبا همه سنگها پنج وجهی هستن
ولی آبلیسک که نماد شیطان پرستاست چهاروجهیه

اره. دقیقا همین بحث ۵وجهی و ۴وجهیشو هم با مشتریم کردیم و به این نتیجه رسیدیم که این اون ابلیسک نیست منتهی ایا مردم ک از دور میبینن دقت به تعداد وجه هاش میکنن؟ ایا ترویج هست یا نه؟
و با خودم گفتم عکسشو میذارم که لپ مطلبو پرسیده باشم . که ب جوابم هنوز نرسیدم . از زبون مرجعم. رهبری

asad;739768 نوشت:
ایا مردم ک از دور میبینن دقت به تعداد وجه هاش میکنن؟ ایا ترویج هست یا نه؟

[=arial black]خب برادر من ماها که مسئول خطای دید مردم نیستیم
مسئول اعمال خودمونیم
عمل شما فروش این سنگ هاس که آبلیسک نیست
اونی که با دیدن این سنگا یاد شیطان پرستی و آبلیسک میفته
بهتره بره یکم مطالعه کنه تا دقیقا بفهمه چی به چیه
در مسائل اینچنینی نباید دچار وسواس و افراط شد
اگه اینجوری باشه باید قبل هرچیزی یکی از مخلوقات مفید خداوند یعنی بز رو از صفحه روزگار حذف کنیم

[=arial black]بعدشم اگه خیلی درگیر حلال و حروم بودنش هستین
چه اصراری دارین حتما این شکلیشو بفروشین؟
برین دنبال یه شکلای دیگه
که مردم همه چی دونمون فردا نگن تو بازار رضا آبلیسک فروشی زدن ....

[="DarkSlateBlue"]

رهگذر آسمان;739845 نوشت:
خب برادر من ماها که مسئول خطای دید مردم نیستیم
مسئول اعمال خودمونیم
عمل شما فروش این سنگ هاس که آبلیسک نیست
اونی که با دیدن این سنگا یاد شیطان پرستی و آبلیسک میفته
بهتره بره یکم مطالعه کنه تا دقیقا بفهمه چی به چیه
در مسائل اینچنینی نباید دچار وسواس و افراط شد
اگه اینجوری باشه باید قبل هرچیزی یکی از مخلوقات مفید خداوند یعنی بز رو از صفحه روزگار حذف کنیم

ینی کلی خندیدم به حذف بز. :Kaf:
و اینکه اره
هر عیب که هست از نا مطالعاتیه ماست . . .

[="DarkSlateBlue"]

رهگذر آسمان;739847 نوشت:
بعدشم اگه خیلی درگیر حلال و حروم بودنش هستین
چه اصراری دارین حتما این شکلیشو بفروشین؟
برین دنبال یه شکلای دیگه
که مردم همه چی دونمون فردا نگن تو بازار رضا آبلیسک فروشی زدن ....

ما سنگارو فله ای میخریم . همه چی توش پیدا میشه. حتی صلیب. صلیب هاش و چیزایی ک مطمئنم حرومه میشکنم . اما اینارو نمدونستم.
یعنی متظورم اینه ک اینظوری نیست که من از اینافروشی باز کرده باشم.

واو چه سنگای خوشگلی

ولی یه سوال

این سنگا رو میخرن چیکار میکنن ؟

میذارن تو دکور ؟ اویزون میکنن ؟ اصلا به چه دردی میخوره؟

سلام

:khaneh: با یه تیر دو نشون زدین ...

سنگهای زیبایی هستن .. ولی هیچ سنگی ، سنگ نمک نمیشه :Nishkhand:

[="DarkSlateBlue"]

فریاد سکوت;740062 نوشت:
واو چه سنگای خوشگلی

ولی یه سوال

این سنگا رو میخرن چیکار میکنن ؟

میذارن تو دکور ؟ اویزون میکنن ؟ اصلا به چه دردی میخوره؟

سلام. اونها تبدیل به گردنبند میشه و با یک زنجیر نقره و یا بند چرمی ملت میندازن تو گردنشون.[/]

asad;740239 نوشت:
سلام. اونها تبدیل به گردنبند میشه و با یک زنجیر نقره و یا بند چرمی ملت میندازن تو گردنشون.

آهان اینجوریه

آخه سنگا اونقدر قشنگن که فکر کردم همین مدلیشو میخرن

برا همین... موارد مصرف این مدلی رو پرسیدم :ok:

asad;739724 نوشت:
[="DarkSlateBlue"][=12]
سلام و ضمن تشکر
واسه همین عکس فرستادم.
حالا سوالم اینه ک مراجع نمادهارو نمیشناسن؟ میشناسن؟ اصلا تو حوزه ی استحفاظیه اونا هست این سوالی ک کردم یا باس برم از امثال رائفی پور بپرسم؟
ای خدا . . . هعی

سلام علیکم

در رابطه با موضوعات تشخیصش به عهده خود مکلفین است ، وممکن در نواحی مختلف متفاوت باشد و امر کلی نیست.

اگر با دیدن این اجسام برای افراد مطلع موجب ترویج امر باطل یا اشاعه اعتقاد باطل شود جایز نیست و اگر این گونه نباشد اشکالی ندارد ،حتی اگر شک هم دارید این گونه است یا نه ،اشکالی ندارد .

[="DarkSlateBlue"]

سلام.
اینهارو هم میگید؟[/]

[="DarkSlateBlue"]من جواب این سوال برام مهمه!!!!!
یه کارشناسی. . . ازین ورا رد نمیشه؟؟؟
[/]

[="DarkSlateBlue"]اقا. این کله های بُز خرید و فروشش اشکال داره یانه؟؟؟
کارشناسا . بجوابین دیگه.
چرا اینجوریین .
یه هفته پرسیدم هیچکی محل نمیده:ghati::dar:
[/]

asad;774130 نوشت:
اقا. این کله های بُز خرید و فروشش اشکال داره یانه؟؟؟
کارشناسا . بجوابین دیگه.
چرا اینجوریین .
یه هفته پرسیدم هیچکی محل نمیده:ghati::dar:

سلام
روی جواب کارشناس نقل قول بزنید

asad;772653 نوشت:
سلام.
اینهارو هم میگید؟

اون دوتایی که شاخشون باز هست، گاو هستن و نه بز

شاخ گاو به شکل U مانند هست. زاویه شاخ بز متفاوت هست

گاو که مشکلی نداره

اونی هم که شاخ هاش جمع شده، احتمالا گوسفند هست که باز هم متفاوت با "بافومت" هست.

asad;772653 نوشت:

سلام.
اینهارو هم میگید؟

سلام علیکم

اگر با دیدن این اجسام برای افراد مطلع موجب ترویج امر باطل یا اشاعه اعتقاد باطل شود جایز نیست و اگر این گونه نباشد اشکالی ندارد ،حتی اگر شک هم دارید این گونه است یا نه ،اشکالی ندارد .

[="DarkSlateBlue"]

شفا;775546 نوشت:
سلام علیکم

ممنون . . . . . .[/]

من نمیدونم ملت بیکارن یا خودشون رو زدن به بیکاری :Khandidan!:
من الان سرم به گردنم سنگینی میکنه بیام دو کیلو هم سنگ اویزون کنم مثل زنگوله ی بز که چی بشه ؟
که من اومدم ؟
:Khandidan!:

[="DarkSlateBlue"]

سرباز عشق;775700 نوشت:
من نمیدونم ملت بیکارن یا خودشون رو زدن به بیکاری :Khandidan!:
من الان سرم به گردنم سنگینی میکنه بیام دو کیلو هم سنگ اویزون کنم مثل زنگوله ی بز که چی بشه ؟
که من اومدم ؟
:Khandidan!:

الان خوبی؟؟؟:vamonde:

زنگوله کجا بود؟
بیکاری چه ربطی داره به وزن سر و گردن؟
یاللعجب. . . وامصیبتا[/]

موضوع قفل شده است