جمع بندی چگونه از دختری که ازش خوشم اومده، خواستگاری کنم؟

تب‌های اولیه

119 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه از دختری که ازش خوشم اومده، خواستگاری کنم؟

[="Tahoma"][="Red"]سلام من چند وفته یه دختر رو توی همسایگی دیدم ..خیلی دختره با حجاب و با حیای هست.حتی وفتی میره مدرسه دستکش دستش میکنه که حجاب کتمل داشته باشی من یه یا دوبار صورت این دختر رو دیدم خیلی ازش خوشم اومده میخوام با نوکل به خدا از خواستگاری کنم..من به خواهر گفتم گفت شاید باهش خرف بزنم به مادرم گفتم مادر گفت به تو نمیدن...الان میخوام به واسطه دوستم باهاش حرف بزنه ومیخوام بدون نظرش درباره من چیه..من میترسیم اون نامزد داشته باشی..خودم میخواستم چند باری باهش خرف بزنم اما میترسیم چیزی بدی بهم بگه ..من خودم چهره مذهبی دارم ..اما میترسیم به خاطر همین چهره مذهبیم باهاش حرف بزنم میترسیم دیگران چیزی درباره من واون دختر بگین..من 19سالمه وادن دختر رو خیلی دستش دارم به خاطر حجاب وحیا ش ..میخوام چند سالی با هم نامز باشیم تا هم اون درسش رو تمام کنه هم من دوسال دیگه دانشگاه دارم ...میشی بهم کمک کنید من 1%درد اون رو به خاطر هوس نمیخام..فقط میخام زندگی کنم باهش ...تو رو خدا کمکم کنید :Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:[/][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

اینکه خود شما مستقیم یا غیر مستقیم با ایشان صحبت کنید و نظرش را در مورد خودتان بپرسید به هیچ وجه کار درستی نیست؛ چون هنوز هیچ چیز مشخص نیست و اصلا معلوم نیست خانواده شما موافق این ازدواج باشند یا نه. بعلاوه اینکه معمولا چنین دخترهایی اگر نظر مثبتی هم نسبت به شما داشته باشند، در صورتی که خودتان به طور مستقیم و بدون اطلاع خانواده اقدام کنید بروز نخواهند داد؛ چون چنین کاری را مخالف حفظ شخصیت زنانگی می دانند و این کاملا طبیعی است. از طرفی همانطور که خودتان هم گفتید چنین کار وجهه مذهبی بودن شما را مورد تردید قرار می دهد و ممکن است آن دختر پیش خود بگوید اگر این پسر مذهبی است پس چرا اینگونه اقدام کرد و ... !

بنابراین بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که مسئله را به طور جدی تر از طریق خانواده پیگیری کنید. اگر در مورد اصل ازدواج شما مشکلی وجود ندارد و خانواده مخالف ازدواج شما در این شرایط نیستند، آن موقع بسته به روحیات خانواده می توانید اقدام کنید. مثلا اگر آنها به این کار که شما خودت کسی را معرفی کنی حساس نیستند، خب می توانی در این باره بیشتر با آنها صحبت کنی و از خوبی های او بگویی. اگر مادرت گفت به تو دختر نمی دهند بگو تا اقدامی از طرف ما صورت نگیرد که نمی شود نظر داد. ما می رویم. اگر خدا بخواهد جور می شود. اگر هم نخواهد که هیچ. اگر هم خانواده به اینکه شما خودت کسی را معرفی کنی حساس اند می توانی فرد مورد نظر را از طریق فرد سومی معرفی کنی تا آنها حساس نشوند و بی دلیل مخالفت نکنند. مثلا می توانی از طریق خواهرت اقدام کنی و به او بگویی او از جانب خودش این مورد را معرفی کند تا مادرت فکر نکند تو از پیش خود می گویی. در این صورت احتمال موافقت بیشتر خواهد بود.

اگر این راهکارها مناسب با شرایط شما نبود، شرایطتتان را بیشتر توضیح بدهید تا اگر راهکاری به ذهنمان رسید خدمتتان عرض کنیم.

پیروز و سربلند

آقا پس کجایی";737594 نوشت:
سلام من چند وفته یه دختر رو توی همسایگی دیدم ..خیلی دختره با حجاب و با حیای هست.حتی وفتی میره مدرسه دستکش دستش میکنه که حجاب کتمل داشته باشی من یه یا دوبار صورت این دختر رو دیدم خیلی ازش خوشم اومده میخوام با نوکل به خدا از خواستگاری کنم..من به خواهر گفتم گفت شاید باهش خرف بزنم به مادرم گفتم مادر گفت به تو نمیدن...الان میخوام به واسطه دوستم باهاش حرف بزنه ومیخوام بدون نظرش درباره من چیه..من میترسیم اون نامزد داشته باشی..خودم میخواستم چند باری باهش خرف بزنم اما میترسیم چیزی بدی بهم بگه ..من خودم چهره مذهبی دارم ..اما میترسیم به خاطر همین چهره مذهبیم باهاش حرف بزنم میترسیم دیگران چیزی درباره من واون دختر بگین..من 19سالمه وادن دختر رو خیلی دستش دارم به خاطر حجاب وحیا ش ..میخوام چند سالی با هم نامز باشیم تا هم اون درسش رو تمام کنه هم من دوسال دیگه دانشگاه دارم ...میشی بهم کمک کنید من 1%درد اون رو به خاطر هوس نمیخام..فقط میخام زندگی کنم باهش ...تو رو خدا کمکم کنید :Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

سلام

نظر من اینه که باید دوست داشتنتو ابراز کنی...باید توام دل اونو ببری(البته باید مهارتشو کسب کنی)

اینکه اگه ابراز کنی وجهه مذهبیت میره سوال خیلی موجه نیست..تو قصدت ازدواجه و ابراز مستقیم هم هیچ گناهی نداره
در غیر اینصورت توی دلت میمونه و از مشاوره های مذهبی بیزار میشی
پیشنهاد مشاوره مذهبی خواستگاری رسمیه که کم ترین شانسو اونوقت داری(به دلایلی)

درحالی که تو حق داری که انو متوجه خودت کنی و به قولی قاپشو بدزدی

اگه خیلی دوسش داری همه کار واسه عشقت کن تا بهش برسی تا اگه نشد دلت خیلی نسوزه

مگه چندبار قراره آدم از کسی خوشش بیاد
تو اشتباه نکن

یاحق

چون با حجابه فکر کردی کفو شماست ؟!

یکبار دیگه ماجرای خودت و این دختر خانم رو مرور کن و ببین بین شما و اون خانم چه نقطه مشترکی هست ؟ تقریبا هیچی ...
حجاب که نشد مشترکات .
سنجیده تر و آرام تر حرکت کنید که مشکلی برای خودتون و ایشون پیش نیاد .

ملاali;737869 نوشت:
سلام

نظر من اینه که باید دوست داشتنتو ابراز کنی...باید توام دل اونو ببری(البته باید مهارتشو کسب کنی)

اینکه اگه ابراز کنی وجهه مذهبیت میره سوال خیلی موجه نیست..تو قصدت ازدواجه و ابراز مستقیم هم هیچ گناهی نداره
در غیر اینصورت توی دلت میمونه و از مشاوره های مذهبی بیزار میشی

درحالی که تو حق داری که انو متوجه خودت کنی و به قولی قاپشو بدزدی

اگه خیلی دوسش داری همه کار واسه عشقت کن تا بهش برسی تا اگه نشد دلت خیلی نسوزه

مگه چندبار قراره آدم از کسی خوشش بیاد
تو اشتباه نکن

یاحق

سلام

اگه علاقش رو ابراز کرد و طرف هم پذیرفت و بعد خونواده موافقت نکردن چی؟

اگه ابراز کرد و رابطه شکل گرفت و عشق به وجود اومده عقل رو کور کرد و بدون شناخت کافی رفتن زیر یه سقف چی؟

ابراز علاقه مستقیم با یک دختر نامحرم که هنوز هیچ احتمالی در مورد ازدواجش با اون وجود نداره هیچ گناهی نیست؟؟؟!!

کی گفته توی خواستگاری سنتی کمترین شانس وجود داره؟!

مگه ازدواج فقط رسیدن به اونیه که بهش علاقه داری؟! چه ضمانتی برای باقی موندن این علاقه در طول زندگی وجود داره؟!

دوست عزیز به نظر من

به هیچ وجه نه خودت صحبت کن نه کسی رو واسطه کن
فقط از طریق خانواده اقدام کن
باتوجه به اینکه سن هردوتون کمه ممکنه خانواده ها مخالفت کنن

شاید خانواده دختر و حتی خودش راضی نباشن چند سال نامزد بمونین تا از آب و گل در بیاید

ضمن اینکه به نظر من شما کاملا احساسی داری برخورد میکنی
شما هیچ شناختی از ایشون نداری
غیر از اینکه دوبار صورتشو دیدی و دیدی که موقع مدرسه رفتن دستکش دستش میکنه
حتی مطمئن نیستی دستکشو برای حجاب دستش میکنه و یا بخاطر بیماری پوستی (ان شاالله که برای حجابه ، فقط میخوام بگم حتی اینم مطمئن نیستی)

اونوقت چطور فکر کردی به درد ازدواج میخورید ؟

پس حالا که اصلا از هیچی مطمئن نیستی خودت جلو نرو

بزار خانواده ها اقدام کنن
که اگر مشکلی وسط بود بینتون علاقه ای شکل نگیره

ملاali;737869 نوشت:

به نظر من
حرف شما دوتا نتیجه داره

قبل از خواستگاری دوست میشن و درصورتی که جواب خانواده ها منفی بود باهم دوست میمونن و معلوم نیست آخرش به کجا میرسه

یا خانواده هارو مجبور میکنن به یک ازدواج غلط تن بدن و چند وقت بعد جدا میشن یا تا آخر عمر عذاب میکشن از یک انتخاب غلط

حالت ایده آل اینه که به درد هم میخورن و خوشبخت میشن که از طریق خواستگاری رسمی هم میتونن بهش برسن
روش شما ضمن اینکه معصیته خیلی هم خطرناکه
خصوصا که سنشون خیلی کمه و مشخصه شدیدا درگیر احساسات هستن

[="Tahoma"]سلام من چند وفته یه دختر رو توی همسایگی دیدم ..خیلی دختره با حجاب و با حیای هست.حتی وفتی میره مدرسه دستکش دستش میکنه که حجاب کتمل داشته باشی من یه یا دوبار صورت این دختر رو دیدم خیلی ازش خوشم اومده میخوام با نوکل به خدا از خواستگاری کنم..من به خواهر گفتم گفت شاید باهش خرف بزنم به مادرم گفتم مادر گفت به تو نمیدن...الان میخوام به واسطه دوستم باهاش حرف بزنه ومیخوام بدون نظرش درباره من چیه..من میترسیم اون نامزد داشته باشی..خودم میخواستم چند باری باهش خرف بزنم اما میترسیم چیزی بدی بهم بگه ..من خودم چهره مذهبی دارم ..اما میترسیم به خاطر همین چهره مذهبیم باهاش حرف بزنم میترسیم دیگران چیزی درباره من واون دختر بگین..من 19سالمه وادن دختر رو خیلی دستش دارم به خاطر حجاب وحیا ش ..میخوام چند سالی با هم نامز باشیم تا هم اون درسش رو تمام کنه هم من دوسال دیگه دانشگاه دارم ...میشی بهم کمک کنید من 1%درد اون رو به خاطر هوس نمیخام..فقط میخام زندگی کنم باهش ...تو رو خدا کمکم کنید :Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

سلام کاربر محترم ("آقا پس کجایی")
نظر بنده حقیر : بینید امر ازدواج دقیقا مثل خرید هندوانه است. شما وقتی میرید برای خرید هندوانه از داخل هندوانه که خبر ندارید که چطوری هست؟ شما ظاهر اون هندوانه رو میبینید که خیلی خوش آب و رنگ هست ولی از داخل اون که آیا قرمز و شیرین هم هست یا نه خبر ندارید..
شما فرمودید: یک یا دوبار چهره اون دختر خانم رو دیدید و خوشتون اومده اما آیا اون دختر علاوه بر صورت زیبا ، سیرت زیبا هم داره یا نه؟ (معلوم نیست)
فرموده اید: که دختر با حجاب و با حیایی هست!! اما آیا هرکس حجاب داره واقعا حیا هم داره؟ (معلوم نیست )
فرموده اید: میخواین با اون دختر (البته در صورت بله گفتن از طرف دختر) چند سالی نامزد باشید تا همدیگر رو بهتر بشناسید ولی مطمئن باشید هیچ خانواده ای دخترشون رو به طور آزمایشی به نامزدی کسی در نمیارن.چون هیچ خانواده ای دوست نداره اسم یک مرد رو دخترشون باشه و بعد از چند سال نامزدی اگر بهم خورد نزد دیگران بی آبرو بشن .چون همانطور که میدونید ما ایرانی ها رو این جور مسائل خیلی حساس هستیم.
به نظر من بهترین راه همون راهی هست که جناب (امین) کارشناس محترم سایت خدمتتون ارائه کردند.
امیدوارم بهترین صلاح خداوند برای شما رقم بخورد.
یاعلی

[="DarkSlateBlue"]

elena;738041 نوشت:
سلام کاربر محترم ("آقا پس کجایی")
نظر بنده حقیر : بینید امر ازدواج دقیقا مثل خرید هندوانه است. شما وقتی میرید برای خرید هندوانه از داخل هندوانه که خبر ندارید که چطوری هست؟ شما ظاهر اون هندوانه رو میبینید که خیلی خوش آب و رنگ هست ولی از داخل اون که آیا قرمز و شیرین هم هست یا نه خبر ندارید..

چرا به راحتی میشه با چندتا ضربه به هندوانه فهمید توی هندوانه چی میگذره...

ینی باید به مخ دختره هم ضربه زد؟

نظر من اینه:(تقریبا شبیه نظر ملاعلیه):دو حالت داره یا خودت میگی یا خونوادت.اگه خونوادت بگن و رد کنن خونوادش بعد خودت بگو به دختره.اگه خونوادت گفتن نمیگیم ما.بازم خودت بگو.و مخ دختر را بزن.به هر حال زندگیتون 50-50 میشه.یا با هم خوشبخت میشین یا نمیشین.اگه خوشبخت شدین که خوب.اگه نشدین که چیزی ازدست ندادی.تازه میشه یکی مثل بقیه.من خودم به شدت پشیمون که چرا ادمی نبودم که از راه مخ زنی با یه دختر رابطه برقرار کنم.الانم سنم رفته بالا حوصلشو ندارم.و حسرت روزهای گذشته را میخورم.حداقل اگه قبول کنه.بعد که به سن من رسیدی 4 تا خاطره خوب داری.نه اینکه افسرده بشی و هیشکی بهت دختر نده.اگه مطالب پسرای مجرد سایت را بخونی میبینی که اکثرا میگن ازدواج = ماموریت غیرممکن! فکرم نکن تقوی پیشه کنی خدا همسر مناسب نصیبت میکنه و ازدواجو اسون میکنه برات.همش چرتو پرته.اینقدر ازدواج مشکله.این حرفم یادت بمونه.چند وقت دیگه بزودی بهش میرسی:یه مدت دیگه نخ سوزن اول دانشگاه اینقدر فشار بهت میاد از نظر روحی و عاطفی (کاری به جنسی ندارم چون نیاز روحی قدرتش بیشتره) بعد اگه عقیده بر این اساس باشه که پاکدامن باشی و با کسی دوست نشی.افسرده میشه.پیش خودت میگی من الان گناه نمیکنم.بعدا یه همسر خوب نصیبم میشه و خدا به خاطر اینکارم ازدواجم را تسریع میکنه و ... و افکار پوچی از این قبیل.بعد که دانشگات تموم شد.مشکلات شروع میشه.دوسال سربازی و پیدا کردن کارو پیدا کردن دختر(که دختر بهت نمیدن هیچ جا).خلاصه افسردگی دوباره میاد سراغت.... این خلاصه ای از ایندته.من خودم واقعا پشیمونم چرا مثل بقیه پسرها نبودم.بهترین سالهای زندگیم.(دقت کن بهترین سالهای زندگی که از همین سن تو شروع میشه و تا 25-26 ادامه داره) تو تنهایی گذروندم.فقط به این امید که خدا کمک میکنه بهم.من فقط چیزایی که برای خودم اتفاق افتاده را گفتم.بقیشو تصمیم با خودته.ولی حرفای منو یادت بمونه.

[="Navy"]

mohsen1990;738093 نوشت:
نظر من اینه:(تقریبا شبیه نظر ملاعلیه):دو حالت داره یا خودت میگی یا خونوادت.اگه خونوادت بگن و رد کنن خونوادش بعد خودت بگو به دختره.اگه خونوادت گفتن نمیگیم ما.بازم خودت بگو.و مخ دختر را بزن.به هر حال زندگیتون 50-50 میشه.یا با هم خوشبخت میشین یا نمیشین.اگه خوشبخت شدین که خوب.اگه نشدین که چیزی ازدست ندادی.تازه میشه یکی مثل بقیه.من خودم به شدت پشیمون که چرا ادمی نبودم که از راه مخ زنی با یه دختر رابطه برقرار کنم.الانم سنم رفته بالا حوصلشو ندارم.و حسرت روزهای گذشته را میخورم.حداقل اگه قبول کنه.بعد که به سن من رسیدی 4 تا خاطره خوب داری.نه اینکه افسرده بشی و هیشکی بهت دختر نده.اگه مطالب پسرای مجرد سایت را بخونی میبینی که اکثرا میگن ازدواج = ماموریت غیرممکن! فکرم نکن تقوی پیشه کنی خدا همسر مناسب نصیبت میکنه و ازدواجو اسون میکنه برات.همش چرتو پرته.اینقدر ازدواج مشکله.این حرفم یادت بمونه.چند وقت دیگه بزودی بهش میرسی:یه مدت دیگه نخ سوزن اول دانشگاه اینقدر فشار بهت میاد از نظر روحی و عاطفی (کاری به جنسی ندارم چون نیاز روحی قدرتش بیشتره) بعد اگه عقیده بر این اساس باشه که پاکدامن باشی و با کسی دوست نشی.افسرده میشه.پیش خودت میگی من الان گناه نمیکنم.بعدا یه همسر خوب نصیبم میشه و خدا به خاطر اینکارم ازدواجم را تسریع میکنه و ... و افکار پوچی از این قبیل.بعد که دانشگات تموم شد.مشکلات شروع میشه.دوسال سربازی و پیدا کردن کارو پیدا کردن دختر(که دختر بهت نمیدن هیچ جا).خلاصه افسردگی دوباره میاد سراغت.... این خلاصه ای از ایندته.من خودم واقعا پشیمونم چرا مثل بقیه پسرها نبودم.بهترین سالهای زندگیم.(دقت کن بهترین سالهای زندگی که از همین سن تو شروع میشه و تا 25-26 ادامه داره) تو تنهایی گذروندم.فقط به این امید که خدا کمک میکنه بهم.من فقط چیزایی که برای خودم اتفاق افتاده را گفتم.بقیشو تصمیم با خودته.ولی حرفای منو یادت بمونه.

نقطه مقابلش را هم ببین
چند روز پیش یکی از دوستان شیرینی آورد ، گفتیم برای چیه ، گفت عقد کردم دیشب
گفتیم همین ؟ عقد کردی یه شیرینی خشک و خالی ؟

تازه اونجا سفره دلشو باز کرد
انگار منتظر بود

گفت این دومین بارمه دارم ازدواج میکنم
یه پسر حدودا 30 سالس

به هیچی هم اعتقاد نداره همه جورم عشقو حالشو کرده

گفت کاش با هیچکس دوست نمیشدم
کاش از اون اول عقلمو کار مینداختم

کلی ضربه روحی خوردم اول جوونی ، موقع طلاق هم زندگیمو جارو کردم دادم برد
حالا دوباره از صفر دارم شروع میکنم

نمیخوام بگم هرکی خودش اقدام کنه ضرر میکنه
مثلا خودم ، خودم اقدام کردم الانم خیلی از زندگیم راضیم

ولی واقعا کار خطرناکیه
وقتی به پشت سرم نگاه میکنم میبینم عجب ریسکی کردیم
و اگر با همین عقل برگردم عقب دیگه اینکارو نمیکنم

ضمنا توجه داشته باشید نمونه های ناموفق بسیار بیشتر از موفق هست

صرف اینکه بهترین سالهای عمرتو تنها میمونی دلیل خوبی برای انجام چنین خطر بزرگی نیست[/]

[="DarkSlateBlue"]

mohsen1990;738093 نوشت:

بابا بیخیال. اگه راه درست رو نشون نمیدیم لااقل سکوت کنیم و راه غلط رو نشون ندیم.
شما نوشتید مخشو بزن برین سر زندگیه پنجا پنجا.
اگه خوشبخت شدید ک فبها و اگر نه تازه میشید یکی مثه بقیه.
خب این تکلیف اون دختری ک این وسط بدبخت شده چی میشه؟
پسره میشه یکی مثه بقیه.
اما دختره میشه یکی بدبخت تر از بقیه.[/]

شروین;738104 نوشت:
رف اینکه بهترین سالهای عمرتو تنها میمونی دلیل خوبی برای انجام چنین خطر بزرگی نیست

وقتی مخ دختر را بزنه .دختر وابسته میشه دیگه توقع انچنانی توی مهریه و ... نداره.دیگه مشکلی که برای رفیقتون پیش اومده نمیاد.الانم که بخاد ازدواج کنه باید مهریه بزنه.و همون ریسکو داره.پس فرقی نمیکنه.تازه با مخ زنی بهتره حداقل توقع دختره تو مهریه کمتره و میتونه خونوادشو راضی کنه.ولی با خواستگاری و بدون اشنایی قبلی دختر هیچ موقع کوتاه نمیاد.
asad;738110 نوشت:
اما دختره میشه یکی بدبخت تر از بقیه.

خب بشه.به جهنم.

[="DarkSlateBlue"]

mohsen1990;738136 نوشت:

خب بشه.به جهنم.

ایول...مثه خودم راحتی... حرف دلتو به صراحت میگی....

خب مومن اینجوری خودمونم میریم تو همون جهنم... بازم به جهنم؟[/]

asad;738139 نوشت:

خب مومن اینجوری خودمونم میریم تو همون جهنم... بازم به جهنم؟

گناهی انجام نمیده که!کجاش گناهه!طرف با دختره میحرفه.مخشو میزنه.(فقط حرف نه رابطه ی غیراخلاقی).بعدشم باهم عقدی چیزی میکنن. و... طلاق گرفتنم که گناه نیست.کدوم قسمتش خلاف شرعه!

[="DarkSlateBlue"]

mohsen1990;738155 نوشت:
گناهی انجام نمیده که!کجاش گناهه!طرف با دختره میحرفه.مخشو میزنه.(فقط حرف نه رابطه ی غیراخلاقی).بعدشم باهم عقدی چیزی میکنن. و... طلاق گرفتنم که گناه نیست.کدوم قسمتش خلاف شرعه!

اون قسمتش ک با این نیت وارد ماجرا بشیم ک خیله خب بسم الله میریم جلو اگه شد شد اگر نشد و دختره بدبخت شد هم به جهنم مهم اینه که خودمون بدبخت نشیم.
باید سرنوشت دیگران برامون مهم باشه. و عامل بدبختیشون نشیم...[/]

من هیچ وقت به خواستگاری دختر نمیرم دختر باس خودش بیاد بگه همسرم بشه،هیچ وقت غرورم رو رو برای یه دختر نمیشکنم مرد باید غرور داشته باشه

[="Navy"]

mohsen1990;738155 نوشت:

الان واقعا داری سعی میکنی به یک جوون 19 ساله که راهنمایی خواسته ، بهترین راه رو پیشنهاد بدی ؟[/]

[="DarkSlateBlue"]

پسر زمستان;738159 نوشت:
من هیچ وقت به خواستگاری دختر نمیرم دختر باس خودش بیاد بگه همسرم بشه،هیچ وقت غرورم رو رو برای یه دختر نمیشکنم مرد باید غرور داشته باشه

تفاقا به نظرم اسلام میگه مرد نباید غرور داشته باشه[/]

asad;738158 نوشت:
اون قسمتش ک با این نیت وارد ماجرا بشیم ک خیله خب بسم الله میریم جلو اگه شد شد اگر نشد و دختره بدبخت شد هم به جهنم مهم اینه که خودمون بدبخت نشیم.

با این نیت جلو نمیریم.با نیت مثبت جلو میریم اگرم نشد.که هیچی.همه ی زندگی ها همینجوره.هیچ کسی نمیتونه 100 درصد بگه من خوشبخت میشم.همه اولش با نیت مثبت پا پیش میزارن اگرم به طلاق کشید که دیگه نمیشه کاریش کرد.بازم گناهی نمیبینم من!دقیقا کجاش گناهه!ما که نیتمون این نیست که بدبخت کنیم دخترو.یعنی خدا میگه چرا الان که میخای طلاقش بدی برات مهم نیست ایندش!؟

شروین;738161 نوشت:

الان واقعا داری سعی میکنی به یک جوون 19 ساله که راهنمایی خواسته ، بهترین راه رو پیشنهاد بدی ؟

من اخر نظرم هم نوشتم:
mohsen1990;738093 نوشت:
من فقط چیزایی که برای خودم اتفاق افتاده را گفتم.بقیشو تصمیم با خودته.ولی حرفای منو یادت بمونه.

شروین;738030 نوشت:
به هیچ وجه نه خودت صحبت کن نه کسی رو واسطه کن
فقط از طریق خانواده اقدام کن
باتوجه به اینکه سن هردوتون کمه ممکنه خانواده ها مخالفت کنن

این مشکل پسر نیست
از نظر عقلی و شرعی پیشنهاد من هیچ مانعی نداره ...شما ثابت کن ایراد داره من این دینو میزارم کنار

چه کسی گفته که خانواده بهترین تصمیم را میگیرند؟؟؟!!!!

من اصلا اینو قبول ندارم

مسبب اصلی مشکلات ازداوج در جامعه امروز همین خانواده ها هستند..خانواده هایی که معیاراشون کاملا غیر دینی و سختگیرانه شده

این دختر و پسرن که باید به داد خودشون برسن... و این مطلب با مشورت صحیح و غیر سختگیرانه منافاتی ندارد

یاحق

[="Navy"]

ملاali;738169 نوشت:

این مشکل پسر نیست
از نظر عقلی و شرعی پیشنهاد من هیچ مانعی نداره ...شما ثابت کن ایراد داره من این دینو میزارم کنار

چه کسی گفته که خانواده بهترین تصمیم را میگیرند؟؟؟!!!!

من اصلا اینو قبول ندارم

مسبب اصلی مشکلات ازداوج در جامعه امروز همین خانواده ها هستند..خانواده هایی که معیاراشون کاملا غیر دینی و سختگیرانه شده

این دختر و پسرن که باید به داد خودشون برسن... و این مطلب با مشورت صحیح و غیر سختگیرانه منافاتی ندارد

یاحق

1- توجه کنید پسر فقط 19 سالشه و دختر یک نوجوان مدرسه ای
واقعا فکر میکنی از 4 تا بزرگتر بهتر میتونن توی این شرایط تصمیم بگیرند ؟
چجوری میخوان به داد خودشون برسن اگر خانواده ها مخالف باشن ؟

پسری که فقط با 2 بار دیدن صورت دختر میخواد بره باهاش حرف بزنه به نظر شما شرایط تصمیم گیری داره که بگیم خانواده رو بزاره کنار ؟
دختر هم که دیگه هیچی . الان تو فکر رنگ جامدادیشه یهو یکی میاد میگه ازت خوشم میاد بیا خودمون به داد خودمون برسیم

2- خانواده ها هر تصمیمی بخوان بگیرن میگیرن ، خصوصا خانواده دختر .

مگر اینکه شما بگی دور از نظر خانواده باهم باشن که میشه خلاف شرع که مسلما مد نظر شما نیست

یا دختر باید برای رسیدن به پسر به آبو آتیش بزنه
دختر معمولا روی حرف خانوادش حرف نمیزنه . مگر انقدر به هم وابسته بشن که حاضر بشه تو روی همه وایسه . اینم مستلزم شکل گیری روابط خلاف شرعه که شما مدعی شدی مد نظرت نیست . چون محاله بدون روابط عاطفی که 100% خلاف شرعه دختر در این حد وابسته پسر بشه

وگرنه دختر محاله تو روی خانوادش وایسه برای پسری که نه علاقه خاصی بهش داره نه شرایط خاصی داره

اگرم پسر انقدر خوب باشه که خانواده دختر بخوان رضایت بدن خب از همون طریق خانواده ها بهتر به نتیجه میرسه[/]

شروین;738172 نوشت:
1- توجه کنید پسر فقط 19 سالشه و دختر یک نوجوان مدرسه ای
واقعا فکر میکنی از 4 تا بزرگتر بهتر میتونن توی این شرایط تصمیم بگیرند ؟
چجوری میخوان به داد خودشون برسن اگر خانواده ها مخالف باشن ؟

پسری که فقط با 2 بار دیدن صورت دختر میخواد بره باهاش حرف بزنه به نظر شما شرایط تصمیم گیری داره که بگیم خانواده رو بزاره کنار ؟
دختر هم که دیگه هیچی . الان تو فکر رنگ جامدادیشه یهو یکی میاد میگه ازت خوشم میاد بیا خودمون به داد خودمون برسیم

2- خانواده ها هر تصمیمی بخوان بگیرن میگیرن ، خصوصا خانواده دختر .

مگر اینکه شما بگی دور از نظر خانواده باهم باشن که میشه خلاف شرع که مسلما مد نظر شما نیست

یا دختر باید برای رسیدن به پسر به آبو آتیش بزنه
دختر معمولا روی حرف خانوادش حرف نمیزنه . مگر انقدر به هم وابسته بشن که حاضر بشه تو روی همه وایسه . اینم مستلزم شکل گیری روابط خلاف شرعه که شما مدعی شدی مد نظرت نیست . چون محاله بدون روابط عاطفی که 100% خلاف شرعه دختر در این حد وابسته پسر بشه

وگرنه دختر محاله تو روی خانوادش وایسه برای پسری که نه علاقه خاصی بهش داره نه شرایط خاصی داره

اگرم پسر انقدر خوب باشه که خانواده دختر بخوان رضایت بدن خب از همون طریق خانواده ها بهتر به نتیجه میرسه

بله
حرفای شما رو خوب میدونم
خانواده تصمیم خودشونو میگیرن

پس بهتره به این آقا پسر بگید بی خیال این دختر خانوم بشه چون هیچ شانسی نداره و تا انقلاب مهدی عج صبر کنه
فرهنگ ازدواج با شمیر از بین رفت با شمشیر هم برمیگرده

اما همچنان توی همچین وضعیتی که مسجل شده خانواده ها همکاری نمیکنند
بنده نظرم این هست که پسر جایزه که خارج از عرف عمل کنه

وسلام

خوب نظر منم اینه تو19 واون کوچکترازتو هست پس نامزد نداره
هردوتاتون بایدصبر کنید ولی خوبه مامان یا اگه خاهره بزرگی داری نظرش روجویاشه ازبلاتکلیفی درمیای فکرت ازاد میشه البته خاهره من وهمسرش هردو19ساله ان اما الان که ازدواج کردن مشکلاته زیادی دارن مثله بی پولیییییییی وقدرت تصمیم گیری وانتخاب ورفتاره درست وندارن وخانواده ها هم به این وصلت به چشمه خاله بازی نگاه میکنن

سلام من چند وفته یه دختر رو توی همسایگی دیدم ..خیلی دختره با حجاب و با حیای هست.حتی وفتی میره مدرسه دستکش دستش میکنه که حجاب کتمل داشته باشی من یه یا دوبار صورت این دختر رو دیدم خیلی ازش خوشم اومده میخوام با نوکل به خدا از خواستگاری کنم..من به خواهر گفتم گفت شاید باهش خرف بزنم به مادرم گفتم مادر گفت به تو نمیدن...الان میخوام به واسطه دوستم باهاش حرف بزنه ومیخوام بدون نظرش درباره من چیه..من میترسیم اون نامزد داشته باشی..خودم میخواستم چند باری باهش خرف بزنم اما میترسیم چیزی بدی بهم بگه ..من خودم چهره مذهبی دارم ..اما میترسیم به خاطر همین چهره مذهبیم باهاش حرف بزنم میترسیم دیگران چیزی درباره من واون دختر بگین..من 19سالمه وادن دختر رو خیلی دستش دارم به خاطر حجاب وحیا ش ..میخوام چند سالی با هم نامز باشیم تا هم اون درسش رو تمام کنه هم من دوسال دیگه دانشگاه دارم ...میشی بهم کمک کنید من 1%درد اون رو به خاطر هوس نمیخام..فقط میخام زندگی کنم باهش ...تو رو خدا کمکم کنید :Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

اول از همه باید بگم که رفیق پا در راه سختی گذاشتی.
دوم . عزیز من حیا و حجاب که همه چیز نیست همونطور که نبودش خوب نیست، گیر دادن بهش و فقط بر این اساس جلو رفتن هم خوب نیست

دیشب با یکی از همکلاسیهام چت میکردم. خودش که خیلی ناجور تیپ میزنه به حدی که عکس تلگرامش اونقدر بیحجاب بود که کلا از مخاطبینم پاکش کردم .
میخواستم آمار پاینبدی دخترهایی که دور و برشن رو در یک شهر کوچیک از این کشور بزرگ بگیرم.
گاهی بد نیست با جماعت مخالف هم صحبت کنی.

میگفت : در مدتی که درخوابگاه بودم همه جور آدم دیدم. بدترین و بهترین.
میگفت بهترین دوستم چادریه ولی به شدت به دخترهای چادری مشکوکم مگر اینکه خلافش ثابت بشه.

شاید این آمار در حالت کلی درست نباشه اما در یک محیط کوچیک دو سه هزار نفره مثل خوابگاه، به گفته ی همین خانوم 50 درصد دخترا حداقل تماس جسمی داشتن و خیلی هاشون به تماس جنسی هم کشیده.
اما این درصد در جماعت دختر محجبه ها کمتره.

اگه بخوای منطقی هم فکر کنی احتمال اینکه دختر خوبی گیرت بیاد در صورت انتخاب از جماعت محجبه بیشتر از اینه که بخوای کل دخترها رو حساب کنی.

نمیخوام خدای نکرده مثل این جماعت به اصطلاح روشنفکر که پیغمبرشون گوگوش و قرآنشون " من و تو" هستش صحبت کنم.

برادر من، ملاکت رو حفط کن اما مواردی که پیش میاد زیاد گیر نده چون گیر دادن زیاد چشم رو کور و عقل رو درگیر احساسات میکنه .

خیلی خوبه که دختر چادری میخوای ، ولی همه چیز چادر و حجاب نیست. فرض کن الان ازدواج کردی و نمیه شب شده.
لامپها خاموش و قبل از خواب میخوای دو کلمه با خانومت صحبت کنی

دیگه نه قیافه و نه حجابش رو میبینی تنها چیزی که میبینی خودشه که از دهانش در قالب کلمات تراوش میشه.

امیدوارم خیلی خیلی زود از این ورته بیای بیرون.
اساسی درکت می کنم در چه حالی هستی :Cheshmak::Cheshmak:

این داسان برای همه یه جور شروع میشه ولی هرکدوم به شکل متفاوتی تموم میشه.

امیدوارم و از خدا میخوام وقتی که این داستان برای تو تموم شد، نهایتش خوشحال و راضی باشی.

با خدا باش ببین چجوری باهات میاد. درستکار باش- پاک باش- نامرد نباش- هر اتفاقی افتاد همون خیره

چه سخت گیری هستی عاشقه شکست خورده ای مگه
دیرنمیشه که من شخصا20بارعاشق حقیقی شدم ازاون سختا!!!!!!!
تا اینکه بدون عشق ازدواج کردم والان فهمیدم عشق حقیقی چی هست
وهمسرم روبیشترازجونم وست دارم

منم از 12 سالگی عاشق شدم وتا الان حدود 100 بار عاشق دخترا شدم ولی این فقط حس زودگذر هستش وبازی هورمون های بدن مثل بالاپایین رفتن تستسترون،ازدواج شوخی نیست خصوصا تو این دور زمونه،من اگه بخوام زن بگیرم یه دختر بیوه میگیرم خب دلایل خاص خودم رو دارم چون هم ثواب داره،هم عاشقونه به زندگیش پایبند هستش هم بهانه الکی نمیگیره، باس از خودم راهنمایی بگیری

سلام علیکم و رحمه الله
ابتدا یک سوال:
آیا قبل از دیدن این خانم هم به فکر ازدواج بودید یا نه؟
منظورم اینه که حالا چون از این دختر خانم خاص خوشتان آمده به صرافت خواستگاری و ازدواج افتاده اید یا اینکه, قبل از دیدن ایشان هم از هر نظر آمادگی ازدواج را داشتید و به دنبال یک مورد مناسب بودید؟
به نظرم این سوال اساسی باید پاسخ داده ش.ئ تا بعد به مراحل بعدی بپردازیم.

[="Tahoma"]سلام من چند وفته یه دختر رو توی همسایگی دیدم ..خیلی دختره با حجاب و با حیای هست.حتی وفتی میره مدرسه دستکش دستش میکنه که حجاب کتمل داشته باشی من یه یا دوبار صورت این دختر رو دیدم خیلی ازش خوشم اومده میخوام با نوکل به خدا از خواستگاری کنم..من به خواهر گفتم گفت شاید باهش خرف بزنم به مادرم گفتم مادر گفت به تو نمیدن...الان میخوام به واسطه دوستم باهاش حرف بزنه ومیخوام بدون نظرش درباره من چیه..من میترسیم اون نامزد داشته باشی..خودم میخواستم چند باری باهش خرف بزنم اما میترسیم چیزی بدی بهم بگه ..من خودم چهره مذهبی دارم ..اما میترسیم به خاطر همین چهره مذهبیم باهاش حرف بزنم میترسیم دیگران چیزی درباره من واون دختر بگین..من 19سالمه وادن دختر رو خیلی دستش دارم به خاطر حجاب وحیا ش ..میخوام چند سالی با هم نامز باشیم تا هم اون درسش رو تمام کنه هم من دوسال دیگه دانشگاه دارم ...میشی بهم کمک کنید من 1%درد اون رو به خاطر هوس نمیخام..فقط میخام زندگی کنم باهش ...تو رو خدا کمکم کنید :Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

سلام
خیلی خلاصه میگم ببخشید اگه تند حرف میزنم
از نوشتتون کاملا مشخصه که کاملا از روی احساس دارید حرف میزنید نه از روی شناخت و عقل که این مساله میتونه به خاطر سنتون باشه
مگه خاله بازیه بدون هیچ شناختی و فقط از روی چند تا مساله ظاهری تا آخر ببرید و بدوزید
حالا بعد از اون دو خط دعوا راهکارا اینه:Nishkhand:
به هیچ وجه خودتون اقدام نکنید
چون ااز نظر آقایون مذهبی هم زشت و ناپسند نباشه از نظر دخترای مذهبی هست که یه پسر سرشو بندازه پایین و خودش بره پیشنهاد بده
من نمیگم چون سنتون کمه نباید ازدواج کنید اتفاقا بهتره که آدم تو سن کم ازدواج کنه. از طریق خانوادتون اقدام کنید زودتر واستون برن خواستگاری ولی با عقل و منطق انتخاب کنید نه تو هوا با چهارتا معیار ظاهری
خانوادتون رو راضی کنید واستون برن خواستگاری همین دختر خانم یا میشه یا نه
ولی خواستگاری همینم رفتید باید اخلاقش مد نظرتون باشه
تو ازدواج اول از همه اخلاق و ایمان با هم هستند که مهمن اخلاق همون پیاده کردن اعتقادات در عمله نه تو حرف که خیلی مهمه
از نظر اخلاقی باید به هم بخورید
از نظر امانتداری-صداقت-مهربون بودن و خودخواه نبودن-رازدار بودن-کینه ای نبودن و این چیزا
راجع به اخلاق هیچ فردی با توجه به ظاهرش پیش داوری نکنید واقعا خودش رو ببینید چطوریه
من پیشنهاد میدم اگه این همه تو ازدواج کردن جدی هستید چند تا از این کتابای خوب و مفید که تو این سایت معرفی شده واسه انتخاب همسر بخونید
ان شاالله خوشبخت بشید

[="DarkSlateBlue"]

mohsen1990;738167 نوشت:
با این نیت جلو نمیریم.با نیت مثبت جلو میریم اگرم نشد.که هیچی.همه ی زندگی ها همینجوره.هیچ کسی نمیتونه 100 درصد بگه من خوشبخت میشم.همه اولش با نیت مثبت پا پیش میزارن اگرم به طلاق کشید که دیگه نمیشه کاریش کرد.بازم گناهی نمیبینم من!دقیقا کجاش گناهه!ما که نیتمون این نیست که بدبخت کنیم دخترو.یعنی خدا میگه چرا الان که میخای طلاقش بدی برات مهم نیست ایندش!؟

آخه خود شما میگی این روش ۵۰درصد شانس داره و ۵۰درصد ممکنه به طلاق ختم بشه.
بهت میگیم خب چرا میخوای راهی رو بری که ۵۰درصد شانس بدبخت شدن خودت و دختره رو داره.
میگی خودم ک بدبخت نمیشم دختره هم به جهنم.

خب این کجاش نیت خوب و مثبتیه؟

نیت خوب وقتیه که راهی رو بری ک احتمال خطاش حداقل ممکن باشه. روش هایی ک اسلام و عرف گفته اینجوری هست...طرف تمام سعیشو کرده ک خودش و دختره رو خوشبخت کنه اگر نشد ماجوره.

اما در روش شما. شما تمام سعیتو نکردی. بلکه به حداقل شانس برای خوشبختی راضی شدی پس اگر به خوشبختی ختم نشه گناهه این که اون دختر تا آخر عمر بیوه میشه و شاید کسی دیگه باهاش ازدواج نکنه و ... به گردن شمایی است که با علم به اینکه میدونی این کار برای اون دختر ریسک هست اما ریسک چندانی برای خودت نداره اما بازم انجامش میدی و میگی دختره به جهنم...[/]

asad;738307 نوشت:
نیت خوب وقتیه که راهی رو بری ک احتمال خطاش حداقل ممکن باشه.

خب حالا من یه درصدی گفتم رو هوا.اصل منظورم این بود که با ازدواج سنتی هم نمیشه مطمئن بود که کاملا همه چی خوبه.
asad;738307 نوشت:
اما در روش شما. شما تمام سعیتو نکردی. بلکه به حداقل شانس برای خوشبختی راضی شدی پس اگر به خوشبختی ختم نشه گناهه این که اون دختر تا آخر عمر بیوه میشه و شاید کسی دیگه باهاش ازدواج نکنه و ... به گردن شمایی است که با علم به اینکه میدونی این کار برای اون دختر ریسک هست اما ریسک چندانی برای خودت نداره اما بازم انجامش میدی و میگی دختره به جهنم...

اگرم اینطور باشه ذهنیت من.بازم اسم گناه روی این کار نیست.مثلا اسم این مدل گناه چیه!دروغ!خیانت در امانت!....اسم گناهش که میگین خدا اون دنیا بازخواستمون میکنه چیه؟! منم به خدا میگم:میخاستی یه کاری کنی که خوشبخت بشیم تو که از اینده خبر داشتی چرا جلوی مارو نگرفتی!.من که بندشم و خبر ندارم از اینده .نمیتونم بگم حتما ریسکه اینکار.شاید بگم اینجوری بهترم هست.اون دختر چون ممکنه در اینده گناه کنه.باهاش ازدواج میکنم جلوی کارشو بگیرم.با این ذهنیت که دیگه مشکلی نیست!من که از اینده خبر ندارم.که بخام یا علم به اینکه برای دختر ریسک داره کاری کنم.ممکن هم هست خوشبخت بشه.

[="DarkSlateBlue"]

mohsen1990;738328 نوشت:
خب حالا من یه درصدی گفتم رو هوا.اصل منظورم این بود که با ازدواج سنتی هم نمیشه مطمئن بود که کاملا همه چی خوبه.

اگرم اینطور باشه ذهنیت من.بازم اسم گناه روی این کار نیست.مثلا اسم این مدل گناه چیه!دروغ!خیانت در امانت!....اسم گناهش که میگین خدا اون دنیا بازخواستمون میکنه چیه؟! منم به خدا میگم:میخاستی یه کاری کنی که خوشبخت بشیم تو که از اینده خبر داشتی چرا جلوی مارو نگرفتی!.من که بندشم و خبر ندارم از اینده .نمیتونم بگم حتما ریسکه اینکار.شاید بگم اینجوری بهترم هست.اون دختر چون ممکنه در اینده گناه کنه.باهاش ازدواج میکنم جلوی کارشو بگیرم.با این ذهنیت که دیگه مشکلی نیست!من که از اینده خبر ندارم.که بخام یا علم به اینکه برای دختر ریسک داره کاری کنم.ممکن هم هست خوشبخت بشه.

خب من از کجا بدونم شما رو هوا حرف میزنی یا رو زمین . من با توجه به حرف شما و علم به اینکه به حرفتون ایمان دارید جواب دادم.
با ازدواج سنتی درصد موفقیت بالاتر از مخ زدنه.

اسم گناهش حق الناس است. ک بخشودنی هم نیست.

خب به خدا بعدا هرچی دوست داشتید بگید.
الان من دارم با شما حرف میزنم شما هم با من. نه با خدا.

من دیدم شما نوشتید احتمال پنجا پنجا است (این یعنی از اینده مخ زنی خبر دارید) جواب دادم که خب شما ک میدونی ممکنه دخترو بدبخت کنی چرا میری سراغش. . .[/]

با سلام

بعضی مطالب بسیار مسرت بخش بود Lol

هنوز خیلی زوده برای شما دوست عزیز .. صبر کنید .. اصلا ازدواج و پیدا کردن شریک زندگی اینجوری نیست !! :Ghamgin:

با این دید شکست خواهید خورد..

asad;738333 نوشت:
من دیدم شما نوشتید احتمال پنجا پنجا است (این یعنی از اینده مخ زنی خبر دارید) جواب دادم که خب شما ک میدونی ممکنه دخترو بدبخت کنی چرا میری سراغش. . .

مومن رو این چیزا که نمیشه درصد گذاشت.شما نیمه پر لیوانو ببین.فکر کن ازدواج موفق بشه.چرا جنبه منفیشو میبینی!

asad;738333 نوشت:
اسم گناهش حق الناس است. ک بخشودنی هم نیست.

چه حق الناسی!!!همه مردایی که زنشونو طلاق میدن گناهکارن!همش تقصیره مرده هستش!دختره هم عقل داره.نمیدونم چرا بعضی مردا بیخودی طرف زنها را میگیرن.و بقیه مردها را هیولا جلوه میدن.دختره میتونه بخاد.میتونه نخاد.چه حق الناسی!

asad;738333 نوشت:
با ازدواج سنتی درصد موفقیت بالاتر از مخ زدنه.

موفقیتش بالاتره .ولی چقدر بالاتر.یه خورده بالاتره.که ارزش چند سال منتظر موندن و فراهم شدن موقعیت ازدواج برای ازدواج سنتی را نداره.

mohsen1990;738093 نوشت:

اول اینکه قشنگ نوشتی ای ول :ok::ok::ok:

دوم : منم گاهی همین فکرها به ذهنم میاد ولی یه شرایطی پیش میاد که وقتی تو اون شرایط قرار میگیرم از اینکه گناهای مرتکب نشدم خیلی خیلی راضی هستم

وقتی تنهایی و محیط یه کم ناجوره مثلا تاریکه یا سرده. اونوقه که به شکل عجیبی انکر و منکر میان سراغم.
همش به گناهام فکر میکنم و از جلوی چشام رد میشن

حسابی میترسم و پشمون میشم. وقتی به گناهانی که میتونستم انجام بدم و انجام ندادم فکر میکنم یه کم آرامش پیدا میکنم
اینجاست که دیگه نمیگم حیف که فلان کار رو انجام میدادم

سلام مجدد
ببین دوست عزیز,پرسیدی که : چگونه از دختری که ازش خوشک اومده خواستگاری کنم؟
جواب:
برای رسیدن به یک ازدواج و زندگی موفق بایدمثل بقیه آدمای موفق رفتار کنی
به همین راحتی....
ازش خوشت اومده؟؟!!!
خوب این خیلی خوبه...یعنی قدم اول رو رفتی....
در واقع چند قدم باید برداری تا به عشقت برسی....
0-آمادگی و قصد و نیت ازدواج را هر دو نفر داشته باشید.
1-از ظاهر هم خوشتون بیاد.
2-از نظر فرهنگی و اعتقادی تقریبا در یک سطح باشید
3-از نظر اقتصادی (مالی) تقریبا در یک سطح باشید
4-از نظر تحصیلات تقریبا در یک سطح باشید
5-تحقیقات محلی انجام بده
اگر جواب این 6 مرحله راضی کننده بود---->
6-با خانواده برای خواستگاری برید
انشالله مبارک باشه...:Gol:

koosha;738385 نوشت:

حسابی میترسم و پشمون میشم. وقتی به گناهانی که میتونستم انجام بدم و انجام ندادم فکر میکنم یه کم آرامش پیدا میکنم
اینجاست که دیگه نمیگم حیف که فلان کار رو انجام میدادم

منم همچین لحظاتی را تجربه کردم.ولی وقتی سبک سنگین میکنم میبینم که هیچ جوره روزهای خوب گذشته که به تنهایی گذشت برنمیگرده دوباره پشیمون میشم.یعنی واقعا چقدر حیف روزهای اوج جوونی که میتونستم با عشق زندگیم روزهایی تکرار نشدنی باشه ولی... یعنی فکر میکنم دیگه الان که مثلا من 26 سالمه دیگه حال و حوصله کارایی که اون موقع دوست داشتم بکنم و نشد را دارم؟!حوصله ی زندگی مشترک و یکی دیگه را تو زندگیم دارم؟!...

مرد مومن شما که هنوز 26 سالته و وقت داری ما که 34 سالمونه چی بگیم فنا شد رفت همه چیز !چه روزهایی که میتونست بهتر باشه و گذشت از من به شما دوستان نصیحت هر چه زودتر بهتر نگذارید دیر بشه با گذر ایام هیچ اتفاقی نخواهد افتاد فقط و فقط پیر تر میشید

[="Tahoma"][="Black"]

لطفا در ارائه راهنمایی و نظرات دقت کافی را داشته باشید و مشکل پرسشگر را از نگاه خودش ببینید و پاسخگو باشید.

:Rose:با تشکر از کاربرانی که مشفقانه به راهنمایی و پاسخگویی می پردازند:Rose:

[/]

mohsen1990;738410 نوشت:
منم همچین لحظاتی را تجربه کردم.ولی وقتی سبک سنگین میکنم میبینم که هیچ جوره روزهای خوب گذشته که به تنهایی گذشت برنمیگرده دوباره پشیمون میشم.یعنی واقعا چقدر حیف روزهای اوج جوونی که میتونستم با عشق زندگیم روزهایی تکرار نشدنی باشه ولی... یعنی فکر میکنم دیگه الان که مثلا من 26 سالمه دیگه حال و حوصله کارایی که اون موقع دوست داشتم بکنم و نشد را دارم؟!حوصله ی زندگی مشترک و یکی دیگه را تو زندگیم دارم؟!...

داداش 26 که خوبه زود نا امید شدی من که سنم از شما کمتره دقیقا همین حس رو دارم که آآآآآآی من بهترین روزای زندگیم داره به فنا میره با تنهایی ولی خب چیزز که هست انگار گرفتنشه وللش ینی بهش فکر نکن داداش بهت توصیه میکنم خوراکی هایی که آرامش میده ضد افسردگیه بخوری من صبح ها نون پنیر گردو میخورم تازگیا چند وقت بود واقعا داغون بودم از وقتی اینو خوردم صبحانه به لطف امام زمان علیه السلام خیلی بهتر شدم نمیدونم چرا اثرش انقدر زیاده رو من ولی شما هم امتحان کن شاید جواب داد انقدرم به ملت توصیه بد نکن

[="DarkSlateBlue"]

mohsen1990;738373 نوشت:
مومن رو این چیزا که نمیشه درصد گذاشت.شما نیمه پر لیوانو ببین.فکر کن ازدواج موفق بشه.چرا جنبه منفیشو میبینی!

چه حق الناسی!!!همه مردایی که زنشونو طلاق میدن گناهکارن!همش تقصیره مرده هستش!دختره هم عقل داره.نمیدونم چرا بعضی مردا بیخودی طرف زنها را میگیرن.و بقیه مردها را هیولا جلوه میدن.دختره میتونه بخاد.میتونه نخاد.چه حق الناسی!

موفقیتش بالاتره .ولی چقدر بالاتر.یه خورده بالاتره.که ارزش چند سال منتظر موندن و فراهم شدن موقعیت ازدواج برای ازدواج سنتی را نداره.

عجب ادمیی حرفای خودتو نقض میکنی . خب من جوابام برپایه حرفایه تو نهاده شده وقتی حرفایه خوتو نقض کنی جوابایه منم نقض میشه.
خودت درصد گذاشتی منم جواب دادم. اما حالا که حرف خودتو نقض میکنی و میگی رو این چیزا نمیشه درصد گذاشت دیگه نچسب به جوابی از من که مربوط به گفته هایه قبلیته. باشه؟ آورین.

بعدم جنبه مثبتشو اگر بخوام ببینم که دیگه بحثی لازم نیست. همه چیز خوش و خرمه و به قول ژوله با چهارتا فوت میرن پی زندگیشون اسم بچشونم میدارن پریسا.
منتهی شما گفتی اگر به طلاق انجامید چیزی رو از دست نمیدی منم خواستم گوشزد کنم که چرا. انسانیت این وسط از دست میره . چون یکی این وسط بدبخت شده....

همه مردایی که طلاق میدن گناهکار نیستن. . .
من گفتم اینکه بگیم بریم علی اللهی یه دخترو بگیریم اگر شد شد و اگر نشد به جهنم... ما مردیم میتونیم یه زن دیگه بگیریم دختره هم به درک هر غلطی خواست بکنه .... اینا گناهکارن

چرا درصد موفقیتش خیلی بالاتره که ارزش اینکه چند سال بیشتر منتطر بمونیو داره چون اگر مخ زنیمون ناموفق باشه طلاق و مهریه و خرج عروسی و وقت وزندگی و اعصاب خوردی و اینها رو داره ... ک شاید زیرش بمونیم و خودمونم بدبخت بشیم... حالا دختره به کنار... فکر کردی طلاق الکیه یا مردم دخترشونو از سر راه آوردن ک بگیری و طلاق بدی و بگی به درک ... عجبز

....[/]

خواستگاری سنتی توی این زمونه برای امثال مایی که پول ندارن جز نا امیدی و افسرده شدن نتیجه دیگه ایی نداره
همه چی پول شده ! حتی واسه خانواده های مذهبی

مشاوره بچه های مثبت این سایت خیلی منطبق با واقعیت های جامعه امروزی نیست

از نظر من محدود کردن جوانان به خواستگاری ستنی علیرقم اینکه خیرخواهانه است اما عملا به منزوی و خود باختگی افراد می انجامد

اینکه جوون سی سالش شده اما نمیتونه با جنس مخالف ارتباط برقرار کنه و اونو جذب خودش کنه ..هنر نیست، ایمان نیست، بی عرضه گی محضه...

کسی که نتونه آدم زمونه خودش باشه زنده نیست یه گوشه مُرده ..

ملاali;738426 نوشت:
خواستگاری سنتی توی این زمونه برای امثال مایی که پول ندارن جز نا امیدی و افسرده شدن نتیجه دیگه ایی نداره

علی جان اینکه فکر میکنی اگر کسی مشکل اقتصادی داشت ، و از طریق خواستگاری سنتی اگر جلو بره به نتیجه نمیرسه ، پس از طریق سیستم دوست شدن با دختر خانم وارد قضیه بشه ، اونوقت موفق به ازدواج میشه ، این اشتباه محضه.... چون یک دختر هر چقدر هم شیفته یک پسر بشه ، باز هم اخر سر ، این پسر ، برای به دست اوردن اون دختر ، باید دختر رو از پدر و مادر دختر خانم خواستگاری کنه ، و اونوقت دوباره میرسه سر خونه اول ، اگر در خواستگاری سنتی ، خانواده دختر ، بخاطر مشکلات اقتصادی یا سایر مسائل ، به پسر جواب رد بدن ، باز هم در حالت دوستی ، وقتی کار به خانواده ها برسه ، باز هم خانواده دختر جواب رد میدن... چون پدر و مادر دختر عاشق سینه چاک پسر نیستن ، این دختر هست که عاشق سینه چاک پسر شده ... که دختر هم زیاد قدرتی در این ماجرا معمولا نداره.. که مگر بخواد توی روی پدر مادرش بایسته که بعدش معلوم نیست این ازدواجی که با این جنگ و دعوا شروع بشه ، اخرش به کجا ختم بشه....

اما اگر کسی خواستگاری سنتی رفت و بهش به هر دلیلی جواب رد دادن ، اونقدر درد نداره....
امااگر دختر پسری همدیگه رو خواستن و با هم دوست بودن و اخر سر بهم نرسیدن ، پدرشون در میاد... کلی مشکل براشون پیش میاد... ضررهایی که در همون دوران دوستی میکنن ، ضررها و افسردگی های که دوران فراغ سرشون میاد... و قیاسهایی که بعد از ازدواج با فرد دیگه ای ، با اون دوست دختر یا دوست پسرشون قبلیشون انجام میدن... اینها همه مصیبتهایی هست که راحت نمیشه ازشون گذشت.

[="DarkSlateBlue"]

ملاali;738426 نوشت:

اینکه جوون سی سالش شده اما نمیتونه با جنس مخالف ارتباط برقرار کنه و اونو جذب خودش کنه ..هنر نیست، ایمان نیست، بی عرضه گی محضه...

..

اینکه جوون سی سالش شده اما نمیتونه جلوی خودش رو بگیره که با جنس مخالف ارتباط برقرار کنه و اونو جذب خودش کنه هنر نیست . روشن فکری هم نیست. بی عرضگی محضه . . .

بعله دادا اینطوریاس....

شما از کجا میدونی اون جوونی که بهش میگی بی عرضه. نمیتونه با جنس مخالفش ارتباط بر قرار کنه؟ شاید خیلی بهتر از من و شما هم بتونه. اما دلش نخواد این کارو بکنه. بازم بی عرضگی محضه؟ اتفاقا مردانگیه محضه.
بی عرضگیه محض همونیه که در بالا با کمی تغییر در جملات خودتون توضیح دادم[/]

[="Tahoma"][="Blue"]

asad;738424 نوشت:

عجب ادمیی حرفای خودتو نقض میکنی . خب من جوابام برپایه حرفایه تو نهاده شده وقتی حرفایه خوتو نقض کنی جوابایه منم نقض میشه.
خودت درصد گذاشتی منم جواب دادم. اما حالا که حرف خودتو نقض میکنی و میگی رو این چیزا نمیشه درصد گذاشت دیگه نچسب به جوابی از من که مربوط به گفته هایه قبلیته. باشه؟ آورین.

بعدم جنبه مثبتشو اگر بخوام ببینم که دیگه بحثی لازم نیست. همه چیز خوش و خرمه و به قول ژوله با چهارتا فوت میرن پی زندگیشون اسم بچشونم میدارن پریسا.
منتهی شما گفتی اگر به طلاق انجامید چیزی رو از دست نمیدی منم خواستم گوشزد کنم که چرا. انسانیت این وسط از دست میره . چون یکی این وسط بدبخت شده....

همه مردایی که طلاق میدن گناهکار نیستن. . .
من گفتم اینکه بگیم بریم علی اللهی یه دخترو بگیریم اگر شد شد و اگر نشد به جهنم... ما مردیم میتونیم یه زن دیگه بگیریم دختره هم به درک هر غلطی خواست بکنه .... اینا گناهکارن

چرا درصد موفقیتش خیلی بالاتره که ارزش اینکه چند سال بیشتر منتطر بمونیو داره چون اگر مخ زنیمون ناموفق باشه طلاق و مهریه و خرج عروسی و وقت وزندگی و اعصاب خوردی و اینها رو داره ... ک شاید زیرش بمونیم و خودمونم بدبخت بشیم... حالا دختره به کنار... فکر کردی طلاق الکیه یا مردم دخترشونو از سر راه آوردن ک بگیری و طلاق بدی و بگی به درک ... عجبز

....

سلام داداش
صبحت بخیر
کاملا با حرفت موافقم.:Gol:[/]

سلام من چند وفته یه دختر رو توی همسایگی دیدم ..خیلی دختره با حجاب و با حیای هست.حتی وفتی میره مدرسه دستکش دستش میکنه که حجاب کتمل داشته باشی من یه یا دوبار صورت این دختر رو دیدم خیلی ازش خوشم اومده میخوام با نوکل به خدا از خواستگاری کنم..من به خواهر گفتم گفت شاید باهش خرف بزنم به مادرم گفتم مادر گفت به تو نمیدن...الان میخوام به واسطه دوستم باهاش حرف بزنه ومیخوام بدون نظرش درباره من چیه..من میترسیم اون نامزد داشته باشی..خودم میخواستم چند باری باهش خرف بزنم اما میترسیم چیزی بدی بهم بگه ..من خودم چهره مذهبی دارم ..اما میترسیم به خاطر همین چهره مذهبیم باهاش حرف بزنم میترسیم دیگران چیزی درباره من واون دختر بگین..من 19سالمه وادن دختر رو خیلی دستش دارم به خاطر حجاب وحیا ش ..میخوام چند سالی با هم نامز باشیم تا هم اون درسش رو تمام کنه هم من دوسال دیگه دانشگاه دارم ...میشی بهم کمک کنید من 1%درد اون رو به خاطر هوس نمیخام..فقط میخام زندگی کنم باهش ...تو رو خدا کمکم کنید

سلام علیکم

اگر قصد ازدواج دارید فقط با پدر و مادر در این رابطه صحبت کنید و توصیه استاد امین را بپذیرید تا متحمل آسیب به خود و خانواده و همچنین تحمیل کننده آسیب به دیگران نشوید .

ان شاء الله دانشگاه که رفتید یک کتابی هست بنام "دانش خانواده و جمعیت" که از جمله دروسی است که باید پاس کنید . این کتاب را قبل از ازدواج یک نگاهی بیاندازید و محکی هم به خود بزنید.

نقل قول:

این مجموعه شامل گزیده ای از دانش‌های شناختی، مهارتی و رفتاری است که می‌تواند جوانان را در فراگیری مهارت‌ها و آمادگی‌های قبل از ازدواج و نیز نحوه مدیریت عاطفی، اخلاقی و رفتاری پس از ازدواج یاری رساند.
در این کتاب ضمن تبیین مهارت‌های ارتباطی لازم بین اعضای خانواده، مسائلی همچون آگاهی‌های حقوقی، دانش‌ها و مهارت‌های ضروری در اقتصاد خانواده و شیوه حل مشکلات و آسیب‌های خانواده نیز مورد توجه نویسندگان قرار گرفته است.

دانلود در این صفحه

موفق باشید

سلام

برو ببین خانوادگی در چه فازی هستن. اگه دختر عمه یا دایی یا عموش 24 پنج سالشونه و هنوز مجردن بدون که تو هیییییچ شانسی نداری مگر اینکه
حساب بانکیت 10000000000 تومن پول داشته باشه.

شاید حرفام کمی شوخ طبعی به نظر بیاد ولی برادر من بدون که واقعیت محضه.

کمتر زنی رو در زندگیم دیدم که با نگاه کردن به خودش و عقایدش و هرآنچه که داره و هرآنچه که نداره، تصمیم بگیره. خودتم میدونی که تصمیم گیرنده های اصلی مادرهان

اگر خانوادگی ازدواج آسون دارن شانست خیلی بالاست و گرنه زیاد به فکر قرض گرفتن ماشین دوستت به عنوان ماشین عروس نباش.

بدم میاد از اینکه به کسی جو منفی بدم ولی بیشتر از همه از گول زدن کسی تنفر دارم.

فقط یه چیز یادت باشه، اگر اون چیزی که میخواستی نشد، همین حس و حالت و تن باکره ات رو برای عشق بعدیت نگه دار.

عشق های شرقی، چیزی جز اما و اگر نیستن. نباید به خاطر "اما و اگر" خودت رو خراب کنی و با بدست آوردن یا نیاوردنش همه چیز رو تموم شده بدونی.

[="Tahoma"][="Red"]سلام دست تک نک تون میبوسیم ممنونم ...[/]

[="Tahoma"][="Red"]سلام بله قبل دیدن این خانم فکر ازداوح هم بودم ...[/]

موضوع قفل شده است