صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه از دختری که ازش خوشم اومده، خواستگاری کنم؟

نوشته
    54
    حضور
    2 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    250

چگونه از دختری که ازش خوشم اومده، خواستگاری کنم؟

سلام من چند وفته یه دختر رو توی همسایگی دیدم ..خیلی دختره با حجاب و با حیای هست.حتی وفتی میره مدرسه دستکش دستش میکنه که حجاب کتمل داشته باشی من یه یا دوبار صورت این دختر رو دیدم خیلی ازش خوشم اومده میخوام با نوکل به خدا از خواستگاری کنم..من به خواهر گفتم گفت شاید باهش خرف بزنم به مادرم گفتم مادر گفت به تو نمیدن...الان میخوام به واسطه دوستم باهاش حرف بزنه ومیخوام بدون نظرش درباره من چیه..من میترسیم اون نامزد داشته باشی..خودم میخواستم چند باری باهش خرف بزنم اما میترسیم چیزی بدی بهم بگه ..من خودم چهره مذهبی دارم ..اما میترسیم به خاطر همین چهره مذهبیم باهاش حرف بزنم میترسیم دیگران چیزی درباره من واون دختر بگین..من 19سالمه وادن دختر رو خیلی دستش دارم به خاطر حجاب وحیا ش ..میخوام چند سالی با هم نامز باشیم تا هم اون درسش رو تمام کنه هم من دوسال دیگه دانشگاه دارم ...میشی بهم کمک کنید من 1%درد اون رو به خاطر هوس نمیخام..فقط میخام زندگی کنم باهش ...تو رو خدا کمکم کنید :Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58313

با نام و یاد دوست

چگونه از دختری که ازش خوشم اومده، خواستگاری کنم؟

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 9

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4651

سلام

اینکه خود شما مستقیم یا غیر مستقیم با ایشان صحبت کنید و نظرش را در مورد خودتان بپرسید به هیچ وجه کار درستی نیست؛ چون هنوز هیچ چیز مشخص نیست و اصلا معلوم نیست خانواده شما موافق این ازدواج باشند یا نه. بعلاوه اینکه معمولا چنین دخترهایی اگر نظر مثبتی هم نسبت به شما داشته باشند، در صورتی که خودتان به طور مستقیم و بدون اطلاع خانواده اقدام کنید بروز نخواهند داد؛ چون چنین کاری را مخالف حفظ شخصیت زنانگی می دانند و این کاملا طبیعی است. از طرفی همانطور که خودتان هم گفتید چنین کار وجهه مذهبی بودن شما را مورد تردید قرار می دهد و ممکن است آن دختر پیش خود بگوید اگر این پسر مذهبی است پس چرا اینگونه اقدام کرد و ... !

بنابراین بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که مسئله را به طور جدی تر از طریق خانواده پیگیری کنید. اگر در مورد اصل ازدواج شما مشکلی وجود ندارد و خانواده مخالف ازدواج شما در این شرایط نیستند، آن موقع بسته به روحیات خانواده می توانید اقدام کنید. مثلا اگر آنها به این کار که شما خودت کسی را معرفی کنی حساس نیستند، خب می توانی در این باره بیشتر با آنها صحبت کنی و از خوبی های او بگویی. اگر مادرت گفت به تو دختر نمی دهند بگو تا اقدامی از طرف ما صورت نگیرد که نمی شود نظر داد. ما می رویم. اگر خدا بخواهد جور می شود. اگر هم نخواهد که هیچ. اگر هم خانواده به اینکه شما خودت کسی را معرفی کنی حساس اند می توانی فرد مورد نظر را از طریق فرد سومی معرفی کنی تا آنها حساس نشوند و بی دلیل مخالفت نکنند. مثلا می توانی از طریق خواهرت اقدام کنی و به او بگویی او از جانب خودش این مورد را معرفی کند تا مادرت فکر نکند تو از پیش خود می گویی. در این صورت احتمال موافقت بیشتر خواهد بود.

اگر این راهکارها مناسب با شرایط شما نبود، شرایطتتان را بیشتر توضیح بدهید تا اگر راهکاری به ذهنمان رسید خدمتتان عرض کنیم.

پیروز و سربلند

7. صلوات ها 17

علاقه
    متافيزيك
    نوشته
    2,144
    حضور
    59 روز 9 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2752

نقل قول نوشته اصلی توسط "آقا پس کجایی" نمایش پست ها
    سلام من چند وفته یه دختر رو توی همسایگی دیدم ..خیلی دختره با حجاب و با حیای هست.حتی وفتی میره مدرسه دستکش دستش میکنه که حجاب کتمل داشته باشی من یه یا دوبار صورت این دختر رو دیدم خیلی ازش خوشم اومده میخوام با نوکل به خدا از خواستگاری کنم..من به خواهر گفتم گفت شاید باهش خرف بزنم به مادرم گفتم مادر گفت به تو نمیدن...الان میخوام به واسطه دوستم باهاش حرف بزنه ومیخوام بدون نظرش درباره من چیه..من میترسیم اون نامزد داشته باشی..خودم میخواستم چند باری باهش خرف بزنم اما میترسیم چیزی بدی بهم بگه ..من خودم چهره مذهبی دارم ..اما میترسیم به خاطر همین چهره مذهبیم باهاش حرف بزنم میترسیم دیگران چیزی درباره من واون دختر بگین..من 19سالمه وادن دختر رو خیلی دستش دارم به خاطر حجاب وحیا ش ..میخوام چند سالی با هم نامز باشیم تا هم اون درسش رو تمام کنه هم من دوسال دیگه دانشگاه دارم ...میشی بهم کمک کنید من 1%درد اون رو به خاطر هوس نمیخام..فقط میخام زندگی کنم باهش ...تو رو خدا کمکم کنید

سلام

نظر من اینه که باید دوست داشتنتو ابراز کنی...باید توام دل اونو ببری(البته باید مهارتشو کسب کنی)

اینکه اگه ابراز کنی وجهه مذهبیت میره سوال خیلی موجه نیست..تو قصدت ازدواجه و ابراز مستقیم هم هیچ گناهی نداره
    در غیر اینصورت توی دلت میمونه و از مشاوره های مذهبی بیزار میشی
    پیشنهاد مشاوره مذهبی خواستگاری رسمیه که کم ترین شانسو اونوقت داری(به دلایلی)

درحالی که تو حق داری که انو متوجه خودت کنی و به قولی قاپشو بدزدی

اگه خیلی دوسش داری همه کار واسه عشقت کن تا بهش برسی تا اگه نشد دلت خیلی نسوزه

مگه چندبار قراره آدم از کسی خوشش بیاد
    تو اشتباه نکن

یاحق

9. صلوات ها 2

نوشته
    111
    حضور
    6 روز 10 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    350

چون با حجابه فکر کردی کفو شماست ؟!

یکبار دیگه ماجرای خودت و این دختر خانم رو مرور کن و ببین بین شما و اون خانم چه نقطه مشترکی هست ؟ تقریبا هیچی ...
    حجاب که نشد مشترکات .
    سنجیده تر و آرام تر حرکت کنید که مشکلی برای خودتون و ایشون پیش نیاد .

11. صلوات ها 9

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4651

نقل قول نوشته اصلی توسط ملاali نمایش پست ها
    سلام

نظر من اینه که باید دوست داشتنتو ابراز کنی...باید توام دل اونو ببری(البته باید مهارتشو کسب کنی)

اینکه اگه ابراز کنی وجهه مذهبیت میره سوال خیلی موجه نیست..تو قصدت ازدواجه و ابراز مستقیم هم هیچ گناهی نداره
    در غیر اینصورت توی دلت میمونه و از مشاوره های مذهبی بیزار میشی

درحالی که تو حق داری که انو متوجه خودت کنی و به قولی قاپشو بدزدی

اگه خیلی دوسش داری همه کار واسه عشقت کن تا بهش برسی تا اگه نشد دلت خیلی نسوزه

مگه چندبار قراره آدم از کسی خوشش بیاد
    تو اشتباه نکن

یاحق
    سلام

اگه علاقش رو ابراز کرد و طرف هم پذیرفت و بعد خونواده موافقت نکردن چی؟

اگه ابراز کرد و رابطه شکل گرفت و عشق به وجود اومده عقل رو کور کرد و بدون شناخت کافی رفتن زیر یه سقف چی؟

ابراز علاقه مستقیم با یک دختر نامحرم که هنوز هیچ احتمالی در مورد ازدواجش با اون وجود نداره هیچ گناهی نیست؟؟؟!!

کی گفته توی خواستگاری سنتی کمترین شانس وجود داره؟!

مگه ازدواج فقط رسیدن به اونیه که بهش علاقه داری؟! چه ضمانتی برای باقی موندن این علاقه در طول زندگی وجود داره؟!

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ در ساعت ۱۲:۱۱

13. صلوات ها 12

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

دوست عزیز به نظر من

به هیچ وجه نه خودت صحبت کن نه کسی رو واسطه کن
    فقط از طریق خانواده اقدام کن
    باتوجه به اینکه سن هردوتون کمه ممکنه خانواده ها مخالفت کنن

شاید خانواده دختر و حتی خودش راضی نباشن چند سال نامزد بمونین تا از آب و گل در بیاید

ضمن اینکه
    به نظر من شما کاملا احساسی داری برخورد میکنی
    شما هیچ شناختی از ایشون نداری
    غیر از اینکه دوبار صورتشو دیدی و دیدی که موقع مدرسه رفتن دستکش دستش میکنه
    حتی مطمئن نیستی دستکشو برای حجاب دستش میکنه و یا بخاطر بیماری پوستی (ان شاالله که برای حجابه ، فقط میخوام بگم حتی اینم مطمئن نیستی)

اونوقت چطور فکر کردی به درد ازدواج میخورید ؟

پس حالا که اصلا از هیچی مطمئن نیستی خودت جلو نرو

بزار خانواده ها اقدام کنن
    که اگر مشکلی وسط بود بینتون علاقه ای شکل نگیره

ویرایش توسط شروین : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ در ساعت ۰۶:۵۹

15. صلوات ها 11

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

نقل قول نوشته اصلی توسط ملاali نمایش پست ها
    به نظر من
    حرف شما دوتا نتیجه داره

قبل از خواستگاری دوست میشن و درصورتی که جواب خانواده ها منفی بود باهم دوست میمونن و معلوم نیست آخرش به کجا میرسه

یا خانواده هارو مجبور میکنن به یک ازدواج غلط تن بدن و چند وقت بعد جدا میشن یا تا آخر عمر عذاب میکشن از یک انتخاب غلط

حالت ایده آل اینه که به درد هم میخورن و خوشبخت میشن که از طریق خواستگاری رسمی هم میتونن بهش برسن
    روش شما ضمن اینکه معصیته خیلی هم خطرناکه
    خصوصا که سنشون خیلی کمه و مشخصه شدیدا درگیر احساسات هستن

17. صلوات ها 10

نوشته
    47
    حضور
    1 روز 17 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    231

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا پس کجایی";737594][FONT="Tahoma
    سلام من چند وفته یه دختر رو توی همسایگی دیدم ..خیلی دختره با حجاب و با حیای هست.حتی وفتی میره مدرسه دستکش دستش میکنه که حجاب کتمل داشته باشی من یه یا دوبار صورت این دختر رو دیدم خیلی ازش خوشم اومده میخوام با نوکل به خدا از خواستگاری کنم..من به خواهر گفتم گفت شاید باهش خرف بزنم به مادرم گفتم مادر گفت به تو نمیدن...الان میخوام به واسطه دوستم باهاش حرف بزنه ومیخوام بدون نظرش درباره من چیه..من میترسیم اون نامزد داشته باشی..خودم میخواستم چند باری باهش خرف بزنم اما میترسیم چیزی بدی بهم بگه ..من خودم چهره مذهبی دارم ..اما میترسیم به خاطر همین چهره مذهبیم باهاش حرف بزنم میترسیم دیگران چیزی درباره من واون دختر بگین..من 19سالمه وادن دختر رو خیلی دستش دارم به خاطر حجاب وحیا ش ..میخوام چند سالی با هم نامز باشیم تا هم اون درسش رو تمام کنه هم من دوسال دیگه دانشگاه دارم ...میشی بهم کمک کنید من 1%درد اون رو به خاطر هوس نمیخام..فقط میخام زندگی کنم باهش ...تو رو خدا کمکم کنید [/FONT]
    سلام کاربر محترم ("آقا پس کجایی")
    نظر بنده حقیر : بینید امر ازدواج دقیقا مثل خرید هندوانه است. شما وقتی میرید برای خرید هندوانه از داخل هندوانه که خبر ندارید که چطوری هست؟ شما ظاهر اون هندوانه رو میبینید که خیلی خوش آب و رنگ هست ولی از داخل اون که آیا قرمز و شیرین هم هست یا نه خبر ندارید..
    شما فرمودید: یک یا دوبار چهره اون دختر خانم رو دیدید و خوشتون اومده اما آیا اون دختر علاوه بر صورت زیبا ، سیرت زیبا هم داره یا نه؟ (معلوم نیست)
    فرموده اید: که دختر با حجاب و با حیایی هست!! اما آیا هرکس حجاب داره واقعا حیا هم داره؟ (معلوم نیست )
    فرموده اید: میخواین با اون دختر (البته در صورت بله گفتن از طرف دختر) چند سالی نامزد باشید تا همدیگر رو بهتر بشناسید ولی مطمئن باشید هیچ خانواده ای دخترشون رو به طور آزمایشی به نامزدی کسی در نمیارن.چون هیچ خانواده ای دوست نداره اسم یک مرد رو دخترشون باشه و بعد از چند سال نامزدی اگر بهم خورد نزد دیگران بی آبرو بشن .چون همانطور که میدونید ما ایرانی ها رو این جور مسائل خیلی حساس هستیم.
    به نظر من بهترین راه همون راهی هست که جناب (امین) کارشناس محترم سایت خدمتتون ارائه کردند.
    امیدوارم بهترین صلاح خداوند برای شما رقم بخورد.
    یاعلی

19. صلوات ها 8

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

[COLOR="DarkSlateBlue"]
    نقل قول نوشته اصلی توسط elena نمایش پست ها
    سلام کاربر محترم ("آقا پس کجایی")
    نظر بنده حقیر : بینید امر ازدواج دقیقا مثل خرید هندوانه است. شما وقتی میرید برای خرید هندوانه از داخل هندوانه که خبر ندارید که چطوری هست؟ شما ظاهر اون هندوانه رو میبینید که خیلی خوش آب و رنگ هست ولی از داخل اون که آیا قرمز و شیرین هم هست یا نه خبر ندارید..

چرا به راحتی میشه با چندتا ضربه به هندوانه فهمید توی هندوانه چی میگذره...

ینی باید به مخ دختره هم ضربه زد؟

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری