جمع بندی 2 جنسه در معنای کلی و کامل یعنی چه؟!

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
2 جنسه در معنای کلی و کامل یعنی چه؟!

سلام تمام دوستان گلم.
یه سوالی پیش اومده که بعضی دوستام میگن...
دوجنسه کلمه یا معنییه بدیه>!؟
یعنی یک عامل بدیه؟
کلا یعنی چه؟چطوره؟
ممنون میشم که یه توضیح کاملی بهم بدین.
:ok:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و تحیت
برای پاسخ سوال شما بزرگوار با حفظ ادب و احترام ؛
به فردی دو جنسه می گوئیم که در حالتی میان دو جنس مذکر و مؤنث متولد شده باشد و بطور کلی یا جزئی اندامهای تناسلی مردانه و زنانه داشته باشد.در اصطلاح لاتین به این افراد هرمافرودیت یا انترسکسوال می گویند .
دوجنسیتی ها به سه دسته تقسیم می شوند:
۱. کسانی هستند که در بدو تولد به دلیل تکامل نیافتن دستگاه تناسلی خود، به هیچ یک از دو جنس نر و یا ماده شباهت ندارند. از این رو در همان سنین کودکی، تحت عمل های جراحی قرار گرفته، به یکی از دو جنس نر و یا ماده، تغییر جنسیت می دهند.
۲. بیمارانی هستند که به دلیل کشش جنسی به هر دو طرف، در شناخت جنسیت خود با مشکل روبه رو هستند.
۳. بیمارانی هستند که علاقه مند به تغییر جنسیت خود از زن به مرد و برعکس بوده، به منظور تغییر تصور ذهنی آنها، نیازمند حضور در مراکز مشاوره و روان درمانی هستند که در صورت عدم موفقیت مشاوران، تحت عمل های جراحی تغییر جنسیت قرار خواهند گرفت.
یکی از مشکلات عمده این قشر، پذیرش آنان از سوی خانواده و جامعه است که به سختی انجام می شود. زمانی هم که فرد از سوی خانواده، مدرسه و جامعه پذیرفته نشود و مورد تمسخر هم واقع شود به طور طبیعی منزوی می شود که این انزوا پیامدهایی همچون خودکشی و گرایش به انحرافات جنسی در پی دارد. در این راستا باید چند اقدام جدی صورت گیرد. مهمترین آن افزایش سطح آگاهی و فرهنگ مردم نسبت به این اختلالات است معمولاً این اختلال در دختران در سن بلوغ و در پسران از سن ۴ سالگی قابل شناسایی است و می توان این اختلال را درمان کرد.
در اسلام نیز این مورد پذیرفته شده است و طبق نظر علما شخصی که دچار اختلال چند جنسیتی است لازم است با مراجعه به پزشک، شخصیت جنسی خود را یگانه نماید.

نشاط;738607 نوشت:
با سلام و تحیت
برای پاسخ سوال شما بزرگوار با حفظ ادب و احترام ؛
به فردی دو جنسه می گوئیم که در حالتی میان دو جنس مذکر و مؤنث متولد شده باشد و بطور کلی یا جزئی اندامهای تناسلی مردانه و زنانه داشته باشد.در اصطلاح لاتین به این افراد هرمافرودیت یا انترسکسوال می گویند .
دوجنسیتی ها به سه دسته تقسیم می شوند:
۱. کسانی هستند که در بدو تولد به دلیل تکامل نیافتن دستگاه تناسلی خود، به هیچ یک از دو جنس نر و یا ماده شباهت ندارند. از این رو در همان سنین کودکی، تحت عمل های جراحی قرار گرفته، به یکی از دو جنس نر و یا ماده، تغییر جنسیت می دهند.
۲. بیمارانی هستند که به دلیل کشش جنسی به هر دو طرف، در شناخت جنسیت خود با مشکل روبه رو هستند.
۳. بیمارانی هستند که علاقه مند به تغییر جنسیت خود از زن به مرد و برعکس بوده، به منظور تغییر تصور ذهنی آنها، نیازمند حضور در مراکز مشاوره و روان درمانی هستند که در صورت عدم موفقیت مشاوران، تحت عمل های جراحی تغییر جنسیت قرار خواهند گرفت.
یکی از مشکلات عمده این قشر، پذیرش آنان از سوی خانواده و جامعه است که به سختی انجام می شود. زمانی هم که فرد از سوی خانواده، مدرسه و جامعه پذیرفته نشود و مورد تمسخر هم واقع شود به طور طبیعی منزوی می شود که این انزوا پیامدهایی همچون خودکشی و گرایش به انحرافات جنسی در پی دارد. در این راستا باید چند اقدام جدی صورت گیرد. مهمترین آن افزایش سطح آگاهی و فرهنگ مردم نسبت به این اختلالات است معمولاً این اختلال در دختران در سن بلوغ و در پسران از سن ۴ سالگی قابل شناسایی است و می توان این اختلال را درمان کرد.
در اسلام نیز این مورد پذیرفته شده است و طبق نظر علما شخصی که دچار اختلال چند جنسیتی است لازم است با مراجعه به پزشک، شخصیت جنسی خود را یگانه نماید.

ممنون استاد خیلی مفید شد واسه اطلاعاتم ...:Hedye:
پس دوجنسه کسی ست که از نظر علمی و ظاهر بدن یه جورایی ویژگی ها و ظاهر هر دو جنس را داراست...!؟
و یک چیز دیگه چجوری میخواد یک پس ر مثلا خودش را به دختر تبدیل کنه مگه میشه؟!:read: گیکار میکنن؟
اینجوری که خیلی بده!!

با سلام
بله این مساله در علم پزشکی مطرح است به دلایل تغییرات ژنتیکی چنین اتفاقاتی می افتد،البته آمارش کم است؛ولی باز چنین انسانهایی زندگی می کنند؛
به هر حال اینها هم یه جوری خودشان را قبول کرده اند،برخی عمل جراحی را انجام میدهند،برخی سعی می کنند با این خلقت خودشان کنار بیایند و زندگی کنند.

سلام
ما هم تو دانشگامون یک دانشجو داریم. مَرده اما میگه آقایون رو دوست داره! قیافشم خیلی قشنگه البته به عنوان یک مرد زیبا نه چیز دیگه. میگه من ترنسم یا همچین چیزی. لباشو پروتز کرده و صورتشو لایه برداری کردی دیگه ریش در نمیاره . گفتم مگه حالت خوب نیست چرا این کارو کردی میگه از ریش بدم میاد! زیر ابرو برداشته و گونه گذاشته و شروار چسبناک می پوشه و کلا یک حال به هم زنی هست که نگو. حالا قسمم داده به کسی نگم تو این دانشگاه کسی نمی دونه ولی عکسای تو موبایلشو دیدم دیگه قشنگ روشن شدم . قبل از اومدنش به دانشگاه موهاشو بلند کرده بود با آرایش غلیظ و لباس زنونه مقابل آینه عکس گرفته بود.عکس دوست پسرشم به من نشون داد گفت bf من هست. خلاصه از طرف خانواده با بی توجهی با این معضلش رو برو هست دوست پسرشم بعد از مدتی گفته دیگه رفت و جواب تماسامم نداد و ... قرصای افسردگی هم مصرف میکنه. جناب نشاط با دوستاش آشنا شدم به عنوان یک تی تیش مامانی نگاش می کنن. یکیشونم به من گفت اصلا این منحرف جنسیه. خلاصه من که با مشکلاتش روبرو شدم خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم. به هر حال به نظر من خانوادش کم کاری کرده.

نشاط;738754 نوشت:
با سلام
بله این مساله در علم پزشکی مطرح است به دلایل تغییرات ژنتیکی چنین اتفاقاتی می افتد،البته آمارش کم است؛ولی باز چنین انسانهایی زندگی می کنند؛
به هر حال اینها هم یه جوری خودشان را قبول کرده اند،برخی عمل جراحی را انجام میدهند،برخی سعی می کنند با این خلقت خودشان کنار بیایند و زندگی کنند.

آها منم یک مثال بگم:
یه نفر تو راهنمایی باهامون بود پسر دیگه بعد خیی از نظر چهره ای زیباروی بود و خوشصدا ... دو تا صدا داشت یکی صدای کلفت قشنگ مردانه یکی یک صدای نازک زنانه یا شایدم دخترانه...
و کلا اولاش رفتارشم مثل دخترا بود بعدش دبیرستان که اومد یکم بهتر شد و حالت مردانگیش بیشتر شد و کلا خیلی دیگه دخترونه حرف نمیزد و....
اینم همون دوجنسه بوده دیگه نه؟
شرمنده اگه بد سوال کردم و حرف زدم:Ghamgin:

جویای اسلام;738790 نوشت:
آها منم یک مثال بگم:
یه نفر تو راهنمایی باهامون بود پسر دیگه بعد خیی از نظر چهره ای زیباروی بود و خوشصدا ... دو تا صدا داشت یکی صدای کلفت قشنگ مردانه یکی یک صدای نازک زنانه یا شایدم دخترانه...
و کلا اولاش رفتارشم مثل دخترا بود بعدش دبیرستان که اومد یکم بهتر شد و حالت مردانگیش بیشتر شد و کلا خیلی دیگه دخترونه حرف نمیزد و....
اینم همون دوجنسه بوده دیگه نه؟
شرمنده اگه بد سوال کردم و حرف زدم:Ghamgin:

گاها مشکل جنسیتی نیست،بلکه حتمالا شاید به خاطر شرایط محیطی (یا سبک تربیتی) که در آن رشد کرده و یا به خاطر عوامل ژنتیکی است که روحیات ظریفی دارد.

آقا خسته نباشید مشکل حل شد متوجه موضوع شدم....
دست شما درد نکنه و خسته نباشید...:Hedye:

پرسش:
دو جنسه به چه کسانی می گویند؟

پاسخ:
به فردی دو جنسه می گوئیم که در حالتی میان دو جنس مذکر و مؤنث متولد شده باشد و بطور کلی یا جزئی اندام های تناسلی مردانه و زنانه داشته باشد. در اصطلاح به این افراد هرمافرودیت می گویند. این افراد در بدو تولد به دلیل تکامل نیافتن دستگاه تناسلی خود، به هیچ یک از دو جنس نر و یا ماده شباهت ندارند. از این رو در همان سنین کودکی، تحت عمل های جراحی قرار گرفته، به یکی از دو جنس نر و یا ماده، تغییر جنسیت می دهند.
یکی از مشکلات عمده این قشر، پذیرش آنان از سوی خانواده و جامعه است که به سختی انجام می شود. زمانی هم که فرد از سوی خانواده، مدرسه و جامعه پذیرفته نشود و مورد تمسخر هم واقع شود به طور طبیعی منزوی می شود که این انزوا پیامدهایی همچون خودکشی و گرایش به انحرافات جنسی در پی دارد. در این راستا باید اقدام جدی صورت گیرد.
در اسلام نیز این مورد پذیرفته شده است و طبق نظر علما شخصی که هرمافرودیت است می تواند با مراجعه به پزشک، شخصیت جنسی خود را یگانه نماید.

_ نتیحه گیری:
به فردی دو جنسه می گوئیم که در حالتی میان دو جنس مذکر و مؤنث متولد شده باشد و بطور کلی یا جزئی اندام های تناسلی مردانه و زنانه داشته باشد. در اصطلاح به این افراد هرمافرودیت می گویند .

واژگان کلیدی: تناسلی، دو جنسه، مذکر، مونث، هرمافرودیت

موضوع قفل شده است