صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: هشدار رهبرانقلاب به متحدان عربستان نیز بود

 1. #1

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  علاقه
  دین، کتاب، طبیعت
  نوشته
  25,327
  حضور
  66 روز 11 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  34894

  راهنما هشدار رهبرانقلاب به متحدان عربستان نیز بود
  ولایتی:

  مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: عربستان سعودی باید به وظایف دینی و بین‌المللی خود عمل کند علاوه بر این هشدار ما نه تنها به عربستان سعودی بلکه به دولت‌های غربی و به ویژه آمریکا نیز هست که نکند بخواهند ناامنی‌ها را به سرزمین وحی نیز انتقال دهند.
  کد خبر: ۵۳۵۶۶۲
  تاریخ انتشار:
  ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۸
  -
  30 September 2015
  مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: عربستان سعودی باید به وظایف دینی و بین‌المللی خود عمل کند علاوه بر این هشدار ما نه تنها به عربستان سعودی بلکه به دولت‌های غربی و به ویژه آمریکا نیز هست که نکند بخواهند ناامنی‌ها را به سرزمین وحی نیز انتقال دهند.

  به گزارش ایسنا، سخنان علی‌اکبر ولایتی که در پی بیانات مقام معظم رهبری درخصوص فاجعه منا و مواضع دولت عربستان در قبال این وقایع انجام شده بود، در خبر 21 سیما پخش شد.

  ولایتی خاطرنشان کرد: آن‌چه مقام معظم رهبری فرمودند چند جنبه دارد. نکته اول این که به دولت عربستان سعودی هشدار دادند که به وظایف خود عمل کند. آن‌ها باید هشیار می‌شدند و هشدار می‌گرفتند و با تجربیات گذشته خود مراقبت‌های خود را دوچندان می‌کردند.

  او ادامه داد:‌ وقتی در یک روز مشخص و ساعات مشخص میلیون‌ها نفر به عزم انجام مناسک حرکت می‌کنند، آن‌ها باید نهایت مراقبت را بکنند ولی نه به وظایف بین‌المللی خود عمل کردند نه به وظایف دینی خود که مدعی آن‌ هستند.

  مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان این که بحث تاسف‌بار دیگر فاجعه منا این است که پس از این حادثه بسیار عظیم و دردناک هنوز معلوم نیست که تعداد دقیق کشته‌شدگان چقدر است گفت: آن‌ها در بیان دقیق آمار چنان دچار تناقض‌گویی شده‌اند که اعتماد عمومی و بین‌المللی، هم‌چنین اعتماد کشورهای دیگر را از خود سلب کرده‌اند. اگر در نگهداری زوار و حفاظت از امنیت و جان آن‌ها کوتاهی کردند چیزی است که در کمیته حقیقت‌یاب باید مشخص شود که این از ضرورت‌هاست.

  ولایتی با اشاره به وظایفی که عربستان باید پس از فاجعه منا به عهده می‌گرفت تاکید کرد: این هشدار ما فقط به عربستان سعودی نیست بلکه به همه حامیان آن‌ها هم هست. انسان سوءظن دارد نکند این تخم هرج و مرجی که برخی از کشورهای غربی و مشخصا آمریکایی‌ها در منطقه ما کاشتند و یک روز در عراق،‌ سوریه و یک روز هم در یمن شاهد آن بودیم، نکند این هرج و مرج را بخواهند به سرزمین وحی نیز انتقال دهند و در آن‌جا کاری کنند که اکنون در یمن، سوریه، عراق و لیبی نیز انجام داده‌اند. نکند یک چنین ایده شیطانی پشت این قضیه باشد. بنابراین هشدار به همه آن‌ها نیز هست.
  سلام دوستان

 2. صلوات ها 3


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  علاقه
  دین، کتاب، طبیعت
  نوشته
  25,327
  حضور
  66 روز 11 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  34894  0
  0


  هشدار شدید مقام معظم رهبری به عربستان

  ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۷/۸کد خبر: ۶۵۴۷۷
  سخنان امروز مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر درباره فاجعه خونین منا و هشدار به عربستان سعودی در این خصوص، با واکنش های مختلفی از سوی رسانه های خارجی همراه بوده است.
  عصر بانک؛ حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر حضور یافتند.

  هشدار رهبرانقلاب به متحدان عربستان نیز بود
  رهبر انقلاب با اشاره به فاجعه تأسف بار و خونین منا خاطرنشان کردند: مسئولان عربستان به وظایف خودشان عمل نمی کنند و درمواردی عکس آن عمل می کنند و موذیگری می کنند. ایران اگر بخواهد عکس العمل نشان دهد اوضاع آنها خوب نخواهد بود.

  در این مراسم، ایشان این فاجعه را به دلیل جان باختن هزاران نفر از حجاج مسلمان به ویژه صدها نفر از حجاج ایرانی، عزا و مصیبتی واقعی برای ملت ایران خواندند و با اشاره به لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب با حضور کشورهای اسلامی و از جمله ایران، فرمودند: دولت عربستان در انتقال ابدان مطهر جان باختگان به وظایف خود عمل نمی کند و جمهوری اسلامی ایران نیز تاکنون با خویشتنداری و ادب اسلامی، حرمت برادری را در دنیای اسلام نگه داشته است، اما این را بدانند که اندک بی احترامی به دهها هزار نفر از حجاج ایرانی در مکه و مدینه و عمل نکردن به وظایف برای انتقال ابدان مطهر، عکس العمل سخت و خشن ایران را در پی خواهد داشت.

  فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای در رسانه ها و محافل مطبوعاتی خارجی از بازتاب و واکنش های بسیاری برخوردار بود، به نحوی که خبرگزاری های زیادی دقایقی پس از آغاز فرمایشات ایشان به انعکاس بخش هایی از آن پرداختند.

  خبرگزاری فرانسه در تیتر خبر خود در خصوص سخنرانی مقام معظم رهبری نوشت: ایران هشدار داد در صورتیکه عربستان از بازگرداندن جان باختگان ایرانی خودداری کند، با واکنش سختی مواجه خواهد شد.

  این خبرگزاری در ادامه، خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران با تمسک به برادری و ادب ایرانیان را از قول رهبر انقلاب مورد اشاره قرار داده و این بخش از سخنان ایشان را مورد تأکید قرار داد: مسئولین سعودی در انجام وظایف خود قصور کرده اند. سعودی ها باید بدانند که کوچکترین بی احترامی به ده ها هزار زائر ایرانی در مکه و مدینه و عمل نکردن به تعهدات خود در بازگرداندن پیکر جان باختگان به ایران، واکنش سخت و سرسختانه ایران را به همراه خواهد داشت.

  خبرگزاری رویترز نیز که ابتدا با انتشار یک خبر فوری و در ادامه با ۲ بار به روز رسانی فرمایشات رهبر انقلاب تلاش کرد تا از رقبای غربی خود در پوشش اخبار مهم و پرطرفدار عقب نیفتد، محکومیت فاجعه هولناک منا و ضرورت بازگشت فوری متوفیان به ایران را در تیتر این خبر قرار داد.

  رویترز در ادامه نوشت: آیت الله خامنه ای در سخان خود گفت که عربستان سعودی به وظیفه خود در امدادرسانی به مجروحین قصور کرده است و درخصوص بازگرداندن جان باختگان ایرانی به کشورشان مشکل آفرینی می کند. کوچکترین بی حرمتی به ایرانیان با پاسخ سخت ما مواجه خواهد شد. ما تا کنون از خود خویشتنداری نشان دادیم، اما سعودی ها باید بدانند که ایران آنقدر قدرتمند بوده و از چنان توان بالایی برخوردار است که آن ها نمی توانند در هیچ عرصه ای به مواجهه با ما بپردازند.

  لازم به ذکر است، این خبرگزاری با ادای رسم سرسپردگی به دلارهای نفتی، در مواردی بازتاب سخنان مقام رهبری را همراه با شیطنت های رسانه ای عربستان-پسند همراه کرد. رویترز بدون توجه به آمار اعلامی وزارت بهداشت عربستان مبنی بر جان باختن بیش از ۴ هزار زائر در این فاجعه دلخراش که امروز به بهانه هک شدن پایگاه خبری این وزارتخانه تکذیب شد، هم نوا با آمار جعلی امروز، تعداد کشته شدگان را حدود ۸۰۰ نفر اعلام کرده است. در جانبداری دیگری، رویترز مدعی شد که سخنان امروز فرمانده معظم کل قوا موجب افزایش تنش ها میان دو کشور می شود و در ادامه مطلب خود نیز تمام تلاش خود را به تفهیم مشکلات میان ایران و عربستان و اختلاف میان ایران شیعه با عربستان سنی معطوف داشت.

  اِی بی سی نیوز، بخشی از خبر خود را به هشدار مقام معظم رهبری به عربستان در خصوص اتخاذ تدابیر فوری و عاجل در راستای بازگشت پیکر جانباختگان ایرانی اختصاص داده است که در روز عید سعید قربان، قربانی سوء مدیریت و بی کفایتی عربستان در اداه امور حج ابراهیمی شده اند.

  این خبرگزاری در تلاش برای القاء تفرقه میان فِرَق اسلام، عبارت «ایران شیعه و عربستان سنی» را در قالب این جمله منعکس کرد: هشدار امروز رهبر ایران به دنبال آن صورت گرفت که پایگاه قدرت شیعیان در ایران برای چهارمین بار کاردار عربستان را به منظور اعتراض به اداره ضعیف امور حج و فاجعه اخیر در منا به وزارت امور خارجه خود احضار نموده است.

  این رسانه غربی به نقل از سخنان امروز حضرت آیت الله خامنه ای نوشت: اگر عربستان به حجاج ایرانی بی احترامی کرده و یا در بازگرداندن متوفیان به ایران قصور کند، این کشور موقعیت مناسبی نخواهد داشت.

  خبرگزاری شینهوا، «انتقاد از بی تحرکی عربستان در مورد مجروحان» فاجعه دلخراش پنجشنبه هفته گذشته در منا را به عنوان تیتر خود انتخاب و روایت خود از سخنان صریح رهبر معظم انقلاب را اینگونه منتشر نمود: آیت الله خامنه ای امروز چهارشنبه بی تحرکی مقامات عربستان سعودی در ارتباط با کمک به مجروحین فاجعه غمبار منا را مورد انتقاد قرار داده و هشدار داد که عربستان به وظایف و تعهدات خود در قبال زخمی های حادثه در مراسم حج عمل نکرده است.
  سلام دوستان

 4. صلوات ها 2


 5. #3

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  علاقه
  دین، کتاب، طبیعت
  نوشته
  25,327
  حضور
  66 روز 11 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  34894

  بیانات روز چهارشنبه رهبر معظم انقلاب اسلامی در آیین دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر بازتاب گسترده ای در رسانه های هند به همراه داشت.

  به گزارش سایت خبری تحلیلی 9 صبح برخی رسانه های هند با بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب به نقل از ایشان اعلام کردند: بی احترامی به زائران ایرانی و تأخیر در بازگرداندن پیکر قربانیان ایرانی فاجعه منا با عکس العمل شدید ایران مواجه خواهد شد.
  شبکه خبری زی نیوز با بازتاب سخنان معظم له خطاب به مقامات عربستان به نقل از ایشان نوشت: در صورت تأخیر در بازگرداندن پیکر های قربانیان فاجعه منا، این کشور با عکس العمل شدیدی از سوی ایران مواجه خواهد شد.
  این شبکه خبری به نقل از رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: مقامات عربستانی در انجام وظایف خود کوتاهی می کنند.
  این رسانه ادامه داد: آیت الله خامنه ای، تأخیر در بازگرداندن پیکر حدود 239 قربانی ایرانی فاجعه منا را حیله برخی مقامات عربستانی دانست.
  روزنامه تایمز او ایندیا نیز نوشت: رهبر جمهوری اسلامی ایران با تهدید عربستان سعودی اعلام کرد در صورتی که مقامات عربستانی هرچه زودتر پیکر قربانیان فاجعه منا را به ایران بازنگردانند با عکس العمل شدید ایران روبرو خواهند شد.
  این روزنامه به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت: مقامات عربستانی باید بدانند که کوچک ترین بی احترامی به ده ها هزار زائر ایرانی در مکه و مدینه و عملی نکردن خواسته آنها مبنی بر انتقال پیکرهای مقدس قربانیان فاجعه منا، با عکس العمل شدید و سخت ایران مواجه خواهد شد.
  شبکه خبری ان دی تی وی نیز نوشت: رهبر عالی جمهوری اسلامی ایران از کشورهای مسلمان خواست تا در مورد دلایل وقوع فاجعه دردناک منا تحقیق کنند.
  این رسانه در ادامه به نقل از مقام معظم رهبری اضافه کرد: نمایندگان ایران و جهان اسلام باید به عربستان سعودی بروند و در مورد دلایل وقوع فاجعه منا تحقیق کنند.
  روزنامه هندو نیز با بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: رهبر عالی ایران از مقامات عربستان خواست هرچه زودتر پیکر قربانیان فاجعه منا را به ایران بازگردانند.
  این روزنامه اضافه کرد: آیت الله خامنه ای همچنین خواستار تحقیق کشورهای اسلامی در خصوص فاجعه منا شد.
  این روزنامه در ادامه به نقل از معظم له نوشت: جمهوری اسلامی ایران تاکنون از خود صبر و بردباری نشان داده و ادب و بردباری اسلامی را رعایت کرده است. اما بی احترامی به زائران ایرانی و تأخیر در بازگرداندن پیکر های قربانیان ایرانی فاجعه منا با عکس العمل شدید ایران مواجه خواهد شد.
  سلام دوستان

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  علاقه
  دین، کتاب، طبیعت
  نوشته
  25,327
  حضور
  66 روز 11 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  34894  تسلیت بشاراسد به رهبرانقلاب و رئیس‌جمهور + عکس

  بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه با ارسال نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و رئیس‌جمهور کشورمان، درگذشت حجاج ایرانی در فاجعه منا را به ایشان، ملت ایران و خانواده‌های داغدار حجاج تسلیت گفت.

  اتاق خبر 24: بشار اسد رئیس‌جمهور عربی سوریه با ارسال نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، حادثه جانباختگان حجاج ایرانی در فاجعه منا را به ایشان، ملت ایران و خانواده‌های داغدار این حجاج تسلیت گفت.

  هشدار رهبرانقلاب به متحدان عربستان نیز بود  متن کامل این پیام به شرح زیر است:

  حضرت آیت العظمی امام سید علی خامنه‌ای
  رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
  السلام علیکم و رحمةالله و برکات، با اندوه و حزن فراوان و دل‌های سرشار از اعتقاد و ایمان به مشیت الهی خبر جانباختن بیش از 130 تن و مجروج شدن بیش از 375 نفر دیگر در حادثه غم‌بار هنگام انجام مناسک حج را دریافت نمودم.
  اینجانب به نام خود و به نام مردمی عربی سوریه صادقانه‌ترین مراتب تسلیت و همدردی برادرانه خود را به حضرتعالی و مردم برادر ایران ابراز داشته و از خداوند قادر سبحان غفران و رحمة واسعه، قبولی طاعات، علو درجات و محشور شدن با صدیقین و نیکوکاران در بالاترین درجات بهشت را برای شهدا و شفای عاجل را برای مجروحین خواستارم.
  بشارالاسد
  رئیس‌جمهور عربی سوریه

  این نامه در تاریخ چهارم مهرماه 1394 از سوی رئیس‌جمهوری عربی سوریه نگاشته شده است.
  همچنین بشار اسد رئیس جمهور سوریه در نامه‌ای جداگانه به حسن روحانی رئیس جمهور ایران مراتب همدردی برادرانه خود و مردم عربی سوریه را نسبت به این حادثه ابراز کرده است.

  هشدار رهبرانقلاب به متحدان عربستان نیز بود

  منبع: خبرگزاری فارس
  انتهای پیام
  سلام دوستان

 8. صلوات ها 2


 9. #5

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  علاقه
  دین، کتاب، طبیعت
  نوشته
  25,327
  حضور
  66 روز 11 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  34894  بازتاب سخنان رهبر انقلاب به سعودی‌ها  سخنان امروز رهبر ایران در نکوهش و هشدار شدید به عربستان سعودی بازتاب وسیعی در رسانه‌های جهان داشت.

  به گزارش ایران اسلامی، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از سخنان امروز مقام معظم رهبری در مورد فاجعه منا، نوشت: رهبر ایران هشدار داد که اگر پیکرهای حجاج جان‌باخته از سوی سعودی‌ها به ایران بازنگردد، ایران به سختی واکنش نشان خواهد داد.

  رهبر انقلاب پیش از ظهر امروز با حضور در دانشکده علوم دریایی امام خمینی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اعلام کردند که اگر کوچکترین بی‌احترامی به حجاج ایرانی صورت بگیرد، ایران واکنشی سخت و خشن نشان خواهد داد که آن‌ها توانایی هماوردی و پاسخگویی را نداشته باشند.

  آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که رهبر عالی ایران روز چهارشنبه به عربستان سعودی هشدار داد که اگر این پادشاهی در بازگرداندن پیکرهای حجاج ایرانی جان باخته در فاجعه اذحام منا هفته گذشته به وظایف خود عمل نکند، کشورش اقداماتی «خشن» را اتخاذ خواهد کرد.

  رویترز نیز نوشت که آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، عربستان سعودی را متهم کرد که در انتقال پیکرهای زائران جان باخته در حج مانع‌تراشی می‌کند ... رهبر ایران همچنین پادشاهی عربستان سعودی را به جاهلیتی تشبیه کرد که قبل از ظهور اسلام بر شبه جزیره عربستان مقایسه کرد.

  این سخنان امام خامنه‌ای به‌سرعت در رسانه‌های منطقه نیز بازتاب یافت که در ذیل از نظر مخاطبان گرامی می‌گذرد.

  شبکه خبری المیادین با پوشش بخش‌هایی از سخنان امام خامنه‌ای درباره فاجعه منا به نقل از معظم‌له اعلام کرد اگر قرار شود که ایران واکنش نشان دهد این واکنش سخت و خشن خواهد بود و امکانات آن نیز فراهم است.

  روزنامه السفیر نیز با پوشش این سخنان به نقل از خبرگزاری تسنیم در خبری فوری از قول امام خامنه‌ای اعلام کرد که اگر عربستان اجساد قربانیان حج را برنگرداند یا به حجاج احترام نگزارد، با واکنش سخت ایران روبه‌رو خواهد شد.

  روزنامه القدس العربی چاپ لندن نیز با پوشش بخش‌هایی از سخنان امام خامنه‌ای نوشت که رهبر ایران خواستار تحقیق در ازدحام در منا شده است. این روزنامه به نقل از معظم‌له نوشت: اگر ایران تصمیم به واکنش به فاجعه منا بگیرد، اوضاع مسئولان عربستان خوب نخواهد بود و این واکنش سخت و خشن خواهد بود.

  پایگاه خبری تحلیلی العهد لبنان به نقل از امام خامنه‌ای نوشت: عربستان به مسئولیت‌های خود در قبال مجروحان فاجعه منا عمل نمی‌کند و مشکلاتی در انتقال اجساد قربانیان به ایران به وجود آمده است.

  شبکه خبری المنار نیز با پوشش سخنان رهبری اعلام کرد که امام خامنه‌ای بر ضرورت اجرای تحقیق در فاجعه منا با مشارکت ایران و کشورهای اسلامی تأکید کرده است.

  شبکه ال‌بی‌سی لبنان نیز به پوشش سخنان امام خامنه‌ای پرداخت و اعلام کرد که رهبر ایران خواستار تحقیق در فاجعه منا از سوی کشورهای جهان اسلامی شده است.
  سلام دوستان

 10. صلوات ها 2


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  446
  حضور
  14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2159  سلام

  منظور رهبری از " عکس العمل خشن " چیه ؟ منظور ایشون جنگ فیزیکی هست؟ اگر ایران وارد جنگ بشه ، با اون همه حمایتی که عربستان پشت سرش هست ، ایا شرایط برای ایران سخت نیست؟
  کلا خاورمیانه منفجر میشه به نظر و ان شالله کار اسراییل و عربستان یکسره میشه.... اگر میشه دوستان صحبتهای امروز رهبری رو تحلیل کنند. تشکر.

 12. صلوات ها 2


 13. #7

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۳
  علاقه
  باشگاه
  نوشته
  647
  حضور
  11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2066  خیلی لذت بردیم از فرمایشات رهبر عزیزمون، این کارشناس های سایت کجا هستن تحلیل کنن

 14. صلوات ها 2


 15. #8

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,422
  حضور
  158 روز 16 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94069  اولین اثرات صحبت های مقام معظم رهبری ساعتی بعد از سخنرانی ایشون ظاهر شد و پادشاه عربستان به ایران تسلیت گفت و مسئولین از همکاری بیشتر مسئولین عربستانی خبر میدن.

 16. صلوات ها 6


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۴
  علاقه
  مطالعه .. ورزش
  نوشته
  1,586
  حضور
  52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  158
  صلوات
  5422  اولین اثرات صحبت های مقام معظم رهبری ساعتی بعد از سخنرانی ایشون ظاهر شد و پادشاه عربستان به ایران تسلیت گفت و مسئولین از همکاری بیشتر مسئولین عربستانی خبر میدن.
  واقعا ؟؟ خدارررروشکر...

  چرا اینا تا زور بالای سرشون نباشه درست نمیشن ؟؟
  خدانگهدار اسکدین

 18. صلوات ها 3


 19. #10

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  علاقه
  دین، کتاب، طبیعت
  نوشته
  25,327
  حضور
  66 روز 11 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  34894  رهبر انقلاب در ديدار فرماندهان ارتش:
  چنان اقتداري ايجاد کنيد که دشمن جرأت خيال تعرض را هم نداشته باشد
  رهبر معظم انقلاب اسلامي علت دشمني‌ها عليه انقلاب اسلامي را ايستادگي ملت ايران و صراحت و تسليم نشدن در مقابل سياست‌هاي استکبار خواندند.
  به گزارش ايسنا، آيت‌الله خامنه‌اي، در ديدار مسئولان و فرماندهان ارتش جمهوري اسلامي، تأکيد کردند: نيروهاي مسلح بايد با شتاب در پيشرفت‌ها و افزايش آمادگي‌هاي خود، چنان اقتداري ايجاد کنند که دشمنان حتي جرأت نکنند خيال تعرض را به ذهن خود راه دهند.ايشان برنامه ريزي براي «فرداي بهتر و پيشرفته‌تر ايران اسلامي» را در همه بخش‌ها ضروري دانستند و گفتند: آينده کشور به دست جواناني است که بايد قدر آنها را دانست و براي آنکه ايران فردا بتواند تواناتر، مقتدرتر و با زبان گوياتر در منطقه و دنيا ظاهر شود، بايد نسل بعد را آماده‌‌تر، مصم‌متر، دانشمندتر و شجاع‌تر پرورش داد.
  رهبر انقلاب با اشاره به عقب‌ماندگي‌هاي مزمن و تاريخي کشور در اثر حکمراني عناصر وابسته به خصوص در دوران پهلوي، افزودند: پيشرفت‌هاي امروز نيروهاي نظامي در بخش‌هاي مختلف بسيار ارزشمند است اما با توجه به عقب‌ماندگي‌ها بايد شتاب حرکت را افزايش داد و چنان اقتداري ايجاد کرد که دشمنان حتي جرأت نکنند خيال تعرض به مرزهاي اين کشور را به ذهن خود راه دهند.
  ايشان مقاومت و ايستادگي ملت ايران در دوران هشت ساله دفاع مقدس را يک تجربه مهم و پيش روي همه دنيا خواندند و خاطرنشان کردند: نظام جمهوري اسلامي يک نظام مستقل است و از ابتداي انقلاب، سياست‌هاي خود را با صراحت دنبال کرده و از نهيب هيچ قدرتي و مخالفت با سياست‌هاي آن، واهمه‌اي ندارد.
  حضرت آيت‌الله خامنه‌‌اي با اشاره به دشمني‌هاي جدي و سنگين در مقابل حرکت مستقل و شگفتي ساز ملت ايران، گفتند: دشمن به دنبال تسليم شدن نظام اسلامي است و با کوتاه آمدن در مقابل او، دشمني‌ها برطرف نمي‌شود.
  رهبرمعظم انقلاب اسلامي افزودند: سربرآوردن ملت مستقلي که با زورگويان و وابستگان به آنها مخالف است، براي نظام سلطه قابل تحمل نيست، بنابراين در مقابل اين ملت دشمني مي‌کنند و تصور اينکه «اگر فلان حرف را نزنيم يا فلان کار را نکنيم و ملاحظه دشمن را بکنيم، دشمني‌ها کم مي شود»، تصور نادرستي است.
  ايشان با اشاره به استقبال ملت‌ها و همچنين برخي دولت‌هاي غير وابسته از حرکت مستقل ايران، گفتند: ملت‌ها از مشاهده پيشرفت و دفاع صريح ملت ايران از منافع خود در مقابل قدرت‌ها به وجد مي آيند و در سفرهاي خارجي مسئولان جمهوري اسلامي نيز هر جايي که از طرف دولت‌ها به مردم اجازه اظهار علاقه داده شد، در طرفداري از ايران و مواضع صريح آن، شور و غوغا به پا کردند.
  حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بخش ديگري از سخنانشان، با اشاره به اهميت پژوهش و پيشرفت‌هاي تحقيقاتي در نيروهاي مسلح، گفتند: ظرفيت‌هاي بسيار خوبي در دانشگاه‌ها و مراکز تحقيقاتي کشور وجود دارد که بايد ارتباطات علمي نيروهاي مسلح با آنها تقويت شود.رهبر انقلاب با تأکيد بر اهميت ورود به حوزه‌هاي ناشناخته نظامي و ابتکارات جديد، در خصوص رزمايش‌هاي نظامي نيز خاطرنشان کردند: طراحي رزمايش‌هاي نظامي بايد به فضاي جنگ و واقعيت‌هاي ميدان جنگ نزديک باشد و براي تمام امکانات و توانايي‌هاي دشمن، پيش‌بيني و آمادگي وجود داشته باشد.در ابتداي اين ديدار، امير دريادار سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش گزارشي از مجموعه ماموريت‌ها و فعاليت‌هاي نيروي دريايي در زمينه‌هاي ساخت تجهيزات، اطلاعات، عمليات، توسعه علم و دانش، فناوري اطلاعات، امنيت خطوط مواصلاتي و توسعه دريايي کشور بيان کرد.

  سلام دوستان

 20. صلوات


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود